Jak hostit web zdarma: Kde si můžete vytvořit svůj vlastní web hned teď

Přemýšleli jste někdy o vytvoření webové stránky, abyste opustili myšlenku, jakmile se začnete zabývat podrobnostmi? Pokud ano, rozhodně nejste sami! Mnoho lidí se cítí zcela ohromeni všemi technickými podrobnostmi, které se podílejí na vytváření a hostování jejich vlastních webových stránek, ale dnes vám ukážeme, jak hostovat web zdarma s minimálním rozruchem..


Jak hostit web zdarmaPokud o webhostingu mnoho nevíte, nalezení správného poskytovatele hostingu může být opravdu matoucí. Jak budete vědět, jaké funkce je třeba hledat v hostitelské službě? Kolik byste měli očekávat, že zaplatíte? Kde vůbec začnete? Ujistěte se, že budete neustále číst a zjistit!

Pokud hledáte informace o tom, jak hostovat váš web zdarma, mám dobré zprávy a lepší zprávy. Dobrou zprávou je, že existuje spousta kvalitních možností hostování, které jsou zcela zdarma!

Ještě lepší je, že vás naučím vše, co potřebujete vědět o tom, jak si vytvořit svůj vlastní web zdarma, a poté vám nabídnu několik skvělých doporučení, jak to udělat..

Začněme!

Jak hostit web zdarma: první krok

Vytvoření webové stránky je opravdu jen prvním krokem k připojení k internetu. Budete také muset hostit web. Webhosting je situace, kdy osoba (nebo společnost) pronajímá prostor na serveru. Jedná se o počítače, které ukládají váš obsah a zároveň přiřazují vašemu webu jedinečnou adresu internetového protokolu.

Představte si server jako bytový dům. Váš web je byt v této budově. IP adresa vašeho webu je jedinečná, ale také založená na serveru. Je to podobné tomu, jak má celý bytový dům určitou adresu ulice, a jednotlivé adresy každého bytu uvnitř jsou pak založeny na této adrese.

Máte zájem dozvědět se více? Podívejte se na toto video od GoDaddy s názvem „Co je to webhosting?“

Najdete spoustu možností, jak zaplatit za webhosting. Ale většina jednotlivců a malých podniků opravdu nepotřebuje koupit webhosting. Existuje spousta volných možností, které vám poskytnou vynikající hostingové služby.

Jak hostovat bezplatný web:

 1. Nastavit hosting sami (metoda pro kutily)
 2. Použijte poskytovatele hostování třetích stran, který nabízí hosting webových stránek zdarma

A vaše další otázka je pravděpodobně…

Jak můžeme hostovat web zdarma pomocí metody pro kutily?

Hosting bezplatného webu na vašem počítači vyžaduje určité technické know-how a trochu štěstí. Říkám štěstí, protože váš poskytovatel internetových služeb musí webhosting povolit – a mnoho ne. Budete muset zavolat svému poskytovateli internetových služeb nebo navštívit jeho web a zjistit, zda je povolen domácí webhosting.

Pokud ano, jste připraveni na další kroky:

 • Identifikujte vaši IP adresu
 • Otevřete stávající bezdrátovou síť
 • Najděte svůj internetový protokol
 • Zadejte svou IP adresu
 • Nainstalujte software pro správu databází (populární je Wampserver)

Abychom to vyjasnili, tento proces se obvykle doporučuje pouze pro lidi, kteří mají dostatečné znalosti v oblasti počítačů, takže pokud to tak není, pravděpodobně je nejlepší začít zkoumat náklady na webové stránky..

Mnoho lidí se mě ptá: „Jak mohu hostit svůj web zdarma, i když toho o internetových věcech moc nevím?“ Odpověď je použít hostitelskou službu třetí strany.

Bezplatná doména s hostingem

Jak hostit web zdarma pomocí třetí strany

Pokud se ptáte sami sebe: „Kde mohu hostit svůj web zdarma?“ pak tady je to, co hledáte.

Hosting třetích stran je obvykle mnohem jednodušší než nastavení hostování sami. Hostingové platformy třetích stran jsou často navrženy pro lidi, kteří neznají (a nemusí nutně vědět) spoustu technických detailů. Navíc specifické problémy mohou obvykle řešit přímo kvalifikovaní pracovníci podpory.

Existují však i některé nevýhody bezplatných hostitelských platforem. Na vašem webu mohou být nežádoucí reklamy. Úložná kapacita a výběr designu mohou být také omezeny.

Obecně však platí, že bezplatný hosting bude dobře fungovat pro osobní a malé až středně velké weby. Zde jsou některé oblíbené možnosti, které budete pravděpodobně chtít zvážit:

Toto je jedna z nejpopulárnějších platforem pro vytváření webových stránek. Nabízejí však více než služby vytváření webových stránek. Svůj web můžete také hostovat na WordPressu!

Velkou výhodou je, že můžete vytvořit a hostit své stránky pomocí stejné platformy. To může dramaticky snížit křivku učení.

Získáte 3 GB bezplatného úložiště spolu s neomezenou měsíční šířkou pásma a bez omezení velikosti souboru. Pokud chcete vlastní doménu, jedinečný design a větší kapacitu úložiště, budete pravděpodobně muset zakoupit další služby.

Stejně jako WordPress nabízí i Weebly budování a hostování webových stránek. I když nejsou tak populární jako WordPress, jsou stále velmi dobře známí. Jejich leštěné, moderní šablony jsou obvykle vysoce ceněny.

Jejich bezplatný hosting má limit úložiště 500 MB a limit velikosti souboru 10 MB. Nabízejí neomezenou šířku pásma.

Názvy domén jsou omezeny na subdomény Weebly.com. Také nemají žádnou e-mailovou službu zdarma. Weby hostované na webu Weebly nemají reklamy od vnějších stran, ale umístí své logo do rohu vašeho webu..

Pokud provozujete virtuální obchod, můžete upgradovat na plán elektronického obchodování Weebly za pouhých 8 $ měsíčně. To samozřejmě překonává účel bezplatného hostování – ale stále je to velmi levný způsob, jak snadno získat e-obchod online..

Hledáte něco trochu důvěrnějšího? Google nabízí vlastní nástroj pro vytváření webových stránek. Google Sites je součástí platformy G Suite, a zatímco Google Sites je navržen více pro web, který má být přístupný týmem, základní funkce budování a hostování webu budou fungovat pro malý web určený pro jakékoli téma, které se vám líbí..

Nabízejí 100 MB volného úložiště. Jejich šířka pásma je 1 GB denně s limitem velikosti souboru 20 MB.

Takže doufejme, že už se sami sebe neptáte: „Kde mohu hostit web zdarma?“, Zvažujete, která z výše uvedených možností je pro vás ta pravá.

Ať už je vaším cílem založit firmu, nebo chcete jednoduše předvést osobní projekt, zatímco se naučíte, jak si vytvořit svůj vlastní web zdarma, budete pravděpodobně chtít snížit náklady při vytváření a hostování svého webu nejprve.

Pokud jste zkušený uživatel internetu nebo jste ochotni se učit, můžete být hostitelem svého webu sami.

Pokud to není možné, budete chtít najít hostitele třetí strany, který nabízí bezplatné služby. I když budou vždy k dispozici další funkce, můžete obvykle získat základy – a často mnohem více – aniž byste utratili desetník.

Vše, co řeklo, pokud máte v úmyslu vydělat peníze z vašeho webu nebo je zařadit podle vyhledávacích dotazů na Googlu, pak bezplatné weby opravdu nefungují, takže hosting je vaše nejlepší volba.

Pokud je tomu tak, pak tady je hostitel, který doporučujeme, a právě teď dávají našim čtenářům speciální nabídku, takže se podívejte, jestli je to pro vás vhodné.

Logo HostGator

Náš webový výběr č. 1:
Získejte nejlépe hodnocený hosting za pouhých 20 minut
2,64 $ za měsíc

StartBloggingOnline.com schválil hosting

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map