Jak proměnit blog v podnikání (začít hned teď!)

Až o deset let zpět bylo blogování atraktivní obchodní příležitost. Bylo snadné naučit se proměnit váš blog v podnikání, stačí napsat na témata, na která jste byli nadšení, a vydělat peníze z reklam a přidružených odkazů..


Od té doby se však odehrály dvě věci. Za prvé, reklamní sítě platí jen zlomek toho, co zvykly. Podnikové podniky také vylévají miliony dolarů na obsahový marketing, se kterým nezávislí bloggerové nemohou konkurovat. Není divu, že se blogování jako volba kariéry může teď zdát mnohem těžší.

To neznamená, že s blogováním nemůžete udělat úspěšné podnikání. Zde je krátký průvodce, jak toho dosáhnout.

Tímto způsobem se z blogu stane podnik

Jak proměnit blog v podnikání

Nejúspěšnější bloggové jsou ti, kteří píší pro konkrétní publikum. Častou radou, kterou často slyšíme, je zaměřit se na jedno odvětví a držet se ho. I když je to fantastická rada, na čem záleží více je cílový čtenář. Blog o marketingu sociálních médií může potenciálně přilákat čtenáře mnoha typů – právě od dospívajícího, kdo má zájem zpeněžit svůj zdroj Instagramu, generálnímu řediteli marketingové agentury..

Jedná se o velmi širokou demografickou skupinu a nemůžete spravedlnost vůči všem svým čtenářům. Chcete-li provozovat úspěšné podnikání v oblasti blogů, musíte nejprve vybrat cílovou čtečku a poté hlavní odvětví, na které byste se zaměřili.

The New York Times a New Yorker jsou politické publikace. Ale zatímco jeden se zaměřuje na denní zprávy, druhý je časopis, který se specializuje na komentář. Takže i když je cílový čtenář pro obě tyto publikace stejný, úhel je odlišný, takže jsou tyto hodnoty pro čtenáře cenné.

Připojte se ke školení ZDARMA

Chcete se dozvědět, jak sestavit 6 číselných autoritních stránek?

Připojte se k tomuto školení zdarma…

 • Konečně mají osvědčenou metodu k nalezení výnosných výklenků
 • Získejte přístup k spolehlivé metodě výzkumu klíčových slov
 • Naučte se, jak zadávat kvalitní obsah externě
 • Naučte se, jak vytvořit odkazy na bílý klobouk na vaše stránky bez bolesti hlavy

Musíte si vybrat úhel blogování, který vám dává jednoznačnou výhodu nad ostatními. Například módní blogger se mohl zaměřit na „módní generální ředitel“ a prohlížet si oblečení, které nosí populární generální ředitelé na veřejných akcích. Tímto způsobem si vyberete úhel, který je zaměřen laserem na zaostřovací skupinu, díky níž je mezi blogy jedinečný.

Existuje mnoho způsobů, jak proměnit váš blog v podnikání, ale pokud váš blog nepřijme miliony zobrazení stránek ročně, neměly by být primárním kanálem pro zpeněžení reklamní sítě. I v případě takových nesmírně populárních blogů nejsou reklamní sítě často upřednostňovaným kanálem pro zpeněžení.

Výhodou laserového zaměření na publikum a cílení na obsah je to, že činí váš web velmi atraktivním pro firemní marketingové pracovníky. Ačkoli mnoho takových obchodníků může mít zájem jednoduše inzerovat na vašem webu, můžete také určit alternativní příležitosti k partnerství.

Jak z vašeho blogu udělat podnikání pro vedoucí generaci

Mohli byste společně napsat knihu se svým firemním sponzorem a prodat ji svým čtenářům. Obchodník by vám pak zaplatil za každý potenciální kredit vygenerovaný touto kampaní.

Produkty svých sponzorů můžete propagovat svým čtenářům (nebo svým odběratelům). Za každý prodej byste mohli vydělat provizi.

Speněžování založené na zpeněžení je jen jednou z mnoha strategií. Mohli byste prozkoumat i další zpeněžovací kanály.

Přeměna blogu na firmu, která prodává zboží

Pokud máte loajální sledování, může být zboží atraktivní obchodní příležitost. Mohli byste navrhnout šablony triček s vaším logem a přivést je k zájemcům.

Pokud jste autoritou ve svém výklenku, můžete samostatně vydávat knihy na Amazonu a propagovat je svým čtenářům. Pro podnikatelské publikum jsou průzkumy a výzkumné zprávy vynikajícími produkty ke stažení.

Váš blog slouží jako brána mezi vámi a výklenkem publika. V závislosti na vašem odvětví může mít vaše publikum zájem o najmutí vás na zakázkové konzultace. Například bloger, který píše o marketingu sociálních médií, může nabídnout konzultace v této oblasti zájemcům o čtení. Podobně jako v případě konzultací, mnoho odvětví má události, kde může být bloger vyzván, aby promluvil. Často se jedná o placené úkoly, které vám a organizátorovi pomáhají navzájem si budovat důvěryhodnost.

Toto je jedna z nejziskovějších strategií pro rozvoj vašeho blogu. Čtenáři vašeho webu mohou vyžadovat specifické softwarové aplikace, které jim pomohou v oblasti jejich zájmu. Vytváření nástrojů, které slouží vašemu čtenáři, pomáhá při jejich přeměně na věrného odběratele a zároveň vytváří další kanál příjmů.

Měli byste však vzít na vědomí, že placení zákazníci vyžadují určitou úroveň technické podpory od prodejce. Pokud to není něco, co můžete nabídnout, můžete se místo toho podívat na poskytování bezplatných nástrojů svým předplatitelům. To je stejně cenné, protože bezplatné nástroje jsou fantastickým zdrojem organických zpětných odkazů. Tím se zlepší váš SEO a tím se na váš web dostane více návštěvníků.

Úspěšní bloggerové vidí svůj blog spíše jako prostředek k cíli než k samotnému cíli. Bez ohledu na vaši strategii je skutečností, že úspěch můžete najít pouze s vysoce kvalitním obsahem. Soustřeďte se na vytváření obsahu a odpovědi na zbytek skládačky můžete zjistit, jakmile budete mít stálý proud návštěvníků.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map