A2 Hosting vs SiteGround Krahasimi: Kush është opsioni më i mirë?

A2 Hosting dhe SiteGround janë të dy konkurrentë relativisht të rinj në hapësirën e pritjes. Ndërsa asnjëra nuk është aktualisht një nga pesë hostet më të njohur të uebit, ajo që mund t’i ofrojnë kujtdo që kërkon të ndërrojë ose të krijojë një faqe në internet mund të jetë më i mirë se sa një shërbim më i njohur mund të sigurojë.


Për këdo që kërkon të presë një faqe në internet, ju e dini që disa ofrues të pritjes së pritjes mund të jenë më të mirë. Ata mund të kenë shërbim të dobët të klientit, të jetë e vështirë për tu shpërngulur, ose nuk kanë veçoritë e sigurisë që ju duhen, lexuesit ose klientët tuaj të mundshëm.

Me, ofruesit e pritjes janë dhe, në vazhdim,, faqja juaj e internetit është larg imunitetit nga përpjekjet e hakerimit dhe malware. Me sulmet në shpërthim dhe skriptet e automatizuara duke u bërë norma e re, duhet të kërkoni një host që ka sigurinë si përparësi.

Nëse njëra ose të dyja këto kompani ju ka rënë në sy, ky artikull krahasimi përmban informacione që duhet të dini. Më poshtë kam renditur pesë gjërat më të rëndësishme për një host në internet për të shkëlqyer dhe më pas treguar se si shfaqet A2Hosting vs SiteGround në secilën kategori.

Logoja e HostGatorit

Zgjedhja jonë # 1 e mbajtjes së faqes në internet:
Merrni pritjen më të lartë të vlerësimit për sa më pak
2.64 dollarë në muaj

StartBloggingOnline.com miratoi pritjen e pritjes

A2 Hosting vs SiteGroundEkzistojnë pesë faktorë kryesorë që përcaktojnë nëse një ofrues i një web hosting do të përmbushë të gjitha nevojat tuaja ose do t’ju bëjë që të pendoheni për shpenzimin e kohës dhe parave në shërbimet e tyre. Këta janë pesë faktorët:

Shpejtësia dhe koha e duhur

Nëse po e vendosni punën në ndërtimin e një faqe në internet për përdorimin tuaj personal ose biznesin tuaj, dëshironi të jeni në gjendje ta ndani atë me pjesën tjetër të internetit. Në të gjitha kohët. Ju gjithashtu dëshironi që ajo të ngarkojë shpejt pa marrë parasysh se kush po e shikon atë ose cila është përmbajtja e kësaj faqe. Nëse faqja juaj e internetit është e ngadaltë ose e ngadaltë, njerëzit do të largohen.

Bashkohuni me Trajnimin FALAS

A doni të mësoni se si të ndërtoni 6 figura faqet e autoriteteve?

Bashkohuni me këtë trajnim falas për…

 • Më në fund keni një metodë të provuar për të gjetur niches fitimprurëse
 • Merrni hyrje në një metodë të hulumtimit të fjalëve pa mend
 • Mësoni si të nënshkroni përmbajtjen e cilësisë
 • Mësoni si të krijoni lidhje të kapelave të bardha në faqen tuaj pa dhimbje koke

Çmimeve

Sa kushton një shërbim pritës për një numër arsyesh. Me shumë mundësi, ju keni një buxhet që dëshironi të qëndroni brenda. Ju gjithashtu dëshironi të dini nëse po merrni atë që ju nevojitet për të marrë një shumë të caktuar. Kjo është ajo që unë do t’ju njoftoj në pjesën e çmimeve.

Përputhshmëria e sistemit të menaxhimit të përmbajtjes (CMS)

Ka të ngjarë që ju të keni ose do të keni një uebfaqe ose projekt të bazuar në WordPress që dëshironi të merrni. Jo çdo host në internet luan bukur me WordPress (WP), dhe disa janë më të lehtë për t’u përdorur se të tjerët. Nëse po planifikoni të shfrytëzoni sa më shumë WordPress, do të doni të dini nëse hosti juaj është i aftë për të.

Ju gjithashtu mund të dëshironi të përdorni një CMS ose “një aplikacion në internet” si Drupal, Joomla ose OpenCart. Këto sisteme janë më pak të njohura se WordPress por po aq të rëndësishme për ata që i përdorin ato.

Mbështetje dhe burime

Nëse keni një pyetje, sa kohë do t’ju duhet të merrni një përgjigje dhe sa e mirë do të jetë kjo përgjigje? Përgjigjet në këto dy pyetje mund të ndryshojnë shumë.

siguri

Me përpjekjet e hakerimit të bëra çdo 39 sekonda, ofruesit e pritjes janë dhe, me shtrirje, faqja juaj e internetit është larg imunitetit nga përpjekjet e hakerimit dhe malware. Me sulmet në shpërthim dhe skriptet e automatizuara duke u bërë norma e re, duhet të kërkoni një host që ka sigurinë si përparësi.

Krahasimi A2 Hosting vs SiteGround

A2 Hosting dhe SiteGround janë konkurrentë shumë të afërt në një numër kategorish. Shpejtësia dhe çmimi janë një fitore e madhe për pritjen në A2, ndërsa SiteGround kryeson në menaxhimin e WordPress. Ekzistojnë faktorë të tjerë të rëndësishëm të rëndësishëm këtu, ku ne do të hyjmë më thellë në krahasimin tonë të SiteGround vs A2 Hosting megjithatë siç do ta zbuloni.

Në fund të fundit, njëri prej tyre qëndron si zgjedhja kryesore pasi të jenë marrë parasysh të gjitha kriteret. Tjetri është një ofrues pritës i mirë, por bie shumë larg nga pritja e vendeve të vogla, statike, me trafik të ulët.

Kur matni A2 Hosting vs SiteGround, shpejtësia kishte një rëndësi të madhe. Pavarësisht pse doni të keni një uebfaqe, nëse jeni duke kërkuar në host, duhet të dëshironi që ajo të tërheqë vëmendjen dhe trafikun në internet.
Për të marrë më shumë trafik, ose të paktën të apeloni për përdoruesit e synuar të faqes tuaj, faqja juaj e internetit duhet të jetë e shpejtë dhe e qëndrueshme. Kjo do të thotë që keni nevojë për mjedisin më të shpejtë të pritjes.

A2 Hosting

A2 Hosting është jashtëzakonisht i qëndrueshëm. Edhe kur krahasohet me kohëzgjatjen e ofruesve më të njohur të pritjes së faqeve në internet, A2 është qartë një lider kur bëhet fjalë për mbajtjen e gjërave pa probleme. Me A2, ju mund të jeni të sigurt se uebfaqja juaj do të qëndrojë me një gabim.

Në faqen e tyre të internetit, A2 pretendon të ketë 99.9% në kohë dhe do të ngarkojë, mesatarisht, deri në 20 herë më shpejt sesa disa nga konkurrentët e tyre të lartë (përfshirë HostGator dhe BlueHost). Në disa prova private, këto pretendime kanë mbajtur ujë.

Domain falas me pritjen

SiteGround

SiteGround gjithashtu krenohet me një kohëzgjatje mesatare të lartë prej 99.9%. Dhe koha e ngarkesës së tyre është pak më e shkurtër se mesatarja (megjithëse vetëm nga një pjesë e vogël e milisekonda).

SiteGround ka bërë disa risi të dukshme kur bëhet fjalë për kohën e duhur. Së pari, ata kanë një program monitorimi të serverit aktiv, i cili skanon dhe korrigjon automatikisht çështjet e zakonshme të serverit pa qenë e nevojshme që teknikët e tyre të përfshihen. Kjo kursen kohë dhe mban faqen tuaj në internet.

Dhe fituesi është SiteGround

SiteGround pothuajse fitoi këtë kategori. Megjithëse kohëzgjatja është e ngjashme me të dy kandidatët, theksi i SiteGround në faqet më të vogla, më të lehta i ndihmon ata të mbajnë sa më të shkurtër kohën e ngarkesës së faqes së tyre, herën e parë që një vizitor arrin në faqen tuaj të internetit.

Sidoqoftë, A2 Hosting arriti të fitojë duke shuar mijëra sekondat kritikë dhe duke bërë të mundur që më shumë trafik të arrijnë në faqen tuaj. Si e bëjnë ata këtë? Caching dhe teknika të tjera të përparuara që bëjnë më të lehtë për ata me shpejtësi të ngadaltë të internetit të shikojnë faqen tuaj dhe përgjysmojnë kohën e ngarkesës.

Megjithëse secila kompani ka pikat dhe paketat e veta të çmimeve, ato që bëni përgjithësisht mund të krahasohen lehtësisht ndërmjet A2 Hosting vs SiteGround.

A2 Hosting

Duke ofruar shërbime të përbashkëta, VPS, Cloud, dhe Dedicated hosting, A2 Hosting ka shumë plane të ndryshme për të zgjedhur.

Plani i tyre më themelor, më pak i shtrenjtë fillon me vetëm 3,92 dollarë në muaj për pritjen e përbashkët. Ajo ofron optimizim për çdo CMS të madhe, transferime falas në sit, dhe është po aq shpejt sa mund të merrni edhe pritjet e përbashkëta.

Nëse jeni duke kërkuar për një server të dedikuar, mund të vendoseni vetëm 99.59 dollarë në muaj. Këta serverë janë plotësisht të izoluar dhe të përsosur për këdo që dëshiron të minimizojë kohën e ngarkesës ose ka nevojë për kontroll të plotë mbi mënyrën e shpërndarjes së burimeve të tyre.

SiteGround

SiteGround ofron një numër planet e pritjes me mundësi minimale. Këto janë menduar të jenë të efektshme për përdoruesit e rinj në web hosting. Kjo do të thotë nëse nuk jeni të kënaqur me anën teknike të gjërave, SiteGround është aty për të mbajtur dorën gjatë procesit.

Në anën themelore, ata ofrojnë pritje të përbashkët me vetëm 3,95 $ në muaj. Sidoqoftë, ndryshe nga plani themelor i A2 Hosting, SiteGround kufizon sasinë e hapësirës në internet që ju merrni në 10 GB dhe numrin e vizitorëve që mund të keni vetëm 10,000 në muaj në këtë plan.

Nëse po kërkoni të investoni në një pritje të dedikuar, SiteGround ofron një server bazë për 269 dollarë në muaj. Kjo është më shumë se dyfishi i asaj që akuzon A2 Hosting, dhe serverët vijnë me kufij të vështirë për ruajtjen.

Dhe fituesi është …

A2 Hosting ju jep mundësitë më të mëdha, si dhe vlerën më të mirë për paratë tuaja. Ju merrni më shumë ruajtje, kontroll më të mirë dhe mundësi të rritjes që kanë kuptim për çdo nivel të uebfaqes ose biznesit në internet.

Vetëm me WordPress që fuqizon më shumë se 33% të uebit, mënyra se si një host i Internetit merret me WP, si dhe me sisteme të tjera të menaxhimit të përmbajtjes, është një pikë e rëndësishme për t’u marrë parasysh.

A2 Hosting

Logoja e hostimit A2A2 Hosting ofron konfigurimin me 1 klik për WordPress dhe një pjesë të vogël të sistemeve të tjera të menaxhimit të përmbajtjes, përfshirë Drupal, OpenCart dhe Magento.

Më tej, nëse doni të keni A2 të menaxhuar instalimin e WordPress për ju, ata ofrojnë një paketë të menaxhuar të WordPress për 11,99 $ në muaj, me të gjitha përfitimet që ofrojnë planet e tyre të tjera të pritjes.

SiteGround

Pritja e SiteGround ishte qartë e dizajnuar me pajtueshmërinë CMS në mendje. Kjo është veçanërisht e vërtetë kur bëhet fjalë për mënyrën se si SiteGround trajton WordPress. Rezervime të automatizuara ditore të bëra nga faqja juaj pa absolutisht asnjë ndërhyrje nga ana juaj? SiteGround e ofron atë.

Ata gjithashtu menaxhojnë instalimet e të gjitha faqeve të WordPress në çdo plan. Kjo do të thotë që ju nuk duhet të zgjidhni opsionin “të menaxhuar WordPress” që shumica e ofruesve të pritjes së hostit e kufizojnë në një uebfaqe të vetme.

Dhe fituesi është …

SiteGround fiton kur bëhet fjalë për menaxhimin e WordPress dhe instalimeve të tjera CMS. Ata e dinë se çfarë po bëjnë, dhe fakti që ata i menaxhojnë këto gjëra për ju si një shërbim bazë, duke ofruar shërbime që shumica e hostëve të tjerë ngarkojnë mjaft pak për të, e bën këtë një zgjedhje të lehtë.

Nëse keni ndonjë problem ose pyetje, ju duhet që ajo të përgjigjet. Kur bëhet fjalë për SiteGround vs A2 Hosting, i cili bën një punë më të mirë për të mbështetur klientët e tyre?

A2 Hosting

A2 Hosting e di se për çfarë po flasin kur bëhet fjalë vetëm për ndonjë çështje që ju ndoshta mund të keni në lidhje me pritjen. Ata janë atje për ju çdo ditë, çdo orë të ditës, çdo ditë të vitit.

Ata ofrojnë mundësi telefonike, bisede dhe mbështetje të biletave. Ato mund të ndihmojnë me pritjen, faturimin, apo edhe konfigurimin e faqes në internet dhe çështjet teknike.

Përgjigjet kërkojnë minuta për pyetje të thjeshta dhe më pak se një ditë për t’u përgjigjur nëse janë teknikë ose kërkojnë një specialist të një lloji.

Përveç mbështetjes yjore të klientëve, A2 Hosting ofron migrim falas në internet. Ky proces i migracionit kërkon pak më shumë kohë sesa ofruesit e tjerë të pritjes, por pasi migracioni të ketë mbaruar, ju mund të siguroheni që çdo ndërhyrje në të cilën mund të hasni pas transferimit do të kujdeset shpejt..

SiteGround

Logoja e SiteGroundNdihma për klientët në SiteGround është e shkëlqyeshme, nëse është pak themelore.

Nëse keni një uebsajt të vogël ose jeni plotësisht i përkushtuar për WordPress, atëherë SiteGround mund t’ju ndihmojë atje. Nëse doni të keni më shumë kontroll ose duhet të bëni pyetje të avancuara teknikisht, mund të duhet ca kohë që çështjet tuaja të përshkallëzohen te agjenti i duhur.

SiteGround gjithashtu ofron migracion falas ose transferime në internet. Sidoqoftë, ndryshe nga A2 Hosting, SiteGround premton se këto transferime do të përfundojnë brenda 24 orëve. Nëse keni WordPress, ata madje ofrojnë një mjet migracioni falas që mund ta përdorni vetë, në çdo kohë që dëshironi.

Dhe fituesi është …

A2 Hosting e fiton këtë kategori për të pasur mjete më të fuqishme kur bëhet fjalë për t’u kujdesur për shërbimet ndaj klientit dhe çështjet e mbështetjes. Ata ofrojnë më shumë metoda të komunikimit dhe u kthehen klientëve të tyre më shpejt sesa SiteGround, si dhe ofrojnë përgjigje më gjithëpërfshirëse.

Siguria mund të jetë një gjë e vështirë për t’u matur. Ju duhet të merrni parasysh si atë që bën një ofrues pritës për të mbrojtur klientët në një mjedis të përbashkët, të VPS ose në një pritje të re, si dhe ato që ata bëjnë për t’i mbrojtur ata një herë të pritur dhe për të mbrojtur këdo që viziton një faqe në internet me integritet të diskutueshëm.

A2 Hosting

Siguria e A2 Hosting është më se e pranueshme. Ështjet e sigurisë shpesh janë më të dukshme kur jeni duke parë kohën e ndërprerjes. Meqenëse A2 ka pak kohë joproduktive në të gjithë përdoruesit, është e lehtë të shihet se ata po bëjnë një punë të shkëlqyeshme për të parandaluar kërcënimet.

Ata gjithashtu ofrojnë certifikata SSL me shifrim 256-bit për 49,95 dollarë në vit.

SiteGround

SiteGround është shumë serioz kur bëhet fjalë për sigurinë. Aq serioze në fakt, sa që shumë përdorues ankohen se faqet e internetit ose skedarët e tyre janë të izoluar ose karantinuar për asnjë arsye. Përderisa ky është një lajm i mirë për disa, mund të krijojë pak kohë joproduktive “të raportuar” për disa klientë.

Si pozitive, SiteGround ua lehtëson të gjithë klientëve të tyre të shfrytëzojnë sa më shumë certifikatat Le të Encrypt SSL falas në çdo numër faqesh në internet ose llogari.

Dhe fituesi është …

A2 Hosting ofron më shumë mundësi të kriptimit, ofron më shumë ndihmë kur bëhet fjalë për krijimin e një biznesi të sigurt të e-commerce dhe nuk do të shkelë se si një klient dëshiron të përdorë planin e tij të pritjes për aq kohë sa ai mbetet brenda kufijve të pranueshëm të përdorimit.

Si përmbledhje, Ofruesi më i mirë për strehimin është i qartë

Pasi të merren parasysh të gjithë faktorët në këtë krahasim të SiteGround vs A2 Hosting, mund të shihni qartë se A2 Hosting është fituesi. Jo vetëm që ofron një pajtueshmëri të madhe me WordPress dhe një kohë më të mirë se gati kudo tjetër, ai ka çmime të arsyeshme dhe kufij bujarë të ruajtjes.

Thënë kështu, SiteGround është akoma një ofrues pritës i mirë i pritjes. Ata kanë një numër opsionesh me kosto të ulët që mund të funksionojnë më mirë për këdo që është i ri në faqet e internetit dhe në mbajtjen në internet. Lehtësia e përdorimit dhe konfigurimit për WordPress, në veçanti, i bën ata të vlejnë për të parë.

Në shqyrtim, nëse keni një uebfaqe të vogël dhe nuk ju nevojitet shumë hapësirë ​​për ruajtje, SiteGround mund të jetë një mundësi e lirë që i përshtatet nevojave tuaja. Nëse planifikoni ta rritni faqen tuaj në një me trafik të lartë dhe nevoja të mëdha për ruajtje ose dëshironi një server të dedikuar, A2 Hosting do të jetë zgjidhja më e mirë.

Logoja e HostGatorit

Zgjedhja jonë # 1 e mbajtjes së faqes në internet:
Merrni pritjen më të lartë të vlerësimit për sa më pak
2.64 dollarë në muaj

StartBloggingOnline.com miratoi pritjen e pritjes

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map