Porovnání GoDaddy vs Wix 2020: Který je nejlepší?

Ante Rados


Ante Rados

Tvůrci webových stránek jsou nástroje, které umožňují komukoli vytvořit web bez jakýchkoli technických znalostí. Nejsou schopny vytvářet složité webové stránky, ale někdy potřebujete pouze způsob, jak rychle vytvořit jednoduchý web. Tehdy se stavitelé webových stránek hodí.

V této recenzi porovnám Wix a GoDaddy. Wix je jedním z nejpopulárnějších tvůrců webových stránek, zatímco GoDaddy je jedním z největších registrátorů domén. Oba nabízejí registraci domény a tvůrce webových stránek, ale který z nich dělá práci lépe?

Takže to je lepší, GoDaddy nebo Wix?

GoDaddy je lepší, pokud chcete vytvořit web rychleji, ale Wix má celkově lepšího tvůrce webových stránek. Wix má lepší funkce, více možností přizpůsobení a otevírá více způsobů, jak přistupovat k vytváření vašich webových stránek.

Porovnání Wix vs. GoDaddy

GoDaddy vs Wix

Už jsem vám řekl, že Wix je celkově lepší, ale stále existují některé věci, pro které je GoDaddy dobrý. Pojďme porovnat GoDaddy a Wix vedle sebe a uvidíme, pro co je každý z nich dobrý (přepínejte mezi nimi pomocí přepínače)

Snadné použití GoDaddy vs Wix

Pojď tati 5/5

Wix 5/5

GoDaddy i Wix se snadno používají. GoDaddy má snadnější počáteční vytváření webových stránek. Stačí odpovědět na několik otázek a tvůrce webu GoDaddy pro vás vytvoří web.

Po vytvoření webu můžete upravit některé prvky webu. To je místo, kde se Wix snadněji používá. GoDaddy také není složitý; je to jen to, že editor Wix je intuitivnější.

Připojte se ke školení ZDARMA

Chcete se dozvědět, jak sestavit 6 číselných autoritních stránek?

Připojte se k tomuto školení zdarma…

 • Konečně mají osvědčenou metodu k nalezení výnosných výklenků
 • Získejte přístup k spolehlivé metodě výzkumu klíčových slov
 • Naučte se, jak zadávat kvalitní obsah externě
 • Naučte se, jak vytvořit odkazy na bílý klobouk na vaše stránky bez bolesti hlavy

Pro snadnost použití jsou GoDaddy i Wix snadno použitelné a ani úplný začátečník by neměl mít problémy s jedním z nich. Je snazší vytvořit web pomocí GoDaddy a je snazší jej upravit pomocí Wix. Je jen na vás, které z těchto možností si ceníte více.

Wix má editor, který je přátelštější pro začátečníky než ten, který GodDady používá. Jednoduchý drag and drop tvůrce webových stránek, nemohli být snadnější použití.

Je to velmi intuitivní; stačí kliknout na libovolnou funkci, kterou chcete přidat na svůj web, a přetáhnout ji tam, kam chcete.

Wix si klade za cíl poskytnout nejjednodušší zážitek z vytváření webových stránek. A na základě toho, jak jejich editor pracuje, to přesně poskytují. Vytvoření webu může vyžadovat více úsilí než v případě programu GoDaddy’s Builder, ale provedení dalších úprav a změn na vašem webu nemůže být jednodušší.

Tvůrce webových stránek GoDaddy vs Wix

Pojď tati 4/5

Wix 5/5

GoDaddy používá tvůrce webových stránek ADI (Artificial Design Intelligence). To znamená, že dostanete řadu otázek k zodpovězení a tvůrce vytvoří web na základě vašich odpovědí. Chyba mi, že se nazývá ADI a ne AID, což by znělo lépe a dávalo smysl, ale bez ohledu na jméno se stále dělá práce.

Webové stránky vytvořené pomocí ADI vypadají překvapivě dobře, když vezmete v úvahu skutečnost, že byly vytvořeny automatizovaným softwarem. Jak již bylo řečeno, budou stále docela obecní. Takže pokud jste v pořádku, když váš web vypadá stejně jako mnoho jiných webů, GoDaddy zde není špatná volba.

Jedna věc, která stojí za zmínku, je, jak rychle si můžete vytvořit web s GoDaddy. Tento proces trvá méně než hodinu. Je-li pro vás rychlost důležitá, je dobré vědět, že pro vytváření webových stránek neexistuje rychlejší možnost než GoDaddy.

Existují tři přístupy k vytvoření webové stránky s Wix; sestavení jedné od nuly, úprava existující šablony nebo použití ADI.

Pomocí Wixova nástroje drag and drop stačí začít s prázdným plátnem a přidat všechny prvky, které chcete na svůj web, sami.

Bezplatná doména s hostingem

Pokud chcete jednodušší proces než začít s prázdným plátnem, můžete si vybrat šablonu a přizpůsobit ji editoru. Přidávání, odebírání, změna velikosti a přesouvání prvků v okolí nemůže být jednodušší. Stačí přidat prvek a umístit ho kamkoli budete chtít.

Třetí možností je použití ADI, které funguje stejným způsobem jako tvůrce webových stránek Godaddy.

Pokud narazíte na nějaké problémy při vytváření webových stránek, je v editoru nápověda, která obsahuje odpovědi na nejčastější problémy.

Wix má lepší tvůrce webových stránek než GoDaddy. Wix má jak drag and drop editor, tak možnost použít víceméně stejný typ builderu, jaký používá GoDaddy.

Šablony, motivy a přizpůsobitelnost GoDaddy versus Wix

Pojď tati 3/5

Wix 4.5 / 5

GoDaddy má na výběr obrovské množství témat. Navzdory velkému počtu témat je mnoho z nich velmi podobné, takže není na výběr tolik možností.

Přizpůsobitelnost témat je omezená. Můžete změnit pouze některá základní nastavení, například text, obrázky a tlačítka. Změny základního nastavení jsou dokonce omezena. Obrázky mohou jít pouze na místa určená k umístění obrázků a můžete si vybrat pouze písma a barvy, které jsou v motivu zabaleny..

Obrovské množství témat neznamená moc s tak malým přizpůsobením. Bez dostatečného přizpůsobení nemůžete na svůj web přidat osobní dotek. Tento duel Wix vs GoDaddy jde ve prospěch Wixe.

Wix má kolem 600 bezplatných témat s vlastnostmi specifickými pro dané odvětví. Počet témat je nižší než u GoDaddy, ale Wix témata mají lepší design.

Kromě lepšího designu získáte také lepší možnosti přizpůsobení pomocí editoru Wix. S editorem drag and drop můžete umístit cokoli přesně tam, kam chcete. Pro svůj web si můžete vybrat barvy, písma a typy animací. Výška a rozvržení sekcí lze také upravit pomocí editoru. Dalším velkým bonusem je, že editor Wix umožňuje majitelům elektronického obchodu přizpůsobit důležité prvky digitálního obchodu.

Se znalostí kódování existují neomezené možnosti přizpůsobení. Budete mít přístup k kódu webu, takže pomocí CSS a HTML můžete přizpůsobit více či méně vše na svém webu.

Jednou z nevýhod Wix je, že váš výběr šablony je konečný. Pokud se rozhodnete přepnout používanou šablonu, budete si muset od začátku vytvořit nový web.

Porovnejte funkce elektronického obchodování Wix nebo GoDaddy

Pojď tati 3.5 / 5

Wix 4/5

GoDaddy ani Wix se specializují na eCommerce, ale stále můžete vytvořit internetový obchod s oběma. Všimněte si, že ne všechny plány GoDaddy podporují internetové obchody; pouze nejdražší plán.

Wix a GoDaddy mají několik společných věcí. Oba vám umožňují uvést neomezený počet produktů bez transakčních poplatků. Tyto produkty mohou být fyzické nebo digitální a můžete jim nabídnout slevy a kódy prodeje. K dispozici je také funkce, která vám umožňuje nastavit flexibilní možnosti přepravy s Wix i GoDaddy.

GoDaddy nabízí několik platebních možností, které můžete použít ve svém obchodě. Celý seznam si můžete prohlédnout zde.

Největším bonusem GoDaddy je integrovaná možnost využití opuštěného košíku. U Wix musíte tuto funkci přidat pomocí aplikace třetí strany.

Kromě integrovaných nástrojů pro obnovu opuštěného vozíku a integrovaných nástrojů pro e-mailový marketing má GoDaddy méně funkcí elektronického obchodování než Wix.

Již jsem zmínil některé funkce elektronického obchodování, které získáte u obou společností, které porovnáváme. Nyní se podívejme na další funkce, které přicházejí s WIx.

Při prodeji fyzických produktů můžete nastavit varianty a možnosti produktů. Obchod Wix podporuje 6 možností produktu. Každá z těchto možností může mít až 30 možností. Celkový počet variant, které můžete spravovat, je 300.

Na základě vašich preferencí a umístění budete automaticky připojeni k nejvhodnější z 24 různých platebních bran, které můžete použít s Wix. Pokud chcete, můžete přepnout na různé poskytovatele ručně.

S Wixem můžete vytvořit vícejazyčný obchod. Chcete-li to provést, budete muset do editoru přidat další jazyky a ručně přeložit popisy stránek a produktů.

Aktuálně existuje beta verze automatizovaného daňového softwaru, který můžete použít. Existují určitá omezení umístění, kdo může software používat v beta verzi, ale pokud žijete mimo Brazílii a Indii, měli byste být v pořádku.

S Wix Ascend můžete získat další funkce elektronického obchodování, ale budete muset zaplatit další předplatné. Zde je seznam plánů Ascend, které nabízejí:

Ascend Basic: 10 $ / měsíc

 • 50 formulářů pro zachycení olova
 • 10 přizpůsobitelných formulářů
 • Platební formuláře
 • 5 e-mailových marketingových kampaní / měsíc (zklamáním je, že tento plán neumožňuje propojení adresy e-mailové kampaně s vaší doménou)
 • 9500 e-mailů / měsíc
 • 5 pravidel automatu
 • 5 sociálních příspěvků za měsíc

Ascend Professional: $ 24 / month

 • 5 přispěvatelů
 • 150 formulářů pro zachycení olova
 • 20 přizpůsobitelných formulářů
 • Platební formuláře
 • 20 e-mailových marketingových kampaní / měsíc (zklamáním je, že tento plán neumožňuje propojení adresy e-mailové kampaně s vaší doménou)
 • 50 000 e-mailů / měsíc
 • 20 automatových pravidel
 • Chatovací automaty
 • 20 sociálních příspěvků za měsíc

Ascend Unlimited: 49 $ / měsíc

 • Neomezený počet přispěvatelů
 • Neomezené formy zachycení olova
 • Přizpůsobitelné formuláře
 • Platební formuláře
 • Neomezené e-mailové marketingové kampaně / měsíc (zklamáním je, že tento plán neumožňuje propojení adresy e-mailové kampaně s vaší doménou)
 • 1 000 000 e-mailů / měsíc
 • Neomezená pravidla automatů
 • Chatovací automaty
 • Neomezené kampaně na sociální příspěvky za měsíc
 • VIP podpora

GoDaddy vs Wix SEO

Pojď tati 2,5 / 5

Wix 3.5 / 5

GoDaddy přichází s integrovanými návrhy klíčových slov a sledováním SEO. Můžete také upravit základy (meta tituly, URL slimáky atd.) A odeslat svůj soubor Sitemap do vyhledávačů, ale to je holé minimum, které byste měli očekávat od jakéhokoli tvůrce webových stránek..

Pokud jde o integraci sociálních sítí, nemůžete vkládat živé sociální kanály. Vše, co můžete udělat, je přidat tlačítka pro sledování různých sítí na vašem webu.

GoDaddy nemá žádný obchod s aplikacemi, takže již nemusíte dále rozšiřovat funkce SEO. To, co zde vidíte, je vše, co dostanete. Alespoň dostanete vestavěné nástroje pro e-mailový marketing s každým z plánů GoDaddy.

Wix vám poskytuje pomoc s klíčovými slovy a SEO sledování prostřednictvím jejich SEO Wiz. Získáte také základní možnosti úpravy meta titulů, URL slimáků a podobných částí vašeho webu.

Integrace sociálních sítí přichází s více funkcemi. Kromě přidání tlačítek pro sledování můžete na svůj web zobrazit i galerie živých kanálů a obrázků.

Wix Ascend je samostatné předplatné, které jsem zmínil v předchozí části. S Ascend můžete vytvořit a spravovat všechny své marketingové kampaně na jednom místě.

Wix není na SEO bohatý, ale ani GoDaddy. Alespoň s Wix můžete přidat další možnosti SEO prostřednictvím aplikací, takže Wix je lepší volbou mezi nimi.

Wix nebo GoDaddy pro funkce?

Pojď tati 3/5

Wix 4/5

Účelem GoDaddy je rychle vytvářet jednoduché webové stránky. Rychlost vytváření těchto webů přichází za cenu malého počtu funkcí, které GoDaddy má.

S GoDaddy získáte funkce, o kterých jsme hovořili v předchozích sekcích, neomezenou šířku pásma a úložiště a funkce online schůzek.

Bloggové tam nebudou rádi, když zjistíte, že ani nemůžete přidávat komentáře a hledat.

GoDaddy nemá mnoho funkcí, takže pokud hledáte něco jiného než nejjednoduššího možného webu, měli byste si zvolit Goixad Builder přes GoDaddy’s.

Plány Wix přicházejí s několika užitečnými funkcemi pro blogování. Kromě vyhledávání a komentářů existují možnosti pro kategorizaci příspěvků, sociální záložky a sledování výkonu.

Můžete také nahrávat videa přímo na svůj web. Počet videonahrávek, které můžete nahrát, je omezen na základě plánu, ke kterému jste přihlášeni. Tomu lze zabránit vložením videí na svůj web. Vkládání není omezeno pouze na videa; můžete vložit jakýkoli kód HTML.

Řekl jsem vám o většině funkcí Wixu v předchozích sekcích, ale jednu věc, kterou jsem nezmínil, je, že si můžete vybrat mezi použitím Google Analytics a Analytics Analytics.

Existují omezení šířky pásma a úložiště, která závisí na plánu, který si vyberete, ale iu nich je Wix v tomto srovnání s lepšími funkcemi.

Náklady na doménu Wix nebo GoDaddy

Pojď tati 4/5

Wix 4/5

Zde je částka, kterou vás za GoDaddy bude stát obnova domény:

 • .com: 17,99 $ / rok
 • .netto: 19,95 $ / rok
 • .org: 20,99 $ / rok
 • .info: 23,99 $ / rok
 • .mě: 19,99 $ / rok
 • .wiki: 39,99 $ / rok
 • .tv: 44,99 $ / rok

Jen mějte na paměti, že můžete registrovat více různých doménových rozšíření s GoDaddy než s Wix. Bylo by zbytečné je zde všechny vypsat, protože seznam je obrovský. Toto je pouze varování, abyste si mohli ověřit, zda si můžete zaregistrovat doménu, kterou chcete u Wix, dříve, než si vyberete tvůrce webových stránek.

Zde je kolik obnovy domény vás bude stát s Wix:

 • .com: 14,95 $ / rok
 • .netto: 14,95 $ / rok
 • .org: 14,95 $ / rok
 • .info: 14,95 $ / rok
 • .mě: 17,95 $ / rok
 • .wiki: 30,95 $ / rok
 • .tv: 32,95 $ / rok

Wix je o něco levnější pro registraci domény, ale nemůžete zaregistrovat všechna rozšíření, která můžete s GoDaddy.

Wix proti GoDaddy zákaznické podpoře

Pojď tati 5/5

Wix 4/5

GoDaddy má nepřetržitou telefonickou a živou podporu chatu. Impozantní věc na jejich podpoře je, že mají podpůrné týmy pro 53 různých zemí s telefonními čísly umístěnými v zemi. To znamená, že nemusíte utrácet spoustu peněz za mezinárodní hovory a můžete získat podporu ve vašem jazyce.

Wix má pouze telefonickou a diskusní podporu. Telefonická podpora je omezena na pracovní dobu, ale je dobré, že v editoru Wix již máte odpovědi na nejčastější problémy.

Rychlost, dostupnost a spolehlivost GoDaddy vs Wix

Pojď tati 5/5

Wix 5/5

Rychlost a dostupnost jsou jedním z nejdůležitějších faktorů pro web. Takto GoDaddy nedávno provedl tyto dva faktory:

Provozní doba: 99,91%
Doba odezvy: 315 ms

Wix a GoDaddy mají podobnou rychlost a provozuschopnost a v tomto ohledu dělají skvělou práci. Podívejte se, jak Wix v poslední době hraje:

Provozní doba: 99,93%
Doba odezvy: 347 ms

Ceny Wix vs GoDaddy

Pojď tati 4.5 / 5

Wix 4.5 / 5

Existují čtyři plány, ze kterých si můžete vybrat, a pouze ten nejdražší přichází s možností elektronického obchodování. Podívejme se na ně.

Základní: 10 $ / měsíc

 • 1 platforma pro seznam sociálních médií
 • 5 sociálních příspěvků a odpovědí / měsíc
 • 100 e-mailových marketingů za měsíc

Standardní: 15 $ / měsíc

 • 3 platformy sociálních médií
 • 20 sociálních příspěvků a odpovědí / měsíc
 • 500 e-mailových marketingů za měsíc

Prémium: 20 $ / měsíc

 • Neomezené platformy pro sociální média
 • Neomezené sociální příspěvky a odpovědi / měsíc
 • 25 000 e-mailových marketingů za měsíc

Elektronický obchod: 25 $ / měsíc

 • Neomezená platforma pro seznam sociálních médií
 • Neomezené sociální příspěvky a odpovědi / měsíc
 • 25 000 e-mailových marketingů za měsíc
 • Funkce elektronického obchodu

Se všemi plány GoDaddy získáte neomezenou šířku pásma a úložiště, ale kompromisem je, že získáte omezené platformy pro výpis sociálních médií, sociální příspěvky a sociální odpovědi.

Na jeden rok dostanete zdarma také firemní e-mailovou adresu a telefonní číslo firmy.

Funkce SEO jsou zahrnuty do všech plánů kromě nejlevnějšího plánu, takže možná budete chtít tento plán přeskočit. Přestože jsou plány GoDaddy o něco levnější než prémiové plány společnosti Wix, plány GoDaddy nejsou tak bohaté na funkce. Neexistuje ani žádný obchod s aplikacemi, který můžete použít pro další funkce, takže podle mého názoru má Wix lepší hodnotu za peníze.

Wix má pět plánů pro hosting webových stránek, zde je to, co je součástí každého z plánů:

Zdarma: 0 $ / měsíc

 • Šířka pásma 500 MB
 • 500 MB místa na disku
 • Přiřazená adresa URL: username.wixsite.com/siteadress
 • Wix reklamy na každé stránce
 • Wix favicon v URL

Combo: 13 $ / měsíc

 • Šířka pásma 2 GB
 • 3 GB místa na disku
 • 30 minut videa

Neomezeno: 17 $ / měsíc

 • Neomezená šířka pásma
 • 10 GB místa na disku
 • 1 hodina videa
 • 300 $ reklamní poukázky
 • App Booster App
 • Video Analytics App

Pro: 22 $ / měsíc

 • Neomezená šířka pásma
 • 20 GB místa na disku
 • 2 video hodiny
 • 300 $ reklamní poukázky
 • App Booster App
 • Video Analytics App
 • Kalendář událostí
 • Profesionální Logo
 • Soubory loga sociálních médií

VIP: 39 $ / měsíc

VIP plán má stejné funkce jako Pro plán, ale dostanete také prioritní reakci a VIP podporu.

Internetový obchod nelze vytvořit pomocí žádného z předchozích plánů. Pro eCommerce budete muset vybrat jeden ze svých obchodních plánů:

Obchodní Basic: 23 $ / month

 • 20 GB místa na disku
 • 5 hodin videa

Neomezené podnikání: 27 $ / měsíc

 • 35 GB místa na disku
 • 10 hodin videa
 • Profesionální logo
 • Soubory loga sociálních médií

Obchodní VIP: 49 $ / měsíc

 • 50 GB místa na disku
 • Neomezené hodiny videa
 • Profesionální logo
 • Soubory loga sociálních médií
 • Prioritní odezva
 • VIP podpora

K dispozici je také podnikový plán ve výši 500 USD. S tímto plánem získáte konzultace od odborníků z oboru a pomoc týmu Wix při založení vašeho podnikání a řešení všech problémů na cestě.

Hlavní rozdíly mezi plány Wix jsou množství místa na disku, které máte k dispozici, množství přehrávání videa, které můžete nahrát, a zda můžete vytvořit internetový obchod nebo ne..

Pěkným bonusem, který získáte u všech plánů, je bezplatná doména na 1 rok. Díky tomu je cena mezi systémy Wix a GoDaddy o něco vyrovnanější a zvyšuje se tím, že s Wixem získáte větší hodnotu za své peníze..

Závěr GoDaddy vs. Wix

Vítězem je Wix!

Wix je výkonnější tvůrce webových stránek. S Wixem budete dělat více věcí a dělat to vše s větší svobodou. GoDaddy vám umožňuje vytvářet webové stránky rychleji, ale Wix vám umožňuje vytvářet webové stránky podrobněji.

Nejčastější dotazy týkající se GoDaddy vs Wix

Mohu na webu GoDaddy použít web Wix?

Ano, je to možné u některého z prémiových plánů Wix. K plánu Wix můžete připojit název domény. Tímto způsobem zůstane vaše doména na GoDaddy, ale kdokoli, kdo navštíví vaši doménu GoDaddy, uvidí váš web Wix.

Jaký je rozdíl mezi GoDaddy a Wix?

Wix je tvůrce webových stránek, který také nabízí registraci domény a hosting pro váš web Wix. Wix je specializovanější, takže jeho tvůrce webových stránek má výkonnější funkce. GoDaddy, na druhé straně, nabízí některé další služby, kromě služeb pro tvorbu webových stránek a registraci domén. S GoDaddy můžete získat vyhrazené telefonní číslo a všechny druhy hostingu (hosting VPS, dedikované servery, hosting WordPress atd.).

Je Wix levnější než GoDaddy?

Kromě bezplatného plánu společnosti Wix je GoDaddy levnější než Wix. Plány Wix však mají více funkcí a lepší možnosti přizpůsobení. Tvůrce webových stránek společnosti Wix má vyšší kvalitu, takže i přesto, že jsou dražší, získáte s Wix za své peníze lepší hodnotu.

Je GoDaddy lepší než Wix?

GoDaddy nabízí více služeb než Wix. To znamená, že od GoDaddy se můžete dostat od Wixe. Když je porovnáme na základě služeb, které nabízejí (webový tvůrce), je Wix lepší než GoDaddy, protože má více funkcí a lepší možnosti přizpůsobení.

Používá se Wix snadněji než GoDaddy?

Celkově se celkem snadno používají. S Wixem je však jednodušší dělat některé věci, zatímco s GoDaddy je jednodušší něco dělat. Rychlé vytváření jednoduchých webových stránek je s GoDaddy snadnější než s Wix. Jakmile vytvoříte web, je snazší jej upravit pomocí Wix.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map