MidPhase Rishikimi: Planet Pritëse, Vlerësimi, Pro dhe kundër!

A keni dëgjuar ndonjëherë për MidPhase? As unë. Sidoqoftë, kur pashë për herë të parë këta njerëz, u intrigova nga faqja e tyre e shkëlqyeshme dhe ofertat tërheqëse, megjithatë. Regjistrimi i domenit, pritja e përbashkët, VPS, serverët e dedikuar dhe planet që fillojnë me 3.48 dollarë? Tingëllon pak më mirë për të qenë e vërtetë!


Mjaftoi një goditje për të nxitur hetime të mëtejshme, megjithatë, kështu që vendosa të shoh se çfarë tjetër mund të gjeja. Rezulton se ata kanë qenë rreth e rrotull që nga viti 1998; kjo u ka dhënë atyre mjaft kohë për t’u kujdesur në planet e tyre të mbajtjes në internet dhe instalimet e harduerit. Ata mburren me një ekip të fortë dhe një infrastrukturë edhe më të fortë, por a janë mjaftueshëm të besueshëm për ta përdorur si host-in tuaj kryesor të internetit?

Kjo është saktësisht ajo që ne po shqyrtojmë sot me rishikimin tonë MidPhase. Do të shohim nëse MidPhase.com është një shërbim yll, që meriton biznesin tuaj, apo një host të nivelit të dytë që duhet ta mbani si një opsion rezervë.

Vlerësimi ynë MidPhase

Ne duhet të fillojmë duke thënë se pritja në MidPhase është shumë e mirë. Jo më e mira absolute, por një vlerë e shkëlqyeshme për ato që ngarkojnë. Për çmime si këto, ju do të prisni një copëzim të opsioneve të pritjes së niveleve të ulëta dhe jo shumë më tepër.

MidPhase, nga ana tjetër, vë në përpjekje të prerë për të siguruar një përvojë të shkëlqyeshme. Luajtur mirë Një 4,5 / 5 të ngurta.

Bashkohuni me Trajnimin FALAS

A doni të mësoni se si të ndërtoni 6 figura faqet e autoriteteve?

Bashkohuni me këtë trajnim falas për…

 • Më në fund keni një metodë të provuar për të gjetur niches fitimprurëse
 • Merrni hyrje në një metodë të hulumtimit të fjalëve pa mend
 • Mësoni si të nënshkroni përmbajtjen e cilësisë
 • Mësoni si të krijoni lidhje të kapelave të bardha në faqen tuaj pa dhimbje koke

Rishikimi i hostimit në mesfazë

Shqyrtimi i mesfazësKëta djem kanë shumë për ta. Serverë të besueshëm, mbështetje të mirë të klientit dhe çmime të ndershme, dhe shumë më tepër.

Ka disa hiccups këtu dhe atje që i rrëzojnë ato pak, por ato në asnjë mënyrë shkatërrojnë tërë përvojën. MidPhase po bën më mirë sesa shumica e hosteve të tjerë atje.

Shqyrtimi i MidPhase: mirat & kundër

Planet e Pritjes Galore

Shtë gjithmonë mirë të shohësh një host që ofron mundësi të shumta. MidPhase e ka këtë aspekt të lojës të mbuluar si biznesi i askujt. Nga thjesht blerja e një emri domaini për të shkuar gjithçka në një server të dedikuar, ata kanë një plan që duhet t’i afrohet nevojave tuaja specifike. Le të fillojmë me bazat dhe do të ndërtojmë.

Pritja e tyre e përbashkët është ajo që do të tërheqë një pjesë të madhe të përdoruesve. Ekzistojnë tre nivele që i përshtaten nevojave të ndryshme të burimeve, secila me ruajtje dhe gjerësi bande “të pakufizuar”.

Pritja personale në internet

Fillon me 3,48 dollarë në muaj. Ju siguron një domen falas, një faqe interneti, një bazë të dhënash dhe një nënfushë. Ju gjithashtu merrni email të pakufizuar.

Web hosting profesional

Fillon me 4,48 dollarë në muaj. Ju siguron një domen falas, tre uebfaqe, tre baza të dhënash dhe pesë nëndomen. Ju merrni email të pakufizuar dhe hyrje në disa veçori shtesë gjithashtu. Këto përfshijnë një adresë të dedikuar IP, SSL dhe analitikë në internet (mundësuar nga Stats2).

Web hosting i biznesit

Fillon me 5,48 dollarë në muaj. Ju merrni gjithçka që ju ofron plani profesional, por tani gjithçka është në nivelin “të pakufizuar”.

MidPhase bën një punë të shkëlqyeshme duke i shpjeguar planet e tyre të përbashkëta në detaje, diçka që pret të tjerët që nuk lënë pas dore. Ato mbulojnë tiparet e sigurisë së planit, opsionet e menaxhimit dhe ato që do të merrni në lidhje me burimet dhe fuqinë. Nuk është aspak e keqe.

Pritja e përbashkët është vetëm maja e ajsbergut. Ato gjithashtu kanë një shkallë të planeve VPS, të kompletuara me ruajtjen e SSD dhe të gjitha burimet që ju nevojiten për të siguruar një sit në rritje. Këto plane vijnë në pesë opsione të niveleve, të organizuara nga RAM në dispozicion.

Domain falas me pritjen

 • VPS1GB: 8,00 $ / muaj; Ruajtje 25 GB; Bandwidth 3TB; 4 bërthama
 • VPS2GB: 16,00 $ / muaj; Ruajtje 50 GB; Bandwidth 4TB; 4 bërthama
 • VPS4GB: 32,00 $ / muaj; Ruajtje 100 GB; Bandwidth 5TB; 4 bërthama
 • VPS8GB: 62,00 $ / muaj; 200 GB Ruajtje; Bandwidth 6TB; 4 bërthama
 • VPS16GB: 128,00 $ / muaj; 400 GB Ruajtje; Gjerësia e brezit 7TB; 4 bërthama

Një varg zgjedhjesh mbresëlënëse. Disqet SSD bëjnë një shpejtësi të shtuar (kryesisht), dhe ju merrni mundësinë e rregullimit të mirë të sistemit tuaj në përshtatje të nevojave tuaja. Duke folur për të cilat, web hosting i MidPhase është kryesisht i bazuar në Linux. Ata kanë shpenzuar vite duke përsosur vendosjen e Linux-it për të kujdesur klientët me burim të hapur me lehtësinë më të madhe.

Opsionet VPS vijnë me mjaft karakteristika shtesë, dhe ju mund të merrni një vështrim të mirë në ofertat specifike, së bashku me specifikimet e teknologjisë, ashtu si do të bëni me planet e tyre të përbashkëta të pritjes.

Sigurisht, madje as VPS nuk mund të përputhet me fuqinë e papërpunuar dhe lirinë e një serveri me të vërtetë të përkushtuar, për këtë arsye ata ofrojnë këtë mundësi edhe për klientët. Ata kanë një shkrim të këndshëm duke shpjeguar pse duhet të merrni në konsideratë pritjen e tyre të përkushtuar, e cila merret me krijimin teknik të qendrës së tyre mbresëlënëse të të dhënave. Për sa i përket planeve dhe numrave, MidPhase ju jep hapësirë ​​të zgjidhni serverin që është i duhuri për ju.

Përsëri, shtesat, shtesat dhe specifikimet e teknologjisë janë hedhur të gjitha për ju, nëse shihni diçka që ju mendoni se mungon, MidPhase ju jep mundësinë e personalizimit të serverit tuaj derisa të plotësojë specifikimet tuaja të sakta (për një tarifë, natyrisht).

MidPhase gjithashtu ofron plane më të specializuara të pritjes për funksione të ndryshme. Nëse keni nevojë për Cloud Hosting, Reseller Hosting ose WordPress Hosting, ata kanë pajisur pajisje për t’ju bërë të vendosni mënyrën e duhur dhe të largoni stresin nga përpjekjet për të rregulluar gjërat vetë..

Për t’i dëgjuar ata ta thonë atë, ata janë ekspertë të WordPress dhe sigurisht që flasin bisedën. Ata do t’ju lidhin me temat, shtojcat dhe mjedisin e dedikuar WordPress, do t’ju duhet të siguroheni që faqja juaj të funksionojë mirë, pa marrë parasysh çfarë.

Koha e shkëlqyeshme

Ofertat e shkëlqyera të planit nuk tregojnë asgjë nëse faqja juaj është në gjysmën e kohës. MidPhase gjithashtu ka kuptuar këtë pjesë të ekuacionit. Kohëzgjatja e tyre është në ligat e mëdha, shumë mbi 99,95% për muaj në fund. Ka ndërprerje të rastit të shërbimit, por kur lindin probleme, ekipi i tyre i teknologjisë fillon në veprim për të korrigjuar gjithçka sa më shpejt të jetë e mundur.

Shërbim i dobishëm

Ekipi i tyre i shërbimit ndaj klientit është shumë i ditur. Nëse keni ndonjë çështje teknike të çfarëdo lloji, thjesht hidhni një rresht, dhe ata do të jenë në gjendje t’ju kthehen me një përgjigje të informuar.

Në shumicën e rasteve ata mund t’ju ecin nëpër hapat individualë, duhet të merrni për të rregulluar problemin tuaj dhe për ta rikthyer faqen tuaj në rrugën e duhur.

Gjëra falas

Migrimi në sit, për fat të mirë, është një shërbim falas që ofron MidPhase. Ata duket se e kuptojnë se njerëzit që ndryshojnë nikoqirët janë tashmë të pakënaqur, dhe me siguri nuk janë në gjendje të kërkojnë shumë para të tepërta vetëm për t’u larguar nga pritësi që i dogji ata.

Konsiderata shtesë

MidPhase flet shumë për përvojën e tyre, dhe kjo tregon në shërbimin e tyre. Gjithçka rreth asaj që ata bëjnë ka unazën e profesionalizmit dhe të polonizmit.

Nëse vendosni të shkoni me MidPhase, do të keni kënaqësinë të dini se kjo nuk është shërbim fluturues për natën. Ky është një pritës veteranësh në internet që ka përsosur zanatin.

Jo gjithmonë më i shpejtë

Sigurisht, të gjitha nuk mund të jenë të shkëlqyera, pavarësisht se cilin host do të zgjidhni. Kohëzgjatja me MidPhase është fenomenal, por shpejtësitë e ngarkesës së faqes janë disi më të ngadalta se mesatarja. Siç e dini, disa sekonda shtesë ka potencialin për t’u përkthyer në efekte të theksuara negative për biznesin tuaj. Ju mund të qëndroni te klientët e lirshëm, veçanërisht kur shpejtësia është fokusi kryesor i tyre.

Përsëri, ato nuk janë më të këqijat kur bëhet fjalë për shpejtësinë, dhe për disa aplikacione, shpejtësia është një shqetësim dytësor për kohën e duhur dhe karakteristikat e tjera shtesë. Sidoqoftë, është diçka për të qenë i vetëdijshëm përpara se të tërhiqni zërin.

Kushtet & Kushtet Aplikoni

Ah, shtypja e mirë. Ju duhet ta lexoni me kujdes sepse ka pak. Kjo garanci për 30 ditë kthim parash vlen vetëm për opsionet e tyre të hostimit të WordPress. Sa i përket strukturave të tjera të çmimeve, janë përfshirë disa terma interesante.

Për të marrë ato zbritje të mrekullueshme, duhet të regjistroheni për një afat të gjatë. Ata ju japin një zgjedhje se sa do të jetë afati, të paktën, një periudhë 1-3 vjet. Sa më gjatë të regjistroheni, aq më shumë zbritje do t’ju ofrojnë. Jo saktësisht më i madhi, por meqenëse ky është një host i cilësisë, ka pak arsye që do të duhet të dëshironi të lani duart tuaja para se të skadojë kontrata juaj.

Ata gjithashtu ofrojnë mirësjellje për ofrimin e opsioneve të vërteta nga muaji në muaj, si dhe opsione tre-mujore nëse preferoni. Këto janë më të shtrenjta, por ato gjithashtu ofrojnë fleksibilitet më të madh. Nëse jeni një tifoz i madh për të qenë në gjendje të hipni në anije kur të keni nevojë, kjo është mënyra për të shkuar.

Ka disa detaje të tjera. “Emailet e pakufizuara” vlejnë vetëm për domenin tuaj kryesor, për shembull. Sigurohuni që të rishikoni rezultatet e planit tuaj përpara se të futeni në kyçje (megjithëse e njëjta gjë mund të thuhet për çdo shërbim tjetër të pritjes).

Konsiderata shtesë

MidPhase ofron një ndërtues faqesh për ata që kërkojnë të fillojnë diçka me nxitim, por, për të qenë i sinqertë, nuk është asgjë e veçantë. Hidhi nje sy:

Ju jeni shumë më mirë të përcaktoni faqen tuaj vetëm (ose të paguani një zhvillues të aftë të internetit) dhe pastaj ta ngarkoni atë në serverët e tyre.

Aktgjykimi

Ndërsa rishikimi ynë për hostimin MidPhase pa dyshim ju ka ndriçuar, ky është një host i shkëlqyeshëm në internet. Një gamë e opsioneve të hostit, serverëve të besueshëm dhe çmimeve të përballueshme bëjnë një kombinim perfekt. Ekzistojnë disa çështje me shpejtësinë e faqes së MidPhase, por përveç kësaj, nuk ka asnjë arsye të mos i kontrolloni këta njerëz pa marrë parasysh nevojat tuaja të pritjes.

Ata mund të strehojnë faqe të mëdha, site të vogla, site të përparuara dhe marrëveshje të thjeshta me tre faqe. Ju do të gjeni më shumë sesa mund të gjeni atë që ju po kërkoni diku në platformën e fortë të MidPhase.

A jeni një përdorues i nivelit të lartë që kërkon më shumë fleksibilitet dhe kontroll mbi serverat tuaj? Pastaj kam marrë një marrëveshje për ju…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map