Ako začať blog

Ako začať blog

Jednoduchá príručka pre začiatočníkov k vytvoreniu blogu v roku 2020

Ako je uvedené na.. Ako začať blog na stránkach Forbes, Huffpo, Entrepreneur a Yahoo


Ahoj, vitajte na StartBloggingOnline.com

Táto stránka je najjednoduchším spôsobom, ako sa naučiť, ako založiť blog na zarábaní peňazí alebo na osobné alebo obchodné použitie, bez predchádzajúcich skúseností a byť online do 30 minút..

Pomocou tejto príručky sa už vytvorilo vyše 15 000 ziskových a úspešných blogov a naším cieľom je zvýšiť ich počet na 100 000! Ste ďalší?

Nižšie zadajte svoj e-mail a získajte tohto jednoduchého sprievodcu krok za krokom zadarmo.

PREDLOŽIŤ

Posledná aktualizácia 30. apríla 2020

Takže sa chcete naučiť, ako vytvoriť blog?

To je skvelé!

Nielenže je blogovanie skvelou zábavou, ale tiež vám umožňuje vyjadriť sa jedinečným spôsobom, pomáhať ostatným s problémami, ktoré ste prekonali, etablovať sa ako odborník a zarábať peniaze.

Cieľom tejto príručky je ukázať vám rýchly a jednoduchý spôsob začnite blog DNES. Nie zajtra, budúci týždeň alebo budúci mesiac … ale práve teraz.

Od viac ako 5 rokov koučovania a pomoci priateľom s ich blogmi som zistil, že väčšina ľudí robí rovnaké chyby a niekedy vedie k úplnému opusteniu projektu …

Nechceme, aby sa vám to stalo!

Tu je riešenie:

Po prvé, otvoriť tento odkaz na novej karte.

Na tomto mieste dostaneme náš hosting a doménu. Akonáhle to urobíte, jednoducho sledujte nižšie …

Dnes chcem, aby ste si našli čas dôkladne si prečítajte tento blogový príspevok. Vyzerá to dlho, ale dnes potrebujete iba prvých 6 krokov (zvyšok sa skutočne zaoberá spustením vášho blogu) a budete ho ľahko sledovať.

Pravdepodobne ste to už nejaký čas odkladali, možno sa dokonca pýtate, či by ste sa vôbec nemali obťažovať so začatím blogu. Dnes vám teda chcem dať pokoj a pomôžeme vám s vytvorením blogu a zdieľaním vašich vedomostí so svojimi čitateľmi a svetom raz navždy..

Ste pripravení vytvoriť svoj blog už dnes? Dobre, naučme sa, ako začať blogovať.

Tento komplexný zdroj vás prevedie procesom začatie blogu v šiestich jednoduchých krokoch …

Ako začať blogovať dnes

Ako začať blog

 • Krok 1: Rozhodnite sa, o čom začať blog (vaša nika)
 • Krok 2: Vyberte platformu na vytváranie blogov (CMS)
 • Krok 3: Vyberte si skvelého webhostingu
 • Krok 4: Nastavte si hosťovanie svojich blogov
 • Krok 5: Vyberte názov domény vašich blogov (dostanem vám to zadarmo! *)
 • Krok 6: Vytvorte úspešný blog, ktorý priťahuje pozornosť

Ako začať blog od nuly v 6 jednoduchých krokoch

Ako začať blog krok 1Pravdepodobne už máte všeobecnú predstavu o tom, o čom začať blog, ale poďme sa pozrieť na niekoľko tipov na blogovanie pre začiatočníkov len v prípade, že ešte nie ste úplne tam..

1. Vyvarujte sa výberu príliš širokého výklenku.

Napríklad nejde iba o blog o fitnes, blog o maratónskom behu alebo tréningu odporu. Udržiavanie všetkých vašich článkov v úzkom výklenku pomôže spoločnosti Google zistiť, či sú vaše stránky autoritou v tejto veci, a ak to tak bude, pošlú vám ďalších návštevníkov..

Vyššie uvedené nie je navrhnuté tak, aby rozdrtilo vaše sny o vytvorení obrovského webu. To je celkom možné neskôr. Môžete sa samozrejme rozšíriť do nových kategórií, ale je oveľa ľahšie dostať loptu do pohybu so čitateľmi a premávkou, ak sa sústredíte na začiatok.

2. Pokúste sa vytvoriť stálezelený obsah.

Píšte o témach, ktoré ľudia budú vždy hľadať, a to aj v budúcnosti.

Ako príklad uvedieme módne miesto (známe pre tento problém), ľudia budú vždy hľadať najlepšie byty pod 100 dolárov – je nepravdepodobné, že by sa v priebehu rokov masívne zmenila. Ak píšete o konkrétnom modeli Chanel, ktorý bol populárny pre jednu sezónu, môžete očakávať, že ľudia už nemusia váš obsah už po krátkom čase potrebovať..

Ako začať blog krok 2Predtým, než sa začnete obávať, ako bude váš blog vyzerať, musíte vedieť, ktoré miesto je najlepšie na spustenie blogu. Toto je známe ako platforma blogov (alebo systém správy obsahu v technológii tech-talk)..

Poznám všetky najlepšie weby na hosťovanie blogov, ale ukážem vám najjednoduchšiu (a najobľúbenejšiu) platformu, ktorú môžete použiť. Táto platforma vám tiež poskytne najlepšiu šancu na dobré umiestnenie vo vyhľadávačoch.

Nemá zmysel v tom, aby sme si sami sťažovali život?

Náš odporúčaný poskytovateľ

Logo HostGator

Zahŕňa bezplatné doménové meno *

Začnite iba za 6,95 dolárov mesačne 2,64 dolárov mesačne

62% zľava pri použití kupónového kódu: "startblog"

* Na vybraných balíčkoch

Ako sa vytvára blog najčastejšie?

Ako začať blog na správnom CMS

BuiltWith.com1 znižuje toto percento o niečo nižšie, ale stále môžete vidieť, aké ohromujúce je používanie WordPress pre tých, ktorí začínajú blog:

Štatistika blogov pre špičkové redakčné systémy na celom svete

Vzhľadom na to, že v súčasnosti používa WordPress viac ako 72 miliónov používateľov, je jasné, že WordPress je najlepším miestom, kde sa dozviete, ako začať blog od nuly..

Všetky moje vlastné blogovacie stránky sú vytvorené pomocou blogovacej platformy WordPress.

Tu je dôvod:

 • Začať používať bloggerov je ZDARMA: (vrátane motívov, rozložení a doplnkov, ktoré mnoho iných blogovacích platforiem neposkytuje).
 • Nastavenie nového bloggera je veľmi jednoduché: Ukážem vám presne, ako trochu …
 • Je to bezpečné & zabezpečiť: WordPress vždy aktualizuje svoj softvér a všetko udržiava zdravé a bezpečné, takže sa zriedka obáva, že sa váš blog dostane pod útoky hackerov. Niet divu, že WordPress používajú NASA, Time Magazine a dokonca aj špičkové univerzitné blogy.
 • Je VYSOKÉ prispôsobiteľné: Existujú stovky bezplatných tém a doplnkov, ktoré pridávajú do vášho blogu viac funkcií, od kontaktných a prihlasovacích schránok po doplnky, ktoré zvyšujú výkon blogu a ďalšie.
  Zatiaľ čo ostatné platformy pre blogovanie sú vo všeobecnosti všetky v poriadku; nič, podľa môjho názoru, sa nikdy nepriblížilo možnosti prispôsobenia slobody a prispôsobenia, ktoré ponúka WordPress.

Takže bezpochyby choďte na WordPress. Obzvlášť, keď ste nový s myšlienkou zostaviť blog.

Hostiteľstvo je najlepší spôsob, ako začať blogovať online

Bezpochyby musíte začnite vlastným hosťovaním svojho blogu WordPress. To znamená, že máte úplnú kontrolu nad svojimi vlastnými webovými stránkami a obsahom.

Premýšľajte o tom – to, čo slávny a úspešný blogger poznáte, je to, že používa bezplatnú webovú stránku o blogovaní, napríklad „startbloggingonline.freeblogsite.com“, namiesto vlastného mena, ako napríklad „StartBloggingOnline.com“.?

Nie je to len tak – platformy pre blogovanie, za ktoré nemusíte platiť, spôsobia aj ďalšie bolesti hlavy.

Zhoršuje sa to:

 • Neovládate svoj obsah: blogovacia platforma áno. Mohli by vás kedykoľvek a z akéhokoľvek dôvodu vypnúť.
 • Webová adresa vášho blogu bude dlhá a ťažko zapamätateľná (napríklad www.yourfreeblog.blogspot.com) namiesto chytľavej značkovej adresy, ktorú si vyberiete.
 • Nemáte povolenie inzerovať na väčšine bezplatných platforiem pre blogovanie, takže je oveľa ťažšie zarobiť si na blogovaní peniaze.
 • Nikto nepodporuje blogerov pre Freebie, budete od samého začiatku hneď s nikým, na koho sa obrátiť, ak váš blog zasiahne problémy

Všetky tieto obmedzenia platia ak začínate na blogoch WordPress.COM.

Naozaj chcete spustiť blog WordPress.ORG s vlastným hosťovaním – je to rovnaký softvér bez všetkých obmedzení.!

Začnite tým, že sa dozviete o spustení blogu na hostiteľskej platforme s vašou vlastnou doménou blogu od prvého dňa. Takto nebudete musieť zažiť obrovské technické bolesti hlavy, ktoré som mal pri prechode z bezplatného blogu WordPress s vlastným hosťovaním..

Nastavenie blogu, ako je tento, je ZPÔSOBU jednoduchšie a lacnejšie, ako by ste si mohli myslieť, najmä pri špeciálnom obchodnom a kupónovom kóde, ktorý pre vás mám nižšie …

Nájdenie názvu domény a webhostingu

Ako začať blog krok 3Teraz k vzrušujúcej časti!

Na spustenie blogu na webovej stránke s vlastným menom hostiteľa budete potrebovať dve veci:

Doménové meno – Toto bude vaša osobná blogová adresa, na ktorej ľudia nájdu vaše úžasné články znova a znova. Doménou spoločnosti Google je napríklad www.Google.com. Vaša nová doména blogu bude www.YourBlogName.com, okrem toho, že si vyberiete, čo bude namiesto „YourBlogName“..

Hosting blogov – Toto bude domovská adresa vašej blogovej adresy a obsahu, ktorý je v blogu. Bez webhostingu nebudete môcť používať svoju doménu. Premýšľajte o tom ako o pevnom disku počítača, ktorý ukladá všetok váš obsah do vášho blogu (obrázky, blogové príspevky atď.).

Cena dobrého webhostingu je zvyčajne niekde medzi 10 – 15 $ mesačne, ale nižšie získate zľavu 62% s kódom kupónu uvedeným nižšie..

Ak začnete dnes s mojou špeciálnou dohodou nižšie celkové náklady na váš blog prídu na Starbucks za mesiac na menej ako kávu Venti, takže to banku nezlomí.

Je to relatívne malá, ale mimoriadne dôležitá investícia pre váš dlhodobý úspech v blogovaní.

Kde by som mal dostať svoju doménu a hosting?

Pokiaľ ide o webhosting, blogerom záleží iba na troch veciach.

 1. Rýchlosť načítania stránky: Priemerná doba načítania blogu (v sekundách).
 2. Prevádzková doba: Ako často sú vaše stránky v prevádzke. 100% dostupnosť nie je v skutočnosti realistická, ale veľmi dobrá webhostingová spoločnosť vám poskytne 99,9% dostupnosti.
 3. Zákaznícky servis: ako pohotovo reaguje váš hostiteľ, ak máte problém.

Existujú doslova HLÁSENIA rôznych poskytovateľov hostingu blogov.

Áno, tisíce.

Všetky vám ponúkajú podobnú službu (názov domény + hosting) s relatívne podobnou cenou.

A našťastie pre vás som už urobil prieskum s cieľom zúžiť zoznam na jednu a jedinú spoľahlivú službu, ktorú by ste mali zvážiť pomocou pri prvom spustení blogu.

Poznámka: Ako dlhoročný zákazník a nezávislý web s recenziami dostaneme kompenzáciu, ak si kúpite odkazy na sprostredkovanie uvedené nižšie – bez ďalších nákladov. V skutočnosti máme a zabijak blog hosting zľavový kupón takže za tú istú službu budete skutočne platiť nižšie prostredníctvom odkazov uvedených nižšie.

Pamätajte, že vám chcem pomôcť vyhnúť sa tým istým chybám, ktoré som urobil, keď som sa prvýkrát dostal do sveta blogov..

Zaoberal som sa a monitoroval mnoho slávnych a odporúčaných webhostingových spoločností, ako sú Bluehost, iPage, Godaddy, atď …

… ale teraz používam a odporúčam hostgator.com iba za 62% zľavu z ceny vášho blogu.

Môj jediný odporúčaný poskytovateľ hostingu

Logo HostGator

Zahŕňa bezplatné doménové meno *

Začnite iba za 6,95 dolárov mesačne 2,64 dolárov mesačne

62% zľava pri použití kupónového kódu: "startblog"

* Na vybraných balíčkoch

HostGator dostane môj hlas ako najlepší webhosting pre blogovanie na WordPress, pretože sa skutočne zaujíma o pomoc blogerom, ako ste vy a ja, začať čo najrýchlejšie a najjednoduchšie ako je to možné.

Chceš vedieť najlepšiu časť?

Keďže týchto ľudí používam už tak dlho, dali mi špeciálny kupón, aby svojich čitateľov dostali na blogosféru za lacné …

Spravidla by ste museli vyplatiť viac ako 10 dolárov mesačne, aby ste dostali plán s prémiovým hostiteľom, ale dnes existuje počiatočná cena / mesiac len 2,64 dolárov.

A ak s nimi dnes vytvoríte blog, zahodia doménové meno zadarmo! *

To je 62% ZĽAVA na jediný hostingový plán, aký budete kedy potrebovať s kupónovým kódom “startblog“.

Ale ako všetky skvelé ponuky, táto príležitosť tu nebude navždy …

Toto je najlepšia cena za hosťovanie blogov, ktorú nájdete kdekoľvek. Za pouhých 2,64 $ mesačne musíte stratiť len málo (existuje 45 dňová záruka vrátenia peňazí) a získať iba veľa zábavných blogov.

Čo robí HostGator tak skvelým?

Čo sa mňa týka rýchlosti načítania blogu, dostupnosti, ľahkosti používania a skvelého zákazníckeho servisu, ak ma uviaznu, nikdy sa mi nepriblížilo!

HostGator má vynikajúci výkon, ľahko sa používa a je to úplne najlepší výber pre začiatočníkov, ako ste vy.

Okrem toho sú jedným z mála miest, ktoré poskytujú webhosting bezplatný certifikát SSL ako súčasť balenia. SSL nielen dodáva dôveru spoločnosti Google, ale aj návštevníkom vašich stránok!

Ako začať blog s bezplatným certifikátom SSLS certifikátom SSL vaše stránky použijú protokol HTTPS a zobrazia sa ako zabezpečené s visiacim zámkom vedľa adresy URL v prehliadači, ako je to na tomto obrázku:

Okrem hostGatora som vyskúšal všetkých lídrov v tomto odbore:

 • Hosting A2
 • Bluehost
 • InMotion Hosting
 • iPage
 • SiteGround
 • Choď oci
 • Dreamhost
 • 1&1

a dokonca aj GreenGeeks (ktorých milujem) a úprimne verím, že je to najlepší začiatočník, ktorý si môžu poskytovatelia začiatočníkov vybrať dnes, ale vždy môžete ísť s inou webhostingovou službou, pokiaľ je rýchla, spoľahlivá, ponúka neobmedzenú šírku pásma a certifikát SSL zadarmo , To vám pomôže vyhnúť sa problémom neskôr.

V podstate s HostGatorom vytvoríte blog, ktorý bude vyzerať legitímne od prvého dňa.

Teraz, keď sme prešli základmi blogovacích platforiem, je čas začať chodiť!

V ďalšom kroku uvedieme váš blog do prevádzky.

Poďme crackin:

Ako začať blog krok 4Ak ešte nemáte hosting alebo názov domény – nebojte sa. Ukážem to za minútu …

Na konci tohto kroku budete mať na svojej vlastnej doméne plne funkčný blog hostiteľa WordPress s vlastnou prevádzkou!

Znie to sľubne, hm?

Ak z nejakého dôvodu nechcete používať hostGator, môžete si kedykoľvek vybrať iného poskytovateľa hostingu. Nemôžem sľúbiť, že budú také dobré, ale proces registrácie a nastavenia by mal byť trochu podobný.

Na rozdiel od hostgátora, niektoré hostingové spoločnosti tiež nemajú nainštalovanú aplikáciu WordPress jedným kliknutím. V takom prípade nájdete na YouTube návody na manuálnu inštaláciu WordPress (neodporúča sa však pre začiatočníkov). Tiež nemusia mať nemeraný diskový priestor, takže si to určite overte, pretože to môže spôsobiť problémy neskôr!

Prejdite na stránku HostGator.com a kliknite na ikonu "Vytvorte TERAZ" gombík!

pamätať: Keďže týchto chlapcov pravidelne používam sám, mám pre vás exkluzívny promo kód HostGator ako poďakovanie za použitie tohto sprievodcu (62% ZĽAVA).

Získate prémiový hosting pre iba 2,64 $ / mesiac namiesto 6,95 dolárov! Túto službu nenájdete nikde inde …

Lepší sa to:

Kupónový kód „startblog“ sa použije automaticky po kliknutí na odkaz nižšie a budete mať nárok na bezplatné doménové meno! Užite si ��

Ak už máte doménové meno, stačí ho zadať na záložke na pravej strane (ten, ktorý hovorí: „Túto doménu už vlastním“) a čítať ďalej …

Ako zvoliť názov domény

(Moji čitatelia to získajú ZADARMO!) *

Ako začať blog krok 5Výber zlého názvu domény je jednou z najbežnejších chýb, s ktorými sa stretávam blogerov (#doyouevenblog). Nezabudnite zvoliť názov domény, ktorý je …

 1. Ľahko zapamätateľné: Nevyberajte nezmyselné meno, niečo, čo je ťažké nahlásiť, alebo dlhé meno plné pomlčiek. „Best-tech-gadgets-in-the-world.com“ sa nikomu nezachytí hlavu, ale niečo ako „techgeeks.com“ sa vyvalí z jazyka.
 2. Jedinečné a popisné: Chcete meno, ktoré odráža, kto ste a čo vás zaujíma. Buďte kreatívni a budujte si identitu, na ktorú ste nadšení!
 3. Dôveryhodné: Najobľúbenejšie sú rozšírenia domén, ako sú „.com“, „.org“ alebo „.net“, pričom „.com“ je ten, o ktorom si ľudia myslia ako prvý. Snažte sa vyhnúť bláznivým rozšíreniam ako „.rocks“ alebo „.biz“, pretože sa používajú menej často, ťažšie si ich pamätajú a nie sú tak dôveryhodné.
 4. Nie vaše vlastné meno: Možno príde deň, keď začnete uvažovať o predaji svojho blogu. Je veľmi ťažké to urobiť, ak je názov domény vaše vlastné meno!
 5. Je vaše vlastné meno: Na druhej strane, niektorí ľudia blogujú kvôli osobnej sláve a bohatstvu. Ak ste to vy a nikdy nebudete svoj web predávať, je to pre vás voľba. Napríklad, ak by som sa volal Jessica Blackstone, tak by som si vybral meno „jessicablackstone.com“.

Do poľa „Enter Your Domain“ zadajte názov domény, potom z rozbaľovacej ponuky vyberte možnosť „.com“. Ak je meno k dispozícii, budete si ho môcť nárokovať. Ak nie je k dispozícii, vyberte inú.

Ako začať blog na serveri HostGator

Ak hľadané meno nie je k dispozícii, hostGator vám ukáže niekoľko alternatív, ktoré sú podobné – alebo môžete úder do nového mena a skúste to znova. Navrhujem vám použiť niečo, čo končí

 1. .com
 2. .netto alebo
 3. .org

Ako vytvoriť blog hosting plánu

Ďalej odporúčam „mláďa“Plánujte zatiaľ – vždy sa môžete inovovať neskôr, ak sa rozhodnete, že chcete pokročilejšie funkcie, ale na začatie používania služby Hatchling získate viac ako dosť.

Krok 2 registrácie HostGator

Ďalej v kroku 3 zadáte svoje kontaktné a fakturačné údaje ako pri nákupe takmer kdekoľvek online, po ktorom budete musieť pridať alebo odstrániť doplnky..

Pozrel by som sa na každú z týchto doplnkových služieb, aby som zistil, či niektorú z nich chcete mať, ale nie sú pre vás v tejto fáze potrebné na 100%, takže som ich odstránil a môžete to urobiť aj vy..

Začnite blog bez týchto doplnkových služieb

Uvidíte, že ako medzisúčet hostiteľov sa uvádza „250,20 USD“ použije sa propagačný kód „startblog“ a ako vidíte, celková suma je aktualizovaná na 95,08 dolárov.

Tiež budete získajte zadarmo svoje doménové meno!

V dlžnej sume, ušetrili ste viac ako 155,00 dolárov! (Ak si nie ste istí, či bola použitá zľava, pozrite si obrázok nižšie.)

Zľava na kupón hostGator

Vyplňte svoju registráciu hostingu

Keď budete radi, že je všetko v poriadku s podrobnosťami o vašej objednávke, jediným zostávajúcim krokom je súhlas so zmluvnými podmienkami a službami a kliknutie na „Checkout Now!“ gombík.

Pokladňa HostGator

Ako vytvoriť blog vo svojom novom účte

Dostanete potvrdzovací e-mail od hostgator, registrácia vášho účtu môže trvať niekoľko minút, takže buďte trpezliví.

Akonáhle budete mať tento potvrdzovací e-mail, budete mať podrobnosti na prihlásenie sa do HostGator a inštaláciu WordPress cez svoj cPanel, nižšie uvedené video vám ukáže, ako to urobiť rýchlo a ľahko pomocou QuickInstall:

Teraz získate svoje údaje na prihlásenie do WordPressu a tieto podrobnosti získate aj prostredníctvom e-mailu, ako je tento: E-mail s potvrdením WordPress

Tam to nebolo také zlé, že? Teraz ste na pretekoch!

Prihláste sa a pozrite si svoj nový blog
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map