Hosting a rejestracja domen: jaka jest różnica?

Dobra, zaczynasz myśleć, że poradzisz sobie z tym blogowaniem. Masz wiele świetnych pomysłów na swojego bloga i możesz kupić sobie nazwę domeny dla swojego bloga, ale coś Cię powstrzymuje…


Nie wiesz jeszcze, jaka jest różnica między hostingiem a rejestracją domeny. To wydaje się być tak podstawowym pytaniem, że nie chcesz zadawać komuś pytań i sprawić, by ktoś pomyślał, że jesteś głupi, ale Internet nie jest Twoją specjalizacją!

Tam właśnie przyszedłem, aby uratować dzień. Nie wiedząc, jak działa rejestracja nazwy domeny, nie sprawia, że ​​jesteś głupi. Każdy musi gdzieś zacząć i każdy musiał zadać to pytanie, kiedy po raz pierwszy zaczął przeglądać Internet. Teraz twoja kolej, aby się uczyć!

Wyjaśnienie hostingu a domeny

Hosting a rejestracja domeny

Różnica między zakupem hostingu a nazwą domeny jest prosta. Hosting to miejsce przechowywania, w którym będziesz przechowywać całą zawartość swojej witryny, a nazwa domeny to tylko adres (adres URL przeglądarki), aby uzyskać dostęp do tych plików.

Przez większość czasu początkujący mylą się z definicjami obu tych terminów i nie znają swojego głównego celu. Zawsze łączą się w pakiet, aby opublikować stronę internetową, mimo że są to zupełnie inne rzeczy. Aby lepiej zrozumieć różnicę między domeną a hostingiem, powinieneś wyobrazić sobie ten proces jako dom, w którym głównym budynkiem jest serwer sieciowy, na którym przechowywane są wszystkie pliki, a adres jest adresem Twojej domeny imię.

Zanim zaczniesz pracę nad nową witryną, pierwszym krokiem powinno być wybranie nazwy i zarejestrowanie jej w firmie rejestrującej domeny. Podobnie jak w poprzednim przykładzie z domem, najpierw musisz kupić nieruchomość, a następnie zbudować swój dom (pliki serwera). Większość rejestratorów domen oferuje domeny na okres minimum 1 roku, a przed wygaśnięciem musisz je odnowić.

Z drugiej strony hosting jest odpowiedzialny za połączenie twojego adresu URL z plikami na twoim serwerze. Większość firm oferuje obie usługi jako pakiet, ale możesz je kupić oddzielnie od różnych firm, jeśli chcesz.

Dołącz do DARMOWEGO szkolenia

Czy chcesz dowiedzieć się, jak zbudować 6 witryn z danymi liczbowymi??

Dołącz do tego bezpłatnego szkolenia dla…

 • Wreszcie mają sprawdzoną metodę znalezienia rentownych nisz
 • Uzyskaj dostęp do niezawodnej metody badania słów kluczowych
 • Dowiedz się, jak zlecać wysokiej jakości treści
 • Dowiedz się, jak tworzyć białe linki do swojej witryny bez bólu głowy

Przyjrzyjmy się szczegółowo obu usługom, aby lepiej zrozumieć różnice między nazwami domen a hostingiem.

Nazwa domeny to adres, pod którym użytkownicy Internetu mogą uzyskać dostęp do Twojej witryny. Nazwa domeny to podstawowa identyfikacja komputera w Internecie. Innymi słowy, komputery używają adresów IP, które są różnymi liczbami oddzielonymi kropkami. Jednak ludziom trudno jest zapamiętać ciągi liczb, w których nazwa domeny przychodzi, aby uratować dzień. Nazwy domen służą do identyfikacji podmiotów w Internecie bez korzystania z adresów IP.

Nazwę można utworzyć za pomocą kombinacji liter i cyfr z różnymi rozszerzeniami nazw domen, takimi jak .com, .org, .net i inne.

Każda nazwa domeny jest unikalna i nie ma dwóch lub więcej takich samych nazw domen w Internecie. Aby móc z niej korzystać, należy najpierw zarejestrować domenę, a przy zakupie nazwy domeny należy pamiętać, że nie należy ona do Ciebie na stałe. W większości przypadków musisz go odnowić co najmniej raz na rok.

Hosting to miejsce, w którym będziesz przechowywać wszystkie swoje pliki na swojej stronie internetowej. Jak wspomnieliśmy wcześniej, doskonałym sposobem na przemyślenie tego jest to, że hosting to prawdziwy dom, w którym przechowujesz wszystkie meble (pliki) wskazane przez adres (nazwę domeny).

Wszystkie komputery komunikują się z adresami IP, a gdy jakiś użytkownik wpisze nazwę swojej domeny do swojej przeglądarki, zostanie ona przetłumaczona na adres IP komputera, na którym znajduje się Twoja witryna. Po uzyskaniu dostępu do nazwy domeny serwer, na którym masz wszystkie pliki witryny, wysyła je z powrotem do przeglądarki użytkownika.

Jeśli chodzi o wybór dostawcy, wiele różnych firm hostingowych specjalizuje się w przechowywaniu i obsłudze witryn internetowych. Musisz zwrócić uwagę na plan hostingowy, który wybierzesz tylko dlatego, że wszystkie mają różne specyfikacje i musisz znaleźć taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Darmowa domena z hostingiem

Host domeny vs host WWW: czy są takie same?

Kiedy porównujemy usługodawcę hostingowego z usługodawcą internetowym, ważne jest, aby zrozumieć, że są to dwie różne rzeczy. Mimo że są połączone i muszą współpracować, aby wyświetlić stronę internetową, wykonują różne procedury.

Aby lepiej zrozumieć różnicę między domeną a hostingiem, pomyśl o nazwie domeny jako o numerze telefonu, a witrynie o telefonie. Możesz zmienić swój telefon (stronę internetową) w dowolnym momencie i nadal podłączać go do tego samego numeru telefonu (nazwy domeny) lub na odwrót.

Host domeny zapewnia adres online wyświetlany jako nazwa domeny, np. Www.twojadomena.com, gdzie odwiedzający mogą uzyskać do niej dostęp. Jak wspomnieliśmy wcześniej, każda nazwa domeny jest unikalna, więc oznacza to, że musisz zarejestrować swoją domenę, zanim będziesz mógł z niej korzystać. Istnieje wiele różnych rejestrów domen do wyboru i wszystkie zapewniają podobne usługi.

Host to miejsce na serwerze przeznaczone do przechowywania plików z Twojej witryny. Cały tekst, obrazy i pliki będą przechowywane i wyświetlane użytkownikom, gdy uzyskają dostęp do Twojej witryny za pośrednictwem nazwy domeny.

Host domeny i web hosting są bezpośrednio ze sobą połączone i nie mogą działać osobno.

Po zakupie nazwy domeny należy wybrać dostawcę usług hostingowych. Posiadanie nazwy domeny jest bezużyteczne, jeśli chcesz zbudować stronę internetową. Będziesz musiał zamknąć krąg, kupując hosting (miejsce na serwerze) w celu przechowywania wszystkich niezbędnych plików, które są wymagane do prawidłowego wyświetlania Twojej witryny.

Jeśli wrócimy do poprzedniego przykładu z domem jako serwerem hostingowym i domeną jako adresem, zrozumiesz, że nie możesz nic zrobić, jeśli masz tylko adres (nazwę domeny). To główna różnica, jeśli chodzi o domenę a hosting. Istnieje wiele różnych planów hostingowych, a wszystkie mają różne specyfikacje i wydajność.

Wybór odpowiedniego dostawcy hostingu powinien być twoim najwyższym priorytetem, ponieważ będzie miał największe konsekwencje dla Twojej witryny.
Ponieważ cyberprzestępczość stale rośnie, niezwykle ważne jest, aby wybrać najlepszego dostawcę hostingu, aby uniknąć problemów z bezpieczeństwem i naruszeń danych w Twojej witrynie. Jednak bezpieczeństwo to dopiero początek wielu problemów, które mogą wystąpić po wybraniu niewłaściwego hosta dla Twojej witryny.

Przy wyborze hostów należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów, takich jak wydajność serwera, cena, obsługa klienta, specyfikacje / ograniczenia techniczne, użyteczność (interfejs) itp..

Oczywiście nie ma idealnego wyboru, jeśli chodzi o wybór hosta, i musisz wybrać opcję, która będzie odpowiadać Twoim konkretnym potrzebom po rozważeniu zalet i wad.

Jeśli chcesz utworzyć i opublikować swoją witrynę, przede wszystkim potrzebujesz nazwy domeny (adresu internetowego) i hostingu, aby wyświetlać swoją witrynę użytkownikom. Różnica między hostingiem domen a hostingiem jest bardzo prosta.

Po rozpoczęciu tworzenia witryny internetowej musisz znaleźć rejestratora nazw domen. W większości przypadków rejestratorzy nazw domen oferują również hosting, więc możesz uzyskać obie rzeczy od tego samego dostawcy, jeśli chcesz.

Istnieje wiele różnych kombinacji nazw domen i musisz znaleźć tę, która jest dostępna i odpowiada Twoim potrzebom. Po zakupie nazwy domeny należysz do niej przez co najmniej 1 rok i nie możesz nic z tym zrobić, ponieważ jest to tylko adres internetowy.

Jeśli chodzi o hosting, jest to zupełnie inna historia. Po zakupie hostingu zasadniczo wynajmujesz miejsce na komputer (serwer), aby przechowywać pliki witryny. Aby wyświetlić te pliki, potrzebujesz określonego adresu (nazwy domeny).

To duża różnica między hostingiem domen a hostingiem. Dzięki hostingowi projektujesz, edytujesz i przesyłasz treści do swojej witryny, a dzięki domenie po prostu kierujesz te informacje bezpośrednio do użytkowników, którzy próbują uzyskać do nich dostęp (za pomocą twojego adresu URL).

Jak wspomnieliśmy wcześniej, każda nazwa domeny jest unikalna i musi przejść proces rejestracji, zanim będzie można z niego korzystać. Rejestracja domeny to sposób zakupu nazwy domeny, która będzie reprezentować Twoją witrynę. Adres URL u góry strony to nazwa domeny, którą ludzie będą wpisywać w swoich przeglądarkach internetowych w celu uzyskania dostępu do Twojej witryny.

Innym terminem rejestracji domeny jest zakup lub zakup domeny. Nie robi to żadnej różnicy, ponieważ wszyscy robią to samo.

Musisz kupić domenę od rejestratora domen lub firmy upoważnionej do rejestracji nazw domen. Zasadniczo kupią nazwy domen i odsprzedadzą je tobie. Kiedy kupujesz nazwę swojej domeny, musisz przedstawić kilka istotnych informacji o sobie i bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że informacje te będą publiczne dla wszystkich, chyba że rejestrator domeny ma opcję, aby je ukryć.

Ważne jest również, aby pamiętać, że nie można kupić nazwy domeny na stałe. Należy go odnowić po zakończeniu okresu własności. Po zakupie nazwy domeny nie dostajesz wiele więcej, co oznacza, że ​​jeśli chcesz osobisty adres e-mail lub witrynę, musisz mieć hosta połączonego z domeną za pomocą serwerów nazw.

Z drugiej strony hosting jest procesem innym niż rejestracja domeny. W zależności od typu hosta, który chcesz uzyskać, istnieją różne specyfikacje, na które należy zwrócić uwagę. Nie ma znaczenia, czy wybierzesz różne firmy do rejestracji domeny i hostingu, ponieważ możesz łatwo połączyć je za pomocą serwerów nazw dostarczonych przez dostawcę usług hostingowych.

Wybór planu hostingowego zależy od twoich potrzeb. Większość nowych właścicieli witryn decyduje się na hosting współdzielony, czyli jeden serwer współdzielony przez różne strony jednocześnie. Oznacza to, że inne witryny będą mieć wpływ na wydajność Twojej witryny, ale jest to oczywista opcja, szczególnie gdy nie masz dużego ruchu do Twojej witryny.

Istnieją również różne i droższe opcje, takie jak wirtualny prywatny serwer (VPS), serwer dedykowany, hosting w chmurze i inne. Wszyscy dostawcy usług hostingowych oferują swoje usługi za miesięczną opłatą w zależności od wybranego hosta, a cena spadnie, jeśli wybierzesz dłuższy okres początkowy.

Wymagane kroki, aby proces przebiegał bezproblemowo, jeśli chodzi o rejestrację domeny lub hostingu, są różne, ale konieczne jest ich prawidłowe zakończenie w celu ustanowienia wymaganego połączenia.

Możesz kupić każdy z różnych miejsc, aby uzyskać lepszą ofertę, i wielu twierdzi (słusznie), że oddzielne uzyskanie nazwy domeny i hostingu jest najlepsze, ale lepiej utrzymać rejestrację domeny i hosting razem dla osób, które dopiero zaczynają to wszystko. Na początek jest to o wiele prostsza opcja i można uniknąć kłopotów z zarządzaniem różnymi kontami, co pozwoli zaoszczędzić czas.

Oddzielne firmy mogą również utrudnić połączenie i odnowienie serwera nazw domen (DNS), a Ty musisz postępować zgodnie z instrukcjami, aby ukończyć proces bez żadnych problemów. Kolejną korzyścią z uzyskania i utrzymania domeny i hostingu z tego samego miejsca jest budowanie lojalności klientów, ponieważ wielu dostawców hostingu oferuje bezpłatną rejestrację domeny lub certyfikaty SSL po rejestracji lub odnowieniu.

Zalety oddzielenia ich:

 • Lepsze ceny
 • Lepsze oferty
 • Elastyczność

Wady oddzielenia ich:

 • Bardziej złożone zadania do wykonania
 • Droższe w przypadku umów krótkoterminowych
 • Możliwość napotkania problemów z różnymi firmami

Nie ma jednak problemu z oddzieleniem nazwy domeny od dostawcy usług hostingowych. Będziesz miał szansę uzyskać lepszą ofertę na domenę lub hosting i wziąć udział w ograniczeniu Monopol, w którym jedna firma staje się tak potężna, że ​​zaczyna nadużywać praw ludzi.

Zalety trzymania ich razem:

 • Proste i łatwe do śledzenia wszystkiego
 • Nagrody lojalnościowe, rabaty i promocje
 • Nie jest wymagana dodatkowa konfiguracja
 • Lepsze wsparcie dla wszystkich rzeczy z jednej firmy

Wady trzymania ich razem:

 • Trudniej jest przenieść wszystko do nowej firmy, jeśli nie jest zadowolony
 • Plany odnowienia staną się droższe

Każda z tych opcji jest dobra i naprawdę zależy od Ciebie. Jeśli nie masz nic przeciwko zarządzaniu różnymi kontami, możesz wybrać oddzielną domenę i hosting, a jeśli chcesz uprościć sprawę, powinieneś kupić je od tej samej firmy.

Gdzie mogę uzyskać domenę lub hosting??

Proces wyboru odpowiedniej firmy dla Twojej domeny i usług hostingowych może czasem być przytłaczający. Oferują różne usługi, co utrudnia ustalenie, który wariant jest bardziej opłacalny. Wybór niezawodnego i ugruntowanego dostawcy domeny i hostingu jest bardzo ważny dla przyszłości Twojej witryny, dlatego przed podjęciem decyzji musisz przeprowadzić wiele badań..

Jednak niektóre ugruntowane firmy oferują wyjątkowe usługi, które spełnią Twoje potrzeby.

Jeśli chcesz kupić swoją domenę i hosta od tej samej firmy, HostGator jest dobrym rozwiązaniem. Oferują różnorodne funkcje, które zaspokoją Twoje potrzeby, świetny zespół wsparcia dostępny 24/7 oraz konkurencyjne ceny. Aby zarejestrować swoją domenę i hosta na HostGator, możesz użyć kodu kuponu „startblog”, który da ci darmową nazwę domeny i specjalną cenę na usługi hostingowe.

Mają także pokrewny artykuł na temat tego, czym jest domena vs..

GreenGeeks jest również pretendentem, jeśli zdecydujesz się kupić razem domenę i hosta, ponieważ są one niezawodne, oferują wspaniałe funkcje, dobry system wsparcia i oferty kuponów, dzięki czemu możesz zarządzać wszystkimi rzeczami bez zerwania. Ponadto starają się uratować planetę za pomocą zielonego hostingu, jeśli jest to dla Ciebie ważne.

Jeśli jednak chcesz oddzielić domenę i hosting od siebie, powinieneś wybrać NameCheap jako rejestratora domen i HostGator lub GreenGeeks dla swoich usług hostingowych. W ten sposób uzyskasz najlepszy stosunek jakości do ceny za hosting i świetne narzędzia do zarządzania domenami w NameCheap.

Różnica między domeną a hostingiem: wniosek

Najprostszą metaforą tego związku jest to, że twoja nazwa domeny to Twój adres, a Twój hosting – podstawa, na której jest zbudowany. Ludzie używają Twojego adresu, aby odwiedzić Twój dom, a rzeczywista strona internetowa to dekoracja i meble, które umieściłeś w swoim domu.

Aby wysłać swoją witrynę na żywo, musisz zarejestrować domenę, a gdy to zrobisz, znajdź hosta internetowego. Umożliwiają dostęp do ich serwerów w celu przechowywania Twojej witryny i poczty e-mail, aby inni mogli przeglądać Twoją witrynę i odwiedzać ją.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać ze stron internetowych, polecam znalezienie domeny i pakietu hostingowego, najlepiej takiego, który zawiera bezpłatną domenę. Mamy specjalną umowę z HostGator, która zapewnia to dla naszych czytelników pod przyciskiem poniżej.

Logo HostGator

Nasz najlepszy hosting hostingowy:
Uzyskaj najwyżej oceniany hosting za tak niewiele, jak
2,64 USD miesięcznie

StartBloggingOnline.com zatwierdził hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map