Shopify vs GoDaddy Online porównanie sklepu eCommerce 2020

Jeszcze dziesięć lat temu zbudowanie profesjonalnego sklepu internetowego wymagało tygodni czasu i praktycznej znajomości branży. Na szczęście takie ciężkie podnoszenie nie jest już konieczne dzięki nowoczesnym platformom eCommerce. Shopify i GoDaddy to dwa rozwiązania eCommerce, których szuka wielu właścicieli firm, kiedy nadszedł czas, aby przejść do trybu online.


Niektórzy właściciele firm kupują Shopify vs GoDaddy, ale każda platforma zapewnia własne korzyści, które mogą być ukierunkowane na konkretne cele biznesowe. Zarówno właściciele małych, jak i dużych firm wyrażają obawy dotyczące ceny, bezpieczeństwa i funkcjonalności eCommerce.

Aby pomóc każdemu właścicielowi firmy odnieść sukces online, stworzyłem to zaktualizowane porównanie dla tych dwóch wiodących platform eCommerce. Gdy skończysz czytać, będziesz bardziej poinformowany, kiedy nadejdzie czas, aby wybrać następne rozwiązanie eCommerce.

Porównanie sklepów internetowych Shopify vs GoDaddy

Shopify vs GoDaddy

Cena jest często wysoka na liście priorytetów właściciela firmy, aby zmaksymalizować potencjał marketingu online. Jeśli chcesz długoterminowo sprzedawać i reklamować się online, musisz wybrać rozwiązanie eCommerce, które nie tylko odpowiada Twoim potrzebom, ale także budżetowi.

Dołącz do DARMOWEGO szkolenia

Czy chcesz dowiedzieć się, jak zbudować 6 witryn z danymi liczbowymi??

Dołącz do tego bezpłatnego szkolenia dla…

 • Wreszcie mają sprawdzoną metodę znalezienia rentownych nisz
 • Uzyskaj dostęp do niezawodnej metody badania słów kluczowych
 • Dowiedz się, jak zlecać wysokiej jakości treści
 • Dowiedz się, jak tworzyć białe linki do swojej witryny bez bólu głowy

Shopify

W wielu słowach Shopify to niezaprzeczalnie droższe rozwiązanie eCommerce. Z planami od 29,00 USD do 299,00 USD miesięcznie, Shopify może dać niektórym właścicielom małych firm (i właścicielom dużych firm świadomych cen) szokującą naklejkę.

Ale nie zniechęcaj się wysokimi kosztami początkowymi. Ta wysoka cena miesięczna płynnie przekłada się na niezrównane portfolio funkcji zaprojektowanych specjalnie w celu ulepszenia usług eCommerce. Na przykład Shopify pozwala opublikować nieograniczoną liczbę produktów, bez względu na zakupiony pakiet cenowy.

Shopify pozwala również na tworzenie kilku różnych kanałów sprzedaży za pośrednictwem jednego zintegrowanego systemu, w tym za pośrednictwem mediów społecznościowych i innych dużych rynków internetowych. Kiedy zagłębisz się w podstawową funkcjonalność eCommerce (więcej szczegółów poniżej), zobaczysz, że ta wyższa cena jest uzasadniona w pewnym stopniu.

Idź Tato

Plany cenowe GoDaddy są wbudowane w ich większy system do tworzenia stron internetowych, zaczynając od 5,99 USD / miesiąc, a do 17,99 / miesiąc w przypadku planów najwyższego poziomu. Chociaż jest to mniej niż szósta cena pakietu najtańszego Shopify, kompromisem GoDaddy jest włączenie mniejszej liczby narzędzi eCommerce.

To powiedziawszy, podstawowe funkcje nadal stanowią solidną platformę eCommerce. Dzięki narzędziom takim jak edycja „w ruchu”, optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) i układy witryn dostosowane do urządzeń mobilnych od pierwszego dnia GoDaddy udaje się zmaksymalizować komponent strony internetowej swojej platformy, zachowując umiarkowaną cenę.

Zwycięzca wyceny

Oczywiście cała gama opcji pakietów GoDaddy jest tańsza niż większość pakietów Shopify. Ale jeśli chodzi o rozważenie zarówno kosztów, jak i podstawowych funkcji razem, Shopify zabiera do domu niebieską wstążkę. Dla osób zainteresowanych budowaniem długoterminowego modelu biznesowego online podstawowe funkcje Shopify uzasadniają jego znaczną cenę bez potrzeby dodatkowej racjonalizacji.

Jednak dla właścicieli firm, którzy zwracają uwagę na cenę, GoDaddy może nadal być opłacalną opcją, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz eksperymentować ze sprzedażą online lub już korzystasz z GoDaddy na swojej głównej stronie internetowej.

Oprócz podstawowej funkcjonalności będziesz potrzebować pełnego zestawu narzędzi eCommerce, które pomogą Ci uzyskać zdrowy zysk z inwestycji online. Jeśli chodzi o sklep GoDaddy vs. Shopify, szybko zobaczysz, w jaki sposób te podstawowe funkcje mogą oddzielić odbiorców od naśladowców. Funkcja eCommerce to podstawa posiłku przy wyborze między opcjami sprzedaży detalicznej online, więc upewnij się, że poświęciłeś więcej czasu na ocenę swoich indywidualnych lub biznesowych potrzeb przed osiedleniem się na danej platformie.

Shopify sklep internetowy

Portfolio eCommerce Shopify należy do najlepszych w branży, bez względu na wielkość prowadzonej działalności biznesowej lub sprzedażowej. Specjalistyczne konta personelu, analiza oszustw, sprzęt i aplikacje w punktach sprzedaży, do 74% rabatów na wysyłkę… wszystko to jest możliwe dzięki dedykowanemu modelowi biznesowemu Shopify eCommerce.

Darmowa domena z hostingiem

Jedną z bardzo istotnych funkcji eCommerce, które wielu nowych sprzedawców online przeoczy, jest potrzeba certyfikatu SSL online. Po zintegrowaniu ze sklepem internetowym ten certyfikat gwarantuje, że wszystkie informacje o klientach pozostają bezpiecznie zaszyfrowane i znajdują się poza zasięgiem złośliwych stron. Shopify zawiera bezpłatny certyfikat SSL do każdego nowego sklepu internetowego, ofertę, z którą niewiele innych hostów internetowych może porównać.

Sklep internetowy GoDaddy

Ogólnie rzecz biorąc, GoDaddy zawiera funkcję eCommerce jako priorytet drugorzędny, stawiając ją za ogólną stabilnością i bezpieczeństwem strony internetowej. To powiedziawszy, GoDaddy wciąż zawiera kilka narzędzi, które mogą naprawdę zwiększyć Twój potencjał sprzedaży online.

Prosty interfejs kreatora stron GoDaddy sprawia, że ​​integracja przycisku PayPal jest szybka i prosta. Podobnie kilka planów GoDaddy wyższych poziomów obejmuje optymalizację wyszukiwarek dla platform takich jak Google Moja Firma i Yelp. Ponadto GoDaddy może pomóc Ci sprzedawać swoje produkty lub usługi na wielu popularnych stronach internetowych, w tym Amazon, Etsy i eBay.

Zwycięzca sklepu internetowego Shopify vs GoDaddy

Bez względu na to, z jakiego rodzaju pracy się angażujesz, na pewno znasz wartość korzystania z odpowiednich narzędzi do pracy. Z tego powodu Shopify ponownie wyróżnia się na tle GoDaddy.

Chociaż GoDaddy oferuje kilka przydatnych narzędzi do marketingu Twoich zapasów, Shopify robi jeszcze więcej, upraszczając i usprawniając pełny proces sprzedaży – od punktu zakupu, przez wysyłkę, aż po odbiór płatności. Jeśli chodzi o porównanie możliwości sklepu internetowego Shopify i GoDaddy, po prostu nie ma porównania. Shopify jest najlepszy.

Zarówno Shopify, jak i GoDaddy chcą zaprowadzić Cię do drzwi, aby wypróbować odpowiednie narzędzia i platformę eCommerce. Ten proces wdrażania jest różny dla każdej platformy, ale każda z nich będzie działać tak samo ciężko, aby zachęcić Cię do pozostania na dobre. Jeśli jesteś właścicielem firmy, z pewnością w najlepszym interesie jest wypróbowanie każdej platformy, aby uzyskać praktyczną wiedzę o tym, jak każdy system działa z przodu i „pod maską”.

Shopify

Shopify jest tak pewny, że przekonają Cię dzięki swojej wiodącej w branży gamie narzędzi eCommerce, że oferują użytkownikom po raz pierwszy 14-dniową bezpłatną wersję próbną dowolnego z ich pakietów sklepu internetowego.

Gdy znajdziesz się w drzwiach, Shopify oferuje zbiór pomocnych samouczków, które pomogą Ci uruchomić sklep internetowy w kilka godzin. Chociaż Shopify ma o wiele więcej funkcji, z którymi należy się liczyć, przekonasz się również, że Shopify robi wszystko, co w jego mocy, aby obniżyć krzywą uczenia się, w tym dostęp do linii obsługi klienta przez telefon i e-mail.

Idź Tato

GoDaddy idzie o krok dalej niż Shopify w tej kategorii, ponieważ zapewnia pełną miesięczną wersję próbną oprogramowania do tworzenia sklepów internetowych bez żadnych kosztów i bez konieczności podawania numeru karty kredytowej. Po wprowadzeniu podstawowych informacji przekonasz się, że narzędzia do tworzenia witryn GoDaddy podążają logicznie od zadania do zadania.

Proces ten będzie przebiegał dość szybko, częściowo dlatego, że GoDaddy zawiera znacznie mniej funkcji niż Shopify. Ponieważ jednak GoDaddy skupia się na ścisłym zestawie podstawowych funkcji, przekonasz się, że jesteś w stanie opanować i manipulować tymi narzędziami według własnych upodobań w krótkim czasie.

Zwycięzca onboardingu

Jeśli chodzi o konfigurację i dostosowanie nowego środowiska eCommerce, GoDaddy zapewnia zarówno czas, jak i przestrzeń, aby wszystko się stało. Dzięki miesięcznemu okresowi próbnemu będziesz mógł założyć nowy sklep internetowy na swoich warunkach (co jest niezwykle ważne dla zapracowanego właściciela firmy). Jeśli szukasz platformy eCommerce z minimalną krzywą uczenia się na początku, znajdziesz GoDaddy według własnych upodobań.

Podobnie jak w przypadku większości programów do tworzenia stron internetowych, zarówno Shopify, jak i GoDaddy korzystają z modułowych narzędzi projektowych. Stworzenie dobrze zaprojektowanej strony internetowej może zająć dużo czasu i wysiłku, ale stworzenie estetycznej strony internetowej jest proste dzięki tym narzędziom w Twoich cyfrowych rękach. Oba zawierają różne filozofie projektowania, które należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem budowy sklepu internetowego.

Shopify

Shopify wykorzystuje system szablonów do budowy wizualnej bazy Twojego sklepu internetowego. Te szablony uruchamiają gamę pod względem wyglądu i funkcjonalności, dzięki czemu są idealne dla sklepów i usługodawców wszystkich pasków.

Na tym jednak możliwości się nie kończą. Mając odrobinę wiedzy na temat kodowania CCS, możesz przenieść wygląd i funkcjonalność swojego sklepu internetowego na wyższy poziom, ponieważ Shopify pozwala edytować indywidualny kod strony. Aby uzyskać jeszcze większy potencjał, możesz również zintegrować zastrzeżony język kodowania Shopify, Liquid HTML.

Nawet jeśli zdecydujesz się zrezygnować z niestandardowego kodowania, Shopify zapewnia wiele opcji projektowania, które sprawią, że Twój sklep internetowy będzie wyjątkowy i niezapomniany.

Idź Tato

Logo GoDaddyGoDaddy koncentruje się na wygodzie i prostocie w ogólnym motywie projektowym. GoDaddy zawiera również szablony, choć znacznie bardziej opiera się na tych ustawieniach wstępnych, aby poprowadzić proces projektowania sklepu internetowego. GoDaddy jest używany przez tysiące sklepów eCommerce, więc dostępne są setki szablonów do pracy i dostosowywania.

Jest to zgodne z ogólnym prostym procesem wdrażania GoDaddy, ponieważ szablony te nie wymagają specjalnej wiedzy, którą należy wdrożyć z opanowaniem. Ogólnie rzecz biorąc, ta konfiguracja najlepiej nadaje się dla tych, którzy nie znają kodowania CSS, lub dla tych, którzy chcą zmaksymalizować wygląd swojego sklepu internetowego na platformach stacjonarnych i mobilnych.

Zwycięzca projektu

Chociaż GoDaddy ma bardziej przyjazny interfejs użytkownika, Shopify zabiera ze sobą złoto w tej kategorii za nieograniczone możliwości projektowania na swojej platformie. Jeśli możesz to sobie wyobrazić, możesz zaprojektować go na Shopify przy odrobinie badań i eksperymentów. Ale jeśli nie masz czasu lub chęci podjęcia się takiego zadania, prosty system szablonów GoDaddy może również skutecznie odpowiadać Twoim potrzebom.

Podobnie jak w zwykłym sklepie, bezpieczeństwo jest niezbędne, aby zachęcić klientów do zakupu i chronić zyski. Sklepy internetowe nie różnią się pod tym względem, dlatego musisz upewnić się, że Twój sklep internetowy zawiera poziom bezpieczeństwa odpowiadający oczekiwanemu poziomowi integracji online.

Im dłużej sprzedajesz swoje towary lub usługi online, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz celem niecnych grup. Z tego powodu należy poważnie rozważyć bezpieczeństwo przy wyborze platformy eCommerce.

Shopify

Shopify kładzie nacisk na bezpieczeństwo eCommerce, czego przykładem jest szeroka gama narzędzi do zapobiegania oszustwom i ochrony klientów, które są standardem we wszystkich pakietach sklepów internetowych. Obejmuje to bezpłatny certyfikat SSL przy każdym zakupie na stronie internetowej, gwarantujący bezpieczne szyfrowanie wszystkich danych klientów – w tym nazwisk, adresów i danych kart kredytowych. Co więcej, ten certyfikat stanowi gwarancję dla Twoich klientów, że robią zakupy i kupują w legalnym sklepie, a nie tanie imitacje.

Aby osiągnąć standardy PCI, Shopify utrzymuje również program zarządzania podatnością na zagrożenia dla całej sieci, a także przeprowadza coroczne oceny na miejscu w celu zapewnienia ciągłej zgodności. Shopify dokłada wszelkich starań, abyś Ty i Twoi klienci czuli się bezpiecznie na swojej platformie.

Idź Tato

Podejście GoDaddy do bezpieczeństwa wywodzi się z podstawowej działalności firmy hostingowej. W związku z tym ich sklepy internetowe zawierają złośliwe oprogramowanie i usługi z czarnej listy. Preinstalowane portfolio zabezpieczeń GoDaddy chroni również przed atakami DDoS i brutalnymi atakami, aby chronić Twój sklep przed złośliwymi podmiotami.

Użytkownicy GoDaddy mają również dostęp do Sucuri, wewnętrznego programu identyfikacji i reagowania na luki w zabezpieczeniach GoDaddy, który działa natywnie na każdej hostowanej stronie internetowej. Program nie wymaga instalowania dodatkowych zasobów i intuicyjnie poddaje kwarantannie zidentyfikowane zagrożenia podczas codziennych kontroli. GoDaddy zapewnia również, że jeśli ich własne oprogramowanie nie jest w stanie poradzić sobie z zagrożeniem, ich inżynierowie będą pracować nad rozwiązaniem problemu bez względu na to, jak długo to potrwa i bez dodatkowych kosztów.

Werdykt

Podczas gdy GoDaddy oferuje imponującą liczbę zindywidualizowanych protokołów bezpieczeństwa, Shopify wygrywa w tej kategorii ze względu na wyjątkowy nacisk na zwalczanie zagrożeń związanych z handlem elektronicznym.

Chociaż protokoły anty-malware i anty-DDoS będą ważne dla długoterminowego zdrowia twojego sklepu internetowego, bledną w porównaniu z bardzo szczególnym zagrożeniem, jakie stanowią kradzieże tożsamości i oszustwa kart kredytowych każdego dnia w Internecie. Certyfikat SSL i certyfikat PCI Shopify pokazują, że jest on stale zaangażowany nie tylko w dobrobyt firmy internetowej, ale także zaufanie klientów.

Shopify vs GoDaddy eCommerce: kto jest najlepszy?

GoDaddy vs Shopify mają dobre funkcje, które mogą pomóc w rozkwicie operacji eCommerce, ale pod koniec dnia Shopify robi więcej, jeśli chodzi o funkcjonalność eCommerce. GoDaddy ma przystępne ceny i niską krzywą uczenia się, ale torba Shopify pełna konfigurowalnych wzorów i zabezpieczeń stawia je na szczycie.

W tym artykule jest więcej do porównania między Shopify i GoDaddy, niż mógłbym opisać. Aby uzyskać więcej informacji i porównań między tymi dwiema platformami handlu elektronicznego, sprawdź tabelę i wideo poniżej:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map