Shqyrtime të FreeHosting.com: Detajet e mira dhe të mirat!

Ndoshta ju jeni dikush që erdhi me një ide të shkëlqyer për një faqe të mrekullueshme. Ju parashikoni një dizajn të faqes në internet që ka të gjitha këmbanat dhe bilbilat që i bëjnë njerëzit të hyjnë në faqen tuaj. Easiershtë më e lehtë se kurrë për shumicën e secilit që të krijojë blogun, uebfaqen ose dyqanin online të e-commerce.


Ndërtimi i një faqe në internet tingëllon shkëlqyeshëm në sipërfaqe për këdo që dëshiron të fillojë. Gjërat ndryshojnë kur filloni të shtoni kostot e marrjes së një emri domain, një plan për mbajtjen në internet dhe çdo shtesë ose veçori për ta bërë atë të duket dhe të funksionojë në mënyrën si e keni ëndërruar gjithmonë.

Freehosting.com e zgjidhi problemin e kostove me një platformë të një web hosti që ju jep pothuajse gjithçka falas. Ja një vështrim se çfarë merrni dhe nuk merrni me këtë përmbledhje të Freehosting.com.

Vlerësimi ynë i FreeHosting.com

3/5

Unë i jap Freehosting.com një vlerësim të konsumit prej 3 yje nga 5. Të gjithë pëlqejnë të marrin diçka falas. Bizneset e dinë që konsumatorët fillimisht tërhiqen për asgjë të lirë.

Shumica prej nesh e dinë që falas zakonisht nënkupton që ju të merrni më pak cilësi, sasi ose shërbim. Ekziston një e vërtetë e vogël dhe një faj i vogël për të gjitha ato gjëra ndërsa ato i përkasin FreeHosting.com. Ju lutemi lëvizni poshtë ndërsa rishikojmë të mirën, të keqen dhe shtypjen e shkëlqyer të FreeHosting.com në faqen tonë.

Konsumatorët ankohen për disa nga çështjet më të rëndësishme që prekin bizneset e tyre në internet. Një sit pa pagesë nuk ju bën ndonjë të mirë nëse audienca juaj nuk mund ta gjejë atë ose të mos e përdorë atë. Këtu keni një fotografi të mirat dhe të mirat e përdorimit të Freehosting.com.

Bashkohuni me Trajnimin FALAS

A doni të mësoni se si të ndërtoni 6 figura faqet e autoriteteve?

Bashkohuni me këtë trajnim falas për…

 • Më në fund keni një metodë të provuar për të gjetur niches fitimprurëse
 • Merrni hyrje në një metodë të hulumtimit të fjalëve pa mend
 • Mësoni si të nënshkroni përmbajtjen e cilësisë
 • Mësoni si të krijoni lidhje të kapelave të bardha në faqen tuaj pa dhimbje koke

Shqyrtime të FreeHosting.com

Logo FreeHosting.comNdërsa ky përmbledhje e Freehosting.com i jep kompanisë një vlerësim mesatar, kjo nuk do të thotë se nuk është e drejtë për disa. Për shkak se shumica e karakteristikave standarde janë falas, është e vërtetë që ju mund të krijoni një faqe në internet shpejt dhe me lehtësi për asgjë.

Për personin që është thjesht duke mësuar se si të krijojë një faqe në internet dhe ka shumë kohë për të shpenzuar duke i parë gjërat vetvetiu, Freehosting.com ju jep lirinë të eksperimentoni dhe të mësoni ashtu si shkoni, pa prishur bankën. Të gjitha freebies e bëjnë Freehosting.com një platformë të mirë për blogerin e rastit që bloget për argëtim dhe kënaqësi të pastër nga ajo. Në përgjithësi, nuk është një platformë e keqe për të filluar.

Shqyrtimet e Freehosting.com sugjerojnë që Freehosting.com nuk është platforma më e mirë e mbajtjes së faqes në internet për pronarët e faqeve të internetit dhe ndërtuesit që janë seriozë rreth tërheqjes së një audiencë specifike ose shitjes së produkteve me një dyqan në internet.

Konsumatorët ankohen për disa nga çështjet më të rëndësishme që prekin bizneset e tyre në internet. Një sit pa pagesë nuk ju bën ndonjë të mirë nëse audienca juaj nuk mund ta gjejë atë ose të mos e përdorë atë. Këtu keni një fotografi të mirat dhe të mirat e përdorimit të Freehosting.com.

Shqyrtimi i FreeHosting.com: Pro & Cons

Lehtë për tu vendosur

Freehosting.com u krijua me bloger fillestar dhe pronarin e faqes në mendje. Sistemi i tyre është i thjeshtë për t’u instaluar dhe vendosur.

Newbies të krijuesit të faqes në internet nuk do të mërziten nga kushtet e komplikuara të teknologjisë kur krijoni një blog themelor ose dyqan online. Paneli i kontrollit udhëzon përdoruesit e rinj përmes procesit të krijimit të një uebsajti të ri pa konfuzion.

Pa tarifa për shumicën e karakteristikave

Ka një arsye që shumica e pritësve të uebit kanë plane të shumëfishta çmimesh. Pasi të filloni të ndërtoni faqen tuaj të internetit dhe të fitoni një nivel komoditeti me të, ka të ngjarë të dëshironi disa veçori të përparuara. Sigurisht, kjo është një mënyrë e thjeshtë për t’ju bërë që të azhurnoni një plan që ofron më shumë dhe ngarkon më shumë për të.

Domain falas me pritjen

Në disa mënyra, Freehosting.com nuk është ndryshe. Plani themelor është falas dhe ju mund të përmirësoheni në planet e Ekonomisë ose Deluxe nëse doni më shumë se sa ju jep plani falas. Edhe ato plane janë mjaft të përballueshme në krahasim me host-et e tjerë të uebit. Merrni planin e Ekonomisë për vetëm 5,95 dollarë në muaj ose planin luksoz për vetëm 14,99 dollarë në muaj.

Sidoqoftë, ka kompani të tjera (shiko lidhjen më poshtë) që ofrojnë plane më të pasura me karakteristika me çmime edhe më të përballueshme.

Dokush mund të menaxhojë një dyqan online

Freehosting.com ju lejon të vendosni një karrocë tregtare me lehtësi. Ndërsa nuk ka të gjitha tiparet që ju lejojnë të menaxhoni sasi të mëdha të inventarit, do të bëjë punën për shitësin në internet që shet disa produkte dhe nuk ka një bazë të madhe klientësh.

Ju merrni shumë falas

Ky përmbledhje e Freehosting.com dëshmon se me të vërtetë merrni shumë falas. Presin një organizim falas, një pritje falas, imazhe falas, albume fotografish falas, skedarë falas muzikore dhe pa pritje video. Ju gjithashtu merrni një blog falas, organizim falas të forumit dhe një pritje falas sociale dhe wiki.

Të dhëna falas dhe kontrollet e depozitave

Freehosting.com do t’i transferojë skedarët tuaj falas dhe ato nuk do të kufizojnë madhësinë e skedarëve tuaj. Do të merrni, gjithashtu, hapësirë ​​bandë falas dhe hapësirë ​​për ruajtje.

Freehosting.com përdor cPanel me një funksionalitet shumëgjuhësh, i cili është një nga panelet e kontrollit të preferuar në dispozicion.

Asnjë reklamë e bezdisshme

Garantimi i hosteve falas të uebit mbush faqen tuaj me reklama të bezdisshme, flamuj lundrues ose statikë dhe lidhje reklamuese pushtuese. Freehosting.com ju çliron nga një faqe në internet që promovon produktet dhe shërbimet e të gjithëve.

Nëse nuk jeni akoma të sigurt nëse një host falas në internet është i duhuri për nevojat tuaja, hidhini një sy kësaj video për të mësuar se çfarë të kërkoni në një host të uebit:

Falas nuk do të thotë plotësisht i lirë

Kjo është pjesa ku ne ju japim lajmet për ato që nuk janë saktësisht falas. Shtë e vërtetë që ju mund të merrni një uebfaqe dhe të funksionojë pa kosto, nëse nuk faktoni koston e blerjes së emrit të domain-it përmes Freehosting.com. Kjo do t’ju kushtojë 12,95 $ për vitin. Në fushën e gjërave, nuk është shumë ndryshe nga një host në internet që ju jep një emër falas domain dhe një tarifë të ulët mujore.

Pronarët e faqeve të internetit që duan më shumë në mënyrën e veçorive do të udhëtojnë më mirë nën një nga planet e tyre të azhurnuara të bazuara në tarifa.

Problemet teknike

Një kërkim i shpejtë i planeve të mbajtjes së faqeve në internet shpejt zbulon tiparet që vlerësojnë shumica e ndërtuesve të internetit. Ata janë në kërkim të faqeve me ngarkim të shpejtë, shumë ruajtje dhe kohëzgjatje të fortë. Freehosting.com nuk bën fare mirë në ndonjë nga ato zona.

Ju nuk mund të merrni qasje në emrin e domain tuaj për ditë dhe nuk mund ta transferoni atë edhe pasi ta keni marrë atë. Faqet ngarkohen jashtëzakonisht të ngadalta në krahasim me planet e paguara të mbajtjes në internet, dhe faqja zbret mjaft.

Mbështetja është e ngadaltë dhe e paarritshme

Freehosting.com ofron mbështetje teknike falas 24/7, por përgjigja është shumë e ngadaltë. Shtë një rast i rrallë të merrni menjëherë një përgjigje nëse keni një problem teknik.

Biletat e problemeve mund të jenë të hapura për ditë të tëra pa përgjigje. Përgjigjet ndaj shërbimit të klientit ose çështjeve të faturimit janë po aq problematike. Koha e ngadaltë e reagimit në të gjithë tabelën shkakton zhgënjim për pajtimtarët.

Aktgjykimi

Në përgjithësi, Freehosting.com ju jep shumë vlera për një host në internet ku shumica e të dhënave me të vërtetë janë falas. Shtë një mundësi e vlefshme për blogerin hobi ose shitësin e vogël elektronik, ose nëse ju pëlqen thjesht të merrni gjërat falas.

Shitësit seriozë në internet, blogerët dhe pronarët e afarizmave mund të kalojnë më mirë me hostet e tjerë të uebit.

A jeni dikush që kërkon më shumë burime, aksesueshmëri dhe kontroll mbi faqen tuaj te internetit ose blogun tuaj? Pastaj kam marrë një marrëveshje për ju…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map