Co jsou nabídky ve WordPressu? (Jak je upravovat, přidávat a používat)

Pokud vás zajímá, jaké nabídky jsou ve WordPress, pak jste na správném místě. V tomto podrobném průvodci odpovím na otázku „Co jsou nabídky v WordPress?“ a ukázat vám, jak je snadno přidat na svůj web.


Také se podíváme na některá další použití, o kterých si možná nebudete vědomi. Věděli jste například, že existuje snadné rozhraní pro přetažení nabídky, které vám umožňuje vytvářet rozbalovací nabídky v WordPress?

Co jsou nabídky ve WordPressu?

Co jsou nabídky ve WordPressu?Krátkou odpovědí by byly navigační nabídky nebo jednoduše „Nabídky“, které vidíte na WordPress, jsou funkce, které vám umožňují vytvářet nabídky pomocí vestavěného Editoru nabídek umístěného v administrátorské oblasti pod Vzhled > Nabídky.

Nabídky umožňují návrhářům motivů, aby vám, uživateli, vytvořili vlastní vlastní nabídky. zatímco výchozí nabídka jednoduše zobrazí seznam aktuálních stránek WordPress.

WordPress podporuje více nabídek, což umožňuje tématům podporovat více než jednu navigační oblast, jejíž příklady by mohly být záhlaví a zápatí.

Pomocí funkce přetahování můžete do nabídky přidat stránky, příspěvky a vlastní odkazy. Také pro pokročilejšího uživatele můžete do svých položek nabídky přidat třídy CSS a změnit vzhled přidáním vlastních stylů.

Co jsou nabídky ve WordPressu

Nabídky vám umožní návštěvníkům představit strukturu vašich webových stránek. Tato navigační menu uživatelům pomáhají najít informace a procházet několik různých oblastí vašeho webu WordPress. Protože tato menu hrají na webu tak důležitou roli, jsou ve většině témat WordPress obvykle umístěna blízko záhlaví..

menu-2

Připojte se ke školení ZDARMA

Chcete se dozvědět, jak sestavit 6 číselných autoritních stránek?

Připojte se k tomuto školení zdarma…

 • Konečně mají osvědčenou metodu k nalezení výnosných míst
 • Získejte přístup k spolehlivé metodě výzkumu klíčových slov
 • Naučte se, jak zadávat kvalitní obsah externě
 • Naučte se, jak vytvořit odkazy na bílý klobouk na vaše stránky bez bolesti hlavy

Typy nabídek ve WordPressu

Vestavěný navigační systém nabídek usnadňuje začátečníkům vytváření a správu nabídek v programu WordPress. Umístění nabídek se však může lišit od tématu k tématu.

Téměř všechny WordPress téma v těchto dnech přicházejí s alespoň jedním umístěním nabídky. Některá témata přicházejí s více umístěními nabídek, aby se přizpůsobila složitějším webům WordPress.

V WordPressu jsou různé typy nabídek, jako jsou jednoduché nabídky, rozbalovací nabídky, mega menu (skvělé nabídky, ale jsou ideální pro velké weby s miliardou bajtů obsahu) a zápatí. Můžete také vytvořit nabídku pro svůj osobní blog. V takovém případě se obvykle jako navigace přidají kategorie a podkategorie.

Můžete také zahrnout navigaci na webu do oblasti připravené pro widget, jako jsou postranní panely v WordPress.

Nyní otázka „Co jsou nabídky v WordPress?“ je vymazáno, ukážu vám, jak snadno můžete upravovat, přidávat a používat tyto navigační nabídky ve WordPress.

Bezplatná doména s hostingem

Začněme!

Vytvoření vlastní navigační nabídky

Chcete-li vytvořit nabídky ve WordPress, musíte nejprve navštívit Vzhled > Nabídky z oblasti administrace.

Jakmile jste v Upravit nabídky na obrazovce (rozděleno do dvou sloupců), bude v levém sloupci karta kategorií, stránek a vlastních odkazů, zatímco v pravém sloupci budete přidávat a upravovat položky nabídky.

Vytvoření nabídky vlastní navigace-1

Nyní vytvoříme první vlastní nabídku!

Zadejte vhodné jméno pro vaše navigační menu. V tomto příkladu budu používat název „Moje první nabídka“.

Dále klikněte na Vytvořit nabídku tlačítko – tím se rozšíří oblast nabídky, která bude vypadat asi takto:

create-a-custom-navigation-menu-2

Jak je vidět na výše uvedeném snímku obrazovky, „příkladný“ web má tři umístění témat nazvaná primární, sekundární a sociální. Nezapomeňte, že názvy míst a umístění se mohou lišit od tématu k tématu.

Nyní vyberte stránky, které chcete přidat do nabídky. To provedete výběrem stránek uvedených na levé straně a stiskem tlačítka Přidat do nabídky knoflík.

create-a-custom-navigation-menu-3

Jakmile do nabídky přidáte stránky, vyberte umístění motivu, na kterém chcete nabídku zobrazit, a poté stiskněte Uložit nabídku knoflík.

create-a-custom-navigation-menu-4

Nepropadejte panice, pokud si nejste jisti, kde je každé z míst na vašem webu. Stačí navštívit web a zobrazit své menu v akci. Pokud se vám nelíbí, jak to vypadá, můžete vždy změnit jeho umístění.

create-a-custom-navigation-menu-5

Uspořádání položek ve vlastní nabídce

Všimli jste si něčeho?

Každá přidaná položka nabídky je nyní uspořádána v přesném pořadí, jak jste je přidali!

Například váš odkaz O stránce se zobrazí na konci, zatímco odkaz Kontaktní stránka se zobrazí jako první.

Nebojte se. To lze snadno přeskupit v libovolném pořadí, které potěšíte. Jednoduše přetáhněte položku nabídky a upravte její polohu v navigační nabídce.

aranžování-items-in-your-custom-menu

Opakujte stejný postup a vytvořte nové nabídky pro různá umístění motivů.

Vytváření vnořených rozbalovacích nabídek

Rozbalovací nabídky se také nazývají vnořená menu. Jedná se o navigační nabídky s položkami nadřazené a podřízené nabídky. Obvykle jsou upraveny motivy WordPress tak, že když přesunete myš k nadřazené položce, zobrazí se všechna její podnabídky.

create-nested-drop-down-menu-1

Vytváření rozbalovacích nabídek vám umožní začlenit do vašeho webu WordPress dobře strukturovaný navigační systém. Zde je postup, jak přidat položku nabídky jako podnabídku ve WordPress.

Ve struktuře nabídky přetáhněte položku pod nadřazenou položku. Nyní položku lehce přetáhněte doprava a uvidíte, že se automaticky stává položkou podnabídky.

create-nested-drop-down-menu-2

Poté můžete přidat více vrstev podtitulů a vytvořit hluboce vnořené nabídky. Je však důležité si uvědomit, že všechna témata WordPress podporují vícevrstvé vnořené navigační nabídky. Většina dělá až dvě vrstvy.

create-nested-drop-down-menu-3

Přidání kategorií do nabídek

Pokud používáte blog WordPress, můžete snadno přidat kategorie blogu jako rozevírací nabídku v nabídce.

Ve výchozím nastavení vám WordPress nabízí snadný způsob přidání stránek a kategorií z levého sloupce na obrazovce editoru nabídek.

Klikněte na kartu Kategorie. Když se rozšíří, uvidíte tam své kategorie. Stačí vybrat kategorie blogů, které chcete přidat do své nabídky, a poté kliknout na ikonu Přidat do nabídky knoflík.

přidání-kategorií-do-menu-1

Uvidíte, že kategorie se nyní zobrazují jako položky nabídky ve sloupci struktury nabídky. Podobně jako u stránek je můžete přetáhnout a uspořádat tak polohu v nabídce. Zde jsem přetáhl všechny kategorie, které se v blogu zobrazovaly jako položky podnabídky.

přidání-category-to-your-menu-2

Přidání vlastních odkazů do nabídek

Přidání stránek a kategorií je poměrně jednoduché, ale co když byste chtěli přidat odkaz na vaše sociální média nebo na jiné místo? V tom případě se vám hodí možnost vlastního odkazu.

V levém sloupci klikněte na kartu Vlastní odkaz. Jakmile se rozšíří, všimnete si, že obsahuje pouze dvě pole.

První je URL. Zde vložíte skutečný odkaz, který chcete přidat. A druhé pole se nazývá Link Text, kam přidáte kotevní text odkazu.

přidání-custom-links-to-your-menu

Poznámka: Je důležité, abyste zahájili všechny odkazy pomocí http: // nebo https: //, abyste zajistili, že vaše odkazy nebudou přerušeny.

Úpravy položky nabídky

Když do své vlastní nabídky přidáte kategorie nebo stránky, WordPress automaticky použije jako text odkazu název kategorie nebo název stránky. To nutně neznamená, že to nikdy nebudete moci změnit.

Všechny položky nabídky můžete upravit stisknutím šipky dolů vedle položky nabídky, kterou chcete upravit.

editace-a-menu-položka

Zde budete moci změnit název nebo text odkazu v nabídce. Do odkazu můžete také přidat atribut názvu. Jen nezapomeňte zasáhnout Uložit nabídku tlačítko pro uložení změn před zobrazením náhledu webu.

Odebrání odkazu z menu

Proces odebrání odkazu je stejný jako při jejich úpravě. Klikněte na ikonu šipky vedle kterékoli z položek nabídky.

odstranění-a-link-z-menu

Uvidíte červenou Odstranit odkaz. Jakmile na něj kliknete, WordPress odstraní odkaz z vašich nabídek.

Porozumění umístění témat pro vaše nabídky

Jak jsem již zmínil dříve, navigační nabídky jsou funkcí motivu WordPress. Jejich vzhled a zobrazení jsou zcela ovládány vaším tématem. Oblast administrace poskytuje pouze uživatelské rozhraní pro přidání a úpravu těchto nabídek.

Téma WordPress by obvykle mělo alespoň jedno umístění motivu pro nabídky. Některá témata však mohou obsahovat více než jen jedno téma, například téma, které jsem použil při psaní tohoto příspěvku, který měl tři umístění témat.

porozumění-téma-umístění-pro-vaše-menu

Jak bylo uvedeno výše, názvy těchto umístění v nabídce se budou lišit od tématu k tématu. Zatímco někteří to nazývají primární, jiný to může nazvat záhlavím. Je zcela založeno na preferenci vývojáře tématu.

Přidání nabídek do postranních panelů a dalších oblastí připravených pro widget

Kromě určených umístění menu nastavených vaším motivem můžete také přidat nabídky na postranním panelu a dalších oblastech připravených pro widget.

Pokud se například podíváte na níže uvedený snímek obrazovky, uvidíte, že web používá nabídky k přidání webů a sociálních odkazů, které se jim líbí, na postranním panelu..

přidání-menu-v-postranních panelech-a-další-widget-ready-areas-1

Navigační nabídky můžete do postranních panelů přidat pomocí widgetů. Návštěva Vzhled > Widgety a přidat Vlastní nabídka ze seznamu dostupných widgetů na váš postranní panel.

přidání-menu-v postranních panelech a dalších-widget-ready-areas-2

Dále nastavte nadpis záhlaví widgetu a z rozevíracího seznamu vyberte jednu z vašich vlastních nabídek.

Nakonec klikněte na ikonu Uložit tlačítko pro uložení vašich změn.

Pokud nyní navštívíte svůj web, uvidíte, že se v widgetu postranního panelu zobrazí vaše vlastní nabídka. Pokud jde o sociální ikony, některá témata přicházejí s předem vytvořenými ikonami sociálních médií v nabídkách. Navíc můžete pomocí pluginů přidat ikony do navigačních nabídek.

Zabalení

Takže, jdete. Doufám, že již nejdete zmateni, co jsou nabídky ve WordPressu a jak je vytvořit a přidat na svůj web. Nyní dalším krokem je seznámit se s postranními panely ve WordPressu a jak můžete využít této další skvělé funkce WordPress.

Považujete tento příspěvek za užitečný?

Dejte nám vědět v komentářích níže, pokud máte nějaké dotazy nebo návrhy ohledně toho, kde a jak používat nabídky WordPress, ráda vyslechnu vaše myšlenky na toto zajímavé téma.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map