5 Ofruesit më të mirë të hostimit të VPS: Krahasimi i shërbimeve më të mira

A e dini se cila kompani ofron hosting më të mirë VPS?


Si shumica e gjërave, përgjigjja, për fat të keq, është “varet”.

Por për ta bërë atë pak më të lehtë do t’ju tregoj të preferuarin tim dhe disa nga ofruesit më të mirë të mbajtjes së VPS-ve.

Por para se të hyjmë në të, këtu është gjëja. Për dallim nga pritja e përbashkët, me VPS ju e dini saktësisht se çfarë po merrni sepse serverët virtualë privatë janë idealë për çdo biznes apo individ që ka një pritje të përbashkët të pritjes, por nuk është mjaft i gatshëm për një sit të dedikuar pritës.

Pritja më e mirë VPSEdhe nëse ka një kompani shumë më të madhe në të njëjtin server, nuk do të ndikojë tek ju sepse ju garantohet një ndarje e burimeve të sistemit.

Nëse keni probleme për të marrë një vendim se cili ofrues është më i miri për ju…

atëherë Vazhdoni të lexoni sepse ky udhëzues është për ju!

Ofruesit e VPS: përfitimet

Serverët privatë virtualë janë një alternativë e shkëlqyeshme nëse keni nevojë për më shumë energji, ose keni kërkesa specifike të pajtueshmërisë që ju pengojnë të përdorni një server të përbashkët.

Bashkohuni me Trajnimin FALAS

A doni të mësoni se si të ndërtoni 6 figura faqet e autoriteteve?

Bashkohuni me këtë trajnim falas për…

 • Më në fund keni një metodë të provuar për të gjetur niches fitimprurëse
 • Merrni hyrje në një metodë të hulumtimit të fjalëve pa mend
 • Mësoni si të nënshkroni përmbajtjen e cilësisë
 • Mësoni si të krijoni lidhje të kapelave të bardha në faqen tuaj pa dhimbje koke

Nëse nuk keni ende buxhet për një server të dedikuar për server, mund të dëshironi të merrni parasysh një VPS.

Kur kërkoni serverin më të mirë VPS për biznesin tuaj, duhet të merrni parasysh disa gjëra. Gjeni një kompani do të jetë e lehtë për tu menaxhuar dhe ju siguron të qëndroni në këmbë dhe në punë. Ofruesit do të monitorojnë vazhdimisht çdo llogari për të zgjidhur problemet para se ato të ndikojnë negativisht në faqen tuaj.

Përdorni tabelën e krahasimit të hosteve VPS së bashku me rishikimet tona të hostimit VPS për një vështrim të thelluar në opsionet tuaja më të mira.

Krahasimi më i mirë hosting VPS

Këtu janë ofruesit më të mirë të mbajtjes së VPS-ve

HostGator është një mundësi e mirë për biznesin që pret trafik të lartë ose planifikon të rritet shpejt. Planet e tyre plotësisht të personalizueshme janë perfekte për bizneset që kanë nevojë për më shumë fleksibilitet.

Nëse mendoni se nevojat tuaja mund të ndryshojnë shpesh, nuk do të jetë problem për HostGator. Përditësoni planin tuaj ndërsa faqja juaj rritet dhe paguani vetëm atë që ju nevojitet në atë kohë.

Ky ofrues i bazuar në Linux ka dy opsione gjysmë dhe plotësisht të menaxhuara, duke e bërë vendimin tuaj edhe më fleksibël. Nëse doni të keni një kontroll të plotë të faqes tuaj, ose më mirë do të paguani shuma shtesë për të pasur një llogari të menaxhuar, varet nga ju.

HostGator ju jep akses të plotë me rrënjë, duke ju lejuar të instaloni dhe rregulloni çdo softuer që ju nevojitet. Përvoja juaj e pritjes do të optimizohet plotësisht me këtë ofrues. Për më shumë kontroll të faqes suaj të internetit, VPS juaj vjen me bazat e të dhënave cPanel dhe MySQL.

Me këtë kompani, ju jeni të garantuar të keni pajisje premium dhe performancë të nivelit të lartë. Secili server VPS përdor 128 GB RAM dhe 3.6TB ruajtje RAID 10. Kjo i jep HostGator një kohë jashtëzakonisht të lartë, kështu që faqja juaj e internetit është plotësisht funksionale 99.97% e kohës.

Nëse jeni duke kërkuar për një host në internet me një reputacion të gjatë për cilësi dhe një larmi karakteristikash, ky është opsioni më i mirë për ju.

InMotion Hosting është i pajtueshëm me sistemet operative të bazuara në Linux. Ata konsiderohen si një nga ofruesit më të mirë të VPS për shumë arsye, duke përfshirë shumëllojshmërinë e planeve të tyre, që të përshtaten pothuajse për çdo buxhet, kohë të mirë dhe ngarkesa të lira.

Përfitimet e lëvizjes nga VPS përfitojnë

Disa freebies që janë të përfshira me InMotion janë licencat falas cPanel, bërthamat e CPU-së të hapura, dhe disqet falas të ngurta të shtetit (SSD), dhe në fund menaxhimi i serverit. Ndërsa ofruesit e tjerë të VPS ua lënë juve të bëni vetë azhurnimin dhe bashkimin tuaj, InMotion i heq këto duar.

Me secilën VPS, InMotion ofron postë elektronike të pakufizuar, domene, faqe në internet dhe bazat e të dhënave të MySQL. Këto karakteristika janë shumë të dobishme për të kursyer para në afat të gjatë.

InMotion ofron mbështetje për ndërtimin eComerse dhe në uebfaqe përmes shumë kanaleve. Ju mund të flisni drejtpërdrejt me mbështetjen e klientëve të tyre përmes telefonit, postës elektronike ose bisedës në internet. Ata gjithashtu ofrojnë shumë mësime video për t’ju drejtuar në proceset e saj. Nëse ende nuk mund të gjeni atë që ju nevojitet, drejtohuni tek forumi i tyre për mbështetje nga përdoruesit e tjerë.

Kishte disa arsye që InMotion bëri dy vendet e para të listës sonë. Disa gjëra që kontribuan në rezultatin e tyre të përgjithshëm të lartë, përfshijnë shërbimin e jashtëzakonshëm të klientit, kohën e duhur dhe email të pakufizuar, domenin, faqet e internetit dhe bazat e të dhënave të MySQL.

InMotion Hosting rekomandohet për bizneset profesionale me pothuajse çdo madhësi për shkak të performancës së tyre të lartë dhe mbështetjes së klientit.

A2 Hosting është një nga ofruesit e vetëm të pritjes që ju jep mundësinë e një siti krejtësisht të pa menaxhuar. Ky opsion nuk është vetëm më i lirë, por gjithashtu i jep zhvilluesve mundësinë që të kenë kontroll të plotë mbi serverin e tyre me aftësi të përparuara.

Kjo kompani ju lejon të zgjidhni vendndodhjen e serverëve tuaj, duke e bërë atë të shkëlqyeshëm për kompanitë ndërkombëtare. Ju mund të zgjidhni ta keni serverin tuaj në SHBA, të bazuar në Evropë ose Azi të bazuar.

A2 Hosting është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse planifikoni krijimin e blog-ut në WordPress. Ata ofrojnë shpejtësi ngarkese me 6x faqe për ofruesit e tjerë të ngjashëm.

A2 përfiton nga VPS përfitimet

Kjo kompani ka një nga afatet më të shpejta atje, madje mundi disa nga ofruesit më të mëdhenj, më të njohur. A2 Hosting ju jep një kohë 99,99% duke ju dhënë përpara konkurrencës suaj. Një kohëzgjatje më e lartë do të thotë më pak kohë serveri juaj është në rënie dhe parandalon humbjen e mundshme të klientëve.

Konsideroni Hosting A2 nëse jeni të njohur me zhvillimin e faqes në internet. Ndërsa mbështetja e klientit është shumë e dobishme, kjo mund të mos jetë zgjidhja më e mirë për fillestarët. Ato janë vetëm në përputhje me Linux dhe nuk ofrojnë mbështetje për shumë artikuj si ColdFusion dhe HTMLDoc.

GreenGeeks është një mundësi e mirë nëse po kërkoni një VPS që ka një kohë të shpejtë (99.9%), serverë me performancë të lartë dhe shërbim yjor të klientit. Shumëllojshmëria e planeve për të zgjedhur, ju jep shumë mundësi për t’i përshtatur buxhetit tuaj.

Ndërsa ato janë vetëm në përputhje me Linux, ato janë relativisht të lehta për t’u përdorur. Duke shfaqur një mori mësimesh video dhe një ndërtues i thjeshtë i faqes në internet, nuk duhet të keni problem për të vendosur gjërat.

GreenGeeks pret përfitimet e VPS

Kjo kompani ofron një ton shtesash të shkëlqyera falas me një plan VPS. Disa nga këto shtesa përfshijnë fusha të pakufizuara, nënfusha të pakufizuara, baza të të dhënave të pakufizuara SQL dhe një ndërtues falas të faqes në internet.

Kjo është një kompani shumë e sigurt me CSF Firewall dhe Mod Security. Ata gjithashtu ofrojnë kopje rezervë të natës VPS në të gjithë serverët për të siguruar që të mos humbni kurrë asgjë. Në rast të një skenari fatkeqësie, mund të ndjeheni të sigurt duke e ditur se jeni i mbrojtur.

GreenGeeks është emëruar me vend. Ato janë miqësore me mjedisin dhe përdorin sa më shumë burime alternative të energjisë, ndërsa ju mban ende me një server me performancë të lartë. VPS-ja juaj do të pritet në infrastrukturën e tyre udhëheqëse botërore 300% të energjisë së rinovueshme.

GreenGeeks mori vlerësimin e tyre të përgjithshëm bazuar në shumë gjëra. Ata kanë një rekord të shkëlqyeshëm të mbështetjes së klientit, një larmi të gjerë planet dhe bonusin e të qenit miqësor ndaj mjedisit.

Nëse keni qenë në kërkim të një ofruesi të besueshëm të mbajtjes në internet që ndihmon mjedisin gjatë rrugës, mund të jeni të interesuar të zgjidhni GreenGeeks.

LiquidWeb është një kompani e besueshme që ofron shërbimet e saj si për Linux ashtu edhe për përdoruesit e Windows. Nëse jeni duke kërkuar për një ofrues VPS me fuqinë e një pritjeje të veçantë dhe veçoritë e një cloud, LiquidWeb mund të jetë për ju.

Kur ju zgjidhni LiquidWeb si serverët tuaj virtualë privatë, ju garantohet një rrjet 100% në kohën e duhur. Kjo automatikisht ju vë përpara lojës. Pa këtë garanci, ekziston një përqindje e trafikut të kohës thjesht nuk mund të arrijnë në faqen tuaj. Sigurimi i një 100% në kohë do të thotë që dikush është duke monitoruar vazhdimisht sistemin.

Përfitimet e VPS nga LiquidWeb hosting

CloudFlare CDN është vetëm një avantazh tjetër i zgjedhjes së LiquidWeb. Kjo veçori ju lejon të uleni dhe të relaksoheni, pa merak se faqja juaj në internet po formon shpejtësinë dhe sigurinë e saj optimale. CloudFlare përfshihet me çdo VPS dhe vendoset automatikisht.

Rezervat e faqeve lokale janë të përfshira me çdo server. Sidoqoftë, nëse doni mbrojtje shtesë, mund të shtoni rezervën e tyre Storm, e cila do të sigurojë mbrojtje të pakrahasueshme të të dhënave. Këto rezervë Storm do t’ju japin një fotografi automatike të plotë të serverit për rikuperimin e plotë të serverit tuaj nëse ndodh e paimagjinueshme.

Kjo kompani është aq e sigurt në shërbimet e tyre që ata ofrojnë një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Një arsye më shumë për t’u dhënë atyre një e shtënë pa u shqetësuar.

LiquidWeb fitoi vlerësimin e saj të përgjithshëm bazuar në një numër artikujsh. Ndërsa nuk është VPS-i më i lirë atje, ai ka disa karakteristika të shkëlqyera, përfshirë CloudFlare, pajtueshmërinë e Windows dhe 100% uptime të rrjetit.

Ofruesit më të mirë të VPS: përfundimi ynë

Secila prej këtyre siteve bëri ofruesit tanë më të mirë të listës VPS për shkak të shërbimit të tyre të shkëlqyeshëm ndaj klientit, besueshmërisë, performancës dhe lehtësisë së përdorimit.

Të gjitha janë opsione të shkëlqyera. Sidoqoftë, ne kemi zgjedhur HostGator si udhëheqës. Ata u japin klientëve të tyre opsionet më të rrumbullakosura në një pikë çmimi të intervalit mesatar.

Në fund, varet nga ju të përcaktoni se cilat tipare do të donit të kishit dhe cilat nuk janë aq të rëndësishme. Me shumë mundësi të mundshme, duhet të jeni në gjendje të gjeni diçka që i përshtatet nevojave tuaja dhe buxhetit tuaj.

Pasi të keni lexuar tabelën e krahasimit të hosteve VPS dhe vlerësimet e VPS, ju duhet të jeni në gjendje të merrni një vendim të informuar dhe të zgjidhni ofruesin më të mirë të hostit VPS për situatën tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map