Najlepšia platforma pre blogovanie do roku 2020: Top 8 bezplatných a platených možností blogu

Šialená skutočnosť: Vedeli ste, že v súčasnosti existuje na svete viac ako 440 miliónov blogov?


A takmer každý číta blogy. (Áno, vrátane vás a ja).

Ak však práve čítate tento príspevok, pravdepodobne tu nečítate pre potešenie, hľadáte porovnanie platených a bezplatných platforiem na blogovanie, aby ste si mohli blog nastaviť práve pre seba?

Zoznam najlepších platforiem pre blogovanieZoznam najlepších platforiem pre blogovanie

Ste, samozrejme, na správnom mieste ako dnes, budem sa hlboko ponárať do 8 platených a bezplatných blogovacích platforiem pre začiatočníkov aj skúsených..

Mali by ste vedieť, že hoci väčšina z nižšie uvedených možností sú bezplatné platformy, WordPress.org vyžaduje, aby ste dostali svoje vlastné doménové meno a hosting. Neplatíte za softvér, platíte za hosting, ale …

Ako zistíte, má to obrovské výhody.

Pripojte sa k bezplatnému školeniu

Chcete sa dozvedieť, ako zostaviť 6 číselných autorít?

Pripojte sa k tomuto bezplatnému školeniu…

 • Nakoniec sa osvedčila metóda na nájdenie výnosných výklenkov
 • Získajte prístup k spoľahlivej metóde výskumu kľúčových slov
 • Naučte sa, ako zadávať kvalitný obsah externe
 • Naučte sa, ako vytvoriť odkazy na biely klobúk na svoje stránky bez bolesti hlavy

OK, prečítajte si výhody a nevýhody každého z nich a zistite, ktorá z platforiem bude pracovať pre vaše konkrétne potreby.

Najlepšia porovnávacia platforma blogovej platformy

* Hosting zahrnutý pre profesionálov; žiadny hosting pre open source
** Získate subdoménu, ale môžete pripojiť aj svoju vlastnú doménu

Tu je 8 najlepších blogovacích platforiem

Aká je najlepšia platforma pre blogovanie?

 • WordPress.org (Vyberte túto možnosť, ak chcete vlastniť svoje stránky)
 • WordPress.com
 • Squarespace
 • Wix
 • tumblr
 • stredná
 • duch
 • Blogger

Vo vete: Najobľúbenejšia platforma na blogovanie na svete, ľahko použiteľná a máte dovolené zarobiť peniaze na rozdiel od väčšiny možností.

Mohol som začať s niečím iným? Vedeli ste, že WordPress v súčasnosti napája viac ako 25 percent celého webu? Áno, každý štvrtý web je vytvorený pomocou WordPress.org. Len páni!

Doména zadarmo s hostingom

Sprievodcu krok za krokom si môžete pozrieť v mojej príručke o tom, ako vytvoriť blog a zistiť, ako postupovať s WordPress.org v priebehu nasledujúcich 30 minút..

 • cena: Nemohlo byť lepšie – za samotný softvér je to 0 dolárov.
 • Získate svoju vlastnú doménu? Nie. Vlastný názov domény je niečo, čo musíte kúpiť osobitne. Potom ho môžete pripojiť k svojmu hostiteľskému účtu.

Vrelo odporúčam HOSTGATOR na hosťovanie. Poviem ti, prečo neskôr …

 • Akékoľvek požadované predchádzajúce zručnosti? WordPress s vlastným hosťom určite nie je záležitosťou, ktorá sa nedá naučiť. Inštalácia a správna konfigurácia bude trvať 20 minút až hodinu, ak ste to ešte neurobili. Potom však používanie tejto platformy blogov na publikovanie príspevkov každý deň je veľmi rýchle a jednoduché. Navyše nájdete online sprievodcov, vďaka ktorým bude celá vec ešte jednoduchšia.
 • Dostupné vzory? Tona! V oficiálnom adresári na WordPress.org je viac ako dosť bezplatných tém. Navyše existujú doslova stovky tematických obchodov / tematických domov, ktoré ponúkajú nespočetné množstvo vlastných návrhov.
 • Doplnky a rozšírenia: WordPress ponúka mimoriadnu rozšíriteľnosť. V oficiálnom adresári je opäť viac ako 42 000 bezplatných doplnkov a kto vie, koľko ďalších je dostupných na celom webe.
 • Vrátane hostingu? Nie. Softvér, ktorý získate z WordPress.org, je balík na stiahnutie, ktorý musíte potom nahrať / nainštalovať na webový server, ktorý už spravujete. [Pre ľudí, ktorí práve začínajú cestu na blogovanie, odporúčam, aby používali HostGator, pretože ponúkajú ľahký proces inštalácie WordPress.] Viac o tom trošku…

Pre koho je WordPress.org ideálny?

WordPress je dobrá voľba pre …

 • Blogeri, ktorí chcú zarobiť peniaze zo svojich blogov.
 • Blogeri, ktorí chcú, aby sa blog stal súčasťou ich podnikania.
 • Profesionálni blogeri.
 • Hobby blogeri, ktorí chcú vlastniť svoje stránky, namiesto toho, aby boli na milosť veľkej spoločnosti.
 • Začiatočníci, ktorí sa nechcú vyrovnať so strmou krivkou učenia.

Navyše, z dôvodu extrémnych možností prispôsobenia WordPress je to jedna z najlepších blogovacích platforiem, ak chcete vytvoriť profesionálny blog, ktorý bude hrať dôležitú úlohu vo vašej firme..

Vďaka WordPressu s vlastným hosťom si zachovávate úplnú kontrolu nad svojím webom, čoho sa na ňom zobrazuje a ako vyzerá a funguje..

Pros & Zápory

Pros

 • Najobľúbenejšia blogová platforma na svete.
 • K dispozícii je veľké množstvo návrhov.
 • K dispozícii je veľké množstvo doplnkov.
 • Skvelá komunita – vždy nájdete niekoho, kto vám pomôže s výzvou.

Zápory

 • Nie je zahrnutý žiadny hosting.
 • Trochu krivky učenia, ak práve začínate.
 • Nastavenie stránky tak, aby čo najlepšie vyhovovalo vašim potrebám, môže trvať niekoľko hodín.
WordPress.com vs WordPress.org

Viem, že je ľahké zameniť WordPress.org s WordPress.com, čo je služba poskytujúca blog, ktorá sa nachádza na tomto zozname. 

Aby sa vám to uľahčilo, rozdiel medzi nimi je v tom, že WordPress.org je zadarmo a nainštalujete ho na svoj vlastný platený hosting, zatiaľ čo WordPress.com je tiež zadarmo, ale môžete si tu tiež zadarmo nastaviť svoj vlastný web (tento má, samozrejme, obrovské nevýhody).

Logo HostGator

Náš výber webhostingu č. 1:
Získajte najlepšie hodnotený hosting už za minimálny počet
2,64 dolárov mesačne

StartBloggingOnline.com schválený hostingZvyčajne by to stálo 6,95 dolárov mesačne, takže skočte na túto ponuku hneď, ako bude k dispozícii!

Prečo kupovať hosting namiesto použitia bezplatných blogovacích platforiem?

Ak chcete zarobiť peniaze zo svojho blogu alebo získať vážne nasledujúce, musíte platiť za webhosting (ak chcete lepšie porozumieť tomu, čo to je, pozrite si článok „Čo je to webhosting?“ Z vyhľadávania) box).

Samostatné hostené blogy WordPress.ORG vám umožňujú ľahko speňažiť blog pomocou reklám AdSense, reklám Amazon alebo predávať svoje vlastné produkty. To naozaj nie je možné s verziou WordPress .COM ani s inými voľnými možnosťami.

Pravda je, že WordPress.com (a akákoľvek iná bezplatná platforma) bude vlastniť všetky vaše blogové príspevky a na vašom blogu bude zobrazovať ich reklamy OWN pre náhodné spoločnosti..

Zarobia peniaze z vašej tvrdej práce!

Navyše vás nebude brať vážne, ak je vaše doménové meno niečo ako Startbloggingonline.wordpress.com verzus hostiteľské stránky ako ja: startbloggingonline.com.

Ak vám teda záleží na tom, kto inzeruje vo vašom blogu, či je braný vážne alebo či zarába peniaze, potom choďte na WordPress.COM, ale ak chcete zarobiť príjem na čiastočný alebo plný úväzok, alebo ho berte vážne ako blogger potom choďte s WordPress.ORG a hostijte ho sami.

Je to malá investícia, ale menej ako jedna šálka kávy v spoločnosti Starbucks mesačne!

Spodný riadok: Vlastníkom hostená stránka WordPress.org je lepšia ako web WordPress.com, pretože získate vlastnú doménu a vlastníte všetok svoj obsah. Väčšina blogov používa WordPress.org z týchto dôvodov. To tiež znamená, že na ňu umiestňujete reklamy, prispôsobíte si tému a nainštalujete výkonné doplnky.

Aj keď prichádza s učebnou krivkou, máme skvelý bezplatný návod, ako nastaviť blog, ktorý vám pomôže na ceste.

Pamätajte si, že pre serióznych blogerov alebo kohokoľvek, kto chce zo svojho blogu zarobiť trochu peňazí, musíte mať k dispozícii spoľahlivý hostingový balíček, ktorý s tým súvisí …

HostGator banner

Logo WordPress.comVo vete: Hosťovaná platforma na vytváranie blogov vytvorená pomocou softvéru WordPress, ktorý nevlastníte vy.

WordPress.com je hosťovaná verzia WordPress. To znamená, že namiesto toho, aby ste si museli softvér sťahovať a inštalovať sami, stačí zaregistrovať účet na stránke WordPress.com a blogovanie môžete začať behom niekoľkých minút. Používajú ho mnohí vplyvníci, napríklad Tim Ferriss alebo Jay-Z (LifeandTimes.com)..

 • Cena: K dispozícii sú tri plány: 0 dolárov – skvelé pre základné blogovanie, 99 dolárov ročne – skvelé pre profesionálne blogovanie, 299 dolárov ročne – skvelé pre pokročilé obchodné riešenia.
 • Vrátane hostingu? Áno, vaše stránky sú hostené bez ďalších platieb.
 • Získate svoju vlastnú doménu? V predvolenom nastavení dostanete subdoménu, napríklad example.wordpress.com. Môžete tiež pridať vlastnú doménu (ak tak urobíte na bezplatnom pláne, cena bude 18 dolárov ročne. Pre platené programy je zahrnutá aj vlastná doména).
 • Akékoľvek požadované predchádzajúce zručnosti? O niečo ľahšie sa používa ako verzia hostiteľa WordPress s vlastným hosťovaním, a to kvôli skutočnosti, že o veľkú záťaž sa postaráte (hosting, nastavenie stránok, základná konfigurácia). Stále musíte prejsť sprievodcom na obrazovke, je to však relatívne jednoduché. Navyše je tu oficiálna príručka, ako začať. Po fáze nastavenia je používanie tejto platformy blogov na publikovanie príspevkov každý deň jednoduché.
 • Dostupné vzory? Existuje niekoľko stoviek tém, z ktorých si môžete vybrať, a ak sa rozhodnete pre jeden z prémiových plánov, budete mať tiež možnosť prispôsobiť dizajn, ktorý používate. Celkovo WordPress.com udržiava veci jednoduché a neprináša toľko konštrukčných možností ako WordPress s vlastným hosťovaním.
 • Doplnky a rozšírenia: Zahrnuté sú populárne funkcie, ako je zdieľanie, štatistiky, komentáre a ankety, ale nie je možné inštalovať doplnky tretích strán.

Pre koho je WordPress.com dobrý?

 • Toto je najlepšia platforma pre blogovanie pre blogerov, ktorí sa venujú záujmom.
 • Každý, kto chce založiť blog bez akýchkoľvek investícií.
 • Profesionálni blogeri.

Celkovo je WordPress.com zjednodušenou verziou WordPress s vlastným hosťovaním. Poskytuje všetky najdôležitejšie funkcie, ale tiež ich zanecháva veľký kus. Ak vám záleží iba na blogovaní a nechcete experimentovať s vlastnými funkciami vašej stránky, bude pre vás postačovať WordPress.com..

Pros & Zápory

Pros

 • Začnite za pár minút.
 • Vrátane hostingu a subdomény.
 • Môžete ho použiť za 0 dolárov.

Zápory

 • Nie je možné inštalovať vlastné motívy.
 • Žiadne doplnky.
 • WordPress.com môže kedykoľvek vytiahnuť zástrčku z vášho blogu, ak nájde vaše akcie, nie v súlade s ich pravidlami.
 • V niektorých krajinách môže byť blokovaný, čo vyžaduje prihlásenie a publikovanie VPN zo susednej krajiny.

Logo SquareSpaceVo vete: Užívateľsky prívetivý online tvorca webových stránok a webhostingová služba.

Squarespace je skutočne dobrým riešením na budovanie webových stránok typu všetko v jednom. Môžete ho použiť na spustenie blogov, firiem, obchodov s elektronickým obchodom a ešte oveľa viac. Je zábavné, že Squarespace je jedinou platformou v tomto zozname, ktorá investovala do reklamy Super Bowl (dvakrát).

 • Cena: Na základe predplatného, ​​$ 8 – $ 24 / month.
 • Vrátane hostingu? Áno.
 • Získate svoju vlastnú doménu? Áno, s odberom získate vlastnú doménu.
 • Akékoľvek požadované predchádzajúce zručnosti? Nie, funkcia Squarespace sa veľmi ľahko používa, aj keď je to prvýkrát, čo ste vytvorili webovú stránku alebo blog. Rozhranie je jasné, intuitívne a výkonné. Publikovanie nového obsahu je tiež jednoduché a ich vlastné usporiadanie LayoutEngine vám umožňuje usporiadať obsah blogu podľa vašich predstáv pomocou presúvania myšou.
 • Dostupné vzory? Na výber je niekoľko pekných a moderných vzorov. Squarespace robí z ich cieľov vždy ísť s trendmi a zostať na vrchole toho, čo je populárny dizajn.
 • Doplnky a rozšírenia: Rad najdôležitejších funkcií zabudovaných od začiatku prevádzky a ďalšie externé doplnky sú k dispozícii na inom webe.

Pre koho je štvorcový priestor ideálny?

 • Majitelia firiem, ktorí potrebujú skvele vyzerajúci a optimalizovaný web a blog, ktorý by mal sprevádzať.
 • Umelci, hudobníci, fotografi, kreatívy všeobecne, ktorí chcú blogovať a zároveň predviesť svoju prácu efektívnym spôsobom.
 • Reštaurácie, kaviarne atď., Prevádzkovanie firemného blogu.
 • Používatelia, ktorí nemajú žiadne dizajnérske zručnosti a ktorí chcú, aby si mohli pomocou blogerov vytvoriť blog od začiatku.

Celkovo je to potenciálne najlepšia platforma pre každého, kto chce vytvoriť profesionálne vyzerajúci web alebo blog sám. Nevyžadujú sa žiadne dizajnérske zručnosti a celý proces je veľmi jednoduchý.

Ako už bolo povedané, ak všetko, čo potrebujete, je blog – bez ďalších vecí -, tam sú vhodnejšie riešenia.

Pros & Zápory

Pros

 • Skvelé možnosti prispôsobenia a ľahko použiteľné rozhranie.
 • Vrátane hostingu a vlastnej domény.
 • Nevyžadujú sa žiadne zručnosti v oblasti dizajnu alebo vývoja.
 • Vytiahnutie obsahu myšou.
 • 24/7 zákaznícka podpora.

Zápory

 • Keď si spočítame mesačné náklady na predplatné, môže to byť časom drahé.
 • (To bude znieť čudne) Príliš bohaté na funkcie, ak všetko, čo potrebujete, je jednoduchý blog.

Logo WixVo vete: Užívateľsky prívetivý online tvorca webových stránok a webhostingová služba.

Jednoducho povedané, Wix je v podstate ako Squarespace, ale iný. Ponúka podobné funkcie, pokiaľ ide o schopnosť tvorby webových stránok a blogovania, ale vykonávanie je trochu odlišného štýlu.

 • Cena: Na základe predplatného, ​​$ 0 – $ 18 / mesiac.
 • Vrátane hostingu? Áno.
 • Získate svoju vlastnú doménu? V predvolenom nastavení dostanete subdoménu, napríklad example.wix.com. Môžete tiež pridať vlastnú doménu, ktorú už vlastníte.
 • Akékoľvek požadované predchádzajúce zručnosti? Wix sa veľmi ľahko používa pri spúšťaní nových webových stránok. Na pridanie blogového modulu však musíte prejsť niekoľkými ďalšími krokmi. Nič príliš ťažké, ale stále. Celkovo vám spoločnosť Wix poskytuje sprievodcu krok za krokom, ktorý vám umožní prejsť celým procesom.
 • Dostupné vzory? K dispozícii je viac ako 500 návrhov.
 • Doplnky a rozšírenia: Vstavaných je množstvo základných funkcií správy stránok a okrem toho môžete svoje stránky rozšíriť aj prostredníctvom trhu aplikácií Wix..

Pre koho je Wix perfektný?

 • Podobne ako v prípade Squarespace, vlastníci firiem, ktorí potrebujú skvelú a optimalizovanú webovú stránku, a blog, ktorý by mal sprevádzať.
 • Používatelia bez dizajnérskych zručností, ktorí chcú mať možnosť vytvoriť blog úplne od začiatku.
 • Umelci, hudobníci, fotografi, kreatívy všeobecne, ktorí chcú blogovať a zároveň predviesť svoju prácu efektívnym spôsobom.

Wix Website Builder je zaujímavá alternatívna platforma pre blogovanie k službe Squarespace, najmä pre používateľov, ktorí nemajú rozpočet na investície a chceli by veci udržať lacno. Ako už bolo povedané, blogový modul nie je konfigurovateľný. Ak teda chcete predovšetkým blog, máte radšej inú platformu.

Pros & Zápory

Pros

 • Viac ako 500 návrhov na výber.
 • K dispozícii je bezplatný plán.
 • Vytiahnutie obsahu myšou.
 • Veľká podpora plus online vedomostná základňa.

Zápory

 • Obmedzené možnosti prispôsobenia blogu, najmä v porovnaní s inými riešeniami na zozname.
 • Nie je vyhradená platforma pre blogovanie.

Logo TumblrVo vete: Moderná blogová platforma pre mikroblogovanie bedier s aspektom sociálnej siete.

Tumblr je vynikajúca bezplatná webová stránka optimalizovaná špeciálne pre blogerov, ktorí chcú publikovať obsah v krátkej podobe, ako sú napríklad mikro-blogy, citácie, obrázky, videá a animované súbory GIF. Tumblr je tiež komunita používateľov pripravená propagovať a komentovať svoju prácu.

 • Cena: zadarmo.
 • Vrátane hostingu? Áno, spoločnosť Tumblr hosťuje váš blog bez ďalších poplatkov.
 • Získate svoju vlastnú doménu? V predvolenom nastavení dostanete subdoménu, napríklad example.tumblr.com. Je možné pripojiť sa aj k vašej vlastnej doméne (doménu musíte dostať inde)
 • Akékoľvek požadované predchádzajúce zručnosti? Na spustenie a spustenie blogu Tumblr sa vôbec nevyžadujú žiadne zručnosti. Toto rozhranie je pre užívateľa najprijateľnejšou z 8 blogovacích platforiem, ktoré tu skúmame. Blogy Tumblr sa ľahko nastavujú a neskôr sa dajú ľahko spustiť.
 • Dostupné vzory? Existuje veľa návrhov, z ktorých si môžete vybrať, aj keď mnohé z nich sú platené.
 • Doplnky a rozšírenia: nikto.

Pre koho je Tumblr ideálny?

 • Hobby blogeri.
 • One-topic blogy.
 • Pravdepodobne najlepšia blogovacia platforma pre mikroblogy.
 • Blogy zverejňujúce rôzne typy obsahu (citácie, príspevky, obrázky, videá atď.)

Tumblr je platforma pre blogovanie pre vás, ak nemáte v pláne zmeniť svoj blog na obchodný projekt alebo ak vám nezáleží na pokročilých funkciách a rozšíreniach. Skvelé riešenie pre malé blogy, ktoré nemajú veľa obsahu a nepravidelný rozvrh príspevkov.

Pros & Zápory

Pros

 • Aspekt Spoločenstva: Tumblr je sociálna sieť, rovnako ako platforma pre blogovanie.
 • zadarmo.
 • Vrátane hostingu a subdomény.
 • Používateľské rozhranie, ktoré sa veľmi ľahko používa.
 • Vstavané štýly pre rôzne typy obsahu.

Zápory

 • Žiadne rozšírenia alebo doplnky.
 • Obmedzené funkcie v porovnaní s ostatnými platformami v tomto zozname.

Stredné logoVo vete: Publikovanie blogovej platformy pre vaše príbehy a články.

Médium za posledných pár rokov získalo veľkú popularitu (k médiu sa pripojilo viac ako milión ľudí). Stručne povedané, ide o komunitu autorov a blogerov, ktorí používajú rovnaký vzhľad stránok a zdieľajú svoje názory a príbehy na rôzne témy..

 • Cena: zadarmo.
 • Vrátane hostingu? Áno, Medium to zvládne úplne.
 • Získate svoju vlastnú doménu? Nezahŕňa. Každý dostane publikovanie pod svojím profilom (napr. Medium.com/@name/). Úplne nedávno však médium umožnilo svojim používateľom pripojiť svoje vlastné domény k jednotlivým príbehom na médiu. To opäť znamená, že jednotlivé príbehy môžu teraz používať vlastné domény, nie individuálne užívateľské profily.
 • Akékoľvek požadované predchádzajúce zručnosti? Vôbec nie. Médium sa veľmi ľahko používa. Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa a môžete začať ihneď uverejňovať svoje príbehy / príspevky. Žiadna krivka učenia.
 • Dostupné vzory? Žiadny. Každý dostane rovnaký dizajn.
 • Doplnky a rozšírenia: Žiadny. Aj keď médium Medium má zabudované niektoré skvelé funkcie pre publikovanie a typografiu.

Kto je stredne dokonalý?

 • Spisovatelia, ktorí chcú vybudovať svoju značku. Médium je skvelé na získanie okamžitej čitateľnosti vašich príbehov.
 • Hobby blogeri.
 • Firemné blogy hostené mimo webových stránok spoločnosti.

Nakoniec je Médium vynikajúce, ak chcete publikovať jednotlivé príbehy, ktoré nemusia nevyhnutne súvisieť. Médium pomáha šíriť váš obsah pomocou vlastných algoritmov a editorskej kurácie. Ak chcete iba experimentovať s touto vecou blogovania, je to médium Medium.

Pros & Zápory

Pros

 • Veľmi ľahko použiteľné rozhranie.
 • Ostatní používatelia vám môžu pomôcť pracovať na vašom obsahu.
 • zadarmo.
 • Skvelé typografické nastavenia.

Zápory

 • Žiadne vlastné vzory. Profil každého vyzerá rovnako.
 • Médium má kontrolu nad vašimi publikáciami.

Ghost hostingVo vete: Softvér na blogovanie s možnosťou stiahnutia a hosťovaná platforma na blogovanie.

Hlavnou myšlienkou spoločnosti Ghost bolo urobiť z nej jednoduchšiu verziu programu WordPress … niečo, čo by bola len platformou pre blogovanie, bez všetkých pokročilých funkcií správy obsahu, ktoré boli nedávno zavedené v službe WordPress..

 • Cena: Verzia na stiahnutie je bezplatná. Hosťovaná – pro – verzia má výšku 8 – 200 USD v závislosti od počtu blogov, ktoré chcete spustiť, a od objemu očakávanej prevádzky..
 • Vrátane hostingu? Ak získate verziu, ktorú je možné stiahnuť, je na vás nájsť web hostiteľa a nainštalovať tam softvér. Pre Ghost Pro je zahrnutý aj hosting.
 • Získate svoju vlastnú doménu? Nie, so svojím plánom nemáte doménu, ale môžete ľahko pripojiť externú doménu.
  Akékoľvek požadované predchádzajúce zručnosti? Odpoveď je tu dvojnásobná. Ak máte k dispozícii verziu na stiahnutie, nastavenie vášho webu si vyžaduje nejaký čas a zručnosti okolo webových serverov a podobne. Pre Ghost Pro je nastavenie pomerne jednoduché. Denné používanie platformy je veľmi ľahké pochopiť, hoci rozhranie je trochu „podivné“ – s podporou rozdelenej obrazovky Markdown a všetkých.
 • Dostupné vzory? Príjemná knižnica tém, z ktorých si môžete vybrať, mnohé z nich však platili. Na webe sú tiež k dispozícii prémiové témy.
  Doplnky a rozšírenia: Veci ako SEO, sociálne médiá, komentáre atď. Sú už zabudované. Okrem toho, žiadne externé pluginy pre Ghosta.

Pre spustenie blogu v službe Ghost (verzia na stiahnutie) budete potrebovať webhosting, znova na to odporúčam HostGator.

Pre koho je Duch ideálny?

 • Bloggeri, ktorí chcú využívať najnovšie a najčerstvejšie dostupné technické riešenia.
 • Hobby blogeri, ktorí sú nadšení pre vývoj webových aplikácií.
 • Blogeri, ktorí radi experimentujú s novými platformami.

So všetkou úžasnosťou spoločnosti Ghost stále nie je najlepšia voľba blogovacích platforiem, ak si chcete vytvoriť pro-blog alebo obchodný blog. Chýba mu niekoľko dôležitých funkcií a celkovo ide skôr o beta projekt.

Pros & Zápory

Pros

 • Navrhnuté predovšetkým ako blogová stránka.
 • Veľmi jasné rozhranie na písanie a publikovanie.
 • Rýchly a optimalizovaný pre SEO.

Zápory

 • Nie tak prispôsobiteľné ako WordPress.
 • Nie sú k dispozícii žiadne doplnky ani rozšíriteľnosť.

Logo služby BloggerVo vete: Stránka s bezplatnými blogmi pre starú školu, ktorá bola najlepšou platformou pre blogovanie, ak ste boli zadarmo, ste boli po tom, čo ste boli.

Blogger je jednou z najstarších blogovacích platforiem. V súčasnosti ho prevádzkuje spoločnosť Google, takže sa musíte zaregistrovať iba prostredníctvom svojho štandardného účtu Google. Podobne ako v prípade WordPress.com sa služba Blogger stará o všetky technické ťažkosti, ktoré vám umožnia sústrediť sa len na vytváranie obsahu.

 • Ceny služby Blogger: zadarmo.
 • Vrátane hostingu? Áno, služba Blogger sa postará o hosťovanie vášho blogu bez ďalších platieb.
 • Získate svoju vlastnú doménu? V predvolenom nastavení dostanete subdoménu, napríklad example.blogspot.com. Môžete tiež pripojiť svoju vlastnú doménu, musíte ju však zakúpiť samostatne.
 • Akékoľvek požadované predchádzajúce zručnosti? Blogger sa ľahko používa, aj keď v porovnaní s niektorými modernejšími riešeniami, ako je WordPress.com alebo Medium, je trochu zastaraný. Nastavenie blogu je stále veľmi jednoduché a rýchle. Na začatie blogovania v službe Blogger nie sú potrebné žiadne zručnosti.
 • Dostupné vzory? Iba štandardný editor rozloženia (obsah / bočný panel). Okrem toho nie je toho veľa, čo môžete urobiť, pokiaľ ide o dizajn vášho blogu.
 • Doplnky a rozšírenia: Nie sú k dispozícii žiadne externé doplnky.

Pre koho je služba Blogger skvelá?

 • Hobby blogeri a osobné blogy.

Možno pred 12 rokmi bolo možné službu Blogger považovať za obrovský zásah, ale práve teraz je nie je to naozaj najlepšia platforma pre blogov pre každého. Neodporúčam ho používať na nič iné ako na osobné blogy.

Pros & Zápory

Pros

 • Môžete začať blog za menej ako minútu.
 • Jednoduché rozhranie pre tvorbu obsahu.
 • Vrátane hostingu a subdomény.

Zápory

 • Všetko ostatné.

Najlepší výber z najlepších blogových platforiem

Ak chcete platenú možnosť blogovania s vlastným hosťovaním, ktorú vlastníte, dokážete zarobiť peniaze alebo si chcete vybrať z blogových platforiem pre podnikanie, potom používam (a prevažná väčšina ostatných) verím, že WordPress.org prekonáva všetky ostatné platformy..

Ak ste sa ešte nerozhodli pre najlepšiu platformu blogov pre vás, povedal by som, že by ste mali zvážiť hostGator, aby ste svoj web hosting (spolu s bezplatným názvom domény) dostali už teraz..

V prípade bezplatných blogových platforiem WordPress opäť vyhrá na WordPress.com.

Je výkonný, má ľahko použiteľný ovládací panel, je cenovo dostupný a najflexibilnejší zo všetkých dostupných blogovacích platforiem. Ak hľadáte web, nájdete v mojej recenzii zoznam všetkých dôvodov, prečo by ste mali používať WordPress.com.

Týmto sa uzatvára naša kontrola, ale čo si myslíte? Rozhodli ste sa pre niektorú z popísaných blogovacích platforiem? Neváhajte a podeľte sa o komentáre hostí nižšie.

Aká je najlepšia platforma pre blogovanie? Záverečné myšlienky

Podľa môjho názoru má väčšina blogov na tomto zozname svoje miesto na trhu. Vyberte osobu, ktorá vás najlepšie vystihuje, aby ste pre vás našli dokonalé riešenie:

Chcem si vytvoriť profesionálny blog pre seba / svoju firmu a chcem ho mať pod úplnou kontrolou.

 • WordPress.org: Začíname na WordPress.org ešte dnes s našim sprievodcom vytvorením blogu na domovskej stránke.

Chcem, aby jedna z najlepších možností z vyššie uvedených blogových platforiem zarobila peniaze.

 • WordPress.org: Začíname na WordPress.org ešte dnes s naším sprievodcom domovskou stránkou.

Chcem mať možnosť nainštalovať nové doplnky, meniť témy a celkovo si môj blog prispôsobiť potrebám ruky.

 • WordPress.org: Začíname na WordPress.org ešte dnes s naším sprievodcom na domovskej stránke.

Nemám žiadne dizajnové ani vývojové zručnosti.

 • tumblr
 • WordPress.com
 • stredná
 • Squarespace
 • Wix

Som vlastníkom firmy a nemôžem sa spoľahnúť na bezplatné možnosti blogu. Potrebujem profesionálne vyzerajúcu webovú stránku a blog, aby som k nim prišiel.

 • WordPress.org: pozri nášho sprievodcu
 • Squarespace
 • Wix

Práve teraz potrebujem blog a chcem si vybrať z bezplatných blogovacích platforiem!

 • WordPress.com

Začínam mikroblog, foto-blog alebo som umelec a chcem sa podeliť o svoju prácu.

 • tumblr

Začínam osobný / hobby blog a publikujem väčšinou písomný obsah.

 • WordPress.com
 • stredná

Chcem rásť ako spisovateľ / blogger a spojiť sa s inými rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi.

 • stredná

Som nadšený z moderných technológií a chcem pracovať s najmodernejšou platformou pre blogovanie!

 • duch

Logo HostGator

Náš výber webhostingu č. 1:
Získajte najlepšie hodnotený hosting už za minimálny počet
2,64 dolárov mesačne

StartBloggingOnline.com schválený hosting

Akú platformu by som mal použiť pre svoj blog?

WordPress, ak chcete zarobiť peniaze. Je to najpopulárnejšia platforma, ktorá napája viac ako 30% webu! Ak potrebujete iba možnosť bezplatného blogovania pre osobné blogovanie, pozrite sa na zoznam uvedený vyššie a zistite, ktoré je pre vás to pravé.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map