בלוגים בכיתות: אתרי בלוגים חינוכיים חינם לסטודנטים ומורים

ככל שהחינוך מתפתח ומתחיל לאמץ התפתחויות מהירות בתחום הטכנולוגיה, אנו מתחילים לראות שיטות הוראה חדשות המוכנסות לכיתה המנצלת את המהפכה הדיגיטלית הזו.


צורה אחת של תקשורת דיגיטלית המנוצלת יותר ויותר למטרות למידה היא בלוגים שהובילה לתגובה מוגברת לאתרי בלוגים בתשלום וחינם לתלמידים ומורים..

כתיבת בלוגים היא פלטפורמה שנמצאת בשימוש נרחב על ידי אנשים ועסקים מזה זמן רב, והפוטנציאל החינוכי שלה זוכה להכרה הולכת וגוברת.

אם אתה חושב להקים בלוג לכיתה שלך, הנה המדריך שלך להתחיל עם בלוגים חינוכיים לתלמידים בחינם ומשלמים.

למה אני מתכוון ל”בלוגים בכיתה “?

בלוגים חינוכיים לתלמידים בחינם

ישנן מספר דרכים אפשריות להשתמש בכוח הבלוגים בהקשר כיתתי. אלה הם העיקריים:

 • תקשורת מורים – שימוש בבלוג בכדי לתקשר חדשות בית ספר או כיתה עם התלמידים והוריהם.
 • מורה בבלוגים על הנושא שלהם – לעודד דיון בקרב סטודנטים (אולי אפילו לעודד סטודנטים לעסוק באופן פעיל בתוכן על ידי השארת הערות עם דעותיהם).
 • סבלוגים קשוחים – בלוג משותף אליו כל סטודנט יכול לתרום תחת פרופיל המשתמש שלהם, או שלכל תלמיד יש בלוג משלו כדי לשתף את מחשבותיו על נושא או נושאים מסוימים..

אשר יתאים בצורה הטובה ביותר לצרכי הכיתה שלך?

היתרונות של בלוגים חינוכיים

לפני שנכניס את עצמך למצב של יצירת הקמת בלוג, הבה נבחן במהירות כמה מהיתרונות של כתיבת בלוגים במסגרת חינוכית..

כתיבת בלוגים עוזרת לתלמידים לנסח את השקפותיהם ולבנות קהל קוראים, שיכול להיות חוויה מעוררת מוטיבציה עבורם. שיתוף רעיונות באינטרנט יכול גם ליצור אותם בקשר עם אנשים בעלי דעות דומות ועם מי שעשויים לאתגר את רעיונותיהם, מה שאומר שהם עשויים להידרש להגן על דעותיהם (וזה הכנה חשובה לקפדנות האקדמית באוניברסיטה).

כתיבת בלוגים מדגימה התלהבות מהנושא, ונכונות לחלוק רעיונות עם אחרים, כמו גם פיתוח התלהבות מהעברת רעיונות באופן שיוכיח מועיל מעבר לכיתה. זה גם מלמד את התלמידים על החשיבות של ‘עיתונות אחראית’, כגון גיבוי רעיונות עם ראיות קונקרטיות, ציטוט מחקרים וכן הלאה.

אם התלמידים יכתבו על נושא בפלטפורמה ציבורית כמו בלוג, הם צריכים להכיר את הנושא לחלוטין ולהרגיש בנוח להביע דעה לגביו. זה מעודד הבנה עמוקה יותר ומעורבות רבה יותר בנושא. שלא כמו כשהם כותבים חיבור שרק המורה יקרא, בלוגים מעניקים לעבודותיהם חיים בלתי מוגדרים מעבר לכיתה ומזמינים אחרים לעסוק בזה..

בלוגים בכיתות לסטודנטים

בלוגים חינם בכיתות לסטודנטים

אז החלטתם שהכיתה שלכם תפיק תועלת מבלוגים. אבל איך תצליחו למצוא בלוגים חינוכיים לסטודנטים בחינם ואז תגדירו אחד מהם?

החדשות הטובות הן שמעולם לא היה מהיר יותר או קל יותר לבלוג בכיתות, ובזכות שפע של פלטפורמות בלוגים שונות שם, אינך צריך שום ידע טכני בכדי לעשות זאת..

ישנם מספר אתרי בלוגים בחינם למורים שאינם מיועדים במיוחד לבתי ספר אך מבצעים את העבודה בצורה טובה מאוד. הם בדרך כלל חינמיים מכיוון שהם מציבים מודעות קטנות בתחתית הפוסטים שלך; אם אתה רוצה להיפטר מאלה, יש בדרך כלל אפשרות לשלם כדי לשדרג ללא מודעות.

דומיין בחינם עם אירוח

להלן כמה מפלטפורמות הבלוגים החינמיות הטובות ביותר למורים (בחינם אלא אם כן צוין אחרת) כוללות:

 • וורדפרס
 • בלוגר
 • LiveJournal
 • TypePad (לא בחינם)

הפלטפורמות הללו, ואחרות כמוהן, מנחות אותך בתהליך הקמת הבלוג בצורה ידידותית למשתמש, מה שהופך את כל העניין לפשוט ונטול מתח..

האתרים הטובים ביותר לבלוגים בכיתות למגזר החינוך

אתרים אלה דומים לאלה שלמעלה אך מותאמים במיוחד עבור תחום החינוך.

 1. Edublogs (אתר הבלוג הטוב ביותר בכיתות כאשר יש צורך בניהול בלוגים מרובים)
 2. Weebly לחינוך (אתר בלוגים טוב למעורבות הורים וקבלת משימות מקוונות)
 3. Kidblog (מיועד למורי K-12 כדי לאפשר פרסום מבוקר ובאישור מראש)
 4. QuadBlogging (האפשרות הטובה ביותר לאינטראקציה עם כיתות ובתי ספר אחרים)

ישנן פלטפורמות בלוגים אחרות – אחת הפופולריות ביותר שהיא WordPress.org – שכוללות ‘אירוח עצמי’ – ואם אתה לא יודע מה זה, זה כנראה לא האפשרות הטובה ביותר עבורך. אירוח עצמי מעניק לך גמישות רבה יותר ביחס לתוכן הבלוג, אך הוא טכני הרבה יותר ולא מומלץ אלא אם כן אתה מרגיש מאוד בנוח למצוא את דרכך בקצה האחורי של אתר (או שלא אכפת לך לשלוח כל הודעה אחת ולערוך למחלקת ה- IT שלך כדי לטפל בך!).

אם אתה חוג IT לומד על דברים טכניים כמו קידוד, זו עשויה להיות חוויה חינוכית טובה בפני עצמה, אך עם כל כך הרבה אפשרויות הרבה יותר קלות, היא לא תהיה הבחירה האידיאלית עבור רוב.

למידע נוסף על אירוח עצמי של בלוג, קרא את ההדרכה בדף הבית שלי.

החלט לפני שתגדיר את הבלוג שלך בכיתה:

כדי לתת לבלוג שלך את ההתחלה הטובה ביותר, אלה השאלות שעליך להכריע בהן כבר בתחילת הדרך.

זו השאלה המהותית ביותר, אז פנו אליה תחילה. האם הקהל שלך יהיה ההורים של התלמידים בכיתה שלך? קהילת בית הספר? מישהו שמתעניין בנושא? מורים אחרים? רק כשאתה יודע עבור מי אתה כותב, הבלוג שלך יכול למצוא את הקול שלו.

לחשוב על שם לבלוג שלך יכול להיות מאתגר יותר מכפי שזה נשמע מכיוון שסביר להניח שכבר נלקחו שמות פופולריים (ותצטרך שם ייחודי לשם הדומיין שלך – הכתובת שאנשים מקלידים לדפדפן האינטרנט שלהם כדי לקרוא את הבלוג שלך).

אם אתה באמת מתכוון לקרוא את הבלוג שלך בתוך קהילת בית הספר שלך, אתה יכול לבחור שם שמשמעותו משהו בבית הספר שלך, כמו שם בית הספר והכיתה. אם אתה רוצה שבלוג שלך יהיה בעל קהל קוראים רחב יותר מאשר רק אנשים בבית הספר שלך, ייתכן שתרצה לבחור שם בפנייה כללית יותר, אולי להתמקד בנושא עצמו ולא בשם בית הספר או הכיתה שלך..

אולי השימוש הברור ביותר בבלוג בכיתה הוא לכתוב על הנושא שאתה מלמד. זו דרך נהדרת לתמוך במה שסקרתם בשיעורים. לדוגמה, כיתת אנגלית עשויה לבלוג פרשנויות אישיות לשיר מסוים עליו דיברת בכיתה.

שיעורי פילוסופיה עשויים לרצות להרכיב אתרי בלוגים של סטודנטים על דיון פילוסופי מסוים. שיעורים באנגלית עשויים לרצות שאתרי בלוגים בחינם למורים יעלו פוסט ‘Word ביום’ המסביר את מקור המילה מסוימת (או עם תלמיד אחר שאחראי על כתיבת הפוסט כל יום). המגבלה היחידה לדברים שאתה יכול לבלוג עליהם, וכיצד להשתמש בבלוג, היא הדמיון שלך, ורעיונות בנושא סיעור מוחות יהיו משימה קבוצתית נהדרת בכיתה..

בתור המורה, אתה תהיה הפרסום היחיד בבלוג? האם רק הפוסט הטוב ביותר שנכתב על ידי התלמידים יתפרסם בכל שבוע? או האם לכל סטודנט עומדת הזדמנות לפרסם על כך עניין שבשגרה? אם זה האחרון, פלטפורמות בלוגים רבות מאפשרות לך להגדיר חשבונות משתמש ופרופילים עבור כל תורם כך שהפוסטים יסומנו בשם המחבר.

סביר להניח שתרצו למתן פוסטים ותגובות לפני שהם יתפרסמו, אז קחו בחשבון גם את זה.

ניהול בלוג מתחייב, ולכן כדאי מאוד להחליט באיזו תדירות תעדכנו אותו – אולי מספר מינימום של פוסטים בשבוע. האם התלמידים יקבלו את התורים כדי לכתוב פוסטים, ואם כן, באיזו תדירות? אתה יכול אפילו למצוא סוג של ‘לוח שנה של תוכן’ כדי לפרט מי כותב מה ומתי.

טיפים לבלוגים למורים ולתלמידים

Lorem ipsum dolor לשבת amet, קונסקטטור adipiscing עלית. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

תמיד כדאי לקשר לאתרים אחרים שיש להם מידע שימושי שעשוי להועיל לקורא. לדוגמה, אם אתה מזכיר מחקר מסוים, קישור אליו. בדרך כלל יש תיבה שתוכל לתקתק כשאתה מוסיף קישור לפתיחתו בחלון חדש, וזה רעיון טוב מכיוון שהיא שומרת על הקוראים באתר שלך ומאפשרת להם גישה לתכנים קשורים שימושיים מאתרים אחרים.

לרוב פלטפורמות הבלוגים יש נתונים סטטיסטיים המאפשרים לך לראות כמה אנשים קראו כל אחד מהפוסטים שלך, ומידע מפורט עוד יותר, כגון האופן בו הקוראים מוצאים את התוכן שלך, ואיפה בעולם הם מבוססים.

נתונים סטטיסטיים אלה הם מדריך שימושי, המספר לך אילו פוסטים הם הפופולריים ביותר. אם המטרה שלך היא להשיג קהל קוראים גדול בבלוג שלך, מתוך קהילת בית הספר ומחוצה לו, מידע זה אומר לך איזה סוג של דברים הקהל שלך הכי נהנה ממנו, כך שתוכל לספק להם סוגים דומים של תוכן בעתיד..

אם אתה מקווה שבלוג יעניק לתלמידים שלך קהל קוראים מעבר לתחום המצומצם של הכיתה שלך, וודא שאתה מודיע לאנשים אחרים על כך. ניתן לעשות זאת על ידי בקשה לכלול את הקישור בעלוני בתי הספר ובחשבונות המדיה החברתית של בית הספר. הקל על אנשים להירשם לפוסטים החדשים שלך על ידי הכללת תיבת הרשמה כך שאנשים יקבלו דוא”ל בכל פעם שמתפרסם פוסט חדש.

משהו שפספסתי? יש שאלות? השאירו תגובה ואשיב אותה בהקדם האפשרי.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map