Najlepsze narzędzia do badania słów kluczowych: lista bezpłatnych i płatnych 2020

Twój blog zawiedzie spektakularnie, chyba że znasz One Big Secret.


Twój blog może być najbardziej pouczającym, łatwym do odczytania i wciągającym blogiem w całym Internecie, ale jeśli nie znasz jednej wielkiej tajemnicy, Twój blog nie dotrze do odbiorców. Jeśli Twój blog nie może znaleźć odbiorców, cała praca, którą włożyłeś w jego tworzenie, będzie bezużyteczna.

Więc, co jest jedną wielką tajemnicą sukcesu blogów?

Korzystanie z najlepszego narzędzia do badania słów kluczowych

Najlepsze narzędzie do badania słów kluczowych

Ale dlaczego słowa kluczowe są tak ważne?

Słowa kluczowe to słowa, które oznaczają, o co chodzi w witrynie (i blogu).

Są to słowa, których używają wyszukiwarki, aby określić, które strony będą najlepsze do wyświetlenia, gdy ludzie będą szukać tematu.

Jeśli zidentyfikujesz właściwe słowa kluczowe i użyjesz ich poprawnie w swoich treściach, witryna uzyska wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Gdy znajdziesz się u góry pierwszej strony wyników, zyskasz mnóstwo widoczności wśród osób szukających tego, co zapewniasz.

Dołącz do DARMOWEGO szkolenia

Czy chcesz dowiedzieć się, jak zbudować 6 witryn z danymi liczbowymi??

Dołącz do tego bezpłatnego szkolenia dla…

 • Wreszcie mają sprawdzoną metodę znalezienia rentownych nisz
 • Uzyskaj dostęp do niezawodnej metody badania słów kluczowych
 • Dowiedz się, jak zlecać wysokiej jakości treści
 • Dowiedz się, jak tworzyć białe linki do swojej witryny bez bólu głowy

Teraz musisz także wiedzieć, że istnieją dwa typy słów kluczowych, a mianowicie słowa kluczowe w przybliżeniu i słowa kluczowe w formie „longtail”.

Oto przykład szerokich słów kluczowych:

 • Marketing
 • Narty
 • Wynajem samochodów

Jak widać, są to jedno lub dwa słowa opisujące ogólny temat. Teraz rzućmy okiem na niektóre słowa kluczowe z długim ogonem:

 • Marketing B2B
 • Narty dla początkujących
 • Tanie samochody do wynajęcia

Słowa kluczowe z długim ogonem zawierają do sześciu słów i są bardziej szczegółowe. Profesjonaliści SEO bardziej koncentrują się na słowach kluczowych typu long-tail niż na słowach kluczowych.

Dlaczego?

 1. Słowa kluczowe z długim ogonem zajmują wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Zyskasz więcej ruchu od mniejszej grupy odbiorców szukającej czegoś konkretnego, a następnie od ogólnego, do którego dotrzesz dzięki szerokim słowom kluczowym.
 2.  Twoi odbiorcy będą bardziej reagować na Twoje treści. Jeśli ktoś szuka „nart dla początkujących”, ale sprzedajesz tylko narty dla profesjonalistów, ranking tylko „nart” będzie ogromną stratą czasu. Twoja pula potencjalnych klientów jest za duża.
 3. Słowa kluczowe z długim ogonem mają efekt kuli śnieżnej. Gdy Twoja witryna zyskuje na popularności, pojawi się więcej słów kluczowych, niż pierwotnie było to możliwe. Chcesz kierować wiele różnych słów kluczowych z długim ogonem do różnych artykułów.

Jak rozpoznać słowa kluczowe

Istnieją trzy różne sposoby znalezienia najlepszych słów kluczowych dla Twojej witryny:

1. Możesz znaleźć słowa kluczowe poprzez zgadywanie

To okropny sposób na zrobienie tego. Ale wierzcie lub nie, ludzie po prostu wyrzucają wszystkie analizy przez okno i wybierają słowa kluczowe, które po prostu „czują” będą działać.

Darmowa domena z hostingiem

Prawdopodobnie już to wiesz, ale dla jasności: musisz mieć jakieś dane za wyborami słów kluczowych. W przeciwnym razie potykasz się w ciemności.

2. Możesz znaleźć słowa kluczowe z Google

Google Adwords ma Narzędzie planowania słów kluczowych, z którego korzysta wiele osób. Pokazuje liczbę operacji wyszukiwania i sugerowaną stawkę dla wprowadzonych słów kluczowych.

Ale jest problem. Narzędzie planowania słów kluczowych Google jest przeznaczone do płatnych reklam. Jeśli chcesz kupić reklamy, to narzędzie jest doskonałym źródłem. Szukamy jednak słów kluczowych, których moglibyśmy użyć w naszych treściach w celu organicznego zwiększenia ruchu poprzez wyszukiwanie. Wyniki dostarczone przez Planer słów kluczowych będą zbyt niejasne.

3. Możesz użyć narzędzia do badania słów kluczowych

Większość profesjonalistów SEO zaleca korzystanie z Narzędzia do badania słów kluczowych. W rzeczywistości trudno będzie znaleźć specjalistę od marketingu internetowego, który nie korzysta z jakiegoś narzędzia do badania słów kluczowych.

Narzędzie do badania słów kluczowych wykonuje większość pracy za Ciebie. Identyfikuje słowa kluczowe w Twojej niszy, które będą najlepiej odpowiadały Twoim potrzebom. Ponadto otrzymasz mnóstwo informacji o każdym słowie kluczowym, dzięki czemu możesz podejmować trafne decyzje marketingowe.

Lista najlepszych narzędzi do badania słów kluczowych 2020

 • SEMRush
 • SEKockpit
 • Ahrefs
 • SpyFu
 • Planer słów kluczowych Google AdWords
 • KWFinder
 • Serpstat
 • Wszędzie słowa kluczowe
 • long Tail Pro

Istnieje mnóstwo narzędzi do wyszukiwania słów kluczowych, ale które jest dla Ciebie?

Oto niektóre z naszych najlepszych narzędzi do badania słów kluczowych dostępnych obecnie:

1. SEMRush

To narzędzie pokazuje, dla których słów kluczowych twoja konkurencja jest obecnie w rankingu. Chociaż jest to świetny sposób na znalezienie słów kluczowych, których nie pokażą inne narzędzia, nie sądzę, że jest to ogólnie najlepsze narzędzie do badania słów kluczowych, ponieważ zakres jest zbyt wąski.

2. SEKockpit

Zapewnia to wszystkie standardowe funkcje występujące w wielu narzędziach do badania słów kluczowych – a także niektóre. Prawdę mówiąc, SECockpit jest bardzo techniczny. Możesz znaleźć te same funkcje gdzie indziej na innych platformach, bez konieczności stawienia czoła tak wysokiej krzywej uczenia się.

3. Ahrefs

To narzędzie klasy premium, które wielu marketerów używa jako szwajcarski scyzoryk do SEO. Zdolności do badania słów kluczowych są bardzo dobre, ale cena może uniemożliwić nowym blogerom.

4. SpyFu

To narzędzie jest bardziej ukierunkowane na szpiegowanie tego, co robią konkurenci, ale powiedziawszy to, jest to jeden z najlepszych sposobów na znalezienie świetnych słów kluczowych przy minimalnej pracy!

5. Google Adword Key Planner

Niektórzy profesjonaliści polegają wyłącznie na Google Adwords Planner. Szczerze mówiąc, nie rozumiem dlaczego. To świetne narzędzie do płatnych reklam, ale osiągniesz znacznie lepsze wyniki dzięki narzędziu zaprojektowanemu dla ruchu organicznego.

6. KWFinder

Chociaż ci faceci są stosunkowo nowi, świetnie sobie radzą, dostarczając świetnych informacji o słowach kluczowych. Dla tych, którzy chcą inwestować, mają cały zestaw narzędzi.

7. Serpstat

Serpstat jest bardzo podobny do Ahrefsa i SEMRush pod wieloma względami, jest nieco bardziej niezręczny i nie ma tak wielu danych jak pozostałe dwa, ale cena jest znacznie niższa.

8. Słowa kluczowe wszędzie

To świetne małe rozszerzenie / rozszerzenie do przeglądarki Firefox lub Chrome, które zapewnia informacje o słowach kluczowych podczas wyszukiwania w Google (między innymi). Cena? 0 USD za najlepszy wybór darmowego narzędzia do badania słów kluczowych dla początkujących blogerów.

9. Long Tail Pro

Mój najlepszy wybór to Long Tail Pro. Pozwól, że powiem ci wszystko, dlaczego Long Tail Pro jest moim ulubionym narzędziem do badania słów kluczowych i cennym zasobem, którego Twój blog potrzebuje, aby odnieść sukces:

Cel Long Tail Pro

Spencer Haws stworzył Long Tail Pro, ponieważ był zmęczony tradycyjnymi narzędziami ukierunkowanymi bardziej na reklamę niż ruch organiczny.

Aby użyć Long Tail Pro, najpierw wprowadź słowa kluczowe nasion. Następnie kliknij generuj. Narzędzie generuje listę słów kluczowych w ciągu około jednej do trzech minut.

Ta lista przypomina wyglądem Narzędzie planowania słów kluczowych Google. Zobaczysz Page Authority, Domain Authority, liczbę linków przychodzących, PageRank, wiek witryny i inne. Możesz również usunąć dowolne słowa kluczowe z listy za pomocą jednego przycisku.

Głównym powodem, dla którego Long Tail Pro jest moim ulubionym, jest funkcja Konkurs słów kluczowych. To automatycznie analizuje 10 najlepszych wyników wyszukiwania dla poszczególnych słów kluczowych. Wyniki obejmują:

 • URL
 • Tytuł
 • Domain Authority
 • Autorytet strony
 • Linki do stron
 • Ranga Moz
 • Pozycja strony
 • Wiek witryny

Te punkty danych dają jasne wskazówki na temat określania skuteczności słowa kluczowego. Ponadto informacje są przedstawione w łatwej do odczytania tabeli.

Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z Long Tail Pro, sprawdź ten krótki 3-minutowy film:

Wniosek
Będę szczery: bez narzędzia do badania słów kluczowych Twój blog będzie miał poważne kłopoty. Chociaż do wyboru jest wiele narzędzi do badania słów kluczowych, polecam Long Tail Pro. Moim zdaniem Long Tail Pro jest najlepszym dostępnym narzędziem do badania słów kluczowych.

Long Tail Pro jest łatwy w użyciu, ale potężny. Zyskasz głębokie zrozumienie, na jakie słowa kluczowe musisz kierować treści. Ponadto funkcja Konkurs słów kluczowych zapewnia wyjątkową przewagę.

Odpowiednie narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych przeniesie Twojego bloga na wyższy poziom i pomoże Ci dotrzeć do większej liczby osób niż kiedykolwiek wcześniej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map