Parimad rohelised veebimajutusettevõtted: säästva energia kangelased 2020

Ante Rados


Ante Rados

Tänapäeval üritame plastikust õlgedest hoiduda; proovime kasutada korduvkasutatavaid kotte ja klaasi taaskasutada ning võtta kasutusele palju muid igapäevaseid harjumusi, mis aitavad keskkonda puhtana hoida. Vaatamata positiivsetele kavatsustele olla keskkonnasõbralikud, ei arvesta paljud inimesed Interneti rolliga saastes.

Olen oma GreenGeeksi arvustuses juba rääkinud ühest parimatest rohelistest veebimajutusettevõtetest, kuid selles artiklis võrdlen mitut teist parimat rohelise veebimajutuse pakkujat, keskendudes samal ajal nende jõupingutustele keskkonna abistamiseks. Kui olete juba mures oma veebisaidi keskkonnamõju pärast, aitan teil valida õige hostiteenuse pakkuja. Kui ei, siis peaksite arvestama tõsiasjaga, et Internet eraldab igal aastal umbes 300 miljonit tonni CO2.

Võite kaaluda Internetti kui lihtsalt hulga andmeid. Põhimõtteliselt on Internet hunnik andmeid, kuid kõik need andmed tuleb kuskile salvestada ja seda kuskil nimetatakse andmekeskusteks.

Nende keskuste käitamine ja jahutamine nõuab tohutult energiat. Saaste vähendamiseks peaksite kaaluma hostimist pakkuva teenuse kasutamist, mis kasutab puhast energiat või aitab muul viisil vähendada süsiniku saastet; st minna koos rohelise veebimajutusteenuse pakkujaga.

Liigume nüüd lauale, kus kuvatakse teie parimad rohelise veebimajutuse võimalused:

Roheliste veebimajutajate võrdlus

Vaatame nüüd mõnda mõistet, mida sageli kasutatakse rohelistes veebimajutajates, et asjad liikumisel oleks paremini mõistetavad:

 • Taastuvenergia krediidid on meetod, mida paljud ettevõtted, kellel puudub juurdepääs puhtale energiale (taastuvatest energiaallikatest toodetud energia), kasutavad fossiilkütuste energia korvamiseks.
 • Üks REC näitab ühte MWh energiat toodetud taastuvast allikast. REC-ide ostmisega tagavad ettevõtted, et teatud kogus taastuvenergiat suunatakse tagasi elektrivõrku.
 • Ostmine Kontrollitud heitkoguste vähendamine (VER) on veel üks viis süsinikuheite kompenseerimiseks. VER-ide ostmisega korvavad ettevõtted oma süsiniku jalajälje. See tähendab, et VER-sertifikaadiga ettevõtted eraldavad endiselt kasvuhoonegaase, kuid nad rahastavad kasvuhoonegaaside vähendamist või hävitamist mujal. Üks VER tähistab ühe tonni kasvuhoonegaasi kompenseerimist.
 • A süsiniku jalajälg on süsinikdioksiidi ja muude süsinikuühendite kogus, mis eraldub inimese, ettevõtte, sõiduki jt fossiilkütuste tarbimise tõttu.
 • A süsinikneutraalne ettevõte on ettevõte, mis eemaldab atmosfäärist nii palju CO2 kui nad loovad.
 • Samamoodi a süsiniknegatiivne ettevõte on ettevõte, mis eemaldab atmosfäärist rohkem CO2 kui nad loovad.

Siin on kümme parimat rohelist veebimajutust pakkuvat ettevõtet

Parim roheline veebimajutus

 • GreenGeeks (parim roheliste veebimajutusettevõte üldiselt)
 • IONOS (Euroopa parim hostiteenuse pakkuja)
 • EcoHosting (parim Ühendkuningriigi rohelise veebimajutuse jaoks)
 • HostGator
 • Liikumises
 • HostPapa (Kanada parim hostimise pakkuja)
 • A2Hostimine
 • AcornHost
 • DreamHost
 • iPage

GreenGeeki logoGreenGeeks teeb koostööd Bonneville’i keskkonnafondiga (BEF), mis on mittetulundusühing, mis aitab ettevõtetel REC-turul oma jalga seada. BEF arvutab GreenGeeksi aastase energiatarbimise ja süsinikujalajälje. Oma energiatarbimise põhjal investeerib GreenGeeks tuuleparkidest toodetud energia kolmekordse koguse ja paneb selle tagasi võrku.

Lisaks keskkonnasõbralikule ärimudelile algavad GreenGeeksi hinnad jagatud ja WordPressi veebimajutuse korral 2,95 dollarist, mis on selle artikli ettevõtete seas üks madalamaid alghindasid. Nende veebimajutusplaanides on esimesel aastal tasuta domeeninimi, piiramatu salvestusruum ja andmeedastus. Ainus, mis sellel ettevõttel puudub, on pilvemajutus. Ehkki GreenGeeks ei paku pilvemajutust, on nad siiski parim roheline veebimajutusettevõte.

Plussid

Miinused

 • REC-investeering võrdub nende tarbimise 3-kordse suurusega
 • Pilve ei majutata

Ionos 1and1 logoIONOS on saksa veebimajutaja, mille serverid asuvad 12 riigis üle maailma. Saksamaa ja Ühendkuningriigi andmekeskuste energia tuleb 100% taastuvatest energiaallikatest. Kohtades, kus kogu energiat pole võimalik hankida taastuvatest energiaallikatest, korvab ettevõte selle taastuvenergia sertifikaatide ostmisega. Kui taastuvenergia saab kättesaadavaks, vahetavad nad selle kohe. Lisaks taastuvenergia kasutamisele ehitab IONOS uusi servereid kõige energiasäästlikumate tehnoloogiatega. Ettevõttel on ka ISO 50001 sertifikaat, mis tähendab, et nad näitavad pidevalt energiatõhusust.

Lisaks keskkonnasõbralikkusele pakub IONOS tipptasemel hostimisteenuseid alates 4 dollarist kuus. Nende WordPressi majutamine maksab teile esimesel aastal 1 dollar kuus ja pärast seda 9 dollarit kuus. WordPressi hostimisega kaasnevad ka erinevad hallatavad lahendused, mida saate proovida 30-päevase tasuta prooviversiooniga.

Kõigil muudel hostimistüüpidel on ka huvitavaid võimalusi ja hindu. Võite saada VPS-i majutust nii madala hinnaga kui 2 dollarit kuus. IONOS pole eriti algajasõbralik ja nad kasutavad mitte-intuitiivset juhtpaneeli. Kui nad selle puuduse fikseeriksid, võiksid nad muutuda üldiselt parimaks ökokeskseks hostimisettevõtteks.

Plussid

Miinused

 • Kasutab igal võimalusel taastuvenergiat
 • VPS-i veebimajutus alates 2 dollarist kuus
 • Pole algajasõbralik

EcoHostingu logoEcoHosting läheb sammu võrra kaugemale kui teised selle artikli ettevõtted. Selle asemel, et tasakaalustada süsinikuheidet või osta taastuvenergia krediiti, teevad nad koostööd ainult energiatarnijatega, kes on sertifitseeritud kui 100% taastuvad energiaallikad.

EcoHosting aitab kaasa ka metsauuendusele Ühendkuningriigis. Varem on nad osalenud projektides Devonis, Somersetis ja Lõuna-Walesis. Nüüd toetavad nad Šotimaal Alladale kaitseala taasmetsastamist.

Selle projekti üks osa hõlmab noorte teadlikkuse tõstmist Challenger Trusti kaudu. Selle usalduse abil veedavad noored mitu päeva reservis ja osalevad loodusõpetuses, puude istutamises ja erinevates muudes vabaõhuüritustes.

EcoHosting on kõigi siin mainitud ettevõtete seas kõige odavamate hindadega ettevõte. Need sobivad hästi üksikisikutele ja väikeettevõtetele, kuna pakuvad ainult ühiskasutatavat ja WordPressi majutust. Nende puuduseks on andmekeskuseserverite puudumine väljaspool Ühendkuningriiki.

EcoHosting on parim roheliste majutusteenuste pakkuja, kui asute Suurbritannias ja otsite ühist või WordPressi hostimist. Nad teevad kõige rohkem jõupingutusi keskkonna säilitamiseks ja kui me eiraks eelnimetatud puudusi, istuksid nad meie nimekirja tippu.

Plussid

Miinused

 • Rohelisem hostingu pakkuja
 • Serverid ainult Suurbritannias

HostGatori logoHostGator korvab nende süsinikujalajälje, ostes taastuvenergia ühikuid. Alates 2008. aastast ostab ettevõte taastuvenergia krediite, mis moodustavad 130% kulutatud energiast.

See on suurepärane, sest see tähendab, et nad neutraliseerivad täielikult oma süsiniku tootmise ja investeerivad täiendavalt 30% rohelise energia tootmisesse.

HostGator pole mitte ainult keskkonnasõbralik ettevõte, vaid ka parimate tööaja ja jagatud plaani funktsioonidega hostiteenuse pakkuja. Klienditoe osas on HostGator tuntud oma professionaalse ja sõbraliku ööpäevaringselt toimuva vestluse ja telefonitoe poolest. Kui see oleks artikkel, milles ei oleks arvestatud ettevõtete jõupingutusi keskkonna säilitamiseks, võidaks HostGator lahingu tõenäoliselt parima veebimajutusteenuse pakkujana.

Plussid

Miinused

 • Süsiniknegatiivne
 • Parimad jagatud hostimise funktsioonid
 • Kuupäevaga juhtpaneel

InMotioni hostimise logoInMotioni lähenemisviis keskkonnasõbralikkusele on mõnevõrra erinev, võrreldes teiste selle artikli ettevõtetega. Selle asemel, et osta REC või tasakaalustada oma süsiniku tootmist, tegelevad nad toodetava süsiniku vähendamisega. Nende poliitika on vähendada jäätmeid, ringlusse võtta ja vältida paberitoodete kasutamist oma kontorites igal võimalusel.

Veel üks samm, mille nad on süsiniku heitkoguste vähendamisel astunud, on investeering välisõhu jahutamise tehnoloogiasse. See tähendab, et nad kasutavad arvutiruumi kliimaseadmeid (mis moodustavad 25% andmekeskuse kogu energiatarbimisest) ainult siis, kui välisõhu temperatuur või õhuniiskus on kõrge. Kogu muu aja jooksul jahutavad nad oma andmekeskusi, pöörledes väljast jahedat õhku ja sooja keskust andmekeskuste sees. Seda meetodit kasutades vähendavad nad oma süsiniku heitkoguseid enam kui 2000 tonni aastas. Lihtsalt võrdluseks: EPA (Ameerika Ühendriikide keskkonnakaitseagentuur) andmetel eraldab keskmine auto keskmiselt 4,6 tonni CO2.

InMotion ei peatu selles ettevõtmises, et hoida oma äri võimalikult rohelisena. Nad on teinud koostööd Trees For the Future’iga. Selle partnerluse kaudu rahastab InMotion arengumaade 5000 puu istutamist.
InMotion on parim väikeettevõtete majutusteenuse pakkuja USA-s. Väljaspool USA-d peaksite otsima teisi hostimisteenuse pakkujaid, kuna InMotionil pole servereid teistel mandritel, see mõjutab teie veebisaidi kiirust. InMotion on pisut kallim kui mõned suuremad hostiettevõtted, nii et see ei pruugi olla parim variant odavaimate võimaluste otsijatele.

HostPapa logoHostPapa on veel üks ettevõte, mis kompenseerib oma energiatarbimise taastuvenergia krediidi ostmisega. Nad ostavad REC koguse, mis vastab nende energiatarbimisele, muutes need süsiniku suhtes neutraalseks. See tähendab, et sertifitseeritud energiatarnijad pumbavad iga kasutatud energiaarvu kohta võrdses koguses energiat tagasi elektrivõrku.

HostPapa on väikestele ettevõtetele suunatud hostiteenuse pakkuja. Sõltumatu hostimisettevõttena ei saa nad enamikes valdkondades konkurentidega võrrelda, kuid kui teil on konkreetseid vajadusi, saab HostPapa pakkuda teie raha eest parimat väärtust..

Parim pakkumine, mida HostPapa pakub, on nende põhiplaan. Kaasas kaks domeeni. Seega, kui kavatsete juhtida väikest ettevõtet kahe veebisaidiga ja eelistate kasutada süsinikuneutraalset veebimajutust, on HostPapa teie jaoks parim valik. Kõigi muude hostimiskavade osas peaksite otsima mujalt.

Plussid

Miinused

 • Süsinikneutraalne
 • Parim Kanada majutusteenuse pakkuja

Tasuta varukoopiaid pole

A2 majutuse logoA2 Hosting on partneriks Carbonfund.org Sihtasutuses. Selle partnerluse kaudu korvavad nad oma süsiniku jalajälje 100%. Lisaks nende süsinikujalajälje korvamisele on ettevõttel veel mõned roheliste majutamise tavad.

Kaks kõige tähelepanuväärset tava on vanemate serverite taaskasutamine ja spetsiaalsete tutvustuste tegemine, kus nad istutavad iga reklaamikuu jooksul müüdud hostipaketi eest 3 puud.

A2 Hosting on üldiselt hea rohelise veebimajutuse pakkuja. Need ei sära üheski konkreetses valdkonnas, kuid neil pole ka suuri puudusi. Üks asi, mis pole hostimisäris tavapärane, on A2 Hostingu pakutav raha tagasi garantii igal ajal. See on erakordne tehing kõigile teile, kes soovite majutusteenuse pakkuja valimisel seda turvaliselt mängida.

Plussid

Miinused

 • Igal ajal raha tagasi garantii
 • Ei kohaldata

AcornHosti logoAcornHost ostab taastuvenergia sertifikaadid võrdselt kasutatava energia kogusega. Nagu enamik teisi keskkonnasõbralikke ettevõtteid, töötavad nad ringlusse, kasutavad elektroonilisi arveid ja üritavad suure osa oma ettevõtte ärist veebis läbi viia, et vältida reisimisel tekkivat tarbetut reostust.

Rohelisele orienteeritud mittetulundusühingutele on olemas spetsiaalsed hostimiskavad, mis tulevad madalama hinnaga. Isegi nende spetsiaalsete hostimiskavade korral on need kallimad kui mõned muud siin loetletud ettevõtted. Vaatamata tundele, et mittetulundusühingutele pakutakse odavamaid hindu, seavad piiratud võimalused ja halb hinna ja kvaliteedi suhe nad selle nimekirja halvimate hostimisvalikute hulka.

Plussid

Miinused

 • Spetsiaalsed mittetulundusühingute hostimiskavad
 • Halb hinna ja kvaliteedi suhe

DreamHosti logoDreamHosti väitel vähendavad nad oma rajatiste optimeerimise kaudu oma mõju keskkonnale. Peale selle on teave nende püüdluste kohta keskkonnasõbralikuks saada vaid paar ebamäärast ühevoodrit.

Kui rääkida hostimisplaanidest, siis on DreamHost üldiselt hea pakkuja. Nagu mainitud, on selles loendis paremate ja odavamate plaanidega hostiteenuse pakkujaid. Kuna loete seda artiklit, eeldan, et olete huvitatud oma veebisaidi jaoks keskkonnasõbraliku ettevõtte kasutamisest.

Enamik ettevõtteid, keda me selles artiklis mainime, teevad rohkem pingutusi keskkonnasõbralikkuse tagamiseks ja mõned neist pakuvad paremat pakkumist. Te peaksite mujalt otsima, kas minu eeldus teie keskkonnateadlikkuse kohta oli õige.

Plussid

Miinused

 • Ei kohaldata
 • Ebaselge teave ökoloogilise teadlikkuse kohta

iPage'i logoVarem oli iPage tavatsenud osta taastuvenergia krediite, mis moodustasid 200% nende energiatarbimisest. Vahepeal eemaldasid nad oma veebisaidilt selle lehe, mis sisaldas nende REC-sertifikaati. Pöördusin nende klienditoe poole ja nad on kinnitanud, et nad loobuvad keskkonnasõbralikust lähenemisest hostimisele.

Miks ikkagi neid kaasata?

Leidsin, et selle teemaga tegelemine on oluline, kuna paljud veebisaidid reklaamivad neid endiselt rohelise veebimajutajana, mis enam nii pole.

iPage on selles loendis kõige vähem roheline veebimajutusettevõte. Nende hostimisvõimalused ei paista tegelikult samuti silma. Parim asi, mida nad pakuvad, on reklaami jagatud veebimajutuse hind esimesel teenistusajal, mis on 1,99 dollarit kuus. Pärast esimese ametiaja lõppu maksab see teile 7,99 dollarit kuus. Sõltuvalt sellest, kui kaua te kavatsete neid oma hostingu pakkujana kasutada, võivad need muutuda üheks kallimaks võimaluseks. Kokkuvõttes ei usu, et iPage’i hostimine on väärt seda raha, mida selle peale kulutate.

Plussid

Miinused

 • Puudub: kui soovite rohelist veebimajutajat otsida mujalt.
 • Teha näiliselt mitte midagi, et vähendada keskkonnamõju

Kellel on parim roheline WordPressi hostimine?

Roheline WordPressi hostimineMe teame, et enamik teist kasutab WordPressi, nii et see küsimus kerkis esile. Parim rohelise WordPressi majutuse pakkuja on kas GreenGeeks või HostGator, kuna need pakuvad teie raha jaoks parimat väärtust, investeerides samal ajal REC-idesse piisavalt raha, et jääda süsiniku negatiivseks.

Vajutage ülaltoodud linke, et näha, mida neil on pakkuda.

 • Keskkonnahoidlikumad pakkujad on otse taastuvate energiaallikate kaudu töötavad majutusteenuse pakkujad.
 • GreenGeeks on teie veebisaidi jaoks parim keskkonnasõbralik pakkuja.
 • EcoHosting on kõige keskkonnasõbralikum hostimise pakkuja, kuid sellel on piiratud hostikavad ja andmekeskused, mis asuvad eranditult Ühendkuningriigis.
 • REC ja VER pole ainsad lähenemisviisid, mida majutusteenuse pakkujad saavad keskkonna abistamiseks kasutada. Mõned teenuseosutajad on leidnud viise, kuidas keskkonda aidata välisele abile lootmata.
 • Veebimajutuse pakkujatel ei pruugi olla juurdepääsu taastuvenergiale, kuid host peaks olema vastutav, kui mitte kompenseerida oma süsiniku jalajälge.
 • Veendudes, et teie veebisaiti majutatakse õige jätkusuutliku veebimajutajaga, saate aidata muuta see planeet meie kõigi puhtamaks kohaks!

Parimate roheliste veebimajutajate KKK-d

Mis vahe on REC- ja VER-sertifikaatidel ning mis on parem??

VER-i sertifitseeritud ettevõtted vähendavad mujal tekkivat süsinikureostust, et korvata nende tekitatud saaste. REC tagab, et fossiilkütuste abil toodetud energia korvamiseks kantakse elektrivõrku puhas energia. Need on võrdselt head, kuid käsitlevad reostust erineval viisil.

Kuidas peaksin suhtuma oma hostiteenuse pakkujasse, kui keskkonnakaitse on minu kõige olulisem otsustav tegur?

Võimalusel peaksite valima ettevõtte, mille toiteallikaks on taastuvenergia. Ehkki REC- ja VER-sertifikaadiga ettevõtted vähendavad süsinikku mingil määral ja viisil, toodavad nad seda siiski. Ettevõtted, kes valivad taastuvenergia baasil energiatarnijad, väldivad täielikult kasvuhoonegaaside tootmist.

Kuidas võõrustamisettevõtted reostusele kaasa aitavad??

Kogu veebisaitide andmeid hoitakse andmekeskustes. Nende andmekeskuste käitamine ja jahutamine nõuab tohutult energiat. Kui see energia tuleb fossiilkütustest, eraldab selle energia tootmine tohutul hulgal CO2. Reostusele aitab kaasa ka vastutustundetu suhtumine ringlussevõttu.

Kas minu veebisait tõesti nii palju mõjutab??

Teiega ausalt öeldes ei ole see nii. Kuid on miljoneid veebisaite, mis ei mõjuta eriti nende oma. Üheskoos kulutavad nad tohutult energiat ja mõjutavad tohutult kasvuhoonegaaside heitkoguseid.

Miks ei vaheta kõik hostingu pakkujad lihtsalt taastuvaid energiaallikaid?

See pole nii lihtne. Sõltuvalt andmekeskuse asukohast ei pruugi hostiteenuse pakkujatel olla juurdepääsu taastuvatest energiaallikatest toodetud energiale. Lisaks pole mõnel hostingu pakkujal oma andmekeskusi ja neil pole sõnaõigust, kust energia tuleb.

Kas süsiniku positiivsetel ettevõtetel on keskkonnale positiivne mõju??

Sõna “positiivne” kasutamine võib teid hõlpsalt mõtlema panna, et ettevõte teeb midagi head. Sel juhul tähendab süsiniku positiivne, et nad tekitavad rohkem süsinikdioksiidi, kui nad aitavad eemaldada. See tähendab, et süsiniku positiivne olemine on tegelikult halb, kuna sellised ettevõtted aitavad reostusele kaasa.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map