Rishikimi i Hostinger për vitin 2020: A është e përshtatshme kjo kompani pritëse për ju?

Komponenti më i rëndësishëm që përcakton përvojën e vizitorëve në faqen tuaj ose blogun është shërbimi i pritjes. Ofruesi i shërbimit përcakton aspekte të rëndësishme të faqes suaj të internetit, siç është shpejtësia dhe siguria e dhënies.


Sidoqoftë, shumë ofrues të shërbimit të pritjes që tregtojnë veten si opsioni më i mirë në treg, rrallë u japin vlerën që u premtojnë pronarëve të faqeve. Kjo është arsyeja kryesore pse shumë njerëz përfundojnë duke u rikthyer përsëri në treg vetëm disa muaj pas blerjes së shërbimeve të pritjes.

Për t’ju ndihmuar të merrni vendimin e duhur, unë e kam bashkuar këtë përmbledhje të plotë të shërbimeve të hostimit të Hostinger. Numri i lartë i përdoruesve të Hostinger dhe regjistrimet ditore prej rreth 15,000 janë pasqyrim i besimit në rritje që komuniteti ka në ofruesin e pritjes.

A është Hostinger faqja e duhur e internetit për ju? Ky përmbledhje e Hostinger-it, të cilin e kam bashkuar, kërkon të përgjigjem në atë pyetje shumë të rëndësishme.

Logoja e HostGatorit

Zgjedhja jonë # 1 e mbajtjes së faqes në internet:
Merrni pritjen më të lartë të vlerësimit për sa më pak
2.64 dollarë në muaj

StartBloggingOnline.com miratoi pritjen e pritjes

Shqyrtimi i hostit

4.5 / 5

Hostinger është një kompani webhosting që filloi në vitin 2004. Në vitet në vijim, ajo ka përjetuar një rritje të madhe me bazën e përdoruesit të saj duke u rritur në më shumë se 29 milion në 178 vende.

Në vitin 2007, Hostinger mori emrin 000webhost.com, i cili funksiononte si një shërbim falas për mbajtjen në internet. Emri “Hostinger” lindi në 2011 kur kompania gjithashtu filloi një plan të shpejtë zgjerimi që do të kulmonte në 15,000 nënshkrime çdo ditë deri në vitin 2019.

Bashkohuni me Trajnimin FALAS

A doni të mësoni se si të ndërtoni 6 figura faqet e autoriteteve?

Bashkohuni me këtë trajnim falas për…

 • Më në fund keni një metodë të provuar për të gjetur niches fitimprurëse
 • Merrni hyrje në një metodë të hulumtimit të fjalëve pa mend
 • Mësoni si të transferoni burime nga përmbajtja cilësore
 • Mësoni si të krijoni lidhje të kapelave të bardha në faqen tuaj pa dhimbje koke

Deri në maj 2014, baza e përdoruesve të Hostinger ishte rritur në 10 milion dhe arriti në 29 milion deri në fillim të vitit 2019.

Në faqen e tyre të internetit, Hostinger premton të ofrojë një shërbim të lehtë për t’u përdorur, të zhvilluar dhe miqësor për mbajtjen në internet që garanton karakteristika të nivelit të lartë dhe siguri të lartë. Angazhimi për këto ideale në teori dhe praktikë e bën ofruesin një ofrues të pritjes të vlerësuar me 4,5 yje.

Planet e pritjes dhe çmimi i hostingerit

Logoja e hostingeritHostinger ka katër shërbime kryesore të mbajtjes së faqeve në internet: një pritje të përbashkët në internet, ku shumë faqe në internet jetojnë në një server në internet, Server Virtual Private Server (VPS) që kushton burime specifike të serverit në një llogari pritjeje, regjistrimin e domenit dhe Certifikatat e Secure Socket Layer (SSL). Certifikatat SSL janë skedarë të vegjël të të dhënave që dixhitalisht lidhin një çelës unik kriptografik për informacionin e një organizate në një server.

Ky është plani më i lirë në dispozicion në Hostinger. Plani kushton 1,45 dollarë në muaj për dy vjet sepse shumë faqe në internet janë pritur në të njëjtin server. Sidoqoftë, kompania ngre çmimin në $ 7,99 / muaj pasi të mbarojnë dy vitet për të inkurajuar përdoruesit të zhvendosen në plane të niveleve më të larta si pritja e përbashkët e pritjes. Karakteristikat kryesore të këtij plani përfshijnë:

 • Hapësirë ​​në disk 10 GB
 • 1 faqe interneti
 • Gjerësia e bandës 100 GB
 • Instalues ​​automatik
 • 1 llogari emaili
 • 1 Baza e të dhënave MYSQL
 • Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet

Ky është plani mesatar i ofruar në Hostinger. Megjithëse faqet e internetit të pritura në këtë nivel janë ende të kombinuara në një server, ju merrni karakteristika shtesë si gjerësia e brezit të pakufizuar. Kostoja është 2,95 $ / muaj për dy vitet e para. Plani ju ofron, përdoruesit, me:

 • Bandwidth i pakufizuar
 • Mbështetje e pakufizuar e llogarisë email
 • Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet
 • Emri i domain falas
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e diskut SSD
 • Përdoruesit e pakufizuar të FTP
 • Numri i pakufizuar i vendeve

web hosting i biznesitKy është plani më i lartë dhe më i shtrenjti në Hostinger. Hostinger tarifon 3,95 $ / muaj për dy vjet. Këtu janë tiparet kryesore të planit:

 • Numër i pakufizuar i faqeve të internetit të mbështetura
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Baza e të dhënave të pakufizuar MYSQL
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e SSD Disk
 • Rezervime ditore
 • Certifikatë falas SSL për të siguruar të dhënat e përdoruesit
 • Emri i domain falas
 • Pesë herë shpejtësia e optimizuar e WordPress-it
 • Ndërtues i thjeshtë i uebit
 • Përdoruesit e pakufizuar të FTP

Performanca e hostingerit

Performanca e hostingerit ka qenë mbresëlënëse. Ashtu si ofruesit e tjerë të shërbimeve të pritjes, Hostinger premton 100% në kohë dhe menaxhon 99.85%. Gjatë periudhave të ulëta të mirëmbajtjes kur kërkohen shumë pak burime, performanca e Hostinger ishte shumë mbresëlënëse me lokale si SH.B.A., Londër, dhe Sidnej duke regjistruar kohë përgjigje prej 2 milisekonda (ms), 50 ms dhe 333 ms respektivisht (vini re se shpejtësitë e nën 400 ms përfaqësojnë performancë të qetë).

Domain falas me pritjen

Kur punonte në ndërtuesin e faqes Hostinger, shpejtësia ishte po aq mbresëlënëse me SH.B.A., São Paulo dhe Londër duke regjistruar 18 ms, 147 ms dhe 139 ms. Përsëri, kjo është shumë mbresëlënëse sepse ndërtimi i një siti kërkon shumë burime pritëse. Kjo do të thotë që ju mund të ndërtoni faqe të reja ose veçori shtesë të faqes për të rritur përvojën e përdoruesit menjëherë pa ngadalësuar faqen e internetit.

Përveç ngarkimit të shpejtë, është e rëndësishme të theksohet se Hostinger është shumë i lehtë për t’u përdorur. Uebfaqja përdor një panel kontrolli të thjeshtuar që lejon përdoruesin të tërheqë me lehtësi veçoritë kryesore. Me vetëm një klikim, ju mund të nxirrni planet, cloud serverët, dhe Ndihma në panelin e cloud Hostinger, në krye.

Ndërsa paneli i kontrollit i përshtatur i Hostinger është mbresëlënës, shumë njerëz që janë mësuar me modelin e vjetër cPanel e kanë të vështirë ta përdorin. Për shembull, përdoruesit e rinj shpesh tregojnë se ata e zbulojnë panelin e kontrollit të komplikuar veçanërisht kur duan të përdorin mjete të përparuara siç është ndërtuesi i faqes.

Vlerësimi i sistemit anti-vjedhje të hostingerit

Sa e sigurt është Hostinger? Hostinger përdor strategji të shumta sigurie për të ndihmuar në mbajtjen e faqeve të përdoruesve dhe informacionit të sigurt nga hakerat.

Së pari, Hostinger përdor një sistem të zakonshëm të sigurisë që ndihmon për të zbuluar hyrje të gabuara të shumta dhe bllokon atë adresë IP nga marrja e hyrjes së administratorit. Kjo është një mënyrë për të mbrojtur llogaritë e përdoruesve nga hakerat duke parandaluar hyrjen për ca kohë para se të lejoni që adresa IP të hyrë në llogari. Adresa IP është bllokuar për rreth dhjetë minuta para se të futeni në llogari.

Mbështetja e Hostinger është gjithashtu shumë profesional dhe nuk do të zbulojë kurrë fjalëkalime të llogarisë së përdoruesit. Nëse humbni fjalëkalimin e llogarisë së përdoruesit, do të verifikoheni bazuar në informacionin e disponueshëm në llogari para se të jepet qasja.

Për të mos humbur llogarinë tuaj pasi të keni humbur fjalëkalimin tuaj, ju këshillohet që gjithmonë të mbani shënime të pagesave tuaja. Hostinger gjithmonë do të kërkojë prova të pagesës për të vërtetuar identitetin tuaj përpara se të rivendosni fjalëkalimin tuaj. Kjo është një masë kritike e sigurisë për qëllim parandalimin e sulmuesve që vjedhin informacionin tuaj dhe kërkojnë fjalëkalim nga Hostinger.

Shqyrtimi i veçorive të Hostinger

Kur u krijua Hostinger, themeluesit e saj ishin të angazhuar të bënin një shenjë duke marrë gjigandët e tjerë që dominuan në treg, siç janë BlueHost dhe Dreamhost. Për ta arritur këtë, Hostinger u zhvillua dhe vazhdon të grihë tiparet e saj të hostimit për të ndihmuar në nxitjen e kënaqësisë së klientit. Këtu janë disa prej tyre:

Kur zgjidhni shërbimet e hostimit të Hostinger, ajo vjen me një ndërtues falas të faqes në internet dhe emrin e domain. Krijuesi i faqes në internet lehtëson krijimin e një faqe interneti me vlera të larta, pa punësuar një zhvillues të faqes në internet.

Videoja më poshtë tregon se si të krijoni një faqe në internet duke përdorur ndërtuesin e faqes Hostinger:

Ju lehtë mund të zgjidhni modelin e preferuar të uebfaqes që ndihmon të paracaktoni sesi do të duket faqja e internetit. Sidoqoftë, nëse doni të ndërtoni faqen tuaj të internetit nga e para, mund ta bëni atë dhe të eksportoni në Hostinger për pritje.

Vini re se emrat e domainëve falas në Hostinger janë në dispozicion vetëm për ata që janë në planin pritës të programeve në internet. Do t’ju kërkohet të paguani nëse doni më shumë se një domen.

Në këtë përmbledhje të mbajtjes në internet të hostingerit, më hodhi mendjen se një nga gjërat që ka kontribuar në rritjen e saj të shpejtë, si brenda vendit ashtu edhe ndërkombëtarisht, është mbështetja e saj mbresëlënëse e klientit. Fakti që mbështetja e tyre ndaj klientit është shumëgjuhësh do të thotë që edhe klientët jashtë SH.B.A.-së mund të gëzojnë shërbimet e kompanisë ndërsa flasin gjuhën e tyre amtare.

Një kanal i mbështetjes së klientit që e bën Hostinger kompaninë pritëse të zgjedhur është përdorimi i bisedave të drejtpërdrejta. Kurdoherë që një klient ka pyetje, shqetësime ose thjesht dëshiron të paguajë një kompliment, procesi është i thjeshtë dhe i drejtpërdrejtë përmes bisedës live të mundësuar nga Intercom.

Hostinger gjithashtu ofron një bazë të plotë të njohurive dhe sistem të drejtpërdrejtë të biletave në faqen e tyre të Kontaktit. Duke ofruar metoda të shumta për të marrë ndihmë, Hostinger ka arritur të ruajë një bazë të kënaqur klientësh si në SH.B.A. ashtu edhe në të gjithë globin.

Një nga karakteristikat e dukshme të planit të mbajtjes së biznesit është kopje rezervë e përditshme. Ky është një tipar shumë i rëndësishëm që synon ta mbajë faqen tuaj të azhurnuar. Edhe nëse harroni të kopjoni faqen e internetit, mund të jeni të sigurt se asnjë detaj rreth operacioneve të fundit nuk do të humbasë.

Të mirat dhe të këqijat e Hostingerit shqyrtohen

Përfitimi më i dukshëm i Hostinger është kostoja e ulët e shërbimeve të tij. Këtu është një përmbledhje e të mirat dhe të këqijat e tjera të shënuara në këtë përmbledhje pritëse hostinger.

 • Ofruesi i pritjes ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore që ju lejon të hiqni dorë nga shërbimi nëse vendosni që nuk ju pëlqen.
 • Stafi i ndihmës së klientit është shumë profesional, dhe kanalet e larmishme mbështetëse e bëjnë të lehtë marrjen e përgjigjeve për pyetjet.
 • Shërbimi i pritjes u siguron klientëve plane të shumta të përdoruesve që sigurojnë që njerëzit me fuqi blerëse të ndryshme mund ta përballojnë atë.
 • Hostinger është shumë i përkushtuar t’ju ofrojë siguri optimale. Llogaritë e përdoruesve mbrohen duke përdorur çertifikatat SSL dhe sistemet e vjedhjes, të cilat e bëjnë shumë të vështirë për hakerat që të fitojnë qasjen në llogarinë tuaj.
 • Tipari i bisedës live nuk është i disponueshëm për njerëzit që nuk janë regjistruar në sistemin e ofruesit të shërbimit. Sidoqoftë, është ende e mundur të përdorni biletën Na Kontaktoni në faqen kryesore.
 • Kompania përdor panelin e saj të kontrollit në krahasim me cPanel standarde. Kjo e bën relativisht të vështirë për përdoruesit e rinj të mësojnë dhe përdorin.
 • Ofruesi i shërbimeve jep shërbime të nivelit të lartë vetëm për përdoruesit e planit premium. Për shembull, mbështetja luksoze e drejtpërdrejtë është në dispozicion vetëm në planin e hostimit të biznesit.
 • Kompania përdor truket e çmimeve që mund ta bëjnë përdoruesin të paguajë më shumë sesa pritej pa e kuptuar. Përkundër kësaj, është akoma më e lirë se ofruesit e tjerë në treg.
 • Shqyrtimi i hostit pa pagesë (periudha e kthimit të parave falas) zbuloi që jo të gjitha produktet janë të mbuluara. Për shembull, garancia e kthimit të parave nuk përfshin çertifikatat SSL dhe transferimet e domain.

Kështu është Hostinger mirë pritja?

Shqyrtimi i hostingerit

Në këtë përmbledhje të Hostinger, është e qartë se shërbimet e tij janë të besueshme për një gamë të gjerë njerëzish. Shërbimi i pritjes ju siguron një garanci të kthimit të parave 30-ditore për t’ju lejuar të provoni të gjitha tiparet e planit tuaj të preferuar. Nëse nuk ju bën përshtypje, Hostinger do të kthejë paratë tuaja. Nëse faqja juaj e internetit është e re dhe doni të provoni opsionin falas 30-ditor të kthimit të parave ose preferoni planin e përparuar të biznesit, planet kujdesen për të gjithë.

Përkundër faktit se shumica e tipareve janë të përqendruara në planin e përparuar, i cili mund të ndjehet pak si mashtrim i çmimit, unë do ta rekomandoja me forcë këtë shërbim për ju për shumë përfitime dhe çmime. Si shembull, plani i avancuar ka shërbime të niveleve të larta siç janë brezi i pakufizuar dhe baza e të dhënave e pakufizuar MYSQL me një çmim prej vetëm 2,95 $ / muaj. Shërbime të ngjashme me një ofrues tjetër, siç është Dreamhost, mund të kushtojnë deri në 18 dollarë në muaj.

Për të ditur nëse Hostinger është opsioni i duhur për ju, është e rëndësishme të faktoni kërkesat tuaja personale të pritjes dhe të kontrolloni nëse ato do të shërbehen mirë nga kompania. Shtë gjithashtu një ide e mirë për ta krahasuar atë me ofruesit e tjerë të lartë të tillë si Bluehost për të zbuluar se cili ofron shërbimet më të mira për ju.

Logoja e HostGatorit

Zgjedhja jonë # 1 e mbajtjes së faqes në internet:
Merrni pritjen më të lartë të vlerësimit për sa më pak
2.64 dollarë në muaj

StartBloggingOnline.com miratoi pritjen e pritjes

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map