Rishikimi i sitit5 2020: Planet e strehimit, çmimet, vlerësimet dhe më shumë!

rishikime të faqes5Site5 krenohet si një ofrues i shërbimit të ngrohtë për projektuesit dhe zhvilluesit, dhe është bërë një firmë ndërkombëtare, me 19 lokacione serverash në katër kontinente.


Kompania ka qenë në biznes që nga viti 1998, me një ekip 100% të largët dhe mbi 50,000 klientë në të gjithë botën.

Site5 ishte një nga shumë firmat pritëse të fituara nga EIG, e cila gjithashtu është bashkuar me HostPapa, Bluehost dhe shumë kompani të tjera të vogla. Kjo ka çuar në disa çështje në vazhdim pasi të gjitha këto kompani përshtaten me menaxhimin e ri. Kështu që, a ka Site5 ende i mprehtë për shqyrtim?

vlerësim

3/5

Shqyrtime të faqes5: mirat & kundër

Site5, si shumë shërbime të tjera për një kohë të gjatë të mbajtjes në internet, mbetet i fortë në shumë aspekte të web hosting, por jo gjithmonë ka mbajtur premtimin e tij për cilësi të qëndrueshme për zhvilluesit në muajt e fundit.

Kur regjistroheni me një host të ngrohtë në internet, prisni që ata të ofrojnë shërbime mbi standardin e industrisë. Site5 jep këtë premtim, duke ngarkuar faqe në 695 ms, krahasuar me standardin 700 ms.

Shumë opsione

Site5 ofron një gamë të gjerë të planeve të niveleve të pritjes, me planin e tyre themelor që fillon me 4,95 $ në muaj. Planet e tjera mund të marrin deri në 81 $ në muaj me një plan VPS3 të Menaxhuar VPS3, ose aq i ulët sa plani i tyre Pro prej 8,95 $ në muaj. Prmimet e tilla janë të krahasueshme me faqet e tjera të pritjes, por meqenëse Site5 përqendrohet veçanërisht në projektuesit dhe zhvilluesit, çmimi i tyre mund të jetë një marrëveshje veçanërisht e mirë për atë vend.

Site5 gjithashtu ofron hapësirë ​​të pashoqëruar të diskut dhe bandwidth për planet e saj të përbashkët të mbajtjes në internet. Rezervat e rikuperimit të katastrofave gjithashtu vijnë standarde me planet e tyre standarde pa kosto shtesë – një plus i madh nëse doni të shmangni, mirë, katastrofën. Por nëse jeni duke kërkuar marrëveshjen më të mirë të web-hosting …

Prove falas

Site5 gjithashtu u jep klientëve mundësinë që të shkojnë për një provë 30-ditore falas – një ofertë e rrallë nga çdo ofrues pritës. Nëse doni të provoni VPS-në e tyre, kjo kushton vetëm një dollar për muajin e parë.

Kjo nuk është e vetmja gjë që ata ofrojnë falas. Site5 ka migrime falas në internet për deri në 25 llogari cPanel. Për më tepër, Site5 ka një garanci të kthimit të parave 45-ditore, pa kushte.

Mbështetja e klientit të Site5

Historikisht, stafi mbështetës i klientit të Site5 është i ditur dhe miqësor. Koha e pritjes së biletave të ndihmës do të ishte jo më shumë se disa orë, nëse jo minuta, dhe çështjet do të zgjidheshin shpejt. Aftësia e tyre për të biseduar me një bazë klientësh më të sofistikuar ka qenë një nga shenjat e tyre. Fatkeqësisht për disa klientë të Site5, jo gjithmonë kështu ndodh.

Këtu është një video ku përcaktohet se si Site5 pretendon të dalë nga tufa:

Shqyrtimet e fundit të sitit të sitit5 në të gjithë internetin priren të jenë më shumë një çantë e përzier. Shumë nga këto vlerësime të reja të hostimit të Site5 janë mjaft të ulta, me klientët e gjatë që tregojnë një rënie të papritur të cilësisë së mbështetjes së klientit.

Disponueshmëri më pak

Opsionet e mbështetjes së klientit të Site5 janë të kufizuara për të filluar me: ju mund të LiveChat vetëm me mbështetje 24/7, dhe linjat e telefonit janë të hapura vetëm gjatë orarit të punës. Me sa duket, që nga blerja e EIG, stafi më i vjetër i ndihmës u lëshua dhe u fut një staf i ri. Dhe ky staf, sipas disa klientëve, nuk është aq aq i ditur apo i shpejtë për t’u përgjigjur siç ishte stafi i vjetër..

Performanca mesatare

As Site5 nuk është koha e duhur për t’u mburrur. Standardi i industrisë për kohëzgjatjen është 99.94% – jo një bar jashtëzakonisht i lartë për të kaluar këto ditë. Sidoqoftë, Site5 regjistroi një kohëzgjatje mesatare prej rreth 99.85%, afro 0.10 pikë nën standardin. Dhe në biznesin e kohës, ajo ndryshim i vogël për pikë ka rëndësi.

Ndonjëherë Site5 performon mbi standardin e industrisë – por herë të tjera zhytet ndjeshëm nën pragun 99.94%. Të gjitha të thënë, Site5 nuk mund të mbështetet në të mbajtur kohën e duhur mbi standardin e industrisë.

Çmimi i faqes5

Dhe si faqet e tjera të mbajtjes në internet, çmimi i Site5 nuk duhet të merret me vlerën e tij. Plani bazë reklamohet me 4,95 dollarë në muaj, por kjo është vetëm nëse angazhoheni për dy vjet të plota dhe paguani para. Nëse doni një angazhim me gjatësi më të shkurtër, do të paguani më shumë – 5,95 dollarë në muaj për një vit.

Filloni Blogging Online ka një marrëveshje ekskluzive për lexuesit tanë…

Rishikimi i faqes5 2020: Përfundimi ynë

Një ndryshim në menaxhim do të rezultojë në shumë dhimbje në rritje për çdo kompani. Ndryshimet e fundit që pësoi Site5 kanë lënë shumë klientë të pakënaqur. Por gjërat mund të përmirësohen me kohën, pasi pluhuri nga bashkimi të jetë zgjidhur.

Site5 ka ende një bazë të madhe klientësh, kështu që ankesat janë veçse një rënie në kovën e madhe të një baze klienti 50,000 plus. Nëse jeni një projektues ose zhvillues i pasigurt nëse duhet të kryeni, ju mund ta provoni provën e tyre 30-ditore. Përndryshe, ne vetëm do të duhet të presim dhe të shohim nëse Site5 mund t’i përmbushë vërtet premtimet e tij në të ardhmen. Mbani një sy për shqyrtimet e ardhshme të Site5.

Por meqenëse jeni gati të VEPRON TANI dhe të vendosni për një kompani pritëse – edhe ju mund të shkoni me M B MIR…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map