Jaki jest najlepszy kreator stron internetowych dla SEO w 2020 roku? Sprawdzamy 3 najlepsze!

najlepszy kreator stron internetowych dla SEOUtworzyłeś blog i zyskałeś fanów, którzy stali się twoją bazą stałych i lojalnych klientów. Stamtąd awansowałeś, znalazłeś się na liście i zyskałeś jeszcze więcej obserwujących. Teraz Twój mały blog przerósł swoją małą platformę blogową. Potrzebujesz czegoś większego, na przykład pełnej witryny z e-commerce i stronami z marką.


Chcesz, aby Twoja treść została zauważona i sklasyfikowana w Google, gdy zaufało Ci już większe grono osób. Przeprowadziłeś badanie słów kluczowych, ale teraz co?

Istnieje wiele świetnych kreatorów stron internetowych, ale jaki jest najlepszy kreator stron dla SEO?

Wiesz, że Twoja firma będzie w stagnacji lub gorzej – spłukana – jeśli nie możesz znaleźć najlepszego narzędzia do tworzenia witryn dla majsterkowiczów dla SEO i szybko zbudować swoją stronę. Ale rynek jest ich pełen!

Ostrzegamy Cię, że istnieje wiele witryn, które twierdzą, że są najlepszym kreatorem witryn przyjaznych SEO, ale tak naprawdę nie mają zaawansowanych narzędzi niezbędnych do oznaczania wszystkiego, szczególnie dla blogerów.

Tam przychodzimy pomóc. Możesz nam zaufać, że wykonamy dla Ciebie ciężką pracę. Sprawdziliśmy mnóstwo najlepszych platform internetowych dla SEO i przyniosliśmy Ci prawdziwe oferty. Usunęliśmy oszustów, a podstawowe narzędzia sprzedawane jako świetne SEO zapewniły prawdziwą recenzję 3 najlepszych twórców stron dla SEO. Na pewno znajdziesz taki, który odpowiada Twoim potrzebom!

Tabela porównawcza kreatora stron internetowych

Podstawowe wskazówki SEO

Wiele platform może wykonywać funkcje SEO, ale to nie znaczy, że użytkownicy korzystają z tych opcji. Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, jeśli chodzi o maksymalne wykorzystanie SEO, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź Moz. Określają autorytet strony i mogą powiedzieć ci wszystko, co musisz wiedzieć o SEO.

Spójrz na pierwszą stronę wyszukiwarki i trzecią stronę. Zobacz, jak adresy URL, tytuły i opisy meta różnią się znacznie? Spróbuj naśladować najlepsze wyniki za pomocą słów kluczowych. Licz swój tekst alternatywny, zwłaszcza jeśli masz dużo obrazów na swojej stronie. Oznacz i skategoryzuj swoje treści.

Nie rób zakrętów. Droga na szczyt ma być bardzo szczegółowa i dokładna. Przeszukaj swoje słowa kluczowe i dowiedz się, jak powiedzieć wyszukiwarkom wszystko, co muszą wiedzieć, aby nie musieli zgadywać treści strony. Spójność jest kluczem.

Nie zaniedbuj integracji mobilnej. Obecnie prawie wszyscy przeglądają ze swoich telefonów zamiast laptopów. Nie pozwól, aby Twoja strona nie mogła znaleźć i wyświetlić z ich telefonów, albo zrezygnują z tego, zanim przejdą do Twoich treści. Google daje również premię za wyszukiwanie stronom przyjaznym dla urządzeń mobilnych w ich rankingach.

Użyj liczby złotych znaków. Pomyśl o swoim metaopisie jako o starannie dopasowanym tweecie. W przypadku telefonów wartość 130 to najlepsza możliwa liczba znaków w metaopisie. Komputery stacjonarne mogą wyświetlać około 160 znaków. Oznacza to, że myślenie o nim jak o tweecie to świetny sposób na przekazanie mu wystarczającej ilości informacji bez zbyt długiego czasu lub pomijania szczegółów..

Google Analytics jest najlepszym przyjacielem dowolnej witryny. Mogą zaoferować cenne informacje na temat Twojego ruchu. Powiedzą ci, skąd pochodzi, kto angażuje, jak długo zostaje, która treść przyciąga ludzi, a która nie jest widoczna. Używaj ich do ulepszania swojej witryny i kierowania przyszłych postów na podstawie tego, co działa, a co nie.

Teraz spójrzmy na 3 najlepszych twórców stron internetowych pod kątem SEO.

Darmowa domena z hostingiem

Logo WixWiele osób jest zaskoczonych tym, że Wix znajduje się na liście najlepszych twórców stron dla SEO ze względu na swoją prostotę. Byliśmy częścią tego sceptycyzmu, dopóki nie przekopaliśmy się i nie zobaczyliśmy, co mają do zaoferowania.

Spóźnili się na swoją konkurencję, częściowo dzięki mniej znaczącej kampanii reklamowej, ale także w dużej mierze z uwagi na to, że skupili się na po prostu zaniedbaniu ważnych aspektów rankingu strony. W ciągu ostatnich kilku lat ciężko pracowali, aby usunąć te słabości, i to zadziałało!

Wix zezwala na metadane (które informują wyszukiwarki o zawartości każdej strony) dla każdej strony i pojedynczego postu. Możesz nawet wyświetlić podgląd strony w wynikach wyszukiwania po edycji metadanych. Możesz także dodać opis i zaoferować więcej szczegółów na temat swojej strony oraz zachęcić potencjalnych użytkowników do kliknięcia.

Pozwalają również na niestandardowe adresy URL – możesz łatwo śledzić i rozumieć linki zamiast wstępnie przypisanych cyfr i liter, które utrudniają zapamiętanie i niemożność uzyskania wiedzy o tym, co chcesz wyświetlić. Ponadto mają 301 przekierowań, więc osoby, które przechodzą na stronę przy użyciu starego adresu URL, który został zmieniony, będą automatycznie wysyłane na nową stronę.

Nagłówki i podtytuły są włączone w Wix, dzięki czemu ludzie mogą łatwo nawigować po twoich treściach i znajdować to, czego potrzebują w zorganizowanej strukturze. Nie są tak biegli w mapach witryny, które oferują pełną listę stron w Twojej witrynie, dzięki czemu ludzie znają strukturę. Możesz dołączyć jedną, ale wymaga to przejścia do konsoli wyszukiwania Google i samodzielnego zarządzania nią.

Platforma ta zawiera również instrukcje dla wyszukiwarek i może pozwolić im powiedzieć silnikom, aby nie indeksowały niektórych stron. Jeśli nie chcesz, aby strony były dostępne do wyszukiwania, po prostu je ukryj. Możesz także ustawić tagi kanoniczne, więc jeśli masz kilka wersji tego samego materiału strony, możesz wybrać, który z nich chcesz w wyszukiwarkach, aby Twoja witryna nie konkurowała z samym sobą i obniżyła twoją pozycję w rankingu.

Wix rozwiązuje nawet jeden z głównych powodów niepowodzenia Google: trafność obrazu. Umożliwiają alternatywny tekst na obrazach; klikając obraz, otwierając ustawienia i wypełniając sekcję, możesz opisać to, co jest przedstawione. Pozwala to na wyświetlanie zdjęć w odpowiednich wyszukiwaniach obrazów, a nawet na zwiększenie pozycji na stronie.

Ich strony są również przyjazne dla urządzeń mobilnych i wyszukiwarek. Ułatwiają one robotom indeksowanie (co w zasadzie oznacza, interpretowanie i rozumienie) witryny pod kątem indeksowania. Minusem jest to, że ustrukturyzowane dane są trudniejsze z Wix. Będziesz musiał dodać go sam, a to będzie wymagać biegłości i badań lub wykwalifikowanego programisty.

Plusy

 • W typowy sposób Wix ich SEO jest równie łatwe w użyciu, jak ich platforma. Wszystko jest wbudowane w budowę witryny. Mają nawet Wiz Wiz, który przeprowadzi Cię przez SEO Twojej witryny, oferując ulepszenia, udzielając instrukcji i ustalając długoterminowe cele.
 • Nie jest wymagane kodowanie w celu optymalizacji witryny! Strony Wix mają oczywiście wysoką pozycję w wyszukiwarkach dzięki ich zintegrowanym narzędziom.
 • Wix jest już zintegrowany z Google, więc masz Analytics i Search Console bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym!

Cons

 • Wix nie pozwala edytować różnych wersji, więc nie możesz wprowadzać zmian w wersji tabletu edytora mobilnego.
 • Jeśli chcesz bardziej zaawansowanych opcji, nie są one tak proste z Wix. Musisz nauczyć się trochę kodować, aby zmaksymalizować ich opcje. Aby pomóc, Wix oferuje własny przewodnik SEO, który jest użyteczny niezależnie od używanej platformy.

Logo WeeblyWeebly zyskał także opinię łatwego w użyciu. Być może mniej znane niż Wix, mimo to stały się jednym z najlepszych produktów na rynku i są jednym z najlepszych twórców stron internetowych dla SEO.

Weebly oferuje szczegółowe opcje SEO w interfejsie ustawień. Możesz tworzyć opisy witryn, meta słowa kluczowe, nagłówki, stopki i przekierowania 301. Dzięki temu Twoje informacje pozostaną usprawnione i łatwe do wykrycia podczas indeksowania. Sprawia również, że Twoja witryna wygląda czysto i profesjonalnie pod kątem nowego ruchu.

Zaletą Weebly jest to, że pozwala kontrolować także każdą stronę. Zamiast ograniczać się tylko do strony głównej, możesz dostosować dane dla każdego nowego wpisu. Możesz modyfikować tagi H1, tworzyć opisy wyników wyszukiwania, kodować meta słowa kluczowe oraz umieszczać w stopkach narzędzia analityczne innych firm.

Weebly automatycznie dopasuje rozmiar zdjęć, aby zwiększyć prędkość ładowania. Szybsze strony zdobywają wyższe stopnie w wyszukiwaniu. Pozwalają również na edycję zdjęć za pomocą ich narzędzi, zamiast robić to gdzie indziej przed importem, a obrazy mogą zawierać opisy i tagi.

Plusy
Cons
Weebly zawiera aplikację specjalnie dla SEO. To sprawia, że ​​mnóstwo ich narzędzi jest dostępnych do użycia i umożliwia bezproblemową integrację z witryną.

Niestandardowe adresy URL pozwalają użytkownikom łatwiej poruszać się po witrynie i wyszukiwarkom wyraźnie wyświetlać zawartość strony.

Automatycznie zawierają wiele funkcji SEO, więc nie musisz myśleć o mapach witryn, formatowaniu, opisach meta i pingowaniu nowych treści.

Obejmują one kompleksowe narzędzie analityczne, które zapewni informacje o odwiedzinach strony i ruchu. Możesz także zobaczyć wyszukiwane hasła, które spowodowały ruch w Twojej witrynie, i odkryć odsyłacze do linków, które pomagają w tworzeniu autorytetu strony.
Jeśli chcesz indeksować wyszukiwanie, musisz zapłacić za tę funkcję. Nie jest wliczone w ich bezpłatny plan.

Nie możesz zmienić tagów alt na określonych obrazach produktów. Zwykłe obrazy to obejmują, ale jeśli chcesz, aby pojawiały się produkty, musisz znaleźć kreatywny sposób.

Nie masz takiej kontroli nad własną witryną, więc instalacja zaawansowanych narzędzi marketingowych staje się trudna, chyba że znasz wystarczające kodowanie, aby ręcznie zainstalować aplikacje i kod w stopkach zaplecza. Oferują one wiele aplikacji i wtyczek skoncentrowanych na SEO, aby pomóc.

Mimo że ogólnie są one łatwe w użyciu, ich CMS (system zarządzania treścią) nie jest tak intuicyjny jak konkurencja.

Plusy

 • Weebly zawiera aplikację specjalnie dla SEO. To sprawia, że ​​mnóstwo ich narzędzi jest dostępnych do użycia i umożliwia bezproblemową integrację z witryną.
 • Niestandardowe adresy URL pozwalają użytkownikom łatwiej poruszać się po witrynie i wyszukiwarkom wyraźnie wyświetlać zawartość strony.
 • Automatycznie zawierają wiele funkcji SEO, więc nie musisz myśleć o mapach witryn, formatowaniu, opisach meta i pingowaniu nowych treści.
 • Obejmują one kompleksowe narzędzie analityczne, które zapewni informacje o odwiedzinach strony i ruchu. Możesz także zobaczyć wyszukiwane hasła, które spowodowały ruch w Twojej witrynie, i odkryć odsyłacze do linków, które pomagają w tworzeniu autorytetu strony.

Cons

 • Jeśli chcesz indeksować wyszukiwanie, musisz zapłacić za tę funkcję. Nie jest wliczone w ich bezpłatny plan.
 • Nie możesz zmienić tagów alt na określonych obrazach produktów. Zwykłe obrazy to obejmują, ale jeśli chcesz, aby pojawiały się produkty, musisz znaleźć kreatywny sposób.
 • Nie masz takiej kontroli nad własną witryną, więc instalacja zaawansowanych narzędzi marketingowych staje się trudna, chyba że znasz wystarczające kodowanie, aby ręcznie zainstalować aplikacje i kod w stopkach zaplecza. Oferują one wiele aplikacji i wtyczek skoncentrowanych na SEO, aby pomóc.
 • Mimo że ogólnie są one łatwe w użyciu, ich CMS (system zarządzania treścią) nie jest tak intuicyjny jak konkurencja.

Logo SquareSpaceSłabszym miejscem w rankingu jest Squarespace. Choć ich baza użytkowników jest bardzo oddana, zwykle nie rozmawiają o SEO. Jest tak, ponieważ są mniej intuicyjnie zintegrowane niż inne platformy do tworzenia witryn. Jeśli jednak wiesz, co robisz, jeśli chodzi o najlepsze praktyki SEO, Squarespace jest fantastyczną opcją.

Squarespace pozwala na dodawanie tytułów witryn, o ile dodajesz je przed uruchomieniem. Pozwalają również używać metatagów na każdej stronie, aby dać wyszukiwarkom znać, co oferuje Twoja witryna. Konfiguracje stron umożliwiają wprowadzanie tytułów i opisów.

Możesz także dodać siebie ręcznie do indeksu Google podczas uruchamiania. Po prostu zgłoś prośbę do Google, która natychmiast zindeksuje wszystkie strony, zamiast zmuszać cię do czekania, aż ich robot znajdzie cię później.

Jedną z naprawdę fajnych funkcji oferowanych przez Squarespace jest to, że nie zaniedbuje innych witryn. Bing szybko zyskuje na popularności i może ostatecznie zająć miejsce Google jako najczęściej używana wyszukiwarka. W tej chwili Bing jest już standardem dla bardziej zaawansowanych technologicznie użytkowników, którzy chcą wyszukiwać bez gry SEO, która popycha treści sprzedażowe w ich kierunku. Squarespace pozwala zweryfikować obecność witryny w Bing i Yahoo! po uruchomieniu w celu zarządzania zawartością.

Twoje nazwy plików zostaną również zindeksowane, jeśli używasz Squarespace. Jeśli pamiętasz, aby nazwać swoje zdjęcia, podwoi się ono jako tekst alternatywny i zostaną one odebrane w wyszukiwarkach. Nie zapomnij użyć niestandardowych adresów URL, aby ułatwić sobie nawigację i zwiększyć trafność wyszukiwania.

Squarespace zajmuje się nagłówkami i podtytułami w inny sposób niż większość stron. Zamiast uzyskać 6 opcji, dostajesz tylko 3. To wciąż pozwala przypisywać priorytety do wyszukiwarek, ale nie jest tak dogłębne jak inne opcje.

Ich witryny są przyjazne dla urządzeń mobilnych, a wyszukiwarki dobrze je rozumieją. Każdy szablon Squarespace jest dostarczany z gotową wersją mobilną. Mają także mapy witryn, które są automatycznie aktualizowane po dodaniu i usunięciu stron.

Chociaż Squarespace nie ma wtyczek i narzędzi SEO, umożliwiają one dostęp do Google Analytics. Jeśli sprawdzisz Zaawansowane ustawienia Usług zewnętrznych, możesz dodać informacje o koncie Google Analytics, aby włączyć tę funkcję w witrynie. To samo dotyczy Search Console. Skonfiguruj konto za pośrednictwem Google i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby połączyć się z Analytics. Squarespace ma teraz weryfikację 1-kliknięciem dla tej usługi konta.

Dzięki Squarespace instrukcje wyszukiwarek są możliwe, ale wymagają wstrzyknięcia własnego kodu, aby to zrobić. Dotyczy to każdego z narzędzi, które nie są od razu widoczne w twoich ustawieniach. Możesz mieć funkcję… tak długo, jak wiesz, jak ją kodować samodzielnie.

Tagowanie też nie jest tak dobre w Squarespace. Używają znaczników kanonicznych, aby powiedzieć wyszukiwarkom, na której wersji podobnej strony się skupić, ale nie możesz sam tego wybrać. Squarespace automatycznie otaguje stronę i nie pozwoli ci edytować.

Squarespace jest również obojętny w odniesieniu do danych strukturalnych. Te dane mówią wyszukiwarkom więcej informacji o Twojej witrynie. Te dane obejmują między innymi oceny w gwiazdkach i inne dane rankingowe. Wyszukiwarki poprawią strony, jeśli mają tego rodzaju dane, ponieważ ułatwia to sprawdzenie ich trafności. Problem polega na tym, że Squarespace automatycznie zaimplementuje niektóre z tych danych bez możliwości ich edycji. Zawsze możesz dodawać różne macierze danych lub edytować je, ale znowu… tylko jeśli wiesz, jak to zrobić.

Plusy

 • Squarespace pozwala ci mieć większą kontrolę nad swoją witryną niż inne platformy do tworzenia stron internetowych dla SEO. To pozwala ci robić więcej rzeczy – szczególnie jeśli znasz trochę kodowania. Ponieważ ranking stron jest tak dokładnym wyścigiem z dużą konkurencją, dodatkowa kontrola może często oznaczać różnicę między najwyższym miejscem a środkową stroną… lub, co gorsza, przerażającym rankingiem drugiej strony.
 • Integracja z mediami społecznościowymi jest jedną z najlepszych funkcji Squarespace. Pozwala to szybko podnieść pozycję w rankingu, ponieważ wyszukiwarki zauważają, ile razy strona jest udostępniana i jaki ruch jest związany ze stronami.

Cons

 • To nie jest najbardziej przyjazny interfejs dla początkujących. Squarespace zdecydowanie wymaga trochę przyzwyczajenia się i maksymalizacja ich SEO będzie wymagała odrobiny finezji i biegłości. Squarespace może zrobić wszystko, co chcesz, ale wymaga znajomości tego.
 • Nie mają aplikacji zaprojektowanej specjalnie pod kątem SEO. Nie możesz zintegrować zewnętrznych narzędzi SEO, aby ułatwić ci to, jeśli sam nie znasz kodowania.

Wniosek

Istnieje wiele świetnych platform, które mogą integrować SEO z tworzeniem stron internetowych, ale są one najlepsze.

Wix i Weebly są wyjątkowo przyjaznymi dla użytkowników narzędziami do tworzenia witryn, które bezproblemowo integrują narzędzia SEO, zapewniając bezstresowe wrażenia.

Z drugiej strony Squarespace nie jest najlepszą witryną dla początkujących, ale pozwala w pełni wykorzystać swoje narzędzia, jeśli jesteś już biegły w kodowaniu lub masz budżet na zatrudnienie kogoś, kto wprowadzi niezbędne kody SEO do twojego teren.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map