BlueHost Review 2020: Plusy i minusy ich planów hostingowych

Bluehost jest popularny. Bardzo popularne. Hosting ponad dwóch milionów stron internetowych, recenzje Bluehost wskazują, że platforma ta jest często preferowanym wyborem dla osób, które nie znają blogów i tworzenia stron internetowych.


Czy ludzie rozpoczynają blog na BlueHost, ponieważ są przyjaźni, tani i bezpieczny? To są absolutnie ważne czynniki. Ale czy to jedyny powód? Nie bardzo… jak się wkrótce przekonasz…

BlueHost ma również duży program partnerski. Co roku wypłacają ponad 5 milionów dolarów ludziom, którzy pozytywnie ocenili swoją firmę – i to jest gigantyczne w porównaniu z prawie każdą inną firmą hostingową. Jeśli jesteś użytkownikiem BlueHost, a twoja rekomendacja dla znajomego prowadzi go również do zostania użytkownikiem BlueHost, to na pewno zarobisz trochę pieniędzy. Jak widać, sensowne jest pisanie pozytywnych recenzji BlueHost!

BlueHost, obsługujący ponad 2 miliony stron internetowych, z pewnością zasłynął w ciągu 13 lat od ich powstania, wchodząc do 20 największych hostów stron internetowych. Ich reputacja wydaje się zasłużona. Posiadają szeroką gamę ofert, które mogą konkurować z innymi dużymi usługami hostingowymi.

Przez 12 miesięcy korzystałem z BlueHost do hostingu strony internetowej. W tym czasie dokładnie mierzyłem i sprawdzałem ich czas sprawności, czas ładowania, niezawodność, obsługę klienta i łatwość użytkowania. Zamiast skupiać się na ich marketingu, spojrzałem na twarde dane. Czy to właściwy wybór dla Ciebie?? Mój w 100% szczery,> Logo HostGator

Nasz najlepszy hosting hostingowy:
Uzyskaj najwyżej oceniany hosting za tak niewiele, jak
2,64 USD miesięcznie

StartBloggingOnline.com zatwierdził hosting

Nasza recenzja BlueHost

Recenzja BlueHost

Rozpocznijmy naszą recenzję od stwierdzenia, że ​​BlueHost zapewnia niezawodny i tani hosting. Strona jest prosta i na tyle przyjazna dla użytkownika, że ​​myślę, że większość „początkujących” będzie mogła bez problemu korzystać z platformy.

Jednak BlueHost ma również negatywy. Czasy ładowania są długie. Istnieje również kilka ukrytych opłat, o których powinieneś wiedzieć. Ponadto ich obsługa klienta może być trudna do osiągnięcia. Czytaj dalej, aby uzyskać lepszy wgląd w zalety i wady BlueHost!

Dołącz do DARMOWEGO szkolenia

Czy chcesz dowiedzieć się, jak zbudować 6 witryn z danymi liczbowymi??

Dołącz do tego bezpłatnego szkolenia dla…

 • Wreszcie mają sprawdzoną metodę znalezienia rentownych nisz
 • Uzyskaj dostęp do niezawodnej metody badania słów kluczowych
 • Dowiedz się, jak zlecać wysokiej jakości treści
 • Dowiedz się, jak tworzyć białe linki do swojej witryny bez bólu głowy

Jakie plany BlueHost są dostępne?

BlueHost jest przede wszystkim usługą hostingową. Oznacza to, że ponoszą odpowiedzialność za utrzymanie Twojej witryny online i jej dostępność. Jeśli BlueHost ma problem, niektóre lub wszystkie hostowane witryny mogą się wolno ładować lub całkowicie wyłączać.

Oczywiście chcesz mieć usługę hostingową, która prawie nigdy nie ma problemów technicznych. Szczerze mówiąc, nawet najlepsza firma hostingowa będzie czasem mieć problemy. Ale chcesz, aby te problemy występowały w skali jednego lub dwóch rocznie, a nie jednego lub dwóch miesięcznie.

BlueHost została założona przez Danny’ego Ashwortha i Matta Heatona w Provo w stanie Utah. Obecnie mają zespół ponad 750 osób świadczących usługi hostingu przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Nie ma tylko jednego rodzaju hostingu. Oto cztery różne kategorie hostingu, które oferuje BlueHost:

To tutaj wiele domen jest hostowanych na tym samym serwerze internetowym. (tj. jest to najtańszy i najpopularniejszy rodzaj planu).

Darmowa domena z hostingiem

Chociaż możesz zacząć za jedyne 3,95 USD miesięcznie w BlueHost, mamy jeszcze bardziej ekonomiczną ofertę, jeśli właśnie tego szukasz…

W tym miejscu udostępniasz serwer innym domenom, ale możesz kontrolować ten serwer za pośrednictwem wirtualnego systemu operacyjnego. Funkcjonalnie, choć nie technicznie, jest to jak posiadanie własnego prywatnego serwera.

To jest prawdziwy sposób na posiadanie własnego serwera. Dzięki dedykowanemu hostingowi w zasadzie wynajmujesz własny serwer. Hosting dedykowany jest najdroższą opcją i zwykle jest odpowiedni tylko dla dużych organizacji komercyjnych.

Jest to hosting specjalnie zaprojektowany dla tych, którzy używają WordPressa do tworzenia swoich stron internetowych.

Jak BlueHost obsługuje hosting współdzielony i WordPress

Hosting współdzielony i hosting WordPress są zdecydowanie dwoma najpopularniejszymi rodzajami hostingu używanymi przez małe firmy, blogi i podobne operacje.

Wiele platform hostingowych łączy hosting WordPress w pakiety Shared Hosting. Ale nie BlueHost.

Plany hostingowe WordPress firmy BlueHost są znacznie obszerniejsze (i droższe) niż większość innych planów WP oferowanych przez konkurencję. Obsługują ponad milion witryn opartych na WordPress.

Przyjrzyjmy się bliżej opcjom hostingu współdzielonego (z czego 3).

Obejmuje to tylko jedną stronę internetową, 50 GB przestrzeni dyskowej i nieograniczoną przepustowość. Otrzymasz również pięć kont e-mail dla swojej domeny. Każde konto ma limit miejsca 100 MB na każde.
Podstawowy plan wynosi 3,49 USD miesięcznie.

Zwiększa to liczbę witryn do 10, a ogólną przestrzeń dyskową do 150 GB. Możesz mieć 100 kont e-mail, każde z ograniczeniem przestrzeni dyskowej 500 MB każde.
Plan Plus kosztuje 5,95 USD miesięcznie.

To największy plan. Dostajesz nieograniczone wszystko – strony internetowe, przestrzeń dyskową, przepustowość, konta e-mail i miejsce na pocztę e-mail.

Wszystkie te ceny są dość niskie, zwłaszcza nieograniczony plan Business Pro. Niestety dla wielu użytkowników ceny te są nieco mylące.

Wszystkie ceny powyższych planów obowiązują tylko, jeśli zobowiązujesz się do trzyletniego hostingu. Ceny wzrosną, jeśli chcesz mieć plan dwuletni lub roczny. Dodatkowo roczny plan to minimalny oferowany czas trwania.

Rzućmy okiem na najtańsze i najdroższe plany WordPress:

12,49 USD za pierwszy miesiąc i 24,99 USD za każdy następny miesiąc. Ten plan obejmuje 100 milionów wizyt miesięcznie w maksymalnie pięciu witrynach. Całkowite limity pojemności wynoszą 30 GB na przechowywanie i kolejne 30 GB na tworzenie kopii zapasowych. Uwzględniono jedną domenę i adres IP. SiteLock Pro zapewnia bezpieczeństwo.

85 USD za pierwszy miesiąc, a następnie 169,99 USD. Ten plan ma nieograniczoną liczbę odwiedzin miesięcznie do 30 witryn. Dostajesz także 240 GB przestrzeni dyskowej i kopii zapasowej. Funkcje bezpieczeństwa obejmują SiteLock Enterprise i Wildcard SSL.

Istnieją między nimi inne opcje planu, które zasadniczo oferują przesuwną skalę odwiedzających, ograniczenia pojemności i funkcje. Ale nawet najmniejszy plan jest dość drogi. Więc co dokładnie jest zaletą planów hostingowych WordPress?

Cóż, BlueHost ma bardzo bliskie relacje ze społecznością WordPress. Mają kluczową kadrę programistów, którzy dbają o to, aby witryny WordPress były bezproblemowo hostowane. Ponadto ich pracownicy pomocy technicznej są dostępni, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów z hostingiem specyficznych dla WordPress, w tym problemów z wtyczkami.

Profesjonaliści BlueHost & Cons

Logo BlueHostTo nie jest całkowicie negatywna recenzja BlueHost, mają wiele świetnych funkcji, do których prawdopodobnie przyciągną blogerów i innych właścicieli witryn. Ale są też pewne problemy, które na pewno spowodują, że niektórzy potencjalni użytkownicy się odwrócą… Przyjrzyjmy się. I w przeciwieństwie do innych recenzji Bluehost.com, powiem wam zarówno dobre, jak i złe:

Niezawodne bezpieczeństwo

Twój hosting to jedna z najważniejszych linii obrony Twojej witryny przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem i innymi cyberatakami. Spam? BlueHost zapobiega spamowi dzięki SpamAssassin, Spam Experts i Spam Hammer.

Ataki DDoS? BlueHost używa CloudFlare, aby utrzymać Twoją witrynę online nawet w obliczu ataków masowego ruchu.

Obejmują również dostęp SSH do bezpiecznego przeglądania, czarne listy adresów IP do obsługi trolli oraz ochronę linków zabezpieczających przed kradzieżą treści.

Przyjazny dla WordPress

Istnieją tylko trzy hosty oficjalnie zalecane przez WordPress. Są to SiteGround, DreamHost i BlueHost.

Inne typy stron internetowych z pewnością współpracują z BlueHost. Ale strona zaprojektowana w WordPress będzie się prawie bezproblemowo łączyć. Integracja WordPress jest wbudowana w BlueHost od podstaw.

Wiele opcji, pozornie niskie ceny

Tutaj naprawdę świeci BlueHost. Jeśli spojrzysz na stronę cenową BlueHost, zobaczysz, że oferują one plany obejmujące niemal każdą potrzebę hostingu. Koncentrujemy się dziś na udostępnianiu hostingu, ale nawet tam zapewniają wiele klientom. Mają trzy różne wspólne plany hostingowe, każdy w dość niskich cenach wstępnych.

 • Podstawowy: 2,95 USD / miesiąc
 • Plus: 5,45 USD miesięcznie
 • Prime: 5,45 USD / miesiąc

Teraz, po tym okresie wstępnym, ceny te powrócą do swoich normalnych stawek. 7,99 USD miesięcznie na podstawowy, 10,99 USD na plus i 14,99 USD na pierwszą. Są to jednak przystępne warunki i fajnie, że dają ci zniżkę na początku.

Jeśli chodzi o to, co otrzymujesz dzięki tym planom, z wyjątkiem planu podstawowego, który poważnie ogranicza wykorzystanie zasobów, otrzymujesz nieograniczoną liczbę stron internetowych oraz nieskomplikowane miejsce na dane i przepustowość, aby oszaleć. Ponieważ jesteś na serwerze współdzielonym, w rzeczywistości cię odetną, jeśli gromadzisz zbyt wiele zasobów, ale daje to więcej swobody niż plan, który monitoruje zasoby w bardziej rygorystyczny sposób.

Aby usłyszeć, jak to mówią, BlueHost daje ci „cały szelang” z tak zwaną ochroną zasobów, nieograniczonymi domenami, kontami e-mail, regularnymi kopiami zapasowymi, interfejsem cPanel i innymi. Niektóre usługi zablokują takie usługi w planach wyższego poziomu, więc dobrze w BlueHost, oferując je również z pakietami niższego poziomu.

Łatwy w użyciu

Kolejnym szczegółem, który opanowali, jest łatwość użycia. Być może powód, dla którego masz tak wiele małych witryn i osobistych blogów, które śpiewają pochwały BlueHost (może to być również spowodowane lukratywnym programem partnerskim, ale hej). Rejestracja jest łatwym procesem krok po kroku. Po rejestracji możesz od razu przystąpić do tworzenia witryny BlueHost.

Jeśli wcześniej przygotowałeś witrynę, proces zalecany przez BlueHost polega na użyciu FTP (File Transfer Protocol). Oferują one prosty przewodnik dla początkujących użytkowników oraz różne instrukcje w zależności od wybranego systemu operacyjnego i FTP.

Jeśli zaczynasz od nowa i postanowiłeś zbudować swoją witrynę właśnie w BlueHost, możesz skorzystać z ich narzędzia do tworzenia witryn. Załaduj go, a zobaczysz, że wygląda bardzo podobnie do Weebly. To dlatego, że jest Weebly, po prostu rozebrany do pewnego stopnia. Oferują one samouczek na początek:

Otrzymujesz tylko witrynę z sześcioma stronami i kilkoma małymi opcjami do rozpoczęcia. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać narzędzie do tworzenia witryn Weebly, będziesz musiał uiścić dodatkową opłatę za aktualizację. Jeśli jednak korzystasz z hosta tylko z powodu narzędzia do tworzenia witryn, lepiej jest po prostu skorzystać z danego narzędzia do tworzenia witryn zamiast pośrednika.

Dużo integracji dodatków

Jeśli istnieje aplikacja innej firmy, której chcesz użyć do zwiększenia funkcjonalności swojej witryny BlueHost, prawdopodobnie będziesz w stanie z niej korzystać. BlueHost pozwala na integrację z szeroką gamą aplikacji, a wiele z nich można łatwo zainstalować bezpośrednio z pulpitu cPanel. Spośród nich Google Apps są prawdopodobnie najlepiej zintegrowane z BlueHost. Prostota w najlepszym wydaniu.

Dodatkowe uwagi

BlueHost oferuje również klientom kilka dodatków, które są warte obejrzenia. Mają pewne narzędzia e-commerce (nie najlepsze, ale dobre dla hosta, który nie specjalizuje się w tym obszarze), a także możliwość integracji z platformami e-commerce, takimi jak Magneto lub ShopSite.

Funkcje bezpieczeństwa BlueHost są więcej niż wystarczające. Oferują one wbudowany w platformę moduł antyspamowy, w tym Spam Assassin, Spam Experts i Spam Hammer. Możesz skonfigurować SSH i SSL, a także kilka innych dodatków bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo danych.

Ponadto BlueHost wie, jak prawidłowo obsługiwać klienta. Jeśli masz problem i potrzebujesz pomocy, po prostu zadzwoń do niego (lub e-mail), a oni skontaktują się z Tobą w odpowiednim czasie, aby rozwiązać problem. Przeprowadzą Cię przez aspekty techniczne i wszelkie pytania dotyczące konta, które możesz zadać.

Sloooowww

W porównaniu do konkurencji BlueHost jest żółwiem. Przez 12 miesięcy testów konsekwentnie zajmowali pozycję jednej z najwolniejszych firm hostingowych, które sprawdziłem.

Średni czas ładowania strony wynosi około 1400 ms. Raz po raz BlueHost uśredniał prawie połowę tego.

Mniej więcej trzy czwarte wszystkich internautów odbije się od strony w ciągu 20 sekund. Potrzebujesz krótkich czasów ładowania, w przeciwnym razie Twoja firma może ucierpieć.

BlueHost nie spowoduje ładowania witryny w ciągu 20 sekund (lub dłużej). Ale ich średni czas ładowania jest zdecydowanie największym negatywnym z możliwych.

Brak Windowsa

Tutaj są wszystkie serwery Linux. Dla większości użytkowników nie jest to wielka sprawa. Jednak dla osób korzystających z funkcji specyficznych dla systemu Windows może to zaszkodzić Twoim planom hostingowym dzięki BlueHost. Przynajmniej ich oferta Linuksa jest całkiem dobra!

Przegląd obsługi klienta BlueHost

Firma hostingowa z niezbyt świetną obsługą klienta? Wiem – szokujące!

Okej, jestem sarkastyczny. Ale firmy hostingowe nie mają najlepszej reputacji w zakresie obsługi klienta. Niestety BlueHost niewiele robi, aby zmienić to postrzeganie.

Kilka razy przetestowałem ich obsługę klienta. Za każdym razem musiałem czekać co najmniej 20 minut… Czasami czekałem do 45 minut!

Niektóre inne opinie, które otrzymuje BlueHost, mogą nie chcieć ci tego mówić, ale za każdym razem, gdy osobiście kontaktowałem się z obsługą klienta, długo czekałem.

Surowe zasady przechowywania

Wszystkie ich „nieograniczone” roszczenia dotyczące danych są ograniczone. W szczególności, jeśli przejdziesz do ponad 1000 tabel bazy danych lub całkowitej bazy danych 3 GB, Twoje konto zostanie usunięte. Zgadza się – zniknął całkowicie. Chociaż możesz uaktualnić do większej ilości miejsca, ważne jest również, aby zawsze mieć oko na obecny poziom miejsca.

Migracje witryn

Najpierw sprawdź film BlueHost, w jaki sposób przenieść istniejącą stronę internetową do ich usługi:

Teraz inne opinie na temat hostingu Bluehost nie wspominają o tym, więc zwróć uwagę:

Jeśli masz już witrynę, Bluehost naliczy opłatę za transfer w wysokości 150 USD. Ograniczają Cię również do pięciu witryn i 20 kont e-mail.

Biorąc pod uwagę, że jest to zazwyczaj bezpłatna usługa oferowana przez większość innych gospodarzy, opłata ta jest zdecydowanie irytująca i niepożądana.

Zbyt duża integracja dodatków?

To prawie tak, jakby nie mieli żadnej dodatkowej funkcjonalności na wewnętrznej platformie. Przekonasz się, że polujesz na dodatki do wielu rzeczy, na które inni gospodarze zezwalają w standardzie.

To dodatkowy krok, który komplikuje proces, gdy BlueHost prawdopodobnie mógł łatwo zintegrować własne rozwiązanie. Zamiast tego udostępnili nawet podstawowe rzeczy do Google Apps i tym podobnych.

Dodatkowe uwagi

Jeśli przyjrzysz się dokładniej drobnemu drukowi BlueHost, zobaczysz, że będą się z tobą starać. Przykład: BlueHost nie oferuje bezpłatnej migracji witryny, którą wielu innych hostów zaopiekuje się Tobą bez żadnych opłat. Coś, czego inne recenzje BlueHost nie powiedzą, to to, że musisz być przygotowany na dodatkowe 149,99 USD, aby uzyskać bieżącą witrynę na swoich serwerach.

Idzie dalej. Te niskie stawki wprowadzające zawierają termin, który już znasz. Czy wiesz, że musisz pozostać zamknięty w BlueHost przez 1-3 lata, a najniższe stawki otrzymasz tylko, jeśli zarejestrujesz się na trzy lata? Nie płacisz nawet z miesiąca na miesiąc, ponieważ rozliczają cię co roku, bez wyjątków.

Są też małe dodatki. Dodatkowe nazwy domen, dedykowane adresy IP, certyfikaty SSL, SiteLock, opcje prywatności. Jeśli będą mogli naliczyć dodatkową opłatę, z pewnością to zrobią. Niezupełnie tani i łatwy hosting, którym rzekomo są.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map