סקירה של Shopify 2020: דברים נסתרים שעליכם לדעת!

מתקשה לבחור פיתרון למסחר אלקטרוני לחנות המקוונת שלך? הצטרף למועדון. זהו אחד ההיבטים המאתגרים ביותר בהקמת אתר. אם אתה כמו רבים, ראית או שמעת על כמה שירותים, תוהה אם הם מתאימים לך.


היום, אנו הולכים להתעמק בפרטים הקטנים של שירות כזה, Shopify. זה השחקן הגדול ביותר במשחק כרגע, אבל האם זה כל מה שהוא מתחיל להיות??

בואו לחקור ולראות היכן זה מתארגן בסקירה שלנו על Shopify. אנו נבחן גם את התהליך של הקמת חנות של Shopify, למקרה שתהיה מעוניין לתת להם ללכת.

דירוגי Shopify בסך הכל

מכיוון שאתה בטח להוט לדעת מיד את התשובה, אני אגיד לך. Shopify שווה את זמנכם. אם אנחנו מדברים על דירוג כוכבים, הייתי נותן לזה 4.5 / 5. יש פה ושם כמה פרשופים קלים, אבל זה פוגע בכל התווים הנכונים. הרשו לי להסביר …

סקירה של Shopify

ל- Shopify ולכל פיתרון אחר של סחר אלקטרוני יש מספר קטגוריות בהן תוכלו להשתמש כדי לשפוט את ערכן. אלה נעות בין ממשק המשתמש למספר הנושאים ומעבר להם. Shopify שיעורי גבוהה ברבים מהקריטריונים האלה.

מקצוענים

ל- Shopify יש הרבה נושאים.

זו אחת מנקודות המכירה המוערכות ביותר שלהם. ישנם מעל 100 נושאים וספירה. חלקם חופשיים; חלקם עולים כמות קטנה לשימוש. כולם נראים מקצועיים, והמגוון אומר שכנראה יש משהו לכולם.

הצטרף להכשרה בחינם

האם אתה רוצה ללמוד כיצד לבנות 6 אתרי רשות דמויות?

הצטרף להכשרה זו בחינם…

 • סוף סוף יש שיטה מוכחת למצוא נישות רווחיות
 • קבל גישה לשיטת מחקר מילות מפתח אטומה לאיתור
 • למד כיצד למקם מיקור חוץ של תוכן איכותי
 • למדו כיצד לבנות קישורי כובע לבן לאתרכם ללא כאבי ראש

“מה הקטע הגדול עם נושאים?” אולי תוהה. “זה לא אמור להיות קשור למה שיש בחנות?” אולי, אבל תסתכל על זה כך. בעת מכירת מוצרים באופן מקוון, יצירת רושם ראשוני טוב היא אחד המפתחות להמרה.

נניח שלקוח פוטנציאלי מגיע לחנות המקוונת שלך ורואה בלגן לא מאורגן. האם הם נוטים פחות או יותר לחקור את החנות המקוונת שלך? בדיוק. חנות נאה למראה אטרקטיבית לקונים והופכת אותם מוכנים יותר לקנות.

בנוסף למראה טוב, רוב נושאי Shopify מציגים פריטים בצורה שקל לקרוא. קח למשל את הנושא “מינימלי” בחינם. Shopify אומר שהם עיצבו אותו כ”עיצוב פשוט ונקי השומר על המיקוד במוצרים שלך. ” הם לא הגזימו.

אין שומן ואין עומס במערך הזה. מידע על המוצר הוא מראש, קל לקליטה ופוגע בלקוח מייד. ברגע שהמיקוד שלהם נמצא במוצר אחד במערך שלך, הם יכולים לגלול בין השאר באמצעות תכונת הצגת השקופיות.

אם תסתכל על ההטבות האחרות של הנושא, תוכל לראות ש- Shopify שמה דגש על עזרה במכירות. לקוחות יכולים להתקרב למוצר כדי לקבל מראה טוב יותר. הם יכולים לראות מוצרים קשורים המוצגים בקרבת מקום. אתה יכול אפילו לשים את המוצרים הטובים ביותר שלך בכדי להפוך את הרושם הטוב ביותר.

אתה לא צריך פשוט לקחת את המילה שלי על זה. עיין בביקורות Shopify בנושא זה. הוא יושב כרגע על 86% חיובי, וההערות המובילות חוזרות על היתרונות:

דומיין בחינם עם אירוח

“הנושא המינימלי הוא אגודל. מומלץ להחזיק בתכונות רלוונטיות והכרחיות ולהשקפות נקיות של אתר מסחר אלקטרוני. “

זכור, זה רק עם נושא בחינם של Shopify. הנושאים בתשלום מספקים מידה רבה יותר של פונקציונליות. בואו נסתכל על הנושא “הברית”, אחד הפופולריים ביותר. לכאורה, זה “אידיאלי לחנויות עם תמונות גדולות וקולקציות מובחרות.”

מייד תוכלו לראות את משמעותם. הנושא כולל חזית ובולטת ב”דימוי הגיבור “. למטה, פריסה מלבנית נקייה של הפריטים הרלוונטיים ביותר.

הנושא כולל ארבעה “סגנונות”, שכל אחד מהם מיועד לקהל שונה במקצת. אפשרויות הג’נסיס וההצלה הקלאסיות לטעמים מתקדמים. סגנון אקסודוס מתאים למשתמשים מודרניים. ההתגלות מציעה משהו סתמי יותר.

העיצוב כולל אפשרויות מתקדמות שלא נמצאו ברבות ההצעות החינמיות:

 • מצגת וידאו
 • דוגמיות צבע למוצרים
 • תצוגה מהירה של המוצר
 • סרגל צד אוסף
 • ניווט מתקדם
 • ניווט דביק

שוב, דעות הנושא חיוביות להפליא. שביעות רצון של 100%, במקרה זה:

“הנושא הזה מדהים. זה יפה ופונקציונאלי מאוד בכל המכשירים. והתמיכה מדהימה – זמן התגובה מהיר והתיקונים הם מייד. הייתי ממליץ בחום. “

על פי הטשטוש השיווקי שלהם, כל הנושאים של Shopify מגיעים עם:

 • עיצוב ידידותי לנייד
 • אופטימיזציה למנועי חיפוש
 • סמלי מדיה חברתית
 • תמיכה ניווט נפתחת
 • סגנונות מובנים ולוחות צבעים
 • עדכוני נושא בחינם

וכן הלאה וכן הלאה. הגלישה במספר רב של נושאים של Shopify מגלה יותר מאותם הדברים. הנושאים מעוצבים היטב. הם מקלים על ניווט בהגדרת החנות שלך והם מתקבלים היטב על ידי המשתמשים.

קל לעקוב אחר הנושא הנכון. ל- Shopify יש קריטריונים רבים שתוכל לסנן את החיפוש שלך כדי לאתר את מה שאתה צריך.

אתה יכול למיין לפי ערכות נושא בחינם או בתשלום. אתה יכול לדפדף בערכת הנושא באופן אלפביתי. אתה יכול אפילו להציג את הנושאים לפי ענף, מחיר או פופולריות. אם אתה מרגיש בטן, בחר ב- Shopify לבחור עבורך נושא באופן אקראי.

העניין הוא שהנושאים כולם מוצקים וזה מהווה עמוד שדרה טוב לשאר השירות.

ל- Shopify יש המון אפליקציות.

כמה ביקורות של לקוחות של Shopify יעמידו על הצד השווה עם הנושאים. היכולת להגדיל את מה שהחנות יכולה לעשות עם אפליקציות היא חיונית. בעניין זה, Shopify מספקת.

הם מציעים למעלה מאלף אפליקציות נפרדות, הכל זמינות דרך חנות האפליקציות שלהם. כמו הנושאים, הם מגיעים בזנים בחינם ומשלמים. Shopify מחלקת את האפליקציות לקטגוריות על סמך הפונקציה שלהן:

שיווק – האפליקציות האלה מיועדות להעלאת השם שלך שם בחוץ. הם יכולים לסייע באופטימיזציה של קידום אתרים, הפצות דוא”ל ועוד.

מכירות – אפליקציות אלה עוזרות לך להפוך את הדפדפנים לקונים. הם עוזרים לך להמיר מכירות ומפתים קונים שאולי נטשו את העגלות שלהם. עוד על הקטע האחרון הזה אחר כך.

מדיה חברתית – אפליקציות אלה מיועדות למיצוי הרשתות החברתיות. הגדל את הבאים שלך, ואז הפוך את אותם עוקבים ללקוחות משלמים.

משלוח – מדוע לחץ על המשלוח כאשר אתה יכול להפוך אותו לאוטומטי? אפליקציות אלה עוזרות לך לנהל את ההגשמה, כך שתוכל לקבל את הסחורה שלך בידי קונים מצפים.

מלאי – כל חנות צריכה לנהל מלאי. האפליקציות הללו הופכות את התהליך הזה למאוד פחות ממה שהיה אחרת. דע מה יש לך במלאי בכל עת ואיפה זה הולך גם כן.

חשבונאות – הנהלת חשבונות לא חייבת להיות דוב. יישומים אלה משתלבים עם תוכנות פופולריות כמו Quickbooks ו- Xero ושומרים על המספרים שלך מעלה ומעלה.

שירות לקוחות אתה צריך לשמור על לקוחות מאושרים. האפליקציות הללו מכוונות כולם למטרה זו. תמיכה בצ’אט, תמיכה בדוא”ל, תמיכה טלפונית ועוד.

דיווח אינטל טוב יכול לעזור לך לגבש אסטרטגיה עסקית תקינה. אפליקציות אלה מסייעות לך באיסוף נתונים סטטיסטיים ומידע חיוני על התנהגות צרכנים. אתה יכול לגבש את תוכנית המשחק שלך סביב המידע שתשיג.

כלים – מי אוהב אינטראקטיביות? כולם, זה מי. אפליקציות אלה מוסיפות את האגרוף הנוסף לחזית שלך לניקוד המרות. סרטונים, צפיות במוצר 360 °, חיפוש חכם וכו ‘.

ערוצי מכירות – אתה יכול למכור יותר כשאתה מוצג במספר חנויות מכירה. אפליקציות אלה מביאות אותך לערוצי מכירות רבים יותר, כך שתוכל לייצר הכנסות רבות יותר.

עכשיו הזכרתי קודם של- Shopify יש אפליקציות שיעזרו לך להתמודד עם ה”עגלה הנטושה “. לקוחות מסתכלים סביב החנות שלך, בוחרים כמה פריטים, אך לא עוקבים אחר הרכישה. מנטורליזציה מנקודת מבט של איש מכירות, אך כעת יש דרך להמשיך.

ל- MoonMail יש פיתרון “אפליקציית Shopify בכל הזמנים של כל הזמנים”. האפליקציה מאפשרת לך לשלוח תזכורת אימייל ידידותית אך משכנעת ללקוחות שנטשו את העגלות שלהם.

אתה יכול להתאים אישית את הדוא”ל באמצעות עורך WYSIWYG כדי ליצור הודעה מרגשת עבור הלקוחות שלך. אתה יכול לשמור תבניות מרובות וכוונן אותן ליישובים שונים. אתה יכול אפילו לשלוט על תזמון הדוא”ל לקבלת אפקט מרבי.

מבין כל האפליקציות בחנות Shopify, זו שולטת ביותר על התמודדות עם אחד ההיבטים המתסכלים ביותר של מכירה מקוונת. אף חנות לא תהיה שלמה בלעדיה, וזו הסיבה שהיא זמינה בחינם לכל חנויות Shopify.

יש כמובן אפליקציות אחרות שגם הן מדהימות, אבל MoonMail לוקח את העוגה.

קל לשימוש ב- Shopify.

מבין המיומנויות שאנשים נכנסים למסחר אלקטרוני, עיצוב אתרים נכון לעיתים קרובות בראש הרשימה. Shopify מבינה זאת, וכל חוות הדעת של Shopify רושמות זאת.

זו הסיבה שהפלטפורמה שלהם היא משב רוח לנאופיטים וחדשים. בדוק כל ביקורות מקוונות, ו- Shopify מעלה בעקביות את הרשימה כדי להקל על השימוש.

הממשק קל לשימוש. פשוט בדוק את הסרטון המהיר הזה ובדוק כמה מהר ניתן להקים חנות פשוטה עם כמה מוצרים:

הירשם, הוסף כמה מוצרים, בחר נושא, ויוקרתי. יש לך את החנות שלך ותוכל להתחיל לקבל / למלא הזמנות. קל להתאים את הנושאים ויש להם מגוון רב, כפי שדיברנו קודם.

מה שכן, הם אינם מכילים שום מיתוג של Shopify. אתה יכול לנוח בקלות בידיעה שהחנות שלך תיראה מקצועית. הם גם לא ישבשו שום מאמצי SEO.

למעשה, Shopify מטפלת בחלק ניכר מ- SEO עבורכם. הם משלבים את כל הקוד הנקי, תגי הכותרת ותיאורי המטה שתצטרך לשים לב אליהם במנועי חיפוש.

כשמדובר בניהול המלאי שלך, זה מקל כ- 1-2-3. מלוח המחוונים תוכל להגיע למוצרים שלך. שם אתה יכול להוסיף, להסיר ולשנות כל מה שאתה צריך.

תזדקק לדומיין לחנות שלך. אם אינך מעוניין יותר מדי ב”איך לאינטרנט “, זו יכולה להיות משימה מפחידה. Shopify מסיר את הצורך לצוד ולרכוש דומיין באמצעות שירותי צד ג ‘, מכיוון שאתה יכול לעשות הכל דרך הפלטפורמה שלהם.

עם זאת, אם ברצונך לעבור צד שלישי לדומיין שלך, Shopify מספקת. יש להם הרבה דרכי הדרכה להקמת דומיין שרכשת במקום אחר לשילוב עם פלטפורמת Shopify.

אם יש לך אתר מסחר אלקטרוני שבנית במקום אחר, אתה יכול אפילו להעביר אותו ל- Shopify. ישנם כמובן שיקולים, אך Shopify מגלה את המודעות היטב למה שעליך לעשות כדי להבטיח שהמעבר יתנהל בצורה חלקה.

פשוט. אם זה כל מה שאתה מחפש בחזיתך, אתה תהיה בדרך. עם זאת, משתמשים מתקדמים יותר ירצו משהו יותר מעמיק. Shopify מספקת גם עבורם.

ל- Shopify יש מרכז אימונים לווידאו שיעזור לך להתמודד עם מושגים מסוימים. שיווק תוכן, קידום אתרים, חנויות קופצות, כל מה שתרצו ללמוד, הם יוכלו להוביל אתכם.

אולי החביב עלי מבין סדרות הווידיאו הרבות הוא ייעוץ המנטור העסקי. אלה מכנסיים קצרים של מנהיגי מחשבה בולטים המפרקים את מה שנדרש כדי להשיג הצלחה. יש להם סרטונים של טים פריס, דיימונד ג’ון ועוד.

הם מתמודדים עם מכלול שלם של נושאים. החל מהפעלת עסק אופנה ועד לניהול זמנך, הם מציעים את כל מה שיזם מתפתח יצטרך בכדי להשיג גדלות.

אם אתה מעדיף לעשות קצת קריאה, ב- Shopify יש גם סדרת מדריכים שתוכלו לצפות בהם בקצב שלכם. ניתוח מסחר אלקטרוני ושיווק לעסקים קטנים הם רק כמה מהנושאים המוצעים. אתה יכול ללמוד מה אתה צריך כדי להפוך את החנות שלך לרווחית ולנצח את הסיכויים.

הקבלה למשאבים “רשמיים” אלה היא קהילת Shopify. אם יש לך שאלה בוערת לא נראה שאתה מוצא את התשובה לשמה, הקהילה יכולה לתת יד.

יש להם פורום נרחב המכסה כל נושא Shopify שאפשר להעלות על הדעת. אתה יכול לפרסם על לוחות הדיונים וללמוד עוד על Shopify תוך כדי. רוב הסיכויים שאפשר לחשוב על זה, משתמש פורום כיסה את זה לפני כן.

אתה יכול לעקוב אחר הקהילה במדיה החברתית לקבלת עצות מהירות. הם אף מציעים סמינרים מקוונים, מפגשים, ומפגשים קבוצתיים כדי לשפר את החוויה.

Shopify מקבלת טון של אמצעי תשלום.

רייטינג דירוגיםאם אתה לא יכול לקבל תשלום, החנות שלך לא מתכוונת לרדת מהקרקע, נכון? Shopify מוציא את הטרחה בקבלת הכסף שלך. יש להם שירות משלהם שנקרא Shopify Payments שמטפל בכל החטטנים.

באמצעות Shopify Payments אתה מוגדר אוטומטית לקבל כרטיסי אשראי גדולים.

למשתמשים בארה”ב משמעות הדבר היא ויזה, מאסטרקארד, אמריקן אקספרס, JCB, Discover ו- Diner’s Club וכרטיסי חיוב וכרטיסי אשראי..

משתמשים קנדים, בריטים, אירים ואוסטרלים יכולים לקבל כרטיסי חיוב וכרטיסי אשראי מסוג Visa, MasterCard ו- American Express.

Shopify מוותרת על דמי עסקת המנוי עבור מי שבחר להשתמש ב- Shopify Payments. זה מוסיף תמריץ נוסף ללכת עם השירות שלהם, אבל אתה יכול גם להשתמש במעבד תשלום של צד שלישי אם אתה מעדיף.

האפשרויות כאן הן עצומות. אתה יכול לעשות שימוש ב- Paypal, Amazon Payments, Apple Pay, או בשלל צדדים שלישיים נוספים. שילוב קל. Shopify מציעה גם טיפים מועילים לתחילת העבודה.

אתה יכול אפילו להגדיר אפשרויות תשלום ידניות. אלה מיועדים ללקוחות שמעדיפים לשלם באמצעות מזומנים או העברות בנקאיות. שוב, קל להתקנה ופשוט ללקוחות שלך לשימוש.

Shopify מפשט את המשלוח.

אולי אחד ההיבטים האהובים עלי בשירות. תיאום מאמצי משלוח יכול לבלבל את המתחיל ללא סוף. Shopify לא רק מקלה, אלא מקלה על ההבנה.

הם יכולים להכיר אותך עם ספקי השילוח השונים. הם יכולים להכיר אותך באסטרטגיות תמחור וכדומה. הם יכולים לגרום לך לחשוב על השאלות החשובות שאולי לא חשבת לשאול את עצמך:

 • לאילו מדינות אני אשלח?
 • איך אבטח את ההזמנות שלי?
 • כיצד אוכל לארוז פריטים?
 • האם אני צריך להציע משלוח חינם?
 • כיצד אוכל לעקוב אחר הזמנות במעבר?

החשוב מכל, אתה יכול לנהל את כל זה מכרטיסיית המשלוחים של Shopify בלוח המחוונים.

הוסף את נקודת המוצא שלך. הוסף גדלי חבילה סטנדרטיים שבהם תשתמש. אתה יכול גם להגדיר תוויות ותוספות מועילות אחרות כדי לבצע את העבודה.

שופלי אכפת מאבטחה.

כל שירות העוסק בכרטיסי אשראי ומידע רגיש חייב להיות מאובטח. ללא אבטחה, הלקוחות יתענגו על הפקדת עסקאות כלשהן בחנות שלך.

Shopify מאזנת את הצורך הזה עם הצורך במהירות. התוצאה? טעינה מהירה של דפים שמרחיקים גם הם את נתוני הלקוח שלך מעיניים סקרניות.

השרתים שלהם תואמים PCI. המשמעות היא שהם עומדים בתקן אבטחת הנתונים של תעשיות כרטיסי התשלום לצורך עיבוד עסקאות. בנוסף, הם מציינים זמן רב יותר מ- 99%, גיבויים מאובטחים ותכונות נוספות בהן תוכלו להשתמש כדי להשוויץ בפני הלקוחות שאתם נמצאים במצב למעלה.

תכונה אחת כזו היא תג האבטחה. אתה יכול להוסיף דף לדף שלך כדי לשדר שאתה רציני בנושא סודיות.

Shopify מעניקה פרימיום לשירות לקוחות.

כשמשהו משתבש בחנות שלך, אתה רוצה לדעת שלמישהו יש לך גב. Shopify עושה. הם מציעים תמיכת לקוחות 24 שעות ביממה, לא משנה באיזו תוכנית רמה בחרתם.

שוחח עם איש מקצוע מצוות Shopify כדי להפיק את הקינקים מהאתר שלך. התחל לפעול אם ביצעת שגיאה והיית זקוק לפונקציונליות במהירות.

לא משנה מה הבעיה, Shopify נמצאת שם כדי לספק תשובות. אתה יכול להתרכז בניהול העסק שלך ולא צריך להתמקד בטרדות האחוריות.

חסרונות

שום שירות אינו מושלם, שים לב. בסקירתנו על Shopify יש לציין כמה פרטים קטנים המשמשים לשיא סטרלינג.

הם גובים דמי עסקה.

בניגוד לרוב השירותים האחרים, הם מורידים את החלק הנמוך ביותר. אם תחליט להשתמש ב- Shopify Payments, אלה אינם בעיה. עם זאת, אם אתה הולך לצד שלישי, צפה לדברים הבאים …

כרטיסי אשראי: עבור בייסיק, העמלה היא 2.9% + 30 ¢ באינטרנט וכ -2.7% + 0 ¢ באופן אישי. עבור Shopify, העמלה היא 2.6% + 30 ¢ באופן מקוון ו -2.5% + 0 ¢ באופן אישי. למתקדמים, העמלה היא 2.4% + 30 ¢ באופן מקוון ו 2.4% + 0 ¢ באופן אישי.

דמי עסקה: 2.0% עבור Basic, 1.0% עבור Shopify ו- 0.5% עבור Advanced.

האפליקציות האלו מסתכמות.

זה נהדר לקבל את היכולת להתרחב. החיסרון הוא, כי הצורך להוסיף אפליקציות בכדי להשיג תכונות יכול לנפח את האתר שלך. אם קורה לך יותר מדי, האתר שלך עשוי להאט בזחילה.

בנוסף, אפליקציות יכולות להיות יקרות. חלקם בתשלום חד פעמי וזה בסדר. עם זאת, אחרים עולים מנוי חודשי משלם, ומגדילים את ההוצאות שלך.

התאמה חזותית עשויה להיראות דלילה.

במיוחד אם אתה משתמש בכוח רגיל לצבוט את הפרטים הטובים ביותר. הנושאים פשוטים לסייע למתחילים. אם אתה מנסה לעשות משהו מתקדם מדי, אתה עלול להרגיש מוגבל.

שיקולים נוספים

אלה לא ביקורות על תכונות של Shopify, כשלעצמן, אבל יש כמה דברים שכדאי לדעת להיכנס אליהם. בראש ובראשונה – Shopify הוא שירות מנוי מבוסס שכבה.

המשמעות היא שישנן רמות שונות של עמלות חודשיות והטבות שונות המגיעות לרמות אלה. נגענו בזה קודם כשדיברנו על עמלות העסקה שלהם.

אם תסתכל בעמוד מבנה התמחור שלהם, תוכל לראות את שלוש האפשרויות העיקריות מלפנים:

Basic Shopify: 29 $ לחודש *

Shopify: $ 79 לחודש *

Advanced Shopify: 299 $ לחודש *

* התמחור עשוי להשתנות. אלה המחירים בעת פרסום הביקורת.

סקרנו כיצד השכבות השונות משפיעות על העסקה ועל עמלות כרטיסי האשראי. הם גם מכתיבים את מספר חשבונות הצוות שאתה יכול ליצור ואת אפשרויות הדיווח שלך. הקפד לחשוב מה יעבוד הכי טוב לעסק שלך לפני שתתחייב.

ישנן גם אפשרויות של Shopify Lite ו- Shopify Plus. אפשרות לייט היא עסקה בסך 9 דולר לחודש שנותנת לך רק את היסודות. Shopify Plus מעניקה לך תכונות מתקדמות שמתאימות לעסקים גדולים.

כדי לקבל תחושה של Shopify, אתה יכול לנצל את תקופת הניסיון של 14 יום. במהלך תקופה זו תוכלו לעשות שימוש בשירות מבלי להזין את פרטי כרטיס האשראי שלכם. בסיום המשפט תוכלו להחליט אם ברצונכם להפעיל את החנות או לוותר על השירות.

פסק הדין

לוגו של Shopifyכפי שעולה מהסקירה שלנו על שירותי Shopify, פלטפורמה זו בהחלט שווה את זה. אתה מקבל את הכוח ליצור חנות אלקטרונית מלאה עם מעט ניסיון ללא בניית אתרים.

הוא מציע כלים לניהול כל היבט בחנות זו. אתה יכול גם לשפר את הפונקציונליות עם האפליקציות שאתה רואה לנכון. קל לעסוק בנושאים, והתמיכה של החברה והקהילה היא מהשורה הראשונה.

אם אתה חושב ש- Shopify היא האפשרות עבורך, דאג לנצל את מלוא הניסיון בחינם ולבחון את כל התכונות שיש להם..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map