SiteGround vs DreamHost: Kim Hosting Avantajı Sunar?

Sadece bir ana bilgisayar seçmenin, sonuç olarak, web sitenizin başarı derecesine karar vermesi mümkündür. Sorularınız olduğunda doğru sunucu sizin için orada olacaktır ve web sitenizi oluşturmayı ve bakımını kolaylaştıracaklardır. Güvende tutarlar ve işinizde kalmanıza yardımcı olurlar.


Tersine, yanlış ana bilgisayar, sunucularındaki şüpheli etkinliklere dikkat etmez veya aramak için daha fazla ücret alır. Ulaşmak kolay olmayacak.

Daha da kötüsü, donanımlarının güncel kalmasına bile izin vermeyebilir veya kullanmadığınız veya istemediğiniz özellikler için sizden ücret alabilirler.

Sizin için mümkün olan en iyi ana makineyi seçmenizi sağlamak için, en iyi hosting şirketlerinden ikisini ayrıntılı bir şekilde inceledim: SiteGround ve DreamHost.

HostGator logosu

Bizim # 1 web hosting seçim:
En az puan alan hosting al
Aylık 2,64 ABD doları

StartBloggingOnline.com onaylı barındırma

SiteGround ve DreamHost değerlendirme kriterleri

Aşağıda, hem SiteGround hem de DreamHost’u değerlendirmek için kullanılan 5 kategori ve bunların kısa bir tanımı bulunmaktadır. Herhangi bir tanım biraz eksik görünüyorsa, incelemenin bu bölümünde daha fazla açıklama yapılabileceğini lütfen unutmayın. Önbellekleme ve SSD’ye karşı HDD, örneğin.

ÜCRETSİZ Eğitime Katılın

6 Rakam Otorite Siteleri Nasıl Oluşturulur?

Bu Ücretsiz Eğitime Katılın…

 • Sonunda karlı nişler bulmak için kanıtlanmış bir yöntem var
 • Kusursuz bir anahtar kelime araştırma yöntemine erişin
 • Kaliteli içeriği nasıl dışa aktaracağınızı öğrenin
 • Baş ağrısı olmadan sitenize beyaz şapka bağlantıları oluşturmayı öğrenin

Bu kategoride, her iki ev sahibinin aylık fiyatına ve planlarına bir göz atıyoruz. Plan fiyatları ve sınırları, tüm ana barındırma türleri için ve bulut, VPS, paylaşılan, yönetilen WordPress veya adanmış sunucular sunup sunmadıkları için karşılaştırılacaktır.

İlk olarak, ana bilgisayarın yönetilen bir WordPress planı olup olmadığı belirtilecektir. Daha sonra, kurulum kolaylığı, WordPress’e özgü özelliklerin veya bonusların yanı sıra değerlendirilecektir..

DreamHost veya SiteGround’a karar verdikten sonra web alanınızı ve web sitelerinizi yönetmek ne kadar kolay? Sorularınız varsa, bunları nereden yanıtlayabilirsiniz ve bu ne kadar zaman alacak? Bu gibi sorular bu bölümde cevaplanacaktır.

Web barındırma güvenliğini sağlayan nedir? Yedeklemeler, ağ izleme, SSL ve DDoS önleme, ayrıca uyarılar veya müşteri eğitimi. Ayrıca, web siteniz için şifreleme nasıl ve nereden geliyor? Bir şeyi nasıl ayarlayacağınızı veya barındırma paylaştığınızı bilmiyorsanız ve “oda arkadaşınıza” virüs bulaşmışsa ne olur??

Kişisel bir proje için daha az önemli olsa da, web sitenizi iş için kullanmayı planlıyorsanız veya zaman içinde iyi sıralanmasını istiyorsanız, bunlar çok önemlidir. Katı Hal Sürücüleri (SSD), donanım bakış açısından barındırma hızını artırmanın en iyi yollarından biridir.

Önbelleğe alınması belirtilmesi gereken başka bir şeydir ve SiteGround’un hiçbir incelemesinin hiç dışarıda bırakılmaması gerekir. Bu teknolojiye biraz yatırım yaptılar ve mevcut müşterileri için para ödüyor. Bu senin de sahip olmak istediğin bir şey olabilir mi?

SiteGround vs DreamHost karşılaştırması

Aşağıda hem SiteGround’u hem de DreamHost’u aldım ve sundukları özellikleri yukarıda listelenen kategorilere göre ayırdım. Bu, özellikle ihtiyacınız olan barındırma türü için genel olarak en fazla avantajı kimin sunduğunu görmeyi kolaylaştırmalıdır..

Her bir “kategori” veya bölüm önce incelenen ölçütlere, ardından bunun DreamHost için nasıl parçalandığına sahip olacaktır. SiteGround incelenmek üzere sırada. Her iki mini incelemeden sonra bir kazanan seçilecektir. Bununla birlikte, bazı durumlarda, bir kravat veya yakın bir çağrı olabilir.

Hosting ile ücretsiz alan adı

Beraberlik veya yakın görüşme varsa, benzersiz durumunuz için hangisinin daha iyi çalışacağının nasıl seçileceğine dair öneriler verilir. Daha fazla gecikmeden, tam DreamHost vs SiteGround karşılaştırması burada.

Barındırma maliyeti ne kadardır ve gerekirse başka bir plana makul artışlarla yükseltme yapabileceksiniz?

Dream Host

DreamHost’ta paylaşılan barındırma aylık 2,59 dolardan başlıyor. Bu SiteGround’dan çok daha ucuz. Ayrıca sınırsız bant genişliği sunarlar. Tek sınır bir web sitesidir. Daha yüksek katmanlar daha fazla barındırılan web sitesine yol açar.

Temel VPS seçenekleri de ayda sadece 13,75 $ ‘dan başlayan ve paylaşılan barındırma için aldığınız aynı avantajları sunan ancak bunları yedeklemek için daha fazla kaynakla daha ucuzdur. Ek katmanlar size daha da fazla kaynak sağlayacaktır.

SiteGround

SiteGround birkaç plan sunuyor. Bunlar paylaşılan barındırma ve Cloud Hosting’i (VPS hosting olarak da adlandırılır) içerir. Ayrıca özel sunucu seçenekleri, WordPress ve WooCommerce için yönetilen planlar ve hatta Enterprise ve Bayi çözümleri sunar.

Alabileceğiniz en temel plan size aylık 11,95 dolar kazandıracak.

Ancak, yalnızca onlarla ev sahipliği yapmak için kaydolduysanız, bu plan ilk yılınız için çok daha ucuz olacaktır. En çok planlandığı gibi, ilk kayıt olduğunuzda derin indirimler ve promosyonlar nedeniyle.

SiteGround logosuBu düşük fiyat için 1 barındırılan web sitesi, 10 GB depolama alanı ve sınırsız park edilmiş alan ve veri aktarımı elde edersiniz. İki farklı paylaşılan barındırma katmanı vardır, sınırsız barındırılan alan adları için 34,95 ABD dolarıdır ve özel bir hazırlama ortamı gibi geliştiricilere yönelik çeşitli özellikler vardır.

Bu iyi gelse de, trafiği en küçük plan için 10.000 ziyaretçiyle ve en büyük plan için 100.000 ziyaretçiyle sınırladıklarını unutmayın. Yönetilen WordPress planları, WordPress veya WooCommerce için otomatik olarak yüklenen güncellemelerle neredeyse aynıdır.

Cloud Hosting daha iyi bir iş çözümüdür. 40GB SSD destekli alan ve saygın özellikler ile ayda 80 $ ‘dan başlar. Üç yüksek seviye vardır. Trafik ve veritabanları sınırsızdır.

SiteGround vs DreamHost Kategori Birincisi

Dreamhost daha azıyla daha iyi değer sunar. Daha az sınır, en iyi donanım (daha iyi değilse) ve SiteGround’un istediği 1/5 kadar fiyat.

SiteGround ve DreamHost WordPress karşılaştırması hiçbir yarışma yapmaz. SiteHrounds tarafından yönetilen WordPress planlarına uyulurken DreamHost “DreamPress” sunar. Kimin kazandığını tahmin etmek istiyorum?

Dream Host

Ayda yalnızca 16,95 ABD doları karşılığında, SSL ve JetPack önceden yüklenir. Sınırsız bant genişliği. Aylık 100 bine kadar ziyaretçi, 30 GB SSD depolama alanı ve isteyebileceğiniz tüm destek. Bu, hantal olmadan WordPress’in en iyisidir. “Satıcı” eklentileri yüklü değildir, bunun yerine sektör lideri eklentilere sahiptir.

Yedeklemeler ve yönetilen güncellemeler de standarttır. Ayrıca isteğe bağlı veya otomatik olarak ücretsizdirler.

SiteGround

SiteGround, WordPress’inizi kuracak ve güncellemeleri ve yedeklemeleri yönetecektir. Çıplak kemikler, ama işi hallediyor.

Bununla birlikte, SiteGround’un buna ek olarak sunduğu şey “Softaculous” dir. Buna aşina değilseniz, herhangi bir CMS’yi ve 300’e kadar diğer web uygulamasını, oluşturucuyu ve alışveriş sepetini yüklemenizi kolaylaştırır. Bu kategoride herhangi bir puan kazanmasa da, web’in yarısının bu tür sistemler tarafından desteklendiği için belirtmek gerekir..

DreamHost vs SiteGround Kategori Birincisi

DreamHost, DreamPress sunar. SiteGround’un sunduğu aynı temel hizmetin üstünde etkileyici, eklentilere sahiptir. Fiyatları SiteGround fiyatlarının yaklaşık yarısı kadardır.

Sorularınız ne kadar hızlı cevaplanacak ve DreamHost veya SiteGround destek temsilcileri tarafından iyi cevaplandırılacak mı??

Dream Host

Bir bilet gönderin, cevap için birkaç dakika bekleyin. Sohbet ve yalnızca mesajlar. Destek kanalları biraz sınırlıdır, ancak yanıtlar hızlıdır ve yükseltilmiş biletlerin bile çözülmesi sadece bir gün sürer.

SiteGround

SiteGround’un desteklediği bir şey onun desteğidir: telefon desteğini seviyorsanız, buna sahipler. Sohbet, e-posta veya bilet tabanlı bir sistem mi tercih edersiniz? Onlar da var.

Kendi başınıza bir şeyler öğrenmeyi tercih ediyorsanız veya güvenlik ve kendi web sitelerinizi ve alan adlarınızı yönetmek için ne yapmanız gerektiği konusunda eğrinin önünde olmak istiyorsanız, anlaşılması kolay kapsamlı kaynaklar sunarlar. Bunlar, henüz müşteri olmasanız bile herkese açıktır.

Kiminle konuşursanız konuşun, tüm ajanlar inanılmaz derecede faydalı ve bilgili görünüyorlar. Yanıtlar kısa, konuya açık ve okunması kolay.

SiteGround ve DreamHost kategorisi kazananı

SiteGround mükemmel destek sunar. Bu kadar yüksek üçüncü taraf derecelendirmelerine sahip olmalarına şaşmamalı. Bu, size yardım etmek isteyen insanlarla dolu bir şirket. Tüm yanıtlar, düşük katmanlı paylaşılan barındırma için bile hızlıdır. Bununla birlikte, daha yüksek seviyelere de “öncelikli” destek sunuyorlar.

SiteGround ve DreamHost karşılaştırması güvenlik açısından tartıldığında, bunlardan biri açıkça kazanırken, diğeri sadece “yeterli”.

Dream Host

DreamHost logosuDreamHost, ücretsiz SSL sertifikaları sunar ve sitenizin şifrelenip şifrelenmediğine çok dikkat eder ve bu şekilde olmanıza yardımcı olur. Ayrıca, web sitenizin kötü amaçlı yazılım, virüs veya DDoS saldırıları tarafından zarar görmemesini sağlamak için çalışırlar..

Sunucu izleme de düzenli olmakla birlikte, SiteGround’un sağladığı düzeyde değildir. Ayrıca hesapları tam olarak ayırmıyorlar.

SiteGround

İlk olarak, SiteGround diğer ana bilgisayarlarda, hatta en iyisinde bile bulduğunuzdan çok daha fazla donanım yedekliliği sunar. Bu, donanım başarısız olsa bile sitenizin daha sık kaldığı anlamına gelir.

Paylaşımlı barındırma için, otomatik kural uygulaması, güvenlik duvarları ve her bir hesabın virüs bulaşıp bulaşmadığından emin olmak için tüm sunucunun risk altında olmadığından emin olmak için benzersiz bir dizi çözüm sunar. Daha yüksek seviyeli planlar için ücretsiz otomatik yedeklemeler ve geri yükleme aynı zamanda web sitelerinizin ve varlıklarınızın güvenliğini sağlamaya yardımcı olur.

Ayrıca daha önce bahsettiğim bilgi tabanını da sunuyorlar ve müşterilerini kendi alanlarını koruma konusunda temel güvenlik hakkında bilgi edinmeye teşvik ediyorlar..

“Şifreleyelim” den şifreleme ve eşleşmesi için ücretsiz SSL sertifikaları sunuyorlar.

SiteGround vs DreamHost Kategori Birincisi

SiteGround, özellikle “düşük seviyelerde” herkes için daha fazla güvenlik özelliği sunar. Bu özellikle iyidir, çünkü web sitesi oluşturmada yeni olanlar hata yapabilir veya şeyleri savunmasız bırakabilir. SiteGround bunu en aza indirmek ve bir sorun olduğunda size yardımcı olmak için adımlar atıyor.

Hız söz konusu olduğunda, büyük bir fark yaratmak için toplanabilecek birkaç şey var. Bu, HDD yerine SSD gibi donanımlarla başlar. SSD yarıiletken bir sürücü iken HDD bir sabit disk sürücüsüdür. Diskler daha yavaştır çünkü disk fiziksel olarak okunmalıdır. Ayrıca, daha kullanışlı ve önemli hale gelen kapsamlı sunucu tarafı önbellek kullanma yeteneği gibi şeyleri de içerir..

Önbelleğin ne olduğundan veya ne kadar fark yaratabileceğinden emin değilseniz, aşağıdaki video bu şeylerden birkaçını temizleyebilir.

Dream Host

Dreamhost, herkes için SSD depolama alanı ve bunları bulabilir ve kurabilirseniz temel önbellekleme hizmetleri sunar (ve evet, destek isterseniz size yardımcı olacaktır). Sayfa yükleme hızları olması gerektiği gibi bir saniyenin altında.

Yönetilen bir WordPress barındırma planınız varsa, bu yüklerin SiteGround’da bile WordPress için diğer barındırma planlarından daha hızlı olduğunu görebilirsiniz..

Çalışma süresine gelince, DreamHost web sitenizi zamanın% 99,9’undan fazla tutacak, garantili.

SiteGround

Benzer şekilde, SiteGround da web sitenizi% 99,9 oranında garantilidir. Yükleme süreleri çoğu durumda DreamHost’un sunduklarına göre genellikle .5 ila .8 saniyedir. Ayrıca her durumda ve tüm planlar için SSD sunuyorlar.

Ancak, SiteGround üstün önbelleğe sahiptir. Hemen hemen tüm web siteleri için oluşturulmuştur ve en ucuz planları dışında standart olarak gelir. Bu planlarla bile, en iyi değil, bazı önbellekleme yeteneklerine sahip olursunuz.

DreamHost vs SiteGround Kategori Birincisi

SiteGround, yükleme hızlarını bir öncelik haline getirir ve tutarlıdır. Bu kategoriyi kolayca kazanırlar.

SiteGround veya DreamHost: kim daha fazlasını sunuyor?

SiteGround veya DreamHost’tan ne istiyorsunuz? Değer mi Performans mı? Bir endüstri lideri için daha fazla değer ve ortalama performans istiyorsanız, DreamHost ile gidebilirsiniz. Size çok daha az mal olacak ve yeterli performans gösterecektir.

Yüksek performansa, alabileceğiniz en yüksek hızlara ve derinlemesine bilgi ve güvenliğe ihtiyacınız varsa, SiteGround bu “DreamHost vs SiteGround” karşılaştırmasını kazanır. Onlar da daha güvende.

Her iki şirket de büyük destek ve çalışma süresi sunuyor, ancak SiteGround’un tutumu her zaman en iyi yollarla işleri biraz daha ileriye taşımaktır. Bu ikisi arasında seçim yapıyorsanız ve bunu karşılayabiliyorsanız, açık bir seçim SiteGround’dur (yönetilen bir WordPress barındırma çözümüne ihtiyacınız yoksa).

HostGator logosu

Bizim # 1 web hosting seçim:
En az puan alan hosting al
Aylık 2,64 ABD doları

StartBloggingOnline.com onaylı barındırma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map