BlueHost vs GoDaddy Hosting Karşılaştırma 2020: Hangisi En İyisi?

Barındırma şirketleri bir sürü olduğu gibi farklı hosting şirketleri arasında seçim biraz zor olabilir, hepsi işinde en iyi olduğunu iddia! Bu amaçla, barındırma endüstrisinin en ünlü isimlerinden ikisini birbirimize koyduk.


Bu BlueHost ve GoDaddy karşılaştırmasında, iki şirket hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız ve umarım, hosting arkadaşınız için bir tane seçebilirsiniz.

Hosting karşılaştırmaları söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken çok şey vardır: bant genişliği, disk alanı, RAM ve CPU gibi donanım yapılandırmaları, çalışma süresi, sayfa yükü, vb. Bu amaçla, her şirketin farklı avantaj planlarını ve avantajları karşılaştırdık. onların teklifi. Yani, daha fazla gecikmeden,.

Yani hangisi daha iyi, BlueHost veya GoDaddy?

BlueHost, GoDaddy’den birçok açıdan daha iyidir. Farklı barındırma planları ve ilgili avantajlar için fiyatlandırmayı karşılaştırırsak, BlueHost büyük bir farkla kazanır. Ancak alan adlarının veya bayi barındırma işleminin kaydedilmesi söz konusu olduğunda, GoDaddy, daha fazla avantaj ve barındırma üzerinde tam kontrol nedeniyle net bir seçim gibi görünüyor..

HostGator logosu

Bizim # 1 web hosting seçim:
En az puan alan hosting
Aylık 2,64 ABD doları

StartBloggingOnline.com onaylı barındırma

GoDaddy vs BlueHost hosting karşılaştırması

BlueHost ve GoDaddy

Aşağıda, farklı hosting türlerinin karşılaştırmasını ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Bunlar Paylaşılan, WordPress, Bulut, her şirketin sunduğu özel barındırma planları ve diğer barındırma planlarını içerir.

Hangi şirketin hosting arkadaşı olması gerektiği konusunda bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacak avantajların yanı sıra farklı paketlerin fiyatlandırılması hakkında bir fikir edineceksiniz..

Belirli bir bölüme atlamak için içindekiler tablosuna tıklayabilir veya tüm parçayı okuyabilir ve taşsız bırakabilirsiniz.!

Tamam, BlueHost ve GoDaddy’yi karşılaştıralım:

BlueHost 4,5 / 5

GoDaddy 4/5

Bluehost’ta sizin için dört paylaşılan web barındırma hizmeti vardır. Bu paketlerin adı ve fiyatı aşağıdaki gibidir:

 • Temel 3,95 ABD doları / ay
 • Artı 5,95 $ / aylık
 • Seçim Artı $ 5.95 / ay
 • Pro $ 13,95 / aylık

Yukarıdaki fiyatlara KDV dahil değildir ve yalnızca 3 yıllık bir faturalandırma döngüsü seçerseniz geçerlidir; yani, 3 yıl peşin ödeme yaparsanız bunlar aylık eşdeğerlerdir.
3 yıl boyunca bütçeniz yoksa, şunları ödemeniz gerekir:

 • Temel 7,99 ABD doları / ay
 • Artı $ 10,99mo
 • Seçim Artı $ 14.99 / ay
 • Pro $ 23,99 / aylık

Tercih ettiğiniz plandan bağımsız olarak, Ücretsiz SSL sertifikası alırsınız. Bu, web siteniz için ek bir ücret ödemeden ek bir güvenlik katmanı alacağınız anlamına gelir.

Ama hepsi bu değil. BlueHost ayrıca ölçülmemiş bant genişliği sunar, yani kullanılan bant genişliği disk alanı temelinde ücretlendirilmezsiniz. Çevrimiçi işinize yeni başlıyorsanız ve kullanacağınız kaynaklar hakkında bir fikriniz yoksa, bu oldukça kullanışlı olabilir. Tabii ki, ölçülmemiş kaynaklar üzerinde deli olabileceğiniz anlamına gelmez. Sitenizin uyması gereken belirli hizmet şartları vardır.

Hosting ile ücretsiz alan adı

Ayrıca, BlueHost, herhangi bir hosting planından en az 12 ay satın almanız koşuluyla, tüm paketleriyle (temel olanı bile) ücretsiz bir alan sunuyor. Şu anda bunu sunan sadece birkaç şirket olduğu için bu kesinlikle bir artı nokta, bu yüzden.

Merdivenden çıktıkça, her paketteki faydalar artmaya başlar. Tüm paketler (temel olanlar hariç) sınırsız web sitesi sunar, yani barındırma planınızla sınırsız sayıda web sitesine ev sahipliği yapabilirsiniz.

Ayrıca, faydalar şunları içerir:

 1. Spam uzmanları
 2. 1 Office 365
 3. Posta kutusu – ücretsiz 30 gün
 4. Alan adı gizliliği + koruması
 5. Site Yedekleme – CodeGuard Basic
 6. Özel IP

Tüm bu avantajlardan yararlanmak için Profesyonel planını seçmeniz gerekir. Ancak, Plus ve Choice Plus planlarının yukarıda belirtilen avantajlardan bazıları vardır.
BlueHost vs GoDaddy karşılaştırmasında BlueHost bu turu bir mil kazanır.!

BlueHost’a benzer şekilde, GoDaddy dört paylaşılan barındırma planı sunar ve bunların fiyatı aşağıdaki gibidir:

 • Ekonomi $ 5.99 / aylık
 • Delüks 7,99 $ / aylık
 • Ultimate $ 12.99 / aylık
 • Maksimum 19,99 ABD doları / ay

Bu fiyatları yalnızca önceden 3 yıllık bir ücret ödemeyi seçerseniz alacağınızı unutmayın! Dolayısıyla, fiyatlandırma açısından açık bir kazanan var: BlueHost.
Bütçeniz kısıtlıysa ve 3 yıl peşin ödeme yapamıyorsanız, aşağıdaki fiyatları ödemeniz gerekir:

 • Ekonomi $ 10.99 / aylık
 • Delüks 12,99 $ / aylık
 • Ultimate $ 19.99 / aylık
 • Maksimum $ 28,99 / aylık

GoDaddy, kullanıcıların Ekonomi Planı için aydan aya ödeme yapmasına izin vermez ve bu fiyat en az 3 aylık bir süreyi temel alır. Diğer fiyatlar 1 aylık vadeye dayanmaktadır.
Gördüğünüz gibi, fiyatlar açısından büyük bir fark var ve hepsi bu değil.
GoDaddy’nin neden bu kadar yüksek fiyatlar talep ettiğini merak ediyorum?
Hadi bulalım;
Diğer en iyi hosting şirketlerine benzer şekilde, en az 1 yıl boyunca herhangi bir plan satın alırsanız ücretsiz bir alan adı alırsınız, bu yüzden burada sürpriz yok. Ayrıca, seçtiğiniz herhangi bir paketle ölçülmemiş bant genişliğinin keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak, sınırsız depolama alanına ihtiyacınız varsa, Ekonomi paketi yalnızca 100 GB depolama alanı sunduğu için Deluxe veya daha yüksek paketleri seçmelisiniz.
Diğer avantajlarla ilgili olarak, GoDaddy temel paketleri ile ücretsiz bir SSL sertifikası sunmaz ve Ekonomi veya Deluxe paketini seçerseniz yıllık 10 dolar daha ödemeniz gerekir. Diğer avantajlar açısından Ultimate veya Maximum paketini seçerseniz (Free Premium DNS’yi düşünün) işler daha iyi hale gelir, ancak bu paketler çok pahalıysa veya ihtiyacınız olan şey değilse, temel bir fayda için yılda 10 $ ödeyerek sıkışmış olursunuz. diğer şirketler ücretsiz teklif.
Peki, neden GoDaddy diğer şirketlerden daha fazla ücret alıyor??
Cevap: 2x işlem gücü ve bellek.
Ultimate ve Maximum paketleri için, GoDaddy 2 CPU ve 1 GB RAM sunar, yani web siteleriniz gelişmiş bir sayfa yükleme hızının ve hızlı sunucu yanıt sürelerinin tadını çıkaracaktır. Ayrıca, bu paketler maksimum trafiği işlemek için tasarlanmıştır. Sitenizin kaç ziyaretçisi olursa olsun, diğer ucuz barındırma sağlayıcılarının aksine çevrimdışı olmayacaktır. Buna bakarak, GoDaddy’nin bu bölümde BlueHost’a göre hafif bir kenarı olduğunu söylemeliyiz.

GoDaddy’nin paketlerini adlandırmak için çok fazla düşünce yaptığını söylemek adil ve maksimum faydadan yararlanmak için maksimum paketi almanız gerekiyor.
Maximum paketi ile şunları elde edersiniz:

 • Tüm dönem boyunca ücretsiz SSL sertifikası
 • 2x maksimum site trafiği
 • 2x daha fazla güç ve bellek

Ayrıca, Ultimate paketinin tüm avantajları dahildir.
Eğer sıkı bir bütçeniz varsa ve yeni online işinize başlıyorsanız, BlueHost’un paketleri daha iyi bir anlaşma gibi görünüyor. Ancak, yoğun trafiği olan siteler için GoDaddy daha uygun olabilir.

BlueHost 4,5 / 5

GoDaddy 4/5

Bluehost’un WordPress barındırma paketlerinin fiyatı paylaşılan barındırma paketleriyle aynıdır. 3 farklı paket arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Temel 3,95 ABD doları / ay
 • Artı 5,45 $ / aylık
 • Seçim artı 5,95 $ / aylık

Bunlar, peşin olarak 3 yıl için ödeme yapmayı seçerseniz alabileceğiniz en düşük fiyatlardır (KDV hariç)..
Ancak, sadece bir yıl için hosting satın almak istiyorsanız, o zaman ödeme yapmanız gerekir:

 • Temel 7,99 ABD doları / ay
 • Artı $ 10.99 / aylık
 • Seçim artı 14,99 $ / aylık

Temel paket yalnızca bir web sitesini barındırmanıza izin verir, bu nedenle birden fazla siteyi barındırmak istiyorsanız, en iyi seçiminiz barındırılacak sınırsız sayıda web sitesi sunduğu için Plus veya Choice Plus paketleri olacaktır..

BlueHost, her paketin işleyebileceği trafik miktarını belirtmedi, ancak 50 GB SSD depolama alanı ile sınırlandırılan Temel paket hariç tüm paketler ücretsiz SSL sertifikası, ücretsiz alan adı ve ölçülmemiş SSD depolama alanı ile birlikte geliyor.

BlueHost hakkında özellikle sevdiğimiz bir şey, seçtiğiniz herhangi bir planla birlikte gelen 200 dolarlık pazarlama kredisidir. Bu, yeni hesabınızla reklam için 25 ABD doları harcarsanız Microsoft reklamları için 100 ABD doları ve Google Reklamları için 100 ABD doları alacağınız anlamına gelir.

Bunun dışında BlueHost otomatik WordPress kurulumu ve otomatik güncellemeler de sunar. Bir geliştirici değilseniz bu özellikler oldukça kullanışlı olabilir.

Beklendiği gibi, GoDaddy bu bölümde de BlueHost’tan daha fazla ücret alıyor.
WordPress hosting için aşağıdaki dört paket arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Temel 6,99 ABD doları / ay
 • Delüks 9,99 $ / m
 • Ultimate $ 12.99 / aylık
 • E-ticaret $ 15,99 / aylık

Bunlar, yalnızca üç yıl peşin ödeme yaparak alabileceğiniz en iyi fiyatlardır..
Ancak, bir yıl için hosting satın almak istiyorsanız (ve bu fiyatlar da indirimli), o zaman paketlerin fiyatı:

 • Temel 7,99 ABD doları / ay
 • Delüks $ 10,99 / aylık
 • Ultimate $ 17.99 / aylık
 • E-ticaret $ 19.99 / aylık

Yine, GoDaddy fiyatlandırma açısından iyi dövülmüş görünüyor.
Ayrıca, bu paketler sadece 1 web sitesi barındırmaktadır; barındırma planınıza daha fazla web sitesi eklemek için ek bir miktar ödemeniz gerekir (veya aylık 24,99 ABD dolarından başlayan Profesyonel planlarına bakabilirsiniz).
Daha da kötüsü, bu paketlerin sitenizin işleyebileceği ziyaretçi miktarıyla ilgili belirli bir sınırla gelmesi.
Şunları elde edersiniz:

 • Temel: 25 bin ziyaretçiye kadar
 • Delüks: 100 bin ziyaretçiye kadar
 • Ultimate: sınırsız ziyaretçi
 • E-ticaret: sınırsız ziyaretçi

GoDaddy’nin günlük yedeklemeler ve otomatik günlük kötü amaçlı yazılım taramaları sunması nedeniyle burada biraz mühlet var. Böylece, en azından siteniz bilgisayar korsanlarından korunabilir.

Daha fazla güvenliğe ihtiyacınız varsa, GoDaddy WordPress barındırma paketlerinden birini seçebilirsiniz. Ancak, BlueHost o bölümde de çok kötü değil.

Bu turda BlueHost açık ara kazanıyor.

BlueHost 0/5

GoDaddy 0/5

BlueHost bulut barındırma hizmetleri sunmayı bıraktı, bu yüzden burada görülecek bir şey yok millet.

Hata. Görünüşe göre Godaddy bulut barındırma hizmetlerini durdurdu, bu yüzden burada kazanan yok.

BlueHost 4/5

GoDaddy 4,5 / 5

Süper hızlı sunucular ve web siteniz için daha fazla kontrol ister misiniz? Ardından, aşağıdaki BlueHost VPS barındırma paketlerinden birini düşünün:

 • Standart: 19,99 $ / aylık
 • Geliştirilmiş: 29,99 $ / aylık
 • Ultimate: 59,99 ABD doları / aylık
  (Fiyatlar 3 yıllık bir süreye dayanmaktadır.)

1 yıl boyunca herhangi bir plan satın almak istiyorsanız, bu fiyatlar şu fiyatlara atlar:

 • Standart $ 29,99 / aylık
 • Geliştirilmiş: 59,99 $ / aylık
 • Süper: 119,99 $ / aylık

VPS hosting paketleri ile bekleyebileceğiniz bazı avantajlar:
VERİ DEPOSU:
Standart paket: 2 GB RAM
Geliştirilmiş paket: 4 GB RAM
Ultimate paket: 8 GB RAM
Ayrıca plan başına sırasıyla 2, 2 ve 4 CPU çekirdeği elde edersiniz.
Ayrıca, her pakete ayrılan disk alanı:

 • Standart paket: 30 GB SSD depolama
 • Geliştirilmiş paket: 60 GB depolama alanı
 • Ultimate paket: 120 GB depolama alanı

Burada belirtilmesi gereken önemli bir nokta, bant genişliğinde bir sınır olması ve seçtiğiniz pakete bağlı olarak 1 TB, 2 TB veya 3 TB bant genişliği almanızdır..
Ek avantajlar, ilk yıl için ücretsiz alan adı ve özel bir IP adresi içerir, ancak ödediğiniz yüksek fiyat için bu tür avantajlardan yararlanma hakkınız vardır..
Bu paketler hakkında iyi bir şey, 30 günlük para iade garantisi ile gelmeleri, böylece memnun değilseniz tam bir geri ödeme talep edebilirsiniz

VPS hosting açısından, GoDaddy biraz daha esneklik sunuyor. Aşağıda listelenen dört paket arasından seçim yapabilirsiniz:

 • $ 24,99 / aylık başlat
 • $ 34.99 / ay artırın
 • $ 44.99 / ay büyüyün
 • 54,99 ABD doları / ay

Bu fiyatlar yalnızca 3 yıl peşin ödeme yapmayı seçerseniz geçerlidir.
Sadece bir yıl için hosting satın almak istiyorsanız, o zaman ödeme yapmanız gerekir:

 • 26,99 ABD doları / aylık
 • $ 38.99 / ay artırın
 • 50,99 ABD doları / aylık
 • Genişlet $ 62.99

GoDaddy’nin BlueHost’a kıyasla daha fazla esneklik ve biraz daha iyi bir fiyatlandırma sağladığı açıktır. Ancak alacağınız faydaları bulalım:
VERİ DEPOSU:

 • Paketi başlat 2 GB RAM
 • Paketi geliştirin 4 GB RAM
 • 6 GB RAM büyütün
 • Paketi genişlet 8 GB RAM

Seçtiğiniz pakete bağlı olarak sırasıyla 1, 2, 3 ve 4 CPU çekirdeği de elde edersiniz.
Ayrıca, her pakete ayrılan disk alanı:

 • Lansman paketi: 40 GB SSD depolama
 • Paketi geliştirin: 60 GB depolama alanı
 • Büyüme paketi: 150 GB depolama
 • Paketi genişlet: 200 GB depolama alanı

Şimdiye kadar, GoDaddy için çok iyi. Daha iyi fiyatlandırma ve daha fazla esneklik kesinlikle artı bir noktadır, ancak GoDaddy’nin diğer avantajlarını görelim.

Ek avantajlar açısından, kullanıcılar ölçülmemiş bant genişliği, ilk yıl için ücretsiz bir SSL sertifikası, 7/24 uzman müşteri desteği, önceden yüklenmiş bazı yazılımlar alabileceğiniz yönetilen ve yönetilmeyen bir seçenek arasında seçim yapma olanağı ve ayrıca otomatik güncellemelere ve haftalık yedeklemelere izin verir.

Tüm avantajlara ve daha iyi fiyatlandırmaya dayanarak, GoDaddy bu departmanın açık galibi.

BlueHost 4,5 / 5

GoDaddy 5/5

Çevrimiçi işletmenizi daha iyi yönetmek için bir sunucunun tam denetimini mi almak istiyorsunuz? Sonra adanmış hosting almayı deneyin. Özel hosting ile bir sunucunun tam kontrolünü elde edebilirsiniz. Bu, sunucunun kaynaklarını iş gereksinimlerinize göre özelleştirebileceğiniz anlamına gelir. Diğer avantajları: ek güvenlik, güvenilirlik ve sorunsuz bakım.

BlueHost, özel hosting için 3 paket sunar ve 3 yıllık bir plan seçerseniz, aşağıdaki fiyatları elde edersiniz:

 • Standart $ 79.99 / ay
 • Geliştirilmiş 99,99 $ / aylık
 • Premium $ 119.99 / aylık

Ön ödemeleri 3 yıl peşin ödemek istemiyorsanız ve yıldan yıla almak istiyorsanız, bu fiyatlar şu fiyatlara yükselir:

 • Standart 199,99 ABD doları / ay
 • Geliştirilmiş $ 159.99 / aylık
 • Premium $ 209.99 / aylık

Adanmış barındırma sitenizin sahip olabileceği en iyi şeydir, bu nedenle en üst düzey performanstan başka bir şey beklemeyin.

Seçtiğiniz pakete bağlı olarak ne elde edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Donanım yapılandırması:

 • Standart: 4 GB RAM ile 2,3 GHz’de 4 çekirdek
 • Gelişmiş: 8 GB RAM ile 2.5 GHz’de 4 çekirdek
 • Premium: 16 GB RAM ile 3.3 GHz’de 4 çekirdek

Ayrıca sırasıyla 500 GB, 1 TB ve 1 TB yansıtılmış bir disk depolama alanına sahip olursunuz.

Bant genişliğine gelince, BlueHost kısıtlamalar getiriyor gibi görünüyor, ancak herhangi bir iş gereksinimi için verimli olması gereken cömert bir bant genişliği sunduklarını söylemek doğru..

Her pakete ayrılan bant genişliği aşağıdaki gibidir:

 • Standart: 5 TB bant genişliği
 • Gelişmiş: 10 TB bant genişliği
 • Premium: 15 TB bant genişliği

Ayrıca, sırasıyla 3, 4 ve 5 IP adresi alırsınız.

GoDaddy, en üst düzey sunuculara biraz daha esnek paketler sunmasıyla ünlüdür.
Aşağıdaki dört paket arasından seçim yapabilirsiniz ve bunlar 3 yıllık bir dönem için aylık eşdeğer ödemelerdir:

 • Ekonomi: 89,99 $ / aylık
 • Değer: 104,99 $ / aylık
 • Lüks: 129,99 $ / aylık
 • Süper: 179,99 $ / aylık

Satın alma süresini yalnızca 1 yıl azaltmak istiyorsanız, aylık eşdeğer ödeme şu şekilde olacaktır:

 • Ekonomi: 159,99 $ / aylık
 • Değer: 189,99 $ / aylık
 • Lüks: 239,99 $ / aylık
 • Ultimate: $ 339,99 / aylık

BlueHost’un fiyatlandırmasına kıyasla, GoDaddy daha fazla ücret alıyor gibi görünüyor. Ama bu fiyatlar haklı mı??
Hadi bulalım:
Donanım yapılandırması:
Tüm paketler 3,1 GHz’de 4 çekirdekli süper hızlı bir CPU ile birlikte gelir; ancak merdivene çıktıkça her bir paket için ayrılan RAM belleği artar. Her pakete ayrılan RAM belleği aşağıdaki gibidir.

 • Ekonomi: 4 GB RAM
  Değer: 8 GB RAM
 • Deluxe: 16 GB RAM
 • Ultimate: 32 GB RAM

Depolama açısından GoDaddy daha fazlasını sunar, yani işletmenizin disk alanı asla tükenmez.
Her pakette sunulan depolama alanı aşağıdaki gibidir:

 • Ekonomi: 1 TB depolama alanı
 • Değer: 1,5 TB depolama alanı
 • Deluxe: 2 TB depolama alanı
 • Ultimate: 2 TB depolama alanı

Ama beni rahatsız eden şey, GoDaddy’nin HD veya SSD sağlayıp sağlamadıklarını belirtmediğidir. 2020 olduğu varsayılarak, SSD kullanacaklarını söyleyebiliriz, ancak tam olarak emin değiliz.
Sevdiğim en iyi şey, GoDaddy’nin seçtiğiniz herhangi bir paket için ölçülmemiş bant genişliği sunması, yani sitenizin bant genişliği tahsisi ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayacağıdır, bu yüzden bu kesinlikle bir artı nokta.
Ek avantajlar şunları içerir:
Birden fazla IP adresi, 7/24 izleme, yama ve yönetilen bir plan ile yönetilmeyen bir plan arasında seçim yapma seçeneği.

BlueHost 0/5

GoDaddy 4,5 / 5

Maalesef BlueHost, alan adı yenileme fiyatlarından bahsetmiyor. Bir yenilemenin size ne kadara mal olacağını görmenin tek yolu alan adınızı kaydettikten sonra Cpanel’inize gitmektir.

Varsayılan olarak, alanlar Cpanel’de manuel olarak seçilmedikçe ilk terime göre otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlanmıştır.

Buna bakarak GoDaddy’yi burada açık bir kazanan ilan etmeliyiz.

Bunlar, tanıtım tekliflerinin DEĞİL olarak alan adı uzantınızın yenileneceği fiyatlardır (yeşil, daha ucuz seçeneği belirtir):

Alan adı kaydı söz konusu olduğunda, GoDaddy sektördeki en eski ve en güvenilir isimlerden biridir. Sadece 1. yıl için harika ilk fiyatlandırma sunmakla kalmaz, aynı zamanda diğer en iyi şirketlere kıyasla daha iyi yenileme fiyatlandırması elde edersiniz:

 • .com $ 17.99 / YR
 • .web sitesi $ 29.99 / YR
 • .teknoloji 27,99 ABD doları / YR
 • .net $ 14.99 / Yıl
 • .biz $ 24.99 / YR
 • .site $ 39.99 / Yıl
 • .$ 11,99 / YR
 • .bize $ 19.99 / YR
 • .kuruluş $ 10,99 / YR
 • .kulüp $ 17.99 / YR
 • .bilgi $ 21.99 / YR

Web siteniz için başka alan adı uzantıları da alabilirsiniz.

BlueHost

GoDaddy 4/5

Ne yazık ki, bu parçayı yazarken, BlueHost herhangi bir web sitesi oluşturucu hizmeti sağlamaz. İşler değişirse gelecekte bu parçayı güncelleyeceğiz.

GoDaddy kapsamlı bir web sitesi oluşturma hizmeti sunar ve en iyi yanı, ilk ay boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Bu hizmetin satın alınması için en uzun süre bir yıldır ve fiyatlandırma aşağıdaki gibidir:

 • Temel 10 $ / aylık
 • Standart 15 $ / aylık
 • Premium 20 $ / aylık
 • E-ticaret: 25 TL / aylık

Standart bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Temel paketin sunduğu gibi yeterli olması gerekir:

 • Mobil uyumlu site oluşturma seçeneği
 • Ücretsiz SSL sertifikası
 • PayPal entegrasyonu
 • Site analizi
 • 100 promosyon e-postası / aylık
 • Kolay düzenleme arayüzü, vb.

Bununla birlikte, kapsamlı web geliştirme seçeneğini istiyorsanız, çeşitli e-ticaret seçenekleri, çevrimiçi rezervasyon entegrasyonu, gelişmiş sosyal medya ve e-posta pazarlama seçenekleri vb.Gibi ek avantajlarla birlikte gelen diğer paketleri düşünmek isteyebilirsiniz..

BluHost bir web sitesi oluşturucu hizmeti sağlamadığından GoDaddy bu departmanı kazanır!

BlueHost 5/5

GoDaddy 4/5

BlueHost, geçtiğimiz birkaç yıl içinde kaliteli hizmet anlamında bir isim yaptı. 30 günlük para iade garantisi ile BlueHost’a çevrimiçi işinizde güvenilebileceğini söylemek güvenlidir!

BlueHost ile herhangi bir hosting paketi ile şunları elde edersiniz:

 • Çalışma zamanı: 99.99%
 • Hız: 401ms (0.401 saniye) yükleme süresi

GoDaddy, barındırma ve alan adı endüstrisinin öncülerinden biridir ve bu devden en iyisinden başka bir şey beklemezsiniz!

Ödüllü 24/7 müşteri destek hizmetinin yanı sıra şunları da elde edersiniz:

 • Çalışma zamanı: 99.99%
 • Hız: 517ms (0.517 saniye)

BlueHost 2,5 / 5

GoDaddy 4/5

Bayi barındırma planlarını tıkladığınızda, BlueHost sizi “resellerclub.com” adlı başka bir siteye götürüyor gibi görünüyor. Bu ikisinin birbirine bağlı olduğu varsayılarak, 3 yıllık bir dönem için alabileceğiniz satıcı barındırma planlarının fiyatı:

 • R1: 10,99 $ / aylık
 • R2: aylık 14,49 ABD doları
 • R3: 16,49 $ / aylık
 • R4: 25,49 $ / aylık

Yukarıda belirtilen planlarla ilgili iyi bir şey, satın alma süresini 1 yıla düşürseniz bile her paket için aynı fiyatı almanızdır. Dürüst olmak gerekirse, bu benim için iyi bir sürpriz oldu çünkü hosting sektöründe daha kısa vadeli bir plan için daha fazla ücret almak oldukça yaygın.

Yukarıdaki planlardan elde edeceğiniz faydalar:

 • Ücretsiz SSL sertifikaları (sektörde oldukça yaygındır)
 • Sınırsız e-posta
 • Sınırsız cPanels hesabı
 • Ücretsiz WHMCS (R1 paketi hariç)

Disk alanına ve veri aktarımına gelince, her planın kendi sınırı vardır:

 • R1, 40 GB disk alanı ve 800 GB veri aktarımı ile birlikte gelir.
 • R2, 50 GB disk alanı ve 1000 GB veri aktarımı ile birlikte gelir.
 • R3, 100 GB disk alanı ve 2000 GB veri aktarımı ile birlikte gelir.
 • R4, 200 GB disk alanı ve 4000 GB aktarımla birlikte gelir.

Bayi kulübünün hizmetlerinden tam olarak emin olmadığımız ve sitede sunucuların donanım yapılandırmasıyla ilgili bilgi eksikliği olduğundan, avantajın GoDaddy’ye gittiğini söylemeliyiz.

BlueHost’un aksine, GoDaddy bayi barındırma planları için özel bir sayfaya sahiptir.

4 farklı plan arasından seçim yapabilirsiniz ve 3 yıllık bir dönem için aylık eşdeğer ödemeler şunlardır:

 • Geliştirin: $ 39.99 / aylık
 • Büyümek: 49,99 $ / aylık
 • Genişlet: 64,99 $ / aylık
 • Kuruldu: $ 89.99 / aylık

1 yıllık bir dönemi tercih etmeniz durumunda, aylık fiyatlar aşağıdakilere kadar yükselir:

 • Geliştirin: $ 54.99 / aylık
 • Büyümek: $ 74.99 / aylık
 • Genişlet: 99,99 ABD doları / aylık
 • Kuruldu: 129,99 $ / aylık

Bu paketlerin fiyatlandırması biraz daha yüksekte; ancak paranız için tam değer elde edersiniz.

Yararları:

 • Ücretsiz SSL sertifikaları
 • Sınırsız web sitesi ve veritabanı
 • Sınırsız cPanel hesabı
 • Ücretsiz WHMCS

Ve en önemlisi, ölçülmemiş bant genişliği elde edersiniz!

Donanım yapılandırması ilerledikçe şunları elde edersiniz:

İşlemciler ve RAM:

 • Kuruldu: 4 GB RAM ile 2 CPU
 • Büyümek: 6 GB RAM ile 3 CPU
 • Genişlet: 8 GB RAM ile 4 CPU
 • Kuruldu: 16 GB RAM ile 4 CPU.

Ayrıca her pakette depolama sınırlaması vardır ve paketler sırasıyla 90 GB, 120 GB, 150 GB ve 240 GB depolama alanı sunar.

Verilen açık donanım yapılandırma bilgilerine ve GoDaddy’nin geniş müşteri tabanı arasında geliştirdiği güven yıllarına dayanarak, fiyatlandırma biraz daha yüksek olmasına rağmen GoDaddy’yi kesinlikle öneririz..

BlueHost 5/5

GoDaddy 3.5 / 5

3 yıllık aboneliklere dayanarak (yeşil, daha ucuz seçeneği gösterir):

 • Paylaşılan: 3,95 $ – 13,95 $ / aylık
 • Bulut: Yok
 • WordPress: 3,95 $ – 5,95 $ / aylık
 • Satıcı: 10,99 $ / aylık – 25,49 $ / aylık
 • VPS: 19,99 ABD doları – 59,99 ABD doları / ay
 • Özel: 79,99 $ – 119,99 $ / aylık

3 yıllık aboneliklere dayanarak (yeşil, daha ucuz seçeneği gösterir):

 • Paylaşılan: 5.99 $ – 19.99 $ / aylık
 • Bulut: Yok
 • WordPress: $ 6.99 – $ 15.99 / ay
 • Satıcı: 39,99 $ – 89,99 $ / aylık
 • VPS: 24,99 ABD doları – 54,99 ABD doları / aylık
 • Özel: 89,99 $ – 179,99 $ / aylık

BlueHost hosting ve GoDaddy hosting sonucu

GoDaddy vs BlueHost kıyaslama şampiyonuKazanan BlueHost!

BlueHost’un GoDaddy’den daha iyi fiyatlarla kaliteli barındırma hizmetleri sağladığı oldukça açıktır. Ve bu sadece fiyatlandırma değil!

BlueHost, kullanımı kolay bir arayüz, tek tıklamayla WordPress kurulumu ve otomatik güncellemeler ve 30 günlük para iade garantisi ile bizim seçimimizdir.

BlueHost’a karşı GoDaddy final skoru

BlueHost ve GoDaddy SSS

GoDaddy alanımı BlueHost’ta nasıl barındırabilirim?

GoDaddy alan adınızı BlueHost’ta barındırabilirsiniz, bu GoDaddy’deki alan adı sunucusunu BlueHost’a yönlendirmek basit bir konudur.

BlueHost veya GoDaddy daha iyi?

İncelememizde BlueHost’u GoDaddy’den daha iyi bulduk. İstisnalar, alan adlarının kaydedilmesi ve bayi barındırma planlarının alınmasıydı.

BlueHost ve GoDaddy arasındaki fark nedir?

Temel fark BlueHost sadece düz çoğu durumda daha iyi bir barındırma deneyimi sağlar olmasıdır. Bilgilendirilmiş bir seçim yapabilmeniz için istisnalar yukarıda listelenmiştir.

WordPress için BlueHost veya GoDaddy?

BlueHost, WordPress hosting için GoDaddy ile karşılaştırıldığında kesinlikle daha iyi bir seçimdir. Ayrıca burada kayıt olduğunuzda 200 $ ‘lık pazarlama kredisi kazanırsınız.. HostGator logosu

Bizim # 1 web hosting seçim:
En az puan alan hosting
Aylık 2,64 ABD doları

StartBloggingOnline.com onaylı barındırma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map