En İyi Yeşil Web Hosting Şirketleri: Sustainable Energy Heroes 2020

Ante Rados


Ante Rados

Günümüzde plastik çubuk kullanmaktan kaçınmaya çalışıyoruz; Yeniden kullanılabilir torbalar kullanmaya ve camı geri dönüştürmeye ve çevreyi temiz tutmaya yardımcı olmak için diğer birçok günlük alışkanlığı benimsemeye çalışıyoruz. Çevre dostu olma yönündeki olumlu niyetlere rağmen, birçok insan internetin kirlilikteki rolünü düşünmüyor.

Zaten GreenGeeks incelememdeki en iyi yeşil web barındırma şirketlerinden biri hakkında konuştum, ancak bu makalede çevreye yardımcı olmak için çabalarına odaklanırken diğer en iyi yeşil web barındırıcılarının birkaçını karşılaştıracağım. Web sitenizin çevre üzerindeki etkisi konusunda endişeleriniz varsa, doğru barındırma sağlayıcısını seçmenize yardımcı olacağım. Değilse, internetin her yıl yaklaşık 300 milyon ton CO2 verdiğini düşünmelisiniz..

İnterneti sadece bir grup veri olarak düşünebilirsiniz. Temel olarak, internet bir grup veri, ancak tüm bu veriler bir yerde saklanmalı ve bir yere veri merkezleri denir.

Bu merkezleri çalıştırmak ve soğutmak büyük miktarda enerji gerektirir. Kirliliğin azaltılmasına yardımcı olmak için, temiz enerji kullanan veya karbon kirliliğini başka şekillerde azaltmaya yardımcı olan bir barındırma sağlayıcısı kullanmayı düşünmelisiniz; yani yeşil bir web barındırma sağlayıcısı ile gitmek.

Şimdi en iyi yeşil web barındırma seçeneklerinizi gösteren tabloya geçelim:

Yeşil web barındırma karşılaştırması

Şimdi, yeşil web barındırıcılarına sıklıkla uygulanan birkaç terimi inceleyelim, böylece siz ilerledikçe işler daha anlaşılır olacak:

 • Yenilenebilir Enerji Kredileri (RECs) temiz enerjiye (yenilenebilir kaynaklardan gelen enerji) erişimi olmayan birçok şirketin fosil yakıt enerjisini telafi etmek için kullandığı bir yöntemdir.
 • Bir REC bir MWh enerjiyi temsil eder yenilenebilir bir kaynaktan üretilir. REC’ler satın alarak, şirketler belli bir miktarda yenilenebilir enerjinin elektrik şebekesine geri konacağını garanti eder..
 • Satın alma Doğrulanmış Emisyon Azaltma (VER’ler) karbon emisyonlarını telafi etmenin başka bir yoludur. Şirket, VER’ler satın alarak karbon ayak izlerini dengeliyor. Bu, VER sertifikalı şirketlerin hala sera gazları yaydığı anlamına gelir, ancak başka bir yerde sera gazlarının azaltılması veya imha edilmesini finanse ederler. Bir VER, bir ton sera gazının ofsetini temsil eder.
 • bir karbon Ayakizi bir kişi, şirket, araç vb. tarafından fosil yakıt tüketimi nedeniyle yayılan CO2 ve diğer karbon bileşiklerinin miktarıdır.
 • bir karbon nötr şirket yarattığı kadar CO2’yi atmosferden uzaklaştıran bir şirkettir..
 • Benzer şekilde, karbon negatif şirket atmosferden yarattıklarından daha fazla CO2 gideren bir şirkettir.

İşte en iyi 10 yeşil web barındırma şirketleri

En İyi Yeşil Web Hosting

 • GreenGeeks (genel olarak en iyi yeşil web hosting şirketi)
 • IONOS (Avrupa için en iyi barındırma sağlayıcısı)
 • EcoHosting (İngiltere yeşil barındırma için en iyisi)
 • HostGator
 • Hareket halinde
 • HostPapa (Kanada’nın en iyi hosting sağlayıcısı)
 • Gözden A2Hosting
 • AcornHost
 • DreamHost
 • iPage

Şirket logosu yokGreenGeeks, şirketlerin REC pazarına ayak basmasına yardımcı olan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Bonneville Çevre Vakfı (BEF) ile birlikte çalışıyor. BEF, GreenGeeks’in yıllık enerji tüketimini ve karbon ayak izini hesaplar. Enerji tüketimine dayanarak, GreenGeeks’in rüzgar santrallerinden üretilen üç katı enerjiye yatırım yapıp şebekeye geri koyması.

Çevre dostu iş modeline ek olarak, GreenGeeks’in fiyatları bu makaledeki şirketler arasında en düşük başlangıç ​​fiyatlarından biri olan paylaşılan ve WordPress web barındırma için 2,95 dolardan başlıyor. Onların web hosting planları, ilk yıl için ücretsiz alan adı, sınırsız depolama ve veri transferi ile geliyor. Bu şirketin eksik olduğu tek şey bulut barındırma. GreenGeeks bulut barındırma hizmeti sunmasa da, yine de genel olarak en iyi yeşil web barındırma şirketi.

Artıları

Eksileri

 • REC yatırımı tüketiminin 3 katına eşit
 • Bulut barındırma yok

Ionos 1and1 logosuIONOS, dünya çapında 12 ülkede sunucuları olan bir Alman web barındırıcısıdır. Almanya ve İngiltere’deki veri merkezlerindeki enerjinin% 100’ü yenilenebilir kaynaklardan geliyor. Tüm enerjiyi yenilenebilir kaynaklardan elde etmenin mümkün olmadığı yerlerde, şirket Yenilenebilir Enerji Sertifikaları satın alarak bunu telafi ediyor. Yenilenebilir enerji kullanılabilir olduğunda, hemen enerjiye geçer. IONOS, yenilenebilir enerji kullanımına ek olarak, mevcut en verimli enerji teknolojilerine sahip yeni sunucular oluşturur. Şirket ayrıca ISO 50001 sertifikasına sahiptir, yani enerji performansında sürekli iyileşme gösterirler.

Çevre dostu olmanın yanı sıra, IONOS ayda 4 $ ‘dan başlayan birinci sınıf hosting hizmetleri sunmaktadır. Onların WordPress hosting ilk yıl için ayda 1 $ ve daha sonra için $ 9 / ay mal olacak. WordPress hosting ayrıca 30 günlük ücretsiz deneme sürümünde test edebileceğiniz çeşitli yönetilen çözümlerle birlikte gelir.

Diğer tüm hosting türleri, onlar da bazı ilginç seçenekler ve fiyatlar sunuyor. Aylık 2 $ gibi düşük bir fiyata VPS hosting alabilirsiniz. IONOS yeni başlayanlar için uygun değildir ve sezgisel olmayan bir kontrol paneli kullanır. Bu dezavantajı giderdiler, genel olarak en iyi eko-odaklı barındırma şirketi olabilirler.

Artıları

Eksileri

 • Mümkün olduğunca yenilenebilir enerji kullanır
 • VPS web barındırma ücreti aylık $ 2’dan başlar
 • Başlangıç ​​dostu değil

EcoHosting logosuEcoHosting, bu makaledeki diğer şirketlerden bir adım daha ileri gitmektedir. Karbon emisyonunu dengelemek veya Yenilenebilir Enerji Kredileri satın almak yerine, yalnızca% 100 yenilenebilir sertifikalı enerji tedarikçileriyle çalışırlar..

EcoHosting ayrıca İngiltere’de ağaçlandırmaya da katkıda bulunuyor. Geçmişte Devon, Somerset ve Güney Galler’deki projelere katkıda bulundular. Şimdi İskoçya’daki Alladale Rezervinin ağaçlandırılmasını destekliyorlar.

Bu projenin bir kısmı Challenger Trust aracılığıyla genç nüfusta farkındalık yaratmayı içeriyor. Bu Güven sayesinde, gençler rezervde birkaç gün geçirir ve doğa çalışmalarına, ağaç dikimine ve diğer çeşitli açık hava etkinliklerine katılırlar.

EcoHosting, burada adı geçen tüm şirketler arasında en ucuz fiyatları sunan şirkettir. Onlar sadece paylaşılan ve WordPress hosting sundukları için bireyler ve küçük işletmeler için çok uygundur. Onların dezavantajı İngiltere dışındaki veri merkezi sunucularının olmaması.

İngiltere’de bulunuyorsanız EcoHosting en iyi yeşil hosting sağlayıcısıdır ve paylaşılan veya WordPress barındırma araması. En fazla çabayı çevrenin korunmasına harcarlar ve eğer yukarıda belirtilen dezavantajları göz ardı edersek listemizin en üstünde yer alırlardı..

Artıları

Eksileri

 • En çevreci hosting sağlayıcısı
 • Yalnızca İngiltere’deki sunucular

HostGator logosuHostGator, yenilenebilir enerji kredileri satın alarak karbon ayak izlerini dengeliyor. 2008 yılından bu yana şirket, harcadıkları enerjinin% 130’unu oluşturan Yenilenebilir Enerji Kredileri satın alıyor.

Bu harika çünkü karbon üretimini tamamen etkisiz hale getirdikleri ve yeşil enerji üretimine% 30 ek yatırım yaptıkları anlamına geliyor.

HostGator sadece çevre dostu bir şirket değil, aynı zamanda en iyi çalışma süresi ve paylaşılan plan özelliklerine sahip bir barındırma sağlayıcısıdır. Müşteri desteği söz konusu olduğunda, HostGator profesyonel ve arkadaş canlısı 7/24 canlı sohbet ve telefon desteği ile ünlüdür. Bu, şirketlerin çevre koruma konusundaki çabalarını dikkate almayan bir makale olsaydı, HostGator muhtemelen savaşı genel olarak en iyi web barındırma sağlayıcısı olarak kazanırdı.

Artıları

Eksileri

 • Karbon negatif
 • En iyi paylaşılan barındırma özellikleri
 • Tarihli kontrol paneli

InMotion Hosting logosuInMotion, bu makaledeki diğer şirketlere kıyasla çevre dostu olmak için biraz farklı bir yaklaşıma sahiptir. REC satın almak veya karbon üretimini dengelemek yerine, ürettikleri karbonun azaltılması üzerinde çalışıyorlar. Politikaları, atıkları azaltmak, geri dönüştürmek ve mümkün olduğunca ofislerinde kağıt ürünleri kullanmaktan kaçınmaktır.

Karbon üretiminin azaltılmasında atılmış başka bir adım, Dış Hava Soğutma teknolojisine yapılan bir yatırımdır. Bu, yalnızca dış hava sıcaklığı veya nemi yüksek olduğunda Bilgisayar Odası Klimalarını (veri merkezinin toplam enerji tüketiminin% 25’inden sorumludur) kullandıkları anlamına gelir. Diğer tüm zamanlarda soğuk havayı dışarıda ve sıcak havayı veri merkezleri içinde çevirerek veri merkezlerini soğuturlar. Bu yöntemi kullanarak karbon üretimini yılda 2.000 tondan fazla azaltırlar. Sadece karşılaştırma için: EPA’ya (Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı) göre, ortalama bir araba yaklaşık 4.6 ton CO2 yayar.

InMotion, işlerini olabildiğince yeşil tutma çabalarında burada bitmiyor. Gelecek İçin Ağaçlar ile ortaklık kurdular. Bu ortaklık sayesinde InMotion gelişmekte olan dünyada 5.000 ağacın dikilmesini finanse ediyor.
InMotion ABD’deki küçük işletmeler için en iyi barındırma sağlayıcısı ABD dışında, diğer barındırma sağlayıcılarını aramalısınız çünkü InMotion’ın diğer kıtalarda sunucusu olmadığı için web sitenizin hızı etkilenecektir. InMotion, bazı büyük hosting şirketlerinden biraz daha pahalıdır, bu nedenle en ucuz seçenekleri arayan kullanıcılar için en iyi seçenek olmayabilir.

HostPapa logosuHostPapa, Yenilenebilir Enerji Kredileri satın alarak enerji tüketimini telafi eden bir başka şirkettir. Enerji tüketimine uyan REC miktarını satın alarak karbon nötr hale getirir. Bu, kullandıkları her amper için sertifikalı enerji tedarikçilerinin eşit miktarda enerjiyi güç şebekesine geri pompalayacağı anlamına gelir.

HostPapa küçük işletmelere yönelik bir hosting sağlayıcısıdır. Bağımsız bir barındırma şirketi olarak, çoğu alanda rakipleriyle karşılaştırılamazlar, ancak belirli ihtiyaçlarınız varsa, HostPapa paranız için en iyi değeri sunabilir.

HostPapa’nın sahip olduğu en iyi teklif Temel planlarıdır. İki alan adı ile birlikte gelir. Yani, iki web sitesi ile küçük bir işletme yürütmek ve karbon nötr web hosting kullanmayı tercih ediyorsanız, HostPapa sizin için en iyi seçimdir. Diğer tüm hosting planları için başka bir yere bakmalısınız.

Artıları

Eksileri

 • Karbon nötr
 • En iyi Kanada barındırma sağlayıcısı

Ücretsiz yedek yok

A2 Hosting logosuA2 Hosting, Carbonfund.org Foundation ile ortaktır. Bu ortaklık sayesinde karbon ayak izlerini% 100 dengelediler. Karbon ayak izini dengelemeye ek olarak, şirketin birkaç yeşil barındırma uygulaması daha var.

En dikkate değer iki uygulama, eski sunucuların geri dönüşümü ve promosyon ayı boyunca satılan her barındırma paketi için 3 ağaç diktikleri özel promosyonlar yapılmasıdır..

A2 Hosting genel olarak iyi bir yeşil web barındırma sağlayıcısıdır. Belirli bir alanda parlamazlar, ancak büyük dezavantajları da yoktur. Hosting işinde standart olmayan bir şey, A2 Hosting’in sunduğu her zaman para iade garantisidir. Bu, bir barındırma sağlayıcısı seçerken güvenli oynamak isteyen herkes için olağanüstü bir anlaşma.

Artıları

Eksileri

 • Her zaman para iade garantisi
 • N / A

AcornHost logosuAcornHost, Yenilenebilir Enerji Sertifikaları satın aldıkları enerji miktarına eşittir. Diğer birçok çevre dostu şirket gibi, seyahatten kaynaklanan gereksiz kirliliği önlemek için geri dönüştürüyor, elektronik faturalar kullanıyor ve şirket işlerinin çoğunu çevrimiçi yapmaya çalışıyorlar.

Daha düşük bir fiyata gelen yeşil odaklı kar amacı gütmeyen kuruluşlar için özel barındırma planları vardır. Hatta bu özel hosting planları ile, burada listelenen diğer bazı şirketlere göre daha pahalıdır. Kar amacı gütmeyen kuruluşlara daha ucuz fiyatlar verme hissine rağmen, sınırlı seçenekler ve para için kötü değer, onları bu listedeki en kötü barındırma seçenekleri arasına koy.

Artıları

Eksileri

 • Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için özel barındırma planları
 • Para için kötü değer

DreamHost logosuDreamHost, tesislerinin optimizasyonu ile çevre üzerindeki etkilerini azalttığını iddia ediyor. Bunun dışında, çevre dostu olma çabaları hakkındaki bilgiler birkaç belirsiz tek satırlık.

Hosting planları söz konusu olduğunda, DreamHost genel olarak iyi bir sağlayıcıdır. Bu listede, daha iyi ve daha ucuz planları olan barındırma sağlayıcıları var. Bu makaleyi okuduğunuz için, web siteniz için çevre dostu bir şirket kullanmak istediğinizi varsayalım.

Bu makalede bahsettiğimiz şirketlerin çoğu çevre dostu olmak için daha fazla çaba sarf ediyor ve bazıları daha iyi bir anlaşma sunuyor. Çevre bilinciniz hakkındaki varsayımım doğruysa başka bir yere bakmalısınız.

Artıları

Eksileri

 • N / A
 • Ekolojik farkındalık hakkında belirsiz bilgiler

iPage logosuGeçmişte, iPage, enerji tüketiminin% 200’ünü oluşturan Yenilenebilir Enerji Kredileri satın alma pratiğine sahipti. Bu arada, web sitelerinde REC sertifikalarını içeren sayfayı kaldırdılar. Müşteri desteğiyle iletişime geçtim ve barındırma için çevre dostu yaklaşımı bıraktıklarını doğruladılar..

Neden hala dahil ettiniz??

Birçok web sitesi hala yeşil bir web barındırma olarak onları tanıtmak olduğu için bu konuyu ele almak önemli buldum ki artık durum böyle değil.

iPage, bu listedeki en az yeşil web barındırma şirketidir. Barındırma seçenekleri de göze çarpmıyor. Sundukları en iyi şey, 1.99 $ / ay olan ilk hizmet dönemi için promosyon paylaşımlı barındırma fiyatıdır. İlk dönem sona erdikten sonra, ayda 7,99 ABD dolarına mal olacak. Onları barındırma sağlayıcınız olarak kullanmayı planladığınız süreye bağlı olarak, daha pahalı seçeneklerden biri olabilirler. Sonuçta, iPage barındırma için harcayacağınız paraya değer olduğunu düşünmüyorum.

Artıları

Eksileri

 • Hiçbiri: Yeşil bir web barındırıcısı istiyorsanız başka bir yere bakın.
 • Görünüşe göre çevre üzerindeki etkisini azaltmak için hiçbir şey yapmayın

En iyi yeşil WordPress hostingine sahip olanlar?

Yeşil WordPress barındırmaÇoğunuzun WordPress kullandığını biliyoruz, bu yüzden bu soru ortaya çıkmaya bağlıydı. En iyi yeşil WordPress barındırma sağlayıcısı GreenGeeks veya HostGator’dur, çünkü karbon negatif kalmak için REC’lere yeterli para yatırırken paranız için en iyi değeri sunarlar.

Ne sunduklarını görmek için yukarıdaki bağlantılara tıklayın.

 • Doğrudan yenilenebilir enerji kaynakları ile güçlendirilen barındırma sağlayıcıları en yeşil sağlayıcılardır.
 • GreenGeeks genel olarak web siteniz için en iyi çevre dostu sağlayıcıdır.
 • EcoHosting, en çevre odaklı barındırma sağlayıcısıdır, ancak yalnızca İngiltere’de bulunan sınırlı barındırma planları ve veri merkezleri vardır..
 • REC ve VER barındırma sağlayıcıları çevreye yardımcı olarak alabilir sadece yaklaşımlar değildir. Bazı sağlayıcılar dış yardıma güvenmeden çevreye yardım etmenin yollarını buldu.
 • Web barındırma sağlayıcıları yenilenebilir enerjiye erişemeyebilir, ancak karbon ayak izini telafi etmiyorsa ev sahibi sorumlu tutulmalıdır.
 • Web sitenizin doğru sürdürülebilir web barındırıcısı ile barındırıldığından emin olarak, bu gezegeni hepimiz için daha temiz bir yer haline getirmenize yardımcı olabilirsiniz!

En iyi yeşil web barındırıcılarıyla ilgili SSS

REC ve VER sertifikaları arasındaki fark nedir ve hangisi daha iyidir?

VER sertifikalı şirketler, yarattıkları kirliliği telafi etmek için başka yerlerde üretilen karbon kirliliğini azaltır. REC, fosil yakıtlar kullanılarak üretilen enerjiyi telafi etmek için elektrik şebekesine temiz enerjinin konmasını sağlar. Aynı derecede iyidirler ancak kirlilikle farklı şekillerde ilgilenirler.

Çevresel koruma benim en önemli karar faktörüm ise barındırma sağlayıcımı seçmeye nasıl yaklaşmalıyım?

Mümkünse, doğrudan yenilenebilir enerji ile çalışan bir şirket seçmelisiniz. REC ve VER sertifikalı şirketler, karbonu bir miktar ve şekilde azaltsa da, yine de üretiyorlar. Yenilenebilir enerjiye dayalı enerji sağlayıcıları seçen şirketler, sera gazları üretmekten tamamen kaçınırlar.

Barındırma şirketleri kirliliğe nasıl katkıda bulunur??

Web sitelerinin tüm verileri veri merkezlerinde saklanır. Bu veri merkezlerini çalıştırmak ve soğutmak büyük miktarda enerji gerektirir. Eğer bu enerji fosil yakıtlardan geliyorsa, o enerjinin üretimi büyük miktarlarda CO2 yayar. Geri dönüşüme karşı sorumsuz tavır da kirliliğe katkıda bulunur.

Web sitem gerçekten bu kadar etkili oluyor mu??

Size karşı dürüst olmak gerekirse, öyle değil. Ancak kendi başlarına fazla bir etkisi olmayan milyonlarca web sitesi var. Birlikte birleştiklerinde çok miktarda enerji harcarlar ve sera gazlarının emisyonu üzerinde büyük bir etki yaparlar..

Neden tüm hosting sağlayıcıları sadece yenilenebilir enerji kaynaklarına geçmiyor??

Bu kadar basit değil. Bir veri merkezinin konumuna bağlı olarak, barındırma sağlayıcıları yenilenebilir kaynaklardan enerjiye erişemeyebilir. Ayrıca, bazı barındırma sağlayıcılarının kendi veri merkezleri yoktur ve bu tür sağlayıcıların enerjinin nereden geldiği konusunda bir sözleri yoktur.

Karbon pozitif şirketlerin çevre üzerinde olumlu bir etkisi var mı?

“Pozitif” kelimesini kullanmak, şirketin iyi bir şey yaptığını düşünmenize kolayca kandırabilir. Bu durumda, karbon pozitif, çıkarmaya yardımcı olduklarından daha fazla CO2 oluşturdukları anlamına gelir. Bu, karbon pozitif olmanın aslında kötü olduğu anlamına gelir çünkü bu şirketler kirliliğe katkıda bulunur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map