סוגים של אירוח אתרים: הסבר משותף, VPS ומוקדש ייעודי

האם אתה חושב שכל אירוח אתרים זהה באופיו? גם אם כן, סביר להניח שתוכל להסיק מהעובדה שאני שואל את השאלה שהם לא. בטח, מטרת הסיום זהה בכל המקרים, “לארח” את הקבצים המרכיבים אתר, ולהנגיש אותם למבקרים.


אולם הפרטים משתנים בסוגים שונים של אירוח אתרים. יש מערכות הפעלה נפרדות, ישנן מספר הגדרות חומרה, וסוגים שונים של שירותי אירוח אתרים יציעו מגוון תוכניות, שכל אחת מהן מכווננת כך שתתאים ללקוח מסוג מסוים..

מסמר את כל זה למטה יכול להיות קשה בתחילת הדרך אם אין לך מדריך, וכן, ניחשתם נכון – פוסט זה עומד להוביל אתכם דרך מספר אפשרויות אירוח אתרים, כך שתוכלו להבין טוב יותר את שונותם וזה מתאים לצורכי אירוח אתרים שלך.

לכן, ללא דיחוי נוסף, בואו נצלול לסוג אירוח אתרים שתראו בדרך כלל כשאתם מחפשים ברשת.

שלושת סוגי אירוח אתרים

סוגי אירוח אתריםנתחיל באפשרות שתראה כמעט את כל שירותי האירוח ברמה העליונה (וכמה מהשורה הראשונה) – אירוח משותף. אירוח משותף מתייחס להגדרה בה אתרים רבים מתארחים יחד באותו שרת (מכאן התווית “משותף”).

עבור חלקם מדובר למעשה בהתקנה נעימה למדי. העובדה שמשאבים מפוצלים בין מספר לקוחות עוזרת לשמור על עלויות נמוכות. זה גם מאפשר למשתמשים לשמור על תחזוקה אישית ואחזקה למינימום. במקרים רבים זה מטופל כמעט לחלוטין על ידי שירות האירוח. זוהי בחירה אטרקטיבית במיוחד למתחילים, שעשויים להיות בעלי ניסיון מוגבל בניהול שרת ואינם מוכנים להיכנס ל- All-in עם אפשרות חזקה יותר (ויקרה יותר)..

החיסרון, עם זאת, הוא ששיתוף משאבים יכול לפגוע בביצועים. לא משנה איזה סוג תוכנית משותפת תקבלו (כן, אפילו כאלה שמסמנים משאבים “בלתי מוגבלים” ו”לא מוגדרים “) זרם תנועה גבוה במיוחד יכול להפריע לכל אתר שמתארח בשרת זה. הסיבה לכך, ניחשתם נכון, כל האתרים מושכים מאותו מעבד, RAM, וכו ‘. הנה הסבר מהיר על רוחב הפס “ללא הגבלה”:

זה גם לא החיסרון. מכיוון שהשרת משותף בין לקוחות, ומנוהל ברובו על ידי חברת האירוח, אין לך את הגישה הדרושה כדי לכוונן הגדרות שונות ככל שיהיו עם השרת שלך..

אולי לא עניין גדול עבור אתרים קטנים וחידושים (הצרכנים העיקריים עבור אירוח משותף), אבל עבור אתרים עסקיים גדולים יותר, הכוח והפונקציונליות המופחתים פשוט לא יעשו זאת.

דוגמאות לאירוח משותף איכותי כוללות את A2Hosting, שתוכניותיה המשותפות מתחילות ב -3.92 דולר. הם כוללים אחסון SSD (הגדלת מהירות טעינת העמודים), ובמידה מסוימת, ידרגו את המשאבים שלך כך שיתאימו לתעבורת האתר שלך.

הם מציעים שרתי לינוקס וגם חלונות וכוללים כמות גדולה של תוספות “בעלות ביצועים גבוהים” שמפתחי אתרים מנוסים אוהבים. ובכל זאת, הם אינם שירות בלעדי למקצוענים ומציעים תמיכה ללקוח מתקדמת עבור כל סוגי אירוח אתרים שלהם.

השלב הבא במעלה הסולם מבחינת כוח אירוח. שרת וירטואלי פרטי, או VPS, מדמה מספר שרתים בודדים המחולקים בשרת ראשי אחד.

במקום לשתף מאגר משאבים, לכל אתר מוקצה סכום מסוים לשימוש. ה- VPS מקטין כמה (אם כי לא כולם) את בעיות הניקוז של המשאבים שמקורן בשימוש באירוח משותף בלבד.

באמצעות VPS אתה מקבל מה שמכונה “גישה לשורש”. פירוש הדבר שיש לך את הכוח הניהולי על מחיצת השרת שלך. אתה יכול להוסיף ולמחוק קבצים לפי שיקול דעתך, להתקין תוכניות או להסיר את הקבצים שאתה מרגיש שאינך זקוק להם.

זה מציע חופש גדול יותר, אך גם סיכון גדול יותר, מכיוון שאתה יכול להסיר בכוונה קבצים קריטיים אם אינך בטוח במה שאתה עושה עם השרת שלך..

העלות עבור VPS גבוהה מהעלות עבור אירוח משותף, אך לא יקר כמו הפעלת שרת ייעודי אמיתי. משתמשים שרוצים ללכת במסלול VPS צריכים לדעת שהם גם ידרשו מיומנויות של משתמש מתקדם יותר לניהול מאפייני השרת שלהם (אלא אם כן הם כמובן משלמים לחברת האירוח כדי לטפל גם בניהול שרתים).

כשאתה מחפש אירוח VPS, תרצה לבדוק פרטים כמו דמי התקנה, כוח מעבד, כמה זיכרון RAM ייעודי תקבל, שטח האחסון שלך ורוחב הפס החודשי, ואיזה סוג ממשק שליטה אתה משתמש בכדי ניהול השרת שלך.

במקרים רבים זה יהיה ה- cPanel המוכח. זהו התקן בתעשייה, ורוב האנשים מוצאים את זה די קל לשימוש ויותר מפונקציונלי מספיק. עם זאת, ישנם מארחים המשתמשים בפיתרון המותאם אישית לפלטפורמה שלהם.

DreamHost הוא דוגמא אחת כזו. הם שמרו על “לוח מחוונים ביתי” משלהם לניהול אירוח מאז 1997. הם גם שם מכובד בכל הקשור לאירוח VPS..

השרתים העוצמתיים שלהם מבוססי לינוקס כוללים כונני מצב מוצק למהירות נוספת, אבטחה מובנית ושלל תכונות נוספות הכוללות דומיינים ללא הגבלה ו- RAM ניתן להרחבה.

אירוח ייעודי הוא כאשר אתה משכיר את השרת כולו לעצמך ואתרך. כפי שאתה יכול לדמיין, זה מספק את הרמה הגבוהה ביותר של משאבים לארח אתרים עם תנועה גבוהה, אך היתרונות מרחיקים זאת אפילו יותר.

יש רמת חופש שאין שני לה שמגיעה לשרת ייעודי. אינך משתף את השרת בקיבולת כלשהי, כך שתוכל בעצם לעשות את מה שתעשה איתו. אם אתה זקוק להגדרה מאוד ספציפית כדי להפעיל את האתר שלך בצורה נכונה, הוא נמצא בהישג ידך עם מארח ייעודי.

בגלל הביצועים הגבוהים והקצאת המשאבים שלהם, שרתים ייעודיים ידועים בזכות המהירות והזמן הפנוי שלהם. זה גורם חשוב לכל דפי האינטרנט, אך חשוב במיוחד עבור אתרים עסקיים, שכן כל השבתה שחווה מתורגמת לאובדן לקוחות והכנסות.

באופן כללי, זמן עבודה עם שרתים ייעודיים ממוצע של מעל 99.94%. רמות תנועה גבוהות לא יחנקו אתר ותוכלו לתמוך בנפח גדול של מבקרים ללא כל בעיה.

בעל שרת ייעודי פירושו שתוכל לפרוס את תכונות האבטחה ברמה הגבוהה ביותר ולהגדיר את הגדרות האבטחה בכדי להתאים לצרכים שלך. לא תהיה חשוף לפעילות של אתרים אחרים, מכיוון שהם לא תופסים את שטח השרת שלך.

אם אתה זקוק לתמיכה, כמעט כל מארחי האינטרנט מציעים סיוע דרך מחלקות השירות והטכני של הלקוחות שלהם. רבים גם ינהלו את פרטי השרת שלך כשירות תוספות, ויסיר חלק מהצורך בידע טכני מתקדם.

עם זאת, אם אתה מיומן במיוחד, אתה יכול להקים שרת משלך באופן עצמאי ולהשיג את היתרונות של התקנה חזקה זו ללא צורך במשא ומתן עם צד ג ‘..

החיסרון האמיתי היחיד עם הגדרה ייעודית, אם תלך בדרך של חברת אירוח, הוא העובדה שתצטרך לשלם אגרה משמעותית. שרתים ייעודיים אינם זולים, אך עבור עסקים רציניים הם שווים את ההשקעה.

דוגמה אחת לחברת אירוח ייעודית משובחת היא LiquidWeb. הם ידועים בהתמחות בשרתים ייעודיים מנוהלים במלואם המהירים ואמינים. חלק מהלקוחות עשויים להיפטר מהעלות (הם מתחילים ב -199 דולר לחודש), אבל זה המחיר שתשלמו עבור האיכות.

סוגי אירוח אתרים: מסקנה

הנה לכם, שלושת סוגי האירוח העיקריים. ישנם עוד סוגים אחרים, אך חשוב לציין כי אלה פחות נפוצים, ורוב הצרכים העסקיים והאישיים מכוסים על ידי צורה כלשהי של אירוח משותף, VPS או אירוח ייעודי..

המגוון שתבחר יהיה תלוי בגודל הפעולה שלך. אם אתה רק מתחיל לצאת עם אתר יחיד, אירוח משותף הוא בדרך כלל הדרך ללכת. כשאתה מתרחב וצריך להגדיל מעט את החופש שלך, VPS מציע איזון טוב. עבור אתרים עסקיים מרובים עם תנועה גבוהה, סביר להניח שתרצה לחקור אפשרויות ייעודיות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map