Bir Web Sitesi Yapmanın Maliyeti Nedir? Geliştirme ve Yaratma Fiyatı

Bir web sitesinin maliyeti ne kadardır?Çevrimiçi alan adı almayı ve oluşturmayı düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk şeylerden biri – bir web sitesinin maliyeti nedir? WordPress aracılığıyla bir web sitesi veya blog başlatmayı düşünüyorsanız, ne kadar iş yapacağınızı ve dış kaynak kullanacağınız işin geri kalanını hesaba katmanız gerekir..


Tasarımcılar, geliştiriciler veya ajansların sizin için işi yapması için fiyatların yüksek olabileceği zamandır. Ancak, WordPress gibi ücretsiz açık kaynaklı yazılım kullanmaya karar verdiyseniz, biraz çalışma yaparak kolayca düşük maliyetli bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Bir web sitesi başlatma maliyetlerinin çoğu, web sitesi çalışmaya başlamadan önce verilen bireysel kararlardan kaynaklanmaktadır. Bunlar arasında web barındırma hizmetleri, alan adı satın alımları, aylık ve yıllık ücretler, dış kaynaklı geliştirme, kurum içi geliştirme ve bir web sitesinin sahip olacağı tüm farklı özellikler yer alır..

Bir web sitesinin maliyeti ne kadardır??

İnsanlar, web sitesinin gerçek görünür tasarımına, ücretsiz bir web sitesinin size vermeyeceği görünüme çok önem veriyorlar. Bir web sitesi yapmanın maliyeti ne kadar düşünüldüğünde önemli bir noktadır. Ancak, iki siteyi yan yana karşılaştıracak olsaydınız, minimum görsel ayrım ile büyük fiyat farkları olasılığı vardır.

Çoğu zaman şablonlar o kadar iyi tasarlanmışlardır ki, binlerce dolar daha pahalı olan diğer profesyoneller tarafından üzerinde çalışılan bir şeyden ayırt edilemezler..

5.000 $ ‘lık bir sitenin dış görünümü, 10.000 $ değerinde bir web sitesine benzeyebilir..

ÜCRETSİZ Eğitime Katılın

6 Figür Otorite Sitesinin Nasıl İnşa Edileceğini Öğrenmek İstermisiniz??

Bu Ücretsiz Eğitime Katılın…

 • Sonunda karlı nişler bulmak için kanıtlanmış bir yöntem var
 • Kusursuz bir anahtar kelime araştırma yöntemine erişin
 • Kaliteli içeriği nasıl dışa aktaracağınızı öğrenin
 • Baş ağrısı olmadan sitenize beyaz şapka bağlantıları oluşturmayı öğrenin

Bu gerçekten ne anlama geliyor, bir web sitesinin ne kadar olduğunu sadece tasarımın dışına bakarak yargılamak oldukça zor. Arabalara benzeterek fiyat ve kalite farkını beğenelim.

Yepyeni Maserati GranTurismo güzel bir otomobil. Bu araba meraklılarının dış tasarımı seveceği ve takdir edeceği bir otomobil. Ayrıca kaputun altında çok fazla paketleme yapan yüksek fiyatlı menzilli bir araçtır..

Bunu, dışarıda da iyi görünen daha düşük fiyatlı bir modelle karşılaştırın, ancak üst uç Maserati’ye kıyasla büyük ölçüde düşük. Aracın maliyetini oluşturan ve bu nedenle web sitesi sadece dış tasarım değil.

Web sitelerinizin sahip olduğu yetenekler ve özellikler, kendini tamamlamadan farklı kılan ve farklı bir fiyat noktasına götüren yollardan bazılarıdır..

Derlemeden önce kendinize sormanız gereken sorular

Bir web sitesi oluşturma maliyetini belirleme süreci, büyük kararlar verilmeden önce başlar. Mesele doğru soruları sormaktır ve cevapların sorulan basit sorudan daha incelikli ve karmaşık olduğunu anlayacaksınız..

Sadece bir web sitesinin ne kadara mal olacağına dair geniş bir soru sormak, işinizi veya web sitesinin bireysel amacını, gerekli becerileri ve siteye girmek için harcayacağınız çaba ve zamanı dikkate almaz. Bunun yerine daha kısa ve özlü sorular sorun.

 •    Buna değer bir şey yapmak için zamanınızı ve paranızı ne harcamak istiyorsunuz??
 •    Neye odaklanılması gerektiğine ve neye kenara atılabileceğine karar verebilir misiniz??
 •    Web sitesi ile uygulamalı veya uygulamalı olacak mısınız??
 •    Ne yaptığınız hakkında önceden deneyiminiz veya bilginiz var mı??
 •    Ne tür özelliklere ihtiyacınız var??
 •    Kullanıcı arayüzü ve kullanıcı etkileşimi üzerinde kontrol ne kadar önemlidir??
 •    Eğer işten dış kaynak kullanacaksanız, ne kadar olacak?

Bunlar, yeni bir web sitesi oluşturmayı düşünürken kendinize sorabileceğiniz birçok sorudan sadece birkaçı. Daha sonra geniş fiyatlandırma çerçeveleri ve kaynakları inceleyeceğiz. Öncelikle daha önemli olan, bir web sitesinin oluşturulmasına giren tüm unsurları bulmaktır.

Bir tasarımcının veya geliştirici grubunun değeri, bir web sitesinin yüzey özelliklerinden çok daha derine iner. Bireysel teknik becerileri, deneyimleri ve bilgileri, bir web sitesi oluşturma konusunda uzun vadede size yardımcı olabilir.

Hosting ile ücretsiz alan adı

Oluşturduğunuz yol boyunca teknik veya finansal birlikte gösterimlerden kaçınmak ve web sitesi oluşturma çabalarınıza ne kadar zaman ve çaba harcamak istediğinizi delege etmek istiyorsunuz.

Bir web sitesi oluşturma maliyetini bütçeleme

Küçük bir işletme sahibi, kuruluş veya web sitesi oluşturan yalnız kurt olmanıza bağlı olarak, ihtiyaçlarınız ve becerileriniz büyük ölçüde değişecektir. Bir web sitesi oluşturma maliyeti dört farklı kaynağa inecektir.

Bunların potansiyel maliyetlere veya avantajlara nasıl ayrıldıklarını ve birbirleriyle nasıl bağlantılı olduklarını ve diğerinden daha fazla kaynağa sahip olduklarını inceleyeceğiz. Bu kaynaklar para, zaman, teknik uzmanlık ve geliştirme becerilerine ayrılabilir.

İlk bakacağımız kaynağımız paradır. O zaman harcayacak çok şeyiniz varsa, bu aslında diğer kaynakların çoğunu koyar. En iyi tasarımcıları ve geliştiricileri, şablonları ve platformları araştırmak için zamanınız serbest bırakılabilir.

El ele gidecek, ancak zamanınız varsa, değişen hizmetleri kullanarak size sunulan farklı faydaları araştırabileceksiniz. Zaman, o zamanki paradan bile daha değerli bir kaynaktır.

Bunun nedeni, biri için daha fazla para kazanmanıza izin vermesidir, size öğrenme ve bilginizi artırma lüksünü verir. Hangi daha sonra size para kazandıracak çünkü nasıl geliştireceğinizi (kod, tasarım vb.) Biliyorsunuz ve aynı zamanda bir web sitesinin iç işleyişinin arkasındaki teknik uzmanlığa sahip.

Öğrenmek için vaktiniz veya dış kaynaklardan yararlanacak paranız yoksa, teknik veya geliştirme becerilerinin eksik olması telafi etmek zor olacaktır. Bu becerilere sahipseniz, onları harekete geçirmeniz ve harika bir şey yaratmanız sadece bir zaman meselesidir..

Kaynak eksikliğinin belirlenmesi

Para birçoğunun en önemli yönü olduğundan, nihai amaç ve işlerin yapılması anlamına geldiği için aynı zamanda en esnek kaynaktır. Kullanıcılar, ihtiyaç duyacakları veya dış kaynak kullanacakları diğer kaynakları dikkate almadan tam olarak web sitesinin ne kadar olduğuna karar verecekler.

Zamanla ilgili olarak, her zaman oradadır ve meşgul değilseniz ve zamanınız varsa zamanlama yoluyla devredilebilir veya başka bir şeyle çok meşgulsünüz ve sahip değilseniz.

Teknik özellikleri nasıl geliştireceğinizi ve bir anlayışa sahip olduğunuzu biliyorsanız, o zaman her zaman oradadır. Yapmazsanız, iyi değil ve ya beceri setini edinmeniz ya da sizin için yapacak başka birini kiralamanız gerekmiyor.

Para harcama nedenlerimiz, bir şeyin değerinde olduğunu düşündüğümüzün paramızı alacağına bağlı olarak değişir. İnsanlar ihtiyaç duymadıkları ve karşılayamayacakları şeyleri kaç kez harcıyor??

Bir ürün veya hizmette doğal bir değer varsa, tüketici araçlarının çok üstünde olsa bile bu satın alma işlemini haklı gösterecektir. Yaşam tarzı seçimleriyle ya da sadece rahatlıkla bir ilgisi olabilir. Günlük hayatta bir şeyler satın almada aynı ilkeler web geliştirmeye de uygulanabilir.

Geliştirme aşamaları & kaynak maliyetleri

İşte web sitesi geliştirme aşamalarının bazı temelleri ve bunları tamamlamak ve bunları gerçeğe dönüştürmek için gereken ilişkili kaynaklar.

 •    Temel Başlangıç: Web Sitesi Kurulumu
 •    Bir Web Sitesi Oluşturucu Seçme ve Öğrenme
 •    Düzeni Ayarlama
 •    İçerik Oluşturma
 •    Web sitesi bakımı

Her alanda, bir şeyler yapmak için gerekli kaynaklara sahip olmalısınız. Her bir bireysel gelişim aşamasına bakalım.

Bu aşamalardan herhangi birinde gerekli teknik veya geliştirme becerilerine sahip değilseniz, bir web sitesi oluşturma yazılımı bulmalısınız. Bunlar hem teknik olarak yetenekli olmayan insanlar hem de son derece teknik.

Örnek olarak WordPress veya SquareSpace gibi bir şeye bakıyorsanız, bunlar oldukça kullanıcı dostudur. Ayrıca, bu web siteleri bina yazılımı ekleyebilir zengin bir geliştiriciler topluluğu var.

Yaratılış hakkında uygulayabileceğiniz birkaç farklı yöntem var. Tüm malzemeleri kendiniz toplayabilir ve hepsini baştan sona yapabilirsiniz. Bu, teknik yönleri nasıl geliştireceğinizi ve anlayacağınızı öğrenmek için zamana ve potansiyel istekliliğe sahip olduğunuzu varsayar..

Başka bir yöntem, bir tür hizmet kullanmak olacaktır, ancak hepsini sizin için yapacak olanı değil. Şablonlar, olası destek sistemleri ve ara sıra teknik yardım alacağınız için bu biraz para gerektirir..

Son yöntemimiz, tüm işleri sizin için dışarıdan temin etmek ve yapmaktır. Burada, kaynak olarak çok miktarda paranız var ve işleri halledebilirsiniz. Bu üç farklı yöntemi ve bunların her birinde yer alan özellikleri daha da yıkabiliriz.

En popüler içerik yönetim sistemi olduğu için WordPress’i temel örneğimiz olarak kullanacağız.

Web sitenizi sıfırdan oluşturmak artık gerçekten var olmayan bir uygulamadır. Belirli bir yönerge setine ihtiyaç duyan büyük bir şirket değilseniz, gerçekleşmeyecektir. O zaman bile oldukça nadirdir. Büyük olasılıkla bir temel şablondan başlayacaksınız ve oradan ilk kendiniz yapın yöntemimizle gideceksiniz..

Web sitesini WordPress kullanarak oluşturacaksanız, ancak tasarımcılar ve geliştiricilerden dış eklentiler, eklentiler ve diğer uzmanlıklar satın alabilirsiniz. Zaman boyunca bir şeyi entegre etmek için birini işe almanız veya bir şeyi değiştirmek için iç kısımlara gitmeniz gerekebilir..

Tam dış kaynak kullanımının nihai yolu, gelecekte de bir taahhüt gerektirecektir. Bu geliştiricilerin ve web sitesi ile gelecekteki tamircilerin herhangi bir şeyi değiştirmek için ödeme yapmaları gerekecektir. Bu bir sorun değilse, sahibi olarak sizin için daha az uğraş olabilir.

Rol, işçinin sahada rolünü yerine, daha fazla gözetmen veya yaratıcı moduna devredildi.

Web sitelerini gerçekçi bir şekilde geliştirmenin maliyeti nedir??

Bir web sitesi oluşturmanın temel maliyetleri, tasarım ve geliştirmenin ilk aşamalarından geçer. Gelecekteki maliyetler, yöntemlerimize ve yaratılış için hangi kaynakları tahsis edebileceğinize bakarak, ilk başta alınan kararlarla da ilgilidir..

Bir web sitesinin ömrü boyunca devam eden maliyetler olacaktır. İlk maliyetleri bir aşamaya, ardından devam eden maliyetleri ikinci devam eden aşamaya ayıralım. Ne harcayacağınızla ilgili bazı temel kılavuz maliyetleri vardır.

İlk başlangıç ​​aşaması çoğunlukla kapsanmıştır. En az 100 $ – 200 $, web siteniz için tüm barındırma, alan adı ve e-posta hizmetleriyle başlamanızı sağlar. Sadece birkaç isim vermek için GoDaddy, BlueHost, HostGator gibi birden çok barındırma sitesi vardır. İşte GoDaddy’den soruyu cevaplayan hızlı bir video – bir web sitesinin maliyeti nedir?

 

 

 

Ortalama olarak, web sitesini çalıştırmak için ayda en az 100 $ harcayabilmeniz gerekir. İşletmeniz bu harcama kapasitesinde değilse, bir sürükle ve bırak web sitesinin bakımı ve bakımı hakkında düşünmek isteyebilirsiniz..

Web sitesini yönetmek, diğer bazı büyük maliyetlerle karşılaşabileceğiniz yerdir. Daha önce bahsedildiği gibi, elinizde tuttuğunuz kontrol miktarı, başkalarına ne kadar ödeme yapmanız gerektiği ile sonuçlanır..

Web sitesine yönelik çözümün dış kaynak kullanımı tamamlanmışsa, aynı kişilere ödeme yapmaya devam etmeniz veya daha sonra değiştirmek ve değiştirmek için yeni geliştiriciler kiralamanız gerekir. Bu süre zarfında, web sitesinin en azından birkaç yönünü öğrenmek için zaman ayırmanız sıklıkla önerilir. Geliştiriciniz burada önemli bir öğretmen olabilir.

Ayrıca, işi yapmak için tam zamanlı birisini işe almadıysanız beklemek zorunda kalacağınız konumda olacaksınız. Bu sadece küçük bir değişiklikse ve bunu yapmak için teknik bilgiye sahipseniz,.

Ancak, özelleştirilmiş bir WordPress şablonu veya başka bir içerik yönetim sistemi kullanılırken ortaya çıkabilecek bazı yaygın tuzaklar vardır. Aylar boyunca bu tür problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Bazı WordPress eklentileri tasarımınızın temel kısmı ile çakışacaktır. Yeni bir eklenti indirmeye karar verirseniz, web sitesinin diğer yönleriyle uyumlu olmayabilir. Bu durumda, bu iki farklı alanı düzeltmek ve entegre etmek için arayarak bir geliştirici kiralamanız gerekir..

Farklı tasarımları ve özellikleri karıştırmak ve eşleştirmek, elbette sizi tehlikeye atmaya ve bunları düzeltmek için dış kaynaklı geliştirmeye ihtiyaç duymaya yönlendirecektir. Başka bir kaynaktan kodlanmış bir sistemden ziyade bir içerik yönetim sisteminin ele alınması zorlaşır..

Örneğin, sayfanın üst kısmına bir banner koymak istiyorsanız, zaten orada bulunanlarla iyi örtüşmeyen belirli bir eklenti veya kod snippet’i koymanız gerekebilir. Kendinize sormanız gereken soru, web sitesini düzenlemek üzerinde ne kadar kontrol sahibi olmak istediğinizdir.

Bu, dış kaynaklı ücretli yükleniciler veya düzeltmeleri kendiniz yapmak için biraz zaman harcamak arasındaki fark olabilir..

Gerekli özellikler

Hemen ihtiyacınız olan belirli miktarlarda özellikler ve daha sonraya kadar yapabileceğiniz diğerleri var. İlk başladığınızda, jetlerinizi soğutun ve sadece ihtiyaçlarınızı karşılayın.

Yenilik yapmak harika olabilir, ancak yeni özellikler eklemek için asla çok geç kalmayacaksınız. Eklenen özellikler daha fazla karmaşıklık getirir, bu da size daha fazla zaman ve daha fazla paraya mal olabilir. Şimdilik temel özellikleri kullanın.

Tasarımın karmaşıklığı, temel parçalar çalışmazsa iş için bir şey ifade etmez. Bu şekilde, web siteniz eksik olsa bile, işinizi artırmak için uygun bir kaynak olması gerektiğine odaklanabilirsiniz..

Başka bir deyişle, kârlılığınıza yardımcı olmayan çok karmaşık bir şeyi kesin. Gereksiz bir özellik eklemek, bir web sitesinin gelişmekte olan aşamalarında değil, sonunda yardımcı olabilir. Sonuçta, daha sonra her zaman yükseltebilirsiniz.

Bir noktada, web sitenizi yükseltmeniz gerekecek ve geliştirdiğiniz fazla mesai bilgisiyle, web sitenizdeki ziyaretçilerin neye ihtiyacı olduğunu göreceksiniz. Web sitenizin kolayca ölçeklenebilir temel bir çalışma modeli oluşturmak, uyum sağlama esnekliği ile uzun vadede size zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır..

Bir web sitesi oluşturmanın yönetimsel açıdan maliyeti nedir??

Bir web sitesinin maliyeti nedir?Bir web sitesinin operasyonları kendi başlarına oldukça zordur. Barındırma hesabı, web postası, içerik yönetim sistemi hesabı ve bunlarla birlikte gelen diğer tüm eklentiler ve ek profillerle uğraşmanız gerekir..

Web sitesinin tüm bu farklı yönlerini yönetmek size kalmış. Tüm bunlar liginizden veya zaman diliminizden çok uzak görünüyorsa sürükle ve bırak yöntemini kullanmak yararlı olabilir. Bu, başkalarına devredilebilen veya kendi yetenek setinizde tutulabilen kişisel bir tercihtir.

Şimdi bir web sitesinin maliyetindeki sayıların bazı temel gerçeklerine bakalım. Bunlar değişebilir ve şimdi de bildiğiniz gibi, her bir potansiyel faktörle değişen birden fazla faktöre bağlıdır..

Bir sürükleme & Damla üreticisi 100 $ ‘dan 400 $’ a kadar birkaç yüz dolara mal olabilir. Bir içerik yönetim sistemi kullanan ve neredeyse tamamen sizin aracılığınızla yapılan bir yöntemdir. Özelleştirilebilir özellikler sınırlıdır, ancak zamandan ve paradan tasarruf ettiniz.

WordPress, çok fazla dış geliştirme yardımı olmadan bireysel olarak sizi 100 $ ile 500 $ arasında benzer fiyat aralığında çalıştırabilir. Aynı içerik yönetim sistemini kullanmak ve tam bir geliştirme ekibi kiralamak işlerin pahalılaştığı zamandır.

Bir web sitesi oluşturmak için tam uzunlukta bir geliştirme ve tasarım ekibine en az 1000 ila 10.000 ABD Doları harcayabilirsiniz. Bunların farklı yaratma yöntemlerinin arkasındaki temel fiyatlar olduğunu unutmayın.

Bu fiyatları daha da düşürebiliriz.

Eğer geliştirme ve ince ayarlar ve değişiklikler yapma konusunda size yardımcı olması için birisini işe alacaksanız, fiyat saatte 30 ila 100 dolar arasında değişebilir. Bu sadece WordPress geliştiricileri ile olacak. Büyük bir geliştirici, elbette, bu fiyat noktasının daha yüksek spektrumunda olacak.

Bir geliştiricinin bu kadar bilgili ve fiyatına değer olup olmadığı konusunda biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. Çok uzun sürerse ve kodun tekrar tekrar yeniden yapılması gerekiyorsa, büyük olasılıkla buna değmezler.

Teknik olmayan bir kişi bile, beceriksiz olan ve zamanına veya parasına değmeyen birini görebilecektir. Çoğunlukla, genellikle daha yüksek ücret oranındaki geliştiriciler çoğundan daha yeteneklidir. Bu kadar fazla ücret alamazlar ve arkalarında bir tavaya sahip olmasalardı hala uygulanabilir olurlardı.

Kimin işe alınacağına karar verirken daima dikkatli olun ve karar verin. Farklı tam uzunluktaki geliştiriciler, bu çeşitli fiyat aralığı noktalarında olabilecek farklı başlangıç ​​fiyatlarına sahip olacak.

Bu temel tahminlerin bile 3.000 dolarlık tam bir gelişme için bu fiyattan sonra önceki maliyetlerin olacağını anlaması önemlidir. Bu nedenle, bir web sitesinin yalnızca 3.000 ABD dolarına mal olacağını söylemek saçma olurdu.

Bu temel fiyat olsaydı, barındırma ve alan adı ücretlerinde 200 dolar dedikten sonra, bu parayla bir web sitesi başlatacaksınız. Belki bir e-ticaret yönü veya diğer etkileşimli özellikler olabilir. Yani yaklaşık 3500 dolarlık bir web sitesi başlattığınızı söyleyebilirsiniz..

Ancak zamanla bu sayı artar veya daha önce listelenen faktörlere ve her büyük gelişme düşüncesinin arkasındaki düşünme çizgisine bağlı olduğundan nispeten aynı kalabilir..

Peki, bir web sitesi oluşturmanın maliyeti ne olmalıdır??

Bütçeler genellikle geliştirme süresi boyunca aşılabileceğinden, her bir fiyat noktasını belirlemek zordur. Genel olarak, fiyat sizin tarafınızdan yapıldığında daha düşüktür, ancak gelecekte maliyetlerin düşmesine neden olabilir ve daha fazla zaman alabilir.

Dış kaynakların oluşturulması ve geliştirilmesine yetki vermek en pahalı işinizdir, ancak üniformalı bir sistem oluşturmanıza yardımcı olabilir. Tüm bu faktörleri dikkate alırsanız, nihai maliyetinizi belirleyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map