Kuidas valida domeeninime, mis teile meeldib!

Meie ühiskonna loominguliste liikmete jaoks pole mõtlemine, kuidas valida domeeninimi enne ajaveebi loomist. Nad saavad unistada brändi või ettevõtte ideaalse idee ja panna selle välja nägema nagu lapsemäng.


Kui arvestate end selle elanikkonna rühma hulka, siis õnnitleme teid. Kui te seda ei tee, siis võisite ajuga rabeleda, kui üritasite oma veebisaidile suurepärast domeeninime osta.

Domeeninime valimiseks on olemas meetodid, mis vaeva kaotavad. Selles juhendis juhendatakse teid, kuidas valida oma domeeninime õigel blogi alustamisel.

Siin on kuidas domeeninime valida

Olete ilmselt näinud juhendeid, milles kirjeldatakse üksikasjalikult “Domeeninime valimise X reegleid”, neid on paljudel saitidel. Spetsiifika on erinev, kuid on ka mõnda ühist teemat, mida tasub uurida.

Kuidas valida domeeninime?

See tähendab, et domeen peaks olema lühike, hõlpsasti kirjutatav ja selge hääldusega. Potentsiaalsed külastajad võiksid unustada keerulise nime. Kindlasti rikuvad nad pika võimaliku mitme kirjaviisiga. Lühikeseks jäämine muudab selle meeldejäävaks.

Hoiatus on see, et te ei tohiks seda nii lühikeseks muuta, et see kaotaks meeldejäävuse. Nende tegurite tasakaalustamine on õige domeeninime väljatöötamisel kriitilise tähtsusega.

Peate meeles pidama, et mõnikord tuleb inimestel veebibrauseri kaudu teie domeeninimi sisestada, ehkki enamik liiklust pärineb tänapäeval otsingust. Kes soovib mõelda isegi 36-tähemärgilise domeeninime sisestamisele, lootes, et nad ei tee viga ja peavad uuesti alustama?

Pidage meeles, et kõik tähed peavad olema korrektsed või vastasel korral ei ilmu teie saiti – kui te muidugi pole kõiki nime variatsioone ostnud. Kõigi võimalike kirjavigade ennustamist on aga peaaegu võimatu ennustada. Parem on hoida see lihtsalt lihtsana.

Liituge TASUTA koolitusega

Kas soovite teada saada, kuidas ehitada 6 joonise autoriteetide saite?

Liituge selle tasuta koolitusega…

 • Lõpuks omage tõestatud meetodit kasumlike nišide leidmiseks
 • Saate juurdepääsu lollikindlale märksõna uurimise meetodile
 • Siit saate teada, kuidas kvaliteetse sisu allhanget tellida
 • Siit saate teada, kuidas luua oma peaga valge mütsi linke ilma peavaludeta

Kui võimalik, veenduge, et teie nimi kajastaks teie saidi olemust. Sõnamäng on hea, sest see teeb nime meeldejäävaks. Kuid ärge mõelge sellega. Numbrite ja erimärkide lisamine muudab nime keeruliseks.

Samuti on lihtsam meelde jätta, kui inimesed oskavad sõna lihtsalt öelda. On olemas nähtus, mida nimetatakse töötlemisprotsessi sujuvuseks, kus inimesed kipuvad kergemini suhtuma asjadesse, mida nad saavad ilma raskusteta öelda. Kui valite domeeninime, mille peate selle vestluses edastama, kirjutama, on teil probleeme. Muide, see võib piirkonniti ja riigiti erineda. Võtke valiku tegemisel arvesse kultuurilisi kaalutlusi.

Vähemalt siis, kui me räägime sellest, kuidas domeeninime valida. Domeeninime ilmumisel peaks teie domeen kajastama teie ettevõtet. Siiski ei pea te kõiki märksõnu segu sisse viskama.

Tutvuge Mozi domeeninime juhendiga. Need on tõsiseks põhjuseks märksõnade täielikust eemale peletamisest. Järjest enam on otsimootorid keskendunud märksõna sihtimisega domeenidele. Samuti näevad need välja cheesy, nagu proovite liiga palju külastajate meelitamiseks.

Tähtsam on keskenduda sellise nime ehitamisele, mis kõlaks. Tahad midagi, mis looks külastajate seas võimsa kaubamärgi tuntuse. Märksõnade asemel võite seostada oma kaubamärgi ja teie ettevõtte.

Tasuta domeen koos hostimisega

Kui teie täpset ärinime pole saadaval, peate võib-olla pisut loominguline olema. Järgida saab paar marsruuti. Mõned turunduseksperdid ütlevad teile, et peate iga hinna eest saama tippdomeeni .com .com. Parem on aga tegeliku nime saamiseks „.biz” või „.info”.

Kui see pole ka võimalik, otsige midagi, mis kirjeldaks teie tegevust. Oletame, et parandate Oaklandis arvuteid. Minge saidile OaklandComputerRepair.biz. Lisaks oma ettevõtte kirjeldamisele ütleb see ka teie asukoha. See valik sisaldab ka märksõnu, mille keegi Oaklandis võib arvutiremondi teenust otsides otsingumootorisse sisestada.

Esimene asi, mida domeeninimelaiendite valimisel tuleks meeles pidada, on see, et domeeninime lõpus olev järelliide läheb protsessi. Mõni mõttekool ütleb peaksite eelistama „.com” nimelaiendeid. Need on nende arvates kõige äratuntavamad ja usaldusväärsemad. Nad võidavad teile rohkem külastajaid ja rohkem lugupidamist.

Teiste arvates on konkurents hea .comi kindlustamiseks liiga tihe. Samuti väidavad nad, et oluline on tagada, et teie ettevõtte jaoks tippdomeen “töötab”. Kui tunnete sama, võite proovida kasutada ühte paljudest teistest saadaolevatest tippdomeenidest.

Näiteks võite kasutada „.photography”, kui teie tähelepanu keskmes on pildistamine. Teise võimalusena võib muusikaline akt nende domeeni lõpetada „.band” -iga, et punkt koju viia.

Valida on palju sarnaseid kirjeldavaid tippdomeene. Siin saate vaadata saadaolevate toodete loendit.

Kodutöö peate eelnevalt ära tegema, et veenduda, et te ei astu kellegi teise varvastele.

See väljub juba olemasolevate nimede vältimisest. Kui teie nimi on „piisavalt sarnane”, et tavalist tarbijat segadusse ajada, võiksite olla konksu otsas. Seaduslikud karistused on mõnikord karmid, nii et soovite kohtusse kaevamist vältida.

Ettevõtjal, Legal Zoomil ja Nolo on ressursse kaubamärgiõiguse rikkumise vältimiseks. Samuti saate vaadata domeeninime õigusi, et saada lisateavet selle kohta, mis on selles osas oluline.

Ole valmis läbima mitu ideed. Kuna te ei soovi kohtusse jõuda, peaksite valmistuma mitmeks ajurünnakuks. On täiesti võimalik, et unistate unistusest suurepärase idee, lihtsalt kui see on juba teostatud. Ärge heitke meelt, jätkake lihtsalt seni, kuni arvate paremat nime.

Samuti on hea mõte need osta, kui nimele on mõned tavalised valesti kirjutatud tekstid. See aitab teie õigekirjaga vaidlustatud klientidel teid leida. See takistab ka teisel ettevõttel ära teenimast kirjavead, mille jäite komandörimisele haavatavaks.

Suundumused tulevad ja lähevad, kuid selle reaalseks pidamine on igavene. Rahvasuus elavad meeldejäävad fraasid võivad tänapäeval suurepärased olla, kuid juba viis aastat pärast seda, kui nad on soosingust langenud (on kellelgi teisel sõna “omni” haige?), Muudavad nad teie ettevõtte vanaks ja dateerituks. Seda öeldes; kui fraas pöördub just teie sihtrühma poole, siis otsime seda.

Kuidas luua domeeninimi?

Kuidas luua domeeninimi?Kui tunnete, et mõistate põhijuhiseid, peate oma ettevõtte mõtlema. Nagu varem mainitud, dikteerib ettevõte teie valitud domeeninime.

Oletame, et ehitate WordPressi saidi väljamõeldud alkoholi ülevaatamiseks. Võite proovida midagi kirjeldavat, näiteks „Boozereporter.com”. See ei tee saladust, mida teete, ja seda on suhteliselt lihtne meelde jätta. See on siiski natuke pikk?

Võite proovida neid kahte mõistet kokku sulatada, näiteks „Boozeport.com”. See hoiab pealkirjas “märjukest”, kuid meeldejätmise huvides olete selle lühendanud üheks sõnaks. Mõni võib seda siiski liiga ninapidi tunda.

Samuti võiksite proovida midagi, mis on rohkem kaubamärgile keskendunud. Sirge kirjelduse asemel võite seostada alkoholiga. Midagi sellist nagu “Boozega” või “Boozelyst”. Need on kõik üks sõna ja vihjavad sellele, mida teete lihtsalt nii palju, et inimesed pilti saaksid.

Kas see kitsendas seda? Tore, lugege edasi!

Kuidas valida head domeeninime: ajurünnaku näpunäited

Domeeninime valimineDomeeninime valimisel on loomulik seina lüüa. Sellegipoolest on ekspertidelt palju näpunäiteid loominguliste mahlade voolamiseks. Tihti taandub see meeleseisundisse jõudmisele, kus saate keskenduda ilma tähelepanu kõrvale juhtimata.

Peaksite seadma selged eesmärgid ja juhtnöörid, kuid võimaldama hea idee saavutamisel teatavat vabadust. Ükskõik, kas valite mõeldes nimedele üksi või rühmas, on fookuse säilitamine teie pingutustes ülioluline.

Esialgses etapis ärge muretsege, et iga nime analüüsib. Esiteks tuleb lihtsalt nimed välja kirjutada ja need üles kirjutada. Mida rohkem peate valima, seda parem.

Kui olete nimeideede ülejäägi genereerinud, peate hakkama neid kärpima. Võrrelge seda, millega olete kokku tulnud, kriteeriumidega, mille me varem kehtestasime.

Kas nimi on piisavalt lühike? Kas see on meeldejääv? Kas inimesed suudavad seda meeles pidada? See võtab küll praktikat, kuid peaksite olema võimeline neid funktsioone hindama, kuni otsustate selle, mis töötab.

Mõnikord tekib aga olukord, kus teil on ideede kaotamine täielik. Mingid ajurünnakud ei paranda seda langust. Sel hetkel on aeg keerukatest trikkidest välja murda.

Need on veebitööriistad, mille otsene eesmärk on aidata domeeninimedel välja tulla. Sisestad märksõnad või fraasid ja generaator sülitab nimede nimekirja.

Mõni peab seda nurkade lõikamiseks. Nimelt on nimegeneraatori kasutamine suurepärane võimalus, kui soovite oma loovust käivitada.

Te ei pea isegi kasutama neid nimesid, mille generaator teile annab. Saate need lihtsalt läbi skannida, et mõelda võimalustele järele.

Neid on seal üsna vähe, vaatame kõige populaarsemaid võimalusi.

Nimi Mesh

„Teie vinge domeeninimi ootab …” See on üsna sildiline joon. Nimi Mesh võimaldab sisestada mitu tühikutega eraldatud märksõna. Seejärel genereerib teie võimalikud nimed, jaotades need kategooriatesse:

 • Üldine – tavalised valikud tipptehnoloogiliste tippdomeenidega
 • Uus – uuemate domeeninimedega domeeninimed
 • Lühike – ühendab teie märksõnad tippdomeenidega
 • Lisavõimalused varjatud TLD-dega
 • Sarnane – kasutab algoritmi sarnaste alternatiivide genereerimiseks
 • SEO – loob SEO-spetsiifilisi domeene
 • Lõbus – keskendub brändi loomisele
 • Sega – segab sõnad portmanteauks

Järgides meie varasemat joogiülevaate saidi teemat, esitas Name Mesh mõned kalliskivid:

 • Beerboozle
 • Veebitegemine
 • Wineroro

Panabee

Mingit vapustavat sildiliini siin pole, kuid Panabee pakub samasugust domeeni genereerimise eeldust. Sisestage märksõnad, hankige domeeninimi.

Nad ei jaota asju kategooriatesse nagu Nimi Võrk. Nad näitavad teile siiski nippe, mida nad iga nime saamiseks kasutasid. Nende hulka kuulub erinevate tähtede väljajätmine, lisamine ja lisamine ning silpide liitmine.

Alkoholiülevaate saidilt nime otsides saime lahedaid valikuid:

 • Numbeer
 • Winum
 • Boozemind

Panabee’l on ka funktsioon „seotud terminid”, mis asendab ühe teie märksõna sarnase sõnaga. See võimaldab teil genereerida laiemat valikut võimalusi, mis võivad olla lähedal teie esialgsele ideele.

Muud tasuta domeeninimede generaatorid

Kui Te ei saa nime Messi või Panabee abil midagi head, võite kasutada ka teisi teid. Domeeninimesupp või lahja domeeniotsing on vaid paar muud tööriista veebis. Nende ainulaadsed otsinguvõimalused võivad aidata teil uusi ideid välja pakkuda.

Domeeninime valimine: järeldus

Võib-olla soovite kulutada tunde originaalse nime genereerimiseks ise. Võite minna otse domeeninimede generaatori poole. Pole tähtis, kas domeeni nimi valitakse, jäävad põhimõtted samaks.

Peate veenduma, et teie domeen saab olema see, mis inspireerib külastajaid teie saidile tagasi tulema. See peaks olema meeldejääv. See peaks esindama teie kaubamärki. See peaks vihjama sellele, mida teete, ja see peaks olema ainulaadne.

Andke endale kindlasti palju võimalusi. Valmistage paljud neist välja visata, kui otsite õiget. Vaadake, mida teised inspiratsiooni saamiseks teevad, kuid juriidiliste probleemide vältimiseks jääge oma varvastele.

Järgides neid põhitõdesid või tutvudes siin parimate tavadega, peaksite valima domeeni, mis oleks vähem stressi tekitav, kui oskasite oodata. Kui olete kaalunud domeeninime maksumust ja leidnud ideaalse nime, järgige domeeni nime ostmist enne, kui keegi teine ​​seda teeb, allolevat juhendit!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map