Srovnání Bluehost vs Dreamhost: Co je lepší v roce 2020?

Jaký je nejlepší způsob, jak uspět online? Před vytvořením skvělého webu nebo blogu budete potřebovat poskytovatele webhostingu.


Výběr přiměřené ceny a rychlého webhostingového servisu je však často zmatený a panický, zejména u méně technologicky zdatných. Vzhledem k tomu, že velký počet poskytovatelů hostingových služeb prohlašuje, že je nejlepší na dnešním trhu, je pro majitele webových stránek stále obtížnější vybrat správné řešení hostingu..

Abychom vám pomohli určit správnou webhostingovou službu, porovnali jsme Bluehost vs Dreamhost. Tito dva poskytovatelé jsou na trhu již roky a jsou známí svou kvalitou služeb; nemusíte se tedy obávat, že budou přes noc bez práce.

V této recenzi jsem postavil tyto dva poskytovatele webhostingu na pomoc majitelům webových stránek s odpovědí na jednu zásadní otázku: „Mezi společnostmi Bluehost a Dreamhost, což je lepší pro hostování vašich webových stránek?“

Logo HostGator

Náš webový výběr č. 1:
Získejte nejlépe hodnocený hosting za pouhých 20 minut
2,64 $ za měsíc

StartBloggingOnline.com schválil hosting

Bluehost a Dreamhost historie

Bluehost i Dreamhost byly založeny v roce 1996. To znamená, že přinášejí téměř stejnou úroveň zkušeností s webhostingem. Bluehost je však v soukromém vlastnictví Endurance International Group, která vlastní také další hostingové společnosti, včetně iPage a FastDomain..

Dreamhost, na druhé straně, byl založen vysokoškoláky Harvey Mudd College, mezi které patřili Sage Weil, Michael Rodriguez, Josh Jones a Dallas Bethune. Na rozdíl od společnosti Bluehost, která se specializuje hlavně na webhosting, nabízí Dreamhost také další služby, které zahrnují cloudové úložiště a cloud computing.

Připojte se ke školení ZDARMA

Chcete se dozvědět, jak sestavit 6 číselných autoritních stránek?

Připojte se k tomuto školení zdarma…

 • Konečně mají osvědčenou metodu k nalezení výnosných míst
 • Získejte přístup k spolehlivé metodě výzkumu klíčových slov
 • Naučte se, jak zadávat kvalitní obsah externě
 • Naučte se, jak vytvořit odkazy na bílý klobouk na vaše stránky bez bolesti hlavy

Srovnání funkcí Bluehost vs Dreamhost

Chcete-li zjistit, zda Dreamhost nebo Bluehost má lepší služby, zde je kompletní vyhodnocení jejich funkcí, jako je zákaznický servis a výkon.

Obě služby poskytují uživatelům vysoké úrovně uptime. Přestože Bluehost poskytuje svým klientům záruku dostupnosti 100%, skutečná dostupnost je 99,9%. To znamená, že máte jistotu vysoké viditelnosti, když vás uživatelé najdou na webu. Na druhou stranu, Dreamhost poskytuje svým klientům záruku 100% dostupnosti, ale poskytuje přibližně stejnou úroveň jako Bluehost.

Pokud jde o rychlost, obě služby jsou velmi rychlé. Jejich rychlé vykreslení bude působit na návštěvníky vašeho webu. DreamHost používá disky SSD (Solid State Drive), které pomáhají zlepšit rychlost načítání.

Pokud jde o provozuschopnost a rychlost vykreslování, neexistuje jasný vítěz mezi společnostmi Bluehost a Dreamhost, které fungují podobně

Obě hostingové služby nabízejí skvělý výkon pro webové stránky klientů. To je hlavní důvod, proč si mnoho majitelů webových stránek k nim vybudovalo důvěru.

Aby byla služba efektivnější, přidala společnost Bluehost inovace označovaná jako technologie segregace CPU. To umožňuje službě řídit procesor a chránit hostované weby před viry a spammery.

Logo DreamHostObě služby nabízejí možnost instalace WP jedním kliknutím. To znamená, že můžete snadno nainstalovat WP na svůj účet pomocí několika kliknutí.

Dreamhost zdokonalil svůj hosting WP, protože je také součástí týmu, který přispívá k růstu programování WordPress. Na druhou stranu je Bluehost jedním z nejpřitažlivějších poskytovatelů hostingu WordPress v oboru. Proto je to jeden z nejvíce testovaných poskytovatelů hostování WordPress a oficiální WordPress je drží ve velkém ohledu.

Navzdory popularitě hostingu společnosti Bluehost v oblasti WordPress se objevily obavy ohledně jejich závazku k uspokojení jednotlivých uživatelů. Je to způsobeno velkým počtem klientů, kteří využívají své plány hostingu. Proto, pokud chcete více přizpůsobený hosting WordPress, může být lepší zvážit Dreamhost.

Následující video je ukázkou toho, jak používat WordPress s Bluehost:

Chcete-li vědět, jak dobrá je společnost, je jednou z hlavních funkcí, kterou si můžete vyzkoušet, podpora zákazníků. Dobrý poskytovatel hostingu bude upřednostňovat spokojenost zákazníka zajištěním, že jakýkoli problém bude identifikován a rychle vyřešen. Toto je přístup, který Dreamhost i Bluehost používají k zaručení optimální spokojenosti uživatelů.

Obě společnosti poskytují svým zákazníkům nepřetržitou podporu prostřednictvím několika komunikačních kanálů, včetně e-mailu a telefonních linek. K diskusi o nejasných otázkách týkajících se hostingu můžete také použít živé rozhovory nebo vstoupit na jejich online fóra.

Dreamhost poskytuje uživatelům přístup ke své hostitelské příručce, která zahrnuje příspěvky, návody k webhostingu a triky pro odstraňování problémů.

Pro klienty Bluehost jim tato služba umožňuje iniciovat vstupenky, které je spojují s podporou. Mnoho lidí však dává přednost použití telefonních linek nebo živých chatů pro rychlou reakci.

Na podporu jsou služby zákaznické podpory obou společností opravdu dobré. To znamená, že neexistuje žádný přímý vítěz.

Ovládací panel poskytovatele webhostingu je bránou k přístupu k funkcím nabízeným prostřednictvím vybraného plánu. Bluehost používá průmyslový standard cPanel, který je považován za vysoce intuitivní. Uživatelé považují cPanel za působivý, protože usnadňuje navigaci prostřednictvím hostitelské služby.

Opravdu i noví vývojáři webu se naučí používat cPanel velmi rychle. CPanel je také flexibilní a umožňuje uživatelům snadno spravovat své hostitelské účty, rychle přenášet soubory, instalovat programy a spravovat zálohy.

Dreamhost se rozhodl pro ovládací panel navržený vlastníkem, který potřebuje nějaký čas, aby pochopil, jak funguje. Obě služby však usnadňují rychlý přenos souborů a přidávání úkolů pro opakované operace.

V tomto případě Bluehost předčí své soupeře za použití průmyslového standardního designu cPanel kvůli jeho snadnému použití.

Bluehost poskytuje 30denní záruku vrácení peněz od okamžiku, kdy si klient zakoupí vybraný plán. Toto platí pouze pro hostingové plány. Nezískáváte kredity za správní poplatky, doménová jména ani doplňky používané ve službě.

Je důležité si uvědomit, že Bluehost nemá pevně stanovené podmínky účtu. Pokud se tedy rozhodnete plán zrušit, bude vrácení daně vypočteno na základě nevyužité části období programu.

Pokud chcete lepší záruku vrácení peněz, je lepší jít za Dreamhostem. Poskytují uživatelům 97denní záruku vrácení peněz, která se jeví neodolatelná. Záruka vrácení peněz se nevztahuje na domény a služby třetích stran. Vrácení peněz je navíc možné pouze v případě, že platba byla provedena kreditní kartou.

Pokud jde o záruku vrácení peněz, Dreamhost vyhrává kvůli své rozsáhlé lhůtě vrácení peněz. Kromě toho mohou uživatelé také získat vrácenou částku, pokud zruší plán po uplynutí 97 dní.

Cenové plány Dreamhost vs Bluehost

Chcete-li využívat služby Dreamhost nebo Bluehost, prvním krokem je výběr preferovaného plánu. Zde je podrobnější pohled na funkce, které přicházejí s různými plány.

Doménové jméno

Plány Dreamhost i Bluehost poskytují uživatelům bezplatná doménová jména, když se přihlásí k odběru svých služeb. Pokud si z Dreamhostu vyberete sdílený hostingový plán, získáte také bezplatnou ochranu soukromí domény. To je zásadní pro ochranu vašeho webu před spamem a skrytí osobního obsahu před veřejností.

Zálohy souborů

Bluehost poskytuje uživatelům automatické zálohovací služby každý týden bez účtování dodatečných nákladů. Dreamhost však nabízí pouze záložní služby pro svůj hostingový plán WordPress. Pokud vyberete jiné plány hostingu, dostanete manuální zálohu pouze prostřednictvím ovládacího panelu.

Migrace webových stránek

Pro klienty, kteří již provozují webové stránky, Bluehost poskytuje speciální nabídku 99,99 $ na jejich migraci. Dreamhost však takovou službu nemá. Ačkoli někteří uživatelé naznačují, že náklady na migraci v Bluehostingu jsou relativně vysoké, je to lepší kvůli snadnosti přesunu webové stránky, aniž by museli najímat drahé webové designéry nebo stavět nové stránky od nuly..

Nejlevnější hostingová cena, kterou můžete získat v Bluehostingu, je 2,95 $ / měsíc na startovním sdíleném hostingovém plánu. Tento plán je dodáván s tříletým předplatným. Pokud se rozhodnete pro služby Dreamhost, nejlevnější hostingový plán je 8,95 $ / měsíc na sdíleném hostingovém plánu. Plán je dodáván s možností dvouletého předplatného.

Dreamhost poskytuje pravidelné nabídky, které pomáhají klientům platit méně za nejnižší cenu. Například služba nabízí 40% slevu, která pomáhá snižovat náklady na nejlevnější tarif z 8,95 $ na 5,95 $ každý měsíc.

Když porovnáte hostingové služby obou společností, Dreamhost poskytuje klientům všechny pokročilé funkce pro sdílený hosting. Bluehost však využívá pouze pokročilé funkce ve prémiových verzích svých plánů. Tyto pokročilé plány jsou také dražší.

Proto pro lidi, kteří se těší na levnější hostingové služby, je Bluehost lepší volbou.

Je důležité si uvědomit, že Bluehost nenabízí krátkodobé plány sdíleného hostování. Nejkratším možným obdobím je jednoroční předplatné. Dreamhost však uživatelům umožňuje přístup ke sdílenému plánu každý měsíc.

Sdílené hostingové plány

V Bluehostingu existují tři společné plány. Dreamhost však nabízí pouze jednu možnost pro klienty, kteří chtějí používat sdílený plán. Nezapomeňte, že ať už vyberete Dreamhost nebo Bluehost, neplatí se žádný instalační poplatek.

Hostingové plány VPS

Dreamhost i Bluehost nabízejí čtyři hostingové plány VPS, které jsme rozdělili na levnější a prémiové plány ve dvou tabulkách níže

Levnější plány VPS
Prémiové plány VPS

Vyhrazené hostingové plány

Po prostudování sdílených hostingových plánů VPS je čas obrátit se na vyhrazené hostingové plány. Bluehost nabízí tři plány, zatímco Dreamhost má dva. Podívat se zblízka.

Pokud se rozhodnete pro služby Dreamhost, uživatelé si mohou vybrat preferovanou konfiguraci na základě cílených dedikovaných serverů. Jejich specializovaný hostingový plán platí pro uživatele, kteří dávají přednost ročnímu předplatnému, 149 $ měsíčně. Pro ty, kteří si vyberou měsíční předplatné, však cena stoupne až na 169 $ každý měsíc.

Zde je zjednodušené srovnání služeb Dreamhost a Bluehost:

Kdo je vítěz, Dreamhost nebo Bluehost?

Z výše uvedeného srovnání různých funkcí nabízených Dreamhostem a Bluehostem se zdá, že Bluehost má oproti svému soupeři malou výhodu. Díky svým uživatelským plánům je flexibilnější, nabízí lepší škálovatelnost a působivé migrační služby. Rovněž poskytuje uživatelům automatické zálohy.

Pokud se rozhodnete pro Dreamhost, jeho služba nabízí lepší flexibilitu při konfiguraci dedikovaného serveru, delší záruku vrácení peněz a ochranu názvu domény.

Je důležité si uvědomit, že neexistuje žádný jediný vhodný hostingový plán pro všechny vaše potřeby. Pokud například cílíte větší flexibilitu s dedikovanými servery, je lepší jít za Dreamhostem. Bluehost je však lepší volbou pro uživatele, kteří cílí na sdílený hosting.

Chcete-li vybrat ideálního poskytovatele hostingových služeb, je vhodné zkontrolovat vaše potřeby hostingu a vyhlídky na růst a pomocí naší recenze Dreamhost a recenze Bluehost se můžete podívat do věcí ještě hlouběji..

Doufáme, že vám tato recenze Bluehost vs Dreamhost pomohla při výběru ideální služby pro vaši situaci.

Logo HostGator

Náš webový výběr č. 1:
Získejte nejlépe hodnocený hosting za pouhých 20 minut
2,64 $ za měsíc

StartBloggingOnline.com schválil hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map