Ako nainštalovať WordPress: Sprievodca inštaláciou a nastavením WP

Ako nainštalovať WordPress?

Kliknutím nainštalujte WordPress alebo Vykonajte manuálnu inštaláciu WP

WordPress sa rozrástol z hŕstky používateľov v roku 2003 na slovo domácnosti. Je to teraz najväčšia blogovacia platforma s vlastným hosťovaním na svete, pričom väčšina blogerov inštaluje program WordPress. Vývoj platformy WordPress bol motivovaný túžbou verejnosti po vydavateľskej platforme, ktorá by bola elegantná a užívateľsky prívetivá.


Možno si neuvedomujete, že WordPress je projekt Open Source so stovkami ľudí, ktorí na ňom pracujú po celom svete. To znamená, že stránky WordPress sú voľne a rovnako prístupné pre všetkých používateľov, od veľkých spoločností až po každodenný blogger.

Ak začínate blog, inštalácia WordPress je veľmi jednoduchá, čo z neho robí najpopulárnejšiu webovú platformu. Môže sa nainštalovať za menej ako päť minút (rýchla inštalácia WordPress) pri použití servera tretej strany a len o niečo dlhšie pri manuálnej inštalácii..

Ako nainštalovať WordPress

Ako nainštalovať WordPress pomocou hostiteľa tretej strany

Aj keď máte veľmi málo technických znalostí, môžete si stále nainštalovať webovú stránku WordPress bez akýchkoľvek nákladov. Budete musieť získať doménové meno a hostiteľa tretej strany, čo vás bude stáť malú sumu peňazí.

Web hostitelia umiestňujú kdekoľvek od niekoľkých webových stránok po mnoho webových stránok na svojich serveroch, v závislosti od použitia. Zdieľanie servera s ostatnými vlastníkmi webových stránok vám umožní mať priestor za rozumnú cenu. Väčšina webových hostiteľov ponúka priestor na hosťovanie približne za 20 dolárov mesačne.

Pripojte sa k bezplatnému školeniu

Chcete sa dozvedieť, ako zostaviť 6 číselných autorít?

Pripojte sa k tomuto bezplatnému školeniu…

 • Nakoniec sa osvedčila metóda na nájdenie ziskových oblastí
 • Získajte prístup k spoľahlivej metóde výskumu kľúčových slov
 • Naučte sa, ako zadávať kvalitný obsah externe
 • Naučte sa, ako vytvoriť odkazy na biely klobúk na svoje stránky bez bolesti hlavy

Poskytovatelia webhostingu sa oplatí nakupovať. Niektorí hostitelia webových stránok zahŕňajú bezplatne názov domény spolu s vašim poplatkom za webhosting. Iní účtujú iba malú sumu, aby od nich dostali doménové meno. Môžete tiež nakupovať u iných predajcov doménových mien a nájsť ten správny. GoDaddy tvrdí, že je najväčším poskytovateľom názvov domén s viac ako 63 miliónmi názvov domén.

BlueHost je oficiálnym poskytovateľom služieb WordPress

WordPress si vybral BlueHost ako oficiálne odporúčaného poskytovateľa webhostingu. Používatelia programu WordPress, ktorí sa prihlásia na odber služby BlueHost, získajú zadarmo doménové meno a 50% zľavu z nákladov na hostingový plán. V skutočnosti môžete získať plán Bluehost iba za 3,95 dolárov mesačne.

Používateľom WordPress sa BlueHost páči z iných dôvodov okrem atraktívnej ceny. Získate neobmedzený hosting domén, hostingový priestor, prenos súborov a e-mailové účty. V závislosti od vašich potrieb si môžete vybrať zo štyroch typov hostingových plánov vrátane zdieľaného hostingu, hostingu VPS, vyhradeného hostingu a hostiteľa predajcu. Podpora je k dispozícii nepretržite, ale niektorí používatelia tvrdia, že reagujú pomaly.

Väčšina poskytovateľov webhostingu vykonala veľa práce na pozadí pre začínajúcich inštalátorov programu WordPress. Po získaní názvu domény používa webový hostiteľ inštalačný doplnok WordPress, ktorý automatizuje proces inštalácie. Bude dokončená jedným alebo dvoma kliknutiami v priebehu niekoľkých minút.

Inštalácia WordPress s Bluehost ako váš webhosting

Logo BlueHost

Doména zadarmo s hostingom

Pretože BlueHost je oficiálnym webovým hostiteľom pre WordPress a je vysoko odporúčaný, poďme sa pozrieť, ako nainštalovať Word Press, s použitím BlueHost ako webhostingu a MOJO Marketplace ako autoinštalačného programu. Postupujte podľa týchto krokov:

 1. Založte si účet v BlueHost.
 1. Prihláste sa do svojho účtu BlueHost a prejdite na ovládací panel.
 1. Vyhľadajte časť webovej stránky a vyberte možnosť „inštalovať WordPress“.
 1. Kliknite na tlačidlo Inštalovať.
 1. Vyberte názov domény, ku ktorej sa chcete pripojiť k inštalácii. Ak budete chcieť, budete mať možnosť zadať podpriečinok. Môžete ho pomenovať „blog“ alebo ho môžete nechať prázdny a bude pripojený k hlavnej stránke vášho webu.
 1. Máte tiež možnosť upraviť e-mailovú adresu, používateľské meno a heslo pre novú inštaláciu WordPress. Nájdite túto sekciu pod nadpisom „Rozšírené možnosti“.
 1. Predtým, ako budete pokračovať, musíte si prečítať licenčné a servisné zmluvy a začiarknuť políčka.
 1. Nainštalujte WordPress výberom tlačidla „install now“ a vaša inštalácia WordPress bude dokončená v priebehu niekoľkých minút.

Inštalácia programu WordPress s programom SiteGround alebo InMotion ako webhostingu

Logo InMotion HostingKým BlueHost je webový hostiteľ, ktorý odporúča WordPress, existujú stovky ďalších poskytovateľov webhostingu, ktoré môžete namiesto toho použiť. SiteGround a InMotion sú poskytovatelia webhostingu s vynikajúcou reputáciou. Obaja používajú Softaculous na inštaláciu WordPress jedným kliknutím. Tu je podrobný návod, ako nainštalovať program WordPress pomocou webových hostiteľov Siteground a InMotion:

 1. Prihláste sa na web svojho hostiteľa a vstúpte do oblasti ovládacieho panela.
 2. Vyhľadajte ikonu inštalačného programu Softaculous alebo WordPress v časti Automatické inštalátory.
 3. Kliknutím na jednu z ikon spustíte Softaculous auto-installer.
 4. Budete presmerovaní, aby ste si prečítali prehľad WordPress.
 5. Pokračujte kliknutím na kartu s názvom „Inštalovať“.
 6. Potom dostanete otázku, ktorá sa vás spýta, kam chcete nainštalovať WordPress. Budete musieť vybrať http: // alebo http: // www. ako váš protokol. Ak sú na vašom webe SSL a HTTPS (vrstva zabezpečených soketov, čo predstavuje bezpečnostné opatrenie), vyberte https: // alebo https: // www. ako váš protokol.
 7. Teraz vyberte názov domény, kam chcete nainštalovať WordPress. Väčšina tvorcov stránok vyberie koreňový adresár (napríklad .com). Ak vyberiete koreňový adresár, nechajte pole označené „V adresári“ prázdne.
 8. Prejdite do sekcie nastavení a vyplňte názov a popis stránky. Nerobte si starosti, ak ste si to neuvedomili. Neskôr ho môžete kedykoľvek zmeniť. V tejto časti budete tiež musieť zvoliť používateľské meno správcu, heslo a e-mailovú adresu.

skladačka

Softaculous automaticky vyplní používateľské meno a heslo, ale môžete ich podľa potreby zmeniť. Dajte si pozor, aby ste si vybrali silné heslo s veľkými a malými písmenami a niekoľkými číslami. Je to tiež vhodný čas na opätovnú kontrolu e-mailovej adresy. E-mailová adresa v tomto poli je to, čo vás WordPress použije na to, aby vás kontaktovala kvôli upozorneniam a odkazom na obnovenie hesla, ak zabudnete svoje heslo.

9. Ostatné polia sú voliteľné. Môžete si vybrať jazyk, vybrať doplnky a zvoliť tému.

10. Posledným krokom je kliknúť na tlačidlo „Inštalovať“ a spustiť inštaláciu.

Na displeji sa zobrazí indikátor priebehu. Nezatvárajte okno, kým panel nedosiahne 100% a neuvidíte správu, že inštalácia bola úspešná, alebo program nemusí nainštalovať WordPress správne. Buďte trpezliví, môže to trvať asi tri alebo štyri minúty.

Ako nainštalovať WordPress ručne

Manuálna inštalácia WordPress

Logo WordPressAk vás zaujíma, či by ste mali používať vlastný server alebo prenajímať priestor od hostiteľskej spoločnosti, je dobré zvážiť úroveň vašich technických zručností. Najväčším pozitívom pri používaní vlastného servera je to, že máte úplnú kontrolu nad svojím serverom.

Pozitívne sa rýchlo stáva negatívnym, keď sa niečo pokazí s vašim serverom a jediný človek, ktorý ho dokáže opraviť, ste vy. Ak chcete používať svoj vlastný server, musíte mať aspoň strednú znalosť serverov a serverového softvéru. Ak chcete dosiahnuť najlepší výkon a čo najmenej prestojov, musíte svoj server aktívne udržiavať a aktualizovať.

Pre majiteľov a tvorcov webových stránok, ktorí začínajú, nominálna cena za web hosting stojí za ponechanie problémov s údržbou servera odborníkom na webhostingu, aby ste sa mohli zamerať na správu a aktualizáciu svojich webových stránok..

Ak sa rozhodnete vykonať a nainštalovať WordPress ručne, musíte najskôr získať názov domény, hostiteľa a klientsky účet FTP. Pozrite si toto video a pozrite si postup:

Potom môžete nasledovať túto postupnosť inštalácie v piatich jednoduchých krokoch:

1. Stiahnite si doplnok WordPress z WordPress.org

Stiahnite si WordPressPrvú vec, ktorú musíte urobiť, je nastaviť účet FTP klienta. FTP je skratka pre protokol na prenos súborov. FTP klient je rozhranie, ktoré vám umožňuje nahrávať a sťahovať súbory na server. Tu je zoznam niektorých poskytovateľov FTP klientov:

 • Cyberduck
 • FileZilla
 • FTP Voyager
 • Fire FTP
 • Klasické FTP

Vaša ftp adresa bude vyzerať trochu ako adresa vašej webovej stránky, ale predpona bude ftp. Napríklad to bude ftp://domain.com. Nastavte si s FTP klientom užívateľské meno a heslo FTP. Budete tiež potrebovať textový editor ako Notepad alebo Textedit. Neskúšajte používať program Microsoft Word, pretože nejde o textový editor.

Niektoré webové prehliadače tiež fungujú lepšie, keď používate vlastný server. Chrome, Safari a Firefox všetky podporujú HTML 5 a CSS 3, ale Internet Explorer to nepodporuje.

Po nastavení klienta FTP tu je postup, ako nainštalovať program WordPress na váš server. Prejdite na webovú stránku WordPress.org a kliknite na modré tlačidlo s nápisom „Stiahnite si WordPress“. Po dokončení sťahovania ste pripravení na druhý krok.

2.Nahrajte súbory WordPress na svoj webový server

Inštalácia WordPressOtvorte priečinok sťahovania v počítači a nájdite novo stiahnutý archívny súbor zip. Obsah súboru zobrazíte dvojitým kliknutím na jeho rozbalenie. Teraz budete používať svoj klientsky účet FTP na nahrávanie novo stiahnutých súborov na webový server.

Prepnite sa do svojho klientskeho súboru FTP a prihláste sa pomocou používateľského mena a hesla pre svoj účet a pripojte sa k svojmu webovému serveru. Každý FTP klient má trochu iné nastavenie, ale všetci pracujú podobným spôsobom. Svoje súbory by ste mali vidieť v poli naľavo a súbory webového servera pôjdu do poľa napravo.

Ďalším procesom je nahranie novo stiahnutých súborov na váš webový server. Urobíte to tak, že vyberiete všetky súbory umiestnené v ľavom poli a pretiahnete ich do pravého poľa. Tento krok iniciuje načítanie súborov na webový server. Spracovanie odovzdania bude nejaký čas trvať, takže počas procesu odovzdávania môžete prejsť na ďalší krok.

3.Vytvorte MySQL databázu a používateľa

Prepnite na ovládací panel webhostingu. Každá webová stránka hostiteľa má inú značku a vzhľad, ale fungujú takmer rovnako.

WordPress ukladá vaše súbory do databázy. Každá stránka na vašom webe je vytvorená programom WordPress zakaždým, keď návštevník pristane na jednej z vašich stránok. Otvorte ovládací panel na webe hostiteľa a vyhľadajte databázový modul, ktorý vám umožní vytvoriť databázu MySQL.

Vytvorte meno a heslo pre svoju novú databázu. Z bezpečnostných dôvodov vyberte heslo, ktoré nebude pre ostatných ľahké uhádnuť pomocou niekoľkých veľkých a malých písmen a číslic. Tieto poverenia uložte, pretože ich budete znova potrebovať.

Dajte si povolenie na prístup a úpravu databázy. Teraz ste pripravení na štvrtý krok.

4.Nakonfigurujte WordPress na pripojenie k databáze

Databáza WordPressAk sa chcete pripojiť k WordPress k novovytvorenej databáze, prepnite sa späť na stránku vášho klienta FTP. WordPress vyhľadá vaše databázové podrobnosti v súbore s názvom WP-config, takže budete musieť premenovať vzorový súbor WP-config.PHP.

Dvakrát kliknite na súbor a otvorte ho v textovom editore. Vyplňte podrobnosti databázy, ktoré ste vytvorili v predchádzajúcom kroku. Napríklad:

 • Nahraďte database_name_here názvom databázy, ktorý ste definovali.
 • Nahraďte username_here za užívateľské meno databázy, ktoré ste definovali.
 • Nahraďte password_here heslom databázy, ktoré ste definovali.

Jednotlivé úvodzovky majte okolo každého nového detailu, ktorý ste premenovali.

WordPress pomáha zaistiť bezpečnosť vašej inštalácie pomocou autentifikačných kľúčov. Kliknite na odkaz pre generátor tajných kľúčov WordPress na novej karte webového prehľadávača. Takto sa vygeneruje náhodná skupina bezpečných autentifikačných kľúčov. Toto je dôležitý krok, ktorý pomôže udržať vašu novú webovú inštaláciu v bezpečí.

Vyhľadajte osem riadkov v rade, ktoré hovoria: „Sem vložte svoju jedinečnú frázu“. Skopírujte kódy a nahraďte existujúce riadky v konfiguračnom súbore. Týmto dôjde k náhodnému rozdeleniu bezpečnostných kľúčov tak, aby boli jedinečné pri každej návšteve stránok, čo hackerom sťažuje prístup.

Po dokončení týchto úprav tento súbor premenujte na wp-config.php a potom ho uložte a zatvorte. Ak tento krok zanedbáte, WordPress si nebude vedomý toho, že ste vykonali akékoľvek zmeny. Teraz je všetko správne nastavené a ste pripravení na piaty a posledný krok, ktorým je spustenie inštalačného skriptu WordPress.

5. Spustite inštalačný skript programu WordPress

Do webového prehliadača zadajte adresu URL svojich stránok. WordPress vás vyzve, aby ste vyplnili niekoľko ďalších informácií, ako je meno správcu, heslo a primárna adresa. Tieto informácie si zaznamenajte, pretože sa budete musieť prihlásiť do administratívnej oblasti WordPress.

Vyhľadajte a kliknite na tlačidlo inštalácie, čím spustíte inštaláciu programu WordPress.

Blahoželáme! Vaše stránky WordPress sú funkčné a ste pripravení začať s vytváraním vlastných webových stránok. Dostaňte sa do hlavného panela svojich webových stránok zadaním adresy URL svojich stránok a správou wp-admin na konci. Teraz sa môžete prihlásiť pomocou svojho používateľského mena a hesla a začať pracovať s hlavným panelom.

Ak máte akékoľvek problémy s dokončením inštalácie WordPress, kliknite sem a získajte riešenia bežných problémov s inštaláciou.

Čo robiť po inštalácii WordPress

blogovanieAk máte radi vytváranie a navrhovanie webových stránok, zábava je pripravená začať. Existuje niekoľko ďalších vecí, ktoré budete chcieť urobiť, aby ste svoje stránky pripravili na verejné použitie.

Na karte označenej „Všeobecné“ nájdete niekoľko dôležitých nastavení. Na hlavnom paneli programu WordPress môžete zmeniť názov, nadpis, časové pásmo a favicon.

Favicon je malá ikona, ktorá sa zobrazí v paneli prehliadača naľavo od názvu vášho webu v paneli prehliadača alebo v zozname záložiek. Ak nevyberiete obrázok favicon, v prehliadači sa môže namiesto toho zobraziť ikona WordPress alebo ikona poskytovateľa webhostingu. Nájdite si čas a vyberte jedinečný obrázok, ktorý identifikuje vašu značku. Uistite sa, že ste uložili zmeny, alebo aby sa vrátili späť na predvolené nastavenia.

WordPress dá vášmu webu predvolenú permalinkovú štruktúru, ktorá je koncovou časťou vašej adresy URL. Na karte Nastavenia budete mať možnosť to zmeniť a mali by ste. Predvolený permalink nie je príliš prehľadný.

Po zmene trvalého odkazu sa budete chcieť pozrieť na nastavenia čítania. Môžete nastaviť prednú stránku ako statickú stránku alebo automaticky uverejniť najnovší príspevok. Ak vyberiete statickú stránku, môžete pre svoje príspevky v blogu určiť inú stránku.

dobre urobené

Existuje veľa doplnkov, z ktorých si môžete vybrať a mnoho z nich je zadarmo. Nainštalujte buď W3 Total Cache, alebo WP Super Cache, aby sa vaše webové stránky načítali rýchlejšie. Doplnky webovej vyrovnávacej pamäte skvele fungujú pre optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov a môžu zabrániť prepadnutiu vašich stránok, keď je váš server preťažený.

S bezpečnosťou nemôžete byť príliš bezpeční. Použite doplnok Sucuri na ochranu svojej administračnej oblasti. K dispozícii je tiež veľa doplnkov proti spamu. Nikto nechce skontrolovať na svojich webových stránkach ráno nájsť desiatky spam komentáre, ktoré je potrebné odstrániť. Mnoho používateľov WordPress má radi antispamový doplnok s názvom Akismet.

Po nastavení týchto základných vecí je vhodné si nejaký čas prečítať o ďalších užitočných nástrojoch, ako sú doplnky WordPress, ktoré spravujú SEO, sociálne médiá, zálohy a ďalšie. Možnosti, čo môžete urobiť s inštaláciou WordPress, sú nekonečné.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map