Jak założyć blog

Jak założyć blog

Łatwy przewodnik dla początkujących do tworzenia bloga w 2020 roku

Jak opisano w.. Jak założyć blog na Forbes, Huffpo, Entrepreneur i Yahoo


Cześć, witamy na StartBloggingOnline.com

Ta strona jest najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak założyć blog, aby zarabiać pieniądze lub do celów prywatnych lub biznesowych, bez wcześniejszego doświadczenia i być online w mniej niż 30 minut.

Dzięki temu przewodnikowi powstało już ponad 15 000 dochodowych i odnoszących sukcesy blogów, a naszym celem jest zwiększenie tej liczby do 100 000! Jesteś następny??

Wpisz swój adres e-mail poniżej, aby otrzymać ten łatwy przewodnik krok po kroku za darmo.

ZATWIERDŹ

Ostatnia aktualizacja 30 kwietnia 2020 r

Więc chcesz nauczyć się tworzyć bloga?

To wspaniale!

Blogowanie jest nie tylko świetną rozrywką, ale umożliwia także wyrażanie siebie w wyjątkowy sposób, pomaganie innym w rozwiązywaniu problemów, przezwyciężenie problemów, zdobycie pozycji eksperta i zarabianie pieniędzy.

Celem tego przewodnika jest pokazanie szybkiej i łatwej drogi do tego załóż blog DZISIAJ. Nie jutro, za tydzień lub za miesiąc… ale teraz.

Od ponad 5 lat coachingu i pomagania znajomym w blogach odkryłem, że większość ludzi popełnia te same błędy, czasami powodując, że całkowicie rezygnują z projektu…

Nie chcemy, żeby ci się to przytrafiło!

Oto oferta:

Po pierwsze, otwórz ten link w nowej karcie.

W tym miejscu otrzymamy nasz hosting i domenę. Gdy to zrobisz, wykonaj poniższe czynności …

Dzisiaj chcę, żebyś poświęcił czas dokładnie przeczytaj ten post na blogu. Wygląda na to, że długo, ale potrzebujesz tylko pierwszych 6 kroków dzisiaj (reszta naprawdę zajmuje się prowadzeniem swojego bloga) i łatwo będzie Ci je śledzić.

Prawdopodobnie odkładasz to na jakiś czas, być może nawet zastanawiasz się, czy nie powinieneś w ogóle zawracać sobie głowy zakładaniem bloga. Więc dzisiaj chcę się uspokoić i pomóc ci stworzyć swój blog i podzielić się swoją wiedzą z czytelnikami i światem raz na zawsze.

Gotowy już dziś stworzyć swojego bloga? Dobra, nauczmy się, jak zacząć blogować.

Ten kompleksowy zasób poprowadzi Cię przez proces założenie bloga w zaledwie 6 prostych krokach…

Jak rozpocząć blogowanie już dziś

Jak założyć blog

 • Krok 1: Zdecyduj, o czym zacząć blog (twoja nisza)
 • Krok 2: Wybierz platformę do tworzenia blogów (CMS)
 • Krok 3: Wybierz świetnego hosta internetowego
 • Krok 4: Skonfiguruj hosting blogów
 • Krok 5: Wybierz nazwę domeny dla swoich blogów (dostaniesz to za darmo! *)
 • Krok 6: Zbuduj udanego, przyciągającego ruch bloga

Jak rozpocząć blog od zera w 6 prostych krokach

Jak rozpocząć blog krok 1Prawdopodobnie masz już ogólny pomysł na temat założenia bloga, ale spójrzmy na kilka porad blogowych dla początkujących na wypadek, gdybyś jeszcze tam nie był.

1. Unikaj wybierania zbyt szerokiej niszy.

Na przykład nie bloguj tylko o kondycji, blog o maratonie lub w szczególności treningu oporowym. Utrzymanie wszystkich artykułów w ciasnej niszy na początku pomoże Google zobaczyć, że Twoja witryna jest autorytetem w tej dziedzinie i wyśle ​​Ci więcej odwiedzających, jeśli tak jest.

Powyższe nie ma na celu zniweczyć twoich marzeń o stworzeniu ogromnej witryny, jest to całkiem możliwe później. Oczywiście możesz rozwinąć się w nowe kategorie, ale o wiele łatwiej jest wprawić piłkę w ruch z czytelnikami i ruchem, jeśli skupisz się na początku.

2. Spróbuj stworzyć wiecznie zieloną zawartość.

Napisz o tematach, których ludzie będą zawsze szukać, nawet w przyszłości.

Aby dać przykład tego w niszach mody (znana z tego problemu), ludzie zawsze będą szukać najlepszych mieszkań poniżej 100 USD – raczej nie zmieni się to na przestrzeni lat. Jeśli piszesz o konkretnym modelu Chanel, który był popularny przez jeden sezon, spodziewaj się, że ludzie nie będą już potrzebować twoich treści po krótkim czasie.

Jak rozpocząć blog krok 2Zanim zaczniesz się martwić, jak będzie wyglądał Twój blog, musisz znać najlepsze miejsce do założenia bloga. Jest to znane jako platforma blogowa (lub system zarządzania treścią w tech-speak).

Znam wszystkie najlepsze witryny blogowe, ale pokażę Ci najłatwiejszą (i najpopularniejszą) platformę do użycia. Ta platforma daje również najlepszą szansę na dobre miejsce w rankingu w wyszukiwarkach.

Teraz nie ma sensu utrudniać nam życia?

Nasz rekomendowany dostawca

Logo HostGator

Obejmuje DARMOWĄ nazwę domeny *

Zacznij już za 6,95 USD / miesiąc 2,64 USD / miesiąc

62% zniżki przy użyciu kodu kuponu: "blog startowy"

* W wybranych pakietach

Jak najczęściej tworzony jest blog?

Jak założyć blog na odpowiednim CMS

BuiltWith.com1 stawia ten odsetek nieco niżej, ale nadal możesz zobaczyć, jak przytłaczające jest korzystanie z WordPress dla osób rozpoczynających blog:

Statystyki blogów dla najlepszych CMS na świecie

Biorąc pod uwagę, że obecnie ponad 72 miliony aktywnych użytkowników korzysta z WordPress, oczywiste jest, że WordPress jest najlepszym miejscem, aby dowiedzieć się, jak założyć blog od zera..

Wszystkie moje własne strony blogowe są zbudowane na platformie blogowej WordPress.

Dlatego:

 • Blogerzy mogą BEZPŁATNIE rozpocząć korzystanie: (w tym motywy, układy i dodatki, których nie zapewnia wiele innych platform blogów).
 • Nowy blogger jest bardzo łatwy do skonfigurowania: Pokażę ci dokładnie, jak za chwilę…
 • To jest bezpieczne & bezpieczne: WordPress zawsze aktualizuje swoje oprogramowanie i zapewnia, że ​​wszystko jest w porządku i bezpieczne, więc rzadko martwisz się, że Twój blog będzie atakowany przez hakerów. Nic dziwnego, że NASA, Time Magazine, a nawet najlepsze blogi uniwersyteckie używają WordPress.
 • Jest wysoce konfigurowalny: Istnieją setki darmowych motywów i wtyczek, które dodają więcej funkcji do Twojego bloga, od pól kontaktów i subskrypcji po wtyczki, które poprawiają wydajność bloga i nie tylko.
  Podczas gdy inne platformy blogowe są ogólnie całkiem w porządku; nic, moim zdaniem, nigdy nie zbliżyło się do dopasowania wolności i opcji dostosowywania, które oferuje WordPress.

Bez wątpienia korzystaj z WordPress. Zwłaszcza, gdy jesteś nowy z pomysłem stworzenia bloga.

Hosting na własnym serwerze to najlepszy sposób na rozpoczęcie blogowania online

Bez wątpienia musisz zacznij od samodzielnego hostowania swojego bloga WordPress. Oznacza to, że masz pełną kontrolę nad własną witryną i treścią.

Pomyśl o tym – na przykład znany bloger odnoszący sukcesy korzysta z bezpłatnej witryny blogowej, takiej jak „startbloggingonline.freeblogsite.com” zamiast własnej nazwy, np. „StartBloggingOnline.com”, na przykład?

To nie tylko to – platformy blogowe, za które nie trzeba płacić, spowodują również inne problemy.

Pogarsza się:

 • Nie kontrolujesz swoich treści: platforma blogowa robi. Mogą cię zamknąć w dowolnym momencie i z dowolnego powodu.
 • Adres internetowy Twojego bloga będzie długi i trudny do zapamiętania (jak www.yourfreeblog.blogspot.com) zamiast chwytliwego, markowego adresu, który wybierzesz.
 • Nie możesz się reklamować na większości darmowych platform blogowych, co znacznie utrudnia zarabianie pieniędzy na blogach.
 • Nikt nie obsługuje darmowego blogera, od samego początku nie będziesz mieć do kogo się zwrócić, jeśli Twój blog napotka problemy

Obowiązują wszystkie te ograniczenia jeśli zaczynasz na blogach WordPress.COM.

Naprawdę chcesz założyć blog WordPress.ORG na własnym serwerze – jest to to samo oprogramowanie bez wszystkich ograniczeń!

Zacznij od nauczenia się, jak założyć blog na platformie hostowanej przez siebie z własną domeną blogu od pierwszego dnia. W ten sposób nie będziesz musiał odczuwać ogromnego technicznego bólu głowy podczas przenoszenia z bezpłatnego na własny blog WordPress.

Utworzenie takiego bloga jest o wiele łatwiejsze i tańsze, niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza dzięki specjalnej ofercie i kodowi kuponu, który mam dla Ciebie poniżej…

Znajdowanie nazwy domeny i hosta internetowego

Jak rozpocząć blog krok 3Teraz ekscytująca część!

Aby założyć bloga w witrynie hostowanej pod własnym nazwiskiem, potrzebujesz dwóch rzeczy:

Nazwa domeny – To będzie twój osobisty adres bloga, na którym ludzie będą odnajdywać twoje niesamowite artykuły w kółko. Na przykład domeną Google jest www.Google.com. Twoja nowa domena blogu to www.YourBlogName.com, z tym wyjątkiem, że wybierzesz, co będzie zastępować „YourBlogName”.

Hosting blogów – Będzie to adres domowy Twojego bloga i treści, które znajdują się na blogu. Bez hostingu nie będziesz mógł używać swojej domeny. Pomyśl o tym jak o dysku twardym komputera, który przechowuje całą twoją zawartość na twoim blogu (obrazy, posty na blogu itp.).

Koszt dobrego hosta internetowego wynosi zwykle od 10 do 15 USD miesięcznie, ale otrzymasz rabat do 62%, korzystając z poniższego kodu kuponu.

Jeśli zaczniesz dzisiaj od mojej specjalnej oferty poniżej całkowity koszt bloga wyniesie mniej niż kawa Venti w Starbucks miesięcznie – więc nie złamie banku.

Jest to stosunkowo niewielka, ale niezwykle ważna inwestycja w długoterminowy sukces blogowania.

Gdzie powinienem dostać swoją domenę i hosting?

Jeśli chodzi o hosting, istnieją tylko trzy rzeczy, które mają znaczenie dla blogerów.

 1. Szybkość ładowania strony: średni czas (w sekundach) potrzebny do załadowania bloga.
 2. Czas działania: jak często twoja strona działa i działa. 100% czasu pracy nie jest tak naprawdę realistyczny, ale bardzo dobra firma hostingowa da ci 99,9% czasu pracy.
 3. Obsługa klienta: jak szybko reaguje Twój host, jeśli masz problem.

Istnieją dosłownie TYSIĄCE różnych dostawców hostingu blogów.

Tak, tysiące.

Wszystkie oferują podobną usługę (nazwa domeny + hosting) w stosunkowo podobnej cenie.

Na szczęście przeprowadziłem już badania, aby zawęzić listę do jedynej niezawodnej usługi, którą powinieneś rozważyć podczas zakładania bloga po raz pierwszy.

Uwaga: Jako długoletni klient i niezależna strona z recenzjami otrzymujemy rekompensatę, jeśli dokonasz zakupu za pomocą poniższych linków polecających – bez dodatkowych kosztów. W rzeczywistości mamy blog zabójcy hosting kupon rabatowy więc faktycznie zapłacisz mniej za tę samą usługę, korzystając z poniższych linków.

Pamiętaj, że chcę pomóc ci uniknąć tych samych błędów, które popełniłem, kiedy po raz pierwszy dostałem się do świata blogów, i uchronić cię przed doświadczaniem nieprzespanych nocy przed zacinaniem się, aby przywrócić blog do trybu online.

Zajmowałem się i monitorowałem wiele znanych i polecanych firm hostingowych, takich jak Bluehost, iPage, Godaddy itp.

… Ale teraz korzystam i polecam HostGator.com za 62% zniżki na cenę twojego bloga.

Mój jedyny polecany dostawca hostingu

Logo HostGator

Obejmuje DARMOWĄ nazwę domeny *

Zacznij już za 6,95 USD / miesiąc 2,64 USD / miesiąc

62% zniżki przy użyciu kodu kuponu: "blog startowy"

* W wybranych pakietach

HostGator dostaje mój głos na najlepszy hosting stron internetowych do blogowania na WordPress, ponieważ naprawdę zależy im na tym, aby blogerzy tacy jak ty i ja mogli zacząć jak najszybciej i jak najszybciej.

Chcesz wiedzieć najlepszą część?

Ponieważ używam tych facetów od tak dawna, dali mi specjalny kupon, aby zachęcić moich czytelników do blogosfery za tanie…

Zwykle trzeba wydać ponad 10 USD miesięcznie, aby uzyskać plan z hostem premium, ale dziś jest cena wywoławcza za miesiąc tylko 2,64 USD.

A jeśli dzisiaj utworzysz z nimi bloga, dodadzą nazwę domeny bezpłatnie! *

To 62% ZNIŻKI na jedyny plan hostingowy, jakiego kiedykolwiek potrzebujesz z kodem kuponu „blog startowy„.

Ale jak wszystkie wspaniałe oferty, ta szansa nie będzie dostępna na zawsze …

To najlepsza cena za hosting blogów, którą znajdziesz wszędzie. Za jedyne 2,64 $ / miesiąc nie masz wiele do stracenia (jest 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy) i zyskać tylko mnóstwo zabawy z blogowaniem.

Co sprawia, że ​​HostGator jest taki świetny?

Nic nigdy nie było mi bliskie pod względem szybkości ładowania bloga, czasu pracy, łatwości użytkowania i doskonałej obsługi klienta, jeśli utkniesz!

HostGator ma świetną wydajność, jest łatwy w obsłudze i jest absolutnie najlepszym wyborem dla początkujących takich jak Ty.

Ponadto są one jednym z niewielu miejsc, w których można hostować bezpłatny certyfikat SSL jako część pakietu. SSL nie tylko zwiększa zaufanie do Google, ale także odwiedzających witrynę!

Jak założyć blog z bezpłatnym certyfikatem SSLDzięki certyfikatowi SSL Twoja witryna będzie używać HTTPS i będzie wyświetlana jako Bezpieczna z kłódką obok adresu URL w przeglądarce, jak na tym obrazku:

Oprócz HostGator wypróbowałem wszystkich liderów branży, takich jak:

 • Hosting A2
 • Bluehost
 • Hosting InMotion
 • iPage
 • SiteGround
 • Idź Tato
 • DreamHost
 • 1&1

a nawet GreenGeeks (którego również kocham) i szczerze wierzę, że jest to najlepszy dostawca hostingu, jaki dziś mogą wybrać początkujący, ale zawsze możesz skorzystać z innej usługi hostingowej, o ile jest szybka, niezawodna, oferuje nieograniczoną przepustowość i bezpłatny certyfikat SSL . Pomaga to uniknąć problemów w przyszłości.

Zasadniczo dzięki HostGator będziesz tworzyć blog, który będzie wyglądał legalnie od pierwszego dnia.

Po zapoznaniu się z podstawami platform blogowych nadszedł czas, aby zacząć spacer!

W następnym kroku skonfigurujemy i uruchomimy Twojego bloga.

Zaczynajmy:

Jak rozpocząć blog krok 4Jeśli nie masz jeszcze hostingu lub nazwy domeny – nie martw się. Pokażę to za minutę…

Pod koniec tego kroku będziesz mieć w pełni funkcjonujący blog WordPress z własnym hostingiem we własnej domenie!

Brzmi obiecująco?

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz używać HostGator, zawsze możesz wybrać innego dostawcę hostingu. Nie mogę obiecać, że będą tak dobre, ale proces rejestracji i konfiguracji powinien być nieco podobny.

W przeciwieństwie do HostGator, niektóre firmy hostingowe również nie mają instalacji WordPress za pomocą jednego kliknięcia. W takim przypadku możesz znaleźć przewodniki na YouTube dotyczące ręcznej instalacji WordPressa (jednak nie zalecane dla początkujących). Mogą również nie mieć niezmierzonego miejsca na dysku, więc sprawdź to również, ponieważ może to spowodować problemy później!

Wejdź na HostGator.com, a następnie kliknij "Stwórz teraz" przycisk!

Zapamiętaj: Ponieważ regularnie używam tych gości, mam dla Ciebie wyjątkowy kod promocyjny HostGator, dziękuję za skorzystanie z tego przewodnika (62% ZNIŻKI).

Otrzymasz hosting premium tylko 2,64 USD / miesiąc zamiast 6,95 $! Nigdzie indziej nie znajdziesz takiej oferty…

To staje się lepsze:

Kod kuponu „startblog” zostanie zastosowany automatycznie po kliknięciu poniższego linku i będziesz mieć prawo do bezpłatnej nazwy domeny! Ciesz się ��

Jeśli masz już nazwę domeny, po prostu wpisz ją w zakładce po prawej stronie (ta z napisem „Mam już tę domenę”) i czytaj dalej…

Jak wybrać nazwę domeny

(Moi czytelnicy otrzymują to ZA DARMO!) *

Jak rozpocząć blog krok 5Wybór złej nazwy domeny jest jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez blogerów (#doyouevenblog). Pamiętaj, aby wybrać nazwę domeny, która jest…

 1. Łatwe do zapamiętania: nie wybieraj nonsensownych nazw, czegoś trudnego do przeliterowania ani długiego imienia pełnego myślników. „Best-tech-gadgets-in-the-world.com” nigdy nie wbije się w czyjąś głowę, ale coś takiego jak „techgeeks.com” zjeżdża z języka.
 2. Unikatowy i opisowy: chcesz mieć nazwisko, które odzwierciedla to, kim jesteś i na czym ci zależy. Bądź kreatywny i buduj tożsamość, która Cię ekscytuje!
 3. Godny zaufania: Najpopularniejsze są rozszerzenia domen, takie jak „.com”, „.org” lub „.net”, przy czym „.com” jest tym, o którym myśli najwięcej użytkowników. Staraj się unikać zwariowanych rozszerzeń, takich jak „.rocks” lub „.biz”, ponieważ są one rzadziej używane, trudniejsze do zapamiętania i mało zaufane.
 4. Nie twoje imię: może nadejść dzień, kiedy zaczniesz myśleć o sprzedaży swojego bloga. Bardzo trudno to zrobić, jeśli nazwa domeny to Twoja własna nazwa!
 5. To twoje własne imię: z drugiej strony, niektórzy ludzie blogują dla osobistej sławy i fortuny. Jeśli to ty i nigdy nie zamierzasz sprzedawać swojej witryny, jest to opcja dla ciebie. Na przykład, jeśli mam na imię Jessica Blackstone, wybrałbym nazwę „jessicablackstone.com”.

Wpisz nazwę domeny, której chcesz użyć, w polu „Wprowadź swoją domenę”, a następnie z rozwijanego menu wybierz „.com”. Jeśli nazwa jest dostępna, możesz ją zdobyć. Jeśli nie jest dostępny, wybierz inny.

Jak założyć blog na HostGator

Jeśli żądana nazwa nie jest dostępna, HostGator wyświetli kilka podobnych opcji – lub możesz wpisać nową nazwę i spróbować ponownie. Sugeruję użycie czegoś, co kończy się

 1. .com
 2. .netto lub
 3. .org

Jak stworzyć plan hostingowy bloga

Następnie polecam „Pisklę”Na razie – zawsze możesz zaktualizować później, jeśli uznasz, że potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, ale masz wystarczająco dużo, aby zacząć korzystać z Hatchlinga.

Rejestracja w programie HostGator 2

Następnie w kroku 3 wprowadzisz swoje dane kontaktowe i rozliczeniowe, tak jak w przypadku dokonywania zakupu praktycznie w dowolnym miejscu online, po czym będziesz musiał dodać lub usunąć dodatki.

Rzuciłbym okiem na każdą z tych dodatkowych usług, aby zobaczyć, czy chcesz któreś z nich, ale nie są one w 100% potrzebne na tym etapie, więc je usunąłem i ty też możesz to zrobić.

Załóż bloga bez tych dodatkowych usług

Zobaczysz, że jest to suma pośrednia hostingu „250,20 $”, ale zostanie zastosowany kod promocyjny „startblog” i jak widać, łączna wartość to aktualizacja do 95,08 USD.

Ty też uzyskaj swoją nazwę domeny całkowicie za darmo!

W należnej kwocie, zaoszczędziłeś ponad 155,00 $! (Zobacz zdjęcie poniżej, jeśli nie masz pewności, czy zastosowano zniżkę).

Zniżka na kupon HostGator

Zakończ rejestrację hostingu

Gdy będziesz zadowolony, że wszystko jest zgodne ze szczegółami zamówienia, jedynym krokiem jest zaakceptowanie warunków i usług i kliknięcie przycisku „Przejdź do kasy teraz!” przycisk.

Kasa HostGator

Jak utworzyć blog na nowym koncie

Otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem od HostGator, rejestracja konta może potrwać kilka minut, więc bądź cierpliwy.

Po otrzymaniu tego e-maila z potwierdzeniem będziesz mieć dane do zalogowania się do HostGator i zainstalowania WordPress za pośrednictwem cPanel, poniższy film pokazuje, jak to zrobić szybko i łatwo za pomocą QuickInstall:

Otrzymasz teraz swoje dane do logowania do WordPress, a także otrzymasz te dane przez e-mail: E-mail z potwierdzeniem WordPress

Tam nie było tak źle, prawda? Jesteś teraz na wyścigach!

Zaloguj się i sprawdź swój nowy blog
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map