Porównanie Vultr vs Linode: Który hosting jest dla Ciebie najlepszy?

Czy zawęziłeś wyszukiwanie idealnego dostawcy hostingu opartego na chmurze do Vultr lub Linode?


Obie są doskonałymi opcjami, z szeregiem niezawodnych funkcji. Ale nawet w pojedynczym porównaniu, jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze.

Wraz z ceną wskaźniki takie jak dostępna pamięć masowa, przepustowość i liczba rdzeni procesora mogą stać się nieporęczne do porównania. Dodaj czynniki, takie jak sposób rozliczania, i szybko staje się on przytłaczający.

Jeśli to brzmi jak ty, kontynuuj czytanie podziału Vultr vs Linode, który nie tylko analizuje dane techniczne, ale pokazuje, dlaczego każdy dostawca hostingu w chmurze jest dobrym rozwiązaniem.

Dowiesz się drobiazgowych szczegółów, ale także dlaczego te szczegóły mają znaczenie, w łatwy, jednorazowy sposób.

Logo HostGator

Nasz najlepszy hosting hostingowy:
Uzyskaj najwyżej oceniany hosting za tak niewiele, jak
2,64 USD miesięcznie

StartBloggingOnline.com zatwierdził hosting

Porównanie Vultr vs Linode

Vultr vs Linode

Dostępna pamięć RAM: moc Twojej witryny

Potencjalnie najważniejsze jest to, ile pamięci RAM otrzymasz za swoje pieniądze. Ilość dostępnej pamięci RAM określa wydajność wirtualnego serwera prywatnego (VPS), zwłaszcza jeśli zamierzasz uruchomić wiele witryn za odwrotnym proxy. Jeśli chcesz mieć duży ruch – i to jest cel, prawda? – wtedy będziesz bardzo chciał.

Do tego porównania i wszystkich późniejszych porównań użyję planu 16 GB z dwóch powodów: po pierwsze, oba oferują plan 16 GB, który umożliwia porównywanie jabłek z jabłkami; po drugie, plan 16 GB jest rozsądny dla większości użytkowników. Podczas gdy analizowana metryka dotyczy tylko pamięci RAM dla tego pierwszego wpisu, będziemy używać tego samego planu do celów porównawczych później.

Obecnie Vultr oferuje plany 16 GB za 80 USD miesięcznie. Nie martw się, zrobiłem matematykę: to 200 MB za dolara. Patrząc na Linode vs. Vultr, obecnie Linode oferuje 16 GB za 60 USD miesięcznie. Działa to do 266,66 MB za dolara.

Zwycięzca

To jest łatwe. Jak widać, dostajesz ponad 25% więcej pamięci RAM miesięcznie za dolara. Dodatkowo jest to czyste porównanie, ponieważ dostajesz taką samą ilość pamięci RAM w obu pakietach, ale Linode po prostu kosztuje mniej.

Miejsce na dysku: miejsce na powiększenie witryny

Logo VultrPonieważ miejsce na dysku decyduje o tym, ile danych może przechowywać Twoja witryna, od informacji o klientach po niezwykle ważne kopie zapasowe Twojej witryny, i bardzo ważne jest, aby mieć dużo. Ale może również stać się bardzo kosztowny, jeśli masz za dużo i nie potrzebujesz wszystkiego, więc uzyskanie dobrej oferty jest równoznaczne.

Z drugiej strony chcesz mieć pewność, że możesz kupić dodatkowe miejsce na dysku za pośrednictwem swojego dostawcy lub że zaczniesz od nieco więcej, niż potrzebujesz, zwłaszcza w miarę rozwoju witryny.

Darmowa domena z hostingiem

Podzielmy dostępne plany, aby dowiedzieć się, ile naprawdę wydajesz.

Przy cenie 80 USD miesięcznie otrzymasz 200 GB miejsca na dysku SSD, co odpowiada 2,5 GB za dolara. 200 GB to duża kwota na początek.

Linode kosztuje mniej, a przy 60 USD miesięcznie oferuje tylko 20 GB półprzewodnikowego miejsca na dysku. To ogromna różnica, a jeśli zgadujesz, że różnica 20 USD nie nadrabia, to masz rację; dostajesz tylko 0,33 GB za dolara. Chociaż możesz kupić więcej, jasne jest, że ich miejsce na dysku nie jest tanie.

Zwycięzca

Wolisz wydać dolara i uzyskać 2,5 GB lub 0,33 GB? Zwycięzcą jest tutaj wyraźnie Vultr.

Transfer pasma: maksymalna liczba osób

Ograniczenie transferu przepustowości przypomina coś, jak marszałek straży pożarnej mówi ci, ile osób zmieścisz w tradycyjnym budynku biznesowym. Podczas gdy marszałek straży pożarnej może powiedzieć, że nie więcej niż 200 osób może zmieścić się w budynku, a to zawsze ogranicza liczbę klientów, którzy mogą być obsługiwani jednocześnie, limity transferu pasma robią to samo dla danych.

Za każdym razem, gdy klient odwiedza Twoją witrynę, korzysta z danych. Jeśli wszyscy Twoi klienci wykorzystają wszystkie Twoje dane, nie możesz już podawać więcej danych. To nie jest dobre miejsce na zakończenie.

Vultr oferuje transfer danych 5 TB za 80 USD miesięcznie. Robiąc matematykę, dostajesz 62,5 GB za dolara.

Linode pobiera opłatę w wysokości 60 USD miesięcznie za swój plan, który oferuje transfer danych 5 TB. Jest to ta sama kwota, co Vultr, ale tutaj kosztuje Cię dolara za 83,33 GB.

Zwycięzca

Linode wygrywa w tej rundzie, ponieważ jeden dolar daje 83,33 GB w porównaniu do 62,5 GB Vultr w tym prostym porównaniu.

Niestandardowe ISO: pełna kontrola nad konfiguracją

Posiadanie niestandardowego ISO oznacza, że ​​możesz uruchamiać procesy rozruchu i konfiguracji, tak jak na zwykłym metalowym serwerze. Bezpośredni dostęp do konsoli umożliwia dostosowanie tego procesu, a jednocześnie będziesz mógł ponownie wdrożyć nowe serwery, wykonując migawki swojego istniejącego.

Ponadto administratorzy będą mogli rozwiązywać problemy z większą swobodą. Jeśli to wcześniej nie stanowiło problemu, prawdopodobnie Twoja witryna nie jest wystarczająco złożona, aby martwić się tym czynnikiem, ale zaawansowani użytkownicy prawdopodobnie zechcą to zauważyć. Pamiętaj oczywiście, że Twoja witryna może potencjalnie rosnąć, co wymaga nowych potrzeb. W razie wątpliwości porozmawiaj z administratorami swojej witryny!

Vultr pozwala użytkownikom tworzyć nieograniczoną liczbę kombinacji systemów operacyjnych w 16 lokalizacjach międzynarodowych.

Linode nie oferuje tej funkcji.

Zwycięzca

Gdy jest to Linode vs. Vultr, przekonasz się, że Linode nie oferuje niestandardowej usługi ISO, więc Vultr odchodzi z czystym zwycięstwem.

Zablokuj pamięć: inteligentne budowanie witryny

Logo LinodeBlokowanie pamięci umożliwia administratorom dzielenie witryn na bloki lub duże fragmenty danych. Bloki mogą działać jako niezależne dyski twarde, co oznacza, że ​​partycjonowanie systemów plików i baz danych jest łatwe.

Zasadniczo pamięć blokowa jest również uważana za bardziej wydajną i niezawodną. Z drugiej strony są one również bardziej skomplikowane, więc zanim zaczniesz, upewnij się, że wiesz, jak korzystać z pamięci blokowej..

Vultr włącza blokowanie pamięci jako opcję w swoich planach.

Linode nie oferuje opcjonalnego przechowywania bloków.

Zwycięzca

Ponieważ Linode nie oferuje przechowywania bloków, Vultr odchodzi z kolejnym czystym zwycięstwem.

Wsparcie: uzyskiwanie pomocy, gdy jej potrzebujesz

Nieuchronnie w pewnym momencie będziesz potrzebować pomocy w związku z VPS. Podczas gdy większość hostingu w chmurze oferuje pewien poziom wsparcia, ten, który ma najlepszy, naprawdę będzie miał znaczenie, kiedy naprawdę go potrzebujesz. Oczywiście wsparcie może przybierać różne formy, od pomocy technicznej przez telefon, pomocy na czacie, samouczków, forów użytkowników i wielu innych.

Ponieważ niesprawiedliwe byłoby patrzeć tylko na jedną rzecz, rozważamy wsparcie zapewniane na każdej z tych aren, aby określić zwycięzcę.

Vultr oferuje szeroką gamę zasobów pomocy technicznej, w tym formularz kontaktowy na miejscu, całodobową pomoc telefoniczną, forum użytkowników często odwiedzane przez administratorów oraz mnóstwo samouczków i dokumentacji wprowadzającej. Ponadto istnieje wiele zasobów internetowych stron trzecich na wielu stronach internetowych, a także pomoc na platformach wideo, takich jak YouTube, które są zarówno oficjalne, jak i nieoficjalne.

Linode oferuje również świetne wsparcie, które przyjmuje formę kontaktów e-mail, całodobową pomoc przez telefon, aktywną sekcję społeczności z forum, które jest odwiedzane przez administratorów, a także pasjonatów, oraz zasoby w formie samouczków i wiele więcej. Mają nawet dedykowany kanał IRC do bezpośredniej rozmowy z zespołem wsparcia.

To, co jest naprawdę wyjątkowe w obsłudze Linode, to to, że strona internetowa Linode integruje również wiele funkcji z Github, StackScripts, i zapewnia bogactwo skryptów i wiedzy API, która jest gotowa na twoją stronę.

Zwycięzca

Oba są świetne w zapewnianiu klientom wsparcia, Linode odchodzi tutaj ze względu na swoje bogate zasoby, które wykraczają poza wsparcie i staje się zintegrowaną społecznością z niezliczonymi narzędziami.

Wniosek: kto wygra w grze hostingowej opartej na chmurze?

Jeśli ograniczyłeś się do walki między Vultr a Linode, to prawdopodobnie dlatego, że już odrobiłeś pracę domową i wiesz, że obaj są świetnymi dostawcami. Oba są rutynowo wysoko oceniane przez konsumentów i oferują doskonałą obsługę za rozsądną cenę. Ponadto wiele z nich ma porównywalne wskaźniki, dopóki naprawdę nie zaczniesz kopać i robić matematyki.

Na podstawie powyższej analizy wydaje się, że Linode zapewnia wyższą wartość. Chociaż istnieją pewne kluczowe rzeczy, które ma Vultr – na przykład blokowanie pamięci i niestandardowe ISO – ogólnie, Linode zapewnia lepszą wartość. Za swoje pieniądze zyskujesz znacznie więcej pamięci RAM i przepustowości.

Podczas gdy Vultr zapewnia więcej miejsca na dysku dla twoich pieniędzy, miejsce na dysku nie jest tak ważne jak pamięć RAM i transfer pasma dla dzisiejszej firmy, a zakup większej ilości miejsca na dysku jest zawsze stosunkowo tani w porównaniu do pamięci RAM i transferu pasma.

Aby zrozumieć zaawansowane funkcje, możesz odświeżyć świetny film, aby lepiej zrozumieć, jak działa przechowywanie plików:

Chociaż przeciętni użytkownicy mogą nie potrzebować blokowania pamięci lub niestandardowego ISO, prawdopodobnie potrzebujesz wsparcia. Oba oferują świetne wsparcie, ale Linode wychodzi ponad to z mnóstwem zasobów i gotowymi skryptami i zestawami narzędzi API, aby zapewnić natychmiastowy sukces.

Oczywiście to, co najbardziej do ciebie przemawia, będzie zależeć od twoich potrzeb, ale jeśli chcesz mieć wszechstronny świetny pakiet, wypróbuj Linode. Użyj powyższych porównań metrycznych, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, i ciesz się hostingiem wysokiej jakości!

Logo HostGator

Nasz najlepszy hosting hostingowy:
Uzyskaj najwyżej oceniany hosting za tak niewiele, jak
2,64 USD miesięcznie

StartBloggingOnline.com zatwierdził hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map