Laptopi më i mirë për Redaktimin e Videove & YouTube Vlogging 2020

Dee van Heerden


Contents

Dee van Heerden

Redaktorët e videove dhe YouTubers e dinë saktësisht se si ta bëjnë një video amator të dhomës së prapme të duket si një mbështjell film i xhiruar profesionalisht që kishte përfitimet e një sfondi në studio. Almostshtë pothuajse si magji. Në fakt, përzierja e një sfondi të rastësishëm me redaktimin e shkëlqyer të videos i bën videot në YouTube aq shumë më të relatueshme, dhe kjo është ajo që i ka shikuar teleshikuesit dhe kjo e mban rikthimin për më shumë.

Likeshtë si një ansambël eklektik i filmimeve profesionale dhe tërësisht “oborrin e shtëpisë” që shet me të vërtetë një kanal. Duhet ca aftësi për ta tërhequr atë. Si një vlogger, nevojat tuaja janë të ndryshme. Nuk ka të bëjë me gjetjen e pajisjes standarde më të mirë të pajisjeve për tu vendosur dhe ndezur sa herë që ju nevojitet.

Keni nevojë për pajisje me të cilat mund të udhëtoni, të cilat janë të përshtatshme për tu vendosur kudo. Ne kemi mbuluar pjesë të tjera në pajisjet që ju nevojiten për të bërë video dhe vlog me të vërtetë të shkëlqyera në YouTube. Kjo përfshin zgjedhjen e mikrofonit të saktë për vlogging, gjetjen e kamerës video më të mirë për videot në YouTube, dhe madje edhe mënyrën e gjetjes dhe përdorimit të trekëmbëshit të përsosur.

Pasi të keni kapur pamjet e shkëlqyera dhe të keni aftësitë të redaktoni ato që keni filmuar, do t’ju duhet një pajisje që mund të drejtojë programet e softuerit pa ngjyrosje. Nuk ka asgjë aq zhgënjyese sa një kompjuter që mban ngrirjen ose mbylljen sepse thjesht nuk ka aftësinë e përpunimit për të drejtuar programet tuaja pa probleme.

Ju dëshironi të gjeni një laptop që mund të drejtojë programet që ju nevojiten dhe të bëni videot tuaja në sa më pak kohë të jetë e mundur – por – gjithashtu duhet të gjeni diçka që i përshtatet buxhetit tuaj. Për fat të mirë, ka një përzgjedhje të mrekullueshme me diçka për të gjithë, pavarësisht nëse jeni duke kërkuar laptopin më të mirë për redaktimin e videos – diçka të përparuar dhe të dizajnuar për produktivitet të shpejtë – ose një laptop të nivelit të hyrjes që është miqësor me buxhetin.

10 laptopët më të mirë për redaktimin e videos krahasuar

Produkt ImageModeli EmriBest përBuy
Sipërfaqja e Microsoft-itLaptopi më i mirë për redaktimin e videos në përgjithësiKontrolloni çmimin e Amazon
Asus Zenbook 13Laptopi më i mirë për redaktimin e videove nën 1000 dollarëKontrolloni çmimin e Amazon
MacBook Pro 16-inçLaptopi më i mirë Apple Mac për redaktimin e videoveKontrolloni çmimin e Amazon
2019 Dell Latitude E7450 14Laptopi më i mirë i buxhetit për redaktimin e videoveKontrolloni çmimin e Amazon
Dell Precision 7730Laptopi më i mirë i Dell për redaktimin e videoveKontrolloni çmimin e Amazon
Bluzë Razer 15 RTXLaptopi më i mirë për dizajn grafik dhe redaktim videoKontrolloni çmimin e Amazon
HP OMEN 15-inçLaptopi më i mirë HP për redaktimin e videoveKontrolloni çmimin e Amazon
Lenovo Thinkpad T480sLaptopi më i mirë i vogël për redaktimin e videove dhe udhëtiminKontrolloni çmimin e Amazon
Acer Aspire 5Laptopi më i mirë i redaktimit të videos nën 500 dollarëKontrolloni çmimin e Amazon
Laptop i lojërave të reja Alienware New M15Laptopi më i mirë për redaktimin e lojrave dhe videoveKontrolloni çmimin e Amazon

Laptopi më i mirë për redaktimin e videove & Vlogging: Këtu janë zgjidhjet më të mira

Laptopi më i mirë për redaktimin e videove

Këtu janë 10 zgjedhjet tona më të mira për laptopin më të mirë për redaktimin e videove:

 • Libri Surface Book 2 (15-inç)
 • Asus Zenbook 13
 • MacBook Pro 16-inç
 • 2019 Dell Latitude E7450 14
 • Dell Precision 7730
 • Bluzë Razer 15 RTX
 • Laptop lojrash HP OMEN 15 inç
 • Lenovo Thinkpad T480s
 • Acer Aspire 5
 • Laptop i lojërave të reja Alienware New M15

Microsoft Surface Book 2 (15-inç), me performancën e tij të zgjeruar grafike dhe aftësitë mbresëlënëse të përpunimit, është lehtësisht laptopi më i mirë për redaktimin e videos në përgjithësi. Surprisingshtë çuditërisht e lehtë për nga madhësia e saj, duke u dhënë përdoruesve një përzierje të mirë praktike me lehtësi. Dhe, Microsoft pompoi afro 4 milion dollarë në marketing këtë produkt, që është një shfaqje besimi në aftësitë e tij.

Libri Surface Book 2 (15-inç)

 • Performanca e zgjeruar e grafikës
 • Kujtesë grafike GDDR5
 • Ekran i gjallë PixelSense
 • 15 ekran me prekje

Kontrolloni çmimin e Amazon

Kjo pajisje është bërë nga magnezi i përpunuar, që do të thotë se qëndron i lirë nga gjurmët e gishtërinjve, sepse është një përfundim plotësisht mat. Laptopi vjen me lojëra elektronike të shumta, duke e bërë më të lehtë transferimin e videove që duhet të redaktohen nga pajisja juaj e regjistrimit (kamera video / telefoni) në laptop. Kjo përfshin një USB-C, dy USB 3.1, një slot SD me madhësi të plotë dhe portin e karikimit me shkëputje magnetike.

Ekrani shfaqet duke shkëputur nga fjalen me një funksion butoni. Nëse keni programe të tjera që funksionojnë, mund të pësoni një vonesë me këtë, që ndonjëherë mund të jetë një zhgënjyese. Ky laptop është paksa i shkurtër në hapësirën e depozitimit dhe fakti që nuk ka asnjë stilolaps / stilolaps prekës të dhënë është zhgënjyes pasi kjo veçori e vlerësuar nga redaktorët dhe projektuesit e videove.

Një ekran me prekje mund të jetë një shpëtimtar për animatorët që preferojnë të përdorin një Stilus (ose një stilolaps të ekranit me prekje). Në vend që të mbështeteni në një miun ose një tastierë, skicimi dhe animimi mund të bëhet aq i thjeshtë sa është në letër (nëse jo më shumë). Ekrani i gjallë do t’ju mbajë të ndërprerë dhe produktivë.

Libri Surface Book 2 (15-inç) Pro dhe kundër

rekuizitë
Cons
 • Ftohje e shkëlqyeshme
 • Peshë e lehtë
 • Shumë e fuqishme
 • Asnjë altoparlant bazë
 • Pista e vogël
 • Asnjë stilolaps sipërfaqësor i përfshirë

Duke marrë parasysh që po merrni një procesor i5 me lidhje të gjerë dhe një dizajn që është ideal për udhëtime dhe përdorime të lehta në vend, Asus Zenbook 13 është me të vërtetë vlerë e madhe për para, padyshim që hyn si laptop më i mirë për redaktimin e videove nën 1000 dollarë. Ato janë në dispozicion për rreth 699 dollarë tani.

Asus Zenbook 13

 • Ekran me pamje të gjerë 13.3 inç me pamje të gjerë NanoEdge bezel
 • Procesori Intel Core i5-8265u (cache 6M, deri në 3.9 GHz)
 • Magazinim i shpejtë dhe memorie
 • Lidhshmëria: HDMI, USB lloji C, Wi-Fi 5 (802.11AC) dhe kartë Micro SD

Kontrolloni çmimin e Amazon

Nëse jeni me një buxhet dhe keni nevojë për një pajisje që mund të ekzekutojë redaktimin e videove dhe programin e dizajnit grafik, kjo pajisje është e përsosur. Herë pas here lufton me fuqinë e saj të përpunimit nëse po ekzekutoni shumë programe njëkohësisht, por nëse jeni të kujdesshëm për numrin e proceseve që keni ekzekutuar, do të funksionojë si një bukuri.

Cilësia e shkëlqyer e ekranit e bën atë ideal për qëllimet e krijimtarisë. Tabela e trackpadit mund të bëhet herë pas here me shkëlqim; përdorni një miun me tela për një përvojë më të rrjedhshme. Elementët e rëndësishëm për redaktorët e videove, tingulli dhe grafika, janë mbi mesataren dhe tejkalojnë pritjet për një pajisje në këtë rang çmimesh.

Gjetja e një procesori i5 për më pak se kjo mund të jetë e vështirë dhe zakonisht do të thotë që jeni duke u zëvendësuar diku tjetër. Përpunimi 3.9 GHZ është mbresëlënës për një pajisje në këtë kllapa çmimesh. Opsionet e lidhjes lënë hapësirë ​​për krijuesit që të lëvizin përmbajtjen e tyre lehtësisht nga një pajisje në tjetrën për tu redaktuar.

Asus Zenbook 13 pro dhe kundër

rekuizitë
Cons
 • Vlerë e madhe për para
 • Kompakt dhe ideal për udhëtime
 • Ekran me rezolucion të lartë
 • Cilësi e dobët e folësit
 • Regjistrim i dobët i dritës së ulët
 • Përpunimi i betejave të energjisë me disa karakteristika Creative Cloud

Nëse jeni duke kërkuar laptopin më të mirë mac për redaktimin e videove, takoni çudinë e MacBook Pro 16 inç. ’Shtë bërë për krijues me fuqinë e tij të lartë të përpunimit dhe ekranin e saj mahnitës të retinës 16 inç. Sshtë konsideruar laptopi më i mirë i Apple për redaktimin e videove për ata që duan diçka me syze të shkëlqyera.

MacBook Pro 16-inç

 • Procesori 6-core i Intel Core i7 i gjeneratës së nëntë
 • Ekran mahnitës 16-inç Retina me teknologji True Tone
 • Grafika Amd Radeon Pro 5300M me memorje GDDR6
 • Intel UHD Graphics 630

Kontrolloni çmimin e Amazon

Nuk është ideal nëse jeni një udhëtar që kërkon një pajisje që do të funksionojë në lëvizje. Jeta e dobët e baterisë, e kombinuar me faktin se fundi i laptopit nxehet shumë, e bën atë një pajisje më të mirë për përdorim në shtëpi ose në zyrë. Ai gjithashtu nuk ka aftësitë e gjera USB dhe lidhjes që disponojnë pajisjet më të lira të Windows.

Megjithatë, shumë përdorues janë të entuziazmuar kur shohin fundin e tastierës së fluturave me këtë model, dhe dizajni i hollë dhe i hijshëm është i mjaftueshëm për të bindur këdo që ky është një laptop i shkëlqyeshëm për kreativitet – si redaktimi i videove dhe dizajni grafik.

Nëse tashmë i doni produktet e Apple, kjo do të jetë qershia në majë që keni pritur. Akoma përmban dizajnin e hijshëm dhe qasjen e thjeshtuar për OS por me të gjitha tiparet dhe specifikat që ju nevojiten për redaktimin e videove. Nuk është krijuar për të dalë me të, por vendoset në zyrën tuaj për një karr të besueshëm që merret lehtësisht në një takim kur është e nevojshme.

Pro dhe të këqijat MacBook Pro 16 inç

rekuizitë
Cons
 • Sistemi me gjashtë folës me woofers që heqin forcën
 • Prekni ID dhe Prekni ID
 • Ultrafast SSD
 • i rëndë
 • Bëhet shumë nxehtë shumë shpejt
 • Jetë e dobët e baterisë

Nuk është lëshimi i fundit, por nëse jeni me një buxhet, mund të gjeni një vlerë të jashtëzakonshme në blerjen e një pajisjeje më të vjetër sepse çmimi bie në mënyrë eksponenciale posa të keni një azhurnim. Ai nuk i zhvlerëson funksionet e tij në asnjë mënyrë. 2019 Dell Latitude E7450 14 ″ është laptopi më i mirë i buxhetit për redaktimin e videove.

2019 Dell Latitude E7450 14

 • CPU Core i5 (5300U) 2.3 GHz Dual Core
 • RAM 8 GB
 • 256 GB SSD
 • Webcam

Kontrolloni çmimin e Amazon

Një procesor thelbësor i5 është eshtrat e zhveshura të asaj që mund të shpëtoni për redaktimin e videove. Fakti që ju keni një CPU të dyfishtë me bazë dhe 8 GB RAM e bën këtë një blerje të shkëlqyeshme. Dell është i njohur për lëshimin e produkteve me cilësi të shkëlqyeshme dhe shërbimi i tyre pas tregut u ka fituar atyre një reputacion të mirë në industri.

Laptopi do të drejtojë vetëm një program Creative Cloud në një kohë, i cili mund të jetë i bezdisshëm, por nëse po kërkoni një punë me të vërtetë të shkëlqyeshme dhe një makinë të përballueshme për të hyrë në redaktimin e videos, kjo pajisje do të funksionojë në mënyrë perfekte. Fakti që është gjenerata e 5-të gjithashtu do të thotë që po merrni një teknologji më të re me një çmim të volitshëm. SSD ndihmon funksionet më të buta kur ka një kërkesë për fuqi përpunuese.

Ky laptop themelor i eshtrave të zhveshur e bën punën e bërë pa bujë. Sshtë një pajisje e shkëlqyeshme për një redaktues videosh fillestar që nuk është nën presion në kohën e duhur. Ju mund të drejtoni me lehtësi një program redaktimi në të njëjtën kohë (mund t’ju duhet të mbyllni disa programe në sfond) përveç nëse nuk e keni mendjen që programi të jepet me një ritëm pak të ngadaltë.

2019 Dell Latitude E7450 14 ″ pro dhe kundër

rekuizitë
Cons
 • Affordable
 • Peshë e lehtë për udhëtime
 • Ekzekuton softuer për redaktimin e videove
 • Jetë e shkurtër e baterisë (maksimum 4 orë)
 • Asnjë port USB

Dell ka një reputacion të gjatë si një nga prodhuesit më të mirë të kompjuterave. Laptopi më i mirë i Dell për redaktimin e videove është Dell Precision 7730. Këto ditë, redaktorët e videos marrin më shumë gëzim nga pajisjet si Razor ose Alienware, por ky Dell i veçantë i ka të gjitha gjërat thelbësore që i nevojiten një redaktori video..

Dell Precision 7730

 • RAM 16 GB
 • Shpejtësia e procesorit 2.6 GHz
 • Procesori Core i9 dhe një ekran 4K
 • Kartelë grafike Nvidia Quadro P5200

Kontrolloni çmimin e Amazon

Ky stacion pune 17 inç nga Dell është krijuar për redaktorët profesionistë të videove dhe stilistët e grafikëve. Jo ideale për vendosësit e avionëve, kjo makinë e rëndë dhe më e madhe është e mbushur me karakteristika për të bërë të thjeshtë dhe të lehtë paraqitjen dhe karakteristika të tjera kërkuese..

Performanca e saj është krejt ndryshe nga çdo gjë tjetër në treg; nëse po e blini për qëllime krijuese, është si një ëndërr të bëhet realitet. Nëse përdoret si zyrë ose PC e përgjithshme, fuqia dhe aftësitë e vërteta të këtij produkti janë tretur në mënyrë tragjike. Lightshtë vetëtimë e shpejtë, e guximshme si shkëmb dhe është krijuar për të përmbushur kërkesat që mund të hedhin edhe redaktorët më profesionalë të videos.

16 GB RAM do të thotë që ju mund të merrni maksimumin nga fuqia juaj e përpunimit 2.6 GHz. Ekrani 4k është i mjaftueshëm për të bërë çdo redaktues kreativ, projektues ose video, duke u sharë. Kjo shtëpi e bukur dhe efikase nuk do t’ju tërheqë juve vetëm gjatë orarit të punës, filmat dhe videot HD do t’i mbajnë klientët të transferuar gjatë demos dhe pitches,.

Dell Precision 7730 pro dhe kundër

rekuizitë
Cons
 • Rezolucioni i ekranit prej 1920 x 1080 dhe një panel arush me rezolucion 4K
 • Windows 10 Professional
 • Dy porte Thunderbolt 3
 • i shtrenjtë
 • I rëndë për tu bartur përreth

Crème de la crème e lojrave, dizajnit grafik dhe pajisjeve të redaktimit të videove. Në fakt, duke e quajtur atë një pajisje po e shet atë të shkurtër – është një kafshë e vërtetë dhe e vërtetë. Aftësitë e përpunimit janë të pakrahasueshme, Razer Blade 15 RTX janë jashtëzakonisht të përgjegjshme dhe pothuajse mund të lexoni mendjen tuaj (shumë intuitive). Padyshim laptopi më i mirë për dizajn grafik dhe redaktim video në treg tani.

Bluzë Razer 15 RTX

 • Ndriçimi i personalizuar i RGB i personalizueshëm
 • Siguria biometrike
 • Lidhshmëria: 1x Thunderbolt 3 USB-C 3. 2, 1x USB-C, 3x USB 3
 • Specifikimet: 9th Intel Intel Core i7 9750H 6 procesor bazë w / 2.16 GB RAM, 512 GB NVMe SSD

Kontrolloni çmimin e Amazon

Krahas krijuesve, programuesit e internetit dhe programuesit vlerësojnë gjithashtu performancën mbresëlënëse të Razer Blade. Për ata që vlerësojnë artistinë dhe vëmendje të hollësishme për detajet, ky produkt nuk kursen asnjë shpenzim ose konsideratë. Detaildo detaj është i përshtatur për të përmirësuar funksionimin, komoditetin dhe aftësitë e brendshme.

Ndërsa është shumë e rëndë, është gjithashtu dizajnuar mjaft mjeshtërisht pa shumicë. Kjo e bën atë një laptop të vlefshëm për ata që kanë nevojë për të gjitha tiparet në një paketë miqësore për udhëtime.

Karakteristika miqësore për udhëtime e bën atë një të preferuar të preferuar me stilistët – si dizajnerët grafikë, ashtu edhe dizajnerët në internet. Highlyshtë shumë funksionale dhe paketohet lehtësisht për t’u transportuar në një takim të klientit, ku e vë këmbën më të mirë përpara. Designers gjithashtu e duan fuqinë e përpunimit, që do të thotë të mos ketë më ngrirje dhe humbje nëse duhet të rindizni papritmas.

Razer Blade 15 RTX të mirat dhe të këqijat

rekuizitë
Cons
 • Zero-Compromise Powerhouse: Ndërtuar për lojëra dhe punë krijuese
 • 100% sRGB, ekran i matur i kalibruar në fabrikë me një shpejtësi freskuese 240Hz
 • Mbështet përmirësimin e memorjes SSD dhe dy-kanale
 • Pa jastëk numrash
 • Shërbimi i Razer ndaj klientit nuk është gjithmonë i shkëlqyeshëm
 • Pajisja e rëndë por kompakte

Nëse jeni duke kërkuar për shkathtësi të përgjithshme, lehtësi përdorimi, përballueshmëri dhe karakteristika të shkëlqyera, laptopi më i mirë i HP për redaktimin e videove është laptopi i lojrave HP Omen 15 inç. Lojtarët shijojnë lojëra të qetë pa vonesa, që përkthehet në interpretime më të shpejta (veçanërisht me pasqyrim 3D) dhe një përvojë më të këndshme për redaktimin e videove.

Laptop lojrash HP Omen 15 inç

 • Ekrani G-Sync 240Hz
 • Kujtesë 16 GB 2666MHz DDR4
 • Dizajn i fortë dhe i ndjeshëm i jashtëm
 • Windows 10 Home 64-bit

Kontrolloni çmimin e Amazon

Nëse grafika Nvidia Turing nuk kthehet në kokë, shpejtësia e rifreskimit të ekranit sigurisht që do. Përdoruesit raportojnë se kjo makinë funksionon më mirë për lojtarët sesa për krijuesit, por paketon një grusht kur bëhet fjalë për fuqinë përpunuese. Ka gjithçka që ju nevojitet për një përvojë të qetë, duke e bërë atë laptopin më të mirë HP për redaktimin e lojrave dhe videove.

Kjo makinë është një rival i drejtpërdrejtë i Razer Blade 15, me syze të ngjashme, por një dizajn i jashtëm shumë më i guximshëm. Rroje është i ngjashëm me një produkt Apple; kjo është pak më e dukshme me pamjen e saj të dukshme Omen.

Kush tha që laptopët e lojrave janë vetëm për lojtarë? Ato ofrojnë disa nga tiparet dhe modelet më intuitive, gjë që është pikërisht ajo që i duhet një redaktori video, së bashku me RAM fantastike dhe aftësi përpunimi. Omen i mbledh të gjitha së bashku në një laptop jashtëzakonisht tërheqës me funksionalitet të lartë.

Lidhur me laptopët dhe lojërat e laptopit 15-inç HP Omen

rekuizitë
Cons
 • 2.6GHz Intel Core i7-9750H
 • Specifikim i shpejtë, i balancuar
 • E përballueshme për specifikat e saj
 • Jetë e dobët e baterisë
 • i rëndë
 • Altoparlantë të heshtur dhe trackpad

Ju e doni Lenovo, ose nuk e doni, por në të njëjtën mënyrë, ky Lenovo Thinkpad T480 është laptopi më i mirë i vogël për redaktimin e videove dhe udhëtimet. Pse? Shtë kompakt, bazohet në modelin klasik të IdeaPad të Lenovo dhe specifikimet e tij janë vërtet mbresëlënëse për klasën e çmimeve në të cilën është kjo pajisje, veçanërisht me podcast-et e famshme si Joe Rogan duke e lavdëruar atë.

Lenovo Thinkpad T480s (20L70023US) (14 ″)

 • Intel Core i5-8265U / i7-8565U / Core i5-8365U / Core i7-8665U
 • 8 GB / 16 GB
 • Trackpad me butonin me klik të mesëm
 • ThinkPad duke treguar shkop / nub

Kontrolloni çmimin e Amazon

Kjo makinë është projektuar të jetë një shtëpi e vështirë pune që synon heroin e korporatës që ka nevojë për funksionalitet, shpejtësi dhe efikasitet, dhe një cilësi e ngurtë që siguron që të dhënat janë të mbrojtura.

Por si i ndihmon kjo redaktorët e videove? Toshtë e lehtë për t’u transportuar, specifikimet e tij e bëjnë atë më shumë sesa të aftë për të drejtuar programin e redaktimit të videos dhe duke dhënë pa hiccups, dhe është pak më i përshtatshëm për buxhetin sesa pajisjet profesionale. Lenovo ka mbajtur me pamjen e tyre klasike; nëse e doni, do të shijoni tiparet e azhurnuara.

Ndërtimi i fortë së bashku me karakteristikat e integruara të sigurisë ndihmojnë redaktorët e videove – nuk është e nevojshme të shpenzoni ndonjë RAM të tepërt në programin e sigurisë pas. Ju nuk mund të nënvlerësoni rëndësinë e një ekrani të shkëlqyeshëm kur jeni duke punuar me video dhe cilësi të imazhit. Lenovo është gjithashtu i njohur për ofrimin e shërbimit të shkëlqyeshëm të klientëve.

Lenovo Thinkpad T480s (20L70023US) (14") Pro dhe kundra

rekuizitë
Cons
 • Karakteristikat e integruara të sigurisë
 • Ndërtim i ngurtë
 • Ekran me cilësi të lartë
 • Zgjatje e nevojshme për lidhjen Ethernet

Ky laptop është në dispozicion për nën 500 dollarë nëse gërmoni për të në Amazon; Acer Aspire 5 shpesh vlerësohet me çmime dukshëm më të larta, deri në 749 dollarë. Ju jeni padyshim duke marrë një vlerë të jashtëzakonshme; është laptopi më i mirë i redaktimit të videos nën 500 dollarë kur e gjeni në Amazon për 499 dollarë.

Acer Aspire 5

 • CPU: 1.60Hz Intel Core i5 8250U (katër-core; 6 MB cache; deri në 3.40GHz)
 • Ekrani: 15.6 inç FHD (1,920 x 1,080) LED
 • Grafika: Grafikët Intel UHD 620
 • Kujtesa: RAM 8 GB DDR4
 • Magazinimi: 256 GB SSD

Kontrolloni çmimin e Amazon

Ndërtimi i pajisjes është jashtëzakonisht i dobishëm për redaktorët dhe projektuesit e videove; ajo vjen me mundësi të përshtatshme lidhjeje si dy porte USB 2.0, një USB 3.0, një USB-C, Ethernet dhe një portë kartë memorie SD. Nëse po kërkoni diçka posaçërisht për redaktimin e videove, mund të gjeni që të merrni gëzim shumë më tepër nëse vendosni për ekranin Full HD (1920 x 1080). Do të kushtojë pak më shumë, por ju do të keni një kontrast ngjyrash më pak të larë. Jeta e baterisë është shumë mbresëlënëse, duke ju dhënë 6 orë përdorim.

Me një gjendje të ngurtë gjendje, ju mund të presin një proces mjaft të qetë redaktimi. Kujtesa është kufitare; ajo do të ekzekutojë një program softuer për redaktimin e videos njëherësh dhe do t’ju duhet të pezulloni disa procese në sfond, ndërsa jeni i zënë. Renditja mund të zgjasë ca kohë, por do ta bëjë punën aq sa duhet duke marrë parasysh kllapën e saj të çmimeve.

Acer Aspire 5 të mirat dhe të këqijat

rekuizitë
Cons
 • Jetëgjatësia e baterisë
 • Cilësi e ngurtë ndërtimi
 • Specifikime të arsyeshme dhe funksioni
 • Touchpad nuk është i shkëlqyeshëm
 • Ekran i shurdhër
 • Mjaft një dizajn i ngathët

Kjo pajisje super kompakte nga depoja e prodhimit të Dell është ideale për të udhëtuar, dhe syzet dhe aftësitë e përpunimit e bëjnë atë laptopin më të mirë për redaktimin e lojërave dhe videove. Duke qenë gjenerali i 9-të, ju po merrni risitë më të fundit në teknologji për një produkt më të butë dhe më të këndshëm.

Laptop i lojërave të reja Alienware New M15

 • Rezolucioni i ekranit maksimal: 1920 x 1080 piksele
 • 4.5 GHz Familja Core i7
 • 16 GB DDR4
 • 2666 MHz
 • 512 GB 512 GB PCIe M.2 SSD

Kontrolloni çmimin e Amazon

Alienware krenohet me nxjerrjen e makinave super të pakta dhe kompakte të mbushura me aftësi super. Së bashku me modelin e tij miqësor të udhëtimit, ajo gjithashtu ka një jastëk numrash, gjë që i bën më të lehtë shkurtesat e tastierës.

Pavarësisht nëse jeni një gamer ose një redaktues i videos, shkurtesat e tastierës shpejtojnë komandat tuaja. Pista është jashtëzakonisht e qetë nëse e gjeni veten jashtë dhe gati pa miun.

Alienware u bë i famshëm për laptopët e tyre të lojrave; jo shumë njerëz e kuptojnë se Alienware është pjesë e Dell. Marka u bë veçanërisht e popullarizuar pasi u shfaq në serialin e famshëm The Big Bang Theory, kur një nga personazhet kryesorë, Sheldon Cooper, e përdor këtë markë si zgjedhjen e tij të preferuar.

Të mirat dhe të këqijat Alienware New M15 Laptop L lojtar

rekuizitë
Cons
 • Procesor i shkëlqyeshëm
 • Ekran i shkëlqyeshëm
 • kompakt
 • Mbërthen lehtë të metat
 • Jetë e shkurtër e baterisë

A duhet të përdor një laptop Mac ose Windows për redaktimin e videove?

Të dy Mac dhe PC kanë një gamë të madhe të pajisjeve në treg për redaktimin e videove. Kur blini një Mac, paguani shumë më tepër për të njëjtat syze, që do të thotë se mund të bëhet shumë më e kushtueshme për të vendosur veten si redaktor i videos.

Ata që zgjedhin një Mac zakonisht e bëjnë këtë sepse i gjejnë funksionet më miqësore dhe ata kënaqen me paraqitjet dhe modelin e shkëlqyeshëm. ’Shtë çështje e preferencës personale, por për shkak se ju po paguani për “look”-un kryesisht, duhet të paguani ekstra për të marrë specifikimet dhe veçoritë që mund të drejtojnë programin e redaktimit të videove pa problem. Kjo tha, nëse keni buxhet, një Mac do t’ju japë një përvojë të këndshme dhe pa stres për redaktimin e videos. ’Shtë gjithçka në lidhje me hartimin dhe lehtësinë e përdorimit kur shkoni me Mac – funksionaliteti ndonjëherë merr një shpinë.

Nëse doni të paguani më pak për syze më të mira, Windows është opsioni juaj më i mirë. Këto pajisje vijnë në një gamë të klasifikimeve të çmimeve me karakteristika të ndryshme. Ju do të keni nevojë për një pajisje Windows të nivelit më të lartë për redaktimin e videove – diçka me çmim mbi 1.000 dollarë nëse vërtet dëshironi të ekzekutoni programin e redaktimit të videove pa një konfuzion.

Pajisjet e Windows shpesh janë më të lehta për t’u punuar sepse ato sinkronizohen më mirë me pajisjet e tjera, ndërsa Apple zakonisht funksionon më mirë me produktet e tjera të Apple. Windows është i përqendruar së pari në funksionalitetin, gjë që shpesh nënkupton që pajisjet nuk janë aq të këndshme apo minimaliste në sofistikimin e tyre. Për sa i përket asaj që mund të arrini, pajisja e duhur e Windows do t’ju shohë që me fat të redaktoni videot për shumë vite në një kohë.

Aktgjykimi? Nëse keni qenë një përdorues besnik i Apple deri në këtë pikë, kërkoni një pajisje me specifikimet e nevojshme për redaktimin e videove. Nëse keni përdorur një pajisje Windows deri në këtë pikë, shikoni për një pajisje Windows të nivelit më të lartë që mund të drejtojë programin për redaktimin e videove. Të dy sistemet operative janë të ngjashëm, por secili ka tiparet e veta unike. ’Shtë çështje e preferencës personale dhe disponueshmërisë së buxhetit që përcakton se për cilën zgjedhni – të dy shërbimet operative kanë pajisje të mrekullueshme në dispozicion për redaktimin e videove.

Cilat janë specifikimet dhe konfigurimet më të mira për redaktimin e videove në laptop?

Gjetja e laptopit me specifikimet që ju nevojiten për redaktimin e videos do t’ju japë një ditë shumë më produktive në tryezë. Asnjë paraqitje më e ngadaltë, skipping, hiccuping, ose rrota e interminable e vdekjes që shpenzon përgjithmonë tjerrje dhe përfundimisht kërkon një rifreskim (i cili pastaj humbet gjithçka).

Specifikimet që ju nevojiten për redaktimin e videos ndryshojnë në bazë të llojit të videos me të cilën po punoni. Kjo gjithashtu varet nga ajo që ju nevojitet për të kandiduar në sfond. Specifikimet themelore, të nivelit të hyrjes që ju nevojiten mund ta mbaroni punën, megjithëse me disa zhgënjime dhe pak më të ngadalta se sa dëshironi të dëshironi. Sidoqoftë, këtu është një ide se çfarë duhet të kërkoni në një laptop të mirë për redaktimin e videove:

Ju duhet të paktën 16 GB memorie për të përpunuar videot 4k, 8k ose më të larta. Adobe Premiere Pro mund të funksionojë me 8 GB memorie nëse rezolucioni i pamjeve tuaja dhe thellësia e bitit nuk janë shumë të larta. Ju gjithashtu mund të funksiononi në 8 GB nëse jeni duke punuar në projekte 1080p dhe mbyllni çdo aplikacion dhe programe në sfond që mund të konsumojnë RAM.

Ju mund të largoheni me përdorimin e një laptopi që ka një procesor i5, por dëshironi të synoni drejt një i7 ose, më mirë akoma, një i9. Kjo është veçanërisht e dobishme për ruajtjen e skedarëve, e cila është një para-prezantim. Procesori është përgjegjës për të vepruar në komandë nga një detyrë dhe ruan atë në RAM. RAM i mirë plotësohet më së miri me një procesor të mirë.

Pritini vonesat dhe vononi me kartën e duhur grafike. Ju gjithashtu mund të shijoni interpretimin më të shpejtë (dhe më të mirë), vizualizim më të shpejtë 3D të efekteve dhe një redaktues më të lumtur të videos. Disa nga emrat më të njohur në industrinë e redaktimit të videove përfshijnë Nvidia, Asus, MSI (Geforce) dhe AMD.

Ju nuk duhet të keni zgjidhjen më të mirë, por duhet të shihni pamjet 4k qartë, të paktën. Kjo është e rëndësishme sepse si redaktues i videove, ju duhet të jeni në gjendje të shihni qartë nëse keni nevojë të shkulni ngjyrat për t’i parandaluar ato të duken të lara. Alsoshtë gjithashtu një element i rëndësishëm në detaje, veçanërisht nëse jeni duke punuar me efekte dhe animacion – djalli me të vërtetë është në detaje.

Nëse pamjet tuaja duken të lara dhe vendosni të gjalloni ngjyrat, mund të përfundoni me shumë kontrast kur shikoni videon në një pajisje tjetër. Punoni me një pajisje që ju jep pamje të qartë dhe të qartë për një ide të saktë të asaj që jeni duke bërë.

Cili laptop është më i miri për redaktimin e videove & Vlogging në YouTube? Përtypjet kryesore

 • Ju mund të përdorni një Mac ose një pajisje Windows për redaktimin e videove
 • Pajisjet për redaktimin e videove shpesh vijnë si pajisje të rënda, duke e bërë udhëtimin pak më sfidues
 • laptop më i mirë për redaktimin e videove është ai që mund të ekzekutojë softuerin Creative Suite
 • Pajisja juaj duhet ta bëjë redaktimin e videos më të këndshëm
 • Një jetë e gjatë e baterisë mund të mos jetë përparësia juaj kryesore; procesori juaj është më i rëndësishëm
 • Pajisjet më të shtrenjta nuk janë domosdoshmërisht më të mirat
 • Laptopi më i mirë i lirë për redaktimin e videove është 2019 Dell Latitude E7450

Laptopi më i mirë për FAQ të redaktimit të videos në YouTube

Cilat janë specifikimet më të mira të laptopit për redaktimin e videove?

Specifikimet e zhveshura minimale që ju nevojiten për të ekzekutuar softuer për redaktimin e videove dhe për tu dhënë pa fshehje?

 • Kujtesa / RAM: RAM 8-32 GB – është më mirë të synoni për 16 GB ose më të lartë. Sa më i lartë aq më mirë.
 • Fuqia përpunuese: Modele me shumë bërthama Intel i5 / i7 / i9
 • 256 GB hard drive, 7200 RPM, mundësisht SSD nëse është e mundur

Specfarë specifikat më duhen për redaktimin e videos 4k?

Rëndësia e fuqisë së CPU po bëhet më pak e një çështjeje; shumica e programeve softuer mbështesin rendimin GPU. Ekzistojnë edhe disa elementë të tjerë që ndikojnë në karakteristikat që ju nevojiten, si formati juaj i videos (R3D, CinemaDNG, ProRes, XAVC S, mp4):

 • CPU: Procesori
 • Redaktimi Offline: Intel Core i7
 • Redaktimi Online: Dual Intel Xeon 2GHz me gjashtë bërthama
 • GPU: Karta Video

Laptopfarë laptop mund të redaktojë video 4k?

Dell XPS 15 është një shembull i një laptopi që mund të redaktojë video 4k si një pro. Dell bashkon lehtësinë e përdorimit të shkëlqyeshëm me funksionalitet të shkëlqyeshëm dhe syze të shkëlqyera. Keni nevojë për fuqi të shkëlqyeshme përpunimi për video, memorie dhe RAM 4k, si dhe një kartë grafike të mirë.

Laptfarë laptopë përdor YouTubers?

Razer Blade Pro mbetet një nga laptopët më të njohur që përdoren nga YouTubers për redaktimin e videove të tyre përpara se t’i postoni. Razer Blade është një laptop shumë Apple-esque Windows me dizajn të shkëlqyeshëm dhe aftësi redaktimi. HP Omen është një laptop tjetër në këtë kategori përsa i përket aftësive.

A është i5 i mirë për redaktimin e videove?

Mund të bëni një sasi të kufizuar të redaktimeve të videove me një procesor i5. Një i7 do t’ju japë paraqitje më të shpejtë ndërsa një i5 do t’ju kërkojë durim dhe kohë. Nëse keni nevojë për diçka që mundëson produktivitet të lartë dhe rezultate të shpejta, synoni për një i7 ose më të lartë.

Cili laptop i Apple është më i miri për redaktimin e videove?

MacBook Pro 16-inç është laptopi më i mirë i Apple për redaktimin e videove. Ajo vjen me një dizajn të shëndetshëm, pikërisht atë që do të prisni nga Apple, dhe shtoi veçori që e bëjnë atë ideal për përpunimin dhe kërkesat e kujtesës së redaktimit të videove.

Cili është laptopi më i mirë i Windows për redaktimin e videove?

HP Omen është një rival i Razer Blade. Secila pajisje mund të konsiderohet laptopi më i mirë i Windows për redaktimin e videove. Razer Blade ka një dizajn shumë minimalist si Apple, ndërsa Omen është më kompakt. Të dy kanë syze të shkëlqyera për redaktimin e videos.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map