Co je to webhosting? Vyberte si nejlepší službu s naším průvodcem

Je něco složitějšího než webhosting? Pravděpodobně, ale co když jste nováček a ptáte se sami sebe: „co je web hosting?“ Pokud je tomu tak, můžete myslet jinak. Pravděpodobně budete také usilovně hledat definici webhostingu. Máte otázky, ale naštěstí pro vás máme odpovědi.


Dnes vám odpovíme na vaše základní dotazy, například „co je hosting webových stránek?“ Pokryjeme také několik podrobných konceptů a věnujeme se trochu znalostním postupům, abyste mohli začít. Můžeme začít?

Co je to webhosting

Co je to hosting webových stránek?

Web hosting je to, co umožňuje, aby se webové stránky zobrazovaly na internetu. Soubory, které tvoří váš web, mohou existovat nezávisle. K masám jsou přístupné, pouze pokud je umístíte na server, který je správně připojen.

Chcete-li použít analogii, zvažte webhosting jako domov. Váš web a jeho soubory jsou věci, které jedou doma. Jsou bezpečné a dostupné díky tomu, že jsou někde, kam mají přístup všichni

Jak jsme zmínili, web hosting využívá servery. Tyto servery ukládají informace o webových stránkách. Poté je zpřístupní těm, kteří k němu chtějí přistupovat prostřednictvím webového prohlížeče. Může to znít trochu komplikovaně, ale toto video ho rozkládá dále, abyste tomu porozuměli:

Webhosting je stejný jako datové centrum?

Někdy jsou lidé zmatení. Obecně řečeno, webhosting se týká serverů, které jsou domovem webu, nebo společnosti, která je vlastní. Datacenter je zařízení, kde jsou tyto servery obvykle uloženy.

Připojte se ke školení ZDARMA

Chcete se dozvědět, jak sestavit 6 číselných autoritních stránek?

Připojte se k tomuto školení zdarma…

 • Konečně mají osvědčenou metodu k nalezení výnosných míst
 • Získejte přístup k spolehlivé metodě výzkumu klíčových slov
 • Naučte se, jak zadávat kvalitní obsah externě
 • Naučte se, jak vytvořit odkazy na bílý klobouk na vaše stránky bez bolesti hlavy

Datové centrum může být jedna místnost. Může to být řada místností. Může to být dokonce velká budova speciálně postavená pro uložení tuny hardwaru. Bez ohledu na velikost však datová centra obvykle mají několik společných věcí.

Mezi tyto společné rysy? Přístup ke stálému výkonu, metodě chlazení a nějaké síťové infrastruktuře.

Je hosting webových stránek stejný jako doména?

Webhosting není úplně stejný jako doména. Potřebujete web, abyste měli web, ale doména je něco jiného. Pojďme znovu použít naši analogii. Soubory webu tvoří váš web a hostitel / server jim dává domov. Na doménu se můžete podívat jako na adresu, která ostatním umožní zjistit, kde se nacházíte.

Každý doménový název odpovídá IP adrese, která je řetězcem čísel. Když do našeho webového prohlížeče zadáme doménu, najde odpovídající IP a umožní nám přístup k souborům, které tvoří web. Doménová jména používáme proto, že jsou snazší než si pamatovat dlouhé kombinace čísel.

Mluvíme samozřejmě o vašich příponách „.com“ a podobně. Mohli bychom napsat celý samostatný článek o doménách. Dnes nejsme příliš hluboko, ale pokud se chcete dozvědět více, můžete se o doménách dozvědět přečtením tohoto FAQ.

Jaké druhy webhostingu existují?

Ne všechny typy hostingu jsou si rovny. Mají různé vlastnosti a mohou mít různé účinky na weby, které hostují. Nejprve se podívejme na to, co je webhostingová služba, a pak začněte od spodní části hlavně a pracujte na cestě nahoru.

Co je to webhostingová služba?

Pokud bychom měli pokračovat v naší analogii z dřívějších dob, je webhostingová služba pronajímatelem, který pronajímá všechny domy. Poskytují vám servery, na kterých můžete hostovat své stránky, a poskytují tak vašemu webu místo na internetu.

Bezplatná doména s hostingem

Z názvu můžete vyvodit, že se jedná o společnosti, které svým klientům poskytují webhosting.

“Skvělé,” možná si myslíte, “ale co je to hosting webových stránek?” Jsme rádi, že jste se zeptali. Mnoho nováčků si web hosting a domény zmatené, ale dva pojmy jsou ve skutečnosti odlišné. Jednoduše řečeno, doména odkazuje pouze na snadno zapamatovatelné jméno používané k identifikaci IP adresy (která zase ukazuje umístění konkrétních webových stránek). Hosting webových stránek odkazuje na servery, které uchovávají informace, které tvoří daný web.

Často používanou analogií je byt nebo dům, ve kterém jsou uloženy všechny „věci“, z nichž se skládá domov, zatímco doména je adresa, která lidem umožňuje zjistit, kde vás mají najít. Hostitelská služba, která používá stejnou analogii, je banka nebo pronajímatel, který vlastní nemovitost, ve které máte všechny své věci. Věc je tvá, ale ta „budova“ je jejich.

Toto je samozřejmě jen zběžná definice a neskočí se k různým druhům hostingu (které nyní budeme pokrývat). Obecně lze říci, že existují tři hlavní druhy webhostingu, které by člověk obvykle používal, každý s vlastními vlastnostmi, výhodami a nevýhodami. Když se ptáte sami sebe, co je hostitelem webových stránek? musíte být schopni rozlišovat mezi možnostmi. Zde je rychlý přehled nejběžnějších typů:

Webhosting zdarma

Tady je nejnižší z nízkých. Bezplatný hostitel vám na svém serveru vytiskne trochu místa (které sdílíte s tím, kdo ví). Pomocí bezplatné hostingové služby byste se měli připravit na subdoménu se značkou hostitelů zdarma. V mnoha případech jsou také vestavěny nucené reklamy a další systémy vydělávání peněz.

Výhodou je samozřejmě to, že bezplatný hosting vás nic nestojí. Nevýhody bezplatného hostování však zdaleka převažují nad touto malou výhodou.

Zdarma weboví hostitelé přicházejí s malou šířkou pásma a přenosem dat. To znamená, že weby hostované bezplatnými službami nemohou podporovat velký provoz. Mají pomalejší nahrávání a stahování. Obecně fungují jako lenochod v rychlém písku.

Bezplatný hosting je méně spolehlivý. V průměru je také méně bezpečná. Většina bezplatných hostingových služeb sbalí spoustu webů na jeden server bezohledným opuštěním. Pokud se hackerům podaří kompromitovat jednoho, jsou všichni ohroženi.

Pak je tu skutečnost, že mnoho bezplatných operací je odrůdou typu fly-by-night. Pokud máte problém, který vyžaduje zákaznickou podporu, hodně štěstí. Pokud potřebujete technické vedení, neděje se to. Je tu i malá, ale skutečná šance, že bezplatná hostingová společnost zmizí, takže vám nezbude žádný web, žádná záloha ani žádný plán.

Mělo by být samozřejmé, že pro jakékoli vážné webové operace není hosting zdarma cestou.

Sdílené hostingové služby

Dále jsme sdíleli hosting. Mnoho webů v tomto nastavení opět sdílí jeden server a jeho zdroje. Je to však mnohem lepší způsob, než jít zdarma, ačkoli. Náklady jsou nízké, ale mnoho výhod přináší sdílený model.

Hlavním přínosem jsou nízké náklady. Výdaje na provoz serveru jsou rozloženy mezi mnoho webů, které sídlí na serveru. Sdílený hosting může být až 4,00 USD / měsíc, v závislosti na službě, kterou se rozhodnete použít.

Sdílený hosting vás zbavuje odpovědnosti, že musíte server provozovat sami. Musíte pouze vytvořit a spravovat své stránky. Hostitelská služba bude řešit administrativní a technické problémy.

Protože mnoho serverů sdílí server, technická podpora, kterou obdržíte, může ve skutečnosti přijít rychleji než použití specializovaného hostitele. Je to proto, že problém, který může ovlivnit jeden web na serveru, se může rozšířit na ostatní.

Vaše hostingová služba nechce jednat s partou nasraných zákazníků, pokud se jí mohou vyhnout. Pokud se něco pokazí, přesunou se přímo na vyšší rychlostní stupeň, aby našli řešení.

Samozřejmě to také znamená, že pokud se něco pokazí s jiným webem, má to také potenciál zničit váš. Toto je pouze jedna z nevýhod sdíleného hostování.

Existuje také skutečnost, že sdílené zdroje vás mohou zpomalit. Vaše webové stránky mohou běžet pomalu, protože některé jiné stránky jsou zaplaveny. Navíc máte velmi malou kontrolu nad velkým schématem věcí.

Výběr softwaru, aplikací atd. Je mimo vaše ruce. Hostitelská služba je velký šéf, a pokud jste nespokojeni, musíte jet na vlnách nebo si najít nového hostitele..

Virtuální soukromý server (VPS)

Z tohoto důvodu se některé weby rozhodnou pro VPS. Je to jako mít svůj vlastní server, aniž by ve skutečnosti měl svůj vlastní server. Je pravda, že na serveru je více webů. Jsou však rozděleny tak, aby každý z nich měl svůj vlastní operační systém, místo na disku a šířku pásma.

To poskytuje vyšší stupeň individuální kontroly, včetně přístupu root, bez nákladů potřebných pro vyhrazeného hostitele. Existují výhody používání tohoto typu hostingu, které však přesahují náklady.

Můžete nastavit VPS rychleji než dedikovaný hostitel. Pokud potřebujete přizpůsobit růst svého webu, můžete své zdroje „rozšířit“. Podporu a odhodlání od svého hostitele získáte také na sdíleném serveru. Je to jako mít trochu obou světů.

Hlavní nevýhoda spočívá v tom, že stále nemáte stejné množství energie, jaké by dedikovaný server poskytoval. Stále se můžete setkat s omezeními, pokud jiný web na serveru čerpá příliš mnoho energie procesoru.

Pokud hostitelská služba nepřidělala zdroje správně na každý web, můžete mít nějaké neobvyklé výkyvy služeb, které byste se svým dedikovaným hostitelem nedostali..

Vyhrazené hostingové služby

To je místo, kam jdete „all-in“. Získáte celý server pro sebe a je to vaše, s kým si budete hrát. Získáte maximální úroveň energie. Maximální úroveň flexibility a kontroly. Můžete přenášet velké množství provozu a získat vyšší úroveň stability.

Musíte také nést všechny náklady. Dedikované servery budou vyžadovat více režijních nákladů a větší investici času a peněz. Mít dedikovaný server je složitější, a pokud se něco pokazí, tak je to všechno na vás.

Přesto, pokud se chystáte jít na svůj web, je to způsob, jak to udělat. Mnozí považují spolehlivost, výkon a neuvěřitelnou dostupnost za dobře stojí za náklady.

Cloudové hostingové služby

Existuje také možnost použít více strojů k podpoře webových stránek. Toto sdružování zdrojů je cloudhosting. Zajímavé řešení, ale co to přináší ke stolu?

Použití více strojů zaručuje vyšší spolehlivost. Pokud někdo přejde do režimu offline, váš web se náhle nedostupný. Váš web bude i nadále stahovat prostředky ze zbývajících počítačů, dokud vy nebo váš hostitel chybu neopravíte. To slouží jako bezpečnostní opatření pro váš web, protože nyní dokáže odolat útokům, které by narušily jediný server.

Pokud na vašem webu dojde k prudkému nárůstu provozu, mohou více strojů, které pracují společně, poskytnout zdroje potřebné k jeho řešení. Tato škálovatelnost umožňuje vašemu webu používat to, co potřebuje, když to potřebuje, a poskytuje uživatelům bezproblémový zážitek.

Existují určité legitimní obavy z toho, že nemají úplnou kontrolu dat s cloudovým hostingovým modelem, ale ty jsou kompenzovány výkonem a flexibilitou, kterou poskytuje.

Jaký je rozdíl mezi Linuxem a Windows?

definice webhostinguPři hostování webových stránek musíte vybrat a operační systém, nebo nám to řekne konvenční moudrost. Některá kampaň těžce pro Linux. Jiní si uvědomují, že existuje spousta dobrých důvodů pro práci se systémem Windows. Co je tedy za řešení a co musíte mít na paměti?

Průvodce webem má v tomto tématu velmi dobrý přehled. Dávají jasně najevo jednu věc:

„Jednoduše proto, že používáte Windows nebo Mac OS X nebo něco jiného, ​​neznamená to, že musíte mít webového hostitele, který bude běžet na stejné platformě jako vy. Systém, který provozuje váš hostitel, nemá nic společného se systémem, který právě používáte. “

Takže máte určitou volnost. Co určuje, který OS byste si měli vybrat? To závisí na tom, co na svém webu používáte, pokud jde o skripty. Website.com vysvětluje:

Linux – Umožňuje spouštět skripty psané v PHP, Perlu, Pythonu a dalších jazycích původních v Unixu. Obvykle podporuje databáze MySQL a PostgreSQL.

Windows – Umožňuje spouštět skripty ASP a využívat .NET a další technologie společnosti Microsoft. Podporuje databázi Microsoft SQL Server a Access.

„Pokud váš web nevyžaduje žádnou podporu skriptování, měli byste zvolit hosting Linux, protože jsou úspornější. Pokud však váš web potřebuje skriptování a podporu databází, měli byste zvolit platformu, která podporuje používané technologie. „

A tady to máte. Skripty dělají rozdíl. Možná poškrábáte hlavu, protože o skriptech nevíte vůbec první věc. To je v pořádku. NHC Hosting nám dává jednoduchou definici:

“Každý skript představuje textový dokument obsahující seznam pokynů, které musí být provedeny určitým programem nebo správcem skriptů, aby bylo možné dosáhnout požadované automatizované akce.”

Jsou tam tisíce skriptů. Dobrým místem, kde začít více se dozvědět, je kontrola knihoven v HotScripts nebo HScripts. Můžete se také podívat na CodeAcademy, pokud se chcete dozvědět více o implementaci skriptů na vašem webu.

Jak si vybrat webhostingovou službu

Před výběrem webhostingu musíte vědět, jaké jsou vaše vlastní potřeby hostingu. Musíte zvážit, jaký druh stránek stavíte (nebo již máte). Musíte vědět, jaké aplikace budete potřebovat a jaké skripty budete spouštět. Existuje spousta faktorů, které jdou do výběru skvělého hostitele.

Podívejme se na dva seznamy, které pokrývají to, co je třeba mít na paměti. Společnost Envato, webový designér, doporučuje zvážit následující:

Úložný prostor – Množství dat, která můžete uložit na jejich server.

Šířka pásma – Množství dat, které váš hostitel umožní vám a vašim návštěvníkům nahrávat a stahovat za stanovené období.

Počet domén – Kolik vám hostitel poskytne podporu?

E-mailem – Nabídne vám hostitel účty pro různé domény?

Podpora databáze – Mnoho stránek je má. Bude váš spolupracovat s dotyčným hostitelem?

Rámcová podpora – Pokud jste pro svůj web použili konkrétní CMS (například WordPress), bude kompatibilní s tímto hostitelem?

Mobilní aplikace – Umožňují vám spravovat váš web na cestách.

Technická podpora – Chcete, aby někdo sledoval záda v případě, že se něco pokazí.

Shell Access – Pro ty pokročilé typy. K přístupu na server můžete použít vzdálený příkazový řádek.

.htaccess Files – Další pokročilá funkce. To se týká přidání konfiguračních souborů, které umožňují specifické schopnosti webu.

Cron Jobs – Přemýšlejte o nich jako o příkazech a skriptech, které jsou nastaveny pro spuštění na časovačích. Více se dozvíte zde.

Jazyková podpora – Nemluvíme zde o mluvených jazycích. Toto jsou programovací jazyky. Tam jsou banda venku. Který bude váš hostitel podporovat?

Zdarma AdWords – Nejedná se o velký problém, ale pro ty, kdo chtějí zpeněžit své stránky prodejem reklam, může být příjemné.

Zálohování stránek – Pokud se věci strašně pokazí a potřebujete obnovit svůj web, je nezbytná záložní kopie.

Volby OS – Mluvili jsme o tom, jak skripty určují, co pro vás OS funguje nejlépe. Ujistěte se, že můžete získat toho správného u vybraného hostitele.

Extra aplikace – Jak to zní. Jedná se o málo dalších funkcí, které mohou vylepšit funkčnost stránek.

Aktualizace – Zůstává tento hostitel na špičce, pokud jde o verze softwaru a podobně? Nechtěli byste se zasekávat pomocí zastaralých programů apod.

Up-Time – To je super důležité. Musíte vědět, že váš web bude k dispozici co nejvíce času. Časté výpadky služeb nejsou přijatelné.

Doména zdarma – Pravděpodobně jste již svůj web vytvořili a vybrali doménu. Pokud tak neučiníte, získání bezplatné domény je nahoře pěknou třešničkou.

Seznam Inc.com zahrnuje některé z těchto stejných úvah, ale také přidává několik zajímavých. Tři, které vynikají, jsou:

Blogovatelnost – Možnost přidat blog, pokud jste tak ještě neučinili. To souvisí se začleněním CMS, jako je WordPress, protože mají zabudované blogování přímo do své platformy.

Škálovatelnost – Schopnost zvýšit počet zdrojů, které můžete použít s růstem vašich stránek.

Ukončovací strategie – Možná se ukáže, že chcete zabalit obchod a přesunout svůj web někam jinam. Je váš potenciální hostitel omezující na to, co můžete a co nemůžete udělat? Přečtěte si drobné výtisky a ujistěte se, že se nezasekáváte surovým obchodem.

O kterých hostitelích bych měl vědět?

Existuje spousta webových hostitelů. To, které se rozhodnete, závisí na vašich osobních kritériích. Možná byste také chtěli prozkoumat recenze různých hostitelů, abyste mohli zjistit, kteří z nich dělali správně jejich zákazníci. Najdete kompetentní recenze z více zdrojů. Pokud jde o hostitele, na které je třeba se podívat, zde je seznam několika oblíbených:

 • HostGator
 • GreenGeeks
 • BlueHost
 • Hostpapa
 • V pohybu

Dobře, tak jak to vytáhnu?

co je webový hostitelProces vývoje webu je ve skutečnosti jednoduchý, jakmile jej rozložíte. Budete muset:

Navrhněte a vytvořte své stránky. Můžete to udělat offline pomocí editoru WYSIWYG pro maximální flexibilitu. Můžete také využít CMS jako WordPress, Drupal nebo Joomla, pokud máte pocit, že mají funkčnost, kterou potřebujete.

Vytvořte a zaregistrujte doménu. Musíte najít brainstorming doménového jména nebo pomocí generátoru doménových jmen najít ten, který není převzat. Až to budete mít, budete jej muset zakoupit a zaregistrovat. Existuje spousta služeb pro to, a někteří hostitelé dokonce svazku, že část do platformy.

Získejte hostitele. Projděte seznam kritérií, vyberte hostitele a zaregistrujte se. Až budete mít hostitele, budete muset nahrát svůj web na jejich server. Proces každého hostitele může mít určité rozdíly, proto si přečtěte jejich průvodce, jak to udělat správným způsobem.

Počkejte. Nemohu jen nastavit svůj vlastní server?

Proč ano, ano můžete. Nebudete si však moci užít stejné množství energie, jaké byste získali od specializovaného hostitele třetí strany, bez významné investice do vybavení. Budete také muset investovat nějaký čas do učení, co dělat.

Naštěstí někteří stateční geekové už tuto cestu prošli. Musíte jen následovat jejich kroky. Instructables, LifeHacker a Ars Technica mají průvodce pro spuštění vlastního webového serveru z domova.

Stručně řečeno, budete muset zakoupit hardware a nainstalovat operační systém (spolu s některým serverovým softwarem). Odtud budete muset provést nějakou konfiguraci, načíst své webové stránky a získat tam také jistotu.

Je to docela zapojené, ale poskytne vám bezkonkurenční množství kontroly. Pokud jste typem pro kutily nebo tunery, může to být ta nejlepší volba, která stojí za prozkoumání.

Celkem

Co je tedy webhosting? Nyní znáte odpověď. Jedinou věcí, kterou musíte udělat, je, abyste se s jedním nastavili. Nezapomeňte, že máte na které trase možnost.

Vyhněte se bezplatné cestě k hostování, pokud plánujete něco vážného, ​​protože vás to povede k zničení. Můžete snížit náklady na sdílený hosting nebo VPN. Pokud potřebujete více energie nebo kontroly, měli byste se podívat na specializovaný hosting nebo cloud hosting.

Existuje spousta hostitelských služeb třetích stran, které vám poskytnou kteroukoli z možností, která nejlépe funguje. Ujistěte se, že pečlivě přemýšlet o tom, co potřebujete od hostitele, a pak zvolte podle toho. Ne všechny služby jsou stejné, takže si do inventáře přečtěte recenze a zhodnoťte klady a zápory každého z nich.

Pokud se opravdu cítíte blázen, zkuste si nastavit vlastní server a hostitele. Zabere vám to více času, ale jaký je lepší způsob, jak se cítit jako pán vaší vlastní domény, než jak to udělat sami?

Nezáleží na tom, co se rozhodnete, pamatujte, že existuje spousta zdrojů, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů. Pokud potřebujete další informace o tom, kam jít, přečtěte si tuto příručku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map