Jak spustit Vlog (Video Blog): YouTube Vlogging 101 Guide

Zahájení video blogu může být velkým koníčkem (nebo povoláním) bez ohledu na to, jaké jsou vaše zájmy. Díky velkému úspěchu YouTube a chytrých telefonů je k dispozici okamžitý streamovaný videoobsah po celém světě.


Pokud se chcete podělit o své vášně nebo zážitky se světem a chcete vědět, jak vytvořit dobrý video blog, pak jste na správném místě, sestavil jsem podrobného průvodce, jak začít vlog.

V dnešní době se nejúspěšnější vloggové naučili obchodům vlogování tak dobře, že si vybudovali značku impéria na zádech svého úspěchu a vliv blogů s videem jako platformy je nepopiratelný.

Zde je návod, jak spustit video blog vlogu

Jak začít vlogování

Jak udělat vlogDiváci se pravděpodobně budou účastnit videorekordérů s vysokým rozlišením a těšit se z nich, takže pokud je to možné, zkuste dostat ruce na dobrý fotoaparát.

To by mělo zajistit dobrou kvalitu obrazu a zvukový záznam, který vám pomůže nahrát leštěné video.

Pokud nemáte kapesní digitální fotoaparát, pak je použití fotoaparátu vašeho notebooku dobrou sekundární možností.

Snažte se zajistit, aby byl fotoaparát na úrovni očí, pomůže to vašim videím vypadat přirozeněji a cítit se jako skutečná konverzace s diváky.

Pokud byste raději pomocí smartphonu nahrávali a upravovali videa, je stále možné natáčet vlogy v dobré kvalitě, podívejte se do tohoto průvodce videem, který vysvětluje, jak vytvořit vlog v telefonu.

Připojte se ke školení ZDARMA

Chcete se dozvědět, jak sestavit 6 číselných autoritních stránek?

Připojte se k tomuto školení zdarma…

 • Konečně mají osvědčenou metodu k nalezení výnosných výklenků
 • Získejte přístup k spolehlivé metodě výzkumu klíčových slov
 • Naučte se, jak zadávat kvalitní obsah externě
 • Naučte se, jak vytvořit odkazy na bílý klobouk na vaše stránky bez bolesti hlavy

Váš předmět může být pro vás již zřejmý, nebo to může vyžadovat pečlivé zvážení. Nejdůležitější je vybrat něco, o co máte skutečný zájem a o kterém můžete s jistotou mluvit.

Existuje oceán vloggerů, kteří nahrávají videa online, takže když uvažujete o vlogování, věnujte nějaký čas tomu, co dělají ostatní lidé..

I když vám to může poskytnout tipy na techniku, zkuste zjistit, co můžete udělat jinak, abyste vynikli a aby vaše téma bylo jedinečné.

Jakmile budete mít motiv, budete také potřebovat jméno. Mnoho YouTubers volí nepředvídatelné a zábavné jméno, které lidem pomůže zapamatovat si je.

Může obsahovat vaše vlastní jméno, odkazovat na vaše téma nebo být zcela náhodný. Jména, která krátce prozkoumají vaše videoobjekty, jsou dobrým způsobem, jak přilákat vhodné předplatitele.

Trávit nějaký čas výběrem správného názvu pro svůj kanál, pokud je to možné, pak zkusit něco vtipného nebo se bavit s wordplay, slovní hříčky nebo rým.

Dobrým nápadem před natáčením prvního celovečerního videa je udělat jednu nebo dvě krátké zkušební jízdy. I když se nechcete objevovat přehnaně nacvičené a skriptované, chcete si udělat představu o tom, jak narazíte na kameru.

Zkuste natáčet jen krátkou část videa a poznamenejte si, jak zlepšit výstup. To by mohlo být tak jednoduché, jak si pamatovat, že se budete chovat méně, nebo nebudete mumlat vaše slova.

Můžete také upravit věci, jako je osvětlení a odstranit objekty na pozadí, které by mohly rušit. Pamatujte, že nikdo není dokonalý, zatímco se učí, jak vytvořit vlog, to trvá dlouho, než to napraví, a vaše videa se budou zlepšovat stejně jako vy..

Jakmile budete mít více zkušeností, můžete si také hrát s technikami úprav a přidat do svých videí různé prvky. Tato příručka obsahuje skvělé rady, jak začít s úpravami videa.

Než vytvoříte své video, mějte na paměti, jak dlouho chcete mluvit. Výzkum ukázal, že videa, která budou nejpravděpodobněji sledována po celou dobu, nejsou delší než 2 minuty.

To však není moc času na obrazovce, takže pokud chcete mluvit déle, pak je dostatečná délka, na kterou byste se měli zaměřit ve svých vlogech, mezi 6 a 12 minutami. Tehdy jsou vaši diváci stabilnější a v číslech není příliš mnoho.

Snažte se napsat krátký přehled toho, o čem chcete mluvit, a zhruba tak dlouho, jak dlouho se budete chtít přesvědčit o tom, že se vám něco neřekne ani neotřesí..

Uvolněná struktura vašich videí vám pomůže udržet je zajímavá a užitečná pro vaše diváky. Pokud máte hodně co říci k určitému tématu, zkuste rozdělit svá videa na více částí s kousnutím a nahrát je do série.

I když nemusíte nutně plánovat měsíce dopředu, hrubý nástin nadcházejícího obsahu vám pomůže cítit se připraveně a vyhýbat se přehnaným videím nebo výplňovému obsahu, když vám chybí inspirace.

Pokaždé, když máte skvělý nápad na nový vlog, poznamenejte si ho a naplánujte ho. Témata můžete vždy zamíchat, kdykoli a kdy chcete pomoci udržet relevantní videa.

Když natáčíte a mluvíte s kamerou, je snadné zapomenout, že někdo nakonec bude sledovat na druhém konci.

Než začnete s vytvářením vlogu, věnujte nějaký čas přemýšlení o tom, kdo by si rád mohl přehrát vaše videa a přihlásit se k odběru svého kanálu.

Klíčovou radou o tom, jak vytvořit dobrý video blog, je znát publikum, pomůže vám to přizpůsobit váš obsah a vybudovat následující.

A co víc, pokuste se navázat vztah s vašimi diváky položením otázek a vyjádření jejich názoru v komentářích.

Díky tomu, jak s vámi komunikovat, je skvělý způsob, jak vybudovat věrné fanoušky, kteří jednoho dne možná kupují vaše zboží. Je to také skvělý způsob, jak hledat nápady a inspiraci pro budoucí obsah, který můžete přidat do svého rozvrhu.

Jak začít video blog: závěr

Udržování vlogu a nahrávání běžného obsahu rozhodně vyžaduje závazek, ať už je to denní, týdenní nebo měsíční. Ale pokud to uděláte dobře, pak je to fantastická platforma pro sdílení vašich myšlenek a slyšení vašeho hlasu.

Klíčem je znalost toho, jak se vlogovat s kvalitními videi, stejně jako seznamování s diváky a budování předplatitelské základny pro váš vlogovací kanál. Doufám, že tato příručka ukázala, jak zahájit vlog, a inspirovala vás k tomu, abyste se dnes vlogovali!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map