نحوه شروع یک بلاگ غذا و کسب درآمد: 6 مرحله برای موفقیت!

نحوه شروع یک وبلاگ غذایی


آیا دوستان شما همیشه از شما خواسته های شما را در مورد دستور العمل ها و ایده های غذایی می پرسند؟ یا عاشق تجربه کردن با دستور العمل های جدید و ترکیب عطر و طعم هستید؟ اگر از پخت و پز لذت می برید و می خواهید خرد خود را با جهان به اشتراک بگذارید ، پس حتماً باید یک وبلاگ در مورد غذا راه اندازی کنید تا اشتیاق خود را به یک بستر تبدیل کنید.

اگر نمی دانید از کجا شروع کنید ، خلع نشود. نیازی نیست بدانید که چگونه می توانید کد گذاری کنید یا حتی نیاز به پرداخت پولی برای راه اندازی دارید. من نکات برتر من در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس مواد غذایی را برای شما پیش می آورم.

در اینجا نحوه شروع یک بلاگ غذا در 6 مرحله آورده شده است

 • یک طاقچه دقیق برای وبلاگ خود انتخاب کنید
 • یک نام دامنه برای وبلاگ خود پیدا کنید و خریداری کنید
 • یک میزبان وب خوب پیدا کنید
 • دستور العمل های خود را با WordPress سازماندهی کنید
 • یک مضمون وردپرس نصب کنید
 • شروع به وبلاگ نویسی و کسب درآمد کنید!

1. با یک طاقچه دقیق برای وبلاگ غذایی خود شروع کنید

بلاگ غذا
آیا قصد دارید نوع خاصی از غذا یا موضوع را برای وبلاگ خود انتخاب کنید؟ شاید تخصص شما پخت بودجه یا فاقد گلوتن باشد.

نوشتن در مورد هر چیز و همه چیز عالی است اما ارائه ایده های جالب وب سایت به شما کمک می کند تا خود را متمایز کنید و یک خواننده اختصاصی تر را ایجاد کنید.

اگر به فکر چگونگی شروع یک وبلاگ غذایی برای پوشاندن همه غذاها هستید ، فکر می کنید که دیگر می توانید کارهای دیگری را انجام دهید تا به شما در ایستادگی کردن از سایر وبلاگ نویسان مواد غذایی کمک کند.

یک راه عالی برای دانستن اینکه آیا نیاز به پالایش پیشنهاد خود دارید این است که وبلاگ خود را با یک جمله توصیف کنید. اگر نمی توانید مطالب خود را به وضوح برای خودتان توضیح دهید ، دیگر نمی توانید آن را برای خوانندگان خود توضیح دهید.

2. یک نام دامنه برای وبلاگ خود پیدا کنید و بخرید

شما می خواهید از جمعیت متمایز شوید و به یاد ماندنی باشید بلکه به خوانندگانتان نگاهی اجمالی به اینکه وبلاگ خود هستید یا موضوع در صورتی که وبلاگ شما (اگر یکی از این مطالب را داشته باشد) بدهید. همچنین لازم است نام شما با URL به یاد ماندنی به راحتی هجی شود.

به آموزش رایگان بپیوندید

آیا می خواهید یاد بگیرید چگونه برای ساخت 6 سایت سایت های معتبر ارقام را یاد بگیرید?

به این آموزش رایگان بپیوندید تا…

 • در آخر یک روش اثبات شده برای یافتن سوله های سودآور داشته باشید
 • به یک روش تحقیق کلمه کلیدی بی پروا دسترسی پیدا کنید
 • بیاموزید که چگونه از محتوای با کیفیت برون سپاری کنید
 • بیاموزید که چگونه بدون سردرد ، پیوندهای کلاه سفید به سایت خود بسازید

اگر افراد نمی توانند صفحه شما را پیدا کنند ، تمام موارد خوبی را که باید ارائه دهید فراموش نخواهند کرد. همچنین ممکن است بخواهید برای تبلیغ وبلاگ خود حساب های رسانه های اجتماعی تنظیم کنید ، بنابراین نامی را در نظر بگیرید که استفاده از آن در سیستم عامل های مختلف آسان است.

امیدوارم وبلاگ شما مدت طولانی باشد ، بنابراین بهتر است که برنامه ریزی کنید. اگر می خواهید تمام سال به وبلاگ بپردازید ، “کتاب آشپزی کریسمس کاسی” بهترین گزینه نخواهد بود. خوب است که وبلاگ شما تکامل یابد ، اما تغییر نام بیش از حد اغلب خوانندگان شما را گیج می کند.

علاوه بر آن ، اطمینان حاصل کنید که نامی که در آن آمده اید ، توصیفی است که قصد انتشار آن را دارید. اگر شما وبلاگ غذایی خود را checkmeout.com یا helloworld.com نامگذاری کنید ، برای خوانندگانتان بسیار منطقی نخواهد بود. با این حال ، نام دامنه به عنوان smarteating.com یا kitchengirl.com تلفظ می شود و فوراً هر کسی را به عنوان یک وبلاگ مربوط به مواد غذایی اعتصاب می کند.

همچنین ، اگر می خواهید یک وب سایت حرفه ای راه اندازی کنید ، ممکن است بخواهید از نسخه رایگان که معمولاً نام سیستم مدیریت محتوا را شامل می شود ، جلوگیری کنید. به عنوان مثال ، اگر از نسخه رایگان WordPress استفاده کرده اید ، دامنه وبلاگ شما چیزی مانند www.itsme.wordpress.com را می خواند. این ممکن است خوانندگان شما را به روشی اشتباه برساند. آنها ممکن است به سادگی نتیجه بگیرند که شما درباره آنچه انجام می دهید جدی نیستید.

وبلاگ همانند سایر سرمایه ها سرمایه گذاری است. اگر در موقعیتی قرار دارید ، به هر معنی ، به سراغ نسخه پولی بروید.

3. میزبان وب خوبی پیدا کنید

در این مرحله ، شما از قبل نام دامنه خود را انتخاب کرده اید و در دسترس بودن آن را بررسی کرده اید.

دامنه رایگان با هاستینگ

حال نکته بعدی دریافت میزبان دامنه است.

دقیقاً همانطور که از نام آن پیداست ، میزبان دامنه بستری است که در میزبانی نام دامنه شما تخصص دارد. یک نام دامنه در یک آدرس URL برای وب سایت مانند JustKidding.com استفاده می شود. در این مثال ، نام دامنه “JustKidding” است.

اکثر سیستم عامل هاستینگ در طول سال اول میزبانی تخفیف های خوبی ارائه می دهند.

ما برای این کار HostGator را توصیه می کنیم و با معامله ویژه ما با HostGator ، می توانید میزبانی خود را با هزینه کمتر از 3 دلار در ماه دریافت کنید. با کلیک روی اینجا ، به پیشنهاد آن نگاهی بیندازید.

4- دستور العمل های خود را با WordPress ترتیب دهید

اگر می خواهید همان روز بیدار شوید و کار کنید ، توصیه می کنم از یک سیستم مدیریت محتوای مستقر مانند وردپرس استفاده کنید. شروع کار بسیار آسان است و می توانید یک موضوع و چیدمان سفارشی را انتخاب کنید که مناسب شما و وبلاگ جدید شما باشد (در اینجا انتخاب ما از تعدادی از بهترین تم های وردپرس است).

در اصل ، یک سیستم مدیریت محتوا برنامه ای است که به کاربران امکان ایجاد ، ویرایش ، سازماندهی و انتشار مطالبی مانند مقالات ، فیلم ها ، تصاویر ، اینفوگرافیک ها و موارد دیگر را می دهد..

CMS تضمین می کند که کاربران باهوش غیر فناوری می توانند با کمترین تلاش وب سایت های خود را به راحتی مدیریت کنند.

به عنوان یک صاحب وبلاگ ، هنگام انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا ، گزینه های مختلفی را انتخاب خواهید کرد. برخی از گزینه های محبوب CMS شامل Drupal ، WordPress و Joomla از جمله موارد دیگر هستند.

با این وجود ، فقط تعداد معدودی ممکن است ارزش پول شما را داشته باشند.

در این راهنما ، ما از وردپرس به چهار دلیل خوب استفاده خواهیم کرد:

 • وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا امروز است که تا ژانویه سال 2019 33٪ از وب سایت های سراسر جهان را تأمین می کند (پخش کننده دوم CMS با 3٪ از راه دور وارد می شود).
 • همانطور که خواهید فهمید ، بسیار قابل تنظیم است.
 • WordPress به برخی از بهترین مضامین وب سایت افتخار می کند.
 • این تعمیر و نگهداری کم و استفاده رایگان است.

البته دلایل بیشماری دیگر وجود دارد که امروزه بیش از یک میلیارد وب سایت از طریق وردپرس تکمیل می شوند ، در اصل آن را به بهترین توصیه شده برای شروع یک وبلاگ غذایی یا هر وب سایت دیگری تبدیل می کنند..

5- یک مضمون وردپرس نصب کنید

باید اطمینان حاصل کنید که موضوعی که انتخاب می کنید در مورد دستگاههای مختلف پاسخگو است. بیشتر بازدیدهای وب سایت از طریق تلفن همراه یا رایانه های لوحی صورت می گیرد ، به خصوص اگر از طریق سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام به پایگاه خواننده خود دسترسی پیدا کنید. بنابراین صفحه شما باید به آسانی قابل خواندن و حرکت در صفحه کوچکتر باشد. طراحی پاسخگو به هر اندازه تنظیم می شود.

چندین موضوع وجود دارد که می توانید انتخاب کنید ، بسیاری از این برنامه ها رایگان هستند اما می توانید مبلغ بیشتری را برای موضوعات اضافی یا تخصصی نیز بپردازید..

شما می خواهید بازدید کنندگان وب سایت شما بتوانند دستورالعمل مورد نظر خود را پیدا کنند یا با سهولت به جستجوی الهام بپردازند. چند عنوان اصلی را انتخاب کنید تا در بالای صفحه خود مانند “Veggie” ، “ناهار سبک” و “دسر” ظاهر شود. بر این اساس ، شما می توانید زیر گروه هایی داشته باشید که به خوانندگانتان کمک کند تا آن را باریک کنند اما با انتخاب های زیاد آنها را بارگیری نکنید.

از آنجا که فروشگاه دستورالعمل شما ایجاد می شود ، می توانید پست ها را با دسته بندی ها و برچسب های مختلفی ترتیب دهید ، این شامل مواد تشکیل دهنده ، انواع وعده های غذایی یا فصول جشن می باشد. همچنین می توانید نوار جستجو را به صفحه خود اضافه کنید که برای جستجوی کلمات کلیدی یا ترکیبات عالی است.

دستور العمل های خود را عالی جلوه دهید

برای کمک به خوانندگان خود به راحتی دستور العمل های شما را دنبال می کنند ، می خواهید آنها را آسان به خواندن و نگاه عالی کنید! اطمینان حاصل کنید که لیست کاملی از مواد تشکیل دهنده یا در ابتدای ارسال نمایش داده می شود یا یافتن آن در جایی دیگر آسان است. همچنین ممکن است بخواهید اطلاعات مفید دیگری مانند آماده سازی و زمان پخت و پز ، سطح دشواری ، سرعت و تعداد وعده های غذایی ارائه دهید.

تصاویر وبلاگ فوق العاده نه تنها مهارت های شما را نشان می دهند و خوانندگان خود را برای امتحان کردن دستور العمل ها وسوسه می کنند ، بلکه به عنوان یک مرجع عالی تصویری برای کسانی که در خانه امتحان می کنند نیز خدمت می کنند. همچنین تصویری از وعده غذایی آماده شده را در نظر بگیرید ، همچنین در هنگام همراهی ، تصاویری از روند دستور تهیه را در نظر بگیرید.

سعی کنید تصاویر خود را ثابت نگه دارید. مکانی پیدا کنید که بدون درهم و برهمی باشد ، از نورپردازی خوبی برخوردار است و هر بار که می توانید یک ظرف جدید درست کنید می توانید از آن استفاده کنید. در اینجا چند نکته دیگر برای عکس گرفتن از غذاهای عالی آورده شده است.

6. شروع به وبلاگ نویسی و کسب درآمد کنید!

برای اطلاعات بیشتر در این مورد اطلاعات زیر را مشاهده کنید ، اما ما همچنین در مورد چگونگی کسب درآمد از وبلاگ نویسان و دیگری در مورد چگونگی کسب درآمد از یک وبلاگ که ممکن است پس از تنظیم شما مفید واقع شود ، داریم..

نحوه شروع یک بلاگ غذا و کسب درآمد

می دانم ، بزرگترین سوال شما در مورد چگونگی شروع یک وبلاگ غذا و کسب درآمد است. خوب ، قبل از هر چیز شما می خواهید یک پیروی بزرگ و وفادار بسازید. در اینجا چند نکته برای کمک به این مورد آورده شده است.

نکاتی درباره نحوه تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس موفق غذایی

برای رقابتی ماندن ، نكات زیر را در نظر بگیرید:

 • ثابت بمانید: این است که یک وبلاگ را شروع کنید و دیگری آن را اجرا کنید. پس از ساختن وبلاگ خود ، کار سنگین تر از اجرای آن شروع می شود. درک کنید که اجرای وبلاگ خود به این معنی نیست که شما هر زمان و یک بار محتوای خود را منتشر می کنید. شما باید به طور مرتب محتوای ارزشمند منتشر کنید. باید بفهمید که خوانندگان دقیقاً چه چیزی را می خواهند بخوانند و نه فقط آنچه را که برای چاپ خوب است. ما در این پست بیشتر توضیح داده ایم.
 • برای خود یک نام ایجاد کنید: منظور من این است که شما باید در حد امکان معتبر باشید و در عین حال آنچه را که خوانندگانتان می خواهید در ذهن داشته باشید. به جای این که خیلی سخت تلاش کنید تا آن وبلاگ نویس غذای درخشان وگان باشید که نیستید ، چرا با استفاده از تخصص خود در ظروف ایتالیایی چیزی منحصر به فرد نمی سازید؟ اگر می خواهید ترافیک خود را تقویت کرده و درنهایت از درآمد هنری خود درآمد کسب کنید ، اطمینان حاصل کنید که ایده های تازه را برای خوانندگان خود به ارمغان می آورید.
 • به مایل اضافی بروید که دیگران نتوانند: این را باور کنید وقتی به شما می گویم ، خوانندگان از تلاش های اضافی شما سپاسگزار خواهند بود. از کپی کردن چسباندن تصاویر از ظروف یا حتی دستور العمل ها خودداری کنید. چرا با دستور العمل های خودتان آزمایش نکنید و ببینید که چگونه نتیجه می گیرد؟ و در حالی که در آن هستید ، به جای اینکه به دنبال تصاویر رایگان برای وب سایت ها باشید ، خودتان عکس بگیرید یا فیلم های خود را ضبط کنید. این به خوانندگان شما نشان می دهد میزان تعهد شما به کاری که انجام می دهید ، و آنها را ناامید نخواهید کرد در صورت نیاز به آنها برای تلافی. و وقتی به این خط وبلاگ نویسی متعهد می شوید ، می فهمید که حفظ بهره‌وری بالا بسیار ساده تر است.
 • از آن لذت ببرید: درست است! آیا تاکنون فهمیده اید که هر زمان که این کار را برای پول انجام ندهید ، تمایل دارید بهترین نویسندگی را تهیه کنید؟ خوب ، من دارم به عنوان یک وبلاگ نویس مواد غذایی ، با طیف گسترده ای از افراد از جمله سرآشپزها با تجربه یا افرادی که به دنبال یادگیری چیزی در طاقچه خود هستند ، تعامل خواهید داشت. لحظه ای که مطالب شما را می خوانند و می دانند چقدر عالی نیست ، تقریباً می توانید حدس بزنید که آنها دوباره به وبلاگ شما باز می گردند – هرگز ، درست نیست؟ حرف من این است که ، سعی کنید مثل یک غذادار بنویسید و نه استاد فیزیک اتمی. بعضی اوقات لازم نیست جدی باشد!
 • تبلیغ وبلاگ خود از طریق رسانه های اجتماعی: یک حساب اینستاگرام برای ارسال عکس از آخرین خلاقیت های خود و ترغیب مردم به بازدید از وبلاگ شما برای دستور العمل کامل بسیار عالی است. همچنین می تواند پیروان شما را نسبت به دستور العمل های جدید هشدار دهد و اطمینان حاصل کند که آنها با آخرین اخبار شما به روز می شوند.

هنگامی که کاملاً تثبیت شدید ، مارک های مواد غذایی ممکن است از شما حمایت مالی کنند تا دستور العمل های خوبی را با محصولات خود ایجاد کنید. میزبانی تبلیغات در سایت شما روشی متداول است که در بین بلاگرهای مواد غذایی به کار می رود و اگر برای رشد موارد زیر سخت تلاش می کنید ممکن است این شانس را داشته باشید که کتاب آشپزی خود را منتشر کنید..

حالا شما می دانید که چگونه یک وبلاگ غذایی را شروع کنید و به یک وبلاگ نویس بزرگ غذا تبدیل شوید ، بقیه به عهده شماست! امیدوارم این راهنما را در مورد چگونگی شروع یک وبلاگ غذایی مفید پیدا کنید ، در اینجا یادآوری مهم ترین نکات است:

 • بی نظیر باشید: طاقچه یا تخصص خود را پیدا کنید.
 • یک موضوع عالی را انتخاب کنید
 • با یک نام به یاد ماندنی همراه شوید
 • وب سایت خود را کاربر پسند کنید
 • دستور العمل های پاک و تصاویر عالی دسته کوچک موسیقی جاز برنده است
 • برای کمک به درآمدزایی ، یک پایگاه خواننده وفادار پرورش دهید

مهمتر از همه ، از آن لذت ببرید و از فضای خلاق جدید خود لذت ببرید!

آماده برای شروع؟ برای شروع ارزان از اینجا ، قرارداد ویژه ما با Hostgator را بررسی کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:

  Ինչպե՞ս սկսել սննդի բլոգ և գումար վաստակել. Հաջողության հասնելու 6 քայլ:

  Ինչպես սկսել սննդի բլոգ


  Ձեր ընկերները միշտ ձեզ հարցնում են ձեր բաղադրատոմսերը և կերակուրի գաղափարները: Թե՞ սիրում եք փորձեր կատարել նոր բաղադրատոմսերով և համային համադրություններով: Եթե ​​դուք հաճույք եք ստանում ճաշ պատրաստելուց և ցանկանում եք կիսել ձեր իմաստությունը աշխարհին, ապա անպայման պետք է բլոգ սկսեք սննդի վերաբերյալ, որպեսզի ձեր կիրքը հարթակ տա:.

  Մի՛ հետաձգվի, եթե չգիտեք, թե որտեղից պետք է սկսել; ձեզ հարկավոր չէ իմանալ, թե ինչպես կոդավորել կամ նույնիսկ անհրաժեշտ է վճարել որևէ գումար, տեղադրվելու համար: Ես հավաքել եմ իմ լավագույն խորհուրդները, թե ինչպես դառնալ սննդի բլոգեր ՝ ձեզ ճանապարհին տանելու համար.

  Ահա, թե ինչպես սկսել սննդի բլոգը 6 քայլով

  • Ընտրեք ճշգրիտ նիշ ձեր բլոգի համար
  • Գտեք և գնեք դոմեյն անուն ձեր բլոգի համար
  • Գտեք լավ վեբ հոստ
  • Կազմակերպեք ձեր բաղադրատոմսերը WordPress- ի միջոցով
  • Տեղադրեք WordPress թեման
  • Սկսեք բլոգավարել և գումար աշխատել!

  1. Սկսեք ձեր սննդի բլոգի ճշգրիտ խորշից

  սնունդ-բլոգ
  Դուք պատրաստվում եք ընտրել որոշակի տեսակի սնունդ կամ թեմա ձեր բլոգի համար: Գուցե ձեր մասնագիտությունը բյուջեի թխում է կամ սնձան ազատ.

  Ամեն ինչի և ամեն ինչի մասին գրելը հիանալի է, բայց վեբ կայքի գաղափարներ ունենալը կօգնի ձեզ տարբերակել և հիմնել ավելի նվիրված ընթերցող:.

  Եթե ​​մտածում եք, թե ինչպես սկսել սննդի բլոգը բոլոր խոհանոցները լուսաբանելու համար, ապա միգուցե հաշվի առեք, թե ինչ կարող եք այլ կերպ վարվել, որպեսզի օգնեք առանձնանալ մյուս սննդի բլոգերից.

  Հիանալի միջոց է իմանալ, թե արդյոք դուք պետք է բարելավեք ձեր առաջարկը `փորձեք և նկարագրել ձեր բլոգը մեկ նախադասությամբ: Եթե ​​դուք չեք կարող ձեր բովանդակությունը հստակ բացատրել ինքներդ ձեզ, ապա չեք կարողանա դա բացատրել նաև ձեր ընթերցողներին.

  2. Գտեք և գնեք դոմեյն անուն ձեր բլոգի համար

  Դուք ցանկանում եք առանձնանալ ամբոխից և հիշարժան լինել, բայց նաև ընթերցողներին տալ ակնարկ, թե ով եք դուք կամ թեման, եթե ձեր բլոգը (եթե ունեք մեկը): Ձեր անունը նույնպես պետք է լինի հեշտ է հեգել հիշարժան URL- ով.

  Միացեք ԱՆՎԱՐ դասընթացին

  Անկանու՞մ եք իմանալ, թե ինչպես կարելի է ստեղծել 6 թվեր հեղինակային կայքեր?

  Միացեք այս անվճար դասընթացին…

  • Վերջապես ունեն ապացուցված մեթոդ ՝ շահավետ հանգստություններ գտնելու համար
  • Մուտք գործեք անիմաստ բանալի բառերի հետազոտման մեթոդ
  • Իմացեք, թե ինչպես կարելի է ապահովել արտաքին որակյալ բովանդակություն
  • Իմացեք, թե ինչպես պետք է ստեղծել սպիտակ գլխարկի հղումներ դեպի ձեր կայքը, առանց գլխացավանքի

  Եթե ​​մարդիկ չեն կարողանում գտնել ձեր էջը, ապա նրանք կարոտեն բոլոր այն մեծ իրերը, որոնք դուք պետք է առաջարկեք: Կարող եք նաև ստեղծել սոցիալական մեդիայի հաշիվներ ՝ ձեր բլոգը խթանելու համար, այնպես որ հաշվի առեք անուն, որը դյուրին է օգտագործել տարբեր հարթակներում.

  Հուսով եմ, ձեր բլոգը դեռ երկար ժամանակ կլինի, ուստի ամենալավը նախապես պլանավորելն է: Եթե ​​ցանկանում եք բլոգեր ամբողջ տարվա ընթացքում, ապա «Cassie’s Christmas Cookbook» – ը լավագույն տարբերակը չի լինի: Լավ է, որ ձեր բլոգը զարգանա, բայց անունները շատ հաճախ փոխելը շփոթեցնում է ձեր ընթերցողներին.

  Դրանից բացի, համոզվեք, որ ձեր անունով անունը նկարագրում է այն, ինչ դուք մտադիր եք հրապարակել: Ձեր ընթերցողների համար շատ իմաստ չի լինի, եթե դուք անվանեք ձեր սննդի բլոգը ՝ checkmeout.com կամ helloworld.com; այնուամենայնիվ, դոմենի անունը, ինչպես արտասանվում է որպես smarteating.com կամ kitchengirl.com, անմիջապես կխփի որևէ մեկին ՝ որպես սննդի հետ կապված բլոգ:.

  Բացի այդ, եթե դուք պատրաստվում եք ստեղծել պրոֆեսիոնալ կայք, գուցե ցանկանաք խուսափել այն անվճար տարբերակի համար, որը սովորաբար պարունակում է բովանդակության կառավարման համակարգի անվանումը: Օրինակ, եթե դուք օգտագործում եք WordPress- ի անվճար տարբերակը, ձեր բլոգի տիրույթը կարդում է www.itsme.wordpress.com- ի նման մի բան: Դա կարող է սխալ ընթերցել ձեր ընթերցողներին. նրանք կարող են պարզապես եզրակացնել, որ դուք այնքան էլ լուրջ չեք վերաբերվում այն ​​ամենին, ինչով եք զբաղվում.

  Բլոգը ներդրում է, ինչպես ցանկացած այլ: Եթե ​​դուք ի վիճակի եք, ամեն դեպքում, դիմել վճարովի վարկածի.

  3. Գտեք լավ վեբ հաղորդավար

  Այս փուլում դուք արդեն ունեք ձեր ընտրության տիրույթի անուն և ստուգել եք դրա առկայությունը.

  Ազատ տիրույթ հոստինգով

  Այժմ հաջորդը դոմեյնը հյուրընկալողն է.

  Անունը, ինչպես անունն է հուշում, դոմեյն հոստը հարթակ է, որը մասնագիտանում է ձեր տիրույթի անունը հյուրընկալելու մեջ: Դոմեյն անունն օգտագործվում է URL հասցեում այնպիսի կայքի համար, ինչպիսին է JustKidding.com- ը: Այս օրինակում դոմենի անունը «JustKidding» է.

  Հոստինգի պլատֆորմներից շատերը հյուրընկալման առաջին տարվա ընթացքում առաջարկում են մեծ զեղչեր.

  Դրա համար մենք առաջարկում ենք HostGator- ին և HostGator- ի հետ մեր հատուկ գործարքի միջոցով կարող եք ձեռք բերել ձեր հոստինգը ամսական 3 դոլարից պակաս: Նայեք առաջարկին `կտտացնելով այստեղ.

  4. Կազմակերպեք ձեր բաղադրատոմսերը WordPress- ով

  Եթե ​​ցանկանում եք նույն օրը վեր կենալ և գործարկել, ես խորհուրդ կտամ օգտագործել WordPress- ի միջոցով ստեղծել բովանդակության կառավարման կայացած համակարգ: Սկսելը շատ հեշտ է, և դուք կարող եք ընտրել այնպիսի հարմարեցված թեմա և դասավորություն, որն առավել հարմար է ձեզ և ձեր նոր բլոգին (ահա մեր ընտրությունը WordPress- ի լավագույն թեմաներից մի քանիսը).

  Ըստ էության, բովանդակության կառավարման համակարգը ծրագիր է, որը թույլ է տալիս օգտվողներին ստեղծել, խմբագրել, կազմակերպել և հրապարակել այնպիսի նյութեր, ինչպիսիք են հոդվածները, տեսանյութերը, նկարները, ինֆոգրաֆիկան և այլն:.

  A CMS- ն ապահովում է, որ ոչ տեխնոլոգիական խնայող օգտվողները կարող են հեշտությամբ ղեկավարել իրենց կայքերը նվազագույն ջանքերով.

  Որպես բլոգի սեփականատեր, դուք կունենաք տարբեր տոննա ընտրանքներ, երբ խոսքը վերաբերում է բովանդակության կառավարման համակարգին: Հանրաճանաչ CMS տարբեր ընտրանքներից մեկը, ի թիվս այլոց, Drupal, WordPress և Joomla.

  Այնուամենայնիվ, ձեր փողը կարող է լինել միայն մի քանիսը.

  Այս ուղեցույցում մենք կօգտագործենք WordPress- ը չորս լավ պատճառով.

  • WordPress- ը այսօր ամենատարածված CMS- ն է, որը 2019 թվականի հունվարին ամբողջ աշխարհում վեբ կայքերի 33% է տալիս (CMS- ի երկրորդ նվագարկիչը գալիս է հեռավոր 3% -ով).
  • Ինչպես կիմանաք, այն շատ հարմարեցված է.
  • WordPress– ը պարծենում է վեբ կայքի լավագույն որոշ թեմաներով.
  • Այն ցածր սպասարկում է և անվճար օգտագործման համար.

  Իհարկե, կան բազմաթիվ այլ պատճառներ, թե ինչու են այսօր ավելի քան մեկ միլիարդ կայքէջներ WordPress- ի միջոցով ապահովում ՝ ըստ էության այն դարձնելով այն առավել առաջարկվող գործիք սննդի բլոգը կամ որևէ այլ կայք սկսելու համար:.

  5. Տեղադրեք WordPress թեման

  Դուք պետք է ապահովեք, որ ձեր ընտրած թեման արձագանքող է տարբեր սարքերի: Վեբ կայքի դիտումների մեծ մասը գալիս է բջջային հեռախոսներից կամ պլանշետներից, մասնավորապես, եթե դուք հասնում եք ձեր ընթերցասրահին ՝ Instagram- ի միջոցով սոցիալական մեդիա հարթակների միջոցով: Հետևաբար ձեր էջը պետք է լինի հեշտությամբ կարդալ և նավարկվել փոքր էկրանին: պատասխանատու դիզայնը հարմարվելու է ցանկացած չափի.

  Ընտրելու համար կան հազարավոր թեմաներ, որոնցից շատերը անվճար են, բայց կարող եք վճարել նաև ավելի շատ հենակետերի կամ մասնագիտացված թեմաների համար:.

  Դուք ցանկանում եք, որ ձեր վեբ կայքի այցելուները կարողանան գտնել իրենց կողմից պատրաստված բաղադրատոմսը կամ հեշտությամբ թերթել ոգեշնչման համար: Ընտրեք մի քանի հիմնական վերնագիր ՝ ձեր էջի վերևում ցուցադրելու համար, ինչպիսիք են ՝ «Veggie», «Թեթև լանչ» և «Աղանդեր»: Դրա ներքո կարող եք ունենալ ենթադասեր, որոնք կօգնեն ձեր ընթերցողներին նեղացնել այն, բայց դրանք մի չափազանցեք շատ ծանրաբեռնվածությամբ.

  Քանի որ ձեր բաղադրատոմսերի կատալոգը ստեղծվում է, դուք կարող եք պահել տարբեր կատեգորիաների և պիտակների կազմակերպված գրառումներ, դրանք կարող են ներառել բաղադրիչներ, ճաշատեսակների տեսակներ կամ տոնական եղանակներ: Կարող եք նաև ավելացնել ձեր որոնման բարը ձեր էջին, որը հիանալի է ըստ հիմնաբառերի կամ բաղադրիչների որոնման.

  Ձեր բաղադրատոմսերը հիանալի տեսք դարձրեք

  Օգնելու ձեր ընթերցողներին հեշտությամբ հետևել ձեր բաղադրատոմսերին, ցանկանում եք դրանք հեշտ դարձնել կարդալու և հիանալի տեսք ունենալ: Համոզվեք, որ բաղադրիչների հստակ ցուցակը ցուցադրվում է կամ գրառման սկզբում կամ հեշտ է գտնել մեկ այլ տեղ: Կարող եք նաև այլ օգտակար տեղեկություններ հաղորդել, ինչպիսիք են պատրաստման և պատրաստման ժամանակը, դժվարությունների մակարդակը, համեմվածությունը և մատուցումների քանակը.

  Բլոգի հիանալի պատկերները ոչ միայն ցույց են տալիս ձեր հմտությունները և գայթակղեցնում ձեր ընթերցողներին փորձել բաղադրատոմսերը, այլև դրանք ծառայում են որպես հիանալի տեսողական տեղեկանք նրանց համար, ովքեր փորձարկում են տանը: Պատրաստի կերակուրի պատկեր, հաշվի առեք նաև բաղադրատոմսի ընթացքի նկարները, երբ գնում եք միասին.

  Փորձեք ձեր պատկերները հետևողական պահել; գտնեք մի տեղ, որը խառնաշփոթ է, լավ լուսավորություն ունի, և դուք կարող եք օգտագործել ամեն անգամ, երբ պատրաստեք նոր ուտեստ: Ահա մի քանի այլ խորհուրդներ հիանալի սննդի լուսանկարներ ստանալու համար.

  6. Սկսեք բլոգավարումը և փող աշխատել!

  Այս մասին ավելի մանրամասն տեսեք ներքևում գտնվող տեղեկությունները, բայց մենք ունենք նաև հիանալի հաղորդագրություն այն մասին, թե ինչպես են բլոգերները գումար վաստակում և մեկ այլ ՝ այն բանի համար, թե ինչպես գումար վաստակել բլոգից, որը կարող եք օգտակար լինել, երբ ստեղծեք.

  Ինչպես սկսել սննդի բլոգ և գումար աշխատել

  Գիտեմ, ձեր ամենամեծ հարցը կայանում է նրանում, թե ինչպես սկսել սննդի բլոգը և գումար աշխատել: լավ, նախ և առաջ դուք կցանկանաք ստեղծել մեծ և հավատարիմ հետևություն: Ահա մի քանի խորհուրդ, որոնք կօգնեն դրան.

  Tips մասին, թե ինչպես դառնալ հաջող սննդի բլոգեր

  Մրցունակ մնալու համար հաշվի առեք հետևյալ խորհուրդները կիրառելը.

  • Մնալ հետևողական. Մի բան է բլոգ սկսել, մեկ այլ բան `այն գործարկելու համար: Ձեր բլոգը կառուցելուց հետո սկսվում է այն պահպանելու ավելի ծանր աշխատանքը: Հասկացեք, որ ձեր բլոգը գործարկելը չի ​​նշանակում, որ դուք ամեն օր հրապարակում եք բովանդակություն: Դուք պետք է պարբերաբար հրապարակեք արժեքավոր բովանդակություն: Դուք պետք է հասկանաք, թե կոնկրետ ինչ են ցանկանում կարդալ ձեր ընթերցողները և ոչ միայն այն, ինչը լավ է հրատարակել: Այս մասին մենք բացատրեցինք այս գրառմամբ.
  • Ստեղծեք անուն ձեր համար. Դրանով ես նկատի ունեմ, որ դուք պետք է հնարավորինս ինքնուրույն և հնարավորինս ինքնատիպ լինեք ՝ հաշվի առնելով այն, ինչ ցանկանում են ձեր ընթերցողները: Փոխանակ փորձելու այդքան դժվար է լինել այդ փայլուն vegan սննդի բլոգեր, որը դուք չեք, ինչու՞ մի յուրահատուկ բան դարձնել, օգտագործելով ձեր փորձը իտալական ուտեստներում: Համոզվեք, որ թարմ գաղափարներ եք բերում ձեր ընթերցողներին, եթե ցանկանում եք խթանել ձեր երթևեկությունը և, ի վերջո, գումար վաստակել ձեր արվեստից.
  • Գնացեք այն լրացուցիչ մղոնը, որը մյուսները չհասան: Հավատացեք, երբ ես ձեզ ասեմ, ընթերցողները երախտապարտ կլինեն ձեր լրացուցիչ ջանքերի համար: Խուսափեք ուտեստների կամ նույնիսկ բաղադրատոմսերի պատճենահանման պատկերներից: Ինչու՞ չփորձել ձեր սեփական բաղադրատոմսերը և տեսնել, թե ինչպես է ստացվում: Եվ մինչ դուք դրանում եք, այլ ոչ թե վեբ կայքերի համար անվճար պատկերներ փնտրելու համար, ինքներդ լուսանկարեք կամ ձայնագրեք ձեր սեփական տեսանյութերը: Սա ձեր ընթերցողներին ցույց է տալիս ձեր կատարած գործին նվիրվածության մակարդակը, և նրանք չեն հիասթափեցնի, երբ ձեզ հարկավոր է, որ նրանք պատասխանեն: Եվ երբ դուք պարտավորվում եք բլոգավարման այս շարքին, դուք կհասկանաք, որ բարձր արտադրողականությունը պահպանելը շատ ավելի հեշտ է.
  • Զվարճացեք. Դա ճիշտ է: Երբևէ հասկացաք, որ հակված եք արհեստներ գրելու լավագույն կտորները, երբ չեք անում դա փողի համար: Դե, ես ունեմ: Որպես սննդի բլոգեր, դուք շփվելու եք մարդկանց լայն շրջանակի հետ, ներառյալ փորձառու խոհարարները կամ անհատները, ովքեր փնտրում են ինչ-որ բան սովորել ձեր խորքում: Այն պահը, երբ նրանք կարդում են ձեր բովանդակությունը և գիտակցում են, թե որքանով է այդքան էլ հիանալի, դուք գրեթե կարող եք կռահել, թե երբ կվերադառնան ձեր բլոգը. Երբեք, այդպես չէ: Իմ կարծիքն այն է, որ ձգտենք գրել սննդի պես և ոչ թե ատոմային ֆիզիկայի պրոֆեսոր; երբեմն պարտադիր չէ, որ այդքան լուրջ լինի!
  • Սոցիալական լրատվամիջոցների միջոցով ձեր բլոգի խթանումը. Instagram- ի հաշիվը հիանալի է ձեր վերջին ստեղծագործությունների նկարները տեղադրելու և մարդկանց խրախուսելու համար ՝ այցելելու ձեր բլոգ ՝ ամբողջական բաղադրատոմսի համար: Այն կարող է նաև ձեր հետևորդներին ահազանգել նոր բաղադրատոմսերի մասին և ապահովել, որ դրանք թարմացվեն ձեր վերջին նորությունների հետ.

  Երբ դուք բավականին լավ ձևավորվել եք, սննդի ապրանքանիշերը կարող են հովանավորել ձեզ `ստեղծել հիանալի բաղադրատոմսեր իրենց արտադրանքի հետ: Ձեր կայքում գովազդը հյուրընկալելը սովորական մեթոդ է, որն օգտագործվում է սննդի բլոգերների շրջանում, և եթե դուք շատ եք աշխատում ձեր հետևյալները զարգացնելու համար, ապա կարող եք հնարավորություն ստանալ հրատարակել ձեր սեփական գիրքը:.

  Այժմ դուք գիտեք, թե ինչպես սկսել սննդի բլոգը և դառնալ հիանալի սննդի բլոգեր, մնացածը կախված է ձեզանից: Հուսով եմ, որ գտել եք այս ուղեցույցը այն մասին, թե ինչպես սկսել սննդի բլոգը օգտակար, ահա ամենակարևոր խորհուրդների հիշեցումը.

  • Եղեք եզակի. Գտեք ձեր խորշը կամ մասնագիտությունը.
  • Ընտրեք հիանալի թեմա
  • Եկեք հիշարժան անունով
  • Դարձրեք ձեր կայքը հարմարավետ
  • Մաքուր բաղադրատոմսերը և հիանալի նկարները հաղթող Combo են
  • Աճեք հավատարիմ ընթերցասրահ, որպեսզի կարողանաք գումար վաստակել

  Ամենից առաջ զվարճացեք դրա հետ և վայելեք ձեր ստեղծագործական նոր ելքը!

  Պատրա՞ստ եք սկսել: Ստուգեք մեր հատուկ գործարքը Hostgator- ի հետ `այստեղ էժանորեն սկսելու համար.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map