Veebimajutuse tüübid: jagatud, VPS ja spetsiaalselt seletatav

Kas arvate, et kogu veebimajutus on oma olemuselt identne? Isegi kui te seda teeksite, võiksite arvata sellest, et ma küsin, et nad pole. Muidugi on lõppeesmärk kõigil juhtudel ühesugune – veebisaidi moodustavate failide hostimine, muutes need külastajatele juurdepääsetavaks.


Andmed erinevad erinevat tüüpi veebimajutuste korral. Seal on eraldi opsüsteemid, riistvara seadistusi on mitu ja erinevat tüüpi veebimajutusteenused pakuvad erinevaid plaane, millest igaüks on viimistletud konkreetsele kliendile sobivaks.

Neil kõigil naelutamine võib alguses olla keeruline, kui teil pole juhendit, ja jah, arvasite seda – see postitus juhatab teid läbi mitme veebimajutusvõimaluse, et saaksite paremini aru saada, kuidas need erinevad ja mis sobib teie veebimajutusvajadustega.

Mõelgem siis ilma pikema viivituseta veebimajutuse tüübile, mida tavaliselt netist otsides näete.

3 veebimajutuse tüüpi

Veebimajutuse tüübidAlustame valikuga, mida näete peaaegu kõik madalama astme (ja mõned kõrgema astme) hostimisteenused – jagatud hostimine. Jagatud hostimine tähendab seadistust, kus mitut saiti majutatakse kõik ühes ja samas serveris (siit ka silt “jagatud”).

Mõne jaoks on see tegelikult üsna meeldiv seadistus. Kulude madalal hoidmisel aitab asjaolu, et ressursid jagunevad mitme kliendi vahel. Samuti võimaldab see kasutajatel hoida minimaalse hoolduse ja hoolduse. Paljudel juhtudel tegeleb sellega peaaegu täielikult hostimisteenus. See on eriti ligitõmbav valik algajatele, kellel võib olla piiratud kogemus serveri haldamisest ja kes pole valmis võimsama (ja kallima) variandiga liituma..

Negatiivne külg on aga see, et ressursside jagamine võib tulemuslikkust takistada. Pole tähtis, millist jagatud plaani saate (jah, isegi “piiramatu” ja “mõõtmata” ressurssidega) – eriti suur liikluse sissevool võib häirida iga selle serveri hostitud saiti. Seda seetõttu, et arvasite, et kõik saidid tõmbuvad samast protsessorist, RAM-ist jne. Siin on kiire piiraja “piiramatu” ribalaiuse selgitaja:

Ka see pole ainus puudus. Kuna serverit jagatakse klientide vahel ja seda haldab suures osas hostiettevõte, pole teil vajalikku juurdepääsu mitmesuguste seadete täpsustamiseks, nagu nad teeksite oma serveriga.

Võib-olla pole see väike ettevõtmine väikestele saitidele ja algajatele (jagatud hostimise esmased tarbijad), kuid suuremate ettevõtete saitidele vähendatud võimsus ja funktsionaalsus lihtsalt ei tähenda.

Kvaliteetse jagatud hostimise näideteks on A2Hosting, mille jagatud plaanide hind algab 3,92 dollarist. Nende hulka kuulub SSD-salvestusruum (lehe laadimiskiiruse suurendamine) ja mingil määral ka teie ressursse, et see vastaks teie saidi liiklusele.

Nad pakuvad nii Linuxi kui ka Windowsi servereid ja sisaldavad palju “suure jõudlusega” lisasid, mida kogenud veebiarendajad armastavad. Sellegipoolest ei ole need teenused mõeldud ainult proffidele ja pakuvad täpsemat klienditoe teenust kõigi oma veebimajutuse tüüpide jaoks.

Järgmine samm redelil ülesvõtmise võimsuse osas. Virtuaalne privaatserver ehk VPS simuleerib mitu põhiserverisse jagatud üksikut serverit.

Ressursside jagamise asemel eraldatakse igale saidile teatud summa kasutamiseks. VPS leevendab mõnda (ehkki mitte kõiki) ressursside äravoolu probleeme, mis kaasnevad puhtalt jagatud hostimise kasutamisega.

VPS-iga saate nn juurpöörduse. See tähendab, et teil on serverisektsiooni üle administratiivne võim. Faile saate oma äranägemise järgi lisada ja kustutada, programme installida või desinstallida neid, mida te ei vaja.

See pakub suuremat vabadust, aga ka suuremat riski, kuna võite tahtmatult kriitilised failid eemaldada, kui te pole kindel, mida teete oma serveriga.

VPS-i maksumus on suurem kui jagatud hostimise maksumus, kuid mitte nii kallis kui tõelise spetsiaalserveri käitamine. Kasutajad, kes soovivad minna VPS-marsruudile, peaksid ka teadma, et oma serveri omaduste haldamiseks vajavad nad juba kogenumama kasutaja oskusi (välja arvatud juhul, kui loomulikult maksavad nad hostiettevõttele ka serverihalduse eest).

VPS-i hostimist otsides peaksite uurima üksikasju, nagu seadistustasud, CPU võimsus, kui palju eraldatud RAM-i saate, teie salvestusruum ja igakuine ribalaius ning millist juhtimisliidest kasutate hallake oma serverit.

Paljudel juhtudel on see proovitud ja tõene cPanel. See on tööstusstandard ja enamikul inimestel on seda piisavalt lihtne kasutada ja piisavalt funktsionaalne. Mõned hostid kasutavad oma platvormi jaoks kohandatud lahendust.

DreamHost on üks selline näide. Nad on hostimise halduse alal hoidnud omaenda kodus kasvatatud armatuurlauda alates 1997. aastast. Samuti on VPS-i hostimisel väga lugupeetud nimi..

Nende võimsates Linuxi-põhistes serverites on püsikiiruse draivid, mis tagavad suurema kiiruse, sisseehitatud turvalisuse ja terve hulga lisafunktsioone, mis sisaldavad piiramatuid domeene ja skaleeritavat RAM-i.

Privaatserver on see, kui üürite kogu serveri endale ja oma saidile. Nagu võite ette kujutada, pakub see suurema liiklusega saite suure liiklusega saitide majutamiseks, kuid eelised ulatuvad sellest veelgi kaugemale.

Spetsiaalse serveriga kaasneb võrreldamatu vabaduse tase. Te ei jaga serverit üheski mahus, seega saate põhimõtteliselt teha sellega, mida teete. Kui vajate oma saidi korrektseks käitamiseks väga konkreetset seadistust, on see pühendatud hostiga hõlpsasti kättesaadav.

Suure jõudluse ja ressursside eraldamise tõttu on pühendatud serverid tuntud oma kiiruse ja tööaja poolest. See on oluline tegur kõigi veebilehtede jaoks, kuid eriti oluline ärisaitide jaoks, kuna igasugune kogetud seisakuid põhjustab klientide ja tulude kaotus..

Üldiselt on pühendatud serverite tööaeg keskmiselt üle 99,94%. Suur liikluse tase ei häiri saiti üles ja saate toetada suurt hulka külastajaid, kellel pole ühtegi probleemi.

Spetsiaalse serveri omamine tähendab, et saate oma vajadustele vastavalt rakendada kõrgeima taseme turvafunktsioone ja peenhäälestada turvaseadeid. Te ei ole teiste veebisaitide tegevuse suhtes haavatav, kuna need ei hõivata teie serveriruumi.

Kui vajate tuge, pakuvad peaaegu kõik veebihostid abi oma klientide ja tehnilise teeninduse osakondade kaudu. Paljud haldavad teie serveri üksikasju ka lisateenusena, eemaldades vajaduse täpsemate tehniliste teadmiste järele.

Kui olete aga eriti kogenud, saate omaenda serveri seadistada, saades selle võimsa häälestuse eelised ilma vajaduseta pidada läbirääkimisi kolmanda osapoolega.

Ainuke tõeline negatiivne külg, millel on spetsiaalne seadistus, kui peaksite minema hostiettevõtte teele, on see, et peate maksma märkimisväärset tasu. Pühendatud serverid pole odavad, kuid tõsiste ettevõtete jaoks on need investeeringu väärt.

Üks näide suurepärasest spetsiaalsest hostimisettevõttest on LiquidWeb. Nad on tuntud selle poolest, et nad on spetsialiseerunud täielikult hallatavatele kiiretele ja usaldusväärsetele pühendatud serveritele. Mõne kliendi jaoks võib hind jahmatada (hind algab 199 dollarist kuus), kuid see on hind, mille eest peate maksma kvaliteedi eest.

Veebimajutuse tüübid: järeldus

Seal on see kolm peamist veebimajutuse tüüpi. Seal on ka muid sorte, kuid on oluline arvestada, et need on vähem levinud ja enamus äri- ja isiklikke vajadusi katab mingil kujul jagatud, VPS või spetsiaalne hostimine.

Valitud sort sõltub teie toimingu suurusest. Kui alustate just ühe saidiga, on tavaliselt tee jagatud hostimiseks. Kui laienete ja peate oma vabadust mõnevõrra suurendama, pakub VPS head tasakaalu. Mitme tiheda liiklusega ettevõttesaidi korral peaksite tõenäoliselt uurima spetsiaalseid valikuid.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map