GoDaddy vs SquareSpace 2020 Karşılaştırması: Genel olarak En İyi Kim?

GoDaddy ve SquareSpace her ikisi de web sitesi oluşturucuları sunuyor, ancak ikisi de harika web sitesi oluşturucuları mı? Bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, ancak barındırma ve web geliştirme konusunda yeniyseniz veya kendi web sitenizi yönetme olasılığı konusunda biraz tedirgin iseniz, bu inceleme kimin seçileceğini basitleştirmeyi amaçlamaktadır..


Alan adı kaydı ve barındırma söz konusu olduğunda GoDaddy büyük bir isimdir. Çok çeşitli özelleştirme seçenekleri ve diğer birkaç web barındırma sisteminin eşleşebileceği bir kontrol derinliği sunar.

Öte yandan SquareSpace de büyük bir isim. Bununla birlikte, ürünleri doğrudan web geliştirmede yeni olan ve hızlı ve kolay bir şekilde bir siteye sahip olmak isteyen kişilere yöneliktir..

Aşağıda, kolaylık sağlamak için SquareSpace ile gitmeniz gerekip gerekmediğini veya GoDaddy’nin gerçekten karşılaştırılabilir bir ürün veya daha iyi bir şey sunup sunmadığını öğreneceksiniz..

HostGator logosu

Bizim # 1 web hosting seçim:
En az puan alan hosting
Aylık 2,64 ABD doları

StartBloggingOnline.com onaylı barındırma

GoDaddy ve SquareSpace’i değerlendirme kriterleri

Aşağıda, her bir kategorinin ne anlama geldiği ve bu inceleme amacıyla hem GoDaddy’yi hem de SquareSpace’i sıralamak için nasıl kullanıldıklarına dair kısa açıklamalar verilmiştir..

GoDaddy logosuBu incelemede bakacağımız planlar, birinin başlaması en muhtemel planlardır: temel paylaşılan barındırma, temel Bulut veya VPS planları ve özel planlar. Bu bölümde planlar karşılaştırılacaktır. GoDaddy için temel planlar yapın SquareSpace için temel planlara eşitleyin?

Kullanım kolaylığı, bu inceleme için, bir ürünü satın almayı ve onunla bir web sitesi kurmayı kolaylaştıran şirket tarafından belirlenir. Çok derinlemesine ilerlemeyecek. Bu, öncelikle sıfır web sitesi oluşturma deneyimi olan birisinin başlamasının ne kadar kolay olacağını görmek için bir derecelendirmedir.

Bazı web sunucuları, temel VPS ve üstü katmanlarında bulunan herhangi bir plan veya planla standart olarak belirli özellikler sunar. Bu özellikler ücretsiz uygulamalar ve premium destek seçeneklerinden ücretsiz SSL sertifikalarına veya WordPress eklentilerine kadar her şey olabilir. Çok sayıda teklif olsa da, sadece en iyilerden bahsedilecektir.

Bu, GoDaddy vs SquareSpace’i kendi hosting ve DIY web sitesi kurucularında karşılaştıran bir inceleme. SquareSpace’in bu durumda bir avantajı var gibi görünebilir, çünkü web sitesi oluşturucuları ve ilgili araçları ana tekliflerinin ve pazarlama çabalarının odak noktasıdır, ancak buna bir göz atacağız.

Bir sorunuz olduğunda GoDaddy veya SquareSpace müşteri desteği size ne kadar çabuk geri dönecek? Telefon desteği olacak mı? Canlı sohbet? Uzun bekleme süreleri olan bir bilet sistemi? Bilgi talebinin ne kadar verimli bir şekilde cevaplandığı ve ne kadar iyi cevaplandığı burada önemlidir.

Web sitenizin amacı ne olursa olsun güvenli kalmasını istiyorsunuz. Bu, herhangi bir bilgi veya veri topluyorsanız ve hatta daha fazlası için bir e-ticaret web sitesine sahip olmayı planlıyorsanız önemlidir..

Web siteniz “açık” olacak ve bir kullanıcı istediği zaman hızlı bir şekilde yüklenebilecek mi? Aşağı ineceği zamanlar var mı? Sayfalar düzenli olarak kullanılamayacak mı? Çalışma zamanını ölçmek kolaydır ve GoDaddy veya SquareSpace’in bu kategoride ne kadar başarılı olduğunu belirleyecektir..

Yükleme süresi bir takım karmaşık nedenlerden dolayı farklı olabilir. Bununla birlikte, karşılaştırılabilir özelliklere sahip iki farklı sunucudan aynı türde ve boyutta bir sayfa talep ediyorsanız, bu cihazların nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak bazı farklılıklar olabilir.

Hosting ile ücretsiz alan adı

SquareSpace vs GoDaddy web oluşturucu ve barındırma incelemesinin başlangıcı

Aşağıda GoDaddy ve SquareSpace’i, hosting şirketiniz olarak seçerseniz deneyiminizi etkileyecek yedi kategoride karşılaştırılmış olarak göreceksiniz..

Bu ev sahiplerinin her ikisi de her zaman özel ve indirimler çalıştırın. Bu bölümde tartışılan fiyatlandırma, herhangi bir promosyon fiyatlandırması sona erdikten sonra uzun vadede ödemeyi bekleyebileceğiniz fiyat olacaktır..

GoDaddy

GoDaddy’deki fiyatlandırma diğer ilk beş hosting şirketi ile rekabetçi. Fiyatlar, paylaşılan barındırma için aylık 7,99 $ ‘dan başlar ve iş veya VPS barındırma için aylık 19,99 $’ dan başlar.

Çok sınırlı olan aylık 7,99 $ için temel bir ortak plan sunuyorlar. Bir web sitesi, 100 GB depolama alanı ve ücretsiz bir alan adı alırsınız (yıllık ödeme yapıyorsanız). Bu, 7/24 destek ve WordPress veya başka bir CMS’yi tek bir tıklama ile yükleme yeteneği gibi sunulan diğer tüm temel özelliklerin üstünde.

Aylık 10,99 ABD doları karşılığında sınırsız depolama alanına, web sitelerine ve alt alan adlarına yükseltebilirsiniz. Bu, SquareSpace’in temel planıyla en karşılaştırılabilir. Çok daha ucuz değil ve GoDaddy SSL için ücret alıyor.

İş planları, temel bir planın yaptığı her şeyle birlikte gelir, ancak daha fazla sunucu kaynağına erişiminiz olduğu için daha da iyi istikrar ve güç katın. Bu, daha fazla kişinin sitenizi hataya neden olmadan veya bağlantı kuramadan ziyaret edebileceği anlamına gelir.

Squarespace

SquareSpace logosuSquareSpace’teki fiyatlandırma herhangi bir “standart” web barındırma sisteminden farklıdır. Sundukları benzersizdir ve sundukları web oluşturucu ve araçlar için orada olduğunuz varsayımına dayanır. Bununla birlikte, planları sundukları barındırma türleri konusunda belirsiz ve bunun yerine diğer faktörlere odaklanıyor.

SquareSpace, biri Web siteleri, diğeri de İş için olmak üzere iki tür temel plan sunar. Web sitesi planları aylık 12 ABD Doları’ndan başlar (yıllık olarak faturalandırılır (veya ayda 16 ABD doları). Yıllık bir plan seçerseniz ilk yıl alan adınız için ödeme yapmanız gerekmez. Ayrıca “çevrimiçi mağaza” planları da sunuyorlar.

Bununla birlikte, tek bir etki alanı ve ücretsiz, kurulumu kolay bir SSL sertifikası için barındırma ve web oluşturucu da alırsınız. Depolama ve bant genişliği de sınırsızdır.

İş için SquareSpace ile ayda 26 ABD doları ödeyeceksiniz, ancak web oluşturucularının pop-up reklamlar ve diğer özel mağaza ve pazarlama özellikleri oluşturmanıza olanak tanıyan özelliklerini kullanabileceksiniz..

SquareSpace ile bir mağaza açmayı planlıyorsanız, bir iş planı yerine bir mağaza planı seçmeniz daha iyidir. Neden? İşlem ücretleri. İş ile, her siparişte% 3 işlem ücreti ödemek zorundasınız. Bir mağaza planında ek işlem ücreti alınmaz.

Tüm mağaza planları aynı güçlü web sitesi oluşturucu ile birlikte gelir, ancak bu sefer envanter, satış ve metrik araçları da alırsınız. Muhasebe Xero ile entegredir ve gönderim ShipStation üzerinden yapılır. Bu aylık 30 $ temel plan ile.

Gelişmiş planla, yukarıda belirtilen tüm özelliklerin yanı sıra araba otomatik kurtarma ve abonelik hizmeti özelliklerine sahip olursunuz. Bunlar kendi başınıza kurmak karmaşık olabilir ve bir dükkan kurmayı düşünüyorsanız, bu size çok fazla deneme yanılma getirebilir.

Fiyatlandırma ve planlar için en iyi seçenek…

DIY yapmak istiyorsanız, GoDaddy kazanır. Çok daha ucuzdur ve istediğiniz zaman geçiş yapabileceğiniz sağlam planlar ve yükseltme seçenekleri sunar.

Bununla birlikte, size zaman kazandıracak ve çok daha pahalıya mal olmayacak kolay bir şey arıyorsanız, SquareSpace aradığınız ev sahibi olur. Bu, çevrimiçi bir mağaza açmak istiyorsanız özellikle doğrudur. Bir uyarı alan adı kaydıdır. SquareSpace’de değişiklik gösterebilir, bu yüzden dikkatli olun.

Kullanım kolaylığı, web siteniz üzerinde ne kadar kontrole sahip olduğunuzla el ele gider. Ne kadar çok denetimden vazgeçerseniz, işler o kadar kolay olur. Burası GoDaddy ve SquareSpace arasındaki büyük farkın yattığı yerdir. GoDaddy’nin temel barındırma planlarını SquareSpace’in sundukları ile karşılaştırmak zor.

GoDaddy’de bir web sitesi oluşturmaya gittiğinizde, bir CMS yükleyebilir ve oradan gidebilirsiniz. Kodunuzu sunucuda ayarlayabilirsiniz. Web sitesi oluşturucusunu kullanabilirsiniz. Seni hiçbir yöne itmiyorlar.

Öte yandan SquareSpace, web sitesi oluşturucusunu hemen kullanmaya başlamanızı istiyor. Evet, kendi kodunuzu da kullanabilir ve yönetebilirsiniz, ancak web sitesi oluşturucu oldukları üründür ve bilinmeye devam etmek istedikleri üründür. Bir şablon seçin, özelleştirin ve işiniz bitti.

GoDaddy

Sonuçta GoDaddy size daha fazla seçenek ve nispeten basit bir deneyim sunar. Tercih edilen arka uç aracı olarak cPanel’in özelleştirilmiş bir sürümünü sunuyorlar.

Tanımlaması kolay simgelerle ne yaptığınızı görmenizi sağlar ve isterseniz sihirbazların yardımıyla bir dizi işlem ve senaryo boyunca size yol gösterir..

Squarespace

SquareSpace, bir web sitesinin nasıl kurulacağını gösterecek ve sezgisel, sürükle ve bırak arayüzünü kullanarak veya düğmeler ve kaydırıcılar kullanarak görüntüleri düzenlemenize izin verecek ve size yalnızca üzerinde çalışmak istediğiniz şeyi adım adım gösterecektir..

Elbette daha sınırlı, ancak bir web sitesi oluşturmak için saf kullanım kolaylığını değerlendiriyorsanız, SquareSpace’de.

Barındırma için kaydolmadan ve istediğiniz şeyleri yapıp yapamayacağını görmeden önce oluşturucu ile oynayabilirsiniz (bazı özellikler gösteri amacıyla sınırlı olsa da ve çalışmanızı oturumdan oturuma kaydedemezsiniz) ücretli bir plan olmadan).

Kullanım kolaylığı için en iyi seçenek…

SquareSpace işleri zarif bir şekilde kolaylaştırır. Bu onların görevi ve bunu başardılar. Bir fiyata gelebilir, ancak kolaylık ve sadece birkaç saat içinde çalışmaya başlayabileceğiniz ve çok az deneyiminiz olsun ya da hiç deneyiminiz olmadığı için, bunu muhtemelen karşılaşacağınız en kolay deneyim haline getirir.

Bu bölümde tanımlanan ekstra özellikler, hemen hemen herkes için yararlı olan, ancak bir web barındırıcısının genellikle sunmadığı şeylerdir. Bu, SSL sertifikaları ve entegre araçlar veya özellikler gibi şeyleri içerir.

GoDaddy

Yönetilen bir WordPress planı satın alırsanız, bonus WordPress özellikleri elde edersiniz. Bir plan satın alır ve ardından GoDaddy’nin Çevrimiçi Mağaza aracı için sunulan Şablonlardan birini yüklerseniz, güvenli ödeme ve bazı SEO araçlarına sahip olursunuz. Çoğu planla, “ekstra” sayılabilecek herhangi bir şey için ücret alma eğilimindedirler..

Squarespace

SquareSpace’in benzersiz plan yapısı, bir dizi benzersiz özelliği ve önceden entegre edilmiş seçenekleri kapsar. Temel planlardan en temel olanıyla ücretsiz SSL güvenliği ve entegre web sitesi metrikleri elde edersiniz. İlki GoDaddy’de ücretli bir hizmet ve ikincisi onlarla kurmanız gereken bir şey.

Mağaza planlarıyla, diğer özelliklerin yanı sıra, sıfır işlem ücreti, entegre muhasebe ve kurulumu kolay terk edilmiş sepet kurtarma ve Instagram entegrasyonu gibi özellikler de elde edersiniz. SquareSpace’in mağazalara ekstra bir ücret ödemeden sundukları, GoDaddy’de bulacağınızdan çok daha fazlası.

Ekstra özellikler için en iyi seçenek…

SquareSpace, şüphesiz her planla daha fazlasını sunuyor. Evet, alışveriş planları daha pahalıya mal oluyor ve bu başlangıç ​​için çok fazla teklif vermelerinin nedenlerinden biri olabilir. Ancak GoDaddy’deki karşılaştırılabilir bir plandan ayda ortalama 6 $ daha fazla, SquareSpace tarafından sunulan ekstra özellikler buna değebilir.

Bu bölümde SquareSpace vs GoDaddy web sitesi oluşturucusunun karşılaştırmasında kimlerin kazandığını açıklıyoruz.

GoDaddy

GoDaddy’nin web sitesi oluşturucusu gayet iyi. Kullanımı kolaydır, ancak çok sınırlıdır. Evet, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok tema var, ancak birçoğu tarihli veya profesyonelce görünmüyor. Şablon seçenekleri genellikle ilhamsızdır ve bir dükkandan ziyade birden fazla sayfa oluşturmak sıkıcı görünebilir.

Ayrıca, temanızı değiştirmek istiyorsanız, bunu yapmak kendi sorumluluğunuzdadır. İçeriğinizin çoğu kaybolacak veya widget’ların yeniden yapılandırılması vb..

Squarespace

SquareSpace, GoDaddy’den bugüne kadar yaklaşık yüz temel şablon ve daha fazla özelleştirme seçeneği sunuyor. Dükkan planları daha iyi ek özelliklere sahip olsa da, tüm planlarda tam donanımlı dükkanlar var. Yapıcıları sezgiseldir ve neredeyse her şey kendi resimleriniz, metniniz veya markanızla hareket ettirilebilir veya özelleştirilebilir.

Bir Web Sitesi Oluşturucu için En İyi Seçenek …

SquareSpace şüphesiz kazanır. Web sitesi oluşturucuyu barındırma kalitesinden bağımsız olarak değerlendiriyorsanız, SquareSpace istediğiniz şablon ve tasarım seçeneklerini, ayrıca e-ticaret için gelişmiş özellikler ve bağımsız olarak yapılandırılabilen kurulumu kolay site widget’ları ve modülleri sunar ana şablon.

Hem GoDaddy hem de SquareSpace için destek 7/24 sunulmaktadır. Hangi kanallar kullanılabilir ve yanıt için ortalama bekleme süresi ne kadardır??

GoDaddy

GoDaddy, telefon desteği sunan birkaç üst barındırma sağlayıcısından biridir. Ayrıca web sohbeti veya bilet sistemi sunarlar. Onlarla iletişim kurmak için hangi yöntemi seçerseniz seçin, birkaç dakika içinde hızlı bir şekilde yanıt alabilirsiniz. Artan sorunlar bile bir gün içinde ortalama olarak halledilir.

Squarespace

SquareSpace yalnızca canlı sohbet veya mesaj tabanlı destek sunar. Arama seçeneği yok. Ayrıca derinlemesine self servis bilgi tabanı da sunmaktadır. Yanıtlar ayrıntılıdır ve yanıtlar, bazı otomatik hizmetler kullanılırken genellikle bir veya iki dakika sürer.

Destek ve müşteri hizmetleri için en iyi seçenek…

GoDaddy bu kategoriyi ince bir farkla kazanır. Telefon desteğine sahip olmak bazı insanlar için çok rahatlatıcı olabilir. Sahip olmak için harika bir seçenek. Ancak, yalnızca bilgi ve yanıt sürelerini karşılaştırırsanız, bu bir kravat olur.

Hangi sağlayıcı en yüksek düzeyde güvenlik sunar ve SSL sertifikalarını nasıl işler? Neden bir SSL sertifikasına ihtiyacınız olduğunu veya nasıl çalıştıklarını bilmiyorsanız, lütfen aşağıdaki videoyu izleyin.

GoDaddy

GoDaddy’nin ücretli bir güvenlik paketi ve ücretli SSL sertifikaları vardır. Temel düzeyde bir miktar güvenlik sunarlar, ancak insanların sitelerini uygun gördükleri şekilde çalıştırmalarına izin verme eğilimindedirler..

Squarespace

SquareSpace’in e-ticaret mağazası barındırma işinin ana parçası olduğu için güvenliği çok ciddiye alıyorlar. Her paketle birlikte bir SSL sertifikası kurulmalıdır ve sorun yaşarsanız veya bir şeyin yanlış gittiğini düşünüyorsanız birkaç doğrulama testi yaparlar.

Güvenlik için en iyi seçenek…

Bu durumda, SquareSpace, ek hizmetler kurmanıza veya daha fazla para ödemenize gerek kalmadan hem sizi hem de müşterilerinizi güvende tutmak için temel ve gelişmiş güvenlik sunar. Kazanan bir çözüm gibi geliyor.

Sayfa yükleme hızları ve çalışma süresi, sonuçta hem arama motoru sıralamanızı hem de müşteri deneyiminizi etkileyebilir.

GoDaddy

GoDaddy, sektör ortalaması civarında olan temel sayfa yükleme hızlarına sahiptir. Güvenilirlikleri ve çalışma süreleri de.

Squarespace

SquareSpace’in yükleme sürelerinin nasıl karşılaştırıldığını söylemek zor. Ortalamadan biraz daha yavaş görünüyorlar, ancak SquareSpace tarafından sunulan web sitelerinin karmaşıklığı, karar verici faktör olabilir. Sonuçta, puanlarını yapacak veya kıracak bir şey değil. SquareSpace’in çalışma süresi, GoDaddy ile karşılaştırılabilir olarak, endüstri ortalaması% 99,9’dan daha yüksek bir seviyede..

Çalışma süresi ve Ortalama ücretli yük hızları için en iyi seçenek…

Bir kravat. SquareSpace ve GoDaddy sayfa yükleme hızlarının yanı sıra mükemmel çalışma süresi sunar. Masaüstü ve mobil cihazlarda kabul edilebilir aralık dahilinde.

Kim en iyi hosting ve web sitesi oluşturucu sunuyor? Sonuç

Sonuçta, gerçekten konfor seviyenize bağlıdır. SquareSpace işleri kolay ve erişilebilir hale getirir. Onlar iyi hosting ve e-ticaret için en iyi web sitesi oluşturucularından birini sunuyoruz.

Çevrimiçi bir mağaza açmayı düşünüyorsanız, SquareSpace’in ürünü ihtiyaçlarınızı karşılamaya odaklanmıştır.

HostGator logosu

Bizim # 1 web hosting seçim:
En az puan alan hosting
Aylık 2,64 ABD doları

StartBloggingOnline.com onaylı barındırma

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map