Srovnání služeb RackSpace vs AWS Cloud Storage Service 2020

Cloud Storage ServicePokud hledáte společnost založenou na cloudovém úložišti, je pravděpodobné, že máte Rackspace a Amazon Web Services (AWS) jsou dvě z vašich nejlepších možností. Obě společnosti jsou jedničkou v oboru a nabízejí širokou škálu služeb správy dat, vysokorychlostního výkonu a spolehlivých serverů.


Ale která společnost je pro vás ta pravá? Mají mnoho podobných funkcí a obě jsou společnostmi s velkou reputací. To může ztížit rozhodování.

Každá společnost má však své silné a slabé stránky. Zde porovnám Rackspace a AWS a zjistím, jak se hromadí, pokud jde o cenu, rychlost, spolehlivost, zabezpečení, vývojářskou základnu a zákaznický servis..

Než se do toho pustím, zde jsou základy cloudového úložiště a také dvě společnosti.

Co je cloudové úložiště?

Tradiční ukládání dat zahrnuje uchovávání všech vašich informací na jednom serveru. Problém je v tom, že hostování velkého množství dat na jednom místě může zabrat hodně místa a vaše data mohou být zranitelná, pokud je server poškozen..

Cloud computing byl vyvinut jako způsob řešení tohoto problému. S cloudovou hostingovou službou jsou vaše data uložena na serverech třetích stran. K datům se připojujete přes internet.

Připojte se ke školení ZDARMA

Chcete se dozvědět, jak sestavit 6 číselných autoritních stránek?

Připojte se k tomuto školení zdarma…

 • Konečně mají osvědčenou metodu k nalezení výnosných výklenků
 • Získejte přístup k spolehlivé metodě výzkumu klíčových slov
 • Naučte se, jak zadávat kvalitní obsah externě
 • Naučte se, jak vytvořit odkazy na bílý klobouk na vaše stránky bez bolesti hlavy

A aby bylo zajištěno, že budete mít vždy přístup k vašim datům, budou uložena na více serverech najednou. Pokud jeden server nefunguje kvůli údržbě, budete mít stále přístup ke všem svým datům.

Co je skvělé na cloudovém úložišti? Umožňuje přístup k vašim datům kdekoli, kde máte připojení k internetu. Nemusíte mít s sebou fyzický pevný disk. Ukládá také vaše data na více serverech. To znamená, že vždy existuje záloha, pokud se na jednom ze serverů něco pokazí.

Cloudové úložiště pro malé firmy

S rostoucím množstvím dat se společnosti poskytující cloudové služby staly stále více populární. Technologické společnosti jsou široce využívány k hostování svých dat a ke streamování služeb k poskytování obsahu.

Menší podniky se však začínají také spoléhat na cloudové služby. Společnosti cloudového úložiště vám umožňují ukládat data jako větší společnosti a poskytují vám přístup k celé řadě služeb, které byste jednoduše neměli, pokud byste se pokusili spravovat svá data sami. Pomáhají také shromažďovat více zákaznických dat, což je zásadní pro dodání vlastních produktů.

Jak se začalo objevovat stále více společností poskytujících cloudové úložiště, Rackspace a AWS se proměnily ve dva vedoucí výrobce v oboru, kteří nabízejí širokou škálu služeb cloudového úložiště.

AWS: Přední výrobce v oboru

Logo AWSPokud jde o webové služby, jedná se o světovou jedničku. Datová centra AWS jsou v 9 regionech po celém světě a jsou společností, která si vybrala mnoho největších streamovacích služeb. Její podnikání v oblasti cloudových úložišť je výrazně větší než 10 nejbližších konkurentů.

AWS nabízí virtuální servery a cloudové úložiště, ale má také další služby, jako je výpočetní technika bez serverů. Provozují cloudové servery z různých geografických lokalit po celém světě.

Bezplatná doména s hostingem

Rackspace – hodný konkurent

Rackspace je mnohem menší společnost než AWS. Přesné údaje nejsou k dispozici, ale zisk společnosti je menší než desetina zisku společnosti AWS. Ačkoli mnohem menší než AWS, byla založena před 8 lety, v roce 1998.

Navzdory své velikosti je Rackspace legitimním konkurentem AWS. Přestože nenabízejí tak široké spektrum služeb, konkurují, pokud jde o virtuální servery a cloudové úložiště.

Rackspace vs AWS: Jak se porovnávají

Nyní, když jsem prošel krátkým úvodem, porovnám oba konkurenty na různých různých funkcích.

Jak tedy porovnat tyto dvě služby, pokud jde o stanovení cen? Tato otázka nemá přímou odpověď. Proč? Služby používají velmi odlišné cenové modely, takže je obtížné je přímo porovnávat.

Existují však některé zásadní rozdíly v systémech stanovení cen obou společností. Rackspace má jednodušší plány, které mají tendenci mít o něco nižší ceny na vstupní úrovni. Pokud nepotřebujete tolik prostoru cloudového serveru, můžete nakonec zaplatit méně za Rackspace.

Tato nižší cena však přichází za cenu přizpůsobení. Rackspace nemá tolik plánů jako AWS, takže je těžší najít ten, který je přizpůsoben vašim konkrétním potřebám. Pro mnoho malých podniků to nebude záležet.

Pro velké společnosti však může nedostatek přizpůsobených plánů vést k plýtvání penězi na zbytečné služby. Kromě svých přizpůsobených plánů založených na různých službách vám AWS také umožňuje zvolit plán, ve kterém získáte více místa v době mimo špičku, když je provoz na jejich serverech nižší. To je skvělý způsob, jak ušetřit nějaké peníze a AWS co nejlépe využít svůj náhradní prostor na serveru. S Rackspace nebudete mít tuto možnost.

Kdo vyhrává

Při porovnání cen Rackspace a Amazonu neexistuje jasná odpověď na to, kdo je lepší. Žádná společnost nebude levnější pro všechny uživatele. Pokud jste malá firma bez obrovských potřeb pro ukládání dat, pak bude pravděpodobně nejvýhodnější Rackspace.

Ale pokud jste větší korporace s více daty a specifickými potřebami, můžete si vybrat více peněz, pokud se rozhodnete pro AWS.

Pokud jde o bezpečnost, obě společnosti nabízejí působivou škálu ochrany. Bez ohledu na to, kterou službu si vyberete, vaše data budou v bezpečí.

Vaše data, stejně jako na jakékoli platformě cloudového úložiště, jsou umístěna na více serverech. Pokud dojde k selhání jednoho serveru nebo dojde k výpadku kvůli údržbě, budete mít stále přístup k vašim datům.

A všechna zařízení serveru mají vynikající zabezpečení na místě. Pokud se chcete o těchto zařízeních dozvědět více, dostanete se na první pohled sem:

Každý z nich má svůj vlastní bezpečnostní protokol s technickými specifikacemi, které půjdou nad hlavami kohokoli kromě techniků kybernetické bezpečnosti. Pro většinu uživatelů je ochrana nabízená těmito technologiemi zhruba stejná.

A obě společnosti nabízejí určené servery, takže nebudete muset sdílet server s jinými účty.

Někteří uživatelé se mohou obávat geografického umístění fyzických serverů. Pokud vás to zajímá, AWS může být lepší volbou, protože má na výběr 16 geografických lokalit, oproti 6 nabízeným Rackspace.

Mějte však na paměti, že 6 lokalit nabídne dostatek zeměpisných možností, abyste měli možnost najít místo, kde budou vaše data v bezpečí.

Kdo vyhrává

Která služba je bezpečnější? Pro téměř všechny uživatele není znatelný rozdíl v ochraně zabezpečení mezi Rackspace a AWS. Pokud chcete trochu více flexibility, pokud jde o geografické umístění, pak může být AWS lepší volbou. Jinak vám Rackspace poskytne veškerou potřebnou ochranu.

Recenze RackspaceNabídne jedna služba spolehlivější výkon? Obecně je odpověď ne. Pro srovnání spolehlivosti využiji uptime obou společností. Toto jednoduše odkazuje na procento času, kdy jsou servery funkční a vaše data jsou k dispozici.

Obě společnosti slibují, že budou mít na svých serverech provozuschopnost nejméně 99,9%. Toto je právní smlouva o poskytování služeb, ne jen prázdný slib. A z velké části to obě společnosti splňují. Z obou služeb získáte spolehlivý a konzistentní výkon.

Přestože společnosti mají působivou historii výkonnosti, měly své problémy. Rackspace má v minulosti výpadky, i když v posledních letech mají velmi čistý rekord. V záznamu AWS najdete také několik drobných vad, ale také jsou velmi spolehlivé.

Kdo vyhrává

Někteří uživatelé mohou raději jít s Amazonkou pouze na základě své pověsti. Ale na základě minulého výkonu neexistuje důkaz, že jedna služba má trvale lepší provozuschopnost. Získáte spolehlivé úložiště dat, ať už si vyberete Rackspace nebo AWS.

Zde si můžete všimnout rozdílu mezi těmito dvěma službami. Mnoho uživatelů uvádí, že Rackspace má lepší výkon, pokud jde o rychlost. To znamená, že pokud zvolíte Rackspace, budete mít přístup k vašim datům o něco rychleji.

Vezměte si to však se zrnkem soli. Obě společnosti nabízejí řadu produktů, což ztěžuje srovnání rychlosti od hlavy k hlavě. AWS umožňuje mnoho uživatelských úprav serverů, což může mít dopad na výkon.

AWS je předním poskytovatelem cloudových služeb, s nespočetným množstvím streamovacích služeb, které jim důvěřují k hostování jejich dat. Pokud je služba AWS dostatečně rychlá pro streamování služeb, měla by být schopna zpracovat vaše data.

Kdo vyhrává

Rackspace zde může mít nepatrnou výhodu, ale pravděpodobně si to nevšimnete. AWS je výběr cloudových dat mnoha předních světových technologických společností.

Pokud chcete, aby na vás čekala služba, která na vás čeká tisíce předpřipravených nástrojů, měli byste se rozhodnout pro AWS. Vyvinuli rozsáhlou síť vývojářů usnadněním vývoje na svých serverech.

Rackspace se pokusil tuto mezeru zúžit. Ale prostě nemají zdroje ani vliv, aby přilákali tolik vývojářů jako AWS. Pokud jste však malá firma, která hledá úložiště cloudových dat, pravděpodobně nebudete tyto nástroje potřebovat.

AWS je skvělé pro ty, kteří potřebují vyvinout vysoce přizpůsobená datová řešení. Ale pokud potřebujete někoho, kdo se o vás postará, má Rackspace více než dostatek infrastruktury, aby vám i vašim datům vyhovoval.

Kdo vyhrává

Tohle není ani blízko. AWS vyhrál ve vypuknutí. Pokud potřebujete vývojářské nástroje, AWS je vynikající volbou, která vám poskytuje veškerou flexibilitu, kterou potřebujete k přizpůsobení serverů.

S Rackspace nebudete mít tolik možností. Rychle rozšiřují svou knihovnu nástrojů, takže jejich přizpůsobování se každým dnem zlepšuje. Stále však mají hodně práce, aby udrželi krok s AWS.

Zabalení: AWS vs Rackspace

Ze všech výše uvedených srovnání byste měli nyní vidět, že Rackspace a AWS jsou vynikající služby. Pro většinu uživatelů to opravdu není tolik, co by je oddělilo, a získáte skvělý výkon od obou společností.

Existují však případy, kdy je jedna služba lepší než druhá. Pokud pro správu serveru potřebujete rozsáhlou knihovnu vývojářských nástrojů, je AWS jasnou volbou. Jste velký podnik s velkým objemem dat a potřebujete přizpůsobené vývojové nástroje? Pak byste také měli zvolit AWS.

Pokud jste malá firma a chcete, aby někdo spravoval vaše servery za vás, jděte s Rackspace. A pokud chcete osobní, vstřícný a vstřícný zákaznický servis, jsou také tou nejlepší volbou.

Porovnejte plány nabízené Rackspace a AWS

Ceny a služby se velmi liší, takže nejlepší možností je podívat se na konkrétní plány každé společnosti a pokusit se najít ten, který vyhovuje vašim potřebám. To může frustrovat ty, kteří hledají snadnou odpověď, ale pomůže vám najít službu cloudového úložiště, která nejlépe vyhovuje vašemu podnikání.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map