SquareSpace Gözden Geçirme 2020: Artıları ve Eksileri Düşünmelisiniz!

“Güzel bir web sitesi yapın.” Muhtemelen daha önce bir videoda veya podcast’te Squarespace’in sloganını duymuşsunuzdur. 2004’ten beri bir süredir varlar, ancak son birkaç yıldır güçlü bir pazarlama baskısı yaptılar. Şimdi, Squarespace incelememiz göstereceği için gösterilecek çok şey var.


35 yaşın altındaki herhangi bir hippi hakkında Squarespace’in ne olduğunu sorun ve site oluşturmak için bir platform olduğunu söyleyebilecekler. Artık Key’in oynadığı Super Bowl reklamlarını alabilecek kadar büyükler & Peele.

Ancak büyük olmak harika bir ürün sunmak anlamına mı geliyor? Fantastik temalar ve kavraması kolay bir web oluşturma arayüzü sunuyorlar. Kullanıcının ihtiyaç duyabileceği her şeyi halledebilecek hepsi bir arada bir platforma sahip olduklarını iddia ediyorlar; üçüncü taraf uygulamalara gerek yok.

Her şey etkileyici görünüyor, bu yüzden bugün Squarespace ve hizmetleri incelememizde neler sunacaklarına bir göz atacağız.

Kare inceleme

Kare inceleme

Squarespace’i harika yapan çok şey var. Hızlı bir site oluşturmaya çalışan yaratıcı bir profesyonelseniz mükemmel bir seçimdir. Ayrıca, başka herhangi bir site oluşturucusuna rakip olan bazı değerli e-ticaret özellikleri de var. Bu (ve diğer) pozitifler zorlayıcı olsa da, bunun dengeli bir inceleme olduğundan emin olmalıyız.

Squarespace, diğer bazı site yapımcıları kadar basit değildir ve başımızı çizmemizi sağlayan birkaç tasarım seçeneğine sahiptir. Squarespace’i inceleyelim.

Squarespace Avantaj ve Dezavantajlarının Gözden Geçirilmesi

Ücretsiz deneme sürümü ve reklamsız planlar

Rakiplerinin aksine, Squarespace’in uzun vadeli ücretsiz bir plan için herhangi bir seçeneği yoktur. Bununla birlikte, sundukları, yazılımlarına alışabileceğiniz ve sizin için uygun olup olmadığını görebileceğiniz 2 haftalık bir deneme süresidir. Herhangi bir “ücretsiz” planı olmadığı için sundukları her şey sans-reklamlarıdır. Sayfalarınızı emen müdahaleci Squarespace markası hakkında endişelenmeyin.

Tüm planlar sınırsız depolama alanı ve bant genişliği ile gelir. Sitenizin daha profesyonel görünmesi için özel bir alan adı da satın alabilirsiniz. İşte sundukları:

Kişiye özel: Basit, kişisel sayfalar için. 20 sayfa oluşturmak ve galeriler, bloglar, vb eklemek olsun. Onlar otomatik olarak bir mobil web sitesi oluşturur. Ücretsiz SSL güvenliği, web sitesi analizi, e-ticaret desteği ve özel alan adınız olsun. Bu plan ayda 12 ABD doları tutar.

İş: Küçük işletme web sitesi başlatmak için. Kişisel planda sağlanan ekstralarla birlikte sınırsız sayıda sayfa elde edersiniz. Ayrıca, “profesyonel” Google destekli bir işletme e-postası ve 100 ABD Doları değerinde AdWords kredisi alırsınız. Bu plan ayda 18 $ çalışıyor.

Temel: Basic’in ismine göre düşük seviyeli bir plan olduğunu düşünürsünüz, ancak bu aslında güçlendirilmiş bir İş planıdır. Business’ta sunulan özelliklere ek olarak, envanter, siparişler, vergiler ve indirimleri de yönetebilirsiniz. Etiket baskısına Shipstation üzerinden ve entegre muhasebeye Xero üzerinden erişebilirsiniz. Bu plan ayda 26 $ çalışır.

İleri: Bu, Squarespace mahsulünün kreması. İşletmenizi bir üst düzeye taşımak için gereken gelişmiş özelliklere sahip olursunuz. Artık terk edilmiş bir ödeme kurtarma planı uygulayabilirsiniz. Ayrıca, gerçek zamanlı taşıyıcı gönderimine de erişebilirsiniz. Bu plan ayda 40 $ çalışır.

Squarespace, zincirinizi herhangi bir gizli ücret veya hile ile çekmez. Bir yıllık dönem için indirim için kaydolabilirsiniz, ancak bunu yapmanız gerekmez. Aydan aya gitmek konusunda daha iyi hissediyorsanız,!

Gerçekten güzel bir site yapabilirsiniz

Burası Squarespace’in ana satış noktası. Squarespace’in sunduğu sayfalardan daha iyi görünümlü site oluşturucu sayfaları bulamazsınız. Size bir Squarespace web sitesi oluşturucu incelemesi sağlamadığımız takdirde çok memnun oluruz, bu yüzden hemen içeri girelim.

Şimdiye kadar, bir web sitesi oluşturucunun nasıl çalıştığının geniş vuruşlarını bilmelisiniz. Squarespace, Weebly ve Wix’e benzer bir formül izler. Kaydolun, ardından büyük vizyonunuza uygun bir şablon seçin.

Squarespace, işleminizle ilgili bazı ayrıntıları girmenizi ister. Site adınız, işletme adınız, bir adres (fiziksel bir konumunuz varsa). Squarespace, manuel olarak yapma zahmetinden kurtulmak için bu bilgileri ekler.

Bunu yaptıktan sonra, Squarespace’in düzenleme arayüzünü kullanmaya başlamanın zamanı geldi. Demet bakan en güzel – minimalist, ama aynı zamanda çarpıcı. Her zaman en basit değildir (daha sonra daha fazla), ancak mükemmel bir bitmiş ürün bulmak için gerekli araçlara sahiptir..

Çoğu yapımcı, sitenize eklemek istediğiniz nesneleri seçmenize izin veren kalıcı bir araç çubuğuna sahiptir. Squarespace farklı bir yaklaşım gerektirir. Sayfanın düzenlemek istediğiniz bir bölümünü tıkladığınızda, sayfaya ekleyebileceğiniz öğeler içeren bir kutu görünür.

Seçenekler, web oluşturucu standartlarınızı içerir. Metin ekleyebilirsiniz. Fotoğraf ekleyebilirsiniz. Videoları, sosyal medya düğmelerini ve benzerlerini atabilirsiniz. Müzisyenseniz, ziyaretçilere ezgilerinizi örnekleyen bir oyuncu ekleyebilirsiniz. Seçtiğiniz albümünüz (veya başka bir dijital ürün) için indirmeler ekleyebilirsiniz. Squarespace’deki kenar çubuğu daha fazla sayfa eklemenizi sağlar. Klasörler, etkinlikler, bağlantılar vb. Gibi diğer seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz..

Sayfanıza bir blog eklemek çok kolaydır. Blog sayfanıza diğerleriyle aynı şekilde içerik ekleyebilirsiniz. Gecikmeli yayınlama için yayınları kaydedebilir ve planlayabilirsiniz. RSS beslemesini etkinleştirebilir ve etkinleştirebilirsiniz. Bir podcast’i entegre edebilirsiniz. Yorum ve benzeri düğmeler ekleyebilirsiniz. Dışarıdayken e-posta yoluyla yeni yayın yazma seçeneği bile vardır.

Squarespace’de görüntüleri düzenlemeye gelince, size değerli araçlar sunmak için çaba sarf ettiler. Aviary editörünü çalışırken görüntülerde ince ayar yapmak için kullanabilirsiniz. Slayt gösterileri, karuseller, ızgaralar vb. Olarak görünen galeriler ekleyebilirsiniz. Resim yazıları, geçişler ve benzerleri ekleyebilirsiniz. Hatta küçük bir ücret karşılığında Getty Images’dan görüntüler bile alabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, sitenizin ne kadar şık göründüğüne şaşıracaksınız. Squarespace’in giriş ve çıkışlarında hız kazandıktan sonra, bir saat içinde profesyonel kalitede görünen yeni siteler oluşturabileceksiniz.

Reklam öğeleri göz önünde bulundurularak oluşturuldu

Bazı web oluşturucular yüzlerce şablon sunar, ancak sadece bir avuç iyi görünür. Squarespace, hepsi harika görünen 65 özenle seçilmiş temaya sahiptir. Bunları yedi ana kategoriyi hedefleyecek şekilde ayarladılar:

 • İşletmeler
 • Portfolyolar
 • Bloglar
 • Müzisyenler
 • Restoranlar
 • Düğünler
 • Kişiye özel

Örnek amaçlar için Yerçekimi şablonuna bir göz atacağız. Bu, müzisyenler için basit bir tasarım. Hemen kapak sayfanızın bir bilgisayarda ve mobil cihazda nasıl görüneceğine ilişkin bir örnek sunulur. Ayrıca, şablonu kullanarak başkalarının oluşturduğu harika sitelerin bazı örneklerini de gösterirler.

Güçlü bir arka plan görüntüsü, basit gezinme ve sitenin neyle ilgili olduğunu hemen kavrama. Bu tür temiz düzen, profesyonel bir görünüm sunmaya çalışırken yaratıcı bireylerin tam olarak ihtiyaç duyduğu şeydir. Squarespace’in dediği gibi, “şablonunuzu işlevsellik yerine tasarıma göre seçin.” Site oluşturma sürecinde ihtiyacınız olan ekstra özellikleri ekleyebilirsiniz. Hangi şablonu kullanırsanız kullanın, iyi görünecek ve ziyaretçileriniz için yapmanız gerekenleri yapan bir sayfa oluşturabileceksiniz..

Squarespace incelemeleri mükemmel, duyarlı tasarımı ve iyi bir nedeni var. Tüm temalara buradan bakabilirsiniz. Seçimi inceleyin ve Squarespace’in neden piyasadaki en zarif site oluşturucu olarak adlandırıldığı konusunda kendi sonuçlarınızı çıkarın.

E-Ticaret girişiminde bulunuyorlar & para kazanma

Bir site oluşturucusunun Shopify gibi özel e-ticaret seçenekleriyle rekabet etmesi zordur. Squarespace bunu iyi bir şekilde yerine getirir ve takdir edilmelidir. Tüm planlar size fiziksel veya dijital ürünler satma seçeneği sunar. Mağaza sayfalarınız normal sayfalarınızla doğal olarak bütünleşir, böylece her şey kusursuz görünür.

Bir envanter oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Müşteriler satın almak istedikleri ürünleri ekleyebilmeleri için bir alışveriş sepeti alacaktır. Kuponlar, indirimler ekleyebilir ve vergiler ve gönderim bedeline yardımcı olacak araçlara erişebilirsiniz. Ayrıca, Squarespace satabileceğiniz ürün sayısında sınırlama getirmez. Hızla genişlemeye çalıştığınız zamanlar için çok yararlı.

Squarespace ayrıca Google AdSense aracılığıyla reklamlar yoluyla para kazanmanıza olanak tanır. Site trafiğiniz iyiyse, yalnızca reklamlarla önemli bir miktar elde edebilirsiniz.

Dikkat edilecek diğer noktalar

Squarespace’in müşteri desteğine henüz değinmedik ve bunun nedeni, hangi Squarespace web sitesinin incelediğinize bağlı olarak karışık duygular olması.

Squarespace, tam özellikli bir yardım merkezine sahiptir. Yardım kitaplığında olabilecek belirli soruların cevaplarını arayabilirsiniz. Ayrıca canlı sohbet ve 7/24 e-posta desteği de sunuyor.

Öte yandan, diğer site oluşturucu hizmetleri arasında standart bir özellik olan telefon desteği sunmuyorlar. Ayrıca, kime sorduğunuza bağlı olarak hizmetin kalitesi hakkında farklı yanıtlar alırsınız.

Hiçbir zaman destekle ilgili herhangi bir sorun yaşamadık, ancak çok sayıda kullanıcı şikayetlerini bilinir hale getirdi, yıldız hizmetinden daha azını kendi sıkıntılarının nedeni olarak gösterdi.

Her şey bir yana, destek teklifleri hala güçlü ve herhangi bir şeyle sıkışırsanız size yardımcı olmaya hazır büyüyen bir topluluk var.

Kare fiyatlandırma … pahalı

Squarespace’in planlarını karşılaştırdığınızda, rekabetten biraz daha yüksek gelirler. Weebly ve Wix’in her ikisi de ücretsiz planlar sunuyor. En düşük ücretli planları da Squarespace’in 12 $ / ay ile karşılaştırıldığında 8 $ / ay’dır.Daha fazla bilgi için SquareSpace alternatifleri hakkındaki yayınımıza göz atın.

Squarespace’in üst düzey planı da beraberinde gelenleri dikkate alarak yüksek fiyatlı. Fazladan birkaç dolar sizi bu kadar etkilemeyebilir. Bununla birlikte, bir bütçe üzerindeki işletmeler ekstra masrafı dikkatle değerlendirmek zorundadır.

…ve çevrimiçi satış işlemlerinizden kayboluyorlar

İki alt uçlu Kareler planından birini seçtiğinizde, ödeme işlem ücretinin üstünde satışlarınızdan% 2-3 oranında bir indirim yapılır. Çevrimiçi işinize yeni başladığınızda kârı en üst düzeye çıkarmaya çalışırken tam olarak ideal değil.

Stripe’i yalnızca ödemeleri işlemek için kullanabilirsiniz

Diğer site üreticileri ödeme işlemleri için çeşitli seçenekler sunar. Squarespace yalnızca bir tane kullanır – Stripe. Stripe ile yüksek düzeyde entegrasyonlarının işlemlerin sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağladığını ve bunun için bazı gerçekler olduğunu söylüyorlar..

Yine de Stripe’nin kullanılamadığı alanlar var ve bu kullanıcılar şanssız kalacaklar. Bizi yanlış anlamayın; Stripe güçlü ve güvenilir bir işlemcidir. Yine de daha fazla seçenek çok takdir edilecektir.

Seçenekler arasında gezinmek zor olabilir

Diğerlerinin aksine, Squarespace’in site oluşturucusunu kullanmanın bir öğrenme eğrisi vardır. Bazı seçenekler hemen tanınmıyor ve sadece belirli bir özelliği bulmaya çalışan bir deli gibi menülerde avlanacağınız zamanlar var.

Squarespace’teki incelemelerin hepsi bunu not ediyor gibi görünüyor – güzel, ancak ilk alıştığınız zaman zor.

Şablon düzenleme kısıtlayıcı olabilir

Siteniz harika görünecek ve bunun nedeni şablonunuza nesneleri yerleştirebileceğiniz yerleri sınırlamalarıdır. İşleri serbest biçimli yapmaya alışkınsanız, Squarespace’in izin verdiği şekilde kısıtlanmış hissedersiniz. Son ürünü geliştirir ve yeni başlayanların hata yapmasını önler, ancak daha fazla deneme yapmak isteyenler için yaratıcılığı engelleme pahasına.

Sonra kod düzenleme var. Squarespace, CSS ve HTML’yi değiştirmenizi sağlayan bir geliştirici platformuna sahiptir, ancak sağlam olarak adlandırdığınız şey bu değildir. Yeni başlayanlar bu seçenekten utanacaklar ve gelişmiş web geliştiricileri sınırlı kullanılabilirliğini azaltabilir.

Üçüncü taraf uygulaması yok

Squarespace’in entegrasyonunun yorumları, onları bunun için çekiyor ve haklı olarak. Her şeyin doğru çalışmasını sağlayan bağımsız bir platformları olduğunu söylüyorlar. Bu doğrudur, ancak sitenize eklemek için ölmekte olduğunuz bir üçüncü taraf işlevi varsa, elleriniz birbirine bağlı olacaktır. Squarespace, platformlarında kendi yollarıyla çalışmayı planlayana kadar beklemek zorundasınız, herhangi bir gelişmiş geliştirme yapmak isteyenler için başka bir yük.

Dikkat edilecek diğer noktalar

Bu olumsuzlukların hiçbiri mutlak bir anlaşma kırıcı değildir, ancak genel deneyimi engeller. Ayrıca, geliştirici araç setini kullanarak üçüncü taraf kısıtlamalarını aşabileceğinizi belirtmek gerekir. Bununla birlikte, başlangıç ​​sitesi oluşturucuları, kullanım kolaylığını desteklemesi gereken sürükle ve bırak arayüzüne sahip olma fikrine ters düşen bu özellik tarafından korkutulacaktır..

Bizim Squarespace eleştiri yazıları

Squarespace incelememizin, platformun sizin için uygun olup olmadığına ışık tutmasına yardımcı olmasını umuyoruz. Gördüğümüz gibi, ne olursa olsun muhteşem bir site arıyorsanız, Squarespace ile ihtiyacınız olanı bulacaksınız. Bununla birlikte, hepsi bir arada hizmetlerine kilitlenmiş hissetmekten hoşlanmıyorsanız, dalma yapmadan önce diğer seçenekleri keşfetmek isteyebilirsiniz..

Popüler ve büyük olduklarından şüphe yok (Key’in oynadığı Super Bowl reklamlarını karşılamaya yetecek kadar & Peele), ancak, dalma yapmadan önce diğer seçenekleri keşfetmek isteyebilirsiniz çünkü…

Sizi daha sonra geri tutabilecek web sitesi oluşturucularla kısıtlanmaktan hoşlanmıyorsanız, sizin için çok şey var…

SquareSpace incelemesi son değerlendirmemiz

Squarespace için yapılan incelemeler, platformun kaygan ve tonlarca seçeneğe sahip olduğunu unutmayın. Kesinlikle öyle ve bunlar hem bir nimet hem de bir lanet.

Squarespace ile kullanılacak birçok araç var, ancak Wix veya Weebly ile karşılaştırıldığında şablonlarını nasıl değiştirebileceğiniz konusunda daha kısıtlayıcı görünüyorlar..

Arayüz güçlü, ancak yeni gelenlere rakiplerinden daha az hoş geliyor. Hiçbir şekilde kötü değil ama kavramak için bazı ayarlamalar gerekiyor.

Squarespace 4/5, ve ana inceleme size nedenini gösterir.

Editörün değerlendirmesi

4/5

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map