Mám chránit ochranné známky svého blogu? Tipy na ochranu značky

Ochrana značky je něco, co podniky nemusí věnovat pozornost. Týká se to i bloggerů, kteří se snaží zjistit svou online identitu. Branding je důležitý pro blogery, kteří chtějí, aby jejich blog byl dlouhodobý úspěch.


Následuje několik nejdůležitějších bodů, které byste měli vědět při zajišťování ochrany značky v souvislosti s blogováním.

Můžete označit pouze názvy blogů, které vlastníte

Myslíte si opravdu vážně se svým blogováním? Pokud ano, neměli byste se spokojit s bezplatnou doménou poskytovanou bezplatnou platformou pro blogování. Je důležité zaregistrovat vlastní název domény, zejména název, který nese název blogu. Pokud budete nadále používat „yourblogname.wordpress.com“ nebo „yourblogname.blogspot.com“ a váš blog pomalu přitahuje provoz, není neobvyklé, aby ostatní zaregistrovali odpovídající .com, .net, .org nebo jiné doménové jméno pro váš blog.

Obvykle se tak děje, aby vám mohly prodat vaše vhodné doménové jméno za výrazně vyšší cenu. Horší je, že by to mohli udělat, aby ukradli celou identitu nebo značku vašeho blogu.

Neexistuje žádný důvod nezískat si vlastní název domény. Existuje mnoho registrátorů doménových jmen, které nyní nabízejí dobré řešení, zejména pokud kupujete několik z nich. Pokud provozujete více blogů, můžete získat domény za levnější cenu, pokud je dostanete hromadně.

Ochranné známky doménového jména

Pokud se díváte na proměnu svého blogu v významnou online přítomnost, můžete z registrace ochranné známky velmi těžit.

Úspěšné blogy se snadno stávají terčem imitace. Mnozí by chtěli jezdit na úspěchu blogu, který získává obrovské množství předplatitelů a návštěvníků. Horší je, že oportunisté se mohou pokusit odebrat jméno blogu (spolu s jeho identitou) registrací ochranné známky.

Ano, pro nikoho nebude snadné žádat o ochrannou známku pro jméno blogu někoho jiného. Museli by prokázat, že to skutečně vlastní, je to jedinečné a že už má silnou pověst. Vždy však mohou najít způsoby, jak ukrást, co chtějí ukrást. Mohou si postavit podobný blog a použít jméno cíle (oběti). Pro určeného uchazeče není nic nemožné.

Měl bych si ochranné známky svůj název blogu?

Mám chránit název svého blogu?

Pokud se obáváte, měli byste pravděpodobně označit název svého blogu, ale mějte na paměti, že ochrana značky nekončí mojí registrací ochranné známky. Jakmile bude registrace vaší ochranné známky schválena, musíte ji také aktivně chránit.

Musíte zavolat těm, kteří používají vaše jméno blogu nebo používají něco podobného, ​​ale samozřejmě spojitelného s vaším jménem a značkou.

Nikdo to pro vás neudělá. Orgány pro patenty a ochranné známky nejsou povinny varovat nebo požadovat příslušná opatření od porušovatelů ochranných známek. Musíte zaslat e-mail uražující straně, která jasně vysvětlí vaše tvrzení. Pokud nedostanete požadovanou odpověď, můžete pokračovat ve sporu.

Tip na ochranu značky: pamatujte na podvodníky

Když si svou reputaci online vytvoříte online, není vzdáleně možné, aby se podvodníci a trollové pokusili použít identitu vašeho blogu ve svém zlovolném úsilí. V průběhu procesu mohou poškodit vaši značku, protože spojují vaše jméno s negativními aktivitami.

Pokud začnete dostávat komentáře nebo e-maily, které vás obviňují z věcí, které jste neudělali, nevyjímejte je pouze jako spam nebo podvody. Zjistěte více o problému a neprodleně jej vyřešte.

Bezplatná doména s hostingem

Chraňte přítomnost značky napříč platformami

Pokud provozujete blog, je vhodné otevřít odpovídající účty na Facebooku, Twitteru, Google+, YouTube, Instagramu, Pinterestu, Flickru a dalších sociálních médiích nebo online platformách. To zabrání ostatním v nastavení online účtů, které mohou být považovány za přidružené k vašemu blogu.

Na těchto účtech nemusíte pravidelně zveřejňovat nic. Stačí příležitostná činnost. Důležité je, že vložíte svůj nárok do těchto důležitých online platforem, abyste zabránili ostatním v píchání vaší značky nebo v používání reputace blogu pro jejich výhodu.

To je také důležité, aby se zabránilo někomu v zapojení vaší značky do nelichotivých aktivit. Nechtěli byste, aby někdo na sociálních médiích zveřejňoval komentáře, které opravdu neodrážejí váš skutečný názor.

Stejně tak byste nechtěli, aby kdokoli zveřejňoval komentáře k jiným blogům používajícím vaše jméno, zejména pokud jsou tyto komentáře pomlouvačné a jsou povinny vyžadovat znechucení vašeho blogu.

Oznámení o porušení značky

Jak označit název bloguJednou z nejcitlivějších věcí, které můžete udělat, chcete-li chránit své obchodní jméno nebo reputaci online, je nastavení Google Alerts o vaší značce nebo jménu. Tímto způsobem budete dostávat oznámení, kdykoli bude vaše jméno uvedeno v nově publikovaném obsahu online. Tímto způsobem můžete vyhodnotit, zda je to dobré nebo špatné, a můžete přijít se správnou odpovědí.

Pokud je to dobré, můžete jej použít k propagaci své značky. V opačném případě můžete požádat správce webu, aby odstranil obsah, který je pro vaši pověst online nepříznivý. Ne každý správce webu by však ochotně odstranil obsah (který zmiňuje váš blog), který publikují. V takových případech můžete vyjednat, že budete místo mazání obsahu přidávat obsah.

Pokud například obsah zmiňuje něco fakticky negativního o vašem blogu, můžete požádat, aby web zveřejnil nový obsah, který představuje vaši stránku, nebo který poskytuje aktualizace o úsilí, které vynakládáte na vyřešení negativního problému..

Práce s ostatními blogery

Spolupráce s dalšími blogery je dobrým nápadem při zajišťování ochrany značky. Navázání dobrých vztahů s ostatními bloggery je vzájemně výhodné, protože ne každý blogger je konkurentem.

Často vám bloggeri pomohou odhalit potenciální hrozby pro vaši značku nebo pověst online. Bylo by lepší se s přáteli spojit s jinými blogery, než s nimi zacházet jako s konkurenty, které chcete zničit nebo předjet.

Úspěšné blogování není jen o zveřejňování dobrého obsahu online. Musíte se také ujistit, že chráníte svou značku a image. Váš blog je jako produkt a útočí na jeho důvěryhodnost a pověst, díky čemuž je pro čtenáře nebo návštěvníky nezapomenutelný.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map