Shopify Review 2020: Bilmeniz Gereken Gizli Şeyler!

Çevrimiçi mağazanız için bir e-ticaret çözümü seçmekte sorun mu yaşıyorsunuz? Kulübe katıl. Bir site oluşturmanın en zorlu yönlerinden biridir. Çok seviyorsanız, birkaç hizmet gördünüz veya duydunuz, sizin için doğru olup olmadığını merak ettiniz.


Bugün, böyle bir hizmet olan Shopify’ın ayrıntılarını inceleyeceğiz. Şu anda oyundaki en büyük oyuncu, ama hepsi kırık?

Şimdi inceleyelim ve Shopify hakkındaki incelememizde nerede biriktiğine bakalım. Ayrıca, bir Shopify mağazası kurma sürecine de göz atacağız..

Genel Shopify Derecelendirmeleri

Cevabı hemen bilmek istediğiniz için size söyleyeceğim. Shopify zaman ayırmaya değer. Yıldız derecelendirmelerinden bahsediyorsak, 4.5 / 5 verirdim. Burada ve orada birkaç küçük tartışma var, ama tüm doğru notaları vuruyor. Açıklamama izin ver…

Shopify İncelemesi

Shopify ve diğer her e-ticaret çözümü, değerini değerlendirmek için kullanabileceğiniz çeşitli kategorilere sahiptir. Bunlar kullanıcı arayüzünden tema sayısına ve ötesine kadar değişir. Bu kriterlerin çoğunda yüksek oranlarda alışveriş yapın.

Artıları

Shopify’ın Bir Çok Teması Var.

Bu onların en lanse satış noktalarından biridir. 100’den fazla tema ve sayım var. Bazıları ücretsizdir; bazılarının kullanımı küçük bir miktardır. Hepsi profesyonel görünüyor ve çeşitlilik muhtemelen herkes için bir şey var demektir.

ÜCRETSİZ Eğitime Katılın

6 Figür Otorite Sitesinin Nasıl İnşa Edileceğini Öğrenmek İstermisiniz??

Bu Ücretsiz Eğitime Katılın…

 • Sonunda karlı nişler bulmak için kanıtlanmış bir yöntem var
 • Kusursuz bir anahtar kelime araştırma yöntemine erişin
 • Kaliteli içeriği nasıl dışa aktaracağınızı öğrenin
 • Baş ağrısı olmadan sitenize beyaz şapka bağlantıları oluşturmayı öğrenin

“Temalarla ilgili önemli olan nedir?” Merak edebilirsin. “Mağazada ne olduğu ile ilgili değil mi?” Belki, ama şu şekilde bak. Çevrimiçi ürün satarken, iyi bir ilk izlenim bırakmak, dönüşümün anahtarlarından biridir.

Potansiyel bir müşterinin çevrimiçi mağazanıza gelip dağınık bir karmaşa gördüğünü varsayalım. Çevrimiçi mağazanızı keşfetme olasılıkları az mı yoksa daha mı az olacak? Tam. İyi görünümlü bir mağaza, alışveriş yapanlar için çekici ve onları satın almaya daha istekli hale getiriyor.

İyi görünmeye ek olarak, çoğu Shopify teması öğeleri okunması kolay bir şekilde sunar. Örneğin, ücretsiz “Minimal” temasını ele alalım. Shopify bunu “ürünlere odaklanan basit, temiz bir tasarım” olarak tasarladıklarını söylüyor. Abartmıyorlardı.

Bu düzende yağ ve karmaşa yok. Ürün bilgileri açıktır, kolay emilir ve müşteriye hemen çarpar. Odakları dizilişinizdeki bir ürüne sıkıca yerleştiğinde, temanın slayt gösterisi özelliğiyle geri kalanı kaydırabilir.

Temanın diğer avantajlarına bir göz atarak Shopify’ın satış yapmanıza yardımcı olmaya odaklandığını görebilirsiniz. Müşteriler daha iyi bir görünüm elde etmek için bir ürünü yakınlaştırabilir. Yakında görüntülenen ilgili ürünleri görebilirler. En iyi izlenimi vermek için en iyi ürünlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Bunun için sadece sözümü almak zorunda değilsin. Bu tema için Shopify incelemelerine bakın. Şu anda% 86 olumlu oturuyor ve en iyi yorumlar faydaları yineliyor:

Hosting ile ücretsiz alan adı

“Minimal tema yaşasın. Bir e-ticaret sitesinin ilgili ve gerekli özelliklerine ve temiz bakış açılarına sahip olması için önerilir. ”

Unutmayın, bu sadece Shopify ücretsiz temasıyla. Ücretli temalar daha da fazla işlevsellik sağlar. En popülerlerden biri olan “Ahit” temasına bir göz atalım. Sözde, “büyük görüntülere ve öne çıkan koleksiyonlara sahip mağazalar için idealdir”.

Hemen ne anlama geldiğini görebilirsiniz. Tema ön ve ortada belirgin bir “kahraman imajı” içeriyor. Aşağıda, en alakalı öğelerin temiz, dikdörtgen bir düzeni.

Tema, her biri biraz farklı bir kitleye yönelik dört “stil” içeriyor. Üst düzey lezzetler için şık Genesis ve Kurtuluş seçenekleri. Exodus tarzı modern kullanıcılara hitap ediyor. Vahiy daha rahat bir şey sunuyor.

Tema, ücretsiz tekliflerin çoğunda bulunmayan gelişmiş seçeneklere sahiptir:

 • Video slayt gösterisi
 • Ürünler için renk örnekleri
 • Ürün hızlı görünümü
 • Koleksiyon kenar çubuğu
 • Gelişmiş gezinme
 • Yapışkan gezinme

Yine, temanın görüşleri son derece olumlu. Bu durumda% 100 memnuniyet:

“Bu tema inanılmaz. Tüm cihazlarda güzel ve son derece işlevsel. Ve destek inanılmaz – tepki süresi hızlı ve düzeltmeler anında. Şiddetle tavsiye ederim. ”

Pazarlama bulanıklığına göre, tüm Shopify temaları aşağıdakilerle birlikte gelir:

 • Mobil uyumlu tasarım
 • Arama motoru optimizasyonu
 • Sosyal Medya simgeler
 • Açılır gezinme desteği
 • Yerleşik stiller ve renk paletleri
 • Ücretsiz tema güncellemeleri

Ve bu böyle devam eder. Çok sayıda Shopify temasına göz atmak aynı şeyi daha da ortaya çıkarır. Temalar iyi tasarlanmış. Mağaza kurulumunuzda gezinmeyi kolaylaştırırlar ve kullanıcılar tarafından iyi karşılanırlar.

Doğru temayı izlemek de kolaydır. Shopify, ihtiyacınız olanı bulmak için aramanızı filtrelemeniz için birçok kritere sahiptir.

Ücretsiz veya ücretli temalara göre sıralayabilirsiniz. Temalara alfabetik olarak göz atabilirsiniz. Temaları endüstri, fiyat veya popülerliğe göre bile görüntüleyebilirsiniz. Küstah hissediyorsanız, Shopify’dan sizin için rastgele bir tema seçmesini sağlayın.

Mesele şu ki, temaların hepsi sağlam ve bu hizmetin geri kalanı için iyi bir omurga oluşturuyor.

Shopify Birçok Uygulamaya Sahip.

Bazı Shopify müşteri incelemeleri, bu yönü temalarla eşit temele taşıyacaktır. Mağazanın uygulamalarla neler yapabileceğini arttırma yeteneğine sahip olmak çok önemlidir. Bu bağlamda Shopify şunları sunar:.

Hepsi kendi uygulama mağazasında bulunan binden fazla ayrı uygulama sunuyorlar. Temalar gibi ücretsiz ve ücretli çeşitler de geliyorlar. Shopify uygulamaları işlevlerine göre kategorilere ayırır:

Pazarlama – Bu uygulamalar adýnýzý buraya çýkarmak içindir. SEO optimizasyonu, e-posta patlamaları ve daha pek çok konuda yardımcı olabilirler.

Satış – Bu uygulamalar tarayıcıları alıcılara dönüştürmenize yardımcı olur. Satışları dönüştürmenize ve arabalarını terk etmiş olabilecek müşterileri ikna etmenize yardımcı olurlar. Son bit hakkında daha sonra.

Sosyal medya – Bu uygulamalar sosyal ağlardan en iyi şekilde yararlanmak içindir. Aşağıdakilerinizi büyütün, ardından bu takipçileri ücretli müşterilere dönüştürün.

Nakliye – Otomatikleştirdiğinizde neden nakliye üzerinde stres var? Bu uygulamalar, mallarınızı alıcıları öngörerek elde edebilmeniz için yerine getirmeyi yönetmenize yardımcı olur.

Envanter – Her dükkanın envanteri yönetmesi gerekir. Bu uygulamalar bu işlemi aksi halde olduğundan daha az rahatsız edici hale getirir. Her zaman stokta ne olduğunu ve nereye gittiğini bilin.

Muhasebe – Defter tutma bir ayı olmak zorunda değil. Bu uygulamalar Quickbooks ve Xero gibi popüler yazılımlarla entegre olur ve sayılarınızı yukarı ve yukarı tutar.

Müşteri servisi – Müşterileri mutlu etmelisin. Bu uygulamaların hepsi bu hedefe yöneliktir. Sohbet desteği, e-posta desteği, telefon desteği ve daha fazlası.

Raporlama – İyi bir akıllı, sağlam bir iş stratejisi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu uygulamalar, tüketici davranışı hakkında istatistik ve hayati bilgi toplamada size yardımcı olur. Oyun planınızı kazandığınız bilgiler etrafında oluşturabilirsiniz.

Araçlar – Etkileşimi kim sever? Herkes, o kim. Bu uygulamalar, dönüşümleri puanlamak için mağazanıza ekstra yumruk ekler. Videolar, 360 ° ürün görüntüleme, akıllı arama vb..

Satış Kanalları – Daha fazla satış noktasında yer aldığınızda daha fazla satabilirsiniz. Bu uygulamalar sizi daha fazla satış kanalına yönlendirir, böylece daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Daha önce Shopify’ın korkunç “terk edilmiş alışveriş sepeti” ile başa çıkmanıza yardımcı olacak uygulamaları olduğunu söylemiştim. Müşteriler mağazanıza bakar, birkaç öğe seçer, ancak satın alma işlemini takip etmez. Bir satıcının bakış açısından demoralize etmek, ancak artık devam etmenin bir yolu var.

“Tüm Zamanların 1 Numaralı Shopify Uygulaması” olarak faturalandırılan MoonMail’in bir çözümü var. Uygulama, alışveriş sepetlerini terk eden müşterilere samimi ancak ikna edici bir e-posta hatırlatıcısı göndermenizi sağlar.

Müşterileriniz için hareketli bir mesaj oluşturmak üzere e-postaları WYSIWYG düzenleyicisiyle özelleştirebilirsiniz. Birden fazla şablonu kaydedebilir ve farklı konumlara göre ince ayar yapabilirsiniz. Maksimum etki için e-postaların zamanlamasını bile kontrol edebilirsiniz.

Shopify mağazasındaki tüm uygulamalar arasında, bu, çevrimiçi satışın en sinir bozucu yönlerinden biriyle başa çıkmak için üstün. Hiçbir mağaza onsuz tamamlanmaz, bu yüzden tüm Shopify mağazalarında ücretsiz olarak kullanılabilir.

Elbette, şaşırtıcı olan başka uygulamalar da var, ancak MoonMail pastayı alıyor.

Shopify Kullanımı Kolay.

E-ticaret eksikliği insanların alma becerileri, uygun web tasarımı genellikle listenin başında. Shopify bunu anlıyor ve Shopify incelemelerinin tümü bunu not ediyor.

Bu yüzden platformları neofitler ve yeni gelenler için bir esinti. Çevrimiçi incelemeleri kontrol edin ve Shopify kullanım kolaylığı açısından listenin başında yer alır.

Arayüz kullanımı kolaydır. Bu hızlı videoyu izleyin ve birkaç ürünle ne kadar hızlı bir mağaza kurabileceğinizi görün:

Kaydolun, bazı ürünler ekleyin, bir tema seçin ve presto yapın. Mağazanız var ve siparişleri kabul etmeye / yerine getirmeye başlayabilirsiniz. Daha önce tartıştığımız gibi, temaların özelleştirilmesi kolaydır ve çok çeşitli.

Dahası, herhangi bir Shopify markası içermiyorlar. Mağazanızın profesyonel görüneceğini bilerek rahatlayabilirsiniz. SEO çalışmalarını da bozmayacaklar.

Aslında, Shopify sizin için SEO’nun iyi bir bölümünü işler. Arama motorlarında fark etmeniz gereken tüm temiz kodları, başlık etiketlerini ve meta açıklamaları içerir.

Envanterinizi yönetmek söz konusu olduğunda bunu 1-2-3 olarak kolaylaştırır. Gösterge tablosundan ürünlerinize ulaşabilirsiniz. Orada ihtiyacınız olan her şeyi ekleyebilir, kaldırabilir ve değiştirebilirsiniz.

Mağazanız için bir alan adına ihtiyacınız olacak. “Nasıl internete bağlanacaksınız” konusunda çok istekli değilseniz, bu göz korkutucu bir görev olabilir. Shopify, üçüncü taraf hizmetleri aracılığıyla bir etki alanı bulma ve satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır;.

Bununla birlikte, alan adınız için üçüncü tarafa gitmek istiyorsanız Shopify şunları sağlar. Shopify platformuyla entegre etmek için başka bir yerden satın aldığınız bir alan adı ayarlamak için birçok adımda yol gösterir.

Başka bir yerde oluşturduğunuz bir e-ticaret siteniz varsa, siteyi Shopify’a bile taşıyabilirsiniz. Elbette dikkat edilmesi gereken noktalar var, ancak Shopify geçişin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için yapmanız gerekenler konusunda sizi bilgilendiriyor.

Basit. Mağazanızda aradığınız tek şey buysa, yolunuza devam edersiniz. Daha ileri düzey kullanıcılar daha derinlemesine bir şey isteyebilir. Shopify onlar için de sunar.

Shopify, belirli kavramları hızlandırmanızı sağlayacak bir video eğitim merkezine sahiptir. İçerik pazarlaması, SEO, pop-up mağazalar, ne öğrenmek istiyorsanız, size yol gösterebilirler.

Belki de birçok video dizisi arasında benim favorim Business Mentor Advice. Bunlar, önde gelen düşünce liderlerinin başarıya ulaşmak için gerekenleri parçalayan şortlarıdır. Tim Ferris, Daymond John ve diğerlerinden videolar var.

Bir dizi denekle mücadele ediyorlar. Bir moda işini başlatmaktan zamanınızı yönetmeye kadar, tomurcuklanan bir girişimcinin büyüklüğe ulaşmak için ihtiyaç duyacağı her şeyi sunarlar.

Biraz okuma yapmayı tercih ederseniz, Shopify’ın kendi hızınızda görüntüleyebileceğiniz bir dizi kılavuzu da vardır. E-Ticaret Analitiği ve Küçük İşletme Pazarlaması, sunulan konulardan sadece birkaçıdır. Mağazanızı karlı hale getirmek için neye ihtiyacınız olduğunu öğrenebilir ve oranları yenebilirsiniz..

Bu “resmi” kaynaklara ekleme Shopify topluluğudur. Yanıtı bulamayacağınız yanık bir sorunuz varsa, topluluk yardım edebilir.

Akla gelebilecek her Shopify konusunu kapsayan geniş bir forumu var. Tartışma panolarına mesaj gönderebilir ve gittikçe Shopify hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Muhtemelen düşünebiliyorsanız, bir forum kullanıcısı daha önce kapsadı.

Hızlı tavsiye için topluluğu sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Deneyimi geliştirmek için web seminerleri, buluşmalar ve grup oturumları bile sunuyorlar.

Shopify Bir Ton Ödeme Yöntemini Kabul Ediyor.

shopify derecelendirmeÖdeme alamıyorsanız, mağazanız onu yerden kaldırmayacak, değil mi? Shopify paranızı alma zorluğunu ortadan kaldırır. Shopify Payments adlı kendi hizmetlerine sahipler..

Shopify Payments ile otomatik olarak büyük kredi kartlarını kabul etmeye hazırsınız.

ABD’deki kullanıcılar için bu, Visa, MasterCard, American Express, JCB, Discover ve Diner’ın Club banka ve kredi kartları anlamına gelir.

Kanada, İngiltere, İrlanda ve Avustralya kullanıcıları Visa, MasterCard ve American Express banka kartlarını ve kredi kartlarını kabul edebilir.

Shopify, Shopify Payments kullanmayı tercih edenler için abonelik işlem ücretlerinden feragat eder. Bu, hizmetlerine devam etmek için ekstra teşvik ekler, ancak isterseniz üçüncü taraf bir ödeme işlemcisi de kullanabilirsiniz..

Buradaki seçenekler çok geniş. Paypal, Amazon Payments, Apple Pay veya bir dizi ek üçüncü taraf kullanabilirsiniz. Entegrasyon kolaydır. Shopify ayrıca başlangıç ​​konusunda faydalı ipuçları sunuyor.

Manuel ödeme seçenekleri de ayarlayabilirsiniz. Bunlar nakit veya banka havalesi ile ödeme yapmayı tercih eden müşteriler içindir. Yine, kurulumu kolay ve müşterilerinizin kullanımı için basit.

Shopify Gönderiyi Kolaylaştırıyor.

Belki de hizmetin en sevdiğim yönlerinden biri. Nakliye çabalarını koordine etmek, yeni başlayanları hiç bitmeyebilir. Shopify sadece kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda anlaşılmasını da kolaylaştırır.

Onlar çeşitli nakliye sağlayıcıları ile tanışmak alabilirsiniz. Fiyatlandırma stratejileri ve benzerlerini size tanıtabilirler. Kendinize sormayı düşünmediğiniz önemli soruları düşünmenizi sağlayabilirler:

 • Hangi ülkelere göndereceğim?
 • Siparişlerimi nasıl sigortalayacağım?
 • Öğeleri nasıl paketleyeceğim?
 • Ücretsiz nakliye sunmalı mıyım?
 • Taşıma sırasında siparişleri nasıl takip edeceğim?

Hepsinden iyisi, tüm bunları Shopify’ın Gösterge Tablosundaki gönderim sekmesinden yönetebilirsiniz..

Menşe noktanızı ekleyin. Kullanacağınız standart paket boyutlarını ekleyin. İşi tamamlamak için etiketler ve diğer yardımcı ekstralar da ayarlayabilirsiniz..

Shopify Güvenlik Hakkında.

Kredi kartlarını ve hassas bilgileri işleyen tüm hizmetlerin güvenli olması gerekir. Güvenlik olmasaydı, müşteriler mağazanıza herhangi bir işlem emanet etmekten mutluluk duyacaktır..

Shopify bu ihtiyacı hız ihtiyacını dengeler. Sonuç? Müşteri verilerinizi meraklı gözlerden uzak tutan hızlı yükleme sayfaları.

Sunucuları PCI Uyumludur. Bu, işlemleri işlemek için Ödeme Kartı Sektörü Veri Güvenliği Standardına bağlı oldukları anlamına gelir. Buna ek olarak,% 99’dan fazla çalışma süresi, güvenli yedeklemeler ve müşterilere yukarı ve yukarı olduğunuzu göstermek için kullanabileceğiniz ekstra özellikler sunar.

Böyle bir özellik Güvenlik Rozeti. Gizlilik konusunda ciddi olduğunuzu yayınlamak için sayfanıza bir tane ekleyebilirsiniz..

Shopify Müşteri Hizmetlerine Prim Kazandı.

Mağazanızda bir sorun olduğunda, birisinin arkanız olduğunu bilmek istersiniz. Shopify yapar. Hangi seviye planını seçerseniz seçin 7/24 müşteri desteği sunarlar.

Sapkınlıkların sitenizden çıkarılmasını sağlamak için Shopify ekibinden bir profesyonelle konuşun. Bir hata yaptıysanız ve hızlı bir şekilde işlevselliğe ihtiyaç duyuyorsanız yedeklemeye başlayın.

Sorun ne olursa olsun, Shopify cevap vermek için orada. İşinizi yürütmeye konsantre olabilirsiniz ve arka uç sorunlarına odaklanmak zorunda kalmazsınız.

Eksileri

Hiçbir servis mükemmel değildir, dikkat edin. Shopify incelememiz, sterlin rekorlarını kıran birkaç küçük detayı not etmek zorunda..

İşlem Ücretlerini Tahsil Ediyorlar.

Diğer hizmetlerin çoğundan farklı olarak, üst kısımdan oldukça belirgin bir yığın alırlar. Shopify Payments’ı kullanmaya karar verirseniz, bunlar sorun değil. Üçüncü tarafa giderseniz aşağıdakileri bekleyin…

Kredi Kartları: Basic için ücret çevrimiçi olarak% 2.9 + 30 ¢ ve% 2.7 + 0 ¢. Shopify için ücret çevrimiçi olarak% 2.6 + 30 ¢ ve şahsen% 2.5 + 0 ¢. Gelişmiş için, ücret çevrimiçi olarak% 2.4 + 30 ¢ ve şahsen% 2.4 + 0 ¢.

İşlem Ücretleri: Basic için% 2.0, Shopify için% 1.0 ve Advanced için% 0.5.

Bu Uygulamalar Toplanıyor.

Genişleme yeteneğine sahip olmak harika. Dezavantajı, özellikler kazanmak için uygulama eklemek zorunda kalmanız sitenizi şişirebilir olmasıdır. Çok fazla şey oluyorsa, siteniz yavaşça taranabilir.

Ayrıca, uygulamalar maliyetli olabilir. Bazıları bir kerelik bir ücrettir, bu da iyidir. Yine de, diğerleri aylık bir aboneliğe mal olur ve harcamalarınızı arttırır.

Görsel Özelleştirme Görünüşü Görünebilir.

Özellikle de en ince ayrıntıları ayarlamak için kullanılan güçlü bir kullanıcıysanız. Temalar yeni başlayanlara yardımcı olmak için basittir. Yine de çok gelişmiş bir şey yapmaya çalışıyorsanız, kısıtlı hissedebilirsiniz.

Dikkat Edilecek Diğer Noktalar

Bunlar Shopify özellikleriyle ilgili incelemeler değildir, ancak girmeniz gereken birkaç şey vardır. İlk ve en önemlisi – Shopify katman tabanlı bir abonelik hizmetidir.

Bu, farklı aylık ücret seviyeleri ve bu seviyelerle gelen farklı avantajlar olduğu anlamına gelir. İşlem ücretlerinden bahsederken daha önce değindik.

Fiyatlandırma yapısı sayfasına göz atarken, üç ana seçeneği ön tarafta görebilirsiniz:

Temel Shopify: 29 $ / ay *

Shopify: ayda 79 $ *

Gelişmiş Shopify: $ 299 / ay *

* Fiyatlandırma değişebilir. Bunlar, bu incelemenin yayınlandığı tarihteki fiyatlardır.

Farklı katmanların işlem ve kredi kartı ücretlerini nasıl etkilediğini ele aldık. Ayrıca, oluşturabileceğiniz personel hesabı sayısını ve raporlama seçeneklerinizi de belirler. Taahhüt etmeden önce işletmeniz için neyin en iyi olacağını düşündüğünüzden emin olun.

Shopify Lite ve Shopify Plus için seçenekler de var. Lite seçeneği, yalnızca temel bilgileri veren aylık 9 ABD doları tutarındaki bir fırsattır. Shopify Plus size büyük işletmeler için uygun gelişmiş özellikler sunar.

Shopify hakkında fikir sahibi olmak için 14 günlük deneme sürelerini kullanabilirsiniz. Bu süre zarfında kredi kartı bilgilerinizi girmeden hizmeti kullanabilirsiniz. Deneme sona erdiğinde, mağazayı başlatmak mı yoksa hizmetten vazgeçmek mi istediğinize karar verebilirsiniz..

Karar

Shopify logosuShopify hizmetleri incelememizin gösterdiği gibi, bu platform buna değer. Web oluşturma deneyimi çok az olan veya hiç olmayan tam teşekküllü bir e-mağaza oluşturma gücüne sahip olursunuz.

Bu mağazanın her yönünü yönetmek için araçlar sunar. Ayrıca, uygun gördüğünüz uygulamalarla işlevselliği artırabilirsiniz. Temaların katılımı kolaydır ve şirket ve topluluktan gelen destek birinci sınıftır.

Shopify’ın sizin için bir seçenek olduğunu düşünüyorsanız, ücretsiz denemelerinden tam olarak yararlanmayı ve sundukları tüm özellikleri keşfetmeyi unutmayın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map