מהם התפריטים בוורדפרס? (כיצד לערוך, להוסיף ולהשתמש בהם)

אם אתה תוהה מהם התפריטים בוורדפרס, הגעת למקום הנכון. במדריך צעד אחר צעד זה, אענה לשאלה “מהם תפריטים בוורדפרס?” ולהראות לך כיצד להוסיף אותם בקלות באתר שלך.


כמו כן, נעבור לשימושים אחרים שאולי אינך מודע אליהם. לדוגמה, האם ידעת שיש ממשק תפריט גרירה ושחרור קל המאפשר לך ליצור תפריטים נפתחים בוורדפרס?

מהם התפריטים בוורדפרס?

מהם התפריטים בוורדפרס?ובכן, התשובה הקצרה תהיה תפריטי הניווט, או פשוט “תפריטים” שאתה רואה ב- WordPress הם תכונה המאפשרת לך ליצור תפריטים באמצעות עורך התפריטים המובנה שנמצא באזור הניהול תחת מראה חיצוני > תפריטים.

תפריטים מאפשרים למעצבי עיצוב לאפשר לך, המשתמש, ליצור תפריטים מותאמים אישית משלך. בעוד שתפריט ברירת המחדל פשוט יפרט דפי WordPress הנוכחיים.

וורדפרס תומכת בתפריטים מרובים, ומאפשרת לנושאים לתמוך ביותר מאזור ניווט אחד, שכמה דוגמאות לכך הן תפריט הכותרת התחתונה והכותרת התחתונה..

ניתן להוסיף דפים, פוסטים וקישורים מותאמים אישית לתפריט באמצעות הפונקציונליות של גרור ושחרור. כמו כן, למשתמש המתקדם יותר, אתה יכול להוסיף שיעורי CSS לפריטי התפריט שלך ולשנות את המראה על ידי הוספת סגנונות מותאמים אישית.

מהם התפריטים בוורדפרס

תפריטים מאפשרים לך להציג את מבנה האתר שלך בפני המבקרים. תפריטי ניווט אלה עוזרים למשתמשים למצוא מידע ולעיין במספר אזורים שונים באתר וורדפרס שלך. מכיוון שתפריטים אלה ממלאים תפקיד כה מכריע באתר אינטרנט, הם בדרך כלל ממוקמים קרוב לכותרת ברוב הנושאים של וורדפרס..

תפריטים -2

הצטרף להכשרה בחינם

האם אתה רוצה ללמוד כיצד לבנות 6 אתרי רשות דמויות?

הצטרף להכשרה זו בחינם…

 • סוף סוף יש שיטה מוכחת למצוא נישות רווחיות
 • קבל גישה לשיטת מחקר מילות מפתח אטומה לאיתור
 • למד כיצד למקם מיקור חוץ של תוכן איכותי
 • למדו כיצד לבנות קישורי כובע לבן לאתרכם ללא כאבי ראש

סוגי תפריטים בוורדפרס

מערכת תפריט הניווט המובנית מאפשרת למתחילים קל ליצור ולנהל תפריטים בוורדפרס. מיקום התפריטים, לעומת זאת, עשוי להשתנות מנושא לנושא.

כמעט כל הנושאים של וורדפרס בימינו מגיעים עם מיקום תפריט אחד לפחות. נושאים מסוימים מגיעים עם מיקומי תפריט מרובים בכדי להכיל אתרים מורכבים יותר של וורדפרס.

ישנם סוגים שונים של תפריטים בוורדפרס כמו תפריטים פשוטים, תפריטים נפתחים, תפריטים מגה (תפריטים נהדרים אך הם אידיאליים לאתרים גדולים עם מיליארד בתים של תוכן), ותפריט כותרת תחתונה. אתה יכול גם ליצור תפריט לבלוג האישי שלך, ובמקרה זה בדרך כלל מתווספים קטגוריות וקטגוריות משנה כניווט.

תוכל להוסיף לכלול ניווט באתר באזור המוכן ווידג’טים כמו סרגל הצד ב- WordPress.

כעת, כשהשאלה “מהם תפריטים בוורדפרס?” מנוקה, אני הולך להראות לך באיזו קלות תוכל לערוך, להוסיף ולהשתמש בתפריטי הניווט האלה ב- WordPress.

דומיין בחינם עם אירוח

נתחיל!

יצירת תפריט ניווט מותאם אישית

כדי ליצור תפריטים בוורדפרס, עליך לבקר תחילה מראה חיצוני > תפריטים מאזור הניהול.

ברגע שאתה נמצא ב ערוך תפריטים במסך (מחולק לשתי עמודות), בעמודה השמאלית יופיעו הקטגוריות, העמודים וכרטיסיית הקישורים המותאמים אישית, כאשר העמודה השמאלית היא המקום בו תוסיף ותתאים את פריטי התפריט.

יצירת תפריט ניווט מותאם אישית-1

כעת, בואו ליצור את התפריט המותאם אישית הראשון שלכם!

ספק שם מתאים לתפריט הניווט שלך. בדוגמה זו, אני הולך להשתמש בשם “התפריט הראשון שלי.”

לאחר מכן לחץ על צור תפריט כפתור – פעולה זו תרחיב את אזור התפריט שלך, שייראה כך:

יצירת תפריט ניווט מותאם אישית-2

כפי שניתן לראות בתמונת המסך שלמעלה, לאתר “הדוגמה” שלושה מיקומי נושא הנקראים ראשוניים, משניים וחברתיים. זכור, שמות מיקום ומיקומים עשויים להשתנות מנושא לנושא.

כעת, בחר את הדפים שתרצה להוסיף לתפריט. עשה זאת על ידי בחירת הדפים המופיעים בצד שמאל ופגוע ב הוסף לתפריט כפתור.

יצירת תפריט ניווט מותאם אישית-3

לאחר שהוספת דפים לתפריט, בחר את מיקום הנושא בו תרצה להציג את התפריט ואז לחץ על שמור תפריט כפתור.

יצירת תפריט ניווט מותאם אישית -4

אל תיבהל אם אינך בטוח היכן כל אחד ממיקומי התפריט באתר שלך. פשוט בקר באתר כדי לראות את התפריט שלך בפעולה. אם אתה לא אוהב את המראה שלה, אתה תמיד יכול לשנות את המיקום שלו.

יצירת תפריט ניווט מותאם אישית-5

סידור פריטים בתפריט המותאם אישית שלך

שמתם לב למשהו?

כל פריט בתפריט שהוספת מסודר כעת בסדר המדויק כפי שהוספת אותם!

לדוגמה, קישור הדף About שלך מופיע בסוף, ואילו הקישור לדף אנשי קשר מופיע תחילה.

אל תדאג. ניתן לארגן מחדש בקלות בכל סדר שתבקשו. פשוט גרור ושחרר פריט בתפריט על מנת להתאים את מיקומו בתפריט הניווט.

סידור פריטים בתפריט המותאם אישית שלך

חזור על אותו תהליך כדי ליצור תפריטים חדשים עבור מיקומי נושא שונים.

יצירת תפריטים נפתחים מקוננים

תפריטים נפתחים ידועים גם כתפריטים מקוננים. אלה תפריטי ניווט עם פריטי תפריט הורה וילד. בדרך כלל הם מעוצבים על ידי ערכות נושא של וורדפרס באופן שכשאתה לוקח את העכבר לפריט האב, כל תפריטי המשנה שלו יופיעו..

יצירת תפריטים מקוננים-מקוננים-1

יצירת תפריטים נפתחים מאפשרים לך לשלב מערכת וורדפרס מערכת ניווט מובנית היטב. כך ניתן להוסיף פריט בתפריט כתפריט משנה בוורדפרס.

במבנה התפריט שלך, גרור את הפריט מתחת לפריט האב. כעת, גררו מעט את הפריט לימינו ותראו שהוא הופך אוטומטית לפריט בתפריט משנה.

יצירת תפריטים מקוננים-מקוננים-2

לאחר מכן תוכל להוסיף מספר שכבות של תת-נושאים ליצירת תפריטים מקוננים עמוק. אך חשוב לציין כי כל הנושאים של וורדפרס תומכים בתפריטי ניווט מקוננים רב שכביים. רובם עושים עד שתי שכבות.

יצירת תפריטים מקוננים-קינון-3

הוספת קטגוריות לתפריטים שלך

אם אתה מנהל בלוג של וורדפרס, אתה יכול להוסיף בקלות את קטגוריות הבלוג שלך כתפריט נפתח.

כברירת מחדל, וורדפרס נותנת לך דרך קלה להוסיף דפים וקטגוריות מהעמודה השמאלית במסך עורך התפריט שלך.

לחץ על הכרטיסייה קטגוריות. כאשר הוא מתרחב, תראה שם את הקטגוריות שלך. פשוט בחר בקטגוריות הבלוג שברצונך להוסיף לתפריט שלך ולחץ על הוסף לתפריט כפתור.

הוספת קטגוריות לתפריטים שלך -1

תראה שהקטגוריות מוצגות כעת כפריטים בתפריט בעמודת מבנה התפריט. בדומה לדפים, אתה יכול לגרור ולשחרר אותם כדי לסדר את המיקום בתפריט. הנה, גררתי את כל הקטגוריות כדי להציג כפריטים בתפריט משנה תחת הבלוג.

הוספת קטגוריות לתפריטים שלך -2

הוספת קישורים מותאמים אישית לתפריטים שלך

הוספת דפים וקטגוריות זה די פשוט, אבל מה אם היית רוצה להוסיף קישור למדיה החברתית שלך או למיקום אחר? זה כאשר אפשרות הקישור המותאמת אישית מועילה.

לחץ על הכרטיסייה קישור מותאם אישית בעמודה השמאלית שלך. ברגע שהוא מתרחב, תבחין שהוא מכיל רק שני שדות.

הראשון הוא ה- URL. כאן תוסיף את הקישור שברצונך להוסיף. והשדה השני נקרא טקסט קישור, שם תוסיף את טקסט העוגן לקישור.

הוספת-קישורים בהתאמה אישית לתפריטים שלך

פתק: חשוב מאוד שתתחיל את כל הקישורים עם http: // או https: // כדי לוודא שהקישורים שלך לא יהיו שבורים.

עריכת פריט בתפריט

כשאתה מוסיף קטגוריות או דפים לתפריט המותאם אישית שלך, WordPress משתמשת אוטומטית בשם הקטגוריה או בכותרת העמוד כטקסט הקישור. זה לא אומר בהכרח שלא תוכל לשנות את זה אף פעם.

באפשרותך לערוך את כל פריטי התפריט על ידי לחיצה על החץ למטה לצד פריט התפריט שברצונך לשנות.

עריכה-פריט בתפריט

כאן תוכל לשנות את הכותרת או את קישור הקישור של התפריט. כמו כן, אתה יכול להוסיף תכונה של כותרת לקישור. רק אל תשכח להכות את ה- שמור תפריט כדי לאחסן את השינויים לפני התצוגה המקדימה של האתר שלך.

הסרת קישור מהתפריטים שלך

תהליך הסרת קישור זהה לעריכתם. לחץ על סמל החץ שליד אחד מפריטי התפריט.

הסרת קישור קישור מהתפריטים שלך

לאחר מכן תראה אדום הסר קישור. ברגע שתלחץ עליו, וורדפרס תסיר את הקישור מהתפריטים שלך.

הבנת מיקומי העיצוב עבור התפריטים שלך

כפי שציינתי קודם, תפריטי ניווט הם תכונת ערכת נושא של וורדפרס. המראה והתצוגה שלהם נשלטים לחלוטין על ידי הנושא שלך. אזור הניהול נותן לך ממשק משתמש רק להוסיף ולערוך את התפריטים האלה.

בדרך כלל, נושא וורדפרס יכלול לפחות מיקום נושא אחד לתפריטים. אבל חלק מהנושאים עשויים לכלול יותר ממיקום נושא אחד כמו הנושא בו השתמשתי בעת כתיבת הפוסט הזה, שהיו בו שלושה מיקומי נושא.

הבנת-נושא-מיקומים-לתפריטים שלך

כמו כן, כאמור, שמות מיקומי התפריטים הללו ישתנו מעיצוב לנושא. בעוד שחלק יקראו לזה ראשוני, אחרת עשויה לקרוא לזה כותרת עליונה. זה מבוסס לחלוטין על העדפה של מפתח הנושא.

הוספת תפריטים בסרגל הצדדי ובאזורים אחרים מוכנים ל- widget

מלבד מיקומי התפריט המיועדים שהוגדרו על ידי העיצוב שלך, אתה יכול גם להוסיף תפריטים בסרגל הצד שלך ואזורים מוכנים לרכיב widget.

לדוגמה, אם תסתכל על המסך המופיע למטה, תראה שהאתר משתמש בתפריטים כדי להוסיף אתרים וקישורים חברתיים שהם אוהבים בסרגל הצד..

הוספת-תפריטים בסרגל הצדדי-ואז-יישומונים מוכנים-אזורים-1

אתה יכול להוסיף תפריטי ניווט בסרגל הצדדי שלך באמצעות ווידג’טים. בקרו מראה חיצוני > ווידג’טים ותוסיף תפריט מותאם מרשימת הווידג’טים הזמינים לסרגל הצד שלך.

הוספת-תפריטים-בסרגל הצדדי-ואז-יישומונים מוכנים-אזורים -2

בשלב הבא, קבע כותרת לכותרת הווידג’ט ובחר באחד מהתפריטים המותאמים אישית שלך מהרשימה הנפתחת.

לבסוף, לחץ על להציל כדי לאחסן את השינויים שלך.

אם אתה מבקר באתר שלך עכשיו, תראה שהתפריט המותאם אישית שלך מוצג בווידג’ט של סרגל הצד. באשר לאייקונים חברתיים, כמה נושאים מגיעים עם סמלי מדיה חברתית שנבנו מראש בתפריטים. בנוסף, אתה יכול להשתמש בתוספים כדי להוסיף סמלים בתפריטי הניווט שלך.

מסיימים

אז הנה לך. אני מקווה שאתה כבר לא מבולבל לגבי התפריטים בוורדפרס ואיך ליצור ולהוסיף אותם באתר שלך. כעת, השלב הבא הוא ללמוד על סרגל צדדי בוורדפרס וכיצד תוכלו לנצל את התכונה הגדולה הזו של וורדפרס.

האם פוסט זה מועיל?

הודע לי בתגובות למטה אם יש לך שאלות או הצעות לגבי היכן ואיך להשתמש בתפריטי וורדפרס, אשמח לשמוע את מחשבותיך בנושא מעניין זה.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map