NameCheap vs GoDaddy Porównanie 2020: Kto jest najlepszy?

Jeśli chcesz hostować swoją witrynę, musisz zastanowić się, co host ma do zaoferowania, i porównać to z ceną. W idealnym przypadku możesz znaleźć osobę, która oferuje potrzebne funkcje w cenie, na którą nie tylko możesz sobie pozwolić, ale nie masz nic przeciwko płaceniu.


Nowe firmy muszą szczególnie uważnie śledzić swoje budżety. Jednak w niektórych przypadkach warto wybrać plan lub produkt, który kosztuje więcej, jeśli pozwoli to zaoszczędzić czas i problemy na dłuższą metę. Właśnie ta recenzja pomoże ci ustalić: kto oferuje największą wartość, jeśli chodzi o hosting?

Poniżej dowiesz się, jak NameCheap i GoDaddy porównują kilka istotnych kategorii. Podam również zwycięzcę kategorii i zwycięzcę ogólnego na zakończenie tej recenzji.

Logo HostGator

Nasz najlepszy hosting hostingowy:
Uzyskaj najwyżej oceniany hosting za tak niewiele, jak
2,64 USD miesięcznie

StartBloggingOnline.com zatwierdził hosting

7 funkcji do oceny NameCheap i GoDaddy

Poniżej zdefiniowałem 7 funkcji lub kategorii funkcji, których użyłem do oceny zarówno NameCheap, jak i GoDaddy, aby dowiedzieć się, który host oferuje najbardziej wiarygodne i rozsądne plany za cenę, którą za nie płacisz.

Przede wszystkim porównałem najbardziej podstawowe plany dla każdego większego poziomu hostingu oferowanego przez GoDaddy lub NameCheap.

Dołącz do DARMOWEGO szkolenia

Czy chcesz dowiedzieć się, jak zbudować 6 witryn z danymi liczbowymi??

Dołącz do tego bezpłatnego szkolenia dla…

 • Wreszcie mają sprawdzoną metodę znalezienia rentownych nisz
 • Uzyskaj dostęp do niezawodnej metody badania słów kluczowych
 • Dowiedz się, jak zlecać wysokiej jakości treści
 • Dowiedz się, jak tworzyć białe linki do swojej witryny bez bólu głowy

Po drugie, zostaną omówione opłaty i dodatkowe funkcje, za które może być konieczne opłacenie oprócz planu hostingowego. Jest to ważne, ponieważ chociaż niektóre firmy oferują standardowe rozwiązania (takie jak certyfikat SSL lub pakiet zabezpieczeń), inne hosty będą prosić o więcej, jeśli chcesz.

Po tym, jakich funkcji nie uzyskasz, omówimy niektóre z nich. Są to rzeczy, które wyróżniają się jako cenne dla większości właścicieli witryn lub szczególnie wyjątkowe funkcje konkretnego hosta.

Chcesz, aby Twoja strona była dostępna i dostępna tak często, jak to możliwe. Ze względu na konserwację i wysoce techniczny charakter procesu hostingu, od czasu do czasu wystąpi „blip” lub chwilowe przestoje w trakcie korzystania z hostingu. Wiele razy będzie to niezauważalne.

Szybkość strony jest zwykle ważniejsza, ale wszyscy główni dostawcy hostingu mieszczą się w określonym standardzie szybkości strony. Jest to jednak kwestia, o której wiele osób ma pytania. I nie bez powodu, ponieważ może to – choć w niewielkim stopniu – wpłynąć na pozycję ich witryn w wyszukiwarkach.

Jak łatwo będzie skonfigurować i zarządzać witryną? Czy będą dostępne instrukcje, kreatory, instalatory lub samouczki?

Istnieje duża szansa, że ​​co najmniej jedna trzecia osób, które to przeczytają, chce wiedzieć, jak łatwo będzie zainstalować WordPress lub inny CMS. Właśnie dlatego otrzymujemy własną sekcję. Ogólnie musisz wiedzieć, czy będziesz w stanie uzyskać wsparcie, gdy będziesz go potrzebować. Dlatego oceniłem nie tylko kanały obsługi klienta i zasoby samoobsługowe, ale także czasy reakcji i dokładność.

Porównanie NameCheap vs GoDaddy

Powyższe 7 czynników zostanie wykorzystanych do oceny, który z tych dostawców, NameCheap lub GoDaddy, oferuje największą wartość ogółem. Jeśli wolisz wiedzieć, kto jest naszym ogólnym zwycięzcą, niż przejść kategoria po kategorii, możesz przejść do wniosku.

NameCheap vs GoDaddyPodczas sprawdzania wartości należy spojrzeć na ceny i plany NameCheap vs. GoDaddy. Kiedy zastanawiasz się nad poniższymi planami, ważne jest, aby znać różnicę między chmurą, VPS, hostowaniem dzielonym i serwerem dedykowanym. Możesz dowiedzieć się więcej o różnicach, oglądając poniższy film lub czytając podane definicje. Jeśli już wiesz, co oznaczają te warunki, możesz przejść do faktycznej recenzji tej sekcji.

Shared Hosting

Hosting dzielony to najtańszy hosting, jaki możesz uzyskać. To jest miejsce, w którym Twoja strona internetowa i wiele innych stron internetowych współużytkuje jeden serwer, a istnieje niewiele, jeśli w ogóle, wyraźnych granic. Korzystając z popularnego przykładu, jest to tak, jak w przypadku Twojej witryny i wszystkich innych witryn pozostających w tym samym hostelu przy użyciu tych samych udostępnionych zasobów.

Darmowa domena z hostingiem

Hosting VPS

Hosting VPS ma wyraźniejsze granice niż hosting współdzielony. Tak, wszyscy współużytkują ten sam serwer, ale w większości przypadków istnieją wyraźne limity i mniej witryn hostowanych na serwerze. Zasoby są bardziej ostrożnie zarządzane, a skoki ruchu z innych stron internetowych mają mniejszy wpływ na Ciebie. To jest jak wynajęcie mieszkania w budynku mieszkalnym ze wspólnymi częściami wspólnymi.

Hosting w chmurze

Hosting w chmurze jest podobny do hostingu VPS, a wielu hostów internetowych traktuje je tak samo. To lub oferują osobne plany, które wyglądają i działają tak samo, gdy ich używasz.

Jednak za kulisami hosting w chmurze oznacza, że ​​zasoby są rozproszone na kilku komputerach, podczas gdy w hostingu VPS wszyscy korzystają z tego samego serwera fizycznego. Pod względem wydajności, jeśli spodziewasz się szybkiego rozwoju witryny, zwykle zaleca się rozpoczęcie od VPS lub chmury.

Dedykowane serwery

Serwery dedykowane są najdroższą warstwą, ponieważ Twoja witryna (lub witryny, jeśli planujesz hostować więcej niż jedną) jest przechowywana na tym samym prywatnym, fizycznym serwerze. Oznacza to, że żadna inna strona internetowa nie będzie udostępniać twoich zasobów. To jest jak wynajęcie własnego prywatnego domu.

WordPress i „Zarządzane” plany hostingowe: Zarządzane plany hostingowe to „specjalne” typy planów, które mogą być oferowane przez danego hosta internetowego. Nie są one standardowe i mogą być trudne do porównania. Popularne plany zarządzane są zazwyczaj związane z WordPress lub e-commerce.

Cennik NameCheap

Przegląd hostingu NameCheapNameCheap polega na oferowaniu najtańszych usług. Ale czy są warte nawet niskich, niskich opłat NameCheap?

Wszystkie plany NameCheap są rozliczane co roku, a nie co miesiąc. Ich najmniejszy plan, „Stellar”, oferuje 20 GB miejsca na dysku z akceleracją SSD, hosting dla trzech domen i niezmierzone pasmo. To 1/10 miejsca, które GoDaddy oferuje za około 1/3 ceny, którą GoDaddy prosi o najbardziej podstawowy plan.

Ich następny poziom oferuje nieograniczoną liczbę opcji, porównywalną z „planem luksusowym” GoDaddy. Będzie Cię to kosztować 52,88 USD rocznie, z dużą zniżką w pierwszym roku. To około połowa planu GoDaddy kosztowałby Cię przez rok (przed ewentualnymi zniżkami).

Ich „biznesplan”, który – podobnie jak GoDaddy – jest planem VPS, kosztuje 98,88 USD rocznie i jest wyposażony w porównywalną pamięć, przepustowość i zbudowane nieograniczone strony internetowe. To około ¼ tego, co kosztowałby podobny plan GoDaddy.

Ceny GoDaddy

GoDaddy oferuje serwery współdzielone, VPS i dedykowane. W tej chwili nie oferują hostingu w chmurze lub mogą oferować to w ramach swoich usług biznesowych, nie mówiąc wprost, że jest to coś, z czego korzystają.

Ich podstawowy plan na 7,99 USD miesięcznie jest w porządku, jeśli jesteś nowy na stronach internetowych i po prostu chcesz grać z hostingiem. Jest bardzo ograniczony, ale pozwala korzystać z tych samych funkcji i interfejsu, co lepszy plan.

Kolejne uaktualnienie pozwala na hostowanie nieograniczonej liczby domen i posiadanie nieograniczonej przestrzeni dyskowej z tymi samymi funkcjami, co podstawowy plan. Kosztuje tylko 10,99 USD miesięcznie.

Jeśli potrzebujesz więcej mocy lub chcesz zbudować witrynę biznesową, którą chcesz zapewnić, aby była na bieżąco i mogła obsłużyć spory ruch, możesz chcieć biznesplanu. Ceny zaczynają się od 19,99 USD miesięcznie i zawierają kilka funkcji specyficznych dla e-commerce, ale niewiele więcej.

Hosting dedykowany jest znacznie droższy, począwszy od około 80 USD miesięcznie za najmniejsze opcje. Otrzymasz również 3 dedykowane adresy IP, a także bezpłatny SSL (na jeden rok).

Zwycięzca?

Jeśli planujesz uruchomić tylko kilka witryn biznesowych lub jedną witrynę internetową, NameCheap wygrywa. Oferują najniższe ceny dla tego rodzaju planów. Jeśli potrzebujesz więcej, potrzebujesz innego hosta.

Jeśli NameCheap jest tak tanie, czy to oznacza, że ​​ogólnie oferuje mniej? Czy GoDaddy ma po prostu więcej na poziomie podstawowym?

NameCheap

NameCheap nie powoduje, że płacisz za wiele dodatków, a oferowane przez nich dodatki (porównane w następnej sekcji) są dostępne dla wszystkich, nawet jeśli masz ich najtańszy wspólny plan hostingowy. Ponieważ jedną z przyczyn domowych NameCheap jest „wolny i równy internet”, w tej przestrzeni spełniają swoje ideały.

Idź Tato

GoDaddy pobiera (dużo) opłaty za certyfikaty SSL i funkcje bezpieczeństwa, które powinny być standardem. Oferują ci również niektóre rzeczy za darmo przez rok, a następnie obciążają Cię w następnym cyklu rozliczeniowym, niezależnie od tego, czy korzystałeś z tej funkcji, czy nie, chyba że wyraźnie zrezygnujesz.

Zwycięzca?

NameCheap oferuje to, co oferuje dla wszystkich. Nie próbują ukryć, za co zapłacą później

Co oferują ci dwaj gospodarze, czego nie może zrobić większość innych firm hostingowych?

NameCheap

NameCheap oferuje bezpłatne certyfikaty SSL dla wszystkich klientów, bez względu na wybrany plan. Zdają sobie sprawę, że teraz certyfikaty SSL są obowiązkowe w większości aplikacji i są dostępne dla Ciebie.

NameCheap oferuje również przyzwoity kreator stron internetowych, który pozwoli ci zbudować podstawową stronę informacyjną z wieloma mediami społecznościowymi i wtyczkami wideo do zarządzania twoimi treściami. Dostępne są również proste instalacje WordPress.

Namecheap oferuje również bezpłatne usługi tworzenia kopii zapasowych i 50 baz danych MySQL, nawet z ich planem wartości. Są to rzeczy, które są znacznie bardziej ograniczone lub całkowicie pozbawione innych ofert i innych firm hostingowych.

Idź Tato

GoDaddy oferuje wiele rzeczy, które są podobne do tego, co daje Ci NameCheap. Przyzwoity kreator stron internetowych, instalacje WordPress jednym kliknięciem lub instalacje 1 kliknięciem dla setek innych aplikacji.

Jeśli zdarzyło Ci się mieć dedykowany serwer lub biznesplan wyższego poziomu, możesz również uzyskać kilka rzeczy – na przykład bezpłatną rejestrację domeny lub niektóre motywy lub wtyczki opracowane przez GoDaddy.

Zwycięzca?

NameCheap oferuje więcej funkcji wszystkim, nie tylko użytkownikom wyższego poziomu. W związku z tym NameCheap wygrywa w tej kategorii. Ogólna niezawodność oznacza, że ​​podstawowa strona załaduje się w niecałą sekundę na komputerze lub telefonie komórkowym, podczas gdy czas pracy pozostanie na poziomie ponad 99,9%. Jeśli ładowanie strony trwa zbyt długo, niezależnie od tego, czy jest to wina hosta, czy sama strona jest zbyt „duża”, spowoduje to natychmiastowe opuszczenie strony przez użytkowników.

NameCheap

NameCheap łatwo spełnia te standardy. Ich strony ładują się szybko i pozostają wystarczająco często, aby spełniać lub przekraczać standardy branżowe w najnowszych testach. Jednak do ubiegłego roku mieli ogólną ocenę dostępności na poziomie 99,98%, nieco mniej niż ich najlepsi konkurenci.

Idź Tato

GoDaddy ma podobny czas ładowania strony i ogólną ocenę niezawodności.

Zwycięzca?

Nie trzeba tu wiele mówić. Z każdym hostem masz tak samo krótki czas wczytywania strony i równie niezawodny wskaźnik dostępności. Obie te firmy hostingowe spełniają lub przewyższają standardy branżowe – to remis.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z witryn i hostingu, ale chcesz wczoraj otworzyć witrynę, musisz o tym wiedzieć.

NameCheap

Łatwy w użyciu kreator stron internetowych, który pozwala szybko uzyskać stronę (i nie bombarduje Cię kilkoma setkami szablonów niskiej jakości), to Twoja pierwsza opcja od NameCheap. Jest łatwy w użyciu i łatwo dostępny z interfejsu cPanel.

Modyfikacje wprowadzone w cPanel sprawiają, że jest łatwy w użyciu dla wszystkich, bez względu na to, czy korzystali z tego narzędzia wcześniej, czy nie.

W przypadku handlu elektronicznego masz kilka bezpiecznych aplikacji do wyboru w instalatorze aplikacji NameCheap. WordPress i WooCommerce są dostępne i łatwe w konfiguracji.

Idź Tato

GoDaddy używa również zmodyfikowanego cPanel. Ich jest nieco bardziej skomplikowane i zagracone, podobnie jak ich twórca stron internetowych.

Jeśli wszystko czego potrzebujesz to WordPress lub inny CMS, GoDaddy również to oferuje. Rozpoczęcie pracy za pomocą kilku kliknięć jest łatwe. Ich rozwiązanie e-commerce, zarówno dla biznesplanów, jak i lepszych, jest również łatwe w użyciu, aczkolwiek ograniczone i nieco powolne.

Zwycięzca?

Namecheap jest prosty i bezpośredni. Ma dobrze zaprojektowany niestandardowy cPanel i świetny kreator stron internetowych. Być może już wiesz, jak pójdzie to porównanie NameCheap vs GoDaddy z kompatybilnością CMS. Zostały one wyrównane pod względem funkcji – czy tak pozostanie?

NameCheap

Namecheap oferuje jedną z najłatwiejszych instalacji WordPress. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć możesz zainstalować WordPress lub zestaw innych CMSów lub aplikacji i gotowe do pracy.

Idź Tato

GoDaddy oferuje podobny proces. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć lub jednego kliknięcia, jeśli chcesz, aby wypełniły niektóre z twoich szczegółów, możesz uruchomić CMS lub aplikacje.

Jeśli wybierzesz zarządzaną instalację WordPress, wybranie GoDaddy oznacza również, że uzyskasz dostęp do kilku motywów i wtyczek Premium za darmo. Tylko za dodatkowe koszty związane z zarządzaniem instalacją przez GoDaddy. Oznacza to, że instalują aktualizacje i tworzą podstawowe kopie zapasowe.

Zwycięzca?

GoDaddy oferuje hosting i plany zarządzane dla WordPress. Namecheap nie. Oznacza to, że GoDaddy wygrywa w tej kategorii, chociaż jeśli zdecydujesz się zainstalować WordPress na własną rękę lub podstawowy plan hostingowy, zostaną one równo dopasowane.

Ile czasu zajmie uzyskanie odpowiedzi, gdy jej potrzebujesz, i czy ta odpowiedź będzie przydatna? Oto odpowiedzi, które znajdziesz tutaj.

NameCheap

NameCheap nie oferuje wsparcia telefonicznego. Możesz przesłać bilet lub skorzystać z systemu czatu na żywo. Tak czy inaczej, prawdopodobnie otrzymasz szczegółową odpowiedź lub prośbę o dodatkowe informacje w ciągu kilku minut. Czas oczekiwania jest krótki, a pracownicy pomocy technicznej wiedzą, o czym mówią.

NameCheap oferuje również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Idź Tato

GoDaddy oferuje wsparcie telefoniczne 24/7, czat na żywo i wsparcie oparte na biletach. Możesz spodziewać się odpowiedzi z dowolnego z tych źródeł w ciągu kilku minut, chociaż eskalacja problemów (wymagających specjalistycznej wiedzy) może potrwać dłużej.

GoDaddy oferuje również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. To nic specjalnego, ale może to być coś, co musisz wiedzieć lub użyć, jeśli zdecydujesz się na GoDaddy i skończysz żałować.

Zwycięzca?

GoDaddy jest wyjątkowy, oferując wsparcie telefoniczne. Spośród wszystkich recenzowanych przeze mnie gospodarzy zazwyczaj zdobywają najlepsze wsparcie dla tego i tego samego. To świetna rzecz dla nich. Jest to jednak nie tylko wsparcie telefoniczne, ale także krótkie czasy reakcji podczas połączenia. Kiedy ostatni raz spędziłeś całą minutę przed połączeniem się z przedstawicielem?

GoDaddy vs NameCheap: nasz wniosek

GoDaddy vs NameCheap, ich ogólny hosting jest porównywalny. Jeśli szukasz wartości, to właśnie tam wygrywa NameCheap. Oferują więcej za mniej i robią to konsekwentnie. Oferują również obsługę klienta i ogólną stabilność, której nie można oczekiwać po tych cenach.

Jeśli chcesz więcej za mniej, NameCheap jest twoim zwycięzcą. To świetna firma, z którą możesz współpracować, gdy zaczynasz, i rozwijać się wraz z tworzeniem witryny.

Jeśli potrzebujesz hosta, który oferuje więcej niż VPS, to wykluczyłeś NameCheap. Oferują tylko dość standardowy plan VPS, bez dedykowanych serwerów.

Logo HostGator

Nasz najlepszy hosting hostingowy:
Uzyskaj najwyżej oceniany hosting za tak niewiele, jak
2,64 USD miesięcznie

StartBloggingOnline.com zatwierdził hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map