Rishikimi i Domain NameCheap: Pro dhe kundër Ju duhet të dini!

NameCheap filloi si një kompani pritjeje domaini në vitin 2000 dhe që nga ajo kohë ka ndërtuar reputacionin e saj në ofrimin e shërbimeve të mahnitshme të hostimit të domenit.


Ata gjithashtu janë zgjeruar në shërbimet e mbajtjes së faqeve në internet, ku ata kanë filluar të bëjnë një emër të ri për veten e tyre, por ky artikull do të jetë në mënyrë specifike një rishikim domain-i NameCheap sepse është mjaft mbresëlënëse që meriton shqyrtimin e tij të veçantë.

Shqyrtimi i pro & kundër

Një nga truket më të zakonshme në hostimin e domain është që t’ju japë një çmim jashtëzakonisht të ulët të vitit të parë për t’ju bërë që të regjistroheni dhe më pas të rritni atë çmim kur rinovoni. Por edhe çmimi i rinovimit për NameCheap është shumë i përballueshëm. Ju mund të merrni një domen .com për vetëm 10.29 dollarë në vit.

Shërbim i shkëlqyeshëm për klientët

Për sa i përket shërbimit të klientit, ju jeni gjithashtu mjaft i mbuluar. Ata kanë një veçori të shkëlqyeshme të bisedës live që funksionon shumë shpejt dhe është jashtëzakonisht e besueshme. Ata gjithashtu kanë mijëra video të dobishme në YouTube për t’ju përshkuar disa nga çështjet më të zakonshme me hostimin e domain. Këtu është një shembull:

Ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur

Faqja e tyre e llogarive është e lehtë për të lundruar dhe ndryshe nga shumë konkurrentë të tyre, ata nuk përpiqen vazhdimisht t’ju lartësojnë çdo fazë të procesit ose të rrëmbejnë faqen tuaj me ofertat për të cilat nuk jeni të interesuar.

Dhe ndërfaqja ku ju me të vërtetë menaxhoni emrat e domain është shumë intuitiv. Ju i keni të gjitha opsionet tuaja të rreshtuara në një shirit anësor të rregullt, në mënyrë që e gjithë faqja të mos grumbullohet. Më e rëndësishmja, është jashtëzakonisht e sigurt. Deri më tani, menaxheri i domain-it të NameCheap nuk është hackuar kurrë dhe jo të gjithë konkurrentët e tij mund të thonë të njëjtën gjë. Ato gjithashtu përfshijnë mbrojtjen e intimitetit në planet e tyre të pritjes, kështu që nuk do të keni nevojë ta blini atë si një veçori shtesë.

Standarde të larta sigurie

Me çdo domen të regjistruar në NameCheap, ju merrni një vit falas të shërbimit të tyre të mbrojtjes së intimitetit WhoisGuard. Dhe pas këtij viti të lirë, janë vetëm 2,88 dollarë shtesë në vit për ta mbajtur atë. Ju gjithashtu merrni një zbritje të vitit të parë në certifikatën Comodo PositiveSSL. Dhe çdo llogari përfshin njoftime të rëndësishme të sigurisë të dërguara direkt në emailin tuaj.

Nëse jeni duke kërkuar për marrëveshje absolute më të lirë tani dhe nuk planifikoni të mbani domenin tuaj për më shumë se një vit, mund të gjeni shërbime të tjera për mbajtjen e domain që kanë çmime hyrëse më të ulëta dhe pasi nuk keni nevojë të rinovoni, nuk ka rëndësi se çfarë do të paguanin ato shërbime të tjera për një rinovim.

Jo zgjidhja më e lirë afatshkurtër

Pra, NameCheap nuk është domosdoshmërisht zgjidhja e parë për hostimin afatshkurtër të domain. Dhe nëse jeni një tifoz i kambanave dhe bilbilave, mund të ndjeheni pak të zhgënjyer në ofertat e NameCheap. Ata përqendrohen në karakteristikat më teknike dhe praktike që ju nevojiten vërtet.

Por ndonjëherë, ato që ju nevojiten janë ato shtesa të zbukuruara. Dhe në atë rast, ju mund të dëshironi të merrni në konsideratë një tjetër shërbim të mbajtjes së domain.

Mungesa e mbështetjes telefonike

Një pikë e fundit që ia vlen të përmendet edhe pse është vetëm një pengesë e vogël: atyre u mungon mbështetja telefonike. Biseda e tyre live në internet funksionon në mënyrë fantastike, kështu që kjo nuk është një çështje e madhe. Por disa njerëz preferojnë të flasin me një person në telefon. Dhe do ta humbasësh atë me NameCheap.

Rishikimi i domain-it

Shqyrtimi i NamecheapKëtu janë disa nga shërbimet më të njohura nga NameCheap në tregun e hostimit të domain:

Regjistrimi i domenit

Emri juaj i domain është gjëja e parë që njerëzit shohin kur vizitojnë faqen tuaj, kështu që ju duhet të siguroheni që është regjistruar dhe siguruar. NameCheap ofron tarifa hyrëse aq të ulëta sa vetëm 88 cent për vitin e parë. Opsionet prej 88 përqind nuk janë .com ose ndonjë nga ato të mëdhatë, por mund të zgjidhni nga opsione si .info, .pro, .club, .men, .us, etj. Për disa nga këto, edhe çmimi i vitit të rinovimit është ende vetëm 88 cent!

Për domenet premium, si .com, viti hyrës është $ 8,88. Nëse regjistroheni për një kontratë shumë-vjeçare, mund të mbani një normë të ulët vjetore. Për shembull, regjistrimi i domenit për 5 ose më shumë norma do të mbyllë një normë vjetore prej vetëm $ 10.29!

Transferimi i domenit

Nëse doni ta sillni fushën tuaj në NameCheap, ata e bëjnë atë shumë të lehtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të kontrolloni përshtatshmërinë e domain duke përdorur bazën e të dhënave të tyre të kërkimit. Pastaj, nëse ka të drejtë, thjesht futni pak më shumë informacion dhe klikoni në konfirmim! Ata madje kanë marrë udhëzues të veçantë për mënyrën e transferimit të domenit tuaj nga disa prej konkurrentëve të tyre të ndryshëm.

Fushat personale

Krijimi i një uebsajti për veten tuaj është një nga pjesët më të rëndësishme të markës vetë. Me një domen personal, ju mund të dërgoni dhe të merrni email nga një email i personalizuar i domain! Imagjinoni të shihni “[email mbrojtur]”! Kjo ju jep një pamje shumë profesionale, rrit shikueshmërinë tuaj dhe ruan reputacionin tuaj.

Alsoshtë gjithashtu plotësisht thelbësore nëse përpiqeni të tregtoni veten apo edhe biznesin tuaj. Një domen personal tregon audiencës se jeni profesionist, i ligjshëm dhe i besueshëm.

përfundim

Ky përmbledhje dhe të tjerët do të tregojnë një histori të ngjashme. NameCheap është një kompani e fortë dhe e besueshme për nevojat tuaja për emrin e domain. Ato ofrojnë një shërbim të shkëlqyeshëm, një menaxher të lehtë për t’u përdorur dhe të palodhur të domain dhe ju japin sigurinë dhe mbrojtjen që ju nevojitet për të mbajtur domenin tuaj të sigurt.

Dhe me shërbimet e mbajtjes së faqes në internet të NameCheap (lexoni më shumë në rishikimin tonë në web hosting të NameCheap), ato gjithashtu mund t’ju ndihmojnë të ndërtoni dhe menaxhoni uebfaqen që shkon së bashku me emrin e domain. Dhe ka diçka për të thënë që keni mundësi të menaxhoni gjithçka, përmes një shërbimi shumë të besueshëm. Por, para se të merrni vendimin tuaj përfundimtar, sigurohuni që të shikoni një rishikim tjetër të domain -it të NameCheap që ofron informacion të detajuar dhe analiza ekspertësh.

Vlerësimi i përgjithshëm i domain-it tonë të NameCheap

Logoja e emritCheapNjë përmbledhje e domain-it që nuk flet për shërbimet e tij të mahnitshme të hostimit të domain është e vështirë të shkruhet.

Domain falas me pritjen

Dhe unë e di sepse kam shkruar një përmbledhje të hostimit të NameCheap në shërbimet e tyre më të reja të mbajtjes në internet dhe akoma e gjeta veten duke kënduar lavdërimet e opsioneve të tyre të hostimit të domain!

Që nga viti 2000, NameCheap vazhdimisht ka ofruar emrin e domain në një çmim të shkëlqyeshëm dhe të sigurt.

Ju nuk mund të shkoni shumë keq nëse doni të përdorni NameCheap për emrat e domain.

Ne u japim atyre 4,5 / 5 yje.

Vlerësimi i vlerësuesit

4.5 / 5

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map