Tre blogje dhe blogerë të suksesshëm që ndryshuan si mendoj

Blogimi po ju ul?


Më lejoni të përpiqem t’ju vë në dukje disa histori rreth blogjeve dhe blogerëve të suksesshëm që i drejtojnë ato.

Me pak fjalë, iu afrova 3 blogerëve profesionistë me një pyetje të thjeshtë.

“Si e ka ndryshuar blog-un jetën tuaj?”

Pa ado më tej, le të shkojmë direkt në pikën, dhe nëse nuk e keni tashmë, shkoni dhe filloni një blog vetë!

3 blogerë të suksesshëm & bloget e tyre te suksesshme

Darren nga ProBlogger.com është blogerja më e famshme në SHBA tani. Ai ndihmon në fillimin e blogerëve (ashtu si unë), por ai është shumë më i suksesshëm se unë. Sidoqoftë, ai kishte kohë të më jepte një përgjigje vërtet të mrekullueshme:

Blogimi më ka mundësuar mua, një djalë të zakonshëm që jeton në periferi të Melbourne Australia, të zhvilloj një zë dhe profil që shtrihet në të gjithë globin. Ndonjëherë ndonjëherë ndjehem sikur po jetoj në ëndërr dhe bloget më kanë mundësuar që të takohem dhe të bëhem miq me disa njerëz të mrekullueshëm. Ndërtoni bashkësi mësimore rreth pasioneve të mia dhe për të krijuar biznes të qëndrueshëm që jo vetëm që paguan hipotekën, por që ndihmojnë lexuesit e mi dhe rrjetin online të bëjnë jetën e tyre më të mirë. Blogimi mund të përdoret në shumë mënyra për t’ju ndihmuar të arrini qëllimet tuaja dhe ta bëni botën një vend më të mirë. Shkoni për të!”

– Darren Rowse

Blogimi mund të përdoret në shumë mënyra për t’ju ndihmuar të arrini qëllimet tuaja dhe ta bëni botën një vend më të mirë. Shkoni për të!

Darren Rowse cicërimë

Nëse nuk dini ende për këtë djalë, është koha ta kontrolloni. Një baba, bloger dhe një person me shumë zell, i cili bën jetesën përmes Blogimit në SmartPassiveIncome.com midis vendeve të tjera. Pasi humbi punën (u pushua nga puna, nuk u pushua nga puna) ai filloi një blog dhe brenda një viti po fitonte më shumë para se sa ishte në zyrën e vjetër. Tani ai tërheq një të ardhur të madhe nga të ardhurat Smart Passive dhe ndihmon mijëra njerëz të bëjnë të njëjtën gjë.

Ai më dha një citim të shkëlqyeshëm për këtë pyetje:

Blogimi është bërë një mjet për kaq shumë gjëra të mrekullueshme që kanë ndodhur në jetën time. Ajo më ka lidhur me të gjitha llojet e ndryshme të njerëzve nëpër botë. Ajo më ka dhënë mundësinë për të ndarë atë që unë njoh me njerëzit që mund të kenë nevojë për atë informacion, dhe të mësojnë nga të tjerët që kanë më shumë informacion se unë. Ajo ka përmirësuar aftësitë e mia për të shkruar, madje dhe aftësitë e mia të të folurit dhe prezantimit.

Më ka ndihmuar të bëhem një person më i sigurt, më largues. Më ka bërë të kuptoj se ka kaq shumë mundësi në dispozicion për ne dhe sa më shumë ta vë veten atje, aq më shumë mundësi do të gravitojnë drejt meje. Dhe së fundi, kam mësuar gjithashtu të jem i durueshëm, sepse suksesi, dhe veçanërisht suksesi financiar përmes Blogging nuk ndodh brenda natës.

– Pat Flynn

Këta janë djemtë të cilëve duhet t’u kushtojmë më shumë vëmendje – atyre që ju thonë të punoni shumë dhe të jeni të durueshëm. Pat është një për tu parë.

Blogimi është bërë një mjet për kaq shumë gjëra të mrekullueshme që kanë ndodhur në jetën time. Ajo më ka lidhur me të gjitha llojet e ndryshme të njerëzve nëpër botë. Më ka dhënë mundësinë për të ndarë atë që unë njoh me njerëzit që mund të kenë nevojë për atë informacion.

Pat Flynn cicërimë

Kjo faqe për fat të keq nuk jeton më, por ishin gjërat që ëndrrat janë bërë. Imagjinoni të filloni një blog dhe pastaj disa vjet më vonë ta shisni atë për rreth 14.9 milion dollarë! Kjo nuk është një shtypje. Kjo ishte vlera e raportuar e çmimeve kur John Wu shiti Bankaholic.com në 2006.

Një nga heronjtë e mi të tjerë në internet, Aaron Wall, bëri një intervistë me John në kohën kur gjeta këtë citim vërtet të lezetshëm:

Nëse jeni një autoritet i vërtetë në kamare tuaj dhe krijoni përmbajtje të jashtëzakonshme, faqja juaj e internetit natyrisht do të tërheq lidhjet, reklamuesit dhe mundësitë e zhvillimit të biznesit.

– Johns Wu

Nëse jeni mirë me diçka dhe e dini mirë, ekzistojnë blogezime dhe mundësi biznesi atje për ju. Ne jo të gjithë mund të jemi në gjendje të godasim një industri të tërë siç bëjnë disa lojtarë të mëdhenj, por ka shumë mundësi për ne pothuajse kudo.

Për ta përmbledhur, nuk po them që një blog do të ndryshojë jetën tuaj dhe do të bëheni një milioner brenda një viti, por nëse nuk ndërmerrni veprime, nuk do ta dini kurrë.

Nëse jeni një autoritet i vërtetë në kamare tuaj dhe krijoni përmbajtje të jashtëzakonshme, faqja juaj e internetit natyrisht do të tërheq lidhjet, reklamuesit dhe mundësitë e zhvillimit të biznesit.

John Wu cicërimë

Këtu keni disa sende motivuese për ju – 10 Blogger-et e famshme Multi-milion dollarësh

Prandaj, ja këshillat e mia: Bëni veprime tani!

Shkoni në faqen time (nëse nuk keni tashmë), lexoni udhëzimin hap pas hapi se si të krijoni një blog dhe të drejtoni dhe të merrni blogun tuaj atje.

Nëse mbërtheheni ose keni nevojë për ndihmë gjatë procesit të instalimit / konfigurimit, mos ngurroni të më dërgoni me email. Unë gjithmonë i ndihmoj pajtimtarët e mi, megjithëse ndonjëherë kërkon një ditë për t’iu përgjigjur të gjitha emailave.

Mënyra tjetër që ju mund ta bëni është të regjistroheni në kursin tim të blogezimit në krye të faqes, ku unë do t’ju tregoj frikën më të zakonshme të blogeres që njerëzit priren të kenë. Dhe menjëherë pas kësaj, do të filloni të merrni disa këshilla më të veprueshme për të përmirësuar blogun tuaj, siç janë:

 • Si të ndërtoni një listë të vizitorëve që kthehen
 • Si të merrni më shumë trafik të motorit të kërkimit
 • Si të hartoni blogun tuaj me një buxhet të ngushtë
 • e kështu me radhë…
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map