Prevod služby Blogger na WordPress: Prepnite blogspot na WP rýchlu migráciu!

Uvažujete o migrácii svojho blogu z Bloggeru na WordPress? Ak áno, ste na správnej ceste, aby ste získali väčšiu kontrolu nad svojím blogom (alebo webom) a lepšie možnosti prispôsobenia.


Najprv mi dovoľte povedať, že ide o komplikovaný dotyk, takže ak nemáte istotu, tu je vynikajúca služba bloggera pre migráciu WordPress, ktorá presunie vaše stránky za vás: pozrite sa TU.

Veľa ľudí začne v službe Blogger, pretože je zadarmo a ľahko sa používa. V tom nie je hanba; Blogger je skvelá platforma na začatie štúdia obchodu s blogovaním a vytváraním webových stránok. Keď však začnete získavať väčšiu návštevnosť a predplatiteľov, blog WordPress s vlastným hosťom zvyčajne dáva väčší zmysel.

Môžete sa cítiť ste prerástli službu Blogger, alebo možno len chcete nejaké iné možnosti. V každom prípade sa WordPress odvoláva na vážnych blogerov z niekoľkých dôvodov:

 1. Pretože si môžete vybrať z tisícov najlepších doplnkov WordPress na inštaláciu, možnosti funkcií sú prakticky neobmedzené.
 2. Často hosťovaný blog WordPress vyzerá profesionálnejšie pretože existuje nespočet možností prispôsobenia.
 3. Budete mať viac úložného priestoru, šírky pásma a ďalších možností zlepšiť funkčnosť vášho webu / blogu.
 4. Ak ste hostiteľom hostiteľa, vlastníte svoj blog, takže existuje menej obáv v súvislosti s tým, ako môže váš hostiteľ používať váš obsah alebo aké typy zmluvných podmienok musíte dodržiavať. Ak hosťujete na platforme Blogger, vlastne spoločnosti Google dávate právo kontrolovať a mať prístup k svojmu obsahu a informáciám. S blogom s vlastným hosťom si zachovávate práva na svoj obsah.
 5. WordPress ponúka viac tematických možností a umožňuje vám prístup ku kódu blogu prispôsobenie stránok je omnoho jednoduchšie.

Je to fér, hľadáte spôsob, ako ho vylepšiť a získať úplnú kontrolu nad svojím webom a jeho obsahom? Potom čítajte ďalej a zistite, ako presunúť svoj blog Blogger na WordPress.

Prevod služby Blogger na WordPress: 6 kroková migrácia

Prevod služby Blogger na WordPress

 • Nájdite hostiteľa a nainštalujte WordPress pripravený na import
 • Migrujte svoj blog Blogspot na WordPress
 • Priradiť autora
 • Upravte svoje permalinky
 • Presmerujte svoje príspevky v službe Blogger
 • Presmerujte svoj informačný kanál

Prvá vec, ktorú potrebujete, je účet u hostiteľa tretej strany. Webhosting je spoločnosť, ktorá ukladá vaše súbory blogov (alebo webových stránok) na ich servery. Na rozdiel od bezplatného hostiteľa, ako je Blogger, však hostiteľ tretej strany nevlastní váš obsah. Okrem toho môžete získať viac úložného priestoru, šírku pásma, hosťovanie domény a ďalšie zaplatením tretej strany za webhosting, namiesto použitia bezplatnej služby..

Pripojte sa k bezplatnému školeniu

Chcete sa dozvedieť, ako zostaviť 6 číselných autorít?

Pripojte sa k tomuto bezplatnému školeniu…

 • Nakoniec sa osvedčila metóda na nájdenie výnosných výklenkov
 • Získajte prístup k spoľahlivej metóde výskumu kľúčových slov
 • Naučte sa, ako zadávať kvalitný obsah externe
 • Naučte sa, ako vytvoriť odkazy na biely klobúk na svoje stránky bez bolesti hlavy

Webhosting môže stáť kdekoľvek od niekoľkých dolárov za mesiac až po niekoľko stoviek v závislosti od typov funkcií, ktoré potrebujete. Väčšina malých podnikov robí dobre hostenie zdieľaného servera, ktorý stojí okolo 3 – 7 dolárov mesačne. Môžete tiež hostiť na vyhradenom serveri približne za 100 – 350 dolárov mesačne, pravdepodobne to však nebudete (aspoň ihneď) potrebovať, ak sa sťahujete z voľného hostiteľa, ako je Blogger..

Spoločnosť PC Magazine uviedla mnoho rôznych spoločností poskytujúcich webhosting, ktoré sa majú použiť, ale po správe viac ako 20 rôznych blogov som zistila, že hostiteľGator je pravdepodobne najlepší z hľadiska nákladov a výkonu.

Stojí to menej ako 3 doláre mesačne a tiež sa hodia do bezplatnej domény. Pre mňa je to výhoda pre začiatočníkov, ktorí by chceli prejsť na ďalšiu úroveň, pokiaľ ide o blogovanie (prechod z Bloggeru na WordPress)..

Keď si vyberiete webhostingu a zaplatíte za svoj účet, zaregistrujte sa a nastavte si vlastný názov domény. Potom podľa pokynov hostiteľa nainštalujte program WordPress ako systém na správu obsahu vo svojej doméne. Väčšina hostiteľov tento proces nastavovania veľmi uľahčuje (mnohí z nich majú na inštaláciu WordPress jedným kliknutím vrátane HostGator), hoci sa môže líšiť v závislosti od hostiteľa. Vždy sa môžete obrátiť na svojho hostiteľa, ktorý vám poskytne podrobné pokyny na inštaláciu WordPress na vaše stránky.

Pri presúvaní blogu z služby Blogger na WordPress máte šťastie. WordPress ponúka super jednoduchý nástroj na to.

Začnite zálohovaním šablóny XML v službe Blogger, aby ste boli v bezpečí. Stačí kliknúť na položku Šablóna z bočnej ponuky na hlavnom paneli služby Blogger a potom kliknite na položku Zálohovať / obnoviť.

záložný blogger

Doména zadarmo s hostingom

Ďalej prejdite na informačný panel WordPress. Váš hostiteľ by vám mal pri inštalácii softvéru na vašu webovú stránku poskytnúť vaše prihlasovacie údaje a heslo.

Keď ste na hlavnom paneli, vyberte položku Nástroje > Importovať z bočného panela.

importovať bloggera

Zobrazí sa zoznam rôznych blogových platforiem, z ktorých môžete importovať. Zo zoznamu vyberte položku Blogger.

blogger

Ďalej sa zobrazí kontextové okno s otázkou, či chcete nainštalovať dovozcu služby Blogger. Kliknite na Inštalovať a WordPress stiahne doplnok Blogger Importer.

Po úspešnom nainštalovaní doplnku kliknite na odkaz Aktivovať doplnok a spustiť dovozcu.

aktivovať doplnok

Na ďalšej stránke kliknite na položku Autorizovať.

Dostanete sa na svoj účet Google, kde budete musieť autorizovať WordPress na prístup k svojmu účtu Blogger. Pokračujte kliknutím na položku Povoliť prístup.

povoliť prístup

Teraz sa dostanete späť na WordPress. V tomto okne sa zobrazí zoznam všetkých vašich blogov služby Blogger. Kliknite na tlačidlo Importovať vedľa blogu, ktorý chcete presunúť na WordPress.

import

Blahoželáme! Váš blog bol teraz importovaný do WordPress. Musíte však urobiť ešte viac práce, aby veci fungovali hladko.

3. Priradiť autora

Po naimportovaní blogu služby Blogger sa dostanete na stránku, ktorá vás požiada o priradenie používateľa WordPress k príspevkom v službe Blogger. Ak ste na webe jediným používateľom, jednoducho vyberte svoje meno. Ak máte viac ako jedného používateľa WordPress, vyberte z rozbaľovacej ponuky vhodného používateľa, ktorému chcete priradiť všetky príspevky.

priradiť autora

Uložte svoje zmeny.

4. Upravte permalinky

Ďalej prejdite na Nastavenia > Trvalé odkazy na hlavnom paneli programu WordPress a uistite sa, že vaše odkazy sú nastavené rovnakým spôsobom ako v službe Blogger. Šance, že vaše odkazy boli nastavené takto:

/%year%/%monthnum%/%postname%.html

Vyberte voľbu vlastného trvalého odkazu a tento kód vložte do poľa.

permalinková štruktúra

5. Presmerujte svoje príspevky v službe Blogger

Jedna vec, ktorá veľa ľudí znepokojuje, je, aký vplyv bude mať migrácia ich blogu na odkazy a hodnotenie vyhľadávacích nástrojov, ktoré už založili..

Dobrá správa je, že sa toho nemusíte vzdať. Musíte iba presmerovať svoje príspevky v službe Blogger na vašu novú stránku. To znamená, že zakaždým, keď niekto klikne na existujúci odkaz, ktorý ukazuje na váš blog Blogger, bude namiesto toho presmerovaný na váš web WordPress a na zodpovedajúce stránky / príspevky. Vaše odkazy budú stále aktívne, ale všetka vaša prevádzka pôjde na váš web WordPress.

Vyhľadávacie nástroje tiež informujú o tom, že sa váš blog presunul.

Ak neviete nič o HTML, získanie kódu na presmerovanie vášho blogu Blogger je v skutočnosti dosť jednoduché. Začnite stiahnutím doplnku Blogger do programu WordPress Redirection.

1. Prejdite na položku Pluginy > Pridať nové.

pridať nový doplnok

2. V hornej časti stránky vyhľadajte v službe Blogger presmerovanie WordPress.

blogger na

3. Nainštalujte doplnok Blogger to WordPress (funguje to perfektne).

Nainštalujte blogger do doplnku wordpress

4. Na ďalšej stránke aktivujte doplnok.

aktivovať doplnok

5. Prejdite na nastavenia doplnku tak, že prejdete na Nástroje > Presmerovanie služby Blogger na WordPress.

blogger na

6. Na tejto stránke kliknite na položku Spustiť konfiguráciu.

spustiť konfiguráciu

7. Ďalej kliknite na Získať kód. Získate tak kód, ktorý musíte vložiť do služby Blogger, aby ste mohli presmerovanie implementovať. Zvýraznite a skopírujte kód.

8. Prejdite do svojho účtu Blogger a v ponuke bočného panela kliknite na položku Šablóna. Posuňte zobrazenie do dolnej časti stránky a kliknite na položku Vrátiť späť na klasickú šablónu.

vrátiť sa k klasickej šablóne

9. Posúvajte sa, kým nenájdete rámček Upraviť šablónu HTML. Vložte kód, ktorý ste skopírovali v kroku 7, do políčka, čím nahradíte zvyšok kódu. Kliknutím na Uložiť šablónu implementujte svoje zmeny.

upraviť šablónu

10. Skontrolujte, či všetko fungovalo zadaním jednej z adries URL vašich príspevkov v službe Blogger na panel s internetovou adresou. Aj keď zadávate svoju doménu služby Blogger, mala by vás dostať na vašu stránku WordPress.

6. Presuňte zdroj

Chcete zaistiť, aby boli odberatelia informačného kanála presmerovaní aj na novú webovú stránku. Ak na web WordPress pridávate nový obsah, ale ľudia sú stále prihlásení na odber webových stránok Blogger, nezaznamenajú, že ste vykonali zmenu. Našťastie je tento krok naozaj jednoduchý.

Jednoducho prejdite na Nastavenia > Iné na informačnom paneli služby Blogger. V časti Informačný kanál lokality kliknite na položku Pridať vedľa položky „Adresa URL presmerovania informačného kanála“. Vložte adresu informačného kanála svojej novej stránky WordPress a potom uložte svoje nastavenia..

feed url

Bonusové tipy pre migráciu blogového obsahu na WordPress

Hotovo s vyššie uvedenými krokmi? Tu je niekoľko bonusových tipov, ktoré vám pomôžu hladko fungovať:

 • Uistite sa, že neodstránite svoj starý blog Blogger. V opačnom prípade nebudú fungovať všetky odkazy, ktoré ste práve presmerovali.
 • Ak je váš blog služby Blogger už hostený vo vlastnej doméne (www.example.com namiesto www.example.blogspot.com), zakúpte si hostingový balík iba bez domény. Kroky 2 až 6 vykonáte v dočasnej doméne. Ak chcete nasmerovať svoju vlastnú doménu na svoj blog WordPress, musíte zmeniť meniče domén v tejto konkrétnej doméne. Ak to chcete urobiť, obráťte sa na svojho poskytovateľa doménových mien (ktokoľvek si pôvodne zakúpil názov vašej domény, napríklad GoDaddy.com) a získajte pokyny, ako presmerovať svoju doménu..
 • Ak podľa pokynov vyššie importujete svoj blog Blogger do WordPress, vaše obrázky sa automaticky importujú. Ak však nevidíte svoje obrázky v knižnici médií, môžete na importovanie externých obrázkov použiť sprievodcu začiatočníkmi WP. Ak si všimnete, že vaše obrázky sú vo vašej mediálnej knižnici, ale odkazy stále odkazujú na starý zdroj, prečítajte si, ako aktualizovať svoje odkazy tu.
 • Import z Bloggeru do WordPress môže spôsobiť menšie problémy s formátovaním. Možno budete musieť prejsť predchádzajúce príspevky, aby ste odstránili nepríjemné medzery, prerušené odkazy a ďalšie problémy s formátovaním.
 • Otestujte svoje odkazy. Keďže služba Blogger v odkaze vynecháva malé slová ako „a“ a WordPress ich nemá, môžete mať nejaké odkazy, ktoré nepresmerujú správne. Ak narazíte na tento problém, jednoducho prejdite na svoj príspevok tak, že prejdete na Príspevky > Všetky príspevky. Potom vyberte v príspevku, ktorý má problém, funkciu Rýchle úpravy. Tam, kde sa hovorí Slug, uistite sa, že štruktúra je rovnaká ako v službe Blogger. Napríklad príspevok s názvom Ako začať blog by mal byť štruktúrovaný ako blog na spustenie blogu v službe Blogger, zatiaľ čo program WordPress bude štruktúrovať túto prezentáciu ako blog na spustenie blogu. Jednoducho odstráňte časť „a“ z verzie WordPress a teraz by sa mala správne presmerovať.

Teraz, keď ste migrovali svoje stránky na WordPress, by ste mali urobiť niekoľko ďalších vecí, aby ste optimalizovali svoj blog pre vyhľadávacie nástroje, sociálne médiá a WordPress..

 • Odošlite svoje stránky WordPress do Nástrojov správcu webu Google. Overte svoje stránky (alebo blog) a pridajte súbor Sitemap. To spoločnosti Google povie, aby indexovala vaše webové stránky, čím sa zvýši hodnotenie vášho vyhľadávacieho nástroja.
 • Preskúmajte svoje nastavenia. Kliknite na Nastavenia na hlavnom paneli WordPress a kliknite na svoje možnosti. Tu môžete zmeniť napríklad časové pásmo, formát dátumu a ďalšie. Nezabudnite tiež prejsť na Používatelia > Tvoj profil. Niektoré témy automaticky použijú vaše meno, bio a sociálne odkazy, ktoré pridáte do tejto sekcie. V opačnom prípade nájdete doplnky, ktoré tieto informácie stiahnu a vložia do každého písaného príspevku.
 • Nainštalujte dôležité doplnky WordPress Možnosti ako Jetpack, Akismet a WordPress SEO od Yoast sú len niektoré z doplnkov, ktoré budete chcieť zvážiť. Budete chcieť preskúmať ďalšie doplnky, ktoré rozšíria možnosti vášho webu, ale s toľkými rôznymi možnosťami pre ikony sociálnych médií, doplnky bulletinov a ďalšie, bude to závisieť od typu vzhľadu a funkcií, ktoré chcete na svojich stránkach..
 • Vyberte novú tému a prispôsobte ju. Jednoducho choďte na Vzhľad > Témy na hlavnom paneli WordPress. Kliknite na Pridať nový motív a preskúmajte mnoho dostupných možností. Tu nájdete bezplatné a prémiové témy, ale môžete si kúpiť aj vlastné motívy inde a nahrať súbory na svoj web. Ak chcete prispôsobiť svoj motív, prejdite na Vzhľad > Prispôsobenie a / alebo vzhľad > Možnosti témy. Môžete tiež prejsť na Vzhľad > Editor pre zmenu možností pomocou HTML.

Potrebujete viac nápadov, čo robiť ďalej? Po inštalácii programu WordPress si pozrite týchto 10 najdôležitejších vecí. Aký je to pocit úplnej kontroly nad vaším blogom? Páči sa vám WordPress lepšie ako Blogger? Dajte mi vedieť v sekcii komentárov, ako pre vás prešiel prechod. Príliš komplikované? Pamätajte, že ďalšou možnosťou je…

Migračná služba Blogger na WordPress

Nezabudnite, že ak máte počas migrácie nejaké problémy, môžete sa kedykoľvek pozrieť na túto migračnú službu bloggerov na WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map