Ako nastaviť kontaktnú schránku vo vašom blogu WordPress

Pri vytváraní blogu WordPress máte na mysli veľa otázok. Medzi nimi: Ako uľahčím, aby ma ľudia kontaktovali?


Svoje e-mailové alebo telefónne číslo môžete samozrejme uviesť vždy, ale ak hľadáte čo najlepší dojem používateľa, kontaktný formulár zjednodušuje kontakt.

Ale ako to nastavíte? Začnite s jedným z najlepších doplnkov kontaktného formulára WordPress, kontaktného formulára 7 a postupujte podľa týchto pokynov, aby ste sa dostali na svoje stránky..

Stiahnite si doplnok pre kontaktný formulár 7

Z informačného panela WordPress choďte na stránku „Doplnky“ a vyberte možnosť „Pridať nový“.

Kontaktný formulár 7 - plugin pre WordPress

V sekcii vyhľadávania na pravej strane napíšte „Kontaktný formulár 7.“ Vyhľadajte príslušný doplnok (mal by byť prvý) a vyberte možnosť Inštalovať.

Pripojte sa k bezplatnému školeniu

Chcete sa dozvedieť, ako zostaviť 6 číselných autorít?

Pripojte sa k tomuto bezplatnému školeniu…

 • Nakoniec sa osvedčila metóda na nájdenie výnosných výklenkov
 • Získajte prístup k spoľahlivej metóde výskumu kľúčových slov
 • Naučte sa, ako zadávať kvalitný obsah externe
 • Naučte sa, ako vytvoriť odkazy na biely klobúk na svoje stránky bez bolesti hlavy

Kontaktný formulár 7

Na ďalšej stránke kliknite na položku „Aktivovať doplnok“.

Nastavte si svoj kontaktný formulár

Po aktivácii doplnku si na paneli nástrojov na paneli WordPress všimnete novú oblasť „Kontakt“. Kliknite naň a vyberte možnosť Pridať nový.

Z bočného panela hlavného panela

Ak chcete ako predvolený jazyk používať angličtinu, kliknite na „Pridať nový“ na nasledujúcej obrazovke. V opačnom prípade si môžete vybrať jazyk z rozbaľovacej ponuky a potom vybrať možnosť „Pridať nový“.

Nasledujúca stránka bude vyzerať takto:

Predvolený kontaktný formulár

Doména zadarmo s hostingom

Začnite zadaním názvu kontaktného formulára. Toto nie je niečo, čo uvidia vaši diváci, takže neváhajte a pomenujte ho podľa svojho želania.

V textovom poli pod nadpisom môžete upraviť polia kontaktov. Ak nepoznáte HTML, je to v poriadku. Proces nastavenia je stále pomerne jednoduchý.

V predvolenom nastavení bude váš kontaktný formulár obsahovať tieto polia:

 • Vaše meno (požadované)
 • Váš e-mail (povinné)
 • predmet
 • Tvoja správa

Uvidíte tiež kód pre tlačidlo „Odoslať“.

Predvolená hodnota skončí na vašom webe podobne, ako je táto, hoci štýl sa môže líšiť v závislosti od témy:

V predvolenom nastavení je kontaktný formulár 7

Ak sa chcete z nejakého dôvodu zbaviť jedného z týchto polí, nájdite príslušný kód a odstráňte ho. (Kódy pre jedno pole sú uzavreté v značkách odsekov, počínajúc

a končiace na

.)

Ak chcete pridať nové pole, umiestnite kurzor na miesto, kam ho chcete vložiť. Potom použite rovnaký formát pre polia, ktoré už existujú. Malo by to vyzerať takto:

NÁZOV OBLASTI

[skratka poľa]

Názov, ktorý umiestnite medzi

a
sa v kontaktnom formulári zobrazí ako text nad vybratým poľom. Ak chcete nájsť vhodný skrátený kód a podľa toho ho prispôsobiť, vyberte si z možností priamo pod slovom „Form“. Postupujte podľa pokynov uvedených v rozbaľovacom okne.

Urobme príklad. Ak by som chcel, aby kontakty obsahovali ich webovú stránku a chcel by som, aby sa toto pole zobrazilo po ich e-maile, umiestnil by som kurzor medzi sekcie „Váš e-mail“ a „Predmet“.

Potom by som napísať

webové stránky
, stlačte kláves Enter a potom z tlačidiel možností vyberte možnosť „URL“. V rozbaľovacom okne si môžem prispôsobiť svoje nastavenia, napríklad zvoliť požadovať toto pole. V tomto prípade som jednoducho odišiel s predvolenými hodnotami a klikol som na „Vložiť značku“. Potom som pridal značku ukončenia odseku (

).

Takto vyzerá formulár vo formáte HTML:

Nespracovaný kód kontaktného formulára

Takto to vyzerá naživo:

Živý kontaktný formulár 7

Teraz, keď sú vaše polia prispôsobené, prejdite na ďalšie karty vedľa položky Form a uistite sa, že nastavenia sú také, ako chcete. Napríklad v časti „Pošta“ sa môžete rozhodnúť zmeniť adresu „Na“ alebo „Od“. Na adresu „Komu“ dostanete správy zaslané prostredníctvom kontaktného formulára.

Všetko hotové? Stlačte tlačidlo „Uložiť“ v dolnej alebo pravej časti obrazovky.

Pridajte svoj kontaktný formulár do svojho blogu

Teraz je čas uviesť váš kontaktný formulár do prevádzky. Kontaktný formulár môžete na svojich stránkach zobraziť dvoma jednoduchými spôsobmi.

1. Zobrazte svoj formulár na stránke / príspevku

Vloženie kontaktného formulára na stránku alebo príspevok je veľmi jednoduché. Po stlačení tlačidla „Uložiť“ sa pod nadpisom kontaktného formulára zobrazí skratka.

Skrátený kód pre váš kontaktný formulár

Kliknite pravým tlačidlom myši na skrátený kód a stlačte kláves „Kopírovať“.

Potom prejdite na príspevok alebo stránku, na ktorej chcete zobraziť kontaktný formulár. Umiestnite kurzor na miesto, kde sa má formulár zobraziť, kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte príkaz Prilepiť. (Nezáleží na tom, či ho môžete vložiť v grafickom alebo textovom režime.)

Také jednoduché! Uistite sa, že si stránku prezeráte, aby ste sa uistili, že sa kontaktný formulár zobrazuje správne.

2. Pridajte svoj formulár ako widget

Ak chcete prilepiť kontaktný formulár ako miniaplikáciu do bočného panela alebo do päty, prejdite do časti Prispôsobenie widgetov na hlavnom paneli WordPress tak, že prejdete na Vzhľad > Miniaplikácie. Z dostupných miniaplikácií vyberte „Text“ a potom pridajte miniaplikáciu na správny bočný panel a podľa toho ju usporiadajte.

Kontaktný formulár na bočnom paneli blogu

V sekcii Obsah miniaplikácie vložte skrátený kód, ktorý ste skopírovali, zo stránky úprav kontaktného formulára. Do miniaplikácie môžete pridať názov, ktorý sa zobrazí nad kontaktným formulárom na vašej stránke. Potom stlačte „Uložiť“.

Nech sa páči! Teraz ste všetci pripravení začať zhromažďovať spätnú väzbu na svojich stránkach. Neváhajte a vyfoťte si skúšobný e-mail, aby ste sa uistili, že formulár funguje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map