Nasıl bir Web Sitesi Barındırma: Inc Domain, Hosting ve Site İçeriği!

Bir web sitesinin nasıl barındırılacağını öğrenmeyi planlama?


Tebrikler!

Bunu başarılı kılmak için ihtiyacınız olan tüm ayrıntılar için keşif ettik ve bu makalenin sonuna ulaştığınızda, bir web sitesi nasıl oluşturacağınız hakkında bilmeniz gereken her şeyi toplayacaksınız. birinci sınıf öğrencisi.

Kendi web sitenizi nasıl barındırabilirsiniz?

Birçoğumuzun bir web sitesini evden nasıl barındıracağını bilmek istiyoruz, bu yüzden arkanıza yaslanın, patlamış mısır alın ve size kendi web sitenizi nasıl barındıracağınızı öğretmeme izin verin.

İşte ne bekleyebileceğinizle ilgili kısa bir kılavuz:

 • Web barındırma hizmetini anlama
 • Web barındırma farklı türleri
 • Doğru web barındırıcısını seçme
 • Alan adının ne olduğunu anlama
 • Web siteniz için doğru alan adını seçme
 • Bir alan adı kaydetme
 • Bir web sitesini barındırmanın maliyeti nedir??
 • Sonuç

İşte sadece SİZİN İÇİN BONUS FIRSATI:

Hey! HOSTGATOR ile blog okuyucularım için ÖZEL% 62 İNDİRİMLİ İNDİRİM müzakere ettim, bu nedenle barındırma maliyetleriniz aylık 2,64 $ kadar düşük olabilir!

Böyle bir yerde daha iyi bir anlaşma elde edemezsiniz! Acele! Bu sadece sınırlı bir süre içindir!

ÜCRETSİZ Eğitime Katılın

6 Figür Otorite Sitesinin Nasıl İnşa Edileceğini Öğrenmek İstermisiniz??

Bu Ücretsiz Eğitime Katılın…

 • Sonunda karlı nişler bulmak için kanıtlanmış bir yöntem var
 • Kusursuz bir anahtar kelime araştırma yöntemine erişin
 • Kaliteli içeriği nasıl dışa aktaracağınızı öğrenin
 • Baş ağrısı olmadan sitenize beyaz şapka bağlantıları oluşturmayı öğrenin

Teklif yalnızca Mayıs 2020’nin sonuna kadar sona eriyor!

Bir web sitesinin nasıl barındırılacağını anlama

Web’i hiç duydunuz mu? Bunu büyük ve bitmeyen bir toprak parçası olarak düşünün. Web sitenizin bir eve ihtiyacı olacak ve bu arazi üzerinde bir ev bulmanız gerekiyor. Yani web hosting temelde tüm web sitesi sahiplerinin web sitelerini sakladığı bir yeri ifade eder. Belgelerden videolara ve görüntülere kadar gerekli dosyalarınızın tümü bir web barındırıcısında saklanır.

Web barındırma, sizin gibi web sitenizi saklamak için alan ihtiyacı olan kişiler tarafından kullanılmak üzere sunucularını / bilgisayarlarını kiralayan şirketlerdir. Ayrıca, diğer bilgisayarların web sitenizde bulunanlara erişmesini sağlamak için internet bağlantısı sunarlar..

Daha sık olmamakla birlikte, hangi hosting şirketi veya web sitenizi barındıran sunucu olarak yorumlanabilir web terim içine koşacak. Bu yüzden sizi bir karışıklığa sokmasına izin vermeyin. Ayrıca, web barındırıcınızla iletişiminizde başka bir “veri merkezi” terimi ile karşılaşacaksınız. Basitçe söylemek gerekirse, bu sadece sunucuların depolandığı bir tesistir.

Hosting ile ücretsiz alan adı

Aşağıdaki videoyu izleyerek veri merkezleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Denver’da hosting.com veri merkezi turuna çıkıyorsunuz.

Web sitenizi barındırmanın 5 yolu

Web barındırma hizmetleri planlara ayrılmıştır. Bu nedenle, web sitenizi kurmak için bir plan aramaya başladığınızda, mevcut tüm seçeneklerin uzun listesi karşısında bunalmak kolaydır..

Hepsi sizin için iyi değil, bu yüzden size uygun olanı söylemek için bir pazarlamacı aramak yerine, her barındırma seçeneğinin altındaki ayrıntıları anlamanız en iyisidir. Kısaca ele alacağımız barındırma seçeneklerinin kısa bir listesi.

Mevcut tüm hosting biçimleri arasında, Paylaşımlı hosting şu anda en yaygın olanıdır. Bunun da ötesinde, en ucuz olanı. Paylaşılan hosting altında, çeşitli web hosting istemcileri aynı bilgisayardan her şeyi paylaşmak zorunda. Tüm barındırma hesapları aynı CPU tarafından çalıştırılan aynı sürücüde tutulur. Aynı web sunucusu da tüm hizmetleri sunar.

Kısacası, paylaşılan barındırma hesapları altındaki tüm web siteleri, çoğu zaman kıt olmayan aynı kaynaklar için rekabet eder. Yani bu barındırma altında popüler veya büyük bir siteye sahip olmak sizinle iyi gitmeyebilir.

Downsides:

Adanmış bir sunucu barındırma harika özellikleri bir sürü ile geliyor. Öncelikle, böyle bir planla, tüm sunucuyu tam olarak kontrol edersiniz, bu da işletim sistemini değiştirebilir, yapılandırma ayarlarını değiştirebilir, dil yorumlayıcılarını değiştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Tabii ki bu daha yüksek bir maliyetle geliyor.

Bir kurumsal yönetim sistemi kurmaya çalışıyorsanız, bu, bunu kontrol etme ve kontrol etme yeteneğine sahip olmanızı sağlayan plan. Sunucu tamamen size ait olduğu için, genel performans mükemmel olacaktır. Web siteniz de daha güvenli olacak.

Bu hosting biçiminin tek büyük dezavantajı pahalı olması.

Adından da anlaşılacağı gibi, sunucu sadece sanal bir makinedir. Baktığımız ikisinin aksine fiziksel değil. Yine de iyi olan şey, bu planın, özel bir sunucuda olduğu gibi, her şeyi tam olarak kontrol etmenizi sağlamasıdır. Bu nedenle, özel uygulamalar veya diğer ilgili işletmelerle uğraşmak istiyorsanız, VPS harika bir seçenektir.

Tüm bu sanal makineler sunucu kaynaklarını paylaşsa da, bir VPS ortamında, paylaşılan bir barındırma ortamının aksine bunlar çok azdır. Bölümünüz oldukça büyüktür, bu da bant genişliği ve hesaplama gücünün oldukça büyük olduğu anlamına gelir. Güvenlik de garanti edilir. Aynı IP adresini paylaşabilseniz bile, bir sanallaştırma katmanının varlığı size diğer sitelerden kaynaklanan sorunlara karşı bağışıklık kazandırır.

Bulut tabanlı barındırma, günde ortalama on binlerce ziyaretçiye ve bazen bunun ötesine geçen öngörülemeyen miktarda ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, ihtiyacınız olan barındırma türüdür. Baktığımız diğer tüm barındırma formlarının aslında belirli bir sınırı vardır. Hepsi, kullanabileceği bellek boyutundan depolama sınırlarına ve hatta her birinin maksimum miktarı.

Ancak bulut barındırma ile web siteniz yüksek trafik veya beklenmedik trafik ani artışları elde edebilecektir. Barındırma şirketleri kaynak kullanımını mevcut bilgisayar gücüne göre dengelemeye çalışır. Kullanım arttıkça, belki bir site trafikte bir artış kaydettiği için, sistemler buna göre yanıt verir, ancak kendisini tüm sistemin ele alabileceği şeyle sınırlar.

Bu barındırma biçimi hakkında iyi olan şey, gerçekten kullandıkları için ödeme yapmasıdır. Yani pahalı web hosting göze alamıyorsanız, bu sizin için en iyi seçenek.

Barındırma bu biçiminin bir dezavantajı çoğu kök erişim eksikliği olmasıdır. Sunucu ayarlarını değiştirmek veya biraz yazılım eklemek istiyorsanız, kök erişimi gerekir.

Dolayısıyla, kendi web sitenizi nasıl barındıracağınızı öğrenirken, planlarınızı barındırma hakkında tüm bu bilgilere sahip olmanız gerekir..

Doğru web barındırıcısını seçme

Henüz seçim yapmayı bitirmediniz. Şimdi ne olacağını bilmek, bir sonraki görev büyük bir web hosting şirketi için bakmaktır. Arama motorlarında hızlı bir arama, her biri tatlı teklifler ve umut verici cennet sizi cezbedecek uzun bir liste getirecektir. İlginç bir şekilde, her biri sınırsız kaynak sunma, arkadaşça ve bilgili destek personeline erişim,% 99,9 çalışma süresi, isim verme konusunda ısrar ediyor, ancak hemen onlara güvenmek büyük bir hata.

Bu nedenle, doğru bir karara ulaşmanıza yardımcı olacak birkaç önemli şey hazırladık. Bir göz at.

Fiyat çoğumuz için büyük bir anlaşma ama web sitenizi kiminle barındıracağınıza karar vermede nihai faktör olmalı?

Kesinlikle hayır!

Çoğu zaman, ucuz fiyatlı barındırma paketleri çok fazla paketlenmez. Birçoğu web sitenizi hızlı ve kolay bir şekilde kurmanıza yardımcı olabilecek temel özelliklerden yoksundur. Kararınızı sadece fiyata dayandırmak yerine, biraz daha ileri götürün ve her ev sahibinin her paketin altında sunduğu özellikleri inceleyin, ardından bir karara ulaşmak için oranları karşılaştırın.

Elbette, web sitenizin her şeyin üstünde olmasını beklersiniz, ancak bu her zaman% 100 iyi olacağı anlamına gelmez. Bazen e-posta sorunları veya site kapanıyor gibi teknik aksamalarla karşılaşırsınız. Bu noktada, sorunu çözmek için hızlı teknik yardıma ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden web barındırma şirketinin müşterilerinin destek personeli hakkında söylediklerine bakın.

Dilinizi konuşuyorlar mı? 7/24 teknik destek sunuyorlar mı? Tüm bu soruların cevaplarını bulun.

Sadece sözlerini söyleme. Herhangi bir kişinin çalışma süresi garantisine karşı bir sorun olup olmadığını görmek için müşterilerin yorumlarını inceleyin. Çalışma zamanı konusundaki itibarı ne olacak??

Ayrıca, sunucuları için birden fazla yedekleme konumuna sahip olup olmadıklarını öğrenin, çünkü bu genellikle% 99,9 kesintisiz çalışma süresinin sağlanmasına yardımcı olur. Görmek istediğiniz son şey, sitenizin ziyaretçiler tarafından görülememesidir.

Bir noktaya ulaşabilir ve kendi web sitemi nasıl barındıracağımı bildiğime karar verebilirsiniz, şimdi vites değiştirme ve bu diğer şirketlerle ev sahipliği yapmanın nasıl bir his olduğunu görme zamanı. Dolayısıyla, web barındırıcınızı seçmeden önce, hizmet şartlarını okuyun ve alan adlarını başka bir ana bilgisayara taşımaya karar verdiğinde gereksinimlerinin ne olduğunu anlayın.

Bir web siteniz olduğunda yedekleme çok önemlidir. Her şey olabilir ve tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz. Alternatif olarak, yalnızca daha sonra önemli dosyaları sildiğinizi ve onlara en kısa zamanda ihtiyacınız olduğunu fark etmek için silmeye karar verebilirsiniz..

Bazı web sunucuları otomatik yedekleme gibi yeterli yedekleme hizmetleri sunar, günlük veya saatlik olabilir. Bu nedenle şirketin bununla ilgili neler sunduğuna dikkat edin.

Tüm web hosting şirketleri her zaman ve her yerde web sitenize erişim sağlar. Hatta bazıları neye erişebileceğiniz konusunda bir sınır koyuyor. Bunlar kaçınmanız gereken şirketler. Seçtiğiniz web sunucusunun sunucuya erişmenize ve e-postanızda, sunucu ayarlarınızda değişiklik yapmasına izin verebildiğinden emin olun..

Bazı web sunucuları en iyi uzmanlık alanlarına ve büyük bir takibe sahip alanlara sahiptir. En yaygın alanlar bloglama, küçük işletme, büyüyen işletme ve e-ticarettir.

Web’de hızlı bir arama, ana bilgisayarın müşterilerinin çoğunun ne olduğunu göstermelidir. Sektörünüzün ihtiyaçlarını anlayan bir sunucuya sahip olmak, web sitenizin başarısına harika bir ektir.

İşte bu kadar dikkatli olmanız gereken yer. Hosting şirketi sadece web sitenizi barındırmanın yanı sıra başka neler sunuyor??

E-posta hesaplarına, e-posta yönlendirme özelliklerine, düzenli veri yedeklemelerine, ücretsiz alan adı politikasına dikkat edin, adlandırın. Tüm bunları çoğunlukla ücretsiz sunduklarını düşünüyorsanız, hizmetlerine kaydolmaktan çekinmeyin..

Bu yüzden hemen devam edin ve tüm bu gereksinimleri karşılayan bir web barındırma seçin.

Alan adının ne olduğunu anlama

Barındırma hesabının yanı sıra ihtiyacınız olacak çok önemli bir şey de bir alan adıdır. Web sitenizin kimliğe ihtiyacı olacaktır ve alan adı olarak adlandırdığımız şey budur. Alanlara örnek olarak facebook.com, google.com, twitter.com veya gmail.com verilebilir..

Bu alan adının ayrıca özelleştirilmiş e-posta adresinizin bir bölümünü de oluşturacağını unutmayın; örneğin, [e-posta korumalı] Doğru alan adına sahip olduğunuzda, web sitenize başarılı olma şansı verirsiniz. Kötü bir alanın geniş kapsamlı etkileri olabilir, daha da kötüsü, profesyonel / ticari web siteleri durumunda işletmenizin büyümesini engelleyebilir..

Bir alan adı seçmek bir defalık bir karardır. Ne seçerseniz seçin, web sitesini kullanacağınız süre boyunca yaşayacağınız şeydir. Aslında bir şirket adı seçmekten farklı değil. İyi bir karara varmak için çok çaba göstermeniz, düşünmeniz ve diğer her şeyi yapmanız gerekiyor.

Aşağıda, ideal alanınızı bulmak için doğru yolda olmak üzere ne yapılması gerektiğini basitleştirdik..

Kısa yap

İnsan zihninin nasıl çalıştığı sert bilim ve bitmeyen tartışmalar meselesidir, ancak çoğumuzun bildiği şey uzun ve karmaşık şeylerden nefret etmesidir. Basit şeylere daha açıktır, bu yüzden alan adınızın basit ve kısa olduğundan emin olmalısınız.

Anahtar kelimeleri dahil et

Anahtar kelimeler arama motorları için çok uygundur ve bu yüzden onları bu alan adında bir yere yerleştirmeyi düşünmelisiniz. Ancak doğrudan yapma, çünkü son google algoritmaları buna karşı çalışıyor gibi görünüyor.

Onları biraz değiştirin, ek bir harf atın. Bu hile yapacak ve web siteniz büyük olasılıkla arama motorlarına dost olacak.

Komik karakterlerden uzak durun

Komik karakterler tireler, sayılar ve diğer olağandışı noktalama işaretleri gibi şeyleri içerir. Birisi size web sitenizin adını sorarsa ve sözlü olarak “iki beş üç sıcak nokta com” yazarsanız, arama yapmaya başladıklarında, 253hot.com veya twofivethreehot.com’u kastettiğinizi bilemezler. Bu tür bir karışıklığı önlemek için, basit ve düz olana sadık kalın.

Unutulmaz kılın

İstatistikler, dünyadaki mevcut web sitelerinin sayısının 1 milyarın üzerinde olduğunu tahmin ediyor. Bunu düşünün ve milyarlarca alan adını düşünün. Sizinkini nasıl öne çıkarıyorsunuz? Arkadaşlarınızı, ailenizi ve diğer partileri şımartın ve önerilerini alın. Adı sadece unutulmaz değil aynı zamanda akılda kalıcı ve çekici hale getirin.

Hedef alanlar veya kitle

Bir işletme yönetiyorsanız ve bulunduğunuz yerin veya kitlenizin bilinmesini istiyorsanız, bunu adınıza eklemeyi düşünün. Roofrepairtexas.com veya carhiretexas.com olarak görünmesini sağlayabilirsiniz..

Uygun bir uzantı seçin

.Com, .net, .org, .biz’den .me, .info, .co ve diğerlerine kadar tercih edebileceğiniz çok sayıda uzantı var. Her biri farklı önemli faktörlere göre farklı ağırlıklara sahiptir, bu nedenle akıllıca seçim yapmanızı sağlar. En iyi tavsiye, bir .com uzantısı seçmek olacaktır, çünkü popüler, saygın ve farklı durumlara uyabilecek şey budur.

Anında alan adı araması veya PC adları gibi araçlar, belirli bir alan adının bulunup bulunmadığını bulmanıza yardımcı olabilir.

Sonra nihayet uygun bir şey bulduğunuza göre bir alan adı satın almanız gerekiyor.

Bazı web barındırıcıları, onlardan bir hosting hesabı satın alırken ücretsiz bir tane kaydetmenize izin verir. Ticari web barındırıcılarının çoğu bunu yapar. Diğerleri bunu sizin adınıza yapmayı tercih edecekler, ancak bunun için kayıt şirketi ücretlerini hala ödemek zorunda kalacaksınız..

Bir alan adı kayıt kuruluşundan satın almayı seçerseniz, maliyeti karşılamanız gerekir. Bundan sonra, bu alan adı için ödemiş olduğunuz süre boyunca tüm haklara sahip olacaksınız. Alan adınızı doğrudan kayıt kuruluşuna kaydettirmeniz tavsiye edilir, çünkü sizi sahip olarak listeler.

Geçmişte, insanların kendi adına bir alan adı kaydettirmek için bıraktıkları web sunucusunun kendilerini sahip olarak listelediklerinden şikayet ettikleri durumlar olmuştur. Bunun sana olmasını istemezsin.

Seçtiğiniz şirkete bağlı olarak, tipik .com alanları için yılda 10-15 ABD doları arasında herhangi bir ücret ödeyebilirsiniz. Alan adınızı satın alabileceğiniz iyi bilinen sitelerden bazıları şunlardır:

Alternatif olarak, genellikle satış sonrası alan adı olarak bilinen zaten kayıtlı bir alan adı satın alabilirsiniz..

Satış sonrası alan adı, bir kişinin zaten kayıtlı olduğu veya belki de yenileyemediği alan adıdır. Bazıları on milyonlarca dolara mal oluyor. Ortalama fiyat 3000-9000 dolar arasında değişmektedir. Bu alanların fiyatları çoğunlukla anahtar kelimelere ve alan adının yaşına bağlıdır.

İyi bilinen satış sonrası alan pazarlarından bazıları şunlardır:

Web sitenizi barındırmanın maliyeti nedir??

Bir web sitesinin nasıl barındırılacağını bilmek yeterli değildir. Bunun için ne kadar maliyeti olduğunu da bilmeniz gerekir. Barındırma söz konusu olduğunda, web sitelerini ücretsiz olarak barındırabileceğiniz arasından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekleriniz vardır, ancak bu iyi bir fikir değildir). Onları Hatırla? Her plan farklı bir oran çeker ve bu yüzden onlara neyin uygun olduğunu bulmak kişiye veya işletmeye bağlıdır..

Paylaşılan hosting muhtemelen en uygun fiyatlı. Küçük işletmeniz için basit bir blog veya profesyonel bir web sitesi kurmak istiyorsanız, bu sizin için ideal bir plandır. Paylaşımlı hosting için yılda 50 $ gibi düşük bir ücret ödeyebilirsiniz.

Ancak blogunuz veya işiniz dallanmaya başladığında, farklı bir barındırma, muhtemelen adanmış bir sunucu barındırma veya VPS barındırma yapmanız gerekir. VPS barındırma için ayda en az 29,99 $ ve adanmış sunucu barındırma için en az 99,99 $ / ay almayı bekleyin. Adanmış sunucu barındırma tüm barındırma formlarının en pahalı olması gerekir.

tasarlamak: Kesinlikle web sitenizin heybetli bir görünüme sahip olmasını isteyeceksiniz ve bunun için harika bir tasarıma yatırım yapmanız gerekecek. Çoğu ücretsiz olan önceden hazırlanmış bir tema alabilirsiniz. Ancak satın almaya karar verirseniz, 0-100 dolar arasında herhangi bir ödeme yapabilirsiniz. Özel temalar biraz daha pahalı olma eğilimindedir (500 $ – 3000 $). Ayrıca, 15-20 $ arasında bir maliyete sahip profesyonel resimlere veya grafiklere de ihtiyacınız olabilir, ancak nereye bakacağınızı biliyorsanız iyi kalitede web siteleri için ücretsiz resimler de alabilirsiniz..

içerik: İçerik kraldır diyorlar. Eğer onunla gelmeye karar verirsen, senin için iyi. Ancak, bir yazar tutmaya karar verirseniz, bunun için birkaç dolar ödemeyi bekleyin. Oranlar yazara göre yazara değişir. Ayrıca sizin için bir ajans kiralayabilirsiniz, ancak işe her kim SEO ve insanlar için web sitesi içeriği yazma konusunda bilgili olduğundan emin olun.

Sonuç

Bu makalenin başlangıcında bir web sitesini nasıl barındıracağınızı biliyorsanız, şu anda kendinizi arkada patlatmak istediğiniz an olmalı.

İsterseniz, bunu tekrar tekrar sadece her alanın ne anlama geldiğini daha derin bir anlayış elde etmek için web barındırmalarını anlamaktan, farklı web barındırma türlerini öğrenmek ve bir alanın ne olduğunu bilmek için doğru olanı seçmek için, Doğru olanı nasıl seçersiniz ve kaydetmeye devam edersiniz.

Bir web sitesi kurmanın ne kadar maliyeti olduğunu da bilerek, bunun için iyi bir plan yaptığınızdan emin olun. İhtiyaçlarınızı fazlasıyla harcamanız için ihtiyaçlarınızı bütçenize göre ayarlayın. Son olarak, bir şirket veya ürün hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri kazma konusunda daha fazla çaba göstermeyi unutmayın. Gerçek kişiler ve forumlardaki kullanıcıların web barındırma ile ilgili belirli öğeler hakkında neler söylediklerini okuyun.

Örneğin, HostGator, tüm web’de memnun kullanıcılardan dikkate değer incelemeler ve yüksek puanlar aldı. Web barındırma ihtiyaçlarınız için bunları denediğinizden emin olun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map