Kas ir vārdu serveris? (Un kas jums par to jāzina!)

Tā kā daži to sauc par “vārdu serveri”, citi labprātāk izmanto “vārdu serveri”. Varat izmantot vai nu vienu, jo abi termini attiecas uz vienu un to pašu. Bet kas ir nameserver? Nu padomājiet par tālruņu grāmatu. Ja jūs man zvanītu, jums būs jāzina mans tālruņa numurs.


Vēl svarīgāk ir tas, ka pirms mēģināt uzminēt, jūs to meklēsit savā tālruņu grāmatā vai citā vietā. Tas pats attiecas uz domēna vārdiem un internetu kopumā.

Vārdu serveris saņem jūsu domēna vārdu un pēc tam pārveido to IP (interneta protokola) adresē, piemēram, “5.12.32.78”, kas ir tāds pats kā tālruņa numurs, kas datoram nepieciešams tīmekļa lapas pieprasīšanai. Vārdu serveri ir daļa no domēna vārdu sistēmas (DNS), kas, vienkāršoti izsakoties, ir kā datora tālruņu grāmata (vairāk par to vēlāk). Ja tas nebūtu domāts DNS, mums būtu jāpārdomā visu vietņu IP adrese, kuras mēs plānojam apmeklēt.

Īsāk sakot, vārdu serveris ir noteikts serveris, kura uzdevums ir pārvērst interneta resursdatoru nosaukumus interneta adresēs. Katrā domēnā ir vismaz divi vārdu serveri.

Kas ir vārda serveris un kā tas darbojas?

Lūk, kas ir vārda serveris, un detalizēts ceļvedis, kā viss process darbojas:

 1. Jūs ievadāt domēna vārdu adreses joslā savā tīmekļa pārlūkprogrammā, piemēram, webaddress.com
 2. Jūsu dators izmanto DNS, lai meklētu vārdu adreses serverus vietnei webaddress.com
 3. Vietnes ns1.webaddress.com un ns2.webaddress.com tiek iegūtas kā domēna nosaukuma serveri.
 4. Jūsu dators pieprasa IP adresi no vārda serveriem
  Kad tas ir iesniegts, jūsu dators nosūta pieprasījumu uz IP adresi, ieskaitot precīzu lapu, kuru vēlaties sasniegt.
 5. Web serveris, kas mitina vietni “www.webaddress.com”, pieprasīto lapu nosūta uz jūsu tīmekļa pārlūkprogrammu

Kas ir vārda serveris?Attēla kredīts: maršrutētāja pārbaude

Izskaidrots domēna vārda serveris (DNS)

Pat ar nelielu skaidrojumu iepriekš, jums nebūtu pietiekami daudz atbilžu par domēna vārdu serveri. Tāpēc mēs mazliet iedziļināsimies, lai parādītu nejaukos putraimus.

Īsumā, DNS ir sistēma, kas tulko uz vārdiem balstītas adreses, piemēram, www.webaddress.com, uz sistēmas vai datora ciparu IP adresēm, kuras jāatrod attiecīgajā adresē. Ņemiet vērā, ka visas interneta sistēmas un datori saziņai izmanto IP adresi.

Tāpat kā mēs redzējām iepriekšminētajos soļos, brīdī, kad pārlūkprogrammā ievadāt tīmekļa adresi, jūsu datoram būs steidzami jāzina, ar kādu konkrētu IP adresi tam jāsazinās, un tieši tur nonāk DNS serveri, lai palīdzētu.

Pievienojieties BEZMAKSAS apmācībai

Vai vēlaties uzzināt, kā izveidot 6 skaitļu autoritātes vietnes?

Pievienojieties šai bezmaksas apmācībai…

 • Visbeidzot ir pārbaudīta metode rentablu nišu atrašanai
 • Piekļūstiet drošai atslēgvārdu izpētes metodei
 • Uzziniet, kā nodot ārpakalpojumus kvalitatīvam saturam
 • Uzziniet, kā izveidot baltas cepures saites uz jūsu vietni bez galvassāpēm

Vairākas organizācijas, piemēram, Interneta piešķirto numuru pārvalde (IANA) un Piešķirto vārdu un numuru interneta korporācija (ICANN), ir atbildīgas par DNS uzturēšanu.

Servera nosaukuma atrašana

Vairākas situācijas var izraisīt to, ka jūs vaicājat: “Kāds ir mana servera nosaukums?” Protams, tas nenotiek bieži, un patiesībā jūs, iespējams, nekad nevēlaties zināt vai sākt sajaukt savus vārda serverus, ja vien nenotiek.

Jūs reģistrējat savu domēna vārdu uzņēmumā, kas nav jūsu tīmekļa mitinātājs. Piemēram, jūs nolemjat mitināties HostGator (kas rakstīšanas laikā faktiski dod jums domēna vārdu bez maksas), bet pēc tam izvēlaties iegādāties savu domēnu no Namecheap. Kad tas notiks, jums būs jāiestata sava domēna vārda serveri, lai tie norādītu uz hostpapa, kuram tagad ir jūsu tīmekļa mitināšanas konts..

Katrā domēnā ir vismaz divi vārdu serveri. Un domēnu reģistratūrām jums vajadzētu piedāvāt iespēju veikt izmaiņas ne mazāk kā 2 nosaukuma servera ierakstos uz jūsu konkrētā domēna vārda. Tajā pašā laikā katram hostinga uzņēmumam vajadzētu piedāvāt jums ne mazāk kā 2 vārdu serverus, uz kuriem norādīt.

48 stundas ir vidējais laiks, kas nepieciešams, lai tas stātos spēkā, bet vairumā gadījumu tas parasti prasa 4–8 stundas. Katram DNS serverim ir jāinformē serveri no visas pasaules par izmaiņām, un tāpēc tas prasa tik daudz laika.

Bezmaksas domēns ar mitināšanu

Atpakaļ pie mūsu jautājuma “Kā es varu atrast mana servera vārdu?” Vienkārši. Apmeklējiet WHOIS meklēšanu un meklējiet to tur.

Ja vēlaties mainīt savus vārda serverus, varat to izdarīt savas vietnes vadības panelī. Lai to labāk saprastu, varat noskatīties šo cPanel apmācības videoklipu, kurā parādīts arī, kā veikt DNS ierakstus.

Kā izveidot privātus vārda serverus

Vienkārši sakot, vārdu serveru maiņa nav tas pats, kas reģistrēt privātu vārdu serveri. Jūs nekad nevarēsit mainīt savas vietnes DNS uz privātiem vārda serveriem, izņemot gadījumus, kad reģistrēsit savus privātos vārda serverus pie sava domēna reģistrētāja..

Dedicated serveru vai VPS klientiem, kuri vēlas root piekļuvi savos serveros, ir jābūt pielāgotajam vārda serverim. Tā ir neapstrīdama prasība. Un, ja jūs izmantojat koplietotu tīmekļa mitināšanu, jūs nevarēsit izmantot privātu vārdu serverus.

Vai joprojām atceraties mūsu modeļa vietni? Lieliski. Ja jūs to nokavējāt, šeit tas ir www.webadress.com. Tātad, pieņemot, ka tas ir jūsu domēna vārds, jūsu privāto vārdu serveri parādīsies kā ns1.webaddress.com un ns2.webaddress.com. Tiem, kam jāzina, kas ir servera nosaukums, ir šīs divas adreses, kuras mēs tikko pieminējām, un paturiet prātā, ka nosaukums, kas atdalās no jūsu resursdatora, izskatīsies atšķirīgi.

Tātad, kā jūs to izveidojat? Vienkārši.

1. darbība: Papildus tam, ka jums ir vārdu serveri, pārliecinieties, ka jums ir arī atbilstošās IP adreses. Ja jūs tos nekad neesat ierakstījis, vienkārši izpētiet savus e-pasta ziņojumus, līdz drīz sasniedzat apsveikuma e-pastu, kuru saņēmāt drīz pēc sava domēna pirkuma. Ja nevarat tos atrast, sazinieties ar savu saimnieku vai reģistratūru, lai tos atkārtoti nosūtītu.

2. darbība: Dodieties uz priekšu, lai reģistrētu vārda serverus pie sava domēna reģistratūras. Ņemiet vērā, ka process nav vienāds visiem reģistratūrām. Jums būs jānoskaidro, kā tas notiek ar jūsu konkrēto reģistratūru.

3. darbība: Ja jums šķiet, ka jums tas ir izaicinājums, vienkārši apskatiet savu domēna kontu un atzīmējiet visu, kas ir saistīts ar “Izveidot DNS” vai “Pievienot DNS” vai “Reģistrēt DNS”. Ja neveicat lauku, kurā jums ir jānorāda IP adrese, jūs atrodaties nepareizā vietā. Tāpēc turpiniet meklēšanu, līdz pareizi saņemat.

Vai privātu vārdu serveri ir tā vērts? Nu, vairākos veidos man vajadzētu piebilst. Paskaties.

 • Klientiem būs ērti iegaumēt jūsu vārda serverus, ja tie izskatās gandrīz līdzīgi jūsu domēnam.
 • Ja jums ir viens zīmols kā tālākpārdevējs, tas nozīmē, ka jūs veicat vairākas labas lietas ar savu domēna vārdu, ieskaitot jūsu hostinga atkārtotu marķēšanu.
 • Kļūst viegli pārslēgties no viena hostinga pakalpojumu sniedzēja uz citu, nelūdzot klientus jaunināt savu vārdu serverus.
 • Jūsu mitināšanas klienti droši vien jutīsies droši, ja viņiem būs līdzīgs domēns gan jūsu vārda serveriem, gan vietnei.

Apkopojot, mūsu iepriekšējais jautājums “Kas ir vārdu serveris?” Tagad jums ir mājas, un tas, ko jūs tikko uzzinājāt šodien, ir gandrīz viss, kas jums kādreiz būs jāzina par vārdu serveriem. Nepieciešama uzticama tīmekļa mitinātāja? Noteikti izmēģiniet HostGator, nospiežot zemāk esošo pogu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map