Jak nastavit cíle pro blogování do roku 2020: Stanovení dlouhodobých a krátkodobých cílů

Mirza Mussawer


Mirza Mussawer

Blogování není jen prací – je to vášnivé pole, které pro úspěch vyžaduje pečlivé úsilí a seberealizaci. Ale co skutečně odlišuje váš vlastní blog od těch úspěšných? Odpověď je jasná, přímá a lze vysledovat zpět k tomu, zda jste se naučili, jak správně stanovit cíle blogů. Takže, položit rétorickou otázku, jsou skutečně tak důležité?

Chcete-li na to odpovědět, zvažte, že 70 milionů blogových příspěvků je zveřejňováno měsíčně pouze na WordPress, což umožňuje téměř 35% internetu. Co odlišuje vaše stránky od ostatních a je skutečně jedinečné? Chcete-li na to odpovědět, pojďme začít podnikat a začneme se učit, jak si nastavit cíle v oblasti blogů.

Jak nastavit cíle blogů

Nyní velkým problémem není jen stanovení cílů, ale stanovení vhodných cílů pro blogování, ale nebojíme se; stanovení cílů blogu je mnohem jednodušší, než to zní. Musíte jen vědět, kde začít, a mít základní, ale flexibilní, strukturovaný formát. S tím na místě můžete vyladit podle potřeby a dokonce integrovat nové plány, jak budete postupovat vpřed.
Cíle blogů Hosting blogů
Zjistěte, co potřebuje práci

Váš blog potřebuje pozornost a na začátku bude spousta tun. Nejprve se může zdát jako skličující úkol dosáhnout vašich ambicí vytvořit skvělý blog, ale při bližší analýze zjistíte, že je lze rozdělit a rozdělit na jednodušší a dosažitelné cíle.

Identifikujte prvky, které vyžadují práci, a skočte přímo do akce. Pokud vaše téma chybí, začněte na tom pracovat. Pokud obsah vyžaduje SEO, měli byste na tom začít pracovat. Nenechte hromadu práce – začněte hned!

Vytvořte seznam priorit

nejlepší způsob, jak stanovit cíle blogu je vytvořit seznam priorit. Například nemůžete zveřejnit obsah, aniž byste nejprve dokončili téma. Základní rozvržení motivu je však více než dost, abyste mohli začít blogovat.

Nyní se situace scvrkne na to, zda můžete multitask nebo ne. Z tohoto důvodu budete muset znát jednoduchý fakt, který znamená, že váš mozek dělí zdroje, když dělá více než jednu věc. Stejně jako počítač bude výpočetní výkon vašeho mozku rozdělen mezi činnosti. Proto to bude všude.

Připojte se ke školení ZDARMA

Chcete se dozvědět, jak sestavit 6 číselných autoritních stránek?

Připojte se k tomuto školení zdarma…

 • Konečně mají osvědčenou metodu k nalezení výnosných výklenků
 • Získejte přístup k spolehlivé metodě výzkumu klíčových slov
 • Naučte se, jak zadávat kvalitní obsah externě
 • Naučte se, jak vytvořit odkazy na bílý klobouk na vaše stránky bez bolesti hlavy

Jednoduše řečeno, udělejte jeden úkol najednou a efektivně jej dokončete na základě priority. Tímto způsobem dokončíte stejné množství práce bez multitaskingu a každý úkol bude dokončen s maximální péčí a kvalitou.

Buďte realističtí, ale nikdy nepodceňujte

Nikdy nestanovujte nerealistické cíle, protože veškeré vaše úsilí bude nakonec zbytečné. Analyzujte své potenciální dovednosti, předchozí výsledky a na jejich základě stanovte své cíle.

Můžete generovat blogové příspěvky každý týden? Vynikající! Napište článek každý týden. Vylepšete to a přejděte k rozvrhu vysílání každé dva týdny.

Bezplatná doména s hostingem

Mějte na paměti, že není třeba okamžitě přecházet na denní rozvrh účtování. Kvalitní obsah vyžaduje čas a měli byste použít více času, pokud to znamená, že obsah bude lepší.

Začněte malý, velký konec

Každá cesta začíná jedním malým krokem a váš blog není výjimkou. Nejděsivější součástí každého projektu je začátek, protože se zdá, že je toho tolik co dělat. Pokud například na Googlu vyhledáte výraz „proč lidé nezačínají blogy“, četná vyhledávání ukážou, že 99% z nich selže.

Zaměřte se na jednu věc najednou

Pracujte na jedné věci najednou a udělejte to správně. Toto je nejdůležitější doporučení, které mohu dát, protože jsem viděl mnoho blogerů, kteří odešli kvůli tlaku. A nejsmutnější část je, že tento „tlak“ je umělý a je způsoben špatným plánováním. Znát své schopnosti, dát úkolu alespoň hrubé vyhodnocení, a pak stanovit realistické cíle pro jeho dosažení.

Nastavte své priority

Než začnete, měli byste si každý cíl vizualizovat a upřednostnit. Neprovádějte improvizaci, protože to povede k nedefinovanému plánu bez hraní hry.

Jste blogování pro konkrétní výklenek produktu? Poté identifikujte značky a začněte hledat vhodný program affiliate marketingu. Pracujete na vytvoření silné komunity před vším ostatním? Poté začněte rozsáhle blogovat s kvalitním obsahem zaměřeným na řešení dotazů diváka. Jeho rozhodnutí, jako jsou tato, způsobí nebo rozbijí váš blog.

Stanovte realistické cíle

Jen málo věcí poskytuje motivaci, kterou samoobslužné výzvy přináší ke stolu. Nastavte své památky vysoko, ale v rámci svých současných limitů. Jakmile začnete dosahovat menších cílů, vaše komfortní zóna se rozšíří a umožní vám dosáhnout rozmanitějších cílů. To je druh růstu, který budete hledat v dlouhodobém horizontu. A nejzajímavější je, že to začíná dosahováním krátkodobého mikroskopu, který v dlouhodobém horizontu pomůže také s každým větším cílem, který si stanovíte!

Spusťte kalendář

Kalendář vám pomůže naplánovat požadované výsledky v chronologickém pořadí. Navíc to vštípí smysl pro rutinu, kde budou muset být úkoly pravidelně zpracovávány. A nejsladší je, že termíny jsou všechny vaše vlastní! Pracujte svým vlastním tempem, jak chcete. Postupem času začnete nejen plnit úkoly, ale také se naučíte vytvářet lepší plány.

Při přečtení těchto skutečností se odhalí hlavní důvod, proč vlastníci opouštějí projekty nebo prostě do nich nevyvíjejí úsilí. Navíc postupují bez správné strategie, která nakonec ztrácí úsilí. Takže si vytvořte správný plán, stanovte si cíle a začněte s nimi pracovat. Cihla po cihle, váš blog začne mít podobu, jakou jste si představovali.

Vytváření dlouhodobých a krátkodobých cílů pro váš blog

Jakmile budete mít základní plán a znalosti domény o své cílové výklenku, je čas začít stanovovat dlouhodobé a krátkodobé cíle v oblasti blogů. Jejich rozlišování je zásadní pro plánování efektivní strategie zaměřené na výsledky.

Nejjednodušší (a nejúčinnější) způsob, jak nastavit cíle blogu, je dodržovat strategii SMART. Jednoduše řečeno, každý cíl by měl být konkrétní, měřitelný, dosažitelný, zaměřený na výsledky a časově omezený. Dovolte mi rozebrat každý aspekt:

 • Charakteristický: Jasně definujte své cíle v psaní blogů. Strategie, provádění a výsledky by měly být jasně vyvolány. Například chcete aktualizovat SEO svých blogů. Pro tento úkol obvykle nastavíte konkrétní termín, odhadněte čas pro každý blog a poté začnete upravovat. Jakmile vám zásuvný modul Yoast (pokud ho používáte) dá zelenou, je dobré jít.
 • Měřitelný: Zaměřte se na rozčlenění prvků blogování na měřitelné jednotky. Pro každý cíl by měly existovat měřitelné jednotky, které vám pomohou pochopit, jak je dosáhnout. Pokud usilujete o 100 000 návštěvníků ročně, budete potřebovat lepší téma, SEO a infografiku. Proč se můžete zeptat? Zastaralé téma bude pomalejší, což povede k opuštění stránek. Infografika zvyšuje průměrný provoz o 12% a blogy s nimi se mohou pochlubit 650% vyšší angažovaností. A prvních 5 vyhledávání na 1. stránce účtu Google pro téměř 67,60% kliknutí. Díky těmto statistikám a údajům víte, proč jsou vaše zjištěné problémy důležité a výsledky, které při správném provedení vygenerují.
 • Dosažitelný: Většina blogerů skončila během prvních 3 měsíců, protože si stanovila nedosažitelné cíle. Během prvního měsíce nemůžete svůj web zpeněžit a rozhodně jej nelze umístit na 1. stránku Google ve stejné časové ose. Mohou to však být vaše dlouhodobé cíle, kterých lze dosáhnout prostřednictvím krátkodobých cílů, jako je generování dlouhodobého obsahu, dobře umístěná strategie klíčových slov, časté blogování atd..
 • Zaměřeno na výsledky: Cíle vašich blogů by měly být namísto dvojznačných výsledků zaměřeny na dosažení výsledků. Psaní čitelného obsahu není stejné jako jeho optimalizace pro konkrétní výklenek. K tomu budete potřebovat správnou strategii klíčových slov, která zajistí, že bude na prvním místě oproti relevantním klíčovým slovům. Když nastavíte své cíle tak, abyste dosáhli konkrétního výsledku, lze je upravit při každé iteraci, aby se příště dosáhlo lepších výsledků.
 • Časově vázané: Stanovení lhůt je zásadní pro úspěch. Nenechme si lhát sami sobě – ​​cíle, které jste sloučili, nesmějí opravdu snížit množství, ale pouze zkomplikují věci. Cíle blogů nelze téměř nikdy splnit bez termínů jak se buď dostanou dál dolů potrubím, nebo se spojí s více cíli pod fasádou úspory času.
  Mít časově vázané cíle vám umožní vyvinout rutiny, ve kterých je třeba věnovat určitý čas blogu. To v dlouhodobém horizontu umožňuje nejen vyvinout správné strategie, ale také je v daném čase dokončit.

Stanovení cílů pro první měsíc

Stanovení cílů blogů pro první měsícVaše cíle v oblasti blogování pro první měsíc budou mikro a okamžité cíle, které budou mít krátkodobý charakter. Po splnění budou přispívat k dlouhodobým cílům. Jejich povaha se však více zaměří na řešení současných problémů, jako je například nedostatek obsahu na vašem webu, zvýšení počtu diváků, identifikace témat, která se zajímají o výklenek atd. Pravidelně na nich budete pracovat, některé úkoly se budou opakovat v přírodě.

Tyto cíle prvního měsíce blogování budou většinou zahrnovat:

 • Výběr motivu webové stránky.
 • Začínáme s publikováním obsahu.
 • Identifikace cílového publika.
 • Vytváření účtů sociálních médií (Twitter, Facebook a Instagram pro začátek) pro blog.
 • Propagace blogových příspěvků na jejich útržcích sociálních médií.
 • Zahájení vytváření sítí s podobnými blogery ve výklenku.

Stanovení cílů blogu pro první rok

Vaše cíle v prvním roce blogu jsou skutečně dlouhodobé cíle, které budou vyžadovat jistou, ale stabilní práci. Cíle blogů pro první rok mohou zahrnovat:

 • Kompletní nastavení webu.
 • Přechod na vlastní hosting.
 • Generování krátkého blogu 500 slov nebo méně každý druhý den pro váš web.
 • Vývoj infografiky s obsahem.
 • Mít správné téma webových stránek na místě.
 • Každý týden děláte příspěvek hosta se zpětným odkazem.
 • Zpeněžení webu.
 • Účast v alespoň jednom affiliate marketingovém programu.

Příklady cílů blogu SMART, které je třeba nastavit

Následující cíle SMART vám pomohou uvést váš blog do provozu as ohledem na krátkodobé i dlouhodobé cíle:

1. Dlouhé formy blog psaní cíle

Příklady cílů blogu SMART, které je třeba nastavitVěděli jste, že blogy s dlouhým obsahem a méně příspěvků za měsíc skutečně přitahují větší provoz? Možná se ptáte proč, ze zřejmých důvodů. Není nepříjemné vytvářet méně obsahu, ale získat více zhlédnutí? Co je to za hack?

Odpověď je ve skutečnosti celkem jednoduchá: obsah s dlouhým tvarem přináší větší hodnotu pro punč. Google opakovaně upouští náznaky, že jeho algoritmy oceňují obsah v dlouhých formách. To se ještě více projevilo v aktualizaci BERT od společnosti Google na konci roku 2019. Delší obsah vám umožňuje přidávat informace do blogu bez omezení, což vám umožňuje zvýšit „hodnotu“, kterou může čtenáři představit. Navíc vás neomezuje, abyste se při psaní plně vyjadřovali.

Aktualizace zpracování přirozeného jazyka od konce Google znamenají, že skutečně rozpozná, jak užitečný je váš obsah. Čím užitečnější je, tím více zobrazení a provoz vygeneruje. A tím se vaše hodnocení autorit a vyhledávačů rozroste.

Vydejte se na míli navíc a upřednostněte psaní dlouhodobého obsahu pro své publikum.

2. Stanovte si cíl psát jeden příspěvek týdně

Pokud chcete, aby vaše úsilí o blogování přineslo ovoce, musíte na něm pracovat. A není to tak těžké. Jak již bylo zmíněno, existují weby, které generují stovky tisíc zhlédnutí s pouhým týdenním příspěvkem. To vám umožní dostat se do toku věcí a vytvářet kvalitní obsah, aniž by na vás byl vyvíjen příliš velký tlak.

Jakmile se usadíte v toku věcí, můžete psát obsah ve formě dlouhého tvaru, který obsahuje důkladné poznatky a znalosti. Můžete odtud brát věci svým vlastním tempem a pokusit se zdvojnásobit své cíle v blogování s dvojtýdenním rozpisem příspěvků.

Doporučení: nikdy neohrožujte kvalitu. Obsah je král a král je skutečně legitimní, pouze pokud je uznán jeho podřízenými. Nechte mluvit o kvalitě vašeho blogovacího příspěvku.

3. Přechod na vlastní hosting

Vřele doporučuji přechod na vlastní hosting blogového cíle (pokud jste tak již neučinili), na kterém pomalu, ale jistě pracujete. Omezení, jako je zpeněžení a omezení funkcí, se dříve nebo později budou muset při růstu vašeho blogu dohnat a založit jeho vlastní komunitu. Migrace má své vlastní problémy, takže je lepší nastavit nadaci tím, že inteligentně investujete své zdroje.

Proč se tedy můžete sami zeptat? No, pro začátečníky vlastníte tento web, ne někdo jiný. Poskytuje úplnou kontrolu nad webem spolu s možností úpravy věcí, jak si přejete. Díky lepšímu hostování má web mnohem kratší dobu načítání. Asi 40% uživatelů očekává, že se webová stránka načte do 2 sekund a 40% opustí, pokud to trvá déle než 3 sekundy. To jen ukazuje, jak výrazně může doba načítání ovlivnit váš provoz.

Web můžete přizpůsobit pomocí vlastního kódu HTML, zásuvných modulů a motivů, přičemž možnosti jsou nekonečné. Většinou budete mít přístup k týmu podpory s vaším balíčkem, který se postará o nastavení a technické věci. K tomu se dostanete vlastní doména, která zvyšuje důvěru uživatelů.

4. Blogování na jiných stránkách

Získání odkazu šťávy je důležité, aby se vaše hodnocení SERP. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak toho dosáhnout, je zahájit vysílání hosta. Myšlenka je docela jednoduchá – píšete kvalitní obsah pro jiný web. Trik spočívá v tom, že je to relevantní pro jejich komunitu odvoláním se na jejich marketingovou strategii, komunitu a další takové faktory. Tím se výrazně zvýší šance na jeho přijetí.

Pokud bude příspěvek přijat, bude vám obvykle povolen odkaz zpět na váš web. To je jeden z nejúčinnějších dlouhodobých způsobů, jak navázat zpětné odkazy. A funguje to pro obě strany: dostanete zpětný odkaz a hostující stránka dostane blogový příspěvek!

5. Pravidelně vytvářejte infografiky

Jeden obrázek hovoří tisíce slov a infografika přináší do blogu stejnou sílu. Mozek zpracovává obrázek přibližně o 60 000 rychleji ve srovnání s textem. To vám umožní zobrazit stručné, ale přesné informace, aniž by vás divák nudil. Bylo také prokázáno, že zvyšují provoz přímo o 12%.

Jednoduchý blogový příspěvek s infografikou má neuvěřitelných 650% větší zapojení! Diváci mají také větší sklon si vzpomenout na vizuální data než na textová, což znamená, že váš blogový příspěvek na ně bude mít výraznější dopad.

Dosahujte úspěchů, abyste se naučili, jak vytvářet infografiky a vytvářet jeden měsíc. Pokud budou provedeny správně, mohou být velkým přínosem pro váš blog.

6. Stanovte cíl sociálních médií

Sociální média nejsou nic nového. Existuje však jen málo blogů, které jej využívají ke svému maximálnímu potenciálu. Příspěvek s obrázky a infografiky lze v aplikacích sociálních médií sdílet až třikrát více. Grafický obsah navíc získá téměř o 105% větší zapojení ve srovnání s jednoduchými odkazy. Příspěvek s obrázky také získá o 150% více zpráv a 230% větší zapojení na Facebooku.

Seznam může pokračovat, ale jde o to, že stát se ovlivňovačem sociálních médií je skvělý způsob, jak se o svém blogu dozvědět více..

Příklady cílů pro nové blogery

1. Závazkové cíle

Zůstaňte oddaní svým cílům. Váš začínající blog potřebuje veškerou pozornost, kterou můžete ušetřit. Není však třeba to přehánět, jak to někteří noví bloggerové dělají.

Uveďte stanovený čas, který budete věnovat blogu každý den. Nezáleží na tom, pokud nedokončíte celý úkol; záleží na tom, zda se vám to podařilo udělat trochu správně. Postupujte odtamtud po vytvoření správné rutiny.

2. Témata

Získání tematické hry na místě je rozhodující, protože první věcí, kterou vaši diváci vidí, je celkový vzhled webu. Asi 65% lidí jsou studenti, kteří se zabývají vizí, což znamená, že se více spoléhají na vizuální podněty než na textové. Váš web bude posuzován na základě jeho tématu.

3. Cílové publikum

Je dobré se zaměřit na konkrétní výklenek a cílové publikum, protože vám umožňuje vytvářet velkolepé, objektivně orientované výsledky. Je však také dobré začít pracovat na více než jednom výklenku. Diverzifikujte své cílové publikum blogováním na více (souvisejících) tématech nebo hledáním podtémat ve výklenku.

Pokud například píšete o počítačovém hardwaru, ponořte se trochu do mobilního hardwaru. Nejenže vám to umožní rozšířit vaši doménu, ale také pomůže při čerpání většího provozu.

4. Začněte odpovídat na nejčastější dotazy

Věnovat pozornost tomu, jaké otázky jsou kladeny na vaše cílové místo, je něco, co mnoho nových bloggerů nedokáže udělat. Odpovědi na tyto často kladené dotazy by měly být nejvyšší prioritou, protože umožňují přímé propojení s komunitou. Když si publikum všimne, že váš blog skutečně odpovídá na jejich dotazy, začnou jej navštěvovat. A to je opravdu pěkný způsob, jak se můžete spojit se svou komunitou a generovat stabilní provoz.

5. Zapojte svou komunitu

Jednou z vašich ambicí je vytvářet obsah, díky kterému bude vaše cílové publikum mluvit. Poskytněte jim fakta a nevyhýbejte se vyjádření svých názorů. Trik však spočívá v tom, že je zapojíte konverzačním způsobem. Vyvolejte jejich odpověď a zeptejte se na ně. Proveďte anketu, abyste zvážili jejich názory. Když jim dáte příležitost představit své názory, budete čerpat z provozu nejen z vaší komunity, ale i těch, kteří mají také protichůdné názory..

6. Cílová témata trendů

Slyšel jsi mě. Pokud chcete zůstat relevantní, budete muset pokrýt aktuální témata. Nový smartphone na trhu? Napsat recenzi. Posun v politickém scénáři? Vyjádřete svůj názor. Průlom v lékařské vědě? Vytvořte podrobnou zprávu o jejích výhodách. Pokud se to děje ve vašem výklenku, musíte to zakrýt. Vaše publikum bude váš obsah jednoduše milovat a kliknutím na odkaz na webu jej přečtete.

Závěr: vytěžit maximum ze svých cílů

Zatímco spuštění blogu se může zdát skličující, je to stálé úsilí a efektivní plánování, které ve skutečnosti dělá to funguje. Cíle SMART pro bloggery zajišťují, že věci jsou implementovány efektivně a vhodně a zároveň snižují ohromnost a směr. Jejich rozdělení na mikroskopy a makra založená na dlouhodobých a krátkodobých výstupech usnadňuje jejich správu a dosažení. Se správnou strategií pro blogování si můžete být jisti, že splní stanovené cíle a uvidíte, jak váš blog neustále získává přenosy a pověst, které si zaslouží..

Máte nějaké dotazy týkající se cílů blogů po procházení tohoto článku? Dejte nám vědět v komentářích!

Greg Narayan blogy na DearBloggeru, když každé ráno sdílí rady WordPress a rychlé řešení běžných problémů. Nedávno přesunul své úsilí, aby pomohl indickým blogerům najít nejlepší nástroje, služby, témata a webhosting v Indii.

Pokud vás tento druh věcí zajímá, podívejte se na to!

 • Blogovací dovednosti
 • Jak přijít s názvem blogu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map