Jak napisać artykuł, który ludzie będą chcieli przeczytać

To chwila prawdy. Zbudowałeś swoją stronę. Masz go gospodarzem. Teraz nadszedł czas, aby zacząć dostarczać świetne treści i zdobywać fanów. Jeden problem: nie jesteś pewien, jak napisać artykuł.


Podobnie jak w przypadku tworzenia jakichkolwiek innych treści w Internecie, istnieją różne podejścia. To, co działa dla jednego pisarza, może nie działać równie dobrze dla drugiego. Niemniej jednak omówimy kilka ogólnych wskazówek mających na celu poprawę umiejętności pisania artykułów.

To powinno pomóc w wielu typowych sprawach, na które pisarze zwracają uwagę, zastanawiając się, jak napisać post na blogu. Poprawa płynności pisania, wybieranie tematów, tworzenie przestrzeni i wiele więcej.

Oto jak napisać artykuł

Oto jak napisać artykuł

Jednym z największych błędów, jakie popełniają początkujący pisarze, jest brak przygotowania. Niektórzy utalentowani pisarze mogą pod żadnym pozorem znokautować post. Możliwe, że nie jesteś jednym z nich. Nie ma jednak wstydu, ponieważ większość ludzi nie.

Chcesz zmaksymalizować szansę na pisanie treści, które ludzie chcą czytać. Oznacza to stworzenie idealnej przestrzeni do pisania. Oto jedno podejście do tworzenia obszaru pisarza:

Najpierw zdobądź wszystkie narzędzia, które musisz napisać. Co najmniej potrzebujesz komputera (prawdopodobnie już tam jesteś). To nie musi być fantazyjne ani supermocne. Upewnij się jednak, że jest wystarczająco solidny, aby uruchomić wszystkie programy, które musisz napisać.

Dołącz do DARMOWEGO szkolenia

Czy chcesz dowiedzieć się, jak zbudować 6 witryn z danymi liczbowymi??

Dołącz do tego bezpłatnego szkolenia dla…

 • Wreszcie mają sprawdzoną metodę znalezienia rentownych nisz
 • Uzyskaj dostęp do niezawodnej metody badania słów kluczowych
 • Dowiedz się, jak zlecać wysokiej jakości treści
 • Dowiedz się, jak tworzyć białe linki do swojej witryny bez bólu głowy

Mówiąc o oprogramowaniu, nie brakuje ich pisarzom. Co kilka miesięcy wydaje się, że nowe oprogramowanie jest sprzedawane bezpośrednio u zapracowanych pisarzy. Musisz znaleźć, które z nich są najlepsze dla Ciebie. Powinieneś przyjrzeć się programom do rysowania, edycji itp.

Wszyscy wiedzą o Microsoft Office i Open Office. Jeśli jednak chcesz spróbować czegoś innego, na początek jest kilka nazwisk:

 • Hemingway
 • StackEdit
 • ZenWriter
 • AbiWord
 • Gramatycznie

Następnie potrzebujesz powierzchni, na której chcesz ustawić komputer. Niektórzy lubią biurko w kącie. Inni lubią duży stół. Sam lubię bar kuchenny. To może wydawać się trywialna decyzja, ale lokalizacja ma znaczenie.

Twoje miejsce powinno mieć wystarczające oświetlenie. Powinien mieć dostęp do gniazd elektrycznych, aby podłączyć komputer i inne narzędzia. Powinien mieć miejsce na ruch. Powinien być przede wszystkim funkcjonalny, ale wymaga osobistego kontaktu, aby Cię zmotywować.

Co oznacza, że ​​powinieneś udekorować go w sposób, który Cię zainspiruje. Kiedy piszesz, musisz od czasu do czasu zrobić sobie przerwę. Podczas przerwy chcesz, aby twoje otoczenie cię odświeżyło i przygotowało cię do powrotu. Dołącz obraz, który pokochasz, lub listę „przykazań pisarza”, których należy przestrzegać.

To, czego nie chcesz robić, to odwracać uwagę i wyciągać z trybu pisania. Trzymaj telefon, konsolę do gier i telewizor oddzielnie od miejsca do pisania. Prawdopodobnie zrzucą cię z gry.

Jak zawsze Internet zapewnia mnóstwo przykładów pięknych przestrzeni do naśladowania. Mieszaj i dopasowuj pomysły, aż znajdziesz coś, co może Ci pomóc.

Po skonfigurowaniu sklepu musisz wymyślić kilka tematów. Jeśli masz klienta, który mówi ci, o czym pisać, to jedna rzecz. Jeśli piszesz na swoim blogu lub musisz poruszać pewne tematy, czas rozpocząć burzę mózgów.

Darmowa domena z hostingiem

Mapa myśli temat

Jedną z metod jest wejście w stan skupienia i rozpoczęcie mapowania myśli. Pomyśl o rzeczach, które mogą Cię zainteresować lub czytelników. Zanotuj wszystkie wygenerowane pomysły. Zacznij tworzyć połączenia. Wkrótce będziesz mieć „duży obraz” potencjalnych tematów na wyciągnięcie ręki.

Istnieje wiele programów i przewodników pomagających w tworzeniu map myśli. Omówmy jedną „oldskulową” metodę.

Weź duży kawałek papieru i kolorowe kredki. Pośrodku napisz „temat artykułu”.

Pomyśl teraz o źródłach inspiracji. Być może aktualne wydarzenia? Problem, który czytelnicy muszą rozwiązać? Być może interakcja miała miejsce wcześniej w ciągu dnia?

Zapisz je jako gałęzie głównego tematu na mapie. Teraz idź głębiej.

 • Jakie aktualne wydarzenia są istotne?
 • Jakie problemy mogą rozwiązać czytelnicy??
 • Z kim rozmawiałeś tego dnia?

Stają się one oddziałami na mapie.

Kontynuuj, aż dojdziesz do potencjalnych tytułów do następnego postu. Zapisz jak najwięcej, a następnie przeanalizuj je po zakończeniu. Czy wymyśliłeś coś wartościowego?

Wielu pisarzy cieszy się elastycznością tej metody. Jednak nie dla wszystkich. Niektórzy pisarze potrzebują więcej ograniczeń, więcej wskazówek. W takim przypadku zawsze możesz skorzystać z niektórych sprawdzonych szablonów.

Pomysły na artykuły giełdowe

Istnieje kilka pomysłów na artykuły giełdowe, z którymi możesz zacząć, zaczynając od Newsjacking Post. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów postów w okolicy. Tak bardzo, jest cała książka o tym, jak to zrobić!

Pomysł jest prosty. Historia w wiadomościach zyskuje na popularności. Korzystasz z fali popularności, pisząc post, który w wyjątkowy sposób łączy historię z twoimi treściami.

Możesz odnieść go do branży lub stron internetowych. Możesz mieć konkretny punkt, który chcesz przekazać, który ilustruje historia. Tak czy inaczej, gdy ludzie będą chcieli przeczytać o omawianej historii, Twój post będzie na miejscu.

Aby zrobić to dobrze, musisz być szybki. Musisz być na bieżąco z historiami, które dopiero zyskują. Jeśli jest już na szczycie, straciłeś okazję do newsjacka. HubSpot ma świetny przewodnik na ten temat.

Zalecają konfigurowanie kanałów RSS i alertów w celu skanowania głównych serwisów informacyjnych. Następnie radzą przeprowadzić badania słów kluczowych i pogłębić omawiany temat. Napisz swoją historię i przynieś swoje unikalne podejście do stołu. Następnie przekaż słowo i obserwuj ten słodki, słodki ruch uliczny.

Jeśli nie jesteś typem szybkiego posta lub nie masz ochoty czytać wiadomości przez cały dzień, możesz spróbować innych postów giełdowych. Być może List List bardziej Ci odpowiada?

Bez wątpienia widziałeś już jedną z nich. Wszyscy są wściekłości w 2016 roku: „” 17 złoczyńców z horroru, którzy byli całkowicie po prawej stronie ”,„ 15 gorących gwiazd, które chcieliśmy postawić topless przed banem Playboya ”,„ 10 historii o znanych sportach ”i tak dalej.

Te posty prawdopodobnie zawsze będą popularne. To dlatego, że nagłówki są tak przyciągające uwagę. Pobudzają ciekawość czytelnika. „Jakie są te dziesięć sportowych początków?” najbardziej wymarzony.

Są łatwe do skanowania. Łatwo się nimi dzielą. Informują czytelnika, co dokładnie będą czytać. Mogą być kierowane do bardzo określonych odbiorców. Krótko mówiąc, są doskonałym narzędziem do generowania treści.

Niestety posty na liście zyskały piętno, które trudno wstrząsnąć. Niektórzy szydzą z nich jak przynęta na klik, kula dla leniwych pisarzy. Inni narzekają na swoją prostotę, uznając, że nie jest to odpowiedni format dla ich witryny.

Jeśli masz zamiar zrobić post z listy, upewnij się, że znokautujesz go w parku. Oto, o czym należy pamiętać:

Potrzebujesz chwytliwego tytułu
Elementy listy powinny być odpowiednie
Przytnij tłuszcz z pisania
Podaj wiele linków
Zamawiaj przedmioty w rozsądny sposób
Życzymy dobrej zabawy
Omówimy niektóre techniki pisania, które pomogą ci się zacieśnić nieco później. Na razie wiedz tylko, że jeśli post z listy jest silny, zyska dużo uwagi.

Choć przyciągają uwagę, nie są w stylu każdego. Możesz poprosić odbiorców o pomysły.

To właśnie nazywamy postem z pytaniami i odpowiedziami. Być może otrzymałeś komentarz w poprzednim poście z pytaniem czytelnika? Może poprosiłeś czytelników o przesłanie Ci e-maila bezpośrednio? Możesz nawet zadać sobie pytanie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Niezależnie od źródła, możesz zamienić je w paszę dla nowych postów. Zachowaj plik otrzymanych pytań. Znajdź te, które będą najbardziej interesujące posty. Zapytaj pytającego, czy możesz je przypisać, czy woleliby pozostać anonimowi.

Odpowiedz na pytanie. Zapewnij wnikliwy wgląd i rozważ tkanie na lekcji życia. Teraz masz świetny post i miejsce, w którym możesz wskazać, czy kiedykolwiek zadajesz to pytanie ponownie. Q&Posty to także świetny sposób na generowanie kolejnych pytań do przyszłych postów. Znakomity.

Istnieje odmiany, w których możesz zadać publiczności ogólne pytanie. Może to być coś aktualnego, co dotyczy Twojej branży. Na przykład „Jaka jest twoja ulubiona gra na PlayStation 4”.

Podaj informacje na temat pytania i możliwych opcji. Podaj kryteria dotyczące tego, co Twoim zdaniem odbiorcy powinni wziąć pod uwagę, odpowiadając. Podziel się przemyśleniami na ten temat, być może nawet udzielając osobistej odpowiedzi. Następnie poproś czytelników o komentarz.

Możesz wywołać interesującą dyskusję. Możesz także rozpocząć wojnę z płomieniami. Zrobione dobrze, powinieneś uzyskać ruch na swojej stronie w obu kierunkach, co jest ogólnym celem.

Jeśli chcesz być jeszcze bardziej osobisty, napisz post. Ten rodzaj postu wykorzystuje wydarzenia życiowe do eksploracji szerszego punktu. Tylko upewnij się, że to nie jest nudne.

Porozmawiaj o czasie, w którym doświadczyłeś krytycznej porażki lub sukcesu. Porozmawiaj o zmianie kariery, przeprowadzce, śmierci w rodzinie itp. Porozmawiaj o tym, jak te wydarzenia Cię zmieniły.

Dowiedz się, jakie błędy popełniłeś, czego się nauczyłeś i jak możesz zrobić coś inaczej, jeśli otrzymasz drugą szansę. Te posty dają czytelnikom wgląd w twoją postać i są świetnymi początkami rozmowy.

One też nie muszą być twoją historią. Możesz porozmawiać o czymś, co przytrafiło się znajomemu. Lub użyj popularnej opowieści i odnieś ją do innej koncepcji, którą chcesz omówić. Możliwości otwierają się, gdy tworzysz Story Post, ale musisz być gotów na osobiste podejście.

Nie każdy pisarz jest osobisty. Może lubisz posty z bardziej bezpośrednią praktycznością. Możesz spróbować swoich sił w robieniu recenzji.

Nic nie jest tutaj ograniczone, choć powinieneś skupić się na sprawach związanych z Twoją branżą. Masz witrynę z grami? Przejrzyj gry i sprzęt. Czy dyskutujesz o muzyce? Przejrzyj nowe albumy lub instrumenty, które wypróbowałeś.

Pamiętaj, że recenzje powinny mieć charakter informacyjny. Sprawdź, co według Ciebie powoduje, że coś jest dobre lub złe. Przedstaw zmierzone podejście do zalet i wad. Podaj ogólną rekomendację, czy chcesz użyć przedmiotu w dłuższej perspektywie, czy w ogóle. Poinformuj widzów, czy warto obejrzeć ten film, czy też tę grę.

Powiązaną koncepcją jest analiza trendów w branży, a następnie napisanie o nich:

„Widziałem, jak to się dzieje i oto, co o tym myślę…”

„To okropne i musi przestać…”

„Na początku mi się to nie podobało, ale teraz zaczyna na mnie rosnąć…”

Możesz porozmawiać o tym, co zapoczątkowało ten trend. Możesz zagłębić się w to, jak może wpłynąć na inne aspekty Twojej branży. Możesz porozmawiać o tym, dlaczego uważasz, że to dobra, zła rzecz lub połączenie obu.

Być może wolisz udostępnić swoim odbiorcom poradnik? Zidentyfikuj coś, co czytelnik może potrzebować samouczka, a następnie podaj swoje zdanie. „Jak napisać artykuł, który pokochają Twoi czytelnicy” jest jednym z takich przykładów.

Ułóż swoje kroki, napisz treść, a następnie przekaż cenne dodatkowe informacje czytelnikowi. Podobną koncepcją jest Tip Post. Możesz połączyć Poradnik z formatem Listy, generując coś w rodzaju: „6 wskazówek na sukces w życiu”.

Ponownie podejmij ten temat, przekazując swoją wiedzę i doświadczenie. Wyjaśnij, dlaczego nadrzędny cel jest ważny. Wyjaśnij, w jaki sposób każda wskazówka wspiera ostateczny cel. To całkiem proste. Być może zbyt proste dla niektórych pisarzy.

W takim przypadku możesz wypróbować jeden z wielu pomysłów ustrukturyzowanych, ale gotowych do użycia. Ten post od Yes And Yes przedstawia je. Umieszczenie krótkiego dźwięku lub wideo w poście jest szczególnie sprytne. Spróbuj każdego, aby zobaczyć, co najbardziej ci się podoba.

Teraz musisz zmotywować się, aby zacząć. Każdy ma swoje własne porady i wskazówki, jak wpakować się w nastrój. Oto, co działa dla mnie, dziewięć razy na dziesięć:

Oczyszczanie umysłu – Szybki spacer z psem po bloku może pomóc odeprzeć rozproszenie. Medytacja lub krótki trening mogą mieć podobny efekt.

Naprawianie napoju – Nic alkoholowego, pamiętaj. Po prostu ciepła filiżanka herbaty lub coś podobnego.

Ustawianie nastroju – Ustaw odpowiednie oświetlenie. Napraw krzesło, aby było w idealnym miejscu. Włącz relaksującą muzykę, która nie rozprasza, ale nie powoduje też snu.

Telefonowanie do przyjaciela – czasami szybka rozmowa z kumplem może zdziałać cuda. Nie musi nawet polegać na pisaniu. Wystarczy nadrobić zaległości w dawnych czasach.

Eksperymentuj z tymi strategiami (i innymi), aby dowiedzieć się, co Cię pobudza do pisania. Oglądanie dobrego filmu motywacyjnego lub dwóch nigdy nikomu nie zaszkodzi:

Czas zacząć pisać. Jeśli poświęciłeś czas na położenie fundamentu, powinna to być łatwa część. Najpierw musisz napisać nagłówek swojego postu. Nagłówek musi przekonać odwiedzających do przeczytania Twojego posta.

ProBlogger ma świetną listę obejmującą sposób uzyskania idealnego tytułu. Zalecają osiem solidnych strategii:

 • Komunikowanie korzyści
 • Tworzenie kontrowersji / debaty
 • Zadawać pytania
 • Personalizacja wiadomości
 • Używanie słów kluczowych
 • Używanie słów mocy
 • Odważne roszczenia
 • Wstrzykiwanie humoru

Połączenie tych strategii pomoże zachęcić czytelników. Istnieją również narzędzia, których można użyć do oceny skuteczności nagłówka. Jednym z moich ulubionych jest Headline Analyzer CoSchedule.

Wpisz tytuł, a analizator obliczy jego strukturę, gramatykę i czytelność. Przydzieli ocenę i podpowie, jak poprawić.

Ten artykuł „Jak napisać artykuł, który Twoi czytelnicy pokochają”, otrzymuje 75. A B +, według ich szacunków, w zielonej strefie. Przekazuje „pozytywne nastawienie”, co jest dobre. Zawiera także „mocne” i „emocjonalne” słowa, które pomagają zaangażować czytelników.

Twój tytuł to jednak dopiero pierwszy krok. Teraz musisz stworzyć zarys swojego artykułu. Będziesz potrzebował:

 • Wstęp
 • Sekcje treści
 • Konkluzja

Twoje wprowadzenie powinno przyciągnąć czytelnika pierwszym zdaniem. Możesz zrobić to odważne oświadczenie. Możesz zadać prowokujące pytanie. Możesz użyć cytatu lub znanego powiedzenia. Możesz zaoferować statystyki lub wprowadzić historię.

Cokolwiek robisz, pamiętaj, aby nie nudzić swoich czytelników. Jeśli nie czują tego w pierwszym akapicie, możesz je zgubić.

Następnie musisz uporządkować swoje treści w sposób, który ma sens. Przeprowadź badania, aby wiedzieć, że podajesz odpowiednie szczegóły. Poznaj wszystkie kąty. Upewnij się, że oferujesz wyjątkowe ujęcie, a nie powtórkę tego, co zrobili wszyscy inni.

Korzystając z informacji z innych źródeł, pamiętaj o zacytowaniu ich w poście. Atrybucja ma kluczowe znaczenie, szczególnie w przypadku faktów i danych (które zawsze powinieneś próbować dołączyć).

W Internecie czytelnicy mają krótszy okres uwagi. Pomyśl o tym, co próbujesz przekazać, i przejdź do rzeczy, w której piszesz. Usuń zbędne informacje. Używaj prostego języka, który ludzie łatwo zrozumieją.

Dodaj zdjęcia, aby pomóc zdobyć punkty. Wstaw humor do utworu. Dodaj odniesienia do popkultury i analogie (w stosownych przypadkach), a będziesz mógł kontaktować się z czytelnikami na poziomie osobistym.

Podsumuj wszystko krótkim wnioskiem podsumowującym główne punkty postu. Nie musisz przepisywać każdego szczegółu. Wystarczy podać ogólne pociągnięcia i wezwanie do działania.

CTA powinno powiedzieć czytelnikom, co chcesz, aby zrobili dalej. Może to być sprawdzenie pokrewnego artykułu. Może to być oglądanie wideo. Może to być subskrybowanie Twojej listy mailingowej lub dowolnej liczby działań.

Daje pewność, że CTA zapewnia dodatkowe korzyści, dzięki czemu czytelnicy będą bardziej zobowiązani do przestrzegania instrukcji.

Kiedy skończysz pisać, powinieneś edytować swoją pracę. Przytnij tłuszcz. Popraw błędy gramatyczne. Zmieniaj swoje słownictwo. Istnieją programy, które pomogą Ci w tym zadaniu.

Gramatyka jest jedną z najpopularniejszych usług. Są też Grammark, Ginger i SlickWrite. Korzystne będzie także poznanie podstaw korekty. Ten przewodnik pomoże Ci zacząć, a w sieci jest o wiele więcej zasobów.

Powinieneś upewnić się, że cała twoja praca jest wyjątkowa. Aby sprawdzić plagiat, przeprowadź swoją zawartość za pomocą narzędzia do sprawdzania plagiatu. Mogą porównać twoją pracę z tym, co tam jest i ostrzec cię, jeśli to, co napisałeś, jest zbyt podobne do istniejących artykułów.

W większości przypadków będziesz potrzebować optymalizacji wyszukiwarki w swoim poście. Sprawdź podstawy SEO i skorzystaj z dowolnego narzędzia SEO, aby wzmocnić swoją pracę.

Te wskazówki pomogą Ci skoncentrować się podczas pisania:

 • Wykonaj badania, zanim napiszesz
 • Skorzystaj z wielu ekranów
 • Podziel swoją pracę na części
 • Nie bój się zrobić krótkiej przerwy
 • Wyeliminuj rozproszenia / nie wykonuj wielu zadań
 • Nie pisz i nie poprawiaj jednocześnie

Postępuj zgodnie z tymi strategiami, aby pozostać zaangażowanym po opublikowaniu posta:

 • Uważaj na czas
 • Promuj swoje posty mocno
 • Kontaktuj się z odbiorcami
 • Zachęcaj do dyskusji

Jak napisać artykuł: wniosek

Jak piszesz artykuł? Najlepszy sposób, w jaki wiesz. Nie ma jednego uniwersalnego podejścia. Połączenie niektórych strategii, o których rozmawialiśmy, pomoże ci jednak znaleźć metodę, która ci odpowiada.

Stwórz idealną przestrzeń. Upewnij się, że czujesz się komfortowo i jesteś gotowy skoncentrować się na pisaniu. Starannie wybieraj tematy i dokładnie badaj. Zadbaj o to, aby twoje pismo było jasne i zwięzłe. Promuj swoje posty i kontynuuj.

Szukaj nowych technik, aby poprawić pisanie artykułów. ProBlogger ma doskonałą serię na prawie każdy aspekt branży blogów. BloggingTips i Moz również zawierają wiele postów, które pomogą Ci ulepszyć grę.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map